REXSAN

Meteopatija: oro permainos ir sveikata

Kai kurie žmonės prastai jaučiasi per oro permainas, ypač prasidėjus žiemai. Toks reiškinys vadinamas meteopatija, dažniausiai jis yra vidaus organų ligų pasekmė. Išsigydę jas, ir keičiantis orams jausitės geriau. Tačiau savijautą pagerinti gali padėti ir liaudies medicinos patarimai.

Dažniau į oro pokyčius jautriai reaguoja silpnos sveikatos, gyvenantys nejudrų gyvenimą, mažai būnantys gryname ore, nemėgstantys sporto ir fizinio darbo žmonės. Tačiau dabar, pakitus gyvensenai, blogėjant ekologinėms sąlygoms, vis dažniau galima išgirsti tuo skundžiantis jaunus ir sveikus žmones. Reagavimas į orų pokyčius dažniau kamuoja protinį darbą dirbančius žmones, nesurandančius laiko pabūti gryname ore.

Nustatyta, kad meteorologinių sąlygų permainoms yra jautrūs iki 70 proc. lėtinėmis ligomis sergančių žmonių. Itin tai vargina pernelyg jautrius žmones, taip pat sergančius kraujotakos nepakankamu, hipertenzija, dispepsija (sutrikusia žarnyno veikla), astma.

Meteopatijos profilaktika

Meteopatijos profilaktikai pirmiausia būtina išvalyti organizmą, jame susikaupusius šlakus ir toksines medžiagas.

Būtina stiprinti nervų sistemą, suvaldyti neigiamas emocijas ir stresą. Keičiantis orams stenkitės nesusitikinėti su konfliktiškomis asmenybėmis, nedarykite labai svarbių sprendimų, pamirškite patirtus rūpesčius ir nuoskaudas. Patartina ilgiau pagulėti, klausytis malonios muzikos, ieškoti teigiamų emocijų. Subalansuokite mitybą, dienos režimą, ypač miegą ir poilsį.

Patartina pasitikrinti, ar organizme netrūksta geležies. Nustatyti, kad organizme trūksta geležies, galima ir pačiam, pasižiūrėjus į nagus. Trūkstant organizme geležies, naguose išryškėja išilginės juostos, jie būna nelygūs, trapūs ir lūžinėja.

Jei sergate širdies ir kraujagyslių ligomis, keičiantis orams kasdien suvalgykite po keletą džiovintų abrikosų arba slyvų.

Keičiantis orams, nevalgykite juodos duonos, negerkite kavos.

Šlakų ir toksinių medžiagų valymas

* Iš organizmo šlakus ir toksines medžiagas efektyviai valo avižų ir miežių dribsniai bei sėlenos, kuriuose gausu ląstelienos.

* Liaudies medicinos žinovai žarnyno „šluota” vadina plačialapio gysločio sėklas, nes jos iš žarnyno ypač efektyviai išvalo toksines medžiagas.

* Šlakus ir toksines medžiagas iš organizmo valo švieži raudonieji burokėliai, obuoliai ir slyvos, juose yra daug pektino, skatinančio virškinamojo trakto darbą, apsaugančio žarnyną ir skrandį nuo spazmų. Be to, raudonieji burokėliai normalizuoja skrandžio sulčių rūgštingumą, padeda organizmui pasisavinti riebalus, kas ypač svarbu sergantiems ateroskleroze bei turintiems aukštą kraujo spaudimą.

* Didžiosios varnalėšos šaknų nuoviras ne tik efektyviai šalina iš organizmo šlakus ir toksines medžiagas, bet gydo ir onkologines ligas. 20 g susmulkintų didžiosios varnalėšos šaknų suberkite į puodą, užpilkite stiklinę vandens, uždenkite ir pavirinkite ant silpnos ugnies 10 minučių, palikite atvėsti, po to nukoškite. Gerkite po 1 šaukštą 3-4 kartus per dieną, prieš valgį. Taip gydykitės 2-3 savaites.

* Dirvinio asiūklio (ožkabarzdžio) preparatai skatina šlapimo išsiskyrimą ir su šlapimu pašalina toksines medžiagas ir šlakus: 2 šaukštelius dirvinio asiūklio žolės užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite nusistovėti 2 valandas. Gerkite po 1-2 šaukštus 3-4 kartus per dieną prieš valgį. Dirvinio asiūklio antpilo vartokite 2-3 savaites.

* Susikaupusius šlakus ir toksines medžiagas iš organizmo šalina paprastosios jonažolės, vaistinių medetkų, paprastosios bitkrėslės, kraujažolės, liepų žiedų, trikertės žvaginės, plikojo saldymedžio šaknų preparatai.

Žarnyno valymas

* Kasdien išgerkite po du šaukštus kiaulpienių šaknų nuoviro su medumi ir 15 minučių prieš valgį išgerkite po puse stiklinės šviežių kopūstų sulčių.

* Žarnyną gerai valo piene virtos morkos.

* Šiam tikslui tinka ir obuolių tyrelė. Į puodą įpilkite ketvirtadalį stiklinės vandens, suberkite 2 susmulkintus obuolius, pavirkite, kol pasidarys košelė, tada įmaišykite 2 šaukštus sutrintų juodųjų serbentų ir 3 šaukštus jūros kopūstų. Kasdien suvalgykite po lėkštę šios tyrelės.

Kraujagyslių valymas

* Kraujagyslių valymas moliūgų sėklomis: 100 g moliūgų sėklų miltelių užpilkite puse litro degtinės ir palikite tris savaites prisitraukti, po to nukoškite. Gerkite po 1 šaukštą sumaišę ketvirtadalyje stiklinės virinto vandens tris kartus per dieną valandą prieš valgį. Taip gydykitės 3 savaites, padarykite 4 savaičių pertrauką ir vėl gydymo kursą galite pakartoti.

* Gydomasis vaistažolių mišinys: sumaišykite po 100 g beržo pumpurų, ramunėlių žiedų, kraujažolės žolės, šlamučio žiedų. Desertinį šaukštą vaistažolių mišinio užpilkite 1 stikline verdančio vandens, 10-15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, po to nukoškite. Gerkite po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną pusę valandos prieš valgį, kol sunaudosite visą vaistažolių mišinį. Be to, šis mišinys pagerina skrandžio, kepenų, inkstų veiklą, pagreitina medžiagų apykaitą.

* Sumaišykite 350 g sumaltų česnakų su 24 citrinų sultimis ir palikite mišinį 24 dienoms. Gerkite po 1 šaukštelį sumaišę pusėje stiklinės virinto vandens prieš miegą. Mišinį prieš vartojimą kiekvieną kartą suplakite.

* Kraujagysles gerai valo kiviai, patariama suvalgyti per dieną 5-6 vaisius.

Jei organizme trūksta geležies

* Valgykite daugiau žalialapių daržovių (šparagų, špinatų, petražolių), kepenėlių, obuolių, moliūgų, pupelių, kiaušinių, džiovintų vaisių, riešutų. Geriausiai geležis pasisavinama iš mėsos, iš subproduktų ir žuvies — apie 15 procentų.

* Šaukštelį susmulkintų dilgėlių lapų užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite 5 minutes prisitraukti. Gerkite po stiklinę 3 kartus per dieną.

* Šaukštą susmulkintos verbenos žolės užpilkite puse litro vandens, pavirinkite 15 minučių ant silpnos ugnies, po to nukoškite. Gerkite po 3 stiklines per dieną, pasaldykite medumi.

Reikia žinoti, kad geležį organizme mažina skrandžio rūgštingumą mažinantys ir virškinimą gerinantys preparatai.

Parengė Remigija Zinkevičienė

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE