Gudručio vaistinė

Peršalimui įveikti – šimtamečiai receptai

Įveikti rudeninį peršalimą galima ne tik tabletėmis, bet ir natūraliomis priemonėmis. Pasaulio sveikatos organizacija taip pat rekomenduoja peršalus nepulti pirkti tablečių, o išmėginti šimtmečius gyvuojančius receptus.

Aukšta temperatūra

Galima. Sergantįjį ištrinti kambario temperatūros vandeniu, įpylus 9 proc. acto arba spirito. Tai palengvins ligonio būseną.

Negalima. Naudoti gryno spirito arba acto – ypač jei sergantysis yra vaikas.

Gydytojai pataria: jeigu temperatūra neviršija 38,5°C, vaistų jai mažinti vartoti nerekomenduojama. Organizmas pats kovoja su infekcija. Tačiau temperatūrai pakilus iki 39°C, taip pat, jeigu vaiko ar suaugusiojo ir rankos, ir kojos yra šaltos, jį kamuoja dusulys, „lojantis” kosulys, reikėtų kviesti gydytoją.

Sloga

Galima. Kol dar pati slogos pradžia, plauti nosį fiziologiniu tirpalu (galima nusipirkti vaistinėje) arba jūros vandeniu. Tai daryti galima ir profilaktiškai, kai atsiranda vis daugiau šniurkščiojančių aplinkinių.

Jeigu nosis labai užgulta ir nėra sekreto, pagelbės tujų aliejus sumaišytas su alyvuogių aliejumi (1:3).

Negalima. Naudoti svogūnų arba česnakų sulčių, nes jos dirgina nosies gleivinę, gali net nudeginti, o burokėlių sultys, kurias taip pat kartais rekomenduoja slogai gydyti, gali sukelti alerginę reakciją.

Gerklės skausmas ir kosulys

Galima. Vaistinėje galite nusipirkti vaistažolių – šalavijo, ramunėlių arba eukalipto. Išvirti nuovirą ir šiltu skalauti gerklę kas 1-2 valandas. Galima įdėti šaukštelį medaus. Skalavimams taip pat tinka jūros vanduo (šaukštas jūros druskos stiklinei šilto vandens). taip pat rekomenduojama gerti imbiero arbatos.

Negalima. Gerklei skalauti naudoti geriamosios sodos. Nes ji, pasak gydytojų, tik dar labiau dirgina ir sausina gerklės gleivinę.

Vaistažolių arba bulvių nuoviro inhaliacijos taip pat rekomenduojamos ne visiems. Pavyzdžiui, jos visiškai netinka alergiškiems ir daug rūkantiems žmonėms, nes gali sukelti bronchų pabrinkimą. Per karšti garai taip pat gali nudeginti kvėpavimo takus.

Mityba

Galima. Peršalus valgyti reikėtų nedidelėmis porcijomis, kas 4 valandas. Svarbiausia atstatyti prarastą skysčių kiekį, tam tinka vaistažolių arbatos, mineralinis vanduo, sultys.

Negalima. Sergant valgyti per prievartą. Pasak gydytojų, sirguliuojant suprastėjęs apetitas – normalus reiškinys.



TAIP PAT SKAITYKITE