Biorythm

Kasdien – po saują šviežių uogų

Vitaminų kompleksai ar maisto papildų kapsulės tikrai nereikalingos, kai sode ir miške – pats uogų sezonas. Uogos pasižymi stipria valomąja jėga – tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Ten, kur nuo seno gyvuoja senos liaudies medicinos tradicijos, jos laikomos ir maistu, ir vaistu. Mokslininkai liaupsina uogose esančias senolio rūgštis, kurios yra virusų bei vėžinių ląstelių „žudikės”, eterinius aliejus, kurie suteikia energijos, gerina apetitą, aktyvina virškinimą.

Agrastai

Pakanka suvalgyti 150 g agrastų ir gausite vitamino C dienos normą. Agrastuose taip pat gausu B grupės vitaminų, kalio, kalcio, magnio. Agrastuose esantys silicio junginiai stiprina plaukus, nagus, kraujagyslių sieneles. Prinokę agrastai – gardus vaistas nuo vidurių užkietėjimo ir menstruacijų sukeltų dubens srities spazmų. Vertingiausi visiškai sunokę ir termiškai neapdoroti agrastai.

Gervuogės ir avietės

Tai bene seniausi vaistai Europoje. Gerą vardą medicinoje joms pelnė lapai. Jie – neblogas juodosios arbatos pakaitalas. Nuoviras – vaistas nuo įvairių uždegimų: dantenų, žarnyno gleivinės ir t.t. Aviečių uogos turi daug mineralų – kalio, geležies, magnio fosforo. Jos aktyvina medžiagų apykaitą, svarbios sklandžiam raumenų, nervų, smegenų darbui. Šiandien jau ir mokslo pripažįstamos antivirusinės ir antikancerogeninės savybės. Gervuogės dar ne taip gerai ištirtos, tačiau elago rūgšties kiekiu jos lenkia visas kitas uogas ir nusileidžia tik graikiniams riešutams. Daugiau nei 200 metų žinomas vaistas nuo kosulio, slogos, užkimimo – jaunų gervių lapų nuoviras.

Mėlynės

Tai geras naminis vaistas nuo viduriavimo, jose taip pat gausu vitamino Cir karotino. Ypatingo dėmesio nusipelno mėlynes nuspalvinantis antocianas – mirtilinas. Kartu su vitaminu C ir geležimi jis prisideda prie kraujo gamybos. Dėl šios medžiagos kraujagyslės išlieka elastingos – taip pat ir smegenyse bei akyse. Štai dėl ko mėlynės rekomenduoja turintiems jautrias akis žmonėms.

Serbentai

Tai tikros vitaminų bombos, ypač juodieji serbentai. 100 g šviežių skintų juodųjų serbentų yra beveik dvigubai didesnė vitamino C dienos norma, keli B grupės vitaminai, gausu mineralinių medžiagų. Liaudies medicinos žinovai nuo seno pataria būsimoms ir maitinančioms mamoms valgyti daug serbentų arba gerti jų sulčių. Sakoma, kad kartu su pieno produktuose (rūgpienyje, varškėje) esančiu kalciu šios uogos švelnina nemalonius nėštumo pradžios simptomus ir išlaiko stiprius kaulus bei skatina vaisiaus augimą. Juodieji ir raudonieji serbentai stiprina imuninę sistemą, žadina seilių ir skrandžio sulčių išsiskyrimą bei žarnyno peristaltiką, todėl labai veiksmingi esant polinkiui į vidurių užkietėjimą. Serbentų lapų nuoviru efektyvu skalauti skaudamą gerklę. Verta išbandyti serbentus, jei kamuoja pūslelinė – tiesiog patepkite pūsleles šviežiai spaustomis sultimis.

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE