Gudručio vaistinė

Kaip „išgyventi” pagirias

Nustatyta, jog nuo pagirių kenčia 7 iš 10 didesnį kiekį alkoholinių gėrimų suvartojusių  žmonių. Kokie simptomai būdingi pagirioms?

Jų nemažai: galvos skausmas, nesugebėjimas sukoncentruoti dėmesio, bloga nuotaika, virstanti vidiniu nerimu, pamėlę paakiai, burnos džiūvimas, širdies darbo sutrikimas, jautrumas ryškiai šviesiai ir garsui, galvos svaigimas, padidėjęs prakaitavimas, virškinimo sutrikimai, pykinimas, kartais – padidėjusi kūno temperatūra.

Jeigu išvardytas negalavimų sąrašas jūsų neišgąsdino ir šventines dienas vis vien ryžotės „nuspalvinti” alkoholiniais gėrimais, prisiminkite keletą taisyklių. Žinoma, nuo kančių jos neapsaugos, bet bent jau jas palengvins.

Prieš griebdamiesi taurelės gerai užkąskite. Patartina valgyti mėsos ir daržovių, o ne makaronų ar ledų. Kaloringesnis maistas ilgiau virškinamas, o tai lėtina alkoholio patekimą į kraują. Negerkite daug arbatos ir kavos – kofeinas tik apsunkina pagirias.

Per pertraukas tarp stikliuko kilnojimo išgerkite vandens. Tai kompensuos skysčių netekimą ir apsaugos jus nuo rytinių kančių. Pastebėta, jog sunkiausios pagirios kamuoja padauginus viskio, raudono vyno, romo.

Jeigu ryte nesinori net pažvelgti į maistą, vis dėlto pabandykite nors šį tą suvalgyti, geriausiai  daug angliavandenių turinčio maisto. Tai padidins cukraus kiekį kraujyje ir šiek tiek pagerins savijautą. Raskite savyje jėgų ir pasivaikščiokite lauke, nesėdėkite vienoje vietoje. Judėjimas padeda atsikratyti užplūdusio silpnumo. Vis dėlto, pats geriausias būdas sėkmingai „išgyventi” audringų švenčių pasekmes – gerai išsimiegoti.

Diena.lt

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE