Rugpjūčio 6d. Ketvirtadienis

Įveikti išplitusį vėžį klaipėdiečiui padėjo nauja kepenų operacija

2013 Gruodžio 9d.
Peržiūrų skaičius: 103220
Įveikti išplitusį vėžį klaipėdiečiui padėjo nauja kepenų operacija

Ketvirtos stadijos vėžį klaipėdiečiui dabar primena tik ligos istorija. Jei ne pritaikytas naujas gydymo būdas, ligonis būtų neišgyvenęs.

Neliko vėžio židinių

Paklaustas apie savijautą, šypsodamasis Jonas Koveckis abiejų rankų nykščius pakelia į viršų. Nors 46 metų vyras dar gydomas ligoninėje, tačiau gydytojų prognozės – optimistinės.

Pernai pavasarį klaipėdiečiui buvo nustatytas ketvirtos stadijos storosios žarnos vėžys. Jam buvo išoperuota pusė storosios žarnos. Vėžys buvo išplitęs ir į kepenis, kur aptikta 20 metastazės židinių.

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Pilvo ir endokrinologijos chirurgijos skyriaus vedėjas Algirdas Šlepavičius atviras – prieš 10 ar 15 metų toks ligonis buvo pasmerktas mirčiai.

J.Koveckį iš mirties nagų ištraukė atsiradusios naujos medicinos technologijos, leidžiančios efektyviau gydyti į kepenis išplitusį vėžį.

Tad dabar, kai operuojamos kepenys ir taikoma naujoviška chemoterapija, pavyksta išgydyti net tokius sunkius ligonius.

"Žmogus sveiksta. Padarius kontrolines kompiuterines tomografijas kepenyse neberandame nė vieno židinio. Dar laukia chemoterapija, bet jis gyvens", – patvirtino vedėjas.

Išnaudojo kepenų gebėjimą

Prieš penkerius metus KUL pradėta vystyti didžioji kepenų chirurgija, atliekant vėžio pažeistų kepenų dalies pašalinimą. Nuo pernai, įsijungus į komandą intervenciniams radiologams, žengtas dar vienas didelis žingsnis į priekį.

Gydytojai sėkmingai išnaudojo vienintelio žmogaus organo – kepenų – gebėjimą atsinaujinti bei užaugti.

Pasak A.Šlepavičiaus, kai auglys kepenyse yra labai didelis arba jų būna daug, visų jų pašalinti negalima. Tokiu atveju žmogui neužtenka paliekamos kepenų dalies. Tad išsivysčius kepenų funkcijos nepakankamumui pacientas miršta.

Ligoninėje įdiegus kepenų vartų venos embolizaciją – užkimšimą specialiais embolais (dirbtiniais trombais) pažeistoje kepenų dalyje, sveikesnė kepenų dalis gerokai išauga, o paliestoji vėžio atrofuojasi.

Tad nuo šiol saugiai galima pašalinti pažeistąją kepenų dalį ir tuomet, kai vėžys būna okupavęs net du trečdalius organo. Likusi sveikoji kepenų dalis išauga iki tiek, kad gali atlikti visų kepenų funkciją.

Vedėjas papasakojo, kad kepenyse aptikus metastazių, J.Koveckiui pusmetį taikyta chemoterapija. Prieš porą mėnesių jam pašalinti du kairės kepenų skilties segmentai, o po penkių savaičių atlikta vėžio pažeistos dešinės kepenų vartų venos embolizacija.

Išsiplėtus likusios kairės pusės kepenų daliai, pažeistoji dešinė kepenų skiltis pašalinta.

Didėja galimybė pasveikti

A.Šlepavičius pastebi, kad uostamiestyje, kepenų chirurgijoje pasiekta nauja gydymo pakopa, klaipėdiečius sugretinanti su šios srities specialistais Kauno ir Vilniaus Santariškių klinikose.

KUL invaziniai radiologai pradėjo atlikti kepenų arterijų chemobilizaciją, kai chemoterapinės medžiagos įleidžiamos tiesiai prie vėžio židinio tam, kad tiesiogiai jį veiktų.

Ši naujovė kasmet leidžia papildomai operuoti dvigubai didesnį kiekį ligonių, sergančių pirminiu arba metastazavusiu kepenų vėžiu.

"Tai išplečia gydytojų galimybes ir padidina onkologinių ligonių šansus pasveikti", – pasidžiaugė vedėjas.

Kaip sakė chirurgas, kepenų operacijos, invazinė radiologija ir naujoviška chemoterapija leidžia išgydyti net ketvirtos stadijos vėžį. Šią diagnozę išgirsta didžioji dalis ligonių, sergančių storosios žarnos vėžiu.

Per metus pasaulyje apie 800 tūkst. žmonių suserga storosios žarnos vėžiu. Apie 25 proc. šių pacientų į medikus kreipiasi, kai vėžys būna pasiekęs ketvirtąją stadiją, su metastazėmis kepenyse.

Ketvirtadaliui ligonių metastazių atsiranda po auglio pašalinimo operacijos.

Gydytojas pažadą ištesėjo

J.Koveckis prisiminė, kad tirtis dėl suprastėjusios sveikatos pradėjo tik pernai pavasarį. Iki tol į maudimą pilvo ertmėje numodavo ranka.

Kaip vėliau paaiškėjo, skausmus sukeldavo storosios žarnos vėžys. Vyro manymu, sveikatą pagadino nuolatiniai rūpesčiai ir stresas dėl verslo bei nesveikas gyvenimo būdas.

"Įsivaizduokite, sužinai, kad sergi ketvirtos stadijos vėžiu... Kai gydžiausi chemoterapija, kai kurie su tokia diagnoze žudėsi", – reakciją, išgirdus diagnozę, prisiminė klaipėdietis.

Vyras beviltiškų situacijų neišgyveno – nuleisti rankų neleido artimųjų palaikymas. Prie sutuoktinio lovos nuolat budėjo ir žmona Regina.

J.Koveckis prisiminė, kaip skyriaus vedėjas, paaiškinęs apie naują gydymo metodą, pažadėjo jam pailginti gyvenimą.

"Gydytojas pažadą ištesėjo", – šyptelėjo vyras.

Pagrindiniai storosios žarnos vėžio požymiai:

kraujas išmatose

gleivės

neaiškios kilmės viduriavimas arba vidurių užkietėjimas

pilvo skausmai, ypač raižančio pobūdžio

anemija be aiškios priežasties

pilvo pūtimas

nepaaiškinamas didelis nuovargis

Liaudies medicina: priešnavikiniai augalai

Liaudies medicina: priešnavikiniai augalai

Fitoterapija (gydymas vaistinėmis žolelėmis) kaip mokslas ir praktika jau seniai peržengė tą ribą, kada ji buvo užgožta sintetinių vaistų. Viena iš priežasčių, kodėl fitoterapija vėl pripažįstama - mokslininkų atlikti tyrimai su augalais nustatė...


Po sunkių traumų dažniau išgyvena jauni

Po sunkių traumų dažniau išgyvena jauni

"Daktare, kada aš vėl vaikščiosiu?" – tokių klausimų jau kitą dieną po operacijos sulaukia sunkias traumas gydantys neurochirurgai. Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos skyriaus Nr.1 vedėjas Vytautas Grykšas...


Kartu su greituoju maistu - nemokami cholesterolį mažinantys vaistai?

Kartu su greituoju maistu - nemokami cholesterolį mažinantys vaistai?

Grupė Londono karališkojo koledžo mokslininkų išanalizavo kelių širdies ligų tyrimų rezultatus ir padarė gan įdomią išvadą: kiekvienas "greitojo maisto" patiekalas turėtų būti komplektuojamas ne tik su keptomis bulvytėmis, bet ir su...


Britanijoje vėl populiarėja avižinė košė

Britanijoje vėl populiarėja avižinė košė

Didžiojoje Britanijoje užsitęsus šaltai žiemai vėl tapo populiarus beveik jau pamirštas nacionalinis patiekalas - avižinė košė. Apie tai šeštadienį rašo šalies dienraštis "The Daily Express". Įmonės, gaminančios avižinę košę, pereina...


Naujausia lieknėjimo "mada" - skausmingas lopas ant liežuvio

Naujausia lieknėjimo "mada" - skausmingas lopas ant liežuvio

Jei jau išbandėte visas šiame pasaulyje egzistuojančias dietas, tačiau vis vien negalite atsikratyti perteklinio svorio, nenusiminkite - yra dar viena naujoviška alternatyva. Tiesa, norint ja pasinaudoti, save reikės pasmerkti šiokioms tokioms...


Vitaminai sukelia prostatos vėžį?

Vitaminai sukelia prostatos vėžį?

JAV Nacionalinio vėžio instituto atlikti moksliniai tyrimai kelia nerimą: didelėmis dozėmis vartojami multivitaminai gali pakenkti vyrų prostatai. Mokslinėje studijoje buvo analizuojama, ar įvairių vitaminų vartojimas tikrai apsaugo nuo ligų ir...


Kunigai dėl gripo siūlo linkėti ramybės tik galvos palenkimu

Kunigai dėl gripo siūlo linkėti ramybės tik galvos palenkimu

Atsižvelgdami į šiuo metu Lietuvoje paskelbtą gripo epidemiją, Lietuvos vyskupai nutarė, kad šv. Mišių metu ramybės palinkėjimo apeiga būtų atliekama tik pagarbiu galvos palenkimu šalia esantiems tikintiesiems. Bendruomenėse, kuriose yra tradicija...


Vitaminas D padeda psichinei sveikatai

Vitaminas D padeda psichinei sveikatai

Jungtinės Karalystės bei JAV mokslininkai ištyrė du tūkstančius 65 metų amžiaus ir vyresnