REXSAN

Kaip apsisaugoti nuo nudegimų?

Sveikatos specialistai primena, kad kapinėse uždegta žvakė yra ne tik simbolis,  tačiau ir ugnis. Kaip išvengti nelaimingų atsitikimų?

Kauno Visuomenės sveikatos biuro specialistai akcentuoja, kad žvakių liepsna gali nudeginti rankas, pradeginti drabužius, todėl reikia elgtis atsargiai. Ypač prižiūrėti reikėtų mažus vaikus, nes 75 proc. visų nudegimų patiria ikimokyklinio amžiaus vaikai, iš jų mažieji iki 4 metų nukenčia 4 kartus dažniau nei 5-14 metų vaikai.

„Už vaikų sveikatą yra atsakingi suaugusieji. Didžiausią pavojų mažamečių vaikų saugumui kelia nesaugi buitis ir nepriežiūra. Plona mažų vaikų oda lengviau pažeidžiama, yra žemesnės temperatūros nei suaugusiųjų”, – perspėja Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė A. Didžiokienė.

Vaikai dažniausiai apsipliko karštu vandeniu bei garais, prisiliečia prie įkaitusių prietaisų arba apdega žaisdami su ugnimi. Karštas vanduo ir ugnis nudegina vaiko odą vos per 1 sekundę.

Pagal pažeistos odos plotą ir žaizdos gylį nudegimai skirstomi į tris grupes. Buityje dažniausiai patiriami 1-ojo laipsnio nudegimai: oda parausta ir pabrinksta, ją liečiant skauda. Tokiu atveju nudegusią vietą reikia atvėsinti šaltu vandeniu, o po to neveržiant apsukti švariu tvarsčiu. Skausmui numalšinti tinka šalto vandens kompresai.

„Nudegus smarkiau – kuo skubiau kreipkitės į gydytoją. Nudegusios kūno dalies negalima tepti nei aliejumi, nei sviestu ar kitomis priemonėmis”, – perspėja A. Didžiokienė.

Atsargiai elkitės su ugnimi ir prižiūrėkite mažąsias atžalas. Visgi jei nudegimų išvengti nepavyko, A. Didžiokienė pataria skubiai nuplauti nudegusią vietą kambario temperatūros, tekančiu vandeniu, nudegusią vietą sutvarstyti steriliu tvarsčiu ir nukentėjusįjį skubiai vežti į gydymo įstaigą arba iškviesti greitąją medicinos pagalbą.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE