Birželio 2d. Antradienis

Kūną sopa – gydytojai ligos neranda

Peržiūrų skaičius: 40200
Kūną sopa – gydytojai ligos neranda

Greitas gyvenimo tempas, nuolatinis stresas, darbe ar šeimoje patiriama įtampa, konfliktai dažnai žmogui sukelia nenusakomą diskomfortą: skauda, prasiveržia įvairių kitokių negalavimų.

Ligonis kreipiasi į gydytojus, nes yra įsitikinęs, jog susirgo sunkia, galbūt net nepagydoma liga. Tačiau dažniausiai medikai somatinės kilmės susirgimų nediagnozuoja. Tuomet pacientas siunčiamas pas neurologus, psichoterapeutus ar psichiatrus.

Gadina gyvenimą

Vis dažniau į medikus kreipiasi žmonės, kuriems pasireiškia įvairių organizmo negalavimų, kenkiančių jų gyvenimo kokybei. Dažna šių negalavimų priežastis – psichikos sutrikimai. Ligonis gali jausti vidaus organų veiklos sutrikimus, jam gali trūkti oro, svaigti galva. Toks žmogus gali patirti diskomfortą krūtinėje, sutankėja širdies plakimas, pasireiškia virškinimo sutrikimų, įvairių skausmų, bendras silpnumas.

Pablogėjusią sveikatą dažnai būna net sunku apibūdinti. Gali atsirasti nerimas, įtampa, sunkios ligos ar netgi mirties baimė. Padidėja jautrumas vidiniams ir išoriniams dirgikliams. Suprastėjus sveikatai žmogus dažniausiai kreipiasi į bendrosios praktikos gydytojus, tačiau šie neranda jokios vidaus organų ligos.

Atrodytų, sužinojai iš gydytojų, kad nesergi jokia rimta liga, ir nusiramini, negalavimai išnyksta. Tačiau ne visada taip nutinka: ir toliau kankina skausmai bei kitokie nemalonūs simptomai, o padeda tik raminamieji vaistai.

Nuolat varsto duris

Psichoterapeutams, psichologams ir psichiatrams neretai tenka susidurti su žmonėmis, kurie yra įsitikinę, kad serga viena ar keliomis nepagydomomis ligomis. Tokie pacientai nuolat varsto gydymo įstaigų duris.

Jausdamas ir išties kentėdamas nuo įsivaizduojamos ligos žmogus vaikšto pas gydytojus ir su baime laukia diagnozės. Tačiau medikai paprastai jokių patologijų neranda. Pacientą tai nuramina, bet tik trumpam. Netrukus įkyrios mintys apie mirtiną ligą sugrįžta, o žmogus toliau ieško gydytojo, kuris galėtų jam padėti.

Panevėžio apskrities ligoninės gydytojas psichiatras Gintaras Rudzevičius sako, jog stipriai pradėjusi plakti širdis, padažnėjęs kvėpavimas ar oro trūkumas, tirpstančios galūnės, nerimas ne visada susiję su fiziniais negalavimais. Į specialistus vis dažniau kreipiasi asmenys, kuriems bendrosios praktikos gydytojai nenustato jokių somatinės ligos požymių. Išgirdę, jog panašaus pobūdžio negalavimų galėjo atsirasti dėl streso, per didelio nuovargio, nervinio išsekimo, jie kreipiasi į psichiatrus, psichoterapeutus.

Suabejoja medikais

Seniai girdėtą tiesą, jog dauguma ligų pasireiškia dėl nervų, patvirtino ir G.Rudzevičius. Patyrę stresą, dažnai konfliktuodami, pakliuvę į situaciją, iš kurios nežino kaip išsikapstyti, žmonės pradeda kentėti, nerimauti dėl įvairių juos kamuojančių baimių. Žmones smaugia nežinia, sukelianti organizmo išsekimą.

Gydytojas PB aiškino, kad nerimas, baimė žmogui dažnai kyla tuomet, kai šis jaučia, jog nekontroliuoja padėties. Pavyzdžiui, jei žmogui visą savaitę skauda galvą ar netikėtai ima streikuoti skrandis, krenta svoris, jis dažnai nė nesusimąsto, jog tai gali būti greito gyvenimo tempo ar neseniai patirto streso pasekmės.

Kol tokiems pacientams bendrosios praktikos gydytojai neatlieka daugybės tyrimų ir neįtikina, kad šie yra visiškai sveiki, žmonės, manantys, jog rimtai serga, patiria ir kitų nerimo sukeltų negalavimų – ima svaigti galva, trūksta oro, atsiranda panikos priepuolių. Žmogus jaučia didžiulę baimę, kad numirs, nualps, praras savitvardą ar išprotės. Visas dėmesys dažniausiai būna sutelktas į vis stiprėjančius nemalonius ir gąsdinančius kūno pojūčius. Kai kurie net pamano, jog tai širdies smūgio pradžia.

Jei panašių pojūčių kyla ir išgirdus teigiamą medikų išvadą, žmonės pradeda jais netikėti, manydami, jog šie greičiausiai būtent tuo metu nerado ligos. Prasideda tarsi užburtas ratas – gydytojai ramina, o negalavimai neišnyksta, nuolat kartojasi.

Nerimauja jaunesni

Psichiatras G.Rudzevičius PB tikino, jog panašiais simptomais skundžiasi ir jaunesnio amžiaus žmonės. Tačiau, anot mediko, šie lengvi psichikos sutrikimai gali peraugti ir į rimtesnę ligą. Tai priklauso nuo to, kaip pats žmogus vertina jį kamuojančius negalavimus ir stengiasi gyventi. Savijautą lemia stresas, išgyvenimai, įvairūs nesklandumai. Tiesa, išvardyti simptomai gali išnykti ir negydomi. Kai žmogus turi darbą, nesusiduria su sunkumais, apie jį kamuojančius negalavimus negalvoja, žiūri į ateitį optimistiškai, kamavę skausmai gali išnykti.

Gydytojas tikino, jog skausmai, sukeliantys diskomfortą, gali pasireikšti priklausomai nuo žmogaus temperamento, išsilavinimo, gyvenimo kokybės ir kitų reiškinių bei asmeninių savybių.

Tarkim, paaugliams greitai augant širdis dažnai nespėja augti kartu, todėl atsiranda širdies vožtuvų nepakankamumas. Jis pasireiškia smarkiu širdies plakimu didelio fizinio krūvio metu, stinga oro, greitai pavargstama.

"Vaikai ima nerimauti, jog ateityje gali kilti kokių nors komplikacijų, pasikartoti simptomai, todėl išsivysto baimė, pasireiškia panikos priepuolių", – paaiškino G.Rudzevičius.

Nerimas dėl krizės

Gydytojas prisipažino, jog pastaruoju metu dažnai kreipiasi žmonės, kamuojami baimės dėl gresiančio atleidimo iš darbo. Neretai išgirdę, jog jų pažįstami jau neteko darbo, pacientai įsitikina, jog po kelių dienų ir jie sulauks tokio pat darbdavio verdikto. Medikas patikino, kad žmones, jaučiančius nerimą, kankina nemiga, organizmo išsekimas. Tokiu atveju jiems reikia padrąsinimo, kad viskas klostysis gerai.

"Neretai žmonės ima blogai jaustis, kai beveik tuo pat metu patiria daug neigiamų emocijų. Namuose kylantys šeiminiai barniai ir nesklandumai, įsitikinimas, jog gali susirgti nepagydoma liga, patirtas stresas neretai pasireiškia kokiu nors negalavimu", – PB kalbėjo G.Rudzevičius.

Gydytojas teigė, jog tokiems žmonėms reikėtų psichoterapeuto pagalbos, gali prireikti ir vaistų, nors kartais pakanka pokalbio išeičiai iš susidariusios padėties rasti.

"Žmonės kreipiasi į medikus dėl panašių simptomų, tačiau bendrosios praktikos gydytojams nenustačius jokių somatinių ligų, jie gydomi vaistais, kuriuos skiria psichiatras. Neretai gydyti vien medikamentais nepakanka. Fiziniai simptomai dažnai rodo psichologinių problemų buvimą, todėl būtina psichoterapija. Jos metu žmogus atskleidžia fizinio negalavimo priežastis. Kita vertus, psichoterapijos metu žmonės mokosi naujai reaguoti į ligas, kūno pojūčius ir išorinę informaciją apie savo sveikatą", – PB sakė medikas.

Psichiatras teigė, kad nuolat susirūpinęs sveikata žmogus, nerasdamas blogos savijautos priežasčių ir jausdamasis nesuprastas artimųjų, puola į neviltį. Be to, nuolatiniai tyrimai, kurių pacientas reikalauja, kad įsitikintų, jog neserga, gali turėti ir šalutinį poveikį sveikatai. Dažnai atliekami tyrimai ar net chirurginės operacijos yra iš viso nereikalingi.

 

Šienligės atsikratyti padės masažas

Šienligės atsikratyti padės masažas

Nors šios rūšies masažas - pakankamai efektyvus, jis negali pakeisti gydytojo paskirtų vaistų, procedūrų ir kitų priemonių. Taškinis masažas, taikomas su kitais gydymo būdais, gali pastebimai sutrumpinti ligos eigą, greičiau numalšinti nemalonius...


Mokslininkai: nėra ryšio tarp kavos vartojimo ir aukšto kraujo spaudimo

Mokslininkai: nėra ryšio tarp kavos vartojimo ir aukšto kraujo spaudimo

Naujausio tyrimo duomenimis, gausus kavos vartojimas nedidina kraujo spaudimo. Tačiau tyrėjai dar vengia skelbti galutines išvadas, rašoma žurnale "The American Journal of Clinical Nutrition". Preliminarios išvados paskelbtos atlikus...


IDEALIOMS AKTYVIOMS ŠEIMOS ATOSTOGOMS LIETUVOJE – ANYKŠČIAI

IDEALIOMS AKTYVIOMS ŠEIMOS ATOSTOGOMS LIETUVOJE – ANYKŠČIAI

Visi norime atostogų laiką skirti kokybiškam ir išskirtinam poilsiui, bei ypatingai daug faktorių turime apgalvoti planuodami atostogas su šeima ir vaikais – juk norisi, kad visi šeimos nariai galėtų pasidžiaugti kartu praleistu laiku.


10 atsakymų apie sąnarių priežiūrą

10 atsakymų apie sąnarių priežiūrą

Priežasčių, kodėl atsiranda sąnarių skausmas – daugybė. Apie sąnarių ligas kasmet primena atvėsę orai, kai kurie žmonės sąnarių skausmą jaučia intensyviau padirbus fizinį darbą. Įtemptas gyvenimo tempas, paveldimumas, antsvoris, netinkama...


Tyrimas: kremai nuo saulės skatina odos vėžį

Tyrimas: kremai nuo saulės skatina odos vėžį

Beveik pusė iš 500 populiariausių kremų nuo saulės gali pagreitinti odos vėžio vystymąsi, rodo pirmadienį paviešinto tyrimo rezultatai. Kaip praneša portalas aolnews.com, nuo saulės apsaugančios priemonės paskatina piktybinių ląstelių vystymąsi ir...


Ką reikėtų žinoti prieš vykstant slidinėti

Ką reikėtų žinoti prieš vykstant slidinėti

Žiemos sezonas daugeliui asocijuojasi ne tik su pačiomis jaukiausiomis metų šventėmis, bet ir su atostogomis. Snieguotos viršūnės, tyras kalnų oras, slidinėjimo trasos vilioja ne tik slidinėtojus profesionalus, bet ir pradedančiuosius. Slidinėjimo...


Kodėl gydytojas prašo parodyti liežuvį?

Kodėl gydytojas prašo parodyti liežuvį?

Tikriausiai jau ne kartą esi buvęs pas gydytoją ir kiekvieną kartą gydytojas tavęs prašė iškišti liežuvį. Tai visiškai rimtas prašymas. Gydytojui parodyti liežuvį (ne galiuką, o visą iki pat jo šaknies) reikia todėl, kad liežuvis atskleidžia labai...


Ar verta vartoti svorio mažinimo tabletes?

Ar verta vartoti svorio mažinimo tabletes?

Ar svorio mažinimo tabletės veikia? Šiais laikais daugelis svorio metimo ekspertų savo klientams pataria naudoti svorio mažėjimą skatinančius preparatus. Ir nors tokias tabletes galima rasti beveik kiekvienoje parduotuvėje, žmonės turėtų atsargiau...


Infarkto ištikti britai bus šaldomi

Infarkto ištikti britai bus šaldomi

Didžiosios Britanijos medikams rekomenduojama infarkto ištiktus pacientus šaldyti šaltomis antklodėmis arba jiems uždėti specialias kepuraites, rašo britų dienraštis "The Daily Telegraph". Tokių rekomendacijų pagrindu tapo atlikto tyrimo...


Vyrai, kurių partnerės serga krūties vėžiu, rizikuoja susirgti depresija

Vyrai, kurių partnerės serga krūties vėžiu, rizikuoja susirgti depresija

Moterų, kurios serga krūties vėžiu, mylimieji rizikuoja susirgti nuotaikos sutrikimais arba depresija. Kaip praneša BBC, tokie vyrai turėtų reguliariai pasitikrinti savo psichinę sveikatą. Danijos mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad 39...


Lietuviai gydytojų apie pulsą teiraujasi dažniau

Lietuviai gydytojų apie pulsą teiraujasi dažniau

Daugiau nei mėnesį visoje šalyje vykusi sveikatingumo iniciatyva "Nuramink pulsą" dar kartą patvirtino, kad lietuviai žino ir matuoja savo kraujospūdį, tačiau neįvertina ir nepakankamai rūpinasi kitu tiek pat širdies sveikatai svarbiu...


Žuvų taukai gali padėti ištikus insultui

Žuvų taukai gali padėti ištikus insultui

Žuvų taukuose esanti dokozahekseno riebalų rūgštis (DHR) gali apsaugoti smegenų audinį ir pagreitinti atsigavimą po stipraus išeminio insulto net tada, kai ši rūgštis panaudojama praėjus net penkioms valandoms po insulto, teigia JAV mokslininkai....


Restoranų ir kavinių maistas skatina širdies kraujagyslių ligas

Restoranų ir kavinių maistas skatina širdies kraujagyslių ligas

Dauguma dirbančių žmonių kasdien priversti pasikliauti restoranų, greito maisto įstaigų bei kitų užeigų samprata apie sveiką maistą. Jungtinėje Karalystėje 16-oje restoranų ištyrus 96 patiekalus nustatyta, kad žmogus, užsisakęs vieną patiekalą,...


Skiepai nuo vėžio – be euforijos

Skiepai nuo vėžio – be euforijos

Vakcina nuo viruso, sukeliančio vėžį, medikus dalija į dvi stovyklas, o jų pacientėms, net ir susimokėjus 1,5 tūkst. litų, nesuteikia šimtaprocentinių garantijų išvengti šios ligos. Prieš keletą metų sukurta vakcina nuo žmogaus papilomos viruso...


Niekas nemoko mūsų miegoti

Niekas nemoko mūsų miegoti

Į medikus dėl miego sutrikimų kreipiasi tik nedidelis procentas žmonių. Dažniausiai miego sutrikimo priežastys yra psichologinės. Tik apie porai dešimčių procentų besiskundžiančių jos būna specifinės: miego apnėja (miegant sunku kvėpuoti, trūksta...


Moteris kelius įsimena geriau už vyrus

Moteris kelius įsimena geriau už vyrus

Net jei moterys ir turi sunkumų su žemėlapių skaitymu, tačiau jos - jei toje vietoje jau buvo - yra geresni šturmanai už vyrus. Tyrėjai išsiaiškino, kad vyrams geriau sekasi atrasti naujas vietas, o moterims - į jas sugrįžti, skelbia britų...


Sveikata trykštantys vaisiai

Sveikata trykštantys vaisiai

Vynuogės - ne tik vyndarių džiaugsmas. Tai tikras sveikatos šaltinis. Vargu ar yra kitas vaisius, pasižymintis tokiu stipriu antioksidaciniu bei priešuždegiminiu poveikiu. Ne veltui grožio klinikose vis labiau populiarėja įvairios vynuogių...


Kas padeda lieknėti

Kas padeda lieknėti

Yra specialūs taškai, kuriuos dirginant mažėja apetitas, spartėja medžiagų apykaita Pasiryžus sulieknėti svarbiausia – nusiteikimas ir ryžtas. Kai jie yra, daugelį kliūčių daug lengviau įveikti. Dar reikėtų tinkamai sudaryto valgiaraščio,...


Atrastas dar vienas lazerinės diagnostikos metodas odontologijoje

Atrastas dar vienas lazerinės diagnostikos metodas odontologijoje

Šiuo metu dantistai atsiradusias dantų ertmes nustato naudodamiesi rentgeno spinduliais bei metalų zondais, tačiau šios priemonės neleidžia nustatyti susilpnėjusio dantų emalio tol, kol jo nereikia taisyti. Šią problemą gali padėti išspręsti...


Pasaulinė sveikatos diena

Pasaulinė sveikatos diena

Daugelis mūsų ne tik yra girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Kai prispausti ligos ar šiaip užklupus kokiam nelemtam negalavimui atsiduriame poliklinikoje ar ligoninės palatoje,...


Kaulų lūžius gydys kamieninių ląstelių injekcijos

Kaulų lūžius gydys kamieninių ląstelių injekcijos

Gydytojai galūnių lūžius bei įvairias kaulų ligas netrukus gydyti galės paprasčiausiomis injekcijomis. Eksperimentų metu kamieninių ląstelių terapija padėjo laboratorinėms pelėms išauginti naujų kaulų. D. Britanijos mokslininkai atlieka bandymus...


Odai vasarą reikia daugiau dėmesio

Odai vasarą reikia daugiau dėmesio

Saulės spinduliai mūsų organizmui yra gyvybiškai būtini, nes padeda gaminti vitaminą D, aktyvina imuninę sistemą, gerina kraujotaką. Tačiau per didelės ultravioletinių spindulių dozės žmogui kenkia. "Karštas oras - nemenkas išbandymas odai....


Gultis į ligoninę chemoterapijai nebūtina

Gultis į ligoninę chemoterapijai nebūtina

Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos klinikos Chemoterapijos skyriuje ne per seniausiai sergantiesiems vėžiu gydyti pradėtos naudoti specialios nešiojamosios vakuuminės vaistų įpurškimo sistemos. Kuo jos naudingos pacientui, papasakojo...


Miego trūkumas didina riziką susirgti diabetu

Miego trūkumas didina riziką susirgti diabetu

Miego trūkumas didina riziką susirgti diabetu. Prie tokios išvados priėjo britų mokslininkai iš Voriko universiteto (Vorikšyro grafystė), atlikę 6 metų tyrimą. Jo rezultatus antradienį skelbia medicinos periodinis leidinys "Epidemiologijos...


Vitamino D trūkumas didina moterų kraujospūdį

Vitamino D trūkumas didina moterų kraujospūdį

Jaunoms moterims su vitamino D nepakankamumu maždaug tris kartus dažniau gali išsivystyti padidėjęs kraujospūdis, kai jos bus vidutinio amžiaus, rodo naujas tyrimas. Tyrimo rezultatai paskelbti Amerikos širdies asociacijos narių susirinkime,...


Kodėl merginos pliaže neturėtų nusimesti bikinių?

Kodėl merginos pliaže neturėtų nusimesti bikinių?

Merginos maudymosi kostiumėlius paplūdimiuose nusimeta dėl įvairių priežasčių. Tačiau dermatologai sako, kad tai - žalinga. Apsinuogindamos paplūdimiuose merginos paprastai tikisi vienodai įdegti. Tačiau be apsivilimo nuo saulės itin jautriose...


Magnis gali pagerinti astmatikų plaučių darbą

Magnis gali pagerinti astmatikų plaučių darbą

Pusę metų vartojant magnio papildus, tiriamųjų plaučių tūris padidėjo maždaug 6 procentais, taip pat pastebėta, jog pagerėjo bronchų reaktyvumas metacholinui – cheminei medžiagai, kuri sukelia kvėpavimo takų susiaurėjimą. Tyrimo ataskaitą...


Vyras, kurį bitės sugėlė 1200 kartų, liko gyvas (Video)

Vyras, kurį bitės sugėlė 1200 kartų, liko gyvas (Video)

"Jo galva atrodė kaip bičių avilys", - tikina aplinkiniai. Pensininką apspito suirzusios bitės ir atakavo vyro galvą 1200 kartų. Po dviejų savaičių, praleistų ligoninėje, garbaus amžiaus vyras liko gyvas ir pamažu atgauna jėgas. "...


Įsibėgėja šienligės sezonas

Įsibėgėja šienligės sezonas

Alergologai primena, kad įsibėgėja šienligės sezonas. Balandį pražysta lazdynai, alksniai, žilvičiai, beržai, ąžuolai ir įvairios žolės: smilgos, motiejukai, pašiaušėliai, eraičinai. Lietuvoje šienligę dažniausiai sukelia motiejuko, šunažolės,...


Kas antrame Britanijos restorane galima apsinuodyti

Kas antrame Britanijos restorane galima apsinuodyti

Jei keliausite į Didžiąją Britaniją, žinokite, kad apsilankę vietos restorane rizikuojate apsinuodyti, rašo šalies laikraštis "The Independent". Mokslininkai atliko tyrimą, kurio rezultatai parodė, jog pusėje Britanijos restoranų yra...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9