Birželio 28d. Antradienis

Kodėl lieknėti trukdo ilgieji savaitgaliai?

Peržiūrų skaičius: 21584
Kodėl lieknėti trukdo ilgieji savaitgaliai?

Projektas "Lieknėk su "Vilniaus diena" įpusėjo. Jau matyti ir pirmieji rezultatai – dalyviai džiaugiasi keliais atsikratytais kilogramais. Tačiau treniruotės sporto salėje ir dieta reikalauja daugiau užsispyrimo nei tikėtasi.


Dominykas Gaidulis

"Nepaisant karščio sportuoti sekasi neblogai. Šiltas oras net į naudą – mažiau norisi valgyti. Gal kiek ledų pasiilgstu, kai visi aplink valgo, bet šalto vandens stiklinė irgi nėra blogai atsigaivinti.

Mitybos plano laikausi. Namie turiu buitines svarstykles, todėl nesunku pamatuoti norimų produktų svorį. Kasdien eiti į sporto klubą nelabai lieka laiko, masažo malonumais dar irgi nesilepinau. Tačiau sportinę formą gerinu kasdien bėgiodamas apie savo gyvenamą mikrorajoną. Jau pasiekiau 12 km per dieną rezultatą.

Pavyko atsikratyti maždaug 2 kg. Dabar sveriu 96,5 kg. Kitas kontrolinis patikrinimas laukia po poros savaičių – liepos 13 d.

Gal kai kurie realybės šou per televiziją prisižiūrėję žmonės tikėjosi, kad "Vilniaus dienos" projekto dalyviai per kelias savaites ištirpdys dešimtis nepageidaujamų kilogramų. Tačiau dalyvaudami projekte mes siekiame ne tik sudeginti kilogramus, bet iš esmės pakeisti gyvenimo būdą ir išmokti sveikai maitintis bei aktyviai gyventi.


Anastasija Volotkevičienė

Viskas klostosi neblogai. Tiesa, truputį nusivyliau savimi, nes per visą projekto laiką numečiau tik vieną kilogramą. Todėl dabar stengiuosi dar labiau. Treniruotės nepabodo, man patinka važiuoti į sporto klubą. Sportuojant išsisklaido visos blogos mintys. Sportuoju tris, o kartais ir keturis kartus per savaitę. Pirmomis dienomis svarmenis rinkausi po 15 kg, dabar rankoms imu po 30 kg, kojoms – po 45 kg, pilvo presui – 40 kg. Iš pradžių 30 minučių dirbu "slidėmis'', paskui su kitais reikiamais treniruokliais, baigdama treniruotę pusvalandį minu dviratį.

Kai kurie maisto produktai jau pabodo, ypač košės. Dėl įvairovės kai kuriuos vaisius kartais pakeičiu kitais, pavyzdžiui, vietoj obuolio ar banano suvalgau greipfrutą ir pan. Tačiau iš esmės su mityba eksperimentuoju nedaug ir kliaunuosi dietologės rekomendacijomis.

Reikia pripažinti, kad per ilgąjį savaitgalį neatsispyriau šašlykui, suvalgiau tris gabaliukus.

Pakeitus mitybos įpročius jaučiuosi geriau, nebesu apsnūdusi, norisi vis ką nors nauja nuveikti. Liepos pabaigoje vyksiu į vestuves, todėl norėčiau kuo gražiau ir sveikiau atrodyti. Kitą savaitę jau pradėsiu vaikščioti į liekninamųjų masažų procedūras. Labai nekantrauju ir jaudinuosi, nes niekada nebuvau jokiuose masažuose.


Renata Konovalova

Poros kilogramų atsikračiau, tačiau tenka pripažinti, kad kūno formos dar nelabai pasikeitė. Žinoma, suprantu, kad greitai niekas nevyksta, reikia kantrybės ir laiko. Labai stengiuosi – ir dėl "Vilniaus dienos" prizo projekto nugalėtojui, ir, aišku, dėl savęs.

Vasara, tačiau netikėtai užpuolė darbai. Dėl jų gausos teko praleisti porą treniruočių, bet vis tiek stengiuosi bent du kartus per savaitę apsilankyti sporto klube. Paprastai sportuoju keturis kartus per savaitę, taip rekomendavo treneris. Treniruotėje užtrunku apie dvi valandas.

Valgau ne visai taip, kaip reikėtų: nors bandau, neįstengiu atsispirti tam, ką labiausiai mėgstu. Tačiau per dieną jau išgeriu apie 2 l vandens. Man tai didžiulė pažanga, nes anksčiau negerdavau daug skysčių.

Tikiuosi, iki projekto pabaigos viskas klosis sėkmingai ir man pavyks sulieknėti. Žinau, reikia noro ir kantrybės. Ir truputį daugiau save pakankinti dėl sveikatos ir grožio.


Tomas Gaižauskas

Labai tikiuosi, kad pavyko atsikratyti kelių kilogramų. Tačiau kol kas ant svarstyklių nelipau. Pasisversiu liepos viduryje, kai antrą kartą lankysiuosi pas dietologę. Tada, manau, rezultatas labiau džiugins.

Pasakysiu atvirai – prisiversti sportuoti vis dar sunkoka, todėl sporto salę pasiekiu kas dvi, o dažniausiai ir tik kas tris dienas.

Mitybos racionas pradeda įgristi, todėl į jį savo nuožiūra įtraukiau ir kitų produktų. Tačiau stengiuosi maitintis sveikai. Porcijos sumažėjo, bet jų visiškai pakanka. Mažytė nuodėmė – ledų porcija.

Teisybę pasakius, stinga tvirtos motyvacijos. Suprantu, kad "Vilniaus dienos" projektas – tai puiki proga atsikratyti nereikalingų kilogramų, ir reikia ta proga pasinaudoti. Tačiau stengtis 100 proc. pritrūksta valios.

Kartą jau lepinausi tailandietišku liekninamuoju masažu. Labai patiko. Tai netradicinis masažas, labai savitas. Jauki, rami aplinka, malonus aptarnavimas – tiesiog nuostabu!


Aušra Deveckaitė

Sekasi sunkiau. Nukritus keliems kilogramams atsirado pasitikėjimo savo jėgomis ir kartais tai jau sugundo nuo stalo paimti vieną kitą užkandį. O jo, deja, nereikėtų... Švenčiau gimtadienį, todėl pamyniau kai kurias teisingos mitybos taisykles, bet dabar vėl susiėmiau ir sveikuolišku keliu judu pirmyn.

Saulei šviečiant labiau vilioja ežerai nei sporto klubas, tačiau jame stengiuosi lankytis kiek įmanoma dažniau. Manau, į normalias vėžes viskas atsistos, kai baigsis ilgieji savaitgaliai.

Kitą savaitę ketinu eiti į masažus. O dabar – vėl keli laisvadieniai. Juos leisiu pas tėvus pajūryje. Mama sakė, kad pripirko visokių daržovių, salotų, todėl su manimi lieknės visa šeima.

Kraujospūdis. Kodėl reikia jį matuoti?

Kraujospūdis. Kodėl reikia jį matuoti?

Infarktas, insultas, staigi koronarinė mirtis – visa tai širdies ir kraujagyslių ligos, kurios mūsų dienomis yra viena pagrindinių mirties priežasčių pasaulyje. Net trečdalis visų mirčių yra sukeltos būtent šių sutrikimų. Rizika susirgti...


Kokie veiksniai skatina vartoti narkotikus? (papildyta)

Kokie veiksniai skatina vartoti narkotikus? (papildyta)

Tik pradėjus vartoti narkotikus, daugeliui atrodo, jog psichoaktyvių medžiagų poveikis yra pozityvus. Žmogus tiki, kad ir vėliau galės kontroliuoti narkotikų vartojimą. Ilgą laiką vartojant narkotikus, malonus poveikis sumažėja ir žmogus privalo...


Pieno ekspertai – apie pieno naudą

Pieno ekspertai – apie pieno naudą

Startuoja www.uatpienas.lt virtuali UAT pieno akademijos mokymų programa, parengta bendradarbiaujant su "Tetra Pak". Jos metu pieno ekspertai, pasitelkdami žaidimus bei užduotis, kalbės apie UAT pieną, taip populiarindami sveiką mitybą...


Kai dėl nuovargio kaltas ne pavasaris

Kai dėl nuovargio kaltas ne pavasaris

„Nusimesk anemijos kilpą!“ – į tokią mažakraujystės profilaktikos akciją pakvietė „Medicina practica“ laboratorija. Čia iki balandžio pabaigos kraujo tyrimus dėl anemijos galima atlikti pigiau.


Išsėtinė sklerozė: kokį kelią rinktis?

Išsėtinė sklerozė: kokį kelią rinktis?

Su išsėtine skleroze susidūrę žmonės žino – ligos pasekmės žiaurios ir nepagydomos. Tam būtų galima užkirsti kelią, jei ligoniai būtų gydomi moderniais vaistais, tačiau Lietuvoje tam neatsiranda lėšų. Praeitą savaitę visas pasaulis minėjo...


Mobilieji telefonai vis dėlto susiję su smegenų vėžiu

Mobilieji telefonai vis dėlto susiję su smegenų vėžiu

10 ir daugiau metų mobilųjį ryšį naudojantys žmonės susiduria su „žymiai didesniu" smegenų auglių susidarymo pavojumi, liudija preliminarūs Pasaulio sveikatos organizacijos atlikto tyrimo rezultatai. Šis Pasaulio sveikatos organizacijos...


Lietuvoje prasideda rotavirusinės infekcijos sezonas

Lietuvoje prasideda rotavirusinės infekcijos sezonas

Lietuvoje šiuo metu prasideda virusinės žarnyno infekcijos - rotavirusinio gastroenterito (RGE) - sezonas, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). Centro duomenimis, rotavirusinės infekcijos plitimas kasmet suaktyvėja rudenį ir tęsiasi...


Apklausa: sveikatai labiausiai kenkia cheminės medžiagos

Apklausa: sveikatai labiausiai kenkia cheminės medžiagos

Daugiau nei du trečdaliai (68 proc.) Lietuvos gyventojų mano, kad didelį poveikį jų sveikatos būklei turi cheminės medžiagos, maisto (60 proc.) ir geriamojo vandens (41 proc.) kokybė. Eurobarometro apklausos duomenimis, dar penktadalis apklaustų...


Vienuolikmetė apako per 10 savaičių

Vienuolikmetė apako per 10 savaičių

Vienuolikmetė mergaitė nustebino gydytojus, kai apako per dešimt savaičių. Mažylei buvo diagnozuota reta liga – optinis neuritas. Regimojo nervo uždegimas gydomas steroidais, tačiau Becky Cranmer tai nepadėjo. Kaip praneša dailymail.co.uk,...


Moterų higienos priemonės

Moterų higienos priemonės

"Nuolat baramės su paaugle dukra dėl tamponų. Ji juos naudoja nuo pat mėnesinių atsiradimo, trylikos metų. Mano laikais nebuvo girdėta, kad nekalta mergina ką nors dėtųsi į vidų, visos bijojome pakenkti nekaltybei. Dabar gi man dukra atšauna,...


Gydytojai perspėja apie dažnėjantį paauglių savęs žalojimą

Gydytojai perspėja apie dažnėjantį paauglių savęs žalojimą

Paskelbti naujo tyrimo duomenys, kur teigiama, jog paauglių tarpe dažnėja atvejų kai save žalojant po oda ar į raumenis patalpinami įvairiausi svetimkūniai, rašoma žurnale Pediatrics. Tai nauji susirūpinimą keliantys faktai, nors savęs žalojimo...


Ilgiausiai gyvena apkūnoki žmonės

Ilgiausiai gyvena apkūnoki žmonės

Medicinos ekspertai jau seniai įspėja apie antsvorio keliamą pavojų sveikatai, tačiau nauja Japonijos tyrėjų studija rodo, kad pernelyg mažas svoris yra dar pavojingesnis ir kad ilgiausiai gyvena apkūnoki žmonės. Pasak studijos autorių, žmonės,...


Ką reikia žinoti apie silantus?

Ką reikia žinoti apie silantus?

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Lietuvoje vykdoma vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencinė programa. Nors valstybė skiria pakankamai lėšų vaikų dantukų priežiūrai, dalis pinigų lieka nepanaudota. Klaipėdos...


Apsipirkinėjimas ilgina gyvenimą

Apsipirkinėjimas ilgina gyvenimą

Mokslininkai tikina, kad reguliarus apsipirkinėjimas gerina sveikatą. Dažnai apsipirkinėjantys yra fiziškai aktyvesni bei geriau bendrauja su aplinkiniais. Mėgstantys dažnai apsipirkinėti pasižymi silpnavališkumu, mat negali atsispirti įvairioms...


Ar žinome, ką įkvepiame su oru?

Ar žinome, ką įkvepiame su oru?

Kalendorinis ruduo ir prasidėjęs derliaus nuėmimas turėtų žymėti ir žiedadulkių sumažėjimą ore. Tačiau stebėjimai Šiaulių universiteto žiedadulkių tyrimo stotyse rodo, kad žiedadulkių ore būna iki pat rudens vidurio. Šiauliuose, Vilniuje ir...


Apgamų turintys žmonės yra sveikesni ir rečiau sensta

Apgamų turintys žmonės yra sveikesni ir rečiau sensta

Mokslininkai aiškina, kad tie žmonės, kurių oda yra nusėta daugiau nei šimto apgamų, turi stipresnius kaulus, todėl jiems rečiau gresia susirgti osteoporoze. Kaip praneša dailymail.co.uk, šių žmonių veidą rečiau vagoja raukšlės, todėl jie dažnai...


Vitaminų D ir K sinergija: kodėl juos reikia vartoti kartu

Vitaminų D ir K sinergija: kodėl juos reikia vartoti kartu

Visi norime jaustis sveiki, žvalūs ir gyvybingi, nesvarbu, kiek mums bebūtų metų. Mūsų sveikata didele dalimi priklauso nuo mūsų pačių – kaip mes gyvename ir ką valgome. Visgi yra vitaminų, kurių nėra paprasta gauti su maistu net esant...


Gėdinimas mesti rūkyti nepadeda

Gėdinimas mesti rūkyti nepadeda

Mokslininkai išsiaiškino, kad asmenys, gėdinantys žalingo įpročio atsisakyti bandančius rūkalius, šį procesą dar labiau apsunkina. Kaip praneša Kanados dienraštis "National Post", Kalifornijos (JAV) universiteto tyrėjų grupė rekomenduoja...


Ką reikia žinoti apie pieną?

Ką reikia žinoti apie pieną?

Pasterizuotas pienas nėra toks pats, koks yra ką tik pamelžus karvę, tačiau šiuolaikinės technologijos išsaugo vertingąsias produkto savybes. Pieno tema pastaruoju metu tapo vienos opiausių diskusijų objektu, pradedant pieno karu su Rusija dėl...


Televizorius ir lietus skatina autizmą

Televizorius ir lietus skatina autizmą

Mokslininkai priėjo išvadą, kad ilgalaikis sėdėjimas tarp keturių sienų žiūrint į televizoriaus ekraną gali paskatinti autizmą (patologinį uždarumą). Manoma, jog taip nutinka dėl vitamino D trūkumo. Žmogaus organizmą šiuo vitaminu aprūpina...


Ar turėčiau savo vyrui leisti turėti meilužę?

Ar turėčiau savo vyrui leisti turėti meilužę?

Su vyru esame vedę daugiau nei 20 metų. Mūsų santuoka tikrai laiminga, turime du nuostabius vaikus, bet... aš niekad pernelyg nesimėgavau seksu, todėl mylimės labai retai. Tai tikrai ne vyro kaltė, priešingai – jis visuomet buvo labai...


