Gegužės 25d. Trečiadienis

Kodėl skauda galvą

Peržiūrų skaičius: 49340
Kodėl skauda galvą

Gydytojai tvirtina - galvos skausmo kentėti negalima. Bet kad pasilengvintum kančias, turi atrasti negalios priežastį. Neuropatologai mano, kad šios bėdos šaknys smegenyse, terapeutai - kad kraujagyslėse, o psichoterapeutai sako, jog viskas nuo streso.

Kiekvienas iš šių specialistų savaip teisus. Galvos skausmo šaltiniai įvairūs. Tai gali būti miego trūkumas, stresas, osteochondrozė, kai kurių elementų (kalio, magnio, fosforo) organizme trūkumas, taip pat ir rimtos ligos, pavyzdžiui, meningitas ir netgi smegenų auglys.

Laimei, tik 5 iš 100 galvos skausmo priepuolių yra priežastis skubiai hospitalizuoti ligonį. Kitais atvejais šį nemalonumą galima įveikti savarankiškai.

Neurotiko šalmas

Medikai turi tokį posakį - "neurotiko šalmas", arba "galvos skausmas nuo įtampos". Kalbama apie nemalonius pojūčius, kurie kyla dėl ilgą laiką padidėjusio sprando raumenų tonuso. Šios negalios priežastis paprastai būna fizinis pervargimas ir emociniai išgyvenimai, kartais jį sukelia besaikis rūkymas ir netgi auskarai, kurie spaudžia tam tikrus ausų taškus.

"Neurotiko šalmas", paprastai dvipusis, išsiskiria buku, monotonišku, išplaukusiu skausmu, tarsi kaukolę slėgtų lankas. Skausmas būna epizodiškas - mažiau nei 15 dienų per mėnesį, ir chroniškas - daugiau nei 15 dienų per mėnesį metų laikotarpiu.

Specialistai pastebėjo, kad šį "galvos apdangalą" dažniau "dėvi" pacientai, kurie linkę negatyviai vertinti gyvenimo įvykius, t. y. - užkietėję pesimistai. Šiuo atveju skausmas yra kūniškas nerimo proveržis, susikaupusių išgyvenimų ir kompleksų išraiška.

Tokią problemą galima pašalinti natūraliomis raminamosiomis priemonėmis (ramunėlių arbata, pasifloros, bijūno antpilai) ir autogeninėmis treniruotėmis. Gerai padeda galvos masažas: jis pašalina raumenų įtampą - nemalonių pojūčių priežastį. Yra netgi toks būdas - galvos skausmo "iššukavimas" masažiniu šepečiu. Kraujotaka suintensyvėja, o raumenys atsipalaiduoja. Normalizuojasi kraujo cirkuliacija.

Kaip galima sau padėti? Pamasažuokite pirštų galiukus aštriuoju pieštuko galu. Atraskite patį skaudžiausią tašką ir spauskite jį (tai naminė refleksoterapija).

Padeda ir kvėpavimo gimnastika bei kvapų terapija. Pabandykite 5-10 minučių kojas arba rankų plaštakas pamirkyti karštame vandenyje. Vietoje vandens procedūros galima užsidėti ant kaktos karštą nugręžtą rankšluostį, pamasažuoti sprandą ir pečius, išgerti žaliosios arbatos.

Kraujagyslės

Galvos skausmo priežastis gali būti kraujagyslių spazmai arba išsiplėtimas. Dažniausiai ši bėda kamuoja mažai judančius ir daug sėdinčius žmones. Kita kategorija nelaimėlių - sergantieji vegetatyvine distonija ir osteochondroze. Esant tokiai būklei skelia visą galvą. Skausmo pobūdis pulsuojantis, "stuksena į smilkinius", veidas atrodo išpurtęs, bendras pojūtis - lyg būtum sudaužytas.

Nemalonumai sustiprėja keičiantis orui ir likus keletui dienų iki menstruacijų. Nėštumo metu galvos skausmo dažnumas sumažėja arba visai išnyksta, bet, nelaimei, atsinaujina po gimdymo, kai tik baigiama kūdikį žindyti.

Šiuo atveju naminės priemonės nepadeda. Reikia vaistų, stabilizuojančių kraujagysles ir pašalinančių spazmus (stugeronas arba nošpa).

Šiek tiek palengvinti skausmą gali drėgni kompresai - karšti, jeigu veidas priepuolio metu bąla, ir šalti - jeigu raudonuoja. Padeda galvos ir sprando masažas.

Skausmo, kurio šaltinis yra kraujagyslės, profilaktikai specialistai rekomenduoja plaukimą. Liaudies medicinos šalininkai vartoja žolelių mišinius, į kuriuos įeina melisa, gudobelė, pelkinis pūkelis. O štai mėgautis kava ir kitais produktais, turinčiais kofeino, nereikėtų.

Migrena

Terminą "migrena" sugalvojo dar senovės romėnų medikas bei filosofas Klaudijus Aelius Galenas, kuris 34 m. buvo imperatoriaus Marko Aurelijaus ir jo sūnaus Komodos gydytojas. Jo darbais medicinoje buvo remiamasi daugiau kaip pusantro tūkstančio metų.

Pagrindinis migrenos simptomas yra nepakeliamo skausmo vienoje galvos dalyje priepuoliai. Gydytojai sieja šią patologiją su serotonino - medžiagos, kuri dalyvauja perduodant nervinius impulsus - apykaitos pažeidimu.

Beje, migrena dažniau kamuoja moteris. Manoma, kad ji paveldima. Padėtį dar pasunkina netinkamas gyvenimo būdas: rūkymas, alkoholio vartojimas, mažas fizinis aktyvumas ir reti pasivaikščiojimai gryname ore.

Pirmieji galvos skausmai gali būti pastebėti dar vaikystėje, o smarkiausiai pasireiškia tarp 25 ir 40 gyvenimo metų. Priepuolis gali tęstis nuo 4 iki 3 parų, be to, žmogų pykina, kartais jis vemia, tampa jautrus šviesai ir garsams. Prieš migrenos priepuolį gali mirgėti arba dvejintis akyse, apsiblausti vaizdas, susiaurėti regimasis laukas.

Kaip sau padėti? Pirmojoje migrenos fazėje vartojami kraujagysles plečiantys preparatai: dibazolis su papaverinu, nikotininė rūgštis, trentalis, stugeronas. Antroje - kraujagysles siaurinantys: paprastosios skalsės preparatai. Priepuolio metu būtinas poilsis užtemdytame kambaryje, taip pat lengvas masažas arba šiltos vonios rankoms su eteriniais levandos, citrinos, pipirmėtės, mairūno aliejais.

Neteisinga dešrelė

Mokslininkai neseniai nustatė, kad galvos skausmas gali būti kai kurių maisto produktų netoleravimo palydovas. Priežastis - medžiagos, veikiančios kraujagysles.

Pirmiausiai tai tiraminas, kurio esama šokolade, ilgo išlaikymo sūryje, grietinėje, jogurte, sūdytoje arba marinuotoje žuvyje, konservuotose jūros gėrybėse (krabai, krevetės), rūkytoje mėsoje, dešrelėse, taip pat visų rūšių aluje. Ši medžiaga klastinga tuo, kad, ilgai laikant, produktuose jos daugėja.

Dar vienas cheminis elementas, kuris tampa vadinamojo "dešrelinio" galvos skausmo priežastimi, - natrio nitratas. O natrio glutamatas, kurio esama daugumoje kinų virtuvės patiekalų ir padažų, yra negalios, skambiu pavadinimu "kinų restorano galvos skausmas", šaltinis.

Jeigu nemėgstate Rytų virtuvės, neskubėkite džiaugtis. Šios medžiagos esama sultinio kubeliuose, bulvių ir kukurūzų traškučiuose, džiūvėsiuose su skonio stiprikliais, taip pat kai kuriose sausose sriubose.

Išskirtinio dėmesio nusipelno kofeinas. Įdomu tai, kad jo poveikis jaučiamas, kai... jo nėra. Tuo atveju žmonės kenčia dėl kavos, kolos arba arbatos trūkumo. Staigus šių gėrimų atsisakymas sukelia pulsuojantį galvos skausmą smilkiniuose, silpnumą, susierzinimą, išsiblaškymą, nerimą, baimę, miego sutrikimą ir pykinimą.

Ką galime padaryti, kad sau padėtume? Būtina pasveikimo sąlyga - dieta. Reikia atsisakyti kenksmingų produktų. Puikiai veikia fitoterapija, organizmo valymo metodikos ir kineziterapija.

