Lapkričio 19d. Antradienis

Jėgas sugrąžina žolynai

Peržiūrų skaičius: 52940
Jėgas sugrąžina žolynai

Pavasarį įprasta gerti daugiau vitaminų, griebiamasi net injekcijų. Tačiau po žiemos nusilpusioms jėgoms atgauti bei ligoms gydyti yra ir kitas kelias, beveik nieko nekainuojantis. Juo turguje vaistažolėmis prekiaujanti 61-erių Ėgliškių gyventoja Onutė Jurgutienė pradėjo eiti prispausta sunkių ligų.

Šiandien ji ne tik pati jaučiasi gerai, bet ir savo sukauptomis žiniomis dosniai dalijasi su kitais.

"Tuoj skleisis kraują bei virškinimą gerinantys beržų pumpurai, bus galima rinkti šalpusnius", - sakė moteris, vaistinius augalus išbandžiusi pati. Anot jos, šalpusnis ypač veiksmingas, kai vartojami kartu ir jo žiedai, ir lapai.

Jau kalasi vis labiau vertinamas meškinis česnakas. "Jis puikiai valo kraują - neužsikimš kraujagyslės, nesusidarys trombai", - tikino žolininkė, meškinio česnako lapus patardama dėti tiesiai ant duonos ir valgyti kasdien.

Ponia iš Rusijos jai pasakojusi, kaip maro metu išmirė visas kaimas, išskyrus tuos gyventojus, kurie trynė kūną meškiniu česnaku.

Iš miškinio česnako daromas ir antpilas. "Šio augalo prikimštas butelis užpilamas degtine ir 3 savaites palaikomas kambario temperatūroje".

Dilgėlė - gyvybės eleksyras

Moteris vaistažoles renka, imdama augalą visą: nuo šaknų iki žiedų, ir dažniausiai daro mišinį. Pati atrado, kad šitaip - veiksmingiausia.

"Atradusi, kad gydomųjų savybių turi raktažolė, iš pradžių mažais gurkšniais, likus pusei valandos iki valgio, gėriau tik jos lapų arbatą. Pasijutau geriau. Po to pridėjau šaknų. Poveikis sustiprėjo, - savo eksperimentus apibūdino moteris ir pridūrė. - Kasdien po puodelį tokios arbatos gerdamas infarkto neturėsi ir nervai bus stiprūs".

Gydomųjų savybių turinti tik miškinė raktažolė, pražįstanti gegužės mėnesį.

Žolių paslaptys turgaus pirkėjui atveriamos suprantamai. Štai nuo seno gyvybės šaknimi vadinama kiaulpienė - nuo kraujo krešėjimo, gydo kepenų ligas. O. Jurgutienė ją vadina gyvybės eleksyru ir itin vertina. Pati suvalgo po 5 kiaulpienes per dieną, tiesiog eidama per laukus. Suvalgo su visu kotu. Gal kažkiek ir kartu, sako, bet kramsnojant po truputį nesijaučia. Užtat atstatoma kepenų funkcija.

Siekiantiems "susitvarkyti" kraujo krešėjimą žolininkė pataria suvalgyti po 100 g kiaulpienių salotų per dieną. Jei neskanu, patarė ko nors pagal skonį pridėti.

Galima gerti ir sultis, bet per dieną - tik vieną valgomąjį šaukštą. Moteris ką tik surinktas žoles, pirmiau sutrynusi jas pirštais, tarkuoja plastmasine tarka.

"Tik pasiklausius atrodo sudėtinga, o šaukštui tiek tereikia", - kalbėjo ir pridūrė, kad taip pat pasidaro dilgėlių sulčių. Dar ji dažnai paima dobilo žiedą, žliūgės, kitų žolių - kokius 5 ar 6 augalus - ir pasidaro iš jų šaukštą sulčių. Išgeria iš ryto, po valgio.

Anot O. Jurgutienės, prastą savijautą sparčiai pataiso dilgėlė, nuo seno vadinama karšta jėga ir vaistinių augalų karaliene.

"Dilgėlė atstato širdies veiklą, praturtina kraują geležimi, gydo net leukemiją", - aiškino žolininkė. Anot jos, dilgėlių arbatos reikia gerti daug - po 2 litrus per dieną - ir ilgai.

Dilgėlę ji patarė vartoti ir negalintiems valgyti mėsos.

"Prisimarinuok, priruošk ir žiemai, dėk dilgėles ne tik į salotas, bet ir į sriubą - geležis nedingsta. Maža to, ji gydo ir pūslę, šlapimtakius. Pats geriausias vaistas, kai galvą skauda", - gyrė moteris daugelio piktžole laikomą vaistinį augalą.

Kartą išgirdo skundžiantis, jog dilgėlė didina kraujo krešėjimą. Iškart atkreipė dėmesį, jog arbata, matyt, nebuvo užplikyta, kaip reikia. Ypač tiksliai reikia atsižvelgti į laiką.

Ji arbatinį šaukštelį su kaupu pliko ką tik užvirusiu, bet jau nekunkuliuojančiu vandeniu ir uždengusi palaiko lygiai 1,5 min.

Gi, pavyzdžiui, raktažolė, pagal O. Jurgutienę, užplikyta palaikoma lygiai 2 minutes.

Žolininkės pastebėjimu, vaistinguosius augalus galima rinkti bet kokiu metu, svarbu, kad būtų nudžiūvusi rasa, o tinkamiausias laikas esanti dienos valanda nuo dvyliktos. Tačiau, pridūrė, yra augalų, kurie renkami ir iškart po vidurnakčio.

Pradžia - kai parklupdė liga

Į klausimą, kodėl žmonės prie vaistinių augalų nesiveržia, nors jie nieko nekainuoja, gi tuo pat metu dejuodami perka cheminius vaistus, O.Jurgutienė atsakė: "Vieni žmonės, ypač jaunimas, apie vaistinių augalų galią nežino, išgijimu netiki, yra atsiskyrę nuo gamtos, nuo Dievo. Kiti vaistažolių prisirinkti tingi".

Ji pati šiuo - netradicinės medicinos - keliu pasuko, kai kartą paliko ligoninę, nors jautėsi blogai.

"Man niekas nebepadėjo. Turėjau išeminę širdies ligą. Spaudimas - tai 200, tai 180. Ėjau vos, vos, buvo silpna, alpau. "Nežinau, kas jums yra - jums visą laiką blogai ir blogai", - kalbėjo man gydytoja. Chemijos - vaistų - organizmas nebepriėmė. Baigėsi ir pinigai", - pasakojo moteris.

Tačiau viena knyga žolininkė pasitiki iki šiol. Joje pasakojama, kaip vaistiniais augalais žmonės gydėsi prieš 200 metų, kai dar nebuvo sveikatos apsaugos sistemos, cheminių vaistų.

Kartais žmonės prie O. Jurgutienės prieina ne pirkti, o tik padėkoti. "Ne man dėkokite, o Dievui: esu tik jo įrankis", - atsakoma jiems.

Į pagijimą kartais žiūrima kaip į stebuklą. Kraujospūdį reguliuojančios trikertės žvaginės nusipirkusi moteris po kiek laiko pasveiko, tačiau negalėjo atsitokėti, kaip ji galėjo 5 metus naudoti chemiją, kai yra šitoks būdas.

Prieš mėnesį nuo skausmo susirietęs pirkėjas paprašė ko nors nuo kepenų negalavimo, o prieš 2 savaites smagus jau dėkojo ir džiaugėsi, kad jam cheminių vaistų nebereikia.

"Klausykimės savęs, savo organizmo, savo vidaus. Pamėginkime pajusti, kaip reaguojame į žemę, vandenį, saulę, vieną ar kitą augalą, kas pasikeitė", - kviečia ji.

Mobilieji telefonai vis dėlto susiję su smegenų vėžiu

Mobilieji telefonai vis dėlto susiję su smegenų vėžiu

10 ir daugiau metų mobilųjį ryšį naudojantys žmonės susiduria su „žymiai didesniu" smegenų auglių susidarymo pavojumi, liudija preliminarūs Pasaulio sveikatos organizacijos atlikto tyrimo rezultatai. Šis Pasaulio sveikatos organizacijos...


Ruduo – skrandžio ligų metas

Ruduo – skrandžio ligų metas

Dažnas galvoja, kad to priežastis - gausus obuolių, kriaušių, pupelių bei kitų rudens gėrybių vartojimas, ir gydytis bando naudodami įvairius virškinimo fermentus, o deginimą galugerklyje gesina gerdami sodą. Toks gydymas daugeliu atveju duoda tik...


Sisteminė enzimų terapija

Sisteminė enzimų terapija

Nuo XX amžiaus 90-ųjų metų populiarėja terapinė kryptis, žinoma kaip „sisteminė enzimų terapija“. Tokios terapijos atveju naudojami enzimų preparatai norint sutraukti uždegiminį substratą. Šis metodas naudojamas kaip busterio terapija...


Virtuvės indai ir sveikata

Virtuvės indai ir sveikata

Besirūpindami saugiu ir sveiku maistu bei ekologiškais produktais, neretai pamirštame apie indus, kuriuose laikome, verdame ar kepame maistą. O juk indai, kuriuose ruošiame maistą, turi nenuginčijamos ir mokslininkų seniai įrodytos įtakos maistui,...


Kas penkta ištekėjusi moteris po vestuvių priauga svorio

Kas penkta ištekėjusi moteris po vestuvių priauga svorio

Ne paslaptis, kad prieš svarbiausią gyvenimo įvykį – vestuves, abu jaunavedžiai numeta nemažai svorio. Kas didesnę įtaką daro: stresas ir jaudulys ar begalinis noras atrodyti nepriekaištingai, spėlioti neverta. Tačiau faktas –...


Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras

„Mūsų biuro durys miestiečiams atviros visada – čia žmonės gali gauti visą reikalingą informaciją apie sveiką gyvenseną, ligų prevenciją ir ankstyvą diagnostiką“, - sako biuro vadovė Ineta Pačiauskaitė.


Šokoladas padeda kovoti prieš chronišką nuovargį

Šokoladas padeda kovoti prieš chronišką nuovargį

Kasdieninės juodojo šokolado dozės gali sumažinti chroniško nuovargio požymius. Pirminiais tyrimais taip pat nustatyta, jog juodąjį šokoladą su dideliu kiekiu kakavos valgantys pacientai jausdavo mažiau nuovargio nei tie, kurie valgė baltąjį...


Sveikatos atgaline data neapdrausi

Sveikatos atgaline data neapdrausi

Absoliučiai daugumai Lietuvos žmonių nei kasdien, nei kas mėnesį nereikia rūpintis privalomuoju sveikatos draudimu (iš dirbančiųjų ir jų darbdavių šios įmokos išskaičiuojamos "automatiškai". Tačiau, kaip nurodoma Valstybinės ligonių...


Tiksliai nustatyti ovuliacijos dieną nėra lengva

Tiksliai nustatyti ovuliacijos dieną nėra lengva

Prašau patarti, kaip apskaičiuoti mano vaisingas dienas. Kodėl mylėdamasi iš karto po mėnesinių aš niekaip nepastoju? Pirmą vaiką gimdžiau, kai pastojau per mėnesines. Mano daktarė sako, kad aš sveika, ji taip pat sako, kad ovuliacija įvyksta, nes...


Nikotinas gali būti naudingas, pripažino mokslininkai

Nikotinas gali būti naudingas, pripažino mokslininkai

Londono Karališkojo koledžo Psichiatrijos instituto mokslininkų grupė nustatė, kad nikotinas turi potencialų teigiamą poveikį atminčiai, dėmesio sutelkimui ir mokymuisi, tačiau pripratimo prie jo pavojus yra per didelis. Šio tyrimo rezultatai buvo...


Badaujantis jogas pribloškė mokslininkus

Badaujantis jogas pribloškė mokslininkus

83-metis indas, tvirtinantis jau septynis dešimtmečius gyvenantis be vandens ir maisto, nustebino jį dvi savaites tyrusius Indijos kariuomenės medikus. Prahladas Janis dvi savaites praleido Gujarato valstijos ligoninėje, kur jį nuolat stebėjo 30...


Sunki liga finansiškai pakirstų 9 iš 10 lietuvių

Sunki liga finansiškai pakirstų 9 iš 10 lietuvių

Daugiau nei 92 proc. Lietuvos gyventojų įsitikinę, kad sunki liga ar nelaimė, jiems būtų ir stiprus finansinis smūgis, - atskleidė Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos užsakymu balandį "Vilmorus" atlikta apklausa. Beveik du...


Sveikatą lemiantys veiksniai – nepasitikėjimas žmonėmis, liūdesys ir dviveidystė

Sveikatą lemiantys veiksniai – nepasitikėjimas žmonėmis, liūdesys ir dviveidystė

Vakarų pasaulyje plačiai paplitę tyrimai, nagrinėjantys, kaip mūsų sveikatą veikia iš pirmo žvilgsnio neapčiuopiami veiksniai - artimi ryšiai, žinojimas, kad nelaimėje aplinkiniai išties pagalbos ranką, situacijos, kai tenka arba, atvirkščiai,...


Alergija: ar žinome, ką įkvepiame su oru?

Alergija: ar žinome, ką įkvepiame su oru?

Kalendorinis ruduo ir prasidėjęs derliaus nuėmimas turėtų žymėti ir žiedadulkių sumažėjimą ore. Tačiau stebėjimai Šiaulių universiteto žiedadulkių tyrimo stotyse rodo, kad žiedadulkių ore būna iki pat rudens vidurio. Šiauliuose, Vilniuje ir...


Bėdos dėl dantukų

Bėdos dėl dantukų

Tapusi mama, esi priversta susitaikyti su tuo, kad vaikų peršalimo ligų išvengti beveik neįmanoma. Kur kas sunkiau yra susigyventi su nesveikuojančiais vaikų dantukais... Praeitą savaitę sūnus valgydamas pasiguodė, kad suskaudo dantuką. Puoliau...


Alavijas - tikra gamtos dovana

Alavijas - tikra gamtos dovana

Natūralus priešuždegiminis ir antibakterinis alavijo poveikis, kartu su jo maitinamaisiais elementais, skatina ląstelių augimą, jų atsinaujinimą. 1. Kas yra Aloe Vera? Aloe Vera, arba alavijas, dažnai vadinamas stebuklinguoju augalu, gamtos...


Dantis nuo grąžto saugos gydomasis skystis

Dantis nuo grąžto saugos gydomasis skystis

Australijos mokslininkai išrado naują ėduonies gydymo būdą. Dantų emalį pacientams miegant stiprins specialus gydomasis skystis. Pasak australų specialistų, tikimasi, kad naujasis dantų gydymo būdas bus pradėtas naudoti per artimiausius 5 metus....


Sportas atjaunina vyresnes moteris

Sportas atjaunina vyresnes moteris

Vidutinio amžiaus moterys, kurios kasdien sportuoja bent po valandą, gali atjaunėti beveik dviem dešimtimis metų. Tyrimai parodė, kad 50-metėms reguliari vienos valandos mankšta sporto salėje ar baseine suteikia tokią pačią fizinę savijautą, kokią...


Vyresniojo amžiaus moterys labiau mėgaujasi seksu

Vyresniojo amžiaus moterys labiau mėgaujasi seksu

Nors daugelis vyresniojo amžiaus moterų nuolatos peikia savo kūną, tačiau tai netrukdo joms mėgautis seksu. Moterys, artėjančios ties 40 –ojo jubiliejaus riba, drąsiau įgyvendina seksualines fantazijas. Kaip rašo telegraph co.uk, moterys...


Sveika mokymosi aplinka – gera mokslo metų pradžia

Sveika mokymosi aplinka – gera mokslo metų pradžia

Prasidėjus mokslo metams Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) specialistai primena, jog mokyklose turi būti sudarytos tinkamos sąlygos vaikų ugdymui, o mokiniai iki rugsėjo 15 d. turi mokyklai pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos...


Tyrimas: kremai nuo saulės skatina odos vėžį

Tyrimas: kremai nuo saulės skatina odos vėžį

Beveik pusė iš 500 populiariausių kremų nuo saulės gali pagreitinti odos vėžio vystymąsi, rodo pirmadienį paviešinto tyrimo rezultatai. Kaip praneša portalas aolnews.com, nuo saulės apsaugančios priemonės paskatina piktybinių ląstelių vystymąsi ir...


Iššifruota ŽIV genomo struktūra

Iššifruota ŽIV genomo struktūra

JAV mokslininkai tikina, jog pavyko visiškai iššifruoti ŽIV-1 tipo viruso, didžiausio AIDS sukėlėjo, sudėtį. Tikimasi, kad šis atradimas mokslininkams padės suprasti, kaip virusas funkcionuoja, ir palengvins vaistų nuo AIDS kūrimą. Tyrimo...


Reklama padėjo beveik pusei milijonų lenkų mesti rūkyti

Reklama padėjo beveik pusei milijonų lenkų mesti rūkyti

Apie 450 tūkst. lenkų praėjusių metų pabaigoje metė rūkyti pasižiūrėję per lenkų televiziją rodomą reklamą "Cigaretės tave ryja gyvą". Taip Lenkijos sveikatos apsaugos ministerija gyrė kampaniją prieš rūkymą, pranešė šios šalies naujienų...


Nėščiosios vartojamas kalcis apsaugo vaisių nuo švino rizikos

Nėščiosios vartojamas kalcis apsaugo vaisių nuo švino rizikos

Nėščiajai vartojant kalcio papildus, tokios moters kraujyje sumažėja švino, o tuo pačiu ir pavojus, kad vaisius nukentės nuo šio nuodingo metalo, rodo Meksikoje atliktas tyrimas. "Faktiškai nustatėme, kad kuo daugiau žmogus vartojo tokių...


Atsargiai: maisto papildus bruka per prievartą

Atsargiai: maisto papildus bruka per prievartą

Pastaruoju metu kai kurie šalies gyventojai savo pašto dėžutėse randa maisto papildų pakuotes arba gauna pranešimą iš pašto, kad jų vardu yra gautas siuntinys iš įmonės "Helvetia Direct Marketing", nors jie nebuvo užsakę jokių nemokamų...


Naudojant mobiliuosius telefonus padidėja nervinio naviko rizika

Naudojant mobiliuosius telefonus padidėja nervinio naviko rizika

Diskusijas dėl mobiliųjų telefonų saugumo atnaujino trečiadienį paskelbtas Švedijos Karolinska instituto mokslininkų tyrimas. Mokslininkų teigimu, tyrimas rodo, jog 10 metų ar ilgiau naudojant mobiliuosius telefonus padidėja nepiktybinio nervinio...


Kasdienis palydovas stresas

Kasdienis palydovas stresas

Be streso gyventi negalima ir nereikia. Tuo įsitikinęs Kauno medicinos universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Vytautas Obelenis. Jis įtampos poveikį žmogaus organizmui analizuoja jau beveik pusę amžiaus. Septyniasdešimtmetį prieš...


Blogos žinios vyrams: nemiga jiems kenkia labiau nei moterims

Blogos žinios vyrams: nemiga jiems kenkia labiau nei moterims

Dažnai moterys skundžiasi: "Mylimojo knarkimas pažadina vidury nakties, o jis pats miega sau ramiai, kaip koks rąstas." Tačiau moterys miega geriau nei vyrai, tvirtina mokslininkai. Kaip rašo dailymail.co.uk, neramus vyrų miegas dažnai...


Savaitės pokalbis. Andrej Suchomlinov. Stambumo epidemija netruks ateiti ir iki mūsų

Savaitės pokalbis. Andrej Suchomlinov. Stambumo epidemija netruks ateiti ir iki mūsų

Antropologas, Vilniaus universiteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros doktorantas Andrejus Suchomlinovas sako, kad tai, kokio ūgio ir svorio mes esame, lemia daugybė dalykų, kartais, atrodytų, tiesiogiai nesusijusių su žmogaus...


Gyvenimo būdas gali nulemti ligas arba sveikatą

Gyvenimo būdas gali nulemti ligas arba sveikatą

Patyrę gydytojai yra įsitikinę - kiekviena liga ieško sau "tinkamo" žmogaus. Mūsų sveikata priklauso nuo mūsų troškimų, siekių ir aistrų, kurie dažnai mus užvaldo. Taupūs ir linkę į šykštumą žmonės dažniausiai serga širdies ir...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9