Birželio 28d. Antradienis

Medikas: maisto papildai? Patarčiau išmesti

Peržiūrų skaičius: 23240
Medikas: maisto papildai? Patarčiau išmesti

Dvi - imunitetui stiprinti, viena - nuo nervų. Dar dvi - plaukams, nagams ir odai pagerinti, o šita suteiks širdžiai būtinų "omegų". Ir dar: nepamiršti pasitepti jodu! Nuo radiacijos.

Medicinos sistemos žinovas Arvydas Akstinavičius sako, jog farmacijos verslininkai jau seniai suprato, kad lietuviai savo rūpestį dėl sveikatos slopina maisto papildų piliulėmis, todėl Lietuvoje jie savo prekę parduoda keliskart brangiau nei aplinkiniuose kraštuose. "Toje pačioje Lenkijoje, kitose Europos Sąjungos šalyse jų galima nusipirkti 5-10 kartų pigiau nei Lietuvoje", - sako pašnekovas.

A. Akstinavičiaus nuomone, dabartinė psichozė dėl jodo preparatų, kai buvo išpirktas net ir išoriniam naudojimui skirtas tirpalas, taip pat yra šio verslo sąmoningai išprovokuotas dalykas. "Kai jodo preparatai vėl bus nebe deficitas, garantuoju, kad jie kainuos 1,5-2 kartus brangiau", - sako A. Akstinavičius ir stebisi farmacininkų moraliniu atbukimu. Juk perdozuoti jodo - labai kenksminga.

Trūksta? Nebent proto

Profesorius gastroenterologas Linas Kupčinskas sako: "Kiekvieno ligonio, kuris į mane kreipiasi dėl kepenų ar žarnyno ligų, visada paklausiu, ar jis vartoja kokius nors maisto papildus." O kodėl klausiate, profesoriau? "Todėl, kad jie gali būti tam tikro pažeidimo priežastis", - atsako gydytojas, matęs, kaip stiprūs vyrai ir moterys miršta, nes jų kepenys staiga atsisakė dirbti.

"Yra laisvas pasirinkimas: ar naudoti visavertį maistą, ar valgyti bet ką ir naudoti maisto papildus. Žmonės kartais turi tokį mechaninį supratimą apie savo organizmą. Jie įsivaizduoja, kad jeigu gėles balkone palaisto trąšomis ir jos klesti visą vasarą, tai galima ir patiems tapti sveikesniems, gražesniems ar net protingesniems suvalgius papildų." - "O ką, negalima?" - "Tikrai - ne", - atkerta gydytojas, kuris papildų - vitamino B6 - išrašo tik apie 30 savo pacientų, sergančių ypatinga Vilsono liga.

Tačiau likusieji trys milijonai ryja vitaminus, ir dažniausiai pasiskiria juos patys. Profesorius kaip ypač pavojingus išskiria internetu platinamus neva nekaltų žolyčių iš Kinijos papildus. Tuos, kurie, pasak jų platintojų, padeda beveik nuo visų negandų. Kitas pavojus - papildai, kurie smarkiai, kaip mano sportuojantys vyrai ir moterys, didina raumenų masę.

L. Kupčinskas mini mokslinius tyrimus, kurie liudija, jog apie pusė žmonių, kuriuos ištiko ūmus kepenų nepakankamumas, vartojo maisto papildus. Ištikus šiai ligai dažnai vienintelė pagalba - nedelsiant persodinti kepenis. O kur rasti donorą?

A. Akstinavičius sako tą patį: "Tyrimai rodo labai liūdnus rezultatus: maisto papildai gana dažnai neigiamai veikia kepenis ir padidina cirozės, hepatito ligonių skaičių. Deja, Lietuvoje apie tai niekas nekalba."

"Kaip paprastam vartotojui žinoti, pavyzdžiui, man, ar man trūksta vitaminų ir kokių?" - klausia kolega Tomas Grainys gydytojos ir rašytojos Filomenos Taunytės. Ir "užsirauna". "Aš žiūriu į jūsų veidą ir matau, kad jums jokių vitaminų netrūksta. Visiškai. Nebent proto. Reikia daug vaisių ir daržovių. Ir, jeigu jūs jaučiat, jog kažko trūksta, jūsų organizmas pasakys, ką jums valgyti, kad tą trūkumą kompensuotumėte. Jei, pavyzdžiui, norisi silkės, reikia valgyti", - aiškina gydytoja, kaip įsiklausyti į organizmą ir nepaklusti masinei, bukinamai maisto papildų reklamai.

Šarlatanai ir farmacijos verslininkai veikia taip pat?

Profesorius L. Kupčinskas sako, kad masinis maisto papildų propagavimas yra verslo reikalas, o ne medicinos. Tačiau kaip žmogui gelbėtis, kai pavasarį jautiesi išgveręs, negali koncentruoti dėmesio, jauti nuovargį? Profesorius siunčia į turgų, pas močiutę į rūsį arba į parduotuvę, kur yra pakankamai daržovių ir kitų produktų, kurie patieks organizmui tai, ko trūksta.

Profesorius toks kategoriškas, kad netgi neleidžia man ant jo stalo padėti kraitelės su maisto papildais, rastais namų vaistinėlėje. Ten - vaistinėse pirkti vitaminai, mikroelementai, žuvų taukų kapsulės ir kitos gėrybės. "O ką man su visu tuo daryti?" - klausiu profesoriaus. "Patarčiau išmesti", - sako šis maloniai besišypsantis žmogus.

O F. Taunytė dar sako: "Dirbtinių vitaminų, cheminių preparatų tik 35-38 proc. įsisavinama. O tai, kas yra vaisiuose ir daržovėse, organizmas pasisavina tiek, kiek jam reikia, o ko nereikia sugeba pašalinti. Jeigu mes vitaminais žmogų permaitinsim, galim sulaukti kai kurių labai negerų dalykų. Ligos."

Ir dar vienas - esminis pastebėjimas. Tie, kas perša maisto papildus, patys dažniausiai jų nė neima į burną. Beje, tai sakytina ir apie šarlatanus šundaktarius, ir apie farmacininkus.

Henrikas Vaitiekūnas, kiekvieną sekmadienį smaginantis savo žiūrovus pasakojimais apie asmenis, gydančius nuo visų ligų, sako pastebėjęs dėsningumą: "Nemačiau, kad jie patys valgytų tas savo tabletes ar dar kažką. Gal jie sveiki?"

Tą patį šių eilučių autorei teko girdėti iš agresyviai Lietuvos rinkoje veikiančios farmacijos kompanijos atstovo. "Mes papildų nevalgome. Mes labai stengiamės gerai maitintis", - sakė žmogus, platinantis bene labiausiai reklamuojamas piliules. Pono žmona žurnalistė tarp kolegų garsėja tuo, kad tiesiog medžioja gerą maistą. Iš jos gali sužinoti, kokiame ūkyje ekologiškai augina vištas, jaučius, kiaules, ir kur nusipirkti pesticidais neužterštų daržovių ir grūdų, genetiškai modifikuotais kukurūzais nešertų karvių pieno.

Ar tai reiškia, kad farmacijos verslininkai ir šarlatanai vienodai kvailina žmones, piršdami savo produktus?

Eliksyras "nuo gyvenimo", fermentai nuo vėžio

"Paskutinė instancija" be vargo internete susiranda prof. L. Kupčinsko nurodytos pirmo pavojingumo grupės atstovę, platinančią kiniškų žolelių trauktinę. Ponia per valandą atsiranda mūsų biure ir iškloja: "Stiprina imuninę sistemą, tonizuoja visus organus, daro detoksikaciją." Vaikams - galima? "Galima vaikams nuo 6 mėnesių, galima nėščioms ir maitinančioms moterims. Jos sureguliavo mano mamos kraujospūdį, miegą. Užtenka 5-6 valandas miegoti. Pradėjusios vartoti 60-70 metų moterys sako, kad pabudo iš sapno. Tiek energijos! O vienas 84-erių senelis pradėjo vaikščioti į šokius ir dairytis į jaunas moteris. "Tuos" reikalus irgi labai gerai sutvarko. Patenkintos ir moterys, ir vyrai. 200 litų." Tiek reikės mokėti už 100 mililitrų buteliuką.

"200 litų?!" - pučiame akis. Ne, pasirodo, kad galima gauti ir už 125 litus, jei įsilieji į žmonių kvailintojų gretas. "Mes - tinklinis marketingas", - patikslina ponia.

F. Taunytei teko regėti tokius "tinklus" iš arti: "Pakraupau, kai pamačiau, kad yra specialūs kursai, kuriuose mokoma, kaip apgaudinėti žmones, kaip įsiūlyti produktą. Tarp kitko ir papildus. Apmokoma veikti žmogų psichologiškai ir apvogti žmogaus protą. Tie papildų siūlytojai nusigriebia "žulikėlius" gydytojus ir juos pristato kaip mokslininkus, profesorius."

Henrikas Kondratavičius, kitas mūsų pašnekovas, kadaise buvo valdiškas gydytojas, bet dabar priima privačiai. Jis konsultuoja prie "lempos iš Prinstono universiteto, kuri reaguoja į žmogaus mintis" ir gali nustatyti, ar pavyks išgydyti vėžį dar tada, kai niekas kitas negali jo nustatyti, o pagyjama irgi taip, kad niekas negali patvirtinti, jog apskritai sirgote.

Tam tikslui ant H. Kondratavičiaus stalo stovi kažkoks žaisliukas su skylute viduryje. Į tą skylutę reikia kišti pirštą, H.Kondratavičius "nuima duomenis", "pasiunčia į Izraelį" ir gauna diagnozę. "Tas Izraelis tikriausiai yra gretimame kambaryje", - juokauja kitas Henrikas - Vaitiekūnas, jis H. Kondratavičių vadina ypatingu atveju, nes šis turi medicinos žinių, todėl jo galimybės apdumti akis gerokai didesnės.

Tokie, kaip H. Kondratavičius, pasak H. Vaitiekūno, žaidžia ties moralumo riba, nes tariasi galintys gydyti sunkius vėžio atvejus. "Šimtai žmonių gyvų, ir tai - ne mano darbas, jų ir žolės. Ten nieko superstebuklingo. Gyvačių nuodais ir rupūžių myžalais negydžiau", - pykteli pašnekovas, kai nebemato mano akyse susižavėjimo. H. Kondratavičius pasakoja apie "karungą", kaip suprantu - džiovintą karvės pieno sūrį, kuriame apstu vitamino B17, neva naikinančio vėžines ląsteles.

A. Akstinavičius turi tokį patį nevilties apimtų žmonių pinigų siurbimo pavyzdį iš oficialios medicinos. "Yra fermentų grupė, kuri Vokietijoje ir Austrijoje platinama kaip papildas tam tikrų grupių onkologiniams ligoniams gydyti. Lietuvoje jis registruotas kaip vaistinis preparatas ir kainuoja 10-15 kartų brangiau nei ten. 100 kapsulių - 600 litų, o per dieną reikia išgerti apie 10 kapsulių. Lietuvoje jis nekompensuojamas." Ir tai, skirtingai nei H.Kondratavičiaus sūrio dalybos, vyko su Sveikatos ministerijos palaiminimu.

Panacėja brangi

Jeigu žmogus nusprendžia, kad užuot sveikai maitinęsis, judėjęs ir pasirūpinęs poilsiu, jis gyvens šiuolaikiškai, t. y. mis nereguliariai, greitu maistu, ignoruos grūdinius maisto produktus, rinksis stipriai perdirbtus, važiuos, užuot paėjėjęs, dirbs naktimis ir pan., - jis yra farmacijos verslo ir šarlatanų "tikslinė auditorija".

Pasak H. Vaitiekūno, tokie dalykai įmanomi tik Lietuvoje. "Žmonės eina pas šarlatanus, nes neveikia valstybinė medicina", - sako kolega.

Ar brangūs, kaip sveiko gyvenimo būdo alternatyva, siūlomi medicinos stebuklai? "Ne, močiutei iš Pakruojo - pigu. Ponui iš Seimo, o tokie ten vaikšto, brangu, nes ten, kur pigu, jis tiesiog neis. Čia - prestižo reikalas, - pasakoja šarlatanų ekspertas. - Neseniai rodžiau burtininkę iš Kauno, kuri vaitojo, kad pas ją su toookiomis mašinomis atvažiuoja. Buriasi ir dėl rinkimų rezultatų. Klausiau, o iš kur ji žino? Sako: "Nesuprasi, Vaitiekūnai, tiesiog stulpas virš manęs pakyla ir ten ryšys su kosmosu atsiveria." - "Vadinasi, šarlatanai - ne tik prasčiokų reikalas?" - "Prasčiokams užtenka kreidos tabletės "iš Kremliaus", žolytės iš Latvijos, o tie tiki, kai stulpas virš galvos atsiveria, - šaiposi kolega. - Tokie lietuviški žaidimai."

Technologijos.lt

Žymės: maisto papildai
Mažiausiai streso patiria Švedijos verslininkai

Mažiausiai streso patiria Švedijos verslininkai

Verslu Švedijoje užsiimti ramiausia: šios šalies verslininkai - priešingai nei kinai ar meksikiečiai - įtampos darbe beveik nejaučia. Taip skelbia Švedijos naujienų portalas thelocal.se, kuris remiasi JAV konsultacijų firmos "Grant...


Ingrida Šaulienė. Žiedadulkės tapo problema XX a. pradžioje

Ingrida Šaulienė. Žiedadulkės tapo problema XX a. pradžioje

Kalendorinis ruduo ir prasidėjęs derliaus nuėmimas turėtų žymėti ir žiedadulkių sumažėjimą ore. Tačiau stebėjimai Šiaulių universiteto žiedadulkių tyrimo stotyse rodo, kad žiedadulkių ore būna iki pat rudens vidurio. Šiauliuose, Vilniuje ir...


Kaip apsisaugoti nuo nudegimų?

Kaip apsisaugoti nuo nudegimų?

Sveikatos specialistai primena, kad kapinėse uždegta žvakė yra ne tik simbolis, tačiau ir ugnis. Kaip išvengti nelaimingų atsitikimų? Kauno Visuomenės sveikatos biuro specialistai akcentuoja, kad žvakių liepsna gali nudeginti rankas, pradeginti...


Protą irgi reikia mankštinti

Protą irgi reikia mankštinti

Protą kaip ir fizinį kūną reikia mankštinti, norint jog jis būtų žvalus ir energingas. Ši tiesa žinoma jau senokai, tačiau tiems, kam trūko mokslinių įrodymų ir skirtas šis Kanados mokslininkų tyrimas. Kanados mokslininkai įrodė, kad laisvas...


Stiprinti imuninę sistemą – nesveika?

Stiprinti imuninę sistemą – nesveika?

Nepaisant to, kad oficialios rekomendacijos kovojant su peršalimo ir kitomis ligomis visuomet nurodo stiprinti organizmo atsparumą, Mičigano universiteto mokslininkai perspėja, jog tai -klaidinga informacija. Jie atliko eksperimentą ir nustatė,...


Vienatvė žudo: ji prilygsta alkoholio ir nikotino daromai žalai

Vienatvė žudo: ji prilygsta alkoholio ir nikotino daromai žalai

Bendravimas teigiamai veikia žmonių organizmą. Vienatvė organizmui kenkia taip pat kaip alkoholio vartojimas, rūkymas ar antsvoris. Draugų, šeimos, kaimynų bei kolegų parama gali padėti 50 proc. sveikiau gyventi. Kaip praneša portalas...


Lietuviai profesinėmis ligomis serga rečiau

Lietuviai profesinėmis ligomis serga rečiau

Šių metų pirmąjį pusmetį 309 lietuviai sirgo profesinėmis ligomis. Tai 33 proc. mažiau nei 2009 metais. Daugiausia sergama kaulų ir raumenų ligomis. "Viena iš priežasčių galėtų būti didėjantis nedarbas Lietuvoje", - kalbėjo Higienos...


Mobilieji telefonai kenkia spermatozoidams

Mobilieji telefonai kenkia spermatozoidams

Atrodo, jog prie potencialiai pavojingų mobiliojo ryšio įrenginių savybių bus pridėta dar viena. Klyvlendo (JAV) klinikoje atlikti tyrimai parodė, jog kišenėje laikomas ir pokalbio režimu veikiantis mobilusis telefonas gali pabloginti spermos...


Klausą sutrikdyti gali ir vaikų žaislai

Klausą sutrikdyti gali ir vaikų žaislai

Trečiadienį pasaulis mini tarptautinę kovos su triukšmu dieną. Triukšmas - ne tik didelis, bet ir nemalonus garsas, kuris žmogų erzina ar išveda iš pusiausvyros. Pasaulinė sveikatos organizacija triukšmą skirsto į tris rūšis: dienos, vakaro bei...


Graužia rėmuo? Nepakliūkime į vėžio žnyples!

Graužia rėmuo? Nepakliūkime į vėžio žnyples!

Rėmuo - tai nemalonaus pojūčio, deginimo, sunkumo, skausmo jutimas duobutėje arba už krūtinkaulio. Skausmas dažniausiai kyla po valgio, plinta į gerklę, kur dažnai jaučiamas rūgštus arba kartus skonis. Rėmuo - skrandžio turinio atpylimas į burną....


Vienuolikmetė apako per 10 savaičių

Vienuolikmetė apako per 10 savaičių

Vienuolikmetė mergaitė nustebino gydytojus, kai apako per dešimt savaičių. Mažylei buvo diagnozuota reta liga – optinis neuritas. Regimojo nervo uždegimas gydomas steroidais, tačiau Becky Cranmer tai nepadėjo. Kaip praneša dailymail.co.uk,...


Kaip atpažinti Parkinsono ligą?

Kaip atpažinti Parkinsono ligą?

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad balandžio 11 dieną pasaulyje minima tarptautinė sergančiųjų Parkinsono liga diena. Parkinsono liga po Alzheimerio ligos yra antra, labiausiai paplitusi lėtinė neurodegeneracinė liga,...


Pavojingas kokteilis: energiniai gėrimai + alkoholis

Pavojingas kokteilis: energiniai gėrimai + alkoholis

Vilniaus miesto Visuomenės sveikatos biuro atlikto tyrimo duomenimis 23,8 proc. energinių gėrimų vartotojų juos vartojo kartu su alkoholiniais gėrimais, iš jų daugiau berniukų (26,1 proc.) negu mergaičių (20,9 proc.) ir daugiau vyresniųjų klasių...


Naujas žingsnis kovoje su Alzhaimeriu

Naujas žingsnis kovoje su Alzhaimeriu

Alzhaimerio ligą bus galima aptikti pačiose ankstyviausiose stadijose. "Siemens Medical Solutions" sukūrė žmogaus smegenis atvaizduojančio instrumento prototipą, kuris padės greičiau įvertinti žmogaus smegenų veiklos sutrikimus....


Naujas atradimas, saugantis nuo trombų

Naujas atradimas, saugantis nuo trombų

Indų mokslininkai sukūrė naują profilaktikos priemonę nuo trombų (kraujo krešulių), sukeliančių infarktą, insultą ir kitas pavojingas ligas, susidarymo. Kaip alternatyvą aspirinui ir kitiems antiagregantams jie siūlo sidabro nanodalelių, kurių...


Nenorite mylėtis? Kalti apgamai

Nenorite mylėtis? Kalti apgamai

Vyrai, skaičiuokite ant moters kūno esančius apgamus. Jų kiekis parodo, kaip dažnai moterys nori mylėtis. Havanos universiteto specialistų atliktame tyrime dalyvavo 600 dailiosios lyties atstovių. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad kuo daugiau ant...


Mitybos mitai. Tiesa apie mėsą ir cholesterolio kiekį

Mitybos mitai. Tiesa apie mėsą ir cholesterolio kiekį

Sveikas maistas nėra vien daržovės ar košės, - primena Vilniaus pedagoginio universiteto Technologinio ugdymo katedros profesorė, habilituota mokslų daktarė Manefa Miškinienė. Raudona mėsa kenkia sveikatai Iš tiesų yra tokių tyrimų, kurie sieja...


Per metus suserga devyni iš dešimties gyventojų

Per metus suserga devyni iš dešimties gyventojų

Per paskutinius 12 mėnesių bent kartą sirgo devyni iš dešimties šalies gyventojų nuo 30 iki 74 metų. Dažniausiai Lietuvos žmonės skundžiasi peršalimu ir kvėpavimo takų ligomis, taip pat galvos, raumenų skausmais bei kraujospūdžio sutrikimais. Kas...


Vyrams labai naudingi riešutai (II dalis)

Vyrams labai naudingi riešutai (II dalis)

Jei nežinote ką dovanoti savo brangiausiam, po Kalėdų egle padėkite mielą riešutų maišelį ar dailią dėžutę, o pridėjus originalų riešutų gliaudytuvą gausis rūpestinga ir labai naudinga dovana. Riešutų negailėkite, pamaišykite skirtingų rūšių....


Mažai angliavandenių - pavojus arterijoms

Mažai angliavandenių - pavojus arterijoms

Dėl mažai angliavandenių turinčios dietos gali užsikimšti arterijos ir padidėti širdies smūgio ir insulto rizika, rodo JAV atliktas tyrimas. Prieš dešimtmetį išpopuliarėjo dieta, kai valgoma daug mėsos, žuvies ir sūrio, o angliavandenių vartojama...


Juodoji arbata padeda kovoti su diabetu

Juodoji arbata padeda kovoti su diabetu

Didžiosios Britanijos Aging Cell žurnale išspausdinti Škotijos Dandžio universiteto mokslininkų atliktų tyrimų rezultatai, kuriuose teigiama, kad geriant juodąją arbatą galima išvengti cukrinio diabeto. Tyrinėtojai teigia, kad juodoji arbata gali...


Pasninkas gali sugrąžinti sveikatą

Pasninkas gali sugrąžinti sveikatą

"Pasninkas reikalingas ne tiek žmogaus dvasios, kiek kūno sveikatai. Visos pasaulio religijos žmones ragina pasninkauti bent kelis kartus per metus. Juk senovėje dvasininkai ir gydė. Viešpačiui Dievui gal ir nelabai svarbu, kad mes šimto metų...


Garas malšina stresą ir priverčia pamiršti vaistinę

Garas malšina stresą ir priverčia pamiršti vaistinę

Viena iš nedaugelio priklausomybių, darančių stebuklingą poveikį žmogaus fiziniam kūnui ir dvasiai – tradicinė garinė pirtis. Tikriems pirčiams tai – kur kas daugiau, nei prausimasis. Kodėl žmonės eina į pirtį? Ne vienas nori...


Kaip sumažinti cholesterolio kiekį

Kaip sumažinti cholesterolio kiekį

Pradėkite valgyti neriebų maistą, o taukus, sviestą bei margariną keiskite alyvų aliejumi. Nevalgykite daug kiaušinių, o jei labai juos mėgstate, valgykite mažiau nei po tris per savaitę. Kadangi cholesterolio yra tik kiaušinių tryniuose, ką nors...


Sportas sumažina gaubtinės žarnos vėžio rizika

Sportas sumažina gaubtinės žarnos vėžio rizika

Nustatyta, kad sportuojant ketvirtadaliu sumažėja rizika susirgti gaubtinės žarnos vėžiu, praneša BBC. JAV mokslininkai peržiūrėjo 52 anksčiau atliktus tyrimus ir padarė išvadą, kad fiziškai aktyvūs žmonės 24 proc. mažiau rizikuoja susirgti...


Kaitra labiausiai veikia senyvo amžiaus žmones ir vaikus

Kaitra labiausiai veikia senyvo amžiaus žmones ir vaikus

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties duomenimis, šeštadienis Vilniuje buvo palyginti ramus. Saulės smūgių ištiktų žmonių skambučių nesulaukta, tačiau manoma, kad sekmadienį jų bus, mat miestiečiai saulės ir vandens procedūromis mėgausis...


Prancūziškas bučinys ne toks ir nekaltas

Prancūziškas bučinys ne toks ir nekaltas

Prancūziškas bučinys didina riziką užsikrėsti žmogaus papilomos virusu (ŽPV), rašoma žurnale "The Journal of Infectious Diseases". Taigi ŽPV gali būti perduodamas ne tik lytinių santykių metu, bet ir bučiuojantis atvira bruna. Virusas...


Omega-3 gali apsaugoti regėjimą senatvėje

Omega-3 gali apsaugoti regėjimą senatvėje

JAV mokslininkų tyrė 1837 žmones su pirminiais amžinės makulos degeneracijos (AMD) simptomais. Nustatyta, kad daugiausia omega-3 rūgščių vartojusiems asmenims rizika per 12 metų susirgti sunkia AMD forma buvo 30 procentų mažesnė nei tiems, kas šių...


Alkoholis palengvina smegenų traumas?

Alkoholis palengvina smegenų traumas?

Žodis "viskis" yra kilęs iš senovės keltų kalbos žodžio "usquebaugh", kuris reiškia "gyvybės vanduo". Gali būti, jog šis pavadinimas įgaus ir tiesioginę prasmę - Los Andželo (JAV) Cedars-Sinai medicinos centro...


Naujasis daviklis akimirksniu patikrina žmogaus išorinių audinių gyvybingumą

Naujasis daviklis akimirksniu patikrina žmogaus išorinių audinių gyvybingumą

Ši naujovė pravers visų pirma tiems gydytojams, kurie turi nustatyti kokie audiniai apmirę (tarkim po nudegimo) arba kurie prigiję (po persodinimo operacijų). Dabar šiai procedūrai atlikti reikėdavo kelių dienų, o naujasis daviklis leis priimti...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9