Galvos skausmo gidas

  • Neatidėliokite vizito pas gydytoją, jeigu galvos skausmas vis auga, tabletės nepadeda arba nemalonūs pojūčiai atsinaujina kas keletą dienų; jeigu galvos skausmą lydi regėjimo pablogėjimas, svaigulys.
  • Tik 5 iš 100 galvos skausmo priepuolių yra priežastis gultis į ligoninę.
  • Jeigu skauda visą galvą: peršalimas, karščiavimas, infekcinės ligos.
  • Skausmas kaktos srityje, virš akiduobių - akių ligos, blogai parinkti akiniai.
  • Pulsuojantis abiejų smilkinių skausmas, taip pat pakaušyje - hipertonija.
  • Skeliantis skausmas, einantis per kaktą, smilkinius, pakaušį - nervinės įtampos išraiška.
  • Skauda už ausies (iš vienos pusės), smilkinį - stomatologinės problemos arba otitas.
  • Skausmas smilkinyje (vienos pusės) - migrena.
Vyras, kurį bitės sugėlė 1200 kartų, liko gyvas (Video)

Vyras, kurį bitės sugėlė 1200 kartų, liko gyvas (Video)

"Jo galva atrodė kaip bičių avilys", - tikina aplinkiniai. Pensininką apspito suirzusios bitės ir atakavo vyro galvą 1200 kartų. Po dviejų savaičių, praleistų ligoninėje, garbaus amžiaus vyras liko gyvas ir pamažu atgauna jėgas. "...


Kaip išvengti mobiliųjų daromos įtakos sveikatai?

Kaip išvengti mobiliųjų daromos įtakos sveikatai?

Telefono daroma nauda žmogaus kasdienybei yra nenuginčijama. Tiesa, lygiai taip pat yra nenuginčijama ir žala, kadangi kasdien bent po kelias valandas naršydami mobiliuosiuose mes toli gražu gadiname ne tik regą, kaip kad daugelis galvoja.


Pienas susilpnina arbatos antioksidantines savybes

Pienas susilpnina arbatos antioksidantines savybes

Arbatą geriant su natūraliu arba nugriebtu pienu, gali susilpnėti jos antioksidantinės savybės, rodo Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas. Juodąją arbatą geriant su bet kurios rūšies pienu, jos antioksidantinis potencialas sumažėjo nuo 7 iki 25...


Tyrimas: beveik trečdalis lietuvių stresą malšina rūkydami

Tyrimas: beveik trečdalis lietuvių stresą malšina rūkydami

Siekdami nusiraminti po patirto streso Lietuvos gyventojai itin dažnai griebiasi cigaretės. Kad atsipalaiduoja rūkydami, prisipažįsta 29 proc. tyrimo metu apklaustų 15–74 metų lietuvių. Rūkymas kur kas populiaresnis tarp vyrų, o moterys...


Dantenų ligos sukelia cukrinį diabetą

Dantenų ligos sukelia cukrinį diabetą

Sakoma, kad burna – tai durys į žmogaus organizmą. Dauguma žmonių nežino, kad nuo jų dantų ir dantenų būklės priklauso viso organizmo sveikata. Yra manoma, kad dantys - tai lyg atskiras ir visiškai nesusijęs organas su likusiu organizmu....


Nutukimo epidemija ir fizinis aktyvumas nesusiję, atskleidė tyrimas

Nutukimo epidemija ir fizinis aktyvumas nesusiję, atskleidė tyrimas

Naujas JAV mokslininkų tyrimas neigia paplitusį požiūrį, kad fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių veiksnių siekiant sustabdyti nutukimo epidemiją. Loyolos universiteto Čikagoje (JAV) Sveikatos sistemos tyrimų centro ir su juo...


Norite išlaikyti tobulą figūrą? Nesituokite

Norite išlaikyti tobulą figūrą? Nesituokite

Jei norite puikuotis tobula figūra, moterys neturėtų tuoktis, o vyrai skirtis su savo mylimosiomis. Vieniša moteris rūpinasi savo išvaizda, atidžiai renkasi maisto produktus ir visuomet randa šiek tiek laiko apsilankyti sporto salėje. Kai...


Taupymo siaubas: mirk, nes per sunkiai sergi

Taupymo siaubas: mirk, nes per sunkiai sergi

Kauniečių šeima patyrė šoką, kai sunkios ligos kamuojamai Ievai Kričenaitei staiga buvo liepta dingti iš garsios sanatorijos. Esą jos gydymas per brangiai kainuoja. "Mes - ne labdaros organizacija", - nukirto Druskininkų...


Kas penkta ištekėjusi moteris po vestuvių priauga svorio

Kas penkta ištekėjusi moteris po vestuvių priauga svorio

Ne paslaptis, kad prieš svarbiausią gyvenimo įvykį – vestuves, abu jaunavedžiai numeta nemažai svorio. Kas didesnę įtaką daro: stresas ir jaudulys ar begalinis noras atrodyti nepriekaištingai, spėlioti neverta. Tačiau faktas –...


