Gegužės 21d. Šeštadienis

Jėgas sugrąžina žolynai

Peržiūrų skaičius: 52940
Jėgas sugrąžina žolynai

Pavasarį įprasta gerti daugiau vitaminų, griebiamasi net injekcijų. Tačiau po žiemos nusilpusioms jėgoms atgauti bei ligoms gydyti yra ir kitas kelias, beveik nieko nekainuojantis. Juo turguje vaistažolėmis prekiaujanti 61-erių Ėgliškių gyventoja Onutė Jurgutienė pradėjo eiti prispausta sunkių ligų.

Šiandien ji ne tik pati jaučiasi gerai, bet ir savo sukauptomis žiniomis dosniai dalijasi su kitais.

"Tuoj skleisis kraują bei virškinimą gerinantys beržų pumpurai, bus galima rinkti šalpusnius", - sakė moteris, vaistinius augalus išbandžiusi pati. Anot jos, šalpusnis ypač veiksmingas, kai vartojami kartu ir jo žiedai, ir lapai.

Jau kalasi vis labiau vertinamas meškinis česnakas. "Jis puikiai valo kraują - neužsikimš kraujagyslės, nesusidarys trombai", - tikino žolininkė, meškinio česnako lapus patardama dėti tiesiai ant duonos ir valgyti kasdien.

Ponia iš Rusijos jai pasakojusi, kaip maro metu išmirė visas kaimas, išskyrus tuos gyventojus, kurie trynė kūną meškiniu česnaku.

Iš miškinio česnako daromas ir antpilas. "Šio augalo prikimštas butelis užpilamas degtine ir 3 savaites palaikomas kambario temperatūroje".

Dilgėlė - gyvybės eleksyras

Moteris vaistažoles renka, imdama augalą visą: nuo šaknų iki žiedų, ir dažniausiai daro mišinį. Pati atrado, kad šitaip - veiksmingiausia.

"Atradusi, kad gydomųjų savybių turi raktažolė, iš pradžių mažais gurkšniais, likus pusei valandos iki valgio, gėriau tik jos lapų arbatą. Pasijutau geriau. Po to pridėjau šaknų. Poveikis sustiprėjo, - savo eksperimentus apibūdino moteris ir pridūrė. - Kasdien po puodelį tokios arbatos gerdamas infarkto neturėsi ir nervai bus stiprūs".

Gydomųjų savybių turinti tik miškinė raktažolė, pražįstanti gegužės mėnesį.

Žolių paslaptys turgaus pirkėjui atveriamos suprantamai. Štai nuo seno gyvybės šaknimi vadinama kiaulpienė - nuo kraujo krešėjimo, gydo kepenų ligas. O. Jurgutienė ją vadina gyvybės eleksyru ir itin vertina. Pati suvalgo po 5 kiaulpienes per dieną, tiesiog eidama per laukus. Suvalgo su visu kotu. Gal kažkiek ir kartu, sako, bet kramsnojant po truputį nesijaučia. Užtat atstatoma kepenų funkcija.

Siekiantiems "susitvarkyti" kraujo krešėjimą žolininkė pataria suvalgyti po 100 g kiaulpienių salotų per dieną. Jei neskanu, patarė ko nors pagal skonį pridėti.

Galima gerti ir sultis, bet per dieną - tik vieną valgomąjį šaukštą. Moteris ką tik surinktas žoles, pirmiau sutrynusi jas pirštais, tarkuoja plastmasine tarka.

"Tik pasiklausius atrodo sudėtinga, o šaukštui tiek tereikia", - kalbėjo ir pridūrė, kad taip pat pasidaro dilgėlių sulčių. Dar ji dažnai paima dobilo žiedą, žliūgės, kitų žolių - kokius 5 ar 6 augalus - ir pasidaro iš jų šaukštą sulčių. Išgeria iš ryto, po valgio.

Anot O. Jurgutienės, prastą savijautą sparčiai pataiso dilgėlė, nuo seno vadinama karšta jėga ir vaistinių augalų karaliene.

"Dilgėlė atstato širdies veiklą, praturtina kraują geležimi, gydo net leukemiją", - aiškino žolininkė. Anot jos, dilgėlių arbatos reikia gerti daug - po 2 litrus per dieną - ir ilgai.

Dilgėlę ji patarė vartoti ir negalintiems valgyti mėsos.

"Prisimarinuok, priruošk ir žiemai, dėk dilgėles ne tik į salotas, bet ir į sriubą - geležis nedingsta. Maža to, ji gydo ir pūslę, šlapimtakius. Pats geriausias vaistas, kai galvą skauda", - gyrė moteris daugelio piktžole laikomą vaistinį augalą.

Kartą išgirdo skundžiantis, jog dilgėlė didina kraujo krešėjimą. Iškart atkreipė dėmesį, jog arbata, matyt, nebuvo užplikyta, kaip reikia. Ypač tiksliai reikia atsižvelgti į laiką.

Ji arbatinį šaukštelį su kaupu pliko ką tik užvirusiu, bet jau nekunkuliuojančiu vandeniu ir uždengusi palaiko lygiai 1,5 min.

Gi, pavyzdžiui, raktažolė, pagal O. Jurgutienę, užplikyta palaikoma lygiai 2 minutes.

Žolininkės pastebėjimu, vaistinguosius augalus galima rinkti bet kokiu metu, svarbu, kad būtų nudžiūvusi rasa, o tinkamiausias laikas esanti dienos valanda nuo dvyliktos. Tačiau, pridūrė, yra augalų, kurie renkami ir iškart po vidurnakčio.

Pradžia - kai parklupdė liga

Į klausimą, kodėl žmonės prie vaistinių augalų nesiveržia, nors jie nieko nekainuoja, gi tuo pat metu dejuodami perka cheminius vaistus, O.Jurgutienė atsakė: "Vieni žmonės, ypač jaunimas, apie vaistinių augalų galią nežino, išgijimu netiki, yra atsiskyrę nuo gamtos, nuo Dievo. Kiti vaistažolių prisirinkti tingi".

Ji pati šiuo - netradicinės medicinos - keliu pasuko, kai kartą paliko ligoninę, nors jautėsi blogai.

"Man niekas nebepadėjo. Turėjau išeminę širdies ligą. Spaudimas - tai 200, tai 180. Ėjau vos, vos, buvo silpna, alpau. "Nežinau, kas jums yra - jums visą laiką blogai ir blogai", - kalbėjo man gydytoja. Chemijos - vaistų - organizmas nebepriėmė. Baigėsi ir pinigai", - pasakojo moteris.

Tačiau viena knyga žolininkė pasitiki iki šiol. Joje pasakojama, kaip vaistiniais augalais žmonės gydėsi prieš 200 metų, kai dar nebuvo sveikatos apsaugos sistemos, cheminių vaistų.

Kartais žmonės prie O. Jurgutienės prieina ne pirkti, o tik padėkoti. "Ne man dėkokite, o Dievui: esu tik jo įrankis", - atsakoma jiems.

Į pagijimą kartais žiūrima kaip į stebuklą. Kraujospūdį reguliuojančios trikertės žvaginės nusipirkusi moteris po kiek laiko pasveiko, tačiau negalėjo atsitokėti, kaip ji galėjo 5 metus naudoti chemiją, kai yra šitoks būdas.

Prieš mėnesį nuo skausmo susirietęs pirkėjas paprašė ko nors nuo kepenų negalavimo, o prieš 2 savaites smagus jau dėkojo ir džiaugėsi, kad jam cheminių vaistų nebereikia.

"Klausykimės savęs, savo organizmo, savo vidaus. Pamėginkime pajusti, kaip reaguojame į žemę, vandenį, saulę, vieną ar kitą augalą, kas pasikeitė", - kviečia ji.

Ar žinote, kaip išlikti vyriškam?

Ar žinote, kaip išlikti vyriškam?

Valdykite emocijas. Pastaruoju metu visur kalbama apie vyriškos lyties tapimą silpnąja lytimi. Ar tikrai vyrai per daug pasiduoda emocijoms? Kaip mąstytų priešistorinis vyras, kuris pasižymėjo vyriškumu, plaukuotumu ir drąsa? Ar jis laikytų tikru...


Ar būtina vartoti vitaminus ir maisto papildus?

Ar būtina vartoti vitaminus ir maisto papildus?

Ne vieno lietuvio virtuvėje ar vonios kambaryje galima aptikti įvairių maisto papildų ar vitaminų. Vitaminas C - imunitetui stiprinti, kalcis – kaulams ir dantims, vitaminų kompleksai bendrai sveikatos būklei palaikyti ir t.t.. Rūpintis...


Gaivieji gėrimai parduotuvėse: gyvybės šaltinis ar ligos grėsmė?

Gaivieji gėrimai parduotuvėse: gyvybės šaltinis ar ligos grėsmė?

Šiltuoju metų laiku pardavėjai džiaugiasi padidėjusia gaiviųjų gėrimų paklausa, tačiau pirkėjus baugina pasirodantys pranešimai, kad ir į geriamąjį vandenį patenka organizmui kenksmingos pakuotės medžiagos. Pastaraisiais metais žmonės itin...


Mityba: sunkus darbas pagerina maisto skonį

Mityba: sunkus darbas pagerina maisto skonį

Mokslininkai atrado, kad didesnis fizinis krūvis gali ne tik padidinti apetitą, bet ir pagerinti patiekalų skonį. Tyrimą su laboratorinėmis pelėmis atliko mokslininkai iš Johns Hopkins universiteto. Jų teigimu, įdėjus daugiau pastangų, siekiant...


Smilkalai didina tikimybę susirgti vėžiu

Smilkalai didina tikimybę susirgti vėžiu

Smilkalų dūmai gali būti labai saldūs, tačiau dažnai jais kvėpuojant didėja rizika susirgti kvėpavimo takų vėžiu.12 metų tyrę daugiau nei 61 tūkstantį Singapūre gyvenančių kinų, mokslininkai atrado ryšį tarp tarp stiprių smilkalų deginimo ir...


ŽIV ir uodai

ŽIV ir uodai

Ar uodas, prisisiurbęs žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) užkrėsto žmogaus kraujo, gali šią infekciją perduoti kitam asmeniui? Seniai įrodyta, kad jokiais būdais jokie uodai, jokie vabzdžiai ŽIV neplatina. Šio viruso plitimo keliai gerai žinomi,...


Apgamo klastos kodas – melanoma

Apgamo klastos kodas – melanoma

Tokios diagnozės jie nelinkėtų niekam. Tai vienbalsiai tvirtina tarptautinės kategorijos krepšinio teisėjas Virginijus Dovidavičius ir banko tarnautoja Reda Remeikaitė, vargais negalais įveikę sunkią ligą – melanomą. Ne vieną operaciją,...


Depresija susieta su greito maisto racionu

Depresija susieta su greito maisto racionu

Jei asmens racionas gausus perdirbto, nenatūralaus maisto, didėja rizika, kad jis susirgs depresija, teigiama atlikto tyrimo išvadose. Žmonės, kurie valgo daug daržovių, vaisių ir žuvies susiduria su mažesne depresijos tikimybe, paskelbė britų...


Tyrimas: mėgstama muzika merginoms atstoja seksą

Tyrimas: mėgstama muzika merginoms atstoja seksą

Kanados mokslininkų neseniai atliktas tyrimas parodė, kad mėgstamų muzikinių kompozicijų klausymas gali suteikti moterims tokį pat poveikį, kaip ir skanus valgis ar intymūs santykiai. Tyrimo rezultatais, gautais stebint atsitiktinai pasirinktas...


Gripą stelbia kitos ligos

Gripą stelbia kitos ligos

Gripas šiemet klaipėdiečių neįveikė, tačiau dar tebesiaučia infekcijos, guldančios į patalą ar net ligoninę. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro (VSC) vyriausioji specialistė Dovilė Jansonaitė pranešė, kad gripu uostamiestyje praėjusią savaitę...


Storulis - potencialus ligonis

Storulis - potencialus ligonis

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nutukusių vaikų kasmet padaugėja 2 proc. Nutukimas dabar plinta 20 kartų greičiau nei prieš 40 metų. PSO prognozuoja, kad kitąmet 1 iš 10 vaikų bus nutukęs. Šiandien nutukimas - viena labiausiai...


Darbas naktinėje pamainoje kenkia jūsų sveikatai

Darbas naktinėje pamainoje kenkia jūsų sveikatai

Atidžiai stebėdami nuo miego sutrikimų kenčiančius žmones mokslininkai nustatė metabolinį sutrikimą, kurį sukelia darbas naktinėse pamainose. Tiriant bandyme dalyvavusius asmenis, pastebėta, kad jų metabolizmą reguliuojantys hormonai "išėjo...


Grikiai – nuo nemigos ir nuovargio

Grikiai – nuo nemigos ir nuovargio

"Grikiai yra ne tik maistas, bet ir vaistas. Kalcis stiprina kaulus, fosforas - gerina atmintį. Vitaminai stiprina periferinius nervus: vitaminas PP (rutinas) - kraujagysles, vitaminas E - neleidžia susidaryti toksiškiems produktams", -...


Migreną gali išgydyti tepalas nuo sąnarių skausmo?

Migreną gali išgydyti tepalas nuo sąnarių skausmo?

Jungtinės Karalystės mokslininkai teigia, kad išgydyti migreną gali padėti gelis nuo nugaros ir sąnarių skausmo.Medikai pabrėžia, jog šis metodas leis pakeisti tabletes, kurios nepadeda, kai migrenos priepuolio metu žmogų jau ima pykinti arba jis...


Ką reikia žinoti apie vaistažolių vartojimą, jei rengiatės operacijai

Ką reikia žinoti apie vaistažolių vartojimą, jei rengiatės operacijai

Čikagos universiteto mokslininkai paskelbė rekomendacijas gydytojams ir pacientams apie tai, kokios vaistažolės gali būti pavojingos tiems ligoniams, kurie ruošiasi operacijai. "Ruošdami pacientą operacijai gydytojai turėtų išsiaiškinti, ar...


Įsisiurbia per valandą, susargdina net ir po mėnesio

Įsisiurbia per valandą, susargdina net ir po mėnesio

Įkandus erkei nereikėtų iškart pulti į laboratoriją tirti kraujo. Pirmas savaites reikia stebėti galimus Laimo ligos ar erkinio encefalito simptomus, o kilus įtarimų nedelsiant kreiptis į medikus. Kad ir kiek būtų kalbama apie erkių keliamą pavojų...


Brokoliai gali sumažinti diabeto žalą širdžiai

Brokoliai gali sumažinti diabeto žalą širdžiai

Valgant brokolius galima sumažinti žalą, kurią diabetas padaro širdies kraujagyslėms, teigia britų mokslininkai. Varviko universiteto mokslininkai mano, kad taip yra dėl šioje daržovėje randamos medžiagos sulforafano. Ji skatina gamintis...


Kas padeda lieknėti

Kas padeda lieknėti

Yra specialūs taškai, kuriuos dirginant mažėja apetitas, spartėja medžiagų apykaita Pasiryžus sulieknėti svarbiausia – nusiteikimas ir ryžtas. Kai jie yra, daugelį kliūčių daug lengviau įveikti. Dar reikėtų tinkamai sudaryto valgiaraščio,...


Nusnauskite – geriau mokysitės

Nusnauskite – geriau mokysitės

Mokslininkai įrodė, jog pogulis - o ne geras nakties miegas - gerina žmogaus atmintį ir padeda geriau mokytis, praneša "National Geographic". Šie tyrimo rezultatai gali paaiškinti, kodėl tiek daug laiko sugaištame prieš pradėdami...


Gydytojai pataria saugotis pavasarinės saulės ir dulkių

Gydytojai pataria saugotis pavasarinės saulės ir dulkių

Staigiai atšilęs oras ir po ilgos nušvitusi ryški saulutė į lauką savaitgalį išgynė net didžiausius namisėdas. Tačiau toks staigus oro pasikeitimas, anot medikų, nėra jau toks nekaltas. Tiesa, jei organizmas stiprus, jis prisitaiko prie bet kokių...


Antioksidantai melanomos neskatina

Antioksidantai melanomos neskatina

Atioksidantinių vitaminų ir mineralų vartojimas nesiejamas su didesne odos vėžio rizika, rodo JAV atliktas tyrimas, paneigdamas ankstesnes išvadas. Dešimt metų trukęs ir maždaug 70 tūkstančių žmonių apėmęs tyrimas parodė, kad multivitaminų ir...


Miego trukmė įtakoja gyvenimo ilgį

Miego trukmė įtakoja gyvenimo ilgį

Tiems, ku­rie mie­go lai­ką su­trum­pi­na nuo 7 iki 5 va­landų, dvi­gu­bai pa­didėja ri­zi­ka su­sirg­ti mir­ti­na šir­dies ir krau­ja­gys­lių li­ga, ir 1,7...


Rūkymas ir treniruotės – nesuderinami dalykai

Rūkymas ir treniruotės – nesuderinami dalykai

Rūkai? Pamiršk progresą!Puikiai pasitreniravote, išėjote iš sporto klubo ir… tučtuojau prisidegėt cigaretę? Veltui – Jums rūkymas dvigubai pavojingesnis, nei bet kuriam žmogui, nedraugaujančiam su sportu. Didžiuliai raumenys ir...


Tyrimas: svoris priklauso nuo išsilavinimo

Tyrimas: svoris priklauso nuo išsilavinimo

Tyrimai rodo, kad baigiamaisiais studijų metais studentai svorio priauga kur kas daugiau nei pirmaisiais, praneša myhealthnewsdaily.com. Nustatyta, kad studentų fizinis aktyvumas mažėja, todėl kiekvienais studijų metais jie priauga vis daugiau...


Muzika vietoj vaistų?

Muzika vietoj vaistų?

"Muzika veikia ne tik kaip atpalaiduojamieji, bet ir kaip skausmą mažinantys, gerinantys atmintį, padedantys koncentruoti dėmesį, kraujospūdį reguliuojantys vaistai", - teigia muzikos terapeutas D.Campbellas. Jis sako, kad muzikos...


Gamta ir technologijos – moters sveikatai

Gamta ir technologijos – moters sveikatai

Moters organizmas mėnesinių metu ypač pažeidžiamas ne tik streso ir kai kurių funkcinių sutrikimų, bet ir infekcijų. Tinkama higiena šiomis dienomis padeda išvengti lytinių organų infekcijų bei suteikia malonų komforto jausmą. Šiuolaikinis...


Ką reikia žinoti apie silantus?

Ką reikia žinoti apie silantus?

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Lietuvoje vykdoma vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencinė programa. Nors valstybė skiria pakankamai lėšų vaikų dantukų priežiūrai, dalis pinigų lieka nepanaudota. Klaipėdos...


Prie soliariumų priprantama

Prie soliariumų priprantama

Maždaug trečdalis žmonių, besimėgaujančių soliariumo malonumais, gali tapti priklausomi ne tik nuo deginimosi efektų, bet ir nuo alkoholio ar narkotikų. Kaip praneša BBC, paprastai žmonių, pripratusių prie soliariumų, polinkis į alkoholį bei...


Skaidulos mažina galimybę susirgti krūties vėžiu

Skaidulos mažina galimybę susirgti krūties vėžiu

Lidso universiteto mokslininkai ištyrę 35 tūkst. moterų nustatė, kad 30 g skaidulų per dieną vartojančiomis moterims yra dvigubai mažesnė tikimybė susirgti krūties vėžiu negu 20 g ir mažiau skaidulų valgančioms moterims. Siekdamos sumažinti ligos...


Europa – už sveiką širdį

Europa – už sveiką širdį

Septintoji Europos mokslinių tyrimų programa skyrė 14 milijonų eurų ketverius metus truksiančiam projektui "euHeart". Juo siekiama pagerinti širdies ir kraujagyslių ligų diagnostiką bei gydymą. Konsorciumą sudaro 16 partnerių iš šešių...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9