Kovo 8d. Pirmadienis

Kūną sopa – gydytojai ligos neranda

Peržiūrų skaičius: 40200
Kūną sopa – gydytojai ligos neranda

Greitas gyvenimo tempas, nuolatinis stresas, darbe ar šeimoje patiriama įtampa, konfliktai dažnai žmogui sukelia nenusakomą diskomfortą: skauda, prasiveržia įvairių kitokių negalavimų.

Ligonis kreipiasi į gydytojus, nes yra įsitikinęs, jog susirgo sunkia, galbūt net nepagydoma liga. Tačiau dažniausiai medikai somatinės kilmės susirgimų nediagnozuoja. Tuomet pacientas siunčiamas pas neurologus, psichoterapeutus ar psichiatrus.

Gadina gyvenimą

Vis dažniau į medikus kreipiasi žmonės, kuriems pasireiškia įvairių organizmo negalavimų, kenkiančių jų gyvenimo kokybei. Dažna šių negalavimų priežastis – psichikos sutrikimai. Ligonis gali jausti vidaus organų veiklos sutrikimus, jam gali trūkti oro, svaigti galva. Toks žmogus gali patirti diskomfortą krūtinėje, sutankėja širdies plakimas, pasireiškia virškinimo sutrikimų, įvairių skausmų, bendras silpnumas.

Pablogėjusią sveikatą dažnai būna net sunku apibūdinti. Gali atsirasti nerimas, įtampa, sunkios ligos ar netgi mirties baimė. Padidėja jautrumas vidiniams ir išoriniams dirgikliams. Suprastėjus sveikatai žmogus dažniausiai kreipiasi į bendrosios praktikos gydytojus, tačiau šie neranda jokios vidaus organų ligos.

Atrodytų, sužinojai iš gydytojų, kad nesergi jokia rimta liga, ir nusiramini, negalavimai išnyksta. Tačiau ne visada taip nutinka: ir toliau kankina skausmai bei kitokie nemalonūs simptomai, o padeda tik raminamieji vaistai.

Nuolat varsto duris

Psichoterapeutams, psichologams ir psichiatrams neretai tenka susidurti su žmonėmis, kurie yra įsitikinę, kad serga viena ar keliomis nepagydomomis ligomis. Tokie pacientai nuolat varsto gydymo įstaigų duris.

Jausdamas ir išties kentėdamas nuo įsivaizduojamos ligos žmogus vaikšto pas gydytojus ir su baime laukia diagnozės. Tačiau medikai paprastai jokių patologijų neranda. Pacientą tai nuramina, bet tik trumpam. Netrukus įkyrios mintys apie mirtiną ligą sugrįžta, o žmogus toliau ieško gydytojo, kuris galėtų jam padėti.

Panevėžio apskrities ligoninės gydytojas psichiatras Gintaras Rudzevičius sako, jog stipriai pradėjusi plakti širdis, padažnėjęs kvėpavimas ar oro trūkumas, tirpstančios galūnės, nerimas ne visada susiję su fiziniais negalavimais. Į specialistus vis dažniau kreipiasi asmenys, kuriems bendrosios praktikos gydytojai nenustato jokių somatinės ligos požymių. Išgirdę, jog panašaus pobūdžio negalavimų galėjo atsirasti dėl streso, per didelio nuovargio, nervinio išsekimo, jie kreipiasi į psichiatrus, psichoterapeutus.

Suabejoja medikais

Seniai girdėtą tiesą, jog dauguma ligų pasireiškia dėl nervų, patvirtino ir G.Rudzevičius. Patyrę stresą, dažnai konfliktuodami, pakliuvę į situaciją, iš kurios nežino kaip išsikapstyti, žmonės pradeda kentėti, nerimauti dėl įvairių juos kamuojančių baimių. Žmones smaugia nežinia, sukelianti organizmo išsekimą.

Gydytojas PB aiškino, kad nerimas, baimė žmogui dažnai kyla tuomet, kai šis jaučia, jog nekontroliuoja padėties. Pavyzdžiui, jei žmogui visą savaitę skauda galvą ar netikėtai ima streikuoti skrandis, krenta svoris, jis dažnai nė nesusimąsto, jog tai gali būti greito gyvenimo tempo ar neseniai patirto streso pasekmės.

Kol tokiems pacientams bendrosios praktikos gydytojai neatlieka daugybės tyrimų ir neįtikina, kad šie yra visiškai sveiki, žmonės, manantys, jog rimtai serga, patiria ir kitų nerimo sukeltų negalavimų – ima svaigti galva, trūksta oro, atsiranda panikos priepuolių. Žmogus jaučia didžiulę baimę, kad numirs, nualps, praras savitvardą ar išprotės. Visas dėmesys dažniausiai būna sutelktas į vis stiprėjančius nemalonius ir gąsdinančius kūno pojūčius. Kai kurie net pamano, jog tai širdies smūgio pradžia.

Jei panašių pojūčių kyla ir išgirdus teigiamą medikų išvadą, žmonės pradeda jais netikėti, manydami, jog šie greičiausiai būtent tuo metu nerado ligos. Prasideda tarsi užburtas ratas – gydytojai ramina, o negalavimai neišnyksta, nuolat kartojasi.

Nerimauja jaunesni

Psichiatras G.Rudzevičius PB tikino, jog panašiais simptomais skundžiasi ir jaunesnio amžiaus žmonės. Tačiau, anot mediko, šie lengvi psichikos sutrikimai gali peraugti ir į rimtesnę ligą. Tai priklauso nuo to, kaip pats žmogus vertina jį kamuojančius negalavimus ir stengiasi gyventi. Savijautą lemia stresas, išgyvenimai, įvairūs nesklandumai. Tiesa, išvardyti simptomai gali išnykti ir negydomi. Kai žmogus turi darbą, nesusiduria su sunkumais, apie jį kamuojančius negalavimus negalvoja, žiūri į ateitį optimistiškai, kamavę skausmai gali išnykti.

Gydytojas tikino, jog skausmai, sukeliantys diskomfortą, gali pasireikšti priklausomai nuo žmogaus temperamento, išsilavinimo, gyvenimo kokybės ir kitų reiškinių bei asmeninių savybių.

Tarkim, paaugliams greitai augant širdis dažnai nespėja augti kartu, todėl atsiranda širdies vožtuvų nepakankamumas. Jis pasireiškia smarkiu širdies plakimu didelio fizinio krūvio metu, stinga oro, greitai pavargstama.

"Vaikai ima nerimauti, jog ateityje gali kilti kokių nors komplikacijų, pasikartoti simptomai, todėl išsivysto baimė, pasireiškia panikos priepuolių", – paaiškino G.Rudzevičius.

Nerimas dėl krizės

Gydytojas prisipažino, jog pastaruoju metu dažnai kreipiasi žmonės, kamuojami baimės dėl gresiančio atleidimo iš darbo. Neretai išgirdę, jog jų pažįstami jau neteko darbo, pacientai įsitikina, jog po kelių dienų ir jie sulauks tokio pat darbdavio verdikto. Medikas patikino, kad žmones, jaučiančius nerimą, kankina nemiga, organizmo išsekimas. Tokiu atveju jiems reikia padrąsinimo, kad viskas klostysis gerai.

"Neretai žmonės ima blogai jaustis, kai beveik tuo pat metu patiria daug neigiamų emocijų. Namuose kylantys šeiminiai barniai ir nesklandumai, įsitikinimas, jog gali susirgti nepagydoma liga, patirtas stresas neretai pasireiškia kokiu nors negalavimu", – PB kalbėjo G.Rudzevičius.

Gydytojas teigė, jog tokiems žmonėms reikėtų psichoterapeuto pagalbos, gali prireikti ir vaistų, nors kartais pakanka pokalbio išeičiai iš susidariusios padėties rasti.

"Žmonės kreipiasi į medikus dėl panašių simptomų, tačiau bendrosios praktikos gydytojams nenustačius jokių somatinių ligų, jie gydomi vaistais, kuriuos skiria psichiatras. Neretai gydyti vien medikamentais nepakanka. Fiziniai simptomai dažnai rodo psichologinių problemų buvimą, todėl būtina psichoterapija. Jos metu žmogus atskleidžia fizinio negalavimo priežastis. Kita vertus, psichoterapijos metu žmonės mokosi naujai reaguoti į ligas, kūno pojūčius ir išorinę informaciją apie savo sveikatą", – PB sakė medikas.

Psichiatras teigė, kad nuolat susirūpinęs sveikata žmogus, nerasdamas blogos savijautos priežasčių ir jausdamasis nesuprastas artimųjų, puola į neviltį. Be to, nuolatiniai tyrimai, kurių pacientas reikalauja, kad įsitikintų, jog neserga, gali turėti ir šalutinį poveikį sveikatai. Dažnai atliekami tyrimai ar net chirurginės operacijos yra iš viso nereikalingi.

 


Žolelių arbatų gydomosios savybės – ne tik žiniuonių pramanas

Žolelių arbatų gydomosios savybės – ne tik žiniuonių pramanas

Žmonės nuo seno tiki žolelių gydomosiomis savybėmis, nors retas iš mūsų pažįsta naudingas vaistažoles. O jų galima ne tik nusipirkti, bet ir pačiam prisirinkti. Tikima, kad žolelės yra veiksmingos, o šalutinio poveikio tikimybė yra kur kas mažesnė...


Vitaminų vartotojai savo pinigus leidžia vėjais

Vitaminų vartotojai savo pinigus leidžia vėjais

Vitaminai yra pinigų švaistymas ir net kenksmingas sveikatai - nebent laikotės ypatingos mitybos, pranešta Britų mokslo festivalyje. Kai kas iš mūsų, rašo "The Guardian", be kruopščiai atrinktų vitaminų, mineralų ar biocheminių papildų...


Sportas sumažina gaubtinės žarnos vėžio rizika

Sportas sumažina gaubtinės žarnos vėžio rizika

Nustatyta, kad sportuojant ketvirtadaliu sumažėja rizika susirgti gaubtinės žarnos vėžiu, praneša BBC. JAV mokslininkai peržiūrėjo 52 anksčiau atliktus tyrimus ir padarė išvadą, kad fiziškai aktyvūs žmonės 24 proc. mažiau rizikuoja susirgti...


Geriausias seksas būna sulaukus 25-34 metų

Geriausias seksas būna sulaukus 25-34 metų

Britų seksologai išsiaiškino, kad dažniausiai žmonės sekso viršūnę pasiekia būdami 25-34 metų. Buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo sutuoktinių poros, taip pat ir viengungiai vyrai bei moterys. Paaiškėjo, kad netekėjusios moterys ir nevedę...


Ruduo atneša liūdesio ligą

Ruduo atneša liūdesio ligą

Tačiau prieš pasinerdami į rudens melancholiją, susimąstykite – gal tas ruduo ne toks jau baisus? Gal jokios bėdos nėra, tik dangus griūva, kaip tam kiškiui ant uodegos? Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorė Ona Davidonienė sako,...


TV reklamos kampanija – prieš pasyvų vaikų rūkymą

TV reklamos kampanija – prieš pasyvų vaikų rūkymą

Europos Komisija pristatė naują televizijos klipą prieš rūkymą, kuris bus transliuojamas nuo sausio 15 d. per 80 TV kanalų 22 kalbomis visose 27 Europos Sąjungos šalyse kaip kampanijos „HELP–už gyvenimą be tabako“ dalis. Nauja...


Selenas neapsaugo nuo vėžio

Selenas neapsaugo nuo vėžio

Naujo tyrimo apie seleno poveikį žmogaus sveikatai išvados prieštarauja PSO rekomendacijoms, kuriose teigiama, kad didelės seleno dozės ne tik pagerina sveikatą, bet ir apsaugo nuo vėžio. Pastarojo tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad seleno...


Pirmoji pagalba skęstančiajam

Pirmoji pagalba skęstančiajam

Pamatę skęstantį žmogų, neišsigąskite, bet skubėkite jam padėti. Šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir skubiai iškvieskite gelbėjimo tarnybą tel. 112. Jei vandens gylis leidžia pasiekti skęstantįjį, su kitais poilsiautojais sudarykite...


Veido masažas – jaunystei išsaugoti

Veido masažas – jaunystei išsaugoti

Veido masažas – tai galimybė susigrąžinti ir išsaugoti odos grožį. Labai džiugu, kad vis jaunesnės merginos pradeda nuo veido masažų, o ne nuo botulino injekcijų. Šiuolaikiniame gyvenime moterų veido raumenys yra labai isitempę, ko pasekoje...


Mados ir kojų sveikata

Mados ir kojų sveikata

Visais laikais ir visų amžiaus grupių moterys stengiasi būti gražios, neatsilikti nuo laikmečio diktuojamų madų. Nemažai dėmesio tenka kojoms. Bateliai bei kojinės yra labai svarbi madingos aprangos dalis. Iškilmingų progų metu įprasta matyti...


Negyvosios Jūros kosmetika iš Izraelio

Negyvosios Jūros kosmetika iš Izraelio

Negyvoji jūra - sveikatos šaltinis. Negyvosios jūros populiarumo priežastis - gydomosios savybės, kurių priežastis yra šios jūros sudėtis. Ištirpusios druskos Negyvojoje jūroje sukuria daugiau kaip 27 mineralų kompleksą, kuris nėra būdingas nei...


Proto lavinimas mažina kraujospūdį

Proto lavinimas mažina kraujospūdį

Proto pratybos mažina kraujospūdį. Kaip teigiama medicinos žurnale "Aertzliche Praxis", taikant įvairius gydymo būdus - elgesio terapiją, hipnozę ir vadinamąją neurolingvistinę programą - pavyko sumažinti kraujospūdį hipertenzija...


Alergija: ar žinome, ką įkvepiame su oru?

Alergija: ar žinome, ką įkvepiame su oru?

Kalendorinis ruduo ir prasidėjęs derliaus nuėmimas turėtų žymėti ir žiedadulkių sumažėjimą ore. Tačiau stebėjimai Šiaulių universiteto žiedadulkių tyrimo stotyse rodo, kad žiedadulkių ore būna iki pat rudens vidurio. Šiauliuose, Vilniuje ir...


Antibakteriniuose muiluose naudojamas triklozanas gali būti žalingas sveikatai

Antibakteriniuose muiluose naudojamas triklozanas gali būti žalingas sveikatai

JAV maisto ir vaistinių produktų administracijos FDA teigimu, naujausi tyrimai leidžia kelti "teisėtą" susirūpinimą dėl muiluose, indų plovikliuose, skutimosi geliuose ir netgi kojinių, sportinių drabužių ir žaislų audiniuose naudojamą...


Gamtos vaikai nebetoleruoja gamtos?

Gamtos vaikai nebetoleruoja gamtos?

Vaistai nuo alergijos ją slopina, bet neišgydo. Gydymo alternatyva tampa naujas ir efektyvus imuninės tolerancijos alergenams metodas, tačiau atsargiai: jis gali būti šiek tiek pavojingas. Vėsus vėlyvas pavasaris, ekonomikos nuosmukio ir nedarbo...


Hipertonija – neturtingųjų liga

Hipertonija – neturtingųjų liga

Mokslininkai iš Stokholmo nustatė, kad suaugusiems, kurie, būdami vaikai, auga nepasiturinčiose šeimoje, padidėja rizika susirgti hipertonija. Švedai analizavo 1926–1958 metais šalyje gimusių 12 000 dvynukų susirgimų hipertonija duomenis,...


Stiprinti imuninę sistemą – nesveika?

Stiprinti imuninę sistemą – nesveika?

Nepaisant to, kad oficialios rekomendacijos kovojant su peršalimo ir kitomis ligomis visuomet nurodo stiprinti organizmo atsparumą, Mičigano universiteto mokslininkai perspėja, jog tai -klaidinga informacija. Jie atliko eksperimentą ir nustatė,...


Kam pavasarį liejasi ašaros?

Kam pavasarį liejasi ašaros?

Be aiškios priežasties varva nosis, kamuoja kosulys, ašaroja akys ar net išberia odą? Didžiausias įtarimas – užklupo alergija, kurios kaltininką galima nustatyti ištyrus kraują. Ankstyvas pavasaris jau privertė kentėti daugybę alergiškų...


Nauja pirties kultūra Lietuvoje – laisva, be apatinio trikotažo ir alkoholio

Nauja pirties kultūra Lietuvoje – laisva, be apatinio trikotažo ir alkoholio

Sovietmetis paliko gilų įspaudą mūsų pirčių kultūroje. Pasak pirtininkų, tos kultūros nebuvo, nes ją iškreipė suvokimas, jog pirtis yra susijusi su alkoholiu ir linksmybėmis, o ne sveikata. „Vakaruose pirtis jau seniai yra kaip...


Kaitintis pirtyje galima nuo vaikystės

Kaitintis pirtyje galima nuo vaikystės

Eiti į pirtį – sveika. Tai chrestomatinis teiginys, bet norisi, kad tai būtų pagrįsta mediciniškai. Pasirodo, mokslinių tyrimų apie lietuviškos garinukės poveikį nėra, bet juos galima skolintis iš suomių. Skaičiuojama, kad devyni iš...


Kalcio papildai kenkia širdžiai?

Kalcio papildai kenkia širdžiai?

Kalcio papildai dažniausiai skiriami moterims po menopauzės, kad neretėtų kaulai. Ankstesni tyrimai rodė, kad kalcio priedai, mažindami cholesterolio kiekį kraujyje, taip pat gali apsaugoti nuo kraujagyslių ligų. Tačiau dabar Britanijos medicinos...


Limonade gausu pesticidų

Limonade gausu pesticidų

Na­tū­ra­lios sul­tys su­da­ro tik nuo 5 iki 10 proc. li­mo­na­do, ta­čiau pes­ti­ci­dų šia­me gė­ri­me yra tiek, kad jis ga­li pa­kenk­ti svei­ka­tai....


Kodėl miegas labai svarbus norint palaikyti stiprų imunitetą?

Kodėl miegas labai svarbus norint palaikyti stiprų imunitetą?

Galima atrasti pakankamai nemažai būdų, galinčių padėti sustiprinti imuninę sistemą. Vieni jų natūralūs, kiti – ne. Tačiau vienas iš daugiausiai įtakos turinčių veiksnių, kuris leidžia užtikrinti ne tik stiprų imunitetą, bet ir gerą...


Seksas: kokios jo sąsajos su mobiliaisiais telefonais?

Seksas: kokios jo sąsajos su mobiliaisiais telefonais?

Italijos vartotojų asociacija "Codacon" atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad mobiliojo telefono pametimas gali tapti seksualinio gyvenimo problemų priežastimi. Tyrime dalyvavo trys šimtai savanorių, iš kurių buvo paimti mobilieji telefonai...


Restoranų ir kavinių maistas skatina širdies kraujagyslių ligas

Restoranų ir kavinių maistas skatina širdies kraujagyslių ligas

Dauguma dirbančių žmonių kasdien priversti pasikliauti restoranų, greito maisto įstaigų bei kitų užeigų samprata apie sveiką maistą. Jungtinėje Karalystėje 16-oje restoranų ištyrus 96 patiekalus nustatyta, kad žmogus, užsisakęs vieną patiekalą,...


Gydytojui pataria kompiuteris

Gydytojui pataria kompiuteris

Navigacijos sistema praverčia ne tik kelionėje. Gydytojams ji padeda operacinėje. Klaipėdos apskrities ligoninės traumatologai ortopedai kelio sąnarį protezuoja, paisydami kompiuterinės programos duodamų patarimų. Kelio sąnario keitimo operacijų...


Staigi mirtis dėl širdies problemų siejama su vitamino D nepakankamumu

Staigi mirtis dėl širdies problemų siejama su vitamino D nepakankamumu

Vokietijos mokslininkai vitamino D nepakankamumą sieja su širdies sutrikimais, staigia kardialine mirtimi ar mirtimi dėl širdies sutrikimų. Mokslininkų nuomone, vitamino D nepakankamumo ir širdies negalavimų ryšys yra fiziologiškai paaiškinamas,...


Gydytojai perspėja apie dažnėjantį paauglių savęs žalojimą

Gydytojai perspėja apie dažnėjantį paauglių savęs žalojimą

Paskelbti naujo tyrimo duomenys, kur teigiama, jog paauglių tarpe dažnėja atvejų kai save žalojant po oda ar į raumenis patalpinami įvairiausi svetimkūniai, rašoma žurnale Pediatrics. Tai nauji susirūpinimą keliantys faktai, nors savęs žalojimo...


Žuvis gali apsaugoti nuo žarnyno vėžio

Žuvis gali apsaugoti nuo žarnyno vėžio

Riebios žuvies vartojimas mažina riziką susirgti žarnyno vėžiu. Tai nustatė Jenos universiteto mokslininkai. Nesvarbu, ar žuvis valgoma žalia, virta, rūkyta ar kepta, ketvirtadienį sakė mitybos specialistas Michaelis Glei (Michael Glei). Jau...


Kai dėl nuovargio kaltas ne pavasaris

Kai dėl nuovargio kaltas ne pavasaris

„Nusimesk anemijos kilpą!“ – į tokią mažakraujystės profilaktikos akciją pakvietė „Medicina practica“ laboratorija. Čia iki balandžio pabaigos kraujo tyrimus dėl anemijos galima atlikti pigiau.

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Rezus Rezus Rezus