Ar sveiki jūsų plaučiai?

Ar sveiki jūsų plaučiai?

Sunku kvėpuoti? Dūstate? Galbūt jūs jau sergate lėtine obstrukcinė plaučių liga? Tai progresuojanti kvėpavimo takų liga, kai dėl sutrikusių bronchų pralaidumo įkvepiama mažiau oro ir jo trūksta. "Nors pagal oficialius statistinius duomenis...


Karaliaus gėlės sukėlė astmos priepuolius

Karaliaus gėlės sukėlė astmos priepuolius

Kai išimties tvarka - Švedijos karaliaus Carlo XVI Gustafo vizito proga - į ligoninę leista įnešti gėlių, kelis ligonius ištiko sunkūs astmos priepuoliai. Kaip praneša Švedijos naujienų portalas thelocal.se, karaliaus vizito proga...


Pavojingas kokteilis: energiniai gėrimai + alkoholis

Pavojingas kokteilis: energiniai gėrimai + alkoholis

Vilniaus miesto Visuomenės sveikatos biuro atlikto tyrimo duomenimis 23,8 proc. energinių gėrimų vartotojų juos vartojo kartu su alkoholiniais gėrimais, iš jų daugiau berniukų (26,1 proc.) negu mergaičių (20,9 proc.) ir daugiau vyresniųjų klasių...


Ką daryti, kad balsas taptų draugu, o ne priešu

Ką daryti, kad balsas taptų draugu, o ne priešu

Balsas – vienas jautriausių ir paslankiausių mūsų kūno instrumentų. Jis atspindi fizinę savijautą, nuotaikas, išduoda jauną dvasią. Tam, kad balsas glostytų ausį ir pasiektų aplinkinių širdis, kartais visai nebūtina išmanyti sudėtingą kalbos...


Vienintelė apsauga nuo erkių platinamų ligų - skiepai

Vienintelė apsauga nuo erkių platinamų ligų - skiepai

Iš žiemos miego jau pabudo erkės. Daugelis jų yra pavojingos, nes platina infekcines ligas. Viena jų - erkinis encefalitas. Tai sunkus virusinis galvos arba nugaros smegenų bei dangalų uždegimas. Ši liga sunkiai gydoma, pavojinga savo...


Fetos sūris veikia kaip antibiotikas

Fetos sūris veikia kaip antibiotikas

Didžiosios Britanijos mokslininkai nustatė, jog fetos sūris veikia kaip natūralus antibiotikas. Pasirodė, jog graikiškame fetos sūryje yra ypatingų pieno rūgšties bakterijų. Jos gamina medžiagas, vadinamas bakteriocinais, kurie naikina kitas -...


Gerti alkoholį reikėtų leisti tik nuo 24-ių

Gerti alkoholį reikėtų leisti tik nuo 24-ių

Amžius, kurio sulaukus galima vartoti alkoholį, turėtų būti padidintas iki 24 metų, taip esą būtų užkirstas kelias alkoholizmui, skelbia mokslininkai. Žmonės turėtų vengti alaus, vyno ir stipresnių gėrimų maždaug iki 25 metų, nes dažnai...


Vitaminų vartotojai savo pinigus leidžia vėjais

Vitaminų vartotojai savo pinigus leidžia vėjais

Vitaminai yra pinigų švaistymas ir net kenksmingas sveikatai - nebent laikotės ypatingos mitybos, pranešta Britų mokslo festivalyje. Kai kas iš mūsų, rašo "The Guardian", be kruopščiai atrinktų vitaminų, mineralų ar biocheminių papildų...


Ledai – gerklei grūdinti

Ledai – gerklei grūdinti

Ledai grūdina gerklę. Šie gydytojos žodžiai labai patinka mažiesiems pacientams, tačiau ne visada – jų mamoms. Klaipėdos vaikų ligoninės LOR skyriaus vedėja Vaidilutė Kanopkienė pastebi, kad tėvai kartais persistengia saugodami mažuosius....

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9