Lapkričio 29d. Pirmadienis

Jėgas sugrąžina žolynai

Peržiūrų skaičius: 52940
Jėgas sugrąžina žolynai

Pavasarį įprasta gerti daugiau vitaminų, griebiamasi net injekcijų. Tačiau po žiemos nusilpusioms jėgoms atgauti bei ligoms gydyti yra ir kitas kelias, beveik nieko nekainuojantis. Juo turguje vaistažolėmis prekiaujanti 61-erių Ėgliškių gyventoja Onutė Jurgutienė pradėjo eiti prispausta sunkių ligų.

Šiandien ji ne tik pati jaučiasi gerai, bet ir savo sukauptomis žiniomis dosniai dalijasi su kitais.

"Tuoj skleisis kraują bei virškinimą gerinantys beržų pumpurai, bus galima rinkti šalpusnius", - sakė moteris, vaistinius augalus išbandžiusi pati. Anot jos, šalpusnis ypač veiksmingas, kai vartojami kartu ir jo žiedai, ir lapai.

Jau kalasi vis labiau vertinamas meškinis česnakas. "Jis puikiai valo kraują - neužsikimš kraujagyslės, nesusidarys trombai", - tikino žolininkė, meškinio česnako lapus patardama dėti tiesiai ant duonos ir valgyti kasdien.

Ponia iš Rusijos jai pasakojusi, kaip maro metu išmirė visas kaimas, išskyrus tuos gyventojus, kurie trynė kūną meškiniu česnaku.

Iš miškinio česnako daromas ir antpilas. "Šio augalo prikimštas butelis užpilamas degtine ir 3 savaites palaikomas kambario temperatūroje".

Dilgėlė - gyvybės eleksyras

Moteris vaistažoles renka, imdama augalą visą: nuo šaknų iki žiedų, ir dažniausiai daro mišinį. Pati atrado, kad šitaip - veiksmingiausia.

"Atradusi, kad gydomųjų savybių turi raktažolė, iš pradžių mažais gurkšniais, likus pusei valandos iki valgio, gėriau tik jos lapų arbatą. Pasijutau geriau. Po to pridėjau šaknų. Poveikis sustiprėjo, - savo eksperimentus apibūdino moteris ir pridūrė. - Kasdien po puodelį tokios arbatos gerdamas infarkto neturėsi ir nervai bus stiprūs".

Gydomųjų savybių turinti tik miškinė raktažolė, pražįstanti gegužės mėnesį.

Žolių paslaptys turgaus pirkėjui atveriamos suprantamai. Štai nuo seno gyvybės šaknimi vadinama kiaulpienė - nuo kraujo krešėjimo, gydo kepenų ligas. O. Jurgutienė ją vadina gyvybės eleksyru ir itin vertina. Pati suvalgo po 5 kiaulpienes per dieną, tiesiog eidama per laukus. Suvalgo su visu kotu. Gal kažkiek ir kartu, sako, bet kramsnojant po truputį nesijaučia. Užtat atstatoma kepenų funkcija.

Siekiantiems "susitvarkyti" kraujo krešėjimą žolininkė pataria suvalgyti po 100 g kiaulpienių salotų per dieną. Jei neskanu, patarė ko nors pagal skonį pridėti.

Galima gerti ir sultis, bet per dieną - tik vieną valgomąjį šaukštą. Moteris ką tik surinktas žoles, pirmiau sutrynusi jas pirštais, tarkuoja plastmasine tarka.

"Tik pasiklausius atrodo sudėtinga, o šaukštui tiek tereikia", - kalbėjo ir pridūrė, kad taip pat pasidaro dilgėlių sulčių. Dar ji dažnai paima dobilo žiedą, žliūgės, kitų žolių - kokius 5 ar 6 augalus - ir pasidaro iš jų šaukštą sulčių. Išgeria iš ryto, po valgio.

Anot O. Jurgutienės, prastą savijautą sparčiai pataiso dilgėlė, nuo seno vadinama karšta jėga ir vaistinių augalų karaliene.

"Dilgėlė atstato širdies veiklą, praturtina kraują geležimi, gydo net leukemiją", - aiškino žolininkė. Anot jos, dilgėlių arbatos reikia gerti daug - po 2 litrus per dieną - ir ilgai.

Dilgėlę ji patarė vartoti ir negalintiems valgyti mėsos.

"Prisimarinuok, priruošk ir žiemai, dėk dilgėles ne tik į salotas, bet ir į sriubą - geležis nedingsta. Maža to, ji gydo ir pūslę, šlapimtakius. Pats geriausias vaistas, kai galvą skauda", - gyrė moteris daugelio piktžole laikomą vaistinį augalą.

Kartą išgirdo skundžiantis, jog dilgėlė didina kraujo krešėjimą. Iškart atkreipė dėmesį, jog arbata, matyt, nebuvo užplikyta, kaip reikia. Ypač tiksliai reikia atsižvelgti į laiką.

Ji arbatinį šaukštelį su kaupu pliko ką tik užvirusiu, bet jau nekunkuliuojančiu vandeniu ir uždengusi palaiko lygiai 1,5 min.

Gi, pavyzdžiui, raktažolė, pagal O. Jurgutienę, užplikyta palaikoma lygiai 2 minutes.

Žolininkės pastebėjimu, vaistinguosius augalus galima rinkti bet kokiu metu, svarbu, kad būtų nudžiūvusi rasa, o tinkamiausias laikas esanti dienos valanda nuo dvyliktos. Tačiau, pridūrė, yra augalų, kurie renkami ir iškart po vidurnakčio.

Pradžia - kai parklupdė liga

Į klausimą, kodėl žmonės prie vaistinių augalų nesiveržia, nors jie nieko nekainuoja, gi tuo pat metu dejuodami perka cheminius vaistus, O.Jurgutienė atsakė: "Vieni žmonės, ypač jaunimas, apie vaistinių augalų galią nežino, išgijimu netiki, yra atsiskyrę nuo gamtos, nuo Dievo. Kiti vaistažolių prisirinkti tingi".

Ji pati šiuo - netradicinės medicinos - keliu pasuko, kai kartą paliko ligoninę, nors jautėsi blogai.

"Man niekas nebepadėjo. Turėjau išeminę širdies ligą. Spaudimas - tai 200, tai 180. Ėjau vos, vos, buvo silpna, alpau. "Nežinau, kas jums yra - jums visą laiką blogai ir blogai", - kalbėjo man gydytoja. Chemijos - vaistų - organizmas nebepriėmė. Baigėsi ir pinigai", - pasakojo moteris.

Tačiau viena knyga žolininkė pasitiki iki šiol. Joje pasakojama, kaip vaistiniais augalais žmonės gydėsi prieš 200 metų, kai dar nebuvo sveikatos apsaugos sistemos, cheminių vaistų.

Kartais žmonės prie O. Jurgutienės prieina ne pirkti, o tik padėkoti. "Ne man dėkokite, o Dievui: esu tik jo įrankis", - atsakoma jiems.

Į pagijimą kartais žiūrima kaip į stebuklą. Kraujospūdį reguliuojančios trikertės žvaginės nusipirkusi moteris po kiek laiko pasveiko, tačiau negalėjo atsitokėti, kaip ji galėjo 5 metus naudoti chemiją, kai yra šitoks būdas.

Prieš mėnesį nuo skausmo susirietęs pirkėjas paprašė ko nors nuo kepenų negalavimo, o prieš 2 savaites smagus jau dėkojo ir džiaugėsi, kad jam cheminių vaistų nebereikia.

"Klausykimės savęs, savo organizmo, savo vidaus. Pamėginkime pajusti, kaip reaguojame į žemę, vandenį, saulę, vieną ar kitą augalą, kas pasikeitė", - kviečia ji.

Akiniai nuo saulės: kaip saugiai žvelgti į šviesą

Akiniai nuo saulės: kaip saugiai žvelgti į šviesą

Ne paslaptis - akiniai nuo saulės yra vienas patogiausių aksesuarų norint neatpažįstamai pasikeisti ir atrodyti madingai. Tačiau svarbiausia jų funkcija yra ne slėpti akis sukuriant paslaptingą ir stilingą išvaizdą, o neleisti saulės šviesai...


Moterims siūlo bėgiojimą iškeisti į futbolą

Moterims siūlo bėgiojimą iškeisti į futbolą

Siekiančioms sustiprinti savo fizinę formą moterims, mokslininkų teigimu, reikėtų rinktis futbolą, o ne bėgiojimą. Teigiama, kad žaidimo fizinė dinamika yra ideali ir norinčioms rečiau sirgti širdies ligomis. Dėl žaidimo socialumo bei jo teikiamo...


Moters balso seksualumas priklauso nuo jos vaisingumo

Moters balso seksualumas priklauso nuo jos vaisingumo

Niujorko Valstybinio Universiteto mokslininkai Nathan'as Pipitone ir Gordon'as Gallup'as nustatė, jog moters balsas tampa patrauklesnis kai ji yra vaisingumo ciklo viršūnėje. Tyrinėtojai įrašinėjo 10 moterų balsus įvairiais...


Vienatvė didina vėžio riziką

Vienatvė didina vėžio riziką

Mokslininkai atrado naujų įrodymų, patvirtinančių teiginį, jog vienatvė ne tik didina vėžio riziką, bet dažniau daro jį mirtiną. Nacionalinės mokslo akademijos tyrėjų darbai parodė, jog socialinė izoliacija padidina agresyvaus vėžio augimo šansus....


Vanduo sugenda vamzdžiuose

Vanduo sugenda vamzdžiuose

Senamiestyje gyvenantys klaipėdiečiai skundžiasi, kad iš čiaupo pastarosiomis savaitėmis bėga troškaus skonio vanduo. Higienistai įsitikinę, kad dėl to kalti pasenę namo vamzdžai. "Toks jausmas, lyg gertume Danės upės vandenį –...


Kaip kovoti su uodų įkandimais?

Kaip kovoti su uodų įkandimais?

Uodų įkąstą kūno vietą niežti, o pradėjus kasyti, atrodo, kad niežuliui galo nematyti. Kaip išvengti uodų įkandimų? O jei įkando – kaip mažiau kęsti niežulį? Specialistai įspėja, kad pelkėtose ir drėgnose vietose šiltuoju metų sezonu žmogų...


Geriančios nėščiosios kenkia būsimų atžalų vaisingumui

Geriančios nėščiosios kenkia būsimų atžalų vaisingumui

Nėščios moterys, geriančios alkoholinius gėrimus, gadina gimsiančių sūnų spermą. Motinų sužaloti sūnūs ateityje gali turėti problemų norėdami susilaukti atžalų. Kaip praneša BBC, danų mokslininkai ištyrė 350 jaunuolių ir nustatė, kad tris kartus...


Galvos skausmo priežastis - liemenėlė

Galvos skausmo priežastis - liemenėlė

Ir vėl nežina dėl kokių priežasčių pradeda skaudėti galvą? Gali būti, jog dėl to kalta blogai pritaikyta liemenėlė. Kai kurie Vokietijos gydytojai tvirtina pastebėję, jog nepatogi liemenėlė ne tik sukelia galvos skausmą, bet ir įtampą pečių bei...


Kaitintis pirtyje galima nuo vaikystės

Kaitintis pirtyje galima nuo vaikystės

Eiti į pirtį – sveika. Tai chrestomatinis teiginys, bet norisi, kad tai būtų pagrįsta mediciniškai. Pasirodo, mokslinių tyrimų apie lietuviškos garinukės poveikį nėra, bet juos galima skolintis iš suomių. Skaičiuojama, kad devyni iš...


Jei pėdos kauliukas "išsišovęs"

Jei pėdos kauliukas "išsišovęs"

"Dėl išsikišusių pėdos pirštų į Rugsėjo pirmosios šventę mokykloje teks eiti su "kroksais" - į jokius batelius nebeįtelpa deformuotas kauliukas. Tokią pačią bėdą turėjo ir mano motina, todėl, matyt, ją būsiu paveldėjusi. Niekaip...


Įrodyta: mažiau kalorijų – ilgesnis gyvenimas

Įrodyta: mažiau kalorijų – ilgesnis gyvenimas

Suvartodami mažiau kalorijų galime gyventi ilgiau ir sveikiau, teigia mokslininkai po 20 metų trukusio tyrimo. 20 metų stebėję bengališkąsias makakas mokslininkai išsiaiškino, kad beždžionių, kurios maitinosi normaliai, rizika susirgti su amžiumi...


Medikai: miestiečiai labiau išsilavinę, todėl sveikesni

Medikai: miestiečiai labiau išsilavinę, todėl sveikesni

Medikų vertinimu, miestiečiai – sveikesni už kaimo gyventojus. Tačiau tai dažniausiai lemia ne gyvenamoji vieta, o tai, kad čia gyvenantys žmonės labiau išsilavinę ir turi geresnes sąlygas pasirūpinti sveikata. Miestiečiai dažnai...


Gripą stelbia kitos ligos

Gripą stelbia kitos ligos

Gripas šiemet klaipėdiečių neįveikė, tačiau dar tebesiaučia infekcijos, guldančios į patalą ar net ligoninę. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro (VSC) vyriausioji specialistė Dovilė Jansonaitė pranešė, kad gripu uostamiestyje praėjusią savaitę...


Pasitikime pavasarį sveiki

Pasitikime pavasarį sveiki

Nors už lango dar nė nekvepia pavasariu, rengtis jam pravartu jau dabar. Organizmo žiemos nuovargį efektyviai įveikia specialios sveikatinimo programos. Druskininkų gydykla „Grand SPA Lietuva“ – viena didžiausių ir moderniausių...


Kalcis gali sumažinti riziką susirgti žarnyno vėžiu

Kalcis gali sumažinti riziką susirgti žarnyno vėžiu

Kalcis yra gyvybiškai svarbus kaulams, tačiau jis gali būti reikšmingas ir sumažinant žarnyno vėžio riziką, teigia Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikto tyrimo autoriai. JAV nacionalinio vėžio instituto mokslininkai išnagrinėjo 293907 vyrų ir...


Šaltis – kaip peilis, žeidžia ir žudo

Šaltis – kaip peilis, žeidžia ir žudo

Mini sijonėlis, plonos kojinės ir dirbtinės odos batai – taip apsirengus ir apsiavus bei pastovėjus 20 °C šaltyje nušalimas garantuotas. Ar mes to norime? Nušalimas atsiranda dėl šalčio poveikio. Jis priklauso nuo aplinkos temperatūros,...


Gerai uždirbančios moterys gyvena ilgiau

Gerai uždirbančios moterys gyvena ilgiau

Gerai uždirbančios moterys gyvena vidutiniškai ilgiau nei tos, kurių pajamos yra mažos, parodė Vokietijos ekonomistų tyrimas. Vokietijos ekonomikos tyrimo instituto atlikta studija, kurios rezultatai pristatyti Berlyne, leidžia teigti, kad geresnį...


Ilgaamžiškumo paslaptys

Ilgaamžiškumo paslaptys

Genetiškai žmogui tektų gyventi 150 metų, tad kas gi trukdo mums tiek laiko mėgautis pasauliu? Specialistai randa labai paprastus atsakymus. Optimistai gyvena ilgiau, sveikiau, kokybiškiau ir... lengviau. Labai svarbus yra maistas ir jo kiekis....


Jei įgėlė vabzdys

Jei įgėlė vabzdys

Kaip elgtis, jei įkando bitė ar vapsva, kad įgelta vieta nepaburktų ar neištiktų netikėta alerginė reakcija? Ar natūralių pagalbos priemonių galima rasti gamtoje? Iki šiol stiprios alerginės reakcijos įkandus vabzdžiui nepasireikšdavo. Galiu...


Mityba: sunkus darbas pagerina maisto skonį

Mityba: sunkus darbas pagerina maisto skonį

Mokslininkai atrado, kad didesnis fizinis krūvis gali ne tik padidinti apetitą, bet ir pagerinti patiekalų skonį. Tyrimą su laboratorinėmis pelėmis atliko mokslininkai iš Johns Hopkins universiteto. Jų teigimu, įdėjus daugiau pastangų, siekiant...


Nuo problemų – šokio žingsniu

Nuo problemų – šokio žingsniu

Vietoj psichologo konsultacijos – šokio terapijos užsiėmimai. Tam, kad susikaupę rūpesčiai išsilietų per judesį. Tačiau klaipėdiečiai tokį problemų sprendimo būdą vertina gana atsargiai. "Kūnas kartais daug iškalbingesnis nei...


Tinklainės implantai grąžino regėjimą akliesiems

Tinklainės implantai grąžino regėjimą akliesiems

Panaudojus tinklainės implantus, Vokietijos mokslininkams ir medikams pavyko akliesiems iš dalies atstatyti regėjimą, pranešė "Der Spiegel". Tiubingeno universiteto specialistų sukurtos miniatiūrinės mikroschemos su fotoelementais,...


Diagnozė – miesto gyvenimo būdas

Diagnozė – miesto gyvenimo būdas

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, apie 70 proc. Europos gyventojų - miestiečiai. Gyvenimas mieste kelia iššūkių žmogaus sveikatai. Daugiau nei 92 proc. miestiečių gyvena vietose, kur oro tarša viršija nustatytas normas. Daug...


Alkoholio poveikis: psichozių ir apsinuodijimo atvejų mažėja

Alkoholio poveikis: psichozių ir apsinuodijimo atvejų mažėja

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, sumažėjo asmenų, kuriems bent kartą buvo užregistruota diagnozė, susijusi su ūminiu alkoholio poveikiu. Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos SVEIDRA duomenimis, 2009 m....


Miego stygius sukelia pokyčius ląstelių molekulėse

Miego stygius sukelia pokyčius ląstelių molekulėse

Mokslo žurnalas „Current Biology“ aprašė tyrimus, atliktus su apvaliosiomis kirmėlėmis. Nors šie gyviai nemiega taip, kaip tai daro žmonės, jos vis dėlto turi vystymosi periodą, kuriame yra letargo būsenos. Dirbtinai suktrikdę...


Pasitikrinti sveikatą per 1 dieną – misija įmanoma!

Pasitikrinti sveikatą per 1 dieną – misija įmanoma!

Prieš Naujuosius metus į Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojus kreipiasi daug lietuvių, dirbančių ir gyvenančių užsienyje. Šiandien centre taip pat sutikome kelis tautiečius, atvykusius šventinių atostogų į Lietuvą. Pakalbinome p....


Pavasaris – alergijų metas. Kaip apsisaugoti?

Pavasaris – alergijų metas. Kaip apsisaugoti?

Didžiausias ir dažniausias alergenas pavasarį – medžių, krūmų ir gėlių žiedadulkės. "Labiausiai su pavasariu yra susijusi šienligė, kurios dažniausi požymiai yra nosies niežėjimas, paburkimas, pasunkėjęs kvėpavimas per nosį, čiaudulys,...


Kvapai gyvenamojoje aplinkoje

Kvapai gyvenamojoje aplinkoje

Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai sulaukia nemažai žodinių gyventojų nusiskundimų dėl pastarosiomis dienomis sklindančių nemalonių kvapų Panevėžio mieste bei šalia miesto esančiose gyvenamosiose teritorijose. Panevėžio rajono...


Vitaminas C ir arterijos

Vitaminas C ir arterijos

Vartojant daug vitamino C turtingo maisto gali sumažėti rizika, kad arterijos sukietės, ir taip apsisaugoma nuo širdies ligų, rodo Norvegijoje atliktas tyrimas. Ulevalo universitetinės ligoninės mokslininkai nustatė, kad pagyvenusiems vyrams...


Garso bangos gerina lytinį pajėgumą ir gydo kitas kraujotakos problemas

Garso bangos gerina lytinį pajėgumą ir gydo kitas kraujotakos problemas

Smūginės garso bangos gali būti naujas radikalus būdas pagerinti erekcijos sutrikimų problemų turinčių vyrų seksualinį gyvenimą, praneša dailymail.co.uk. Neskausminga terapija stimuliuoja naujų kraujagyslių augimą genitalijų srityje ir pagerina...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9