Rugsėjo 25d. Penktadienis

Kodėl skauda galvą

Peržiūrų skaičius: 49340
Kodėl skauda galvą

Gydytojai tvirtina - galvos skausmo kentėti negalima. Bet kad pasilengvintum kančias, turi atrasti negalios priežastį. Neuropatologai mano, kad šios bėdos šaknys smegenyse, terapeutai - kad kraujagyslėse, o psichoterapeutai sako, jog viskas nuo streso.

Kiekvienas iš šių specialistų savaip teisus. Galvos skausmo šaltiniai įvairūs. Tai gali būti miego trūkumas, stresas, osteochondrozė, kai kurių elementų (kalio, magnio, fosforo) organizme trūkumas, taip pat ir rimtos ligos, pavyzdžiui, meningitas ir netgi smegenų auglys.

Laimei, tik 5 iš 100 galvos skausmo priepuolių yra priežastis skubiai hospitalizuoti ligonį. Kitais atvejais šį nemalonumą galima įveikti savarankiškai.

Neurotiko šalmas

Medikai turi tokį posakį - "neurotiko šalmas", arba "galvos skausmas nuo įtampos". Kalbama apie nemalonius pojūčius, kurie kyla dėl ilgą laiką padidėjusio sprando raumenų tonuso. Šios negalios priežastis paprastai būna fizinis pervargimas ir emociniai išgyvenimai, kartais jį sukelia besaikis rūkymas ir netgi auskarai, kurie spaudžia tam tikrus ausų taškus.

"Neurotiko šalmas", paprastai dvipusis, išsiskiria buku, monotonišku, išplaukusiu skausmu, tarsi kaukolę slėgtų lankas. Skausmas būna epizodiškas - mažiau nei 15 dienų per mėnesį, ir chroniškas - daugiau nei 15 dienų per mėnesį metų laikotarpiu.

Specialistai pastebėjo, kad šį "galvos apdangalą" dažniau "dėvi" pacientai, kurie linkę negatyviai vertinti gyvenimo įvykius, t. y. - užkietėję pesimistai. Šiuo atveju skausmas yra kūniškas nerimo proveržis, susikaupusių išgyvenimų ir kompleksų išraiška.

Tokią problemą galima pašalinti natūraliomis raminamosiomis priemonėmis (ramunėlių arbata, pasifloros, bijūno antpilai) ir autogeninėmis treniruotėmis. Gerai padeda galvos masažas: jis pašalina raumenų įtampą - nemalonių pojūčių priežastį. Yra netgi toks būdas - galvos skausmo "iššukavimas" masažiniu šepečiu. Kraujotaka suintensyvėja, o raumenys atsipalaiduoja. Normalizuojasi kraujo cirkuliacija.

Kaip galima sau padėti? Pamasažuokite pirštų galiukus aštriuoju pieštuko galu. Atraskite patį skaudžiausią tašką ir spauskite jį (tai naminė refleksoterapija).

Padeda ir kvėpavimo gimnastika bei kvapų terapija. Pabandykite 5-10 minučių kojas arba rankų plaštakas pamirkyti karštame vandenyje. Vietoje vandens procedūros galima užsidėti ant kaktos karštą nugręžtą rankšluostį, pamasažuoti sprandą ir pečius, išgerti žaliosios arbatos.

Kraujagyslės

Galvos skausmo priežastis gali būti kraujagyslių spazmai arba išsiplėtimas. Dažniausiai ši bėda kamuoja mažai judančius ir daug sėdinčius žmones. Kita kategorija nelaimėlių - sergantieji vegetatyvine distonija ir osteochondroze. Esant tokiai būklei skelia visą galvą. Skausmo pobūdis pulsuojantis, "stuksena į smilkinius", veidas atrodo išpurtęs, bendras pojūtis - lyg būtum sudaužytas.

Nemalonumai sustiprėja keičiantis orui ir likus keletui dienų iki menstruacijų. Nėštumo metu galvos skausmo dažnumas sumažėja arba visai išnyksta, bet, nelaimei, atsinaujina po gimdymo, kai tik baigiama kūdikį žindyti.

Šiuo atveju naminės priemonės nepadeda. Reikia vaistų, stabilizuojančių kraujagysles ir pašalinančių spazmus (stugeronas arba nošpa).

Šiek tiek palengvinti skausmą gali drėgni kompresai - karšti, jeigu veidas priepuolio metu bąla, ir šalti - jeigu raudonuoja. Padeda galvos ir sprando masažas.

Skausmo, kurio šaltinis yra kraujagyslės, profilaktikai specialistai rekomenduoja plaukimą. Liaudies medicinos šalininkai vartoja žolelių mišinius, į kuriuos įeina melisa, gudobelė, pelkinis pūkelis. O štai mėgautis kava ir kitais produktais, turinčiais kofeino, nereikėtų.

Migrena

Terminą "migrena" sugalvojo dar senovės romėnų medikas bei filosofas Klaudijus Aelius Galenas, kuris 34 m. buvo imperatoriaus Marko Aurelijaus ir jo sūnaus Komodos gydytojas. Jo darbais medicinoje buvo remiamasi daugiau kaip pusantro tūkstančio metų.

Pagrindinis migrenos simptomas yra nepakeliamo skausmo vienoje galvos dalyje priepuoliai. Gydytojai sieja šią patologiją su serotonino - medžiagos, kuri dalyvauja perduodant nervinius impulsus - apykaitos pažeidimu.

Beje, migrena dažniau kamuoja moteris. Manoma, kad ji paveldima. Padėtį dar pasunkina netinkamas gyvenimo būdas: rūkymas, alkoholio vartojimas, mažas fizinis aktyvumas ir reti pasivaikščiojimai gryname ore.

Pirmieji galvos skausmai gali būti pastebėti dar vaikystėje, o smarkiausiai pasireiškia tarp 25 ir 40 gyvenimo metų. Priepuolis gali tęstis nuo 4 iki 3 parų, be to, žmogų pykina, kartais jis vemia, tampa jautrus šviesai ir garsams. Prieš migrenos priepuolį gali mirgėti arba dvejintis akyse, apsiblausti vaizdas, susiaurėti regimasis laukas.

Kaip sau padėti? Pirmojoje migrenos fazėje vartojami kraujagysles plečiantys preparatai: dibazolis su papaverinu, nikotininė rūgštis, trentalis, stugeronas. Antroje - kraujagysles siaurinantys: paprastosios skalsės preparatai. Priepuolio metu būtinas poilsis užtemdytame kambaryje, taip pat lengvas masažas arba šiltos vonios rankoms su eteriniais levandos, citrinos, pipirmėtės, mairūno aliejais.

Neteisinga dešrelė

Mokslininkai neseniai nustatė, kad galvos skausmas gali būti kai kurių maisto produktų netoleravimo palydovas. Priežastis - medžiagos, veikiančios kraujagysles.

Pirmiausiai tai tiraminas, kurio esama šokolade, ilgo išlaikymo sūryje, grietinėje, jogurte, sūdytoje arba marinuotoje žuvyje, konservuotose jūros gėrybėse (krabai, krevetės), rūkytoje mėsoje, dešrelėse, taip pat visų rūšių aluje. Ši medžiaga klastinga tuo, kad, ilgai laikant, produktuose jos daugėja.

Dar vienas cheminis elementas, kuris tampa vadinamojo "dešrelinio" galvos skausmo priežastimi, - natrio nitratas. O natrio glutamatas, kurio esama daugumoje kinų virtuvės patiekalų ir padažų, yra negalios, skambiu pavadinimu "kinų restorano galvos skausmas", šaltinis.

Jeigu nemėgstate Rytų virtuvės, neskubėkite džiaugtis. Šios medžiagos esama sultinio kubeliuose, bulvių ir kukurūzų traškučiuose, džiūvėsiuose su skonio stiprikliais, taip pat kai kuriose sausose sriubose.

Išskirtinio dėmesio nusipelno kofeinas. Įdomu tai, kad jo poveikis jaučiamas, kai... jo nėra. Tuo atveju žmonės kenčia dėl kavos, kolos arba arbatos trūkumo. Staigus šių gėrimų atsisakymas sukelia pulsuojantį galvos skausmą smilkiniuose, silpnumą, susierzinimą, išsiblaškymą, nerimą, baimę, miego sutrikimą ir pykinimą.

Ką galime padaryti, kad sau padėtume? Būtina pasveikimo sąlyga - dieta. Reikia atsisakyti kenksmingų produktų. Puikiai veikia fitoterapija, organizmo valymo metodikos ir kineziterapija.

Galvos skausmo gidas

  • Neatidėliokite vizito pas gydytoją, jeigu galvos skausmas vis auga, tabletės nepadeda arba nemalonūs pojūčiai atsinaujina kas keletą dienų; jeigu galvos skausmą lydi regėjimo pablogėjimas, svaigulys.
  • Tik 5 iš 100 galvos skausmo priepuolių yra priežastis gultis į ligoninę.
  • Jeigu skauda visą galvą: peršalimas, karščiavimas, infekcinės ligos.
  • Skausmas kaktos srityje, virš akiduobių - akių ligos, blogai parinkti akiniai.
  • Pulsuojantis abiejų smilkinių skausmas, taip pat pakaušyje - hipertonija.
  • Skeliantis skausmas, einantis per kaktą, smilkinius, pakaušį - nervinės įtampos išraiška.
  • Skauda už ausies (iš vienos pusės), smilkinį - stomatologinės problemos arba otitas.
  • Skausmas smilkinyje (vienos pusės) - migrena.

Tinklainės implantai grąžino regėjimą akliesiems

Tinklainės implantai grąžino regėjimą akliesiems

Panaudojus tinklainės implantus, Vokietijos mokslininkams ir medikams pavyko akliesiems iš dalies atstatyti regėjimą, pranešė "Der Spiegel". Tiubingeno universiteto specialistų sukurtos miniatiūrinės mikroschemos su fotoelementais,...


5 mitai apie pieną

5 mitai apie pieną

Gerai, kad šiandienių mokslo pasiekimų dėka mes galime pamiršti mitus ir vadovautis faktais apie pieno naudingumą žmogaus organizmui arba analizuoti jo perdirbimo technologijas. 1. Pienas naudingas tik mažiems vaikams Kai kurie žmonės mano, kad...


IDEALIOMS AKTYVIOMS ŠEIMOS ATOSTOGOMS LIETUVOJE – ANYKŠČIAI

IDEALIOMS AKTYVIOMS ŠEIMOS ATOSTOGOMS LIETUVOJE – ANYKŠČIAI

Visi norime atostogų laiką skirti kokybiškam ir išskirtinam poilsiui, bei ypatingai daug faktorių turime apgalvoti planuodami atostogas su šeima ir vaikais – juk norisi, kad visi šeimos nariai galėtų pasidžiaugti kartu praleistu laiku.


Cinkas sušvelnina peršalimo ligų simptomus

Cinkas sušvelnina peršalimo ligų simptomus

Cinko papildai sušvelnina negalavimus, kuriuos sukelia įprastinis peršalimas, rodo anksčiau atliktų tyrimų apžvalga. Beje, juos vartojant sutrumpėja ir ligos laikas, praneša sciencedaily.com. Laikoma, kad suaugusieji per metus vidutiniškai du...


Ant mobiliųjų telefonų bakterijų yra daugiau nei viešuosiuose tualetuose

Ant mobiliųjų telefonų bakterijų yra daugiau nei viešuosiuose tualetuose

Didžiosios Britanijos žurnalo "Which?" atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad ant mobiliųjų telefonų paviršiaus yra 18 kartų daugiau bakterijų nei ant vandens nuleidimo mygtukų viešuosiuose tualetuose, rašo britų laikraštis "The...


Apgamai gali slėpti atsakymus, kaip gydyti vėžį

Apgamai gali slėpti atsakymus, kaip gydyti vėžį

Turintiesiems daugybę apgamų juodi taškiukai ant odos yra tokie pat natūralūs, kaip ir strazdanotiems strazdanos. Tačiau pasirodo, kad kiekvienas apgamas yra pigmentinių ląstelių auglys, tačiau ne visada piktybinis. Šios ląstelės, susidariusios į...


"Artrito kamuojama" 60-metė tris kartus per savaitę vaikščiojo į sporto klubą

"Artrito kamuojama" 60-metė tris kartus per savaitę vaikščiojo į sporto klubą

60-metė Merė Elizabeta Greis (Mary Elizabeth Grace) pajėgia ilgai bėgti bėgtakiu, kilnoti svarmenis ir plaukioti. Jos sportiškumo galėtų pavydėti perpus jaunesnės moterys. Ir niekas tikrai nebūtų pasakęs, kad ši moteris yra neįgali. Tačiau pati...


Lietuviai profesinėmis ligomis serga rečiau

Lietuviai profesinėmis ligomis serga rečiau

Šių metų pirmąjį pusmetį 309 lietuviai sirgo profesinėmis ligomis. Tai 33 proc. mažiau nei 2009 metais. Daugiausia sergama kaulų ir raumenų ligomis. "Viena iš priežasčių galėtų būti didėjantis nedarbas Lietuvoje", - kalbėjo Higienos...


Vanduo iš čiaupo – ir saugus, ir ne

Vanduo iš čiaupo – ir saugus, ir ne

Ne visur Lietuvoje geriamasis vanduo yra geros kokybės. Dažniausiai skundžiasi vartotojai, kuriems vanduo tiekiamas iš mažųjų vandenviečių. Mat jame gausu ir fluoro, ir geležies. "Nors Lietuvoje geriamasis vanduo - vienas geriausių Europoje,...


Vairuoti pagiringam - keturis kartus pavojingiau

Vairuoti pagiringam - keturis kartus pavojingiau

Net jei alkoholio kiekis kraujyje neviršija leistinos normos, vairuoti ryte, po vakarėlio, kol jaučiami pagirių simptomai, yra keturis kartus pavojingiau nei įprastomis aplinkybėmis. Tai rodo draudimo grupės RSA, kuriai priklauso "Lietuvos...


Tyrimas: šlapinimasis baseinuose gali sukelti astmą

Tyrimas: šlapinimasis baseinuose gali sukelti astmą

Švedijoje atliktas viešųjų baseinų vandens užterštumo tyrimas atskleidė, kad juose aptikta didelė šlapimo koncentracija. Jei tokių baseinų vėdinimo sistema yra prasta, baseinų darbuotojai ir nuolatiniai lankytojai gali susirgti astma, perspėja...


Nuo celiulito vieno vaisto nėra

Nuo celiulito vieno vaisto nėra

Celiulitas - moterų rykštė. Jį gali turėti bet kokios sudėjimo ir amžiaus merginos bei moterys. Manoma, kad su šia problema susiduria net 80 proc. dailiosios lyties atstovių. Celiulitas atsiranda dėl sutrikusios kraujotakos sistemos ir hormonų...


Inkstų priešas Nr. 1 – druska

Inkstų priešas Nr. 1 – druska

Medikai įsitikinę – sergančiųjų lėtinėmis inkstų ligomis daugėja, o didžiausią nerimą kelia tai, kad dažniausiai jos nustatomos per vėlai. Inkstai yra trečiasis žmogaus organas, kuriam paskirta Pasaulinė diena. Kovo 12-oji – tai proga...


Sėmenys, o ne jų aliejus, gali sumažinti cholesterolio kiekį

Sėmenys, o ne jų aliejus, gali sumažinti cholesterolio kiekį

Su maistu vartojant sveikus linų sėmenis, o ne sėmenų aliejų, gali sumažėti cholesterolio kiekis kraujyje, teigia mokslininkai, išnagrinėję daugelio tyrimų duomenis. Sėmenys laikomi širdžiai naudingu maistu, kadangi jame yra daug omega-3...


Alkoholis ne sumažina, o padidina sielvarto jausmą

Alkoholis ne sumažina, o padidina sielvarto jausmą

Manote, jog alus ir kiti alkoholiniai gėrimai padeda "nuskandinti" liūdesį? Naujausi Tokijo Universitete (Japonija) atlikti tyrimai rodo, jog alkoholis išties tik padeda skausmingiems išgyvenimams įsitvirtinti žmogaus atmintyje....


Pasaulis ir Lietuva mini Homeopatijos savaitę

Pasaulis ir Lietuva mini Homeopatijos savaitę

Šią savaitę Lietuvoje, kaip ir dar 45-iose pasaulio šalyse, minima Homeopatijos savaitė. Ją organizuoja Pasaulio informavimo apie homeopatiją organizacija (WHAO). Šiemet Homeopatijos savaitės tema – "Homeopatija ir muskuloskeletinės...


Ar elektromagnetiniai laukai veikia sveikatą?

Ar elektromagnetiniai laukai veikia sveikatą?

Mobili telefonija plačiai paplitusi visame pasaulyje. Jos veikimas pagrįstas antenų (bazinių stočių), perduodančių informaciją radijo dažniais, tinklo sukūrimu. Pasaulyje yra daugiau nei 1,4 milijono mobilaus ryšio bazinių stočių ir jų skaičius...


Ką daro Švedijos moterys, kad nesusirgtų gimdos kaklelio vėžiu?

Ką daro Švedijos moterys, kad nesusirgtų gimdos kaklelio vėžiu?

Anot žurnalistės Jūratės Kaminskaitės, jau kelerius metus gyvenančios Švedijoje, atsakymas paprastas - švedes nuo vėžio saugo reguliarūs gimdos kaklelio tyrimai. Jau beveik 50 metų Švedijoje aktyviai vykdoma nacionalinė moterų tikrinimo programa,...


Kaip saugoti inkstus

Kaip saugoti inkstus

Inkstų ligos labai dažnai užklumpa netikėtai, nes praktiškai neturi jokių simptomų. Būna, kad žmogui atrodo, jog jis tik pervargo, neišsimiegojo, galvoja, kad nueis pas gydytojus, gaus nedarbingumo lapelį, pailsės, pagers vitaminų ir toliau gyvens...


Ką išduoda - suprastėjęs regėjimas naktį

Ką išduoda - suprastėjęs regėjimas naktį

Pagrindinė preižastis trūkumas vitamino A Kiti simptomai išduotantys kad trūksta vitamino A: sausa oda, padidėjęs infekcinių ligų pavojus, metaplazija (priešvėžinė būklė). Pirma nustatyta ir ištirta mitybos nepakankamumo liga - vištakumas, t. y....


Įgėlus bitei galima numirti per 15 minučių

Įgėlus bitei galima numirti per 15 minučių

Uodams ir bitėms įgėlus labai niežti ir skauda. Vis daugiau žmonių alergiški vabzdžių įkandimams, nuo kurių gali ištikti staigi mirtis. Šiemet kaip niekada daug uodų. Dėl to kaltas vėlyvas pavasaris, staiga sušilęs oras ir drėgmė. Visi uodai iš...


Žvynelinė: trečdalis ligonių ja suserga dar vaikystėje

Žvynelinė: trečdalis ligonių ja suserga dar vaikystėje

Penktadienį minima Pasaulinė žvynelinės diena. Šia liga pasaulyje serga 125 mln. gyventojų, o dešimtadaliui jų išsivysto luošinis artritas. Lietuvoje Pasaulinė žvynelinės diena minima kasmet nuo 2004 metų. Šiemet specialistai nori priminti, kad...


Smurtas masinėse informacijos priemonėse taip pat kenksmingas kaip ir tabakas

Smurtas masinėse informacijos priemonėse taip pat kenksmingas kaip ir tabakas

Video žaidimai, televizija, Internetas įvairiais pavidalais platina smurto scenas ir taip jas padaro prieinamas visai visuomenei. Jų poveikis per mažai įvertinamas - tikina vienas amerikietis mokslininkas. Ant jo, šią visuomeninę sveikatos...


Medikai: neužmiega vis daugiau lietuvių

Medikai: neužmiega vis daugiau lietuvių

Pastebima, kad lietuvius nakties miego metu dažniausiai kamuoja nemiga ir kvėpavimo sutrikimai, knarkimas. Be to, medikai priduria, kad šiais laikais pas juos kreipiasi daug daugiau žmonių, sergančių miego sutrikimais. Tad jei miegate gerai,...


Spausdintuvai gali būti pavojingi sveikatai

Spausdintuvai gali būti pavojingi sveikatai

Jeigu kompiuterio entuziasto paklaustumėt, ar spausdintuvai nekenkia sveikatai, iš jūsų paprasčiausiai pasišaipytų už tokį kvailą klausimą. Tačiau be reikalo - paprastas biuro spausdintuvas plaučiams gali pakenkti taip pat kaip ir cigarečių dūmai,...


Veido masažas – jaunystei išsaugoti

Veido masažas – jaunystei išsaugoti

Veido masažas – tai galimybė susigrąžinti ir išsaugoti odos grožį. Labai džiugu, kad vis jaunesnės merginos pradeda nuo veido masažų, o ne nuo botulino injekcijų. Šiuolaikiniame gyvenime moterų veido raumenys yra labai isitempę, ko pasekoje...


Vidutiniame amžiuje širdžiai gali padėti aspirinas

Vidutiniame amžiuje širdžiai gali padėti aspirinas

Tam tikro amžiaus sulaukę vyrai ir moterys turi kasdien vartoti aspiriną, kad išvengtų širdies priepuolio, teigia britų mokslininkai. Žurnale "Heart" jie rašo, kad išanalizavus beveik 12 tūkst. pacientų, nustatyta, jog vyrams nuo 48 metų...


Vitaminas K2 gali sustiprinti paauglių kaulus

Vitaminas K2 gali sustiprinti paauglių kaulus

Vitamino K2 papildai gali pagerinti vaikų iki jų lytinės brandos kaulų sveikatą ir taip apsaugoti juos nuo osteoporozės vyresniame amžiuje, rodo naujas tyrimas. Olandų mokslininkai teigia nustatę, kad kasdien vartojant vitamino K2 formos...


Kovoti su dantų akmenimis padeda žalioji arbata

Kovoti su dantų akmenimis padeda žalioji arbata

Atlikti burnos higieną pas dantų gydytoją reikėtų 2 – 4 kartus per metus, tačiau sutaupyti pinigų ir kovoti su dantų akmenimis padeda daug pigesni produktai – žalioji arbata, alyvuogių aliejus bei spanguolių sultys. Bakterijos, kurios...


Druskos svarba

Druskos svarba

Gilios senovės laikais druska buvo svarbesnė už auksą,nes mėsos nebuvo galima ilgiau išsaugoti be druskos.Dabar viskas paprasčiau,šaldytuvai ir konservantai gali atstoti druską.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9