Energetiniai gėrimai – ar tikrai tokie nekalti?

Energetiniai gėrimai – ar tikrai tokie nekalti?

Kasdien per televiziją, radiją matome ir girdime reklamas: "Energiniai gėrimai suteikia sparnus", "Energiniai gėrimai viduje pažadina žvėrį" ir t. t. Kol energetiniai gėrimai parduodami maisto prekių parduotuvėse, dažnai net...


Antioksidantai išsaugo arterijų sveikatą

Antioksidantai išsaugo arterijų sveikatą

Į širdies ligas linkusiems žmonėms ilgą laiką vartojant antioksidantus, tai turi teigiamo poveikio cukraus ir riebalų apykaitai, taip pat kraujospūdžiui ir arterijų sienelių elastingumui. Žurnale "Nutrition and Metabolism" paskelbtoje...


Gyvename ilgiau, tačiau ilgiau ir sergame

Gyvename ilgiau, tačiau ilgiau ir sergame

Ilgesnis gyvenimas nebūtinai yra privalumas - tai gali reikšti daugiau metų, praleistų kovojant su ligomis ir negalia, informuoja dailymail.co.uk. Skaičiavimai rodo, kad numatoma žmonių gyvenimo trukmė ilgėja, bet, pasak mokslininkų, lyginant su...


Alergija – grėsmingas sveikatos priešas

Alergija – grėsmingas sveikatos priešas

Paskutinį vasaros mėnesį vilioja saulės vonios ir norisi visur suspėti. Tačiau net per atostogas būtina rūpintis sveikata. Vienas didžiausių geros savijautos priešų – alergija. Dabar vis daugiau žmonių kenčia nuo alerginių susirgimų, kurie...


Kaip prižiūrėti rankų odą žiemą

Kaip prižiūrėti rankų odą žiemą

Mūsų oda — tikras barometras. Kol oras drėgnas, ji jaučiasi puikiai, o vos tik atšąla — parausta ir ima pleiskanoti. Dažniausiai nukenčia ne visada atviras šalčiui veidas, o saugiai "supakuotos" pėdos ir plaštakos. Žiemą joms...


Kaip pasirinkti oro sausintuvą

Kaip pasirinkti oro sausintuvą

Namų mikroklimatas turi didžiulę įtaką sveikatai. Jį lemia trys pagrindiniai veiksniai: oro temperatūra, oro drėgnumas bei oro kaita. Optimali gyvenamųjų patalpų oro temperatūra turėtų siekti 19-21 °C, o drėgnumas 40-60 proc. Ir be abejo,...


Sportas naudingas ir senjorams

Sportas naudingas ir senjorams

Naujas tyrimas parodė, kad visai nesvarbu, kada žmogus pradeda aktyviai gyventi. Net tik senatvėje sportuoti pradėję senjorai gyvena ilgiau. Pradėti sportuoti verta pradėti ir vyresniame amžiuje. Nes žmonės, judantys mažiausiais keturias valandas...


Vyrai nuo vėžio miršta dažniau nei moterys

Vyrai nuo vėžio miršta dažniau nei moterys

Ištyrus 36 skirtingų rūšių vėžio epidemiologiją nustatyta, kad vyrai nuo vėžio miršta dažniau nei moterys, rašoma žurnale "Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention". Vyrai 5,51 karto dažniau miršta nuo burnos vėžio, 5,37 karto -...


Muzikos terapija: "Ten, kur ateina Mocartas, liga pasitraukia"

Muzikos terapija: "Ten, kur ateina Mocartas, liga pasitraukia"

Žymus Lietuvos muzikas ir kompozitorius Gintautas Abarius po koncerto žurnalistų paklaustas apie jį užklupusią ligą atsakė: "Ten, kur ateina Mocartas, liga pasitraukia". Tiesos tame labai daug. Mokslininkai jau kelis dešimtečius atlieka...


"Gerieji" riebalai širdies ligų tikimybę sumažina penktadaliu

"Gerieji" riebalai širdies ligų tikimybę sumažina penktadaliu

Sočiuosius, gyvuliniame maiste esančius riebalus pakeitus sveikesniais, tikimybė susirgti širdies ligomis sumažėja penktadaliu, rodo JAV atliktas tyrimas. Harvardo medicinos mokyklos mokslininkų išvados papildo duomenis apie polinesočiųjų riebalų...


Alkoholizmas: moterų išgertuvės prilygsta vyrų

Alkoholizmas: moterų išgertuvės prilygsta vyrų

Per vakarėlius moterys išgeria maždaug tiek pat alkoholinių gėrimų kaip ir vyrai. Daugiausiai per linksmybes geria britės. Kaip praneša telegraph.co.uk, Europos šalyse atlikta studija parodė, kad beveik 8 proc. bričių per vakarėlius geria bemaž...


12 būdų kaip išsaugoti plaučius sveikus ir stiprius

12 būdų kaip išsaugoti plaučius sveikus ir stiprius

Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) yra ketvirtoji mirties priežastis JAV po širdies ligų, vėžio ir insulto. Portalas "Pinigų karta" pateikia 12 patarimų, kurių turėtumėte laikytis siekdami išsaugoti savo plaučius sveikus ir stiprius...


Tavo gyvenimas prasideda dabar

Tavo gyvenimas prasideda dabar

Pažįstu tave. Rytą stovi autobuse, metro ar miesto traukinyje, priemiestiniame traukinyje, tramvajuje. Dažniausiai supama žmonių, kurie tokie pat pavargę, nusivylę, įsibaiminę, varinėjami kaip ir tu. Džiaugiesi, kad turi darbą, bet kai artiniesi...


Oro drėkintuvas namams

Oro drėkintuvas namams

Išsausėjus orui namuose, oda greičiau sensta ir sausėja, džiūsta nosies gleivinė ir akys, lengviau pernešami virusai. Taigi namuose būtina drėgmė, padedanti išlaikyti sveiką odos spalvą ir stangrumą, užkirsti kelią kvėpavimo takų ligoms.


Alergija – užsimaskavusi civilizacijos liga

Alergija – užsimaskavusi civilizacijos liga

Naujausi tyrimai parodė, jog lietuviai alergiją painioja su kitomis ligomis, o tik trečdalis gyventojų gali pasakyti, kam yra alergiški. Vaistinių tinklo "Camelia" užsakymu atlikta apklausa parodė, jog dažniausia lietuviai alergiški...


URO procedūrų kompleksas – ir vyrams, ir moterims

URO procedūrų kompleksas – ir vyrams, ir moterims

Druskininkų poilsio ir sveikatingumo kompleksas „Grand SPA Lietuva“ parengė kompleksinę šešių dienų programą urologiniams sutrikimams gydyti. URO – tai įvairių gydymo procedūrų derinys, mažinantis varginamus skausmus, gerinantis...


Jei kamuoja pienligė...

Jei kamuoja pienligė...

"Man vis kartojasi pienligė. Išbandžiau jau ne vieną vaistą. Draugė teigia, kad taip yra dėlto, jog aš nešioju "stringus". Ar taip gali būti? Kas dar gali išprovokuoti šią ligą." - Nuomonė, kad kelnaitės su juostele gali būti...


Knarkiant sudeginama daugiau kalorijų

Knarkiant sudeginama daugiau kalorijų

JAV tyrėjų teigimu, knarkiantys žmonės miegodami vidutiniškai sudegina 373 kalorijomis daugiau, rašo BBC. Knarkimas gali būti rimtų problemų priežastis. Knarkiantys žmonės dažnai neišsimiega, todėl būna mieguisti dieną. Knarkimas taip pat siejasi...


Ką daro Švedijos moterys, kad nesusirgtų gimdos kaklelio vėžiu?

Ką daro Švedijos moterys, kad nesusirgtų gimdos kaklelio vėžiu?

Anot žurnalistės Jūratės Kaminskaitės, jau kelerius metus gyvenančios Švedijoje, atsakymas paprastas - švedes nuo vėžio saugo reguliarūs gimdos kaklelio tyrimai. Jau beveik 50 metų Švedijoje aktyviai vykdoma nacionalinė moterų tikrinimo programa,...


Specialistai pataria vengti maudynių upėse ir ežeruose

Specialistai pataria vengti maudynių upėse ir ežeruose

Vandens kokybę tiriantys specialistai po smarkių liūčių pataria parą nesimaudyti miestų upėse ar ežeruose. Tuomet rizika užsikrėsti įvairiomis infekcinėmis ligomis labai padidėja, pranešė "TV3 žinios". Pagrindinių Vilniaus vandens...


Kaip mylėtis vandenyje?

Kaip mylėtis vandenyje?

Seksologai mylėtis vandenyje nepataria. Tačiau tiems, kuriems labiau rūpi malonumas, o ne sveikata, mylintis vandenyje reikia kruopščiai saugotis. Portalas askmen.com pataria, kaip mylėtis vandenyje nepanardinant viso kūno ir kaip tinkamai...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9