REXSAN

Nuo širdies ligų miršta daugiau moterų nei vyrų

„Širdis – pagrindinė sudėtingos širdies ir kraujagyslių sistemos dalis. Tai vienas stipriausių žmogaus raumenų, nenuilstamai pumpuojantis kraują ir visą organizmą nuolat aprūpinantis gyvybiškai svarbiu deguonimi bei maisto medžiagomis”, – pasakoja Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė.

Pasak jos, Lietuvoje nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta žymiai daugiau moterų nei vyrų, tai yra pagrindinė moterų mirčių priežastis. Tiesa, vyrai šiomis ligomis pradeda sirgti maždaug dešimčia metų anksčiau.

Kasmet Lietuvoje nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta per 13 tūkst. moterų. Moterims širdies ir kraujagyslių ligų rizika labai padidėja, kai prasideda menopauzė.

„Dažnai ilgą laiką nėra jokių akivaizdžių širdies ligų simptomų. Širdies ir kraujagyslių ligos turi rizikos veiksnius, tokius kaip: padidėjęs kraujospūdis, padidėjęs lipidų kiekis kraujyje, cukrinis diabetas ar padidėjusi gliukozės koncentracija, paveldėjimas. Šie rizikos veiksniai neturi simptomų, ir gera figūra ne visuomet yra geros sveikatos rodiklis”, – perspėja profesorė.

Moterų rizika susirgti širdies ligomis labai padidėja po menopauzės. Tai svarbi sveikatos problema moterims, kurioms per 45-50. Moterims pirmieji ligos simptomai dažnai būna netipiški, neryškūs ir klaidinantys. Joms dažniau nei vyrams diagnozė nustatoma pavėluotai.

„Moterys širdies ir kraujagyslių ligomis linkusios sirgti vyresnio amžiaus nei vyrai, nes moteriški hormonai estrogenai nustoja teikti apsaugą kraujagyslėms. Kiti rizikos veiksniai, tokie kaip rūkymas, mažas fizinis aktyvumas, aukštas kraujospūdis, cholesterolis, gliukozė, nutukimas, ypač pilvinio tipo, riebus ir kaloringas maistas, nuolatinis stresas taip pat didina moters širdies ir kraujagyslių ligų riziką”, – priduria gydytoja.

Rūkymas – vienas rizikos veiksnių, dėl ko gali „sustreikuoti” jūsų širdis.

„Sveikatai turi įtakos tiek kūno svoris, tiek kūno formos. Vyrai dažniau turi perteklinius riebalus aplink juosmenį, o moterys – ant klubų ir šlaunų. Antsvoris, esantis aplink juosmenį (obuolio forma) yra rizikingesnis nei antsvoris aplink klubus ir šlaunis (kriaušės forma). Paprastas būdas patikrinti, kiek riebalų turite – išmatuoti savo liemens apimtį”, – pataria gydytoja.

Ar žinote, kad:

Tyrimais įrodyta, kad jei daugiau vyrų, vyresnių nei 40 metų, ir moterų vyresnių nei 50 metų, būtų vartoję ASPIRIN CARDIO prevencijos sumetimais, vien Jungtinėse Valstijose per metus būtų išsaugota 45 000 gyvybių.

ASPIRIN CARDIO sudėtyje yra maža dozė veikliosios medžiagos – kaip tik tiek, kiek reikia, kad organizmas būtų saugojamas nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Nuolatinis vaistų vartojimas gali pakenkti jūsų skrandžiui, tačiau ASPIRIN CARDIO turi netirpų skrandyje apvalkalą, kuris padeda apsaugoti skrandį, o vaistas suveikia ten, kur labiausiai reikia jūsų organizmui.

„Aspirin Cardio” pristato: atsakyk ir laimėk puikius prizus!

Ko reikia, kad tavo širdžiai
būtų gera?

Artimųjų rūpesčio,

atsipalaidavimo,

geros nuotaikos,

atostogų.

Atsakykite į šį klausimą adresu aspirin-cardio@bosanova.lt
ir laimėkite:

kardiologo konsultaciją;

2 bilietus į „Bohemiečių” operos „Katia Kabanova” koncertinį pastatymą;

viso kūno masažą;

Pagrindinis prizas: savaitgalis dviem SPA Vilnius SANA Druskininkuose.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE