Sausio 19d. Sekmadienis

Medikas: maisto papildai? Patarčiau išmesti

Peržiūrų skaičius: 23240
Medikas: maisto papildai? Patarčiau išmesti

Dvi - imunitetui stiprinti, viena - nuo nervų. Dar dvi - plaukams, nagams ir odai pagerinti, o šita suteiks širdžiai būtinų "omegų". Ir dar: nepamiršti pasitepti jodu! Nuo radiacijos.

Medicinos sistemos žinovas Arvydas Akstinavičius sako, jog farmacijos verslininkai jau seniai suprato, kad lietuviai savo rūpestį dėl sveikatos slopina maisto papildų piliulėmis, todėl Lietuvoje jie savo prekę parduoda keliskart brangiau nei aplinkiniuose kraštuose. "Toje pačioje Lenkijoje, kitose Europos Sąjungos šalyse jų galima nusipirkti 5-10 kartų pigiau nei Lietuvoje", - sako pašnekovas.

A. Akstinavičiaus nuomone, dabartinė psichozė dėl jodo preparatų, kai buvo išpirktas net ir išoriniam naudojimui skirtas tirpalas, taip pat yra šio verslo sąmoningai išprovokuotas dalykas. "Kai jodo preparatai vėl bus nebe deficitas, garantuoju, kad jie kainuos 1,5-2 kartus brangiau", - sako A. Akstinavičius ir stebisi farmacininkų moraliniu atbukimu. Juk perdozuoti jodo - labai kenksminga.

Trūksta? Nebent proto

Profesorius gastroenterologas Linas Kupčinskas sako: "Kiekvieno ligonio, kuris į mane kreipiasi dėl kepenų ar žarnyno ligų, visada paklausiu, ar jis vartoja kokius nors maisto papildus." O kodėl klausiate, profesoriau? "Todėl, kad jie gali būti tam tikro pažeidimo priežastis", - atsako gydytojas, matęs, kaip stiprūs vyrai ir moterys miršta, nes jų kepenys staiga atsisakė dirbti.

"Yra laisvas pasirinkimas: ar naudoti visavertį maistą, ar valgyti bet ką ir naudoti maisto papildus. Žmonės kartais turi tokį mechaninį supratimą apie savo organizmą. Jie įsivaizduoja, kad jeigu gėles balkone palaisto trąšomis ir jos klesti visą vasarą, tai galima ir patiems tapti sveikesniems, gražesniems ar net protingesniems suvalgius papildų." - "O ką, negalima?" - "Tikrai - ne", - atkerta gydytojas, kuris papildų - vitamino B6 - išrašo tik apie 30 savo pacientų, sergančių ypatinga Vilsono liga.

Tačiau likusieji trys milijonai ryja vitaminus, ir dažniausiai pasiskiria juos patys. Profesorius kaip ypač pavojingus išskiria internetu platinamus neva nekaltų žolyčių iš Kinijos papildus. Tuos, kurie, pasak jų platintojų, padeda beveik nuo visų negandų. Kitas pavojus - papildai, kurie smarkiai, kaip mano sportuojantys vyrai ir moterys, didina raumenų masę.

L. Kupčinskas mini mokslinius tyrimus, kurie liudija, jog apie pusė žmonių, kuriuos ištiko ūmus kepenų nepakankamumas, vartojo maisto papildus. Ištikus šiai ligai dažnai vienintelė pagalba - nedelsiant persodinti kepenis. O kur rasti donorą?

A. Akstinavičius sako tą patį: "Tyrimai rodo labai liūdnus rezultatus: maisto papildai gana dažnai neigiamai veikia kepenis ir padidina cirozės, hepatito ligonių skaičių. Deja, Lietuvoje apie tai niekas nekalba."

"Kaip paprastam vartotojui žinoti, pavyzdžiui, man, ar man trūksta vitaminų ir kokių?" - klausia kolega Tomas Grainys gydytojos ir rašytojos Filomenos Taunytės. Ir "užsirauna". "Aš žiūriu į jūsų veidą ir matau, kad jums jokių vitaminų netrūksta. Visiškai. Nebent proto. Reikia daug vaisių ir daržovių. Ir, jeigu jūs jaučiat, jog kažko trūksta, jūsų organizmas pasakys, ką jums valgyti, kad tą trūkumą kompensuotumėte. Jei, pavyzdžiui, norisi silkės, reikia valgyti", - aiškina gydytoja, kaip įsiklausyti į organizmą ir nepaklusti masinei, bukinamai maisto papildų reklamai.

Šarlatanai ir farmacijos verslininkai veikia taip pat?

Profesorius L. Kupčinskas sako, kad masinis maisto papildų propagavimas yra verslo reikalas, o ne medicinos. Tačiau kaip žmogui gelbėtis, kai pavasarį jautiesi išgveręs, negali koncentruoti dėmesio, jauti nuovargį? Profesorius siunčia į turgų, pas močiutę į rūsį arba į parduotuvę, kur yra pakankamai daržovių ir kitų produktų, kurie patieks organizmui tai, ko trūksta.

Profesorius toks kategoriškas, kad netgi neleidžia man ant jo stalo padėti kraitelės su maisto papildais, rastais namų vaistinėlėje. Ten - vaistinėse pirkti vitaminai, mikroelementai, žuvų taukų kapsulės ir kitos gėrybės. "O ką man su visu tuo daryti?" - klausiu profesoriaus. "Patarčiau išmesti", - sako šis maloniai besišypsantis žmogus.

O F. Taunytė dar sako: "Dirbtinių vitaminų, cheminių preparatų tik 35-38 proc. įsisavinama. O tai, kas yra vaisiuose ir daržovėse, organizmas pasisavina tiek, kiek jam reikia, o ko nereikia sugeba pašalinti. Jeigu mes vitaminais žmogų permaitinsim, galim sulaukti kai kurių labai negerų dalykų. Ligos."

Ir dar vienas - esminis pastebėjimas. Tie, kas perša maisto papildus, patys dažniausiai jų nė neima į burną. Beje, tai sakytina ir apie šarlatanus šundaktarius, ir apie farmacininkus.

Henrikas Vaitiekūnas, kiekvieną sekmadienį smaginantis savo žiūrovus pasakojimais apie asmenis, gydančius nuo visų ligų, sako pastebėjęs dėsningumą: "Nemačiau, kad jie patys valgytų tas savo tabletes ar dar kažką. Gal jie sveiki?"

Tą patį šių eilučių autorei teko girdėti iš agresyviai Lietuvos rinkoje veikiančios farmacijos kompanijos atstovo. "Mes papildų nevalgome. Mes labai stengiamės gerai maitintis", - sakė žmogus, platinantis bene labiausiai reklamuojamas piliules. Pono žmona žurnalistė tarp kolegų garsėja tuo, kad tiesiog medžioja gerą maistą. Iš jos gali sužinoti, kokiame ūkyje ekologiškai augina vištas, jaučius, kiaules, ir kur nusipirkti pesticidais neužterštų daržovių ir grūdų, genetiškai modifikuotais kukurūzais nešertų karvių pieno.

Ar tai reiškia, kad farmacijos verslininkai ir šarlatanai vienodai kvailina žmones, piršdami savo produktus?

Eliksyras "nuo gyvenimo", fermentai nuo vėžio

"Paskutinė instancija" be vargo internete susiranda prof. L. Kupčinsko nurodytos pirmo pavojingumo grupės atstovę, platinančią kiniškų žolelių trauktinę. Ponia per valandą atsiranda mūsų biure ir iškloja: "Stiprina imuninę sistemą, tonizuoja visus organus, daro detoksikaciją." Vaikams - galima? "Galima vaikams nuo 6 mėnesių, galima nėščioms ir maitinančioms moterims. Jos sureguliavo mano mamos kraujospūdį, miegą. Užtenka 5-6 valandas miegoti. Pradėjusios vartoti 60-70 metų moterys sako, kad pabudo iš sapno. Tiek energijos! O vienas 84-erių senelis pradėjo vaikščioti į šokius ir dairytis į jaunas moteris. "Tuos" reikalus irgi labai gerai sutvarko. Patenkintos ir moterys, ir vyrai. 200 litų." Tiek reikės mokėti už 100 mililitrų buteliuką.

"200 litų?!" - pučiame akis. Ne, pasirodo, kad galima gauti ir už 125 litus, jei įsilieji į žmonių kvailintojų gretas. "Mes - tinklinis marketingas", - patikslina ponia.

F. Taunytei teko regėti tokius "tinklus" iš arti: "Pakraupau, kai pamačiau, kad yra specialūs kursai, kuriuose mokoma, kaip apgaudinėti žmones, kaip įsiūlyti produktą. Tarp kitko ir papildus. Apmokoma veikti žmogų psichologiškai ir apvogti žmogaus protą. Tie papildų siūlytojai nusigriebia "žulikėlius" gydytojus ir juos pristato kaip mokslininkus, profesorius."

Henrikas Kondratavičius, kitas mūsų pašnekovas, kadaise buvo valdiškas gydytojas, bet dabar priima privačiai. Jis konsultuoja prie "lempos iš Prinstono universiteto, kuri reaguoja į žmogaus mintis" ir gali nustatyti, ar pavyks išgydyti vėžį dar tada, kai niekas kitas negali jo nustatyti, o pagyjama irgi taip, kad niekas negali patvirtinti, jog apskritai sirgote.

Tam tikslui ant H. Kondratavičiaus stalo stovi kažkoks žaisliukas su skylute viduryje. Į tą skylutę reikia kišti pirštą, H.Kondratavičius "nuima duomenis", "pasiunčia į Izraelį" ir gauna diagnozę. "Tas Izraelis tikriausiai yra gretimame kambaryje", - juokauja kitas Henrikas - Vaitiekūnas, jis H. Kondratavičių vadina ypatingu atveju, nes šis turi medicinos žinių, todėl jo galimybės apdumti akis gerokai didesnės.

Tokie, kaip H. Kondratavičius, pasak H. Vaitiekūno, žaidžia ties moralumo riba, nes tariasi galintys gydyti sunkius vėžio atvejus. "Šimtai žmonių gyvų, ir tai - ne mano darbas, jų ir žolės. Ten nieko superstebuklingo. Gyvačių nuodais ir rupūžių myžalais negydžiau", - pykteli pašnekovas, kai nebemato mano akyse susižavėjimo. H. Kondratavičius pasakoja apie "karungą", kaip suprantu - džiovintą karvės pieno sūrį, kuriame apstu vitamino B17, neva naikinančio vėžines ląsteles.

A. Akstinavičius turi tokį patį nevilties apimtų žmonių pinigų siurbimo pavyzdį iš oficialios medicinos. "Yra fermentų grupė, kuri Vokietijoje ir Austrijoje platinama kaip papildas tam tikrų grupių onkologiniams ligoniams gydyti. Lietuvoje jis registruotas kaip vaistinis preparatas ir kainuoja 10-15 kartų brangiau nei ten. 100 kapsulių - 600 litų, o per dieną reikia išgerti apie 10 kapsulių. Lietuvoje jis nekompensuojamas." Ir tai, skirtingai nei H.Kondratavičiaus sūrio dalybos, vyko su Sveikatos ministerijos palaiminimu.

Panacėja brangi

Jeigu žmogus nusprendžia, kad užuot sveikai maitinęsis, judėjęs ir pasirūpinęs poilsiu, jis gyvens šiuolaikiškai, t. y. mis nereguliariai, greitu maistu, ignoruos grūdinius maisto produktus, rinksis stipriai perdirbtus, važiuos, užuot paėjėjęs, dirbs naktimis ir pan., - jis yra farmacijos verslo ir šarlatanų "tikslinė auditorija".

Pasak H. Vaitiekūno, tokie dalykai įmanomi tik Lietuvoje. "Žmonės eina pas šarlatanus, nes neveikia valstybinė medicina", - sako kolega.

Ar brangūs, kaip sveiko gyvenimo būdo alternatyva, siūlomi medicinos stebuklai? "Ne, močiutei iš Pakruojo - pigu. Ponui iš Seimo, o tokie ten vaikšto, brangu, nes ten, kur pigu, jis tiesiog neis. Čia - prestižo reikalas, - pasakoja šarlatanų ekspertas. - Neseniai rodžiau burtininkę iš Kauno, kuri vaitojo, kad pas ją su toookiomis mašinomis atvažiuoja. Buriasi ir dėl rinkimų rezultatų. Klausiau, o iš kur ji žino? Sako: "Nesuprasi, Vaitiekūnai, tiesiog stulpas virš manęs pakyla ir ten ryšys su kosmosu atsiveria." - "Vadinasi, šarlatanai - ne tik prasčiokų reikalas?" - "Prasčiokams užtenka kreidos tabletės "iš Kremliaus", žolytės iš Latvijos, o tie tiki, kai stulpas virš galvos atsiveria, - šaiposi kolega. - Tokie lietuviški žaidimai."

Technologijos.lt

Žymės: maisto papildai
Kaip atsikratyti žagsėjimo?

Kaip atsikratyti žagsėjimo?

Žagsėjimas - nevalingas diafragmos susitraukimas, dažniausiai kylantis padauginus alkoholio, o daug rūkantiems žagsėjimas gali būti onkologinės ligos ženklas. Žagsėjimą kai kada gali išprovokuoti stemplės uždegimas, skrandžio augliai, sutrikęs...


Tyrimas: kanapių rūkymas pažeidžia smegenis

Tyrimas: kanapių rūkymas pažeidžia smegenis

Švedijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad marihuanos rūkymas jauniems žmonėms yra kur kas pavojingesnis, nei buvo manoma iki šiol. Švedijos nacionalinio visuomenės sveikatos instituto (Statens folkhälsoinstitut) daktaras Nilsas...


Nuo alergijos ir pagirių gydys ir skambučių tonai

Nuo alergijos ir pagirių gydys ir skambučių tonai

Japonijos kompanija "Japan Ringing Tone Laboratory" sukūrė mobiliųjų telefonų skambučių tonus, turinčius gydomųjų savybių. Pavyzdžiui, naujovė padeda atsikratyti alergijos, praneša BBC. Pasak kompanijos vadovo Matsumio Suzukio, jo...


Sporto klubų ir baseinų vandenyje tyko legionelės

Sporto klubų ir baseinų vandenyje tyko legionelės

Panevėžio visuomenės sveikatos centras vasario mėnesį atliko sporto klubų ir baseinų paslaugas teikiančių objektų operatyviąją (neplaninę) visuomenės sveikatos saugos kontrolę ir įvertino šiuose objektuose į dušus (prausyklas) tiekiamo karšto...


Vitamino C nauda žmogaus organizmui

Vitamino C nauda žmogaus organizmui

Jeigu Johhny Depp‘as ir Penelope Cruz atrodytų kaip tikri piratai, vargu ar „Karibų jūrų piratai“ patektų į žiūrimiausių kino filmų sąrašą. Ilgų kelionių išvarginti jūreiviai nė iš tolo neprimena tų efektingų Holivudo gražiuolių,...


Šiaurietiškas ėjimas stiprina ne tik raumenis

Šiaurietiškas ėjimas stiprina ne tik raumenis

Nors slidininkų lazdomis mosuojantys žygeiviai Lietuvoje – nebe naujiena, šiaurietiško ėjimo entuziastai pripažįsta, jog vis dar neretai yra palydimi smalsių žvilgsnių ar pašaipių šypsnių. "Esu pastebėjęs, jog kai prieinu prie pėsčiųjų...


Kelią ligoms gali užkirsti žinios apie giminės sveikatos istoriją

Kelią ligoms gali užkirsti žinios apie giminės sveikatos istoriją

Amžius, lytis ir paveldimumas - tai sveikatos rizikos veiksniai, kurių žmogus negali kontroliuoti ir pakeisti. Tačiau sveikatos specialistai tvirtina, kad žinojimas apie priklausymą rizikos grupei yra "vertas aukso", nes suteikia žmogui...


Krūtų ligos ne visada piktos

Krūtų ligos ne visada piktos

Krūtys – net tik vienas iš lytis skiriančių organų, bet tarsi privalomas moters atributas, "puošmena". Tačiau bėgant metams krūtys keičiasi, nepriklausomai nuo jų (ne)priežiūros ir pačios moters valios ar pastangų. Be to, įvairaus...


Kosulys nuo infarkto neišgelbės

Kosulys nuo infarkto neišgelbės

Internetu keliaujantys patarimai, kaip elgtis užklupus staigiam sveikatos negalavimui neretai gali ne padėti, bet pakenkti. Šimtai žmonių savo elektroninio pašto dėžutėje yra radę patraukliai pateiktą atmintinę, kurioje patariama, kaip elgtis...


Hormonai spermoje teikia moterims pasitenkinimą ir gydo nuo depresijos

Hormonai spermoje teikia moterims pasitenkinimą ir gydo nuo depresijos

Vyrų sėkloje esantys hormonai gali mažinti moterų depresiją. Niujorko valstijos universiteto mokslininkai spėja, kad nuotaiką gerinančius hormonus sugeria makšties gleivinė ir perduoda toliau į organizmą. Tačiau jie perspėja, kad nereikėtų...


Nerado sąsajų tarp mobiliųjų ir smegenų vėžio

Nerado sąsajų tarp mobiliųjų ir smegenų vėžio

Mobiliųjų telefonų poveikio sveikatai tyrimas "Interphone" atskleidė, kad mobiliųjų telefonų naudojimas nedidino rizikos susirgti smegenų vėžiu. Tyrimą vykdė Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros...


Chirurgas apendiksą pašalino tik antru bandymu

Chirurgas apendiksą pašalino tik antru bandymu

Chirurgas iš Minesotos (JAV) savo klaidą suvokė tik po kelių dienų ir turėjo tam pačiam pacientui antrą kartą šalinti apendiksą. "The Star Tribune" praneša, kad chirurgas savo klaidą suvokė tik po kelių dienų ir tik ligoninės patologui...


Kodėl gydytojas prašo parodyti liežuvį?

Kodėl gydytojas prašo parodyti liežuvį?

Tikriausiai jau ne kartą esi buvęs pas gydytoją ir kiekvieną kartą gydytojas tavęs prašė iškišti liežuvį. Tai visiškai rimtas prašymas. Gydytojui parodyti liežuvį (ne galiuką, o visą iki pat jo šaknies) reikia todėl, kad liežuvis atskleidžia labai...


Jėgas sugrąžina žolynai

Jėgas sugrąžina žolynai

Pavasarį įprasta gerti daugiau vitaminų, griebiamasi net injekcijų. Tačiau po žiemos nusilpusioms jėgoms atgauti bei ligoms gydyti yra ir kitas kelias, beveik nieko nekainuojantis. Juo turguje vaistažolėmis prekiaujanti 61-erių Ėgliškių gyventoja...


Kas yra bioflavonoidai?

Kas yra bioflavonoidai?

Bioflavonoidai iš lotynų kalbos išvertus reiškia geltona ir tai yra jų natūraliai gamtoje esanti spalva. Bioflavonoidai gaminasi augaluose kaip antrinis medžiagų apykaitos produktas ir yra atsakingi už daugybę funkcijų, tokių kaip augalo...


Nauja lieknėjimo paslaptis: pradėkite laikytis dietos 28-erių

Nauja lieknėjimo paslaptis: pradėkite laikytis dietos 28-erių

Naujas tyrimas parodė, kad sėkmingiausiai antsvorio atsikrato tos moterys, kurios dietos pradeda laikytis sulaukusios 28-erių. Moterys trečiojo dešimtmečio pabaigoje numeta daugiau svorio, nes tam skiria daugiau laiko ir pastangų, nei kitų amžiaus...


Šventės – didysis išbandymų metas skrandžiui (patarimai)

Šventės – didysis išbandymų metas skrandžiui (patarimai)

Sunkumo jausmas, nuovargis, nenoras bendrauti – šiuos persivalgymo požymius patiria pamiršusieji saiko jausmą prie šventinio stalo. Ką daryti, kad taip nenutiktų? Ligoninių medikai pastebi, kad per šventes padaugėja pacientų, kuriems dėl...


Kaip narkotikai veikia smegenis?

Kaip narkotikai veikia smegenis?

Mokslas apie priklausomybę nuo narkotikų vis dažniau pristato smegenų tyrimus ir keičia visuomenėje paplitusį supratimą, kad ši priklausomybė yra tik žmogaus silpnavališkumo ir moralinio nuosmukio, o ne sveikatos problema.Mokslininkai aiškina, kad...


Interneto skaičiuoklė parodys, kiek skysčių turime suvartoti per dieną

Interneto skaičiuoklė parodys, kiek skysčių turime suvartoti per dieną

Kiekvienam žmogui per dieną reikalingas geriamo vandens kiekis yra individualus. Jis priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip sveikatos būklė, gyvenimo būdas, atliekamas darbas ir gyvenamos vietos klimatas. Deja, daugybė žmonių nežino, kiek...


Tyrimas: trečdalis vyresnio amžiaus vyrų niekada nesilankė pas urologą

Tyrimas: trečdalis vyresnio amžiaus vyrų niekada nesilankė pas urologą

Medikai tvirtina, kad, remiantis atlikto tyrimo duomenimis, net 36 proc. tikslinės grupės, t.y. 50-74 metų amžiaus vyrų, niekada nesilankė pas urologą dėl prostatos. 35 proc. apklaustųjų tvirtino, kad pas urologą apsilankantys bent kartą per...


Gripas puola alkanus ir pavargusius

Gripas puola alkanus ir pavargusius

Suvalgius skiltelę česnako imunitetas nesustiprėja. Grūdintis reikia ilgai ir įvairiais būdais, juolab kad medikai grasina dar ateisiančia antrąja pandeminio gripo banga. Maistas, judėjimas ir poilsis yra sveikatos pagrindas. Prie nuovargio, bado...


Vitaminas C ir arterijos

Vitaminas C ir arterijos

Vartojant daug vitamino C turtingo maisto gali sumažėti rizika, kad arterijos sukietės, ir taip apsisaugoma nuo širdies ligų, rodo Norvegijoje atliktas tyrimas. Ulevalo universitetinės ligoninės mokslininkai nustatė, kad pagyvenusiems vyrams...


Ar tamsūs akiniai – tik stiliaus detalė?

Ar tamsūs akiniai – tik stiliaus detalė?

Sunku įsivaizduoti, kaip reikėtų gyventi, jei nešviestų saulė: nebūtų šviesos, nebūtų žalumos, nebūtų gyvybės. Tačiau saulė mus ne tik džiugina, bet turi ir neigiamą poveikį. Visi puikiai žinome, kokį pavojų tiesioginiai saulės spinduliai kelia...


Važiavimas dviračiu padeda širdies ir kraujagyslių veiklai

Važiavimas dviračiu padeda širdies ir kraujagyslių veiklai

Važiavimas dviračiu – tai viena geriausių priemonių, skatinančių širdies ir kraujagyslių veiklą, padedančių reguliuoti antsvorį, gerinanti nuotaiką. Jeigu nusprendėte pradėti važinėti dviračiu – puiku. Juk tai ir vaikams, ir...


Raudonieji dobilai gali pagelbėti vyresnėms moterims

Raudonieji dobilai gali pagelbėti vyresnėms moterims

Menopauzę išgyvenančios ir raudonųjų dobilų ekstraktą vartojančios moterys gali išvengti kai kurių depresijos ir nerimo simptomų. Moterims, tris mėnesius vartojusioms papildus su 80 miligramų raudonųjų dobilų hormonais, depresijos ir nerimo...


Naujuose pastatuose oras užterštas vėžį sukeliančiomis medžiagomis

Naujuose pastatuose oras užterštas vėžį sukeliančiomis medžiagomis

Tipiškas miestietis apie 70–80 proc. paros laiko praleidžia patalpose. Šiuolaikinio žmogaus gyvenimui persikeliant į uždaras patalpas, pasaulio mokslininkai vis labiau domisi patalpų oro kokybe, o blogėjanti visuomenės sveikata vis dažniau...


Žada "aukštos raiškos vaizdą"

Žada "aukštos raiškos vaizdą"

Skelbiama, jog mokslininkams pavyko sukurti ir sėkmingai išbandyti naują dirbtinio lęšio tipą, kuris suteikia puikų regėjimą pacientams. Priminsime, jog viena svarbiausių akies dalių yra jos lęšiukas. Tai skaidrus, minkštos konsistencijos kūnas,...


Vienišiai dažniau serga silpnaprotyste

Vienišiai dažniau serga silpnaprotyste

Vieniši žmonės vyresniame amžiuje dažniau serga tokiomis ligomis, kaip silpnaprotystė ar Alzhaimeris, nei tie, kurie gyvena partnerystėje, parodė tyrimas, kurio rezultatus skelbia specializuotas žurnalas "British Medical Journal" (BMJ)....


Kad sergantiems išsėtine skleroze būtų lengviau gyventi

Kad sergantiems išsėtine skleroze būtų lengviau gyventi

Sergančiųjų išsėtine skleroze likimo našta bus lengvesnė, jie bus mokomi gyventi su šia liga ir kiek įmanoma ilgiau išlikti visaverčiais visuomenės nariais. Šiuos tikslus padės įgyvendinti neseniai susikūrusi Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjunga...


Saule mėgautis patariama vidurdienį

Saule mėgautis patariama vidurdienį

Apie deginimąsi mūsų geografinėse platumose dabar kalbėti, ko gero, būtų kiek per įžūlu. O ir narsuoliai, išdrįstantys viduržiemį, žnaibantis gruodžio speigui prie ekečių nusimesti drabužius, vaikosi tikrai ne aksominio įdegio. Tačiau dalis mūsų...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

cityrush cityrush cityrush cityrush cityrush