Vasario 26d. Trečiadienis

Jėgas sugrąžina žolynai

Peržiūrų skaičius: 52940
Jėgas sugrąžina žolynai

Pavasarį įprasta gerti daugiau vitaminų, griebiamasi net injekcijų. Tačiau po žiemos nusilpusioms jėgoms atgauti bei ligoms gydyti yra ir kitas kelias, beveik nieko nekainuojantis. Juo turguje vaistažolėmis prekiaujanti 61-erių Ėgliškių gyventoja Onutė Jurgutienė pradėjo eiti prispausta sunkių ligų.

Šiandien ji ne tik pati jaučiasi gerai, bet ir savo sukauptomis žiniomis dosniai dalijasi su kitais.

"Tuoj skleisis kraują bei virškinimą gerinantys beržų pumpurai, bus galima rinkti šalpusnius", - sakė moteris, vaistinius augalus išbandžiusi pati. Anot jos, šalpusnis ypač veiksmingas, kai vartojami kartu ir jo žiedai, ir lapai.

Jau kalasi vis labiau vertinamas meškinis česnakas. "Jis puikiai valo kraują - neužsikimš kraujagyslės, nesusidarys trombai", - tikino žolininkė, meškinio česnako lapus patardama dėti tiesiai ant duonos ir valgyti kasdien.

Ponia iš Rusijos jai pasakojusi, kaip maro metu išmirė visas kaimas, išskyrus tuos gyventojus, kurie trynė kūną meškiniu česnaku.

Iš miškinio česnako daromas ir antpilas. "Šio augalo prikimštas butelis užpilamas degtine ir 3 savaites palaikomas kambario temperatūroje".

Dilgėlė - gyvybės eleksyras

Moteris vaistažoles renka, imdama augalą visą: nuo šaknų iki žiedų, ir dažniausiai daro mišinį. Pati atrado, kad šitaip - veiksmingiausia.

"Atradusi, kad gydomųjų savybių turi raktažolė, iš pradžių mažais gurkšniais, likus pusei valandos iki valgio, gėriau tik jos lapų arbatą. Pasijutau geriau. Po to pridėjau šaknų. Poveikis sustiprėjo, - savo eksperimentus apibūdino moteris ir pridūrė. - Kasdien po puodelį tokios arbatos gerdamas infarkto neturėsi ir nervai bus stiprūs".

Gydomųjų savybių turinti tik miškinė raktažolė, pražįstanti gegužės mėnesį.

Žolių paslaptys turgaus pirkėjui atveriamos suprantamai. Štai nuo seno gyvybės šaknimi vadinama kiaulpienė - nuo kraujo krešėjimo, gydo kepenų ligas. O. Jurgutienė ją vadina gyvybės eleksyru ir itin vertina. Pati suvalgo po 5 kiaulpienes per dieną, tiesiog eidama per laukus. Suvalgo su visu kotu. Gal kažkiek ir kartu, sako, bet kramsnojant po truputį nesijaučia. Užtat atstatoma kepenų funkcija.

Siekiantiems "susitvarkyti" kraujo krešėjimą žolininkė pataria suvalgyti po 100 g kiaulpienių salotų per dieną. Jei neskanu, patarė ko nors pagal skonį pridėti.

Galima gerti ir sultis, bet per dieną - tik vieną valgomąjį šaukštą. Moteris ką tik surinktas žoles, pirmiau sutrynusi jas pirštais, tarkuoja plastmasine tarka.

"Tik pasiklausius atrodo sudėtinga, o šaukštui tiek tereikia", - kalbėjo ir pridūrė, kad taip pat pasidaro dilgėlių sulčių. Dar ji dažnai paima dobilo žiedą, žliūgės, kitų žolių - kokius 5 ar 6 augalus - ir pasidaro iš jų šaukštą sulčių. Išgeria iš ryto, po valgio.

Anot O. Jurgutienės, prastą savijautą sparčiai pataiso dilgėlė, nuo seno vadinama karšta jėga ir vaistinių augalų karaliene.

"Dilgėlė atstato širdies veiklą, praturtina kraują geležimi, gydo net leukemiją", - aiškino žolininkė. Anot jos, dilgėlių arbatos reikia gerti daug - po 2 litrus per dieną - ir ilgai.

Dilgėlę ji patarė vartoti ir negalintiems valgyti mėsos.

"Prisimarinuok, priruošk ir žiemai, dėk dilgėles ne tik į salotas, bet ir į sriubą - geležis nedingsta. Maža to, ji gydo ir pūslę, šlapimtakius. Pats geriausias vaistas, kai galvą skauda", - gyrė moteris daugelio piktžole laikomą vaistinį augalą.

Kartą išgirdo skundžiantis, jog dilgėlė didina kraujo krešėjimą. Iškart atkreipė dėmesį, jog arbata, matyt, nebuvo užplikyta, kaip reikia. Ypač tiksliai reikia atsižvelgti į laiką.

Ji arbatinį šaukštelį su kaupu pliko ką tik užvirusiu, bet jau nekunkuliuojančiu vandeniu ir uždengusi palaiko lygiai 1,5 min.

Gi, pavyzdžiui, raktažolė, pagal O. Jurgutienę, užplikyta palaikoma lygiai 2 minutes.

Žolininkės pastebėjimu, vaistinguosius augalus galima rinkti bet kokiu metu, svarbu, kad būtų nudžiūvusi rasa, o tinkamiausias laikas esanti dienos valanda nuo dvyliktos. Tačiau, pridūrė, yra augalų, kurie renkami ir iškart po vidurnakčio.

Pradžia - kai parklupdė liga

Į klausimą, kodėl žmonės prie vaistinių augalų nesiveržia, nors jie nieko nekainuoja, gi tuo pat metu dejuodami perka cheminius vaistus, O.Jurgutienė atsakė: "Vieni žmonės, ypač jaunimas, apie vaistinių augalų galią nežino, išgijimu netiki, yra atsiskyrę nuo gamtos, nuo Dievo. Kiti vaistažolių prisirinkti tingi".

Ji pati šiuo - netradicinės medicinos - keliu pasuko, kai kartą paliko ligoninę, nors jautėsi blogai.

"Man niekas nebepadėjo. Turėjau išeminę širdies ligą. Spaudimas - tai 200, tai 180. Ėjau vos, vos, buvo silpna, alpau. "Nežinau, kas jums yra - jums visą laiką blogai ir blogai", - kalbėjo man gydytoja. Chemijos - vaistų - organizmas nebepriėmė. Baigėsi ir pinigai", - pasakojo moteris.

Tačiau viena knyga žolininkė pasitiki iki šiol. Joje pasakojama, kaip vaistiniais augalais žmonės gydėsi prieš 200 metų, kai dar nebuvo sveikatos apsaugos sistemos, cheminių vaistų.

Kartais žmonės prie O. Jurgutienės prieina ne pirkti, o tik padėkoti. "Ne man dėkokite, o Dievui: esu tik jo įrankis", - atsakoma jiems.

Į pagijimą kartais žiūrima kaip į stebuklą. Kraujospūdį reguliuojančios trikertės žvaginės nusipirkusi moteris po kiek laiko pasveiko, tačiau negalėjo atsitokėti, kaip ji galėjo 5 metus naudoti chemiją, kai yra šitoks būdas.

Prieš mėnesį nuo skausmo susirietęs pirkėjas paprašė ko nors nuo kepenų negalavimo, o prieš 2 savaites smagus jau dėkojo ir džiaugėsi, kad jam cheminių vaistų nebereikia.

"Klausykimės savęs, savo organizmo, savo vidaus. Pamėginkime pajusti, kaip reaguojame į žemę, vandenį, saulę, vieną ar kitą augalą, kas pasikeitė", - kviečia ji.

Odinius gaminius nuo pelėsių apsauganti medžiaga – pavojinga sveikatai

Odinius gaminius nuo pelėsių apsauganti medžiaga – pavojinga sveikatai

Visi turbūt pastebėjome, kad į batus dedami maišeliai su milteliais, apsaugančiais juos nuo drėgmės ir pelėsių. Garuodami jie neleidžia batams supelyti. Pasirodo, šie milteliai pavojingi žmonių sveikatai, nes sukelia stiprias alergines reakcijas....


Kai kamuoja troškulys

Kai kamuoja troškulys

Ką gerti vasarą, kai kamuoja troškulys, koks gėrimas sveikiausias? Labai sunku kategoriškai pasakyti: šie gėrimai yra sveiki, o šie – ne. Kiekvienas gėrimas turi savo privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, sultyse, ypač natūraliose, yra daug...


Stiprinti imuninę sistemą – nesveika?

Stiprinti imuninę sistemą – nesveika?

Nepaisant to, kad oficialios rekomendacijos kovojant su peršalimo ir kitomis ligomis visuomet nurodo stiprinti organizmo atsparumą, Mičigano universiteto mokslininkai perspėja, jog tai -klaidinga informacija. Jie atliko eksperimentą ir nustatė,...


Nauja pirties kultūra Lietuvoje – laisva, be apatinio trikotažo ir alkoholio

Nauja pirties kultūra Lietuvoje – laisva, be apatinio trikotažo ir alkoholio

Sovietmetis paliko gilų įspaudą mūsų pirčių kultūroje. Pasak pirtininkų, tos kultūros nebuvo, nes ją iškreipė suvokimas, jog pirtis yra susijusi su alkoholiu ir linksmybėmis, o ne sveikata. „Vakaruose pirtis jau seniai yra kaip...


Mankšta padeda atgauti jėgas

Mankšta padeda atgauti jėgas

Tyrimus atlikę mokslininkai nustatė, kad sergantiems vėžiu kai kurie fiziniai pratimai palengvina simptomus, sustiprina organizmą ir teigiamai veikia vidinį pasaulį. Tyrimuose dalyvavusios moterys, po krūties vėžio gydymo, atliko judėjimo -...


Gamtos vaikai nebetoleruoja gamtos?

Gamtos vaikai nebetoleruoja gamtos?

Vaistai nuo alergijos ją slopina, bet neišgydo. Gydymo alternatyva tampa naujas ir efektyvus imuninės tolerancijos alergenams metodas, tačiau atsargiai: jis gali būti šiek tiek pavojingas. Vėsus vėlyvas pavasaris, ekonomikos nuosmukio ir nedarbo...


Kylanti temperatūra – paslėptas pavojus kremams ir vaistams

Kylanti temperatūra – paslėptas pavojus kremams ir vaistams

Termometro stulpeliui perlipus 25 laipsnių ribą, svarbiausiu apdaru dažnai tampa kremas nuo saulės. Visgi būna situacijų, kai karštomis dienomis tenka ne tik kremu, bet ir vaistu skaudantį kūną ištepti. Taigi, ką reikia žinoti apie tepamus...


Tyrimas: kanapių rūkymas pažeidžia smegenis

Tyrimas: kanapių rūkymas pažeidžia smegenis

Švedijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad marihuanos rūkymas jauniems žmonėms yra kur kas pavojingesnis, nei buvo manoma iki šiol. Švedijos nacionalinio visuomenės sveikatos instituto (Statens folkhälsoinstitut) daktaras Nilsas...


Pakankamas dėmesys ausims padės išvengti klausos sutrikimų

Pakankamas dėmesys ausims padės išvengti klausos sutrikimų

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 3-iąją paskelbė Tarptautine ausų ir klausos diena. Klausa – vienas iš penkių pojūčių, kuriais pažįstame pasaulį. Ji mums leidžia bendrauti, reaguoti į išorinį pasaulį. Klausos jutimo organas yra...


Pasyviai rūkant galima apkursti

Pasyviai rūkant galima apkursti

Pasyvus rūkymas ypač kenkia paaugliams. Anot medikų, jiems beveik dvigubai padidėja rizika prarasti klausą. Kaip praneša BBC, tyrimo metu buvo tiriami 1500 12 -19 metų paaugliai. Paaiškėjo, kad išpūsti tabako dūmai ypač kenkia paauglių ausims. Kuo...


Šokoladą pakeisti gali vaikščiojimas

Šokoladą pakeisti gali vaikščiojimas

Norite šokolado? Pasivaikščiokite. Taip smaližiams pataria Ekseterio universiteto mokslininkai, rašo sciencedaily.com. Fizinių pratimų nauda kovojant su priklausomybe nuo nikotino ir anksčiau buvo žinoma. Tačiau dabar mokslininkai iš Didžiosios...


Kaip sutrumpinti savo gyvenimą?

Kaip sutrumpinti savo gyvenimą?

Rokeris Tomis Li kartą pasakė: "Mes čia esame ne tam, kad ilgai gyventume, bet tam, kad gyventume turėdami didžiausius užmojus." Dauguma iš mūsų laikosi jo patarimų, nuodydami savo kūną ir pasirinkdami pavojingą gyvenimo būdą. Gal norite...


Meskite rūkyti. Pagerės seksualinė sveikata

Meskite rūkyti. Pagerės seksualinė sveikata

Naujas tyrimas įrodė, kad metus rūkyti ar pradėjus mankštintis, moterys išvengia šlapimo nelaikymo problemų, o vyrai pagerina seksualinę sveikatą. Kaip rašo healtday.com, tyrėjai ištyrė 2 tūkstančius Suomijoje gyvenančias moteris, kurių amžius...


Ramiems žmonėms silpnaprotystė išsivysto rečiau

Ramiems žmonėms silpnaprotystė išsivysto rečiau

Tyrimas rodo, kad ramaus būdo žmonėms senatvėje silpnaprotystė išsivysto rečiau, rašo BBC. Tyrimas publikuotas žurnale "Neurology". Tyrimo metu mokslininkai 500 sveikų pagyvenusių žmonių paprašė užpildyti anketas apie jų asmenybę. Tyrimo...


Viskas apie vantas

Viskas apie vantas

"Mėgstu pasiperti pirtyje. Dažniausiai tai darome beržų vantomis. Betgi jų galima susirišti ir iš kitų augalų. Kokie dar tinka vantoms, ar jie turi kokių sveikatai naudingų savybių? Kada jas geriausia rišti?" Vanta - neatsiejamas pirties...


Mobilieji telefonai ir vėžys: Danijos mokslininkų tyrimas – nepatikimas

Mobilieji telefonai ir vėžys: Danijos mokslininkų tyrimas – nepatikimas

Danijos mokslininkų atlikto mobiliųjų telefonų poveikio sveikatai tyrimo rezultatus. Tyrime teigiama, kad ilgalaikis mobiliojo telefono naudojimas neturi įtakos piktybinių smegenų auglių formavimuisi ir nedidina pavojaus susirgti smegenų vėžiu....


Alkoholizmas: moterų išgertuvės prilygsta vyrų

Alkoholizmas: moterų išgertuvės prilygsta vyrų

Per vakarėlius moterys išgeria maždaug tiek pat alkoholinių gėrimų kaip ir vyrai. Daugiausiai per linksmybes geria britės. Kaip praneša telegraph.co.uk, Europos šalyse atlikta studija parodė, kad beveik 8 proc. bričių per vakarėlius geria bemaž...


Kolos mėgėjų sperma prastesnė

Kolos mėgėjų sperma prastesnė

Vyrai, kurie kiekvieną dieną išgeria daugiau nei litrą kolos, gadina savo spermą ir laikui bėgant gali tapti nevaisingais. Kaip rašo portalas canada.com, danų mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad tų vyrų, kurie piktnaudžiauja kola,...


Aukštus vyrus ir stambias moteris uodai kanda labiau

Aukštus vyrus ir stambias moteris uodai kanda labiau

Mokslininkai pirmą kartą nustatė ryšį tarp žmogaus kūno dydžio ir žmogaus patrauklumo uodams. Moterys nuo vabzdžių įkandimų kenčia labiau nei vyrai. Kaip praneša portalas telegraph.co.uk, aukštus vyrus uodai puola todėl, kad vyrai papuola į...


Mažai angliavandenių turintis maistas gadina nuotaiką

Mažai angliavandenių turintis maistas gadina nuotaiką

Mažai angliavandenių turintis maistas padeda mesti svorį, tačiau padaro jus niurgzliais, teigia Australijos mokslininkai. Tyrimo metu mokslininkai palygino mažai angliavandenių, tačiau daug riebalų ir proteinų turintį maistą ir mažai riebalų,...


Kalėdų proga dovanokite sveikatą artimiausiems žmonėms

Kalėdų proga dovanokite sveikatą artimiausiems žmonėms

Artėjant gražiausioms metų šventėms – Kalėdoms – kiekvienas sukame galvą, ką padovanoti artimiausiems, brangiausiems ir mylimiausiems. Niekas tikriausiai nepaprieštaraus, jog sveikata yra didžiausias mūsų turtas. Tad kodėl gi neįteikus...


Ar verta susigyventi su sąnarių skausmu?

Ar verta susigyventi su sąnarių skausmu?

Dažnai manome, kad sąnarių skausmai yra neišvengiami senatvės palydovai. Galbūt tai iš dalies ir tiesa, kai kalbame apie aštuoniasdešimtmečius ar vyresnius žmones. Jų sąnarinės kremzlės daugeliu atvejų jau būna ryškiai išplonėjusios, sąnarių...


Kaip vyrams sulaukti 90 metų ir išlikti žvaliems?

Kaip vyrams sulaukti 90 metų ir išlikti žvaliems?

Mokslininkai nustatė penkis pagrindinius veiksnius, padidinančius tikimybę vyrams sulaukti garbingo amžiaus. Jų manymu, septyniasdešimtmečio daug judančio vyro, kuris nerūko, kurio nekamuoja antsvoris, padidėjęs kraujospūdis bei diabetas, galimybė...


"Eglės+" tikslas - gydymą paversti malonumu

"Eglės+" tikslas - gydymą paversti malonumu

Panašu, jog gilus žiemos miegas, sunkmečiu apėmęs daugelį verslo sričių, Druskininkų "Eglės" sanatorijai negresia. Duris lankytojams atvėrė naujas gyvenamasis kompleksas ir gydymo centras "Eglė+". Ir iki šiol džiuginusi plačiu...


Karpos gali tapti skyrybų priežastimi

Karpos gali tapti skyrybų priežastimi

Kūną darkančios karpos kartais tampa vos ne skyrybų priežastis – sutuoktinius sukiršina jų gydymo būdai. Tam tikrose kūno vietose atsirandančios siūlinės karpos apkartina gyvenimą. Jos gadina ne tik išvaizdą. Kai kurios karpos būna...


Po išsamaus tyrimo sustiprėjo nusivylimas multivitaminais

Po išsamaus tyrimo sustiprėjo nusivylimas multivitaminais

Išsamus tyrimas parodė, kad vartoti multivitaminai neapsaugojo vyresnių moterų nuo vėžio ar nuo širdies ligų. Aštuonerius metus buvo atliekamas tyrimas, kuriame dalyvavo 161 808 moterys po menopauzės laikotarpiu, o neseniai atliktas vyrų tyrimas...


Vis tik kodėl plinka vyrai?

Vis tik kodėl plinka vyrai?

Ekspertai tvirtina nustatę, kodėl plinka vyrai. Anot jų, tai susiję ne su plaukų nebuvimu, o su naujų plaukų augimo problemomis. Plauko augimo defektas pasireiškia maždaug taip: išaugęs naujasis plaukas yra toks mažas, kad plika akimi jis tiesiog...


Vaistas nuo diabeto gali sukelti vitamino B12 nepakankamumą

Vaistas nuo diabeto gali sukelti vitamino B12 nepakankamumą

Diabetu sergantiems žmonėms, kurie vartoja populiarų vaistą metforminą, gali atsirasti rizika, kad išvystys vitamino B12 nepakankamumas, kuris ilgainiui gali tik didėti. Tyrimą atlikę olandų mokslininkai teigia, jog būtina rimtai svarstyti...


Specialistai pataria vengti maudynių upėse ir ežeruose

Specialistai pataria vengti maudynių upėse ir ežeruose

Vandens kokybę tiriantys specialistai po smarkių liūčių pataria parą nesimaudyti miestų upėse ar ežeruose. Tuomet rizika užsikrėsti įvairiomis infekcinėmis ligomis labai padidėja, pranešė "TV3 žinios". Pagrindinių Vilniaus vandens...


"Būk graži be peilio": apie kaklą našlaitį ir naują veidą

"Būk graži be peilio": apie kaklą našlaitį ir naują veidą

"Neskaityk atsigulus, atsiras pasmakrė", – įspėdavo mama. Ar iš tiesų netinkama kūno padėtis turi įtakos kaklui – didžiausiam amžiaus išdavikui? Ar hialurono rūgšties injekcijomis galima sumodeliuoti veidą? Projekto "Būk...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9