Gruodžio 5d. Sekmadienis

Medikas: maisto papildai? Patarčiau išmesti

Peržiūrų skaičius: 23240
Medikas: maisto papildai? Patarčiau išmesti

Dvi - imunitetui stiprinti, viena - nuo nervų. Dar dvi - plaukams, nagams ir odai pagerinti, o šita suteiks širdžiai būtinų "omegų". Ir dar: nepamiršti pasitepti jodu! Nuo radiacijos.

Medicinos sistemos žinovas Arvydas Akstinavičius sako, jog farmacijos verslininkai jau seniai suprato, kad lietuviai savo rūpestį dėl sveikatos slopina maisto papildų piliulėmis, todėl Lietuvoje jie savo prekę parduoda keliskart brangiau nei aplinkiniuose kraštuose. "Toje pačioje Lenkijoje, kitose Europos Sąjungos šalyse jų galima nusipirkti 5-10 kartų pigiau nei Lietuvoje", - sako pašnekovas.

A. Akstinavičiaus nuomone, dabartinė psichozė dėl jodo preparatų, kai buvo išpirktas net ir išoriniam naudojimui skirtas tirpalas, taip pat yra šio verslo sąmoningai išprovokuotas dalykas. "Kai jodo preparatai vėl bus nebe deficitas, garantuoju, kad jie kainuos 1,5-2 kartus brangiau", - sako A. Akstinavičius ir stebisi farmacininkų moraliniu atbukimu. Juk perdozuoti jodo - labai kenksminga.

Trūksta? Nebent proto

Profesorius gastroenterologas Linas Kupčinskas sako: "Kiekvieno ligonio, kuris į mane kreipiasi dėl kepenų ar žarnyno ligų, visada paklausiu, ar jis vartoja kokius nors maisto papildus." O kodėl klausiate, profesoriau? "Todėl, kad jie gali būti tam tikro pažeidimo priežastis", - atsako gydytojas, matęs, kaip stiprūs vyrai ir moterys miršta, nes jų kepenys staiga atsisakė dirbti.

"Yra laisvas pasirinkimas: ar naudoti visavertį maistą, ar valgyti bet ką ir naudoti maisto papildus. Žmonės kartais turi tokį mechaninį supratimą apie savo organizmą. Jie įsivaizduoja, kad jeigu gėles balkone palaisto trąšomis ir jos klesti visą vasarą, tai galima ir patiems tapti sveikesniems, gražesniems ar net protingesniems suvalgius papildų." - "O ką, negalima?" - "Tikrai - ne", - atkerta gydytojas, kuris papildų - vitamino B6 - išrašo tik apie 30 savo pacientų, sergančių ypatinga Vilsono liga.

Tačiau likusieji trys milijonai ryja vitaminus, ir dažniausiai pasiskiria juos patys. Profesorius kaip ypač pavojingus išskiria internetu platinamus neva nekaltų žolyčių iš Kinijos papildus. Tuos, kurie, pasak jų platintojų, padeda beveik nuo visų negandų. Kitas pavojus - papildai, kurie smarkiai, kaip mano sportuojantys vyrai ir moterys, didina raumenų masę.

L. Kupčinskas mini mokslinius tyrimus, kurie liudija, jog apie pusė žmonių, kuriuos ištiko ūmus kepenų nepakankamumas, vartojo maisto papildus. Ištikus šiai ligai dažnai vienintelė pagalba - nedelsiant persodinti kepenis. O kur rasti donorą?

A. Akstinavičius sako tą patį: "Tyrimai rodo labai liūdnus rezultatus: maisto papildai gana dažnai neigiamai veikia kepenis ir padidina cirozės, hepatito ligonių skaičių. Deja, Lietuvoje apie tai niekas nekalba."

"Kaip paprastam vartotojui žinoti, pavyzdžiui, man, ar man trūksta vitaminų ir kokių?" - klausia kolega Tomas Grainys gydytojos ir rašytojos Filomenos Taunytės. Ir "užsirauna". "Aš žiūriu į jūsų veidą ir matau, kad jums jokių vitaminų netrūksta. Visiškai. Nebent proto. Reikia daug vaisių ir daržovių. Ir, jeigu jūs jaučiat, jog kažko trūksta, jūsų organizmas pasakys, ką jums valgyti, kad tą trūkumą kompensuotumėte. Jei, pavyzdžiui, norisi silkės, reikia valgyti", - aiškina gydytoja, kaip įsiklausyti į organizmą ir nepaklusti masinei, bukinamai maisto papildų reklamai.

Šarlatanai ir farmacijos verslininkai veikia taip pat?

Profesorius L. Kupčinskas sako, kad masinis maisto papildų propagavimas yra verslo reikalas, o ne medicinos. Tačiau kaip žmogui gelbėtis, kai pavasarį jautiesi išgveręs, negali koncentruoti dėmesio, jauti nuovargį? Profesorius siunčia į turgų, pas močiutę į rūsį arba į parduotuvę, kur yra pakankamai daržovių ir kitų produktų, kurie patieks organizmui tai, ko trūksta.

Profesorius toks kategoriškas, kad netgi neleidžia man ant jo stalo padėti kraitelės su maisto papildais, rastais namų vaistinėlėje. Ten - vaistinėse pirkti vitaminai, mikroelementai, žuvų taukų kapsulės ir kitos gėrybės. "O ką man su visu tuo daryti?" - klausiu profesoriaus. "Patarčiau išmesti", - sako šis maloniai besišypsantis žmogus.

O F. Taunytė dar sako: "Dirbtinių vitaminų, cheminių preparatų tik 35-38 proc. įsisavinama. O tai, kas yra vaisiuose ir daržovėse, organizmas pasisavina tiek, kiek jam reikia, o ko nereikia sugeba pašalinti. Jeigu mes vitaminais žmogų permaitinsim, galim sulaukti kai kurių labai negerų dalykų. Ligos."

Ir dar vienas - esminis pastebėjimas. Tie, kas perša maisto papildus, patys dažniausiai jų nė neima į burną. Beje, tai sakytina ir apie šarlatanus šundaktarius, ir apie farmacininkus.

Henrikas Vaitiekūnas, kiekvieną sekmadienį smaginantis savo žiūrovus pasakojimais apie asmenis, gydančius nuo visų ligų, sako pastebėjęs dėsningumą: "Nemačiau, kad jie patys valgytų tas savo tabletes ar dar kažką. Gal jie sveiki?"

Tą patį šių eilučių autorei teko girdėti iš agresyviai Lietuvos rinkoje veikiančios farmacijos kompanijos atstovo. "Mes papildų nevalgome. Mes labai stengiamės gerai maitintis", - sakė žmogus, platinantis bene labiausiai reklamuojamas piliules. Pono žmona žurnalistė tarp kolegų garsėja tuo, kad tiesiog medžioja gerą maistą. Iš jos gali sužinoti, kokiame ūkyje ekologiškai augina vištas, jaučius, kiaules, ir kur nusipirkti pesticidais neužterštų daržovių ir grūdų, genetiškai modifikuotais kukurūzais nešertų karvių pieno.

Ar tai reiškia, kad farmacijos verslininkai ir šarlatanai vienodai kvailina žmones, piršdami savo produktus?

Eliksyras "nuo gyvenimo", fermentai nuo vėžio

"Paskutinė instancija" be vargo internete susiranda prof. L. Kupčinsko nurodytos pirmo pavojingumo grupės atstovę, platinančią kiniškų žolelių trauktinę. Ponia per valandą atsiranda mūsų biure ir iškloja: "Stiprina imuninę sistemą, tonizuoja visus organus, daro detoksikaciją." Vaikams - galima? "Galima vaikams nuo 6 mėnesių, galima nėščioms ir maitinančioms moterims. Jos sureguliavo mano mamos kraujospūdį, miegą. Užtenka 5-6 valandas miegoti. Pradėjusios vartoti 60-70 metų moterys sako, kad pabudo iš sapno. Tiek energijos! O vienas 84-erių senelis pradėjo vaikščioti į šokius ir dairytis į jaunas moteris. "Tuos" reikalus irgi labai gerai sutvarko. Patenkintos ir moterys, ir vyrai. 200 litų." Tiek reikės mokėti už 100 mililitrų buteliuką.

"200 litų?!" - pučiame akis. Ne, pasirodo, kad galima gauti ir už 125 litus, jei įsilieji į žmonių kvailintojų gretas. "Mes - tinklinis marketingas", - patikslina ponia.

F. Taunytei teko regėti tokius "tinklus" iš arti: "Pakraupau, kai pamačiau, kad yra specialūs kursai, kuriuose mokoma, kaip apgaudinėti žmones, kaip įsiūlyti produktą. Tarp kitko ir papildus. Apmokoma veikti žmogų psichologiškai ir apvogti žmogaus protą. Tie papildų siūlytojai nusigriebia "žulikėlius" gydytojus ir juos pristato kaip mokslininkus, profesorius."

Henrikas Kondratavičius, kitas mūsų pašnekovas, kadaise buvo valdiškas gydytojas, bet dabar priima privačiai. Jis konsultuoja prie "lempos iš Prinstono universiteto, kuri reaguoja į žmogaus mintis" ir gali nustatyti, ar pavyks išgydyti vėžį dar tada, kai niekas kitas negali jo nustatyti, o pagyjama irgi taip, kad niekas negali patvirtinti, jog apskritai sirgote.

Tam tikslui ant H. Kondratavičiaus stalo stovi kažkoks žaisliukas su skylute viduryje. Į tą skylutę reikia kišti pirštą, H.Kondratavičius "nuima duomenis", "pasiunčia į Izraelį" ir gauna diagnozę. "Tas Izraelis tikriausiai yra gretimame kambaryje", - juokauja kitas Henrikas - Vaitiekūnas, jis H. Kondratavičių vadina ypatingu atveju, nes šis turi medicinos žinių, todėl jo galimybės apdumti akis gerokai didesnės.

Tokie, kaip H. Kondratavičius, pasak H. Vaitiekūno, žaidžia ties moralumo riba, nes tariasi galintys gydyti sunkius vėžio atvejus. "Šimtai žmonių gyvų, ir tai - ne mano darbas, jų ir žolės. Ten nieko superstebuklingo. Gyvačių nuodais ir rupūžių myžalais negydžiau", - pykteli pašnekovas, kai nebemato mano akyse susižavėjimo. H. Kondratavičius pasakoja apie "karungą", kaip suprantu - džiovintą karvės pieno sūrį, kuriame apstu vitamino B17, neva naikinančio vėžines ląsteles.

A. Akstinavičius turi tokį patį nevilties apimtų žmonių pinigų siurbimo pavyzdį iš oficialios medicinos. "Yra fermentų grupė, kuri Vokietijoje ir Austrijoje platinama kaip papildas tam tikrų grupių onkologiniams ligoniams gydyti. Lietuvoje jis registruotas kaip vaistinis preparatas ir kainuoja 10-15 kartų brangiau nei ten. 100 kapsulių - 600 litų, o per dieną reikia išgerti apie 10 kapsulių. Lietuvoje jis nekompensuojamas." Ir tai, skirtingai nei H.Kondratavičiaus sūrio dalybos, vyko su Sveikatos ministerijos palaiminimu.

Panacėja brangi

Jeigu žmogus nusprendžia, kad užuot sveikai maitinęsis, judėjęs ir pasirūpinęs poilsiu, jis gyvens šiuolaikiškai, t. y. mis nereguliariai, greitu maistu, ignoruos grūdinius maisto produktus, rinksis stipriai perdirbtus, važiuos, užuot paėjėjęs, dirbs naktimis ir pan., - jis yra farmacijos verslo ir šarlatanų "tikslinė auditorija".

Pasak H. Vaitiekūno, tokie dalykai įmanomi tik Lietuvoje. "Žmonės eina pas šarlatanus, nes neveikia valstybinė medicina", - sako kolega.

Ar brangūs, kaip sveiko gyvenimo būdo alternatyva, siūlomi medicinos stebuklai? "Ne, močiutei iš Pakruojo - pigu. Ponui iš Seimo, o tokie ten vaikšto, brangu, nes ten, kur pigu, jis tiesiog neis. Čia - prestižo reikalas, - pasakoja šarlatanų ekspertas. - Neseniai rodžiau burtininkę iš Kauno, kuri vaitojo, kad pas ją su toookiomis mašinomis atvažiuoja. Buriasi ir dėl rinkimų rezultatų. Klausiau, o iš kur ji žino? Sako: "Nesuprasi, Vaitiekūnai, tiesiog stulpas virš manęs pakyla ir ten ryšys su kosmosu atsiveria." - "Vadinasi, šarlatanai - ne tik prasčiokų reikalas?" - "Prasčiokams užtenka kreidos tabletės "iš Kremliaus", žolytės iš Latvijos, o tie tiki, kai stulpas virš galvos atsiveria, - šaiposi kolega. - Tokie lietuviški žaidimai."

Technologijos.lt

Žymės: maisto papildai
Kas antrame Britanijos restorane galima apsinuodyti

Kas antrame Britanijos restorane galima apsinuodyti

Jei keliausite į Didžiąją Britaniją, žinokite, kad apsilankę vietos restorane rizikuojate apsinuodyti, rašo šalies laikraštis "The Independent". Mokslininkai atliko tyrimą, kurio rezultatai parodė, jog pusėje Britanijos restoranų yra...


Valdininkai susirūpino nutukusiais lietuviais

Valdininkai susirūpino nutukusiais lietuviais

Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dalyvauja tarptautinėje nutukimo prevencijos rekomendacijų darbo vietose rengimo grupėje. Šiomis rekomendacijomis bus siekiama mažinti rizikos veiksnius, skatinančius nutukimą. Rekomendacijos bus...


Černobylio katastrofos poveikis žmonių sveikatai iki šiol žadina ginčus

Černobylio katastrofos poveikis žmonių sveikatai iki šiol žadina ginčus

Volodymyras Palkinas kasmet bent du mėnesius praleidžia vienoje Kijevo ligoninėje. Šis vyras - vienas iš šimtų tūkstančių darbininkų, kurie 1986 metų balandį buvo pasiųsti likviduoti avarijos Černobylio atominėje elektrinėje, o ši užduotis, pasak,...


Kaitra sutrumpins europiečių gyvenimo trukmę

Kaitra sutrumpins europiečių gyvenimo trukmę

Metų metus mokslininkai manė, kad vienas iš nedaugelio šylančio klimato privalumų bus tas, kad sumažės mirčių dėl smarkių šalčių. Dabar paaiškėjo, jog su padidėjusia kaitra susijusių mirčių skaičius, bent Europoje, augs tiek, kad tokį sumažėjimą...


Egzoskeletas sugrąžina judėjimo laisvę paralyžuotiems žmonėms

Egzoskeletas sugrąžina judėjimo laisvę paralyžuotiems žmonėms

Elektroninis egzoskeletas gražino judėjimo laisvę žmogui, 20 metų praleidusiam neįgaliojo vežimėlyje. 41 metų Izraelio gyventojas Radis Kaiofas pastaruosius du dešimtmečius praleido neįgaliojo vežimėlyje. Dabar jis vaikšto gatvėmis, padedamas...


Bulvės - ir maistas, ir vaistas

Bulvės - ir maistas, ir vaistas

Specialistų teigimu, lietuvių mėgiamos bulvės - ne tik maistas, bet ir vaistas. Bulvėse yra kalio ir magnio, kurie atpalaiduoja įtemptus raumenis ir kraujagysles, normalizuoja padidėjusį kraujospūdį. Bulvėse esančios kalio druskos skatina skysčių...


Sūpynės — dažna traumos priežastis

Sūpynės — dažna traumos priežastis

"Sparnuotosios sūpynės, skraidys, skraidys, skraidys..." Suptis vaikai iš tiesų labai mėgsta, ypač vasarą. Tačiau būtent sūpynės dažnai tampa sužeidimų ar net labai rimtų traumų priežastis... Traumas gali patirti ir smarkuoliai, kurie...


Ko nežinome apie homeopatiją?

Ko nežinome apie homeopatiją?

Homeopatija - šiuolaikinė liaudies medicina, kuri nekenkia organizmui ir išgydo visas ligas, ar pseudomokslas, kuris nėra pranešnis negu gydymas placebo ar tiesiog įtaiga? Žmonės šiems preparatams priskiria būtų ir nebūtų savybių. Daugelio...


Vasaros karščiai – pavojus širdžiai

Vasaros karščiai – pavojus širdžiai

Besidžiaugdami vasaros šiluma turime nepamiršti, kad šiuo metų laiku labiau prakaituojame, o su prakaitu netenkame ne tik vandens, bet ir vitaminų bei mineralinių medžiagų - kalio ir magnio, kurie būtini normaliai širdies veiklai. Kad nuo kaitros...


Mitybos mitai. Tiesa apie mėsą ir cholesterolio kiekį

Mitybos mitai. Tiesa apie mėsą ir cholesterolio kiekį

Sveikas maistas nėra vien daržovės ar košės, - primena Vilniaus pedagoginio universiteto Technologinio ugdymo katedros profesorė, habilituota mokslų daktarė Manefa Miškinienė. Raudona mėsa kenkia sveikatai Iš tiesų yra tokių tyrimų, kurie sieja...


Egzema – populiariausia odos liga

Egzema – populiariausia odos liga

Pavasarį norime būti gražūs, turėti sveiką ir gražią odą, bet mūsų išvaizdą, ypač rankas, sugadina išryškėjusios odos ligos, iš kurių pati populiariausia egzema. Nustatyta, kad sergantys egzema sudaro apie 40 proc. visų sergančiųjų odos ligomis....


N. Samalavičius. Storosios žarnos vėžys – mokestis už civilizaciją

N. Samalavičius. Storosios žarnos vėžys – mokestis už civilizaciją

VU Onkologijos instituto vadovas N. Samalavičius teigia, kad Lietuvoje nuo storosios žarnos vėžio miršta 1000 žmonių, o susirgimų kasmet daugėja. I ar II stadijos ją išgydyti galima daugiau nei du trečdalius ligonių, o ir šiandien apie 60 procentų...


Naujausia lieknėjimo "mada" - skausmingas lopas ant liežuvio

Naujausia lieknėjimo "mada" - skausmingas lopas ant liežuvio

Jei jau išbandėte visas šiame pasaulyje egzistuojančias dietas, tačiau vis vien negalite atsikratyti perteklinio svorio, nenusiminkite - yra dar viena naujoviška alternatyva. Tiesa, norint ja pasinaudoti, save reikės pasmerkti šiokioms tokioms...


Pasipriešinti Alzheimeriui ir pilkajai zonai

Pasipriešinti Alzheimeriui ir pilkajai zonai

Alzheimerio liga tam tikrą dalį žmonių pasiglemžia jau po 60-65 gyvenimo metų. Dr. Gintaro Valinčiaus vadovaujami septynių Lietuvos mokslo institucijų tyrėjai tikisi suprasti neurodegeneracinių ligų molekulinį mechanizmą, detektuoti ir įsiterpti į...


7 vietos, kur gyvena sveikiausi žmonės

7 vietos, kur gyvena sveikiausi žmonės

Čia žmonės nugyvena daugiau nei po aštuonias ar devynias dešimtis metų. Jų gyvensena - sveika, tačiau ją lemia ne tiek asmeninis pasirinkimas, kiek ilgainiui susiformavusi kultūra. Septynias vietas, kurias namais vadina sveikiausi pasaulio žmonės,...


Prestižiniame medicinos žurnale aprašyti VU mokslininkų tyrimai

Prestižiniame medicinos žurnale aprašyti VU mokslininkų tyrimai

Vienas svarbiausių ir įtakingiausių pasaulio medicinos žurnalų "The Lancet" sausio pabaigoje paskelbė mokslininkų grupės, kurioje dirbo ir Vilniaus universiteto tarpfakultetinė tyrėjų grupė, vadovaujama doc. Arūno Germanavičiaus....


Batai kenkia mūsų kojoms

Batai kenkia mūsų kojoms

Evoliucijai prireikė 4 milijonų metų, kad ištobulintų žmogaus pėdas ir kojas. Tačiau panašu, jog šį gamtos šedevrą mes gadiname sulig kiekvienu žingsniu. Witwatersrand Universiteto (PAR) mokslininkai palygino skirtinguose regionuose gyvenančių...


IDEALIOMS AKTYVIOMS ŠEIMOS ATOSTOGOMS LIETUVOJE – ANYKŠČIAI

IDEALIOMS AKTYVIOMS ŠEIMOS ATOSTOGOMS LIETUVOJE – ANYKŠČIAI

Visi norime atostogų laiką skirti kokybiškam ir išskirtinam poilsiui, bei ypatingai daug faktorių turime apgalvoti planuodami atostogas su šeima ir vaikais – juk norisi, kad visi šeimos nariai galėtų pasidžiaugti kartu praleistu laiku.


Akupunktūra padeda mesti rūkyti

Akupunktūra padeda mesti rūkyti

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių renkasi natūralius gydymo metodus. Vienas populiariausių – akupunktūra, kai adatomis veikiami biologiškai aktyvūs žmogaus kūno taškai. Šis gydymo būdas, pradėtas taikyti Kinijoje, dabar vertinamas visame...


Pomidorai gydo nudegusią odą

Pomidorai gydo nudegusią odą

Niukaslo ir Mančesterio Universitetų mokslininkai teigia, jog pomidorai gali padėti gydant skausmingus saulės nudegimus, o taip pat sumažinti odos senėjimą. Tyrėjai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 20 žmonių. Mančesterio mokslininkai paprašė...


Patarimai, kaip vasarą išsaugoti puikius nagus

Patarimai, kaip vasarą išsaugoti puikius nagus

Nesvarbu, ar jūsų stilius elegantiškas, seksualus, bohemiškas, ar visi trys kartu – šią vasarą jūsų nagai turėtų būti lakuoti šviesiai. Rožinė spalva karaliauja ne tik šios vasaros makiažo paletėse, bet ir yra moteriškų aksesuarų, suknių,...


Tyrimas: omega - 3 gali atitolinti periodontitą

Tyrimas: omega - 3 gali atitolinti periodontitą

Omega-3 sudėtyje esančios polinesočiosios riebiosios rūgštys gali padėti apsisaugoti nuo mikrobų sukeliamos lėtinės dantų ligos periodontito, teigia JAV mokslininkai. Paprastai periodontito gydymas susitelkia ties bakterijų sukelta infekcija,...


Pėdų skeneris padeda išsirinkti tinkamą avalynę

Pėdų skeneris padeda išsirinkti tinkamą avalynę

Lietuvos rinkai pristatyta moderni naujovė: vaikų pėdų dydžio skeneris ir avalynė, kurią galima pasirinkti pagal skenerio rekomenduojamą dydį ir formą. Ši moderni sistema pagrįsta moksliniais tyrimais ir gamintojų išskirtine kompetencija dirbant...


Pavasaris – alergijų metas. Kaip apsisaugoti?

Pavasaris – alergijų metas. Kaip apsisaugoti?

Didžiausias ir dažniausias alergenas pavasarį – medžių, krūmų ir gėlių žiedadulkės. "Labiausiai su pavasariu yra susijusi šienligė, kurios dažniausi požymiai yra nosies niežėjimas, paburkimas, pasunkėjęs kvėpavimas per nosį, čiaudulys,...


Kam pavasarį liejasi ašaros?

Kam pavasarį liejasi ašaros?

Be aiškios priežasties varva nosis, kamuoja kosulys, ašaroja akys ar net išberia odą? Didžiausias įtarimas – užklupo alergija, kurios kaltininką galima nustatyti ištyrus kraują. Ankstyvas pavasaris jau privertė kentėti daugybę alergiškų...


Žuvis sumažina kūdikių egzemos riziką

Žuvis sumažina kūdikių egzemos riziką

Švedų mokslininkai nustatė, kad kūdikiui iki devynių mėnesių bent kartą gavus žuvies sumažėja rizika, kad jis susirgs egzema. Į kūdikių maistą įtraukus bet kokios rūšies žuvies, tikimybė, kad tokie vaikai susirgs šia odos liga buvo 25 procentais...


"Eglės" sanatorija atidarė naują kompleksą

"Eglės" sanatorija atidarė naują kompleksą

Didžiausia šalyje Druskininkų "Eglės" sanatorija jau laukia klientų ką tik įrengtame gydymo centre "Eglė+". Čia lankytojams siūloma daugiau kaip 100 procedūrų ir paslaugų. Gydymo centras įkurdintas naujame sanatorijos...


Žarnyno infekcijos užminė mįslę

Žarnyno infekcijos užminė mįslę

Specialistai stebisi, kad jau kelis mėnesius neslūgsta susirgimai virusinėmis žarnyno infekcijomis. Nors jos labiau būdingos šaltajam metų laikui. Vasarą virusines žarnyno infekcijas įprastai pakeičia bakterinės. Tačiau šiemet dar iki šiol...


Ilgaamžiškumo paslaptis – gyventi be pykčio

Ilgaamžiškumo paslaptis – gyventi be pykčio

90 metų sulaukusi netoli Kauno gyvenanti Kazė Stankevičienė neslepia ilgaamžiškumo recepto. ,,Reikia gyventi be pykčio. Pyksi ar nepyksi, kitaip nebus", - sako jubiliatė. Tiesa, tai galioja žmonėms. , "Užrikdavau ant vištelių,...


Kovas – kadagio mėnuo

Kovas – kadagio mėnuo

Kovo mėnesio krūmas – paprastasis kadagys, dar vadinamas ėgliu. Šį augalą pirmajam pavasario mėnesiui priskyrė garsioji žolininkė Eugenija Šimkūnaitė. Anot jos, neblogai koviuku gimti: jau daug šviesių dienų, saulė ilgiau danguje pabūna....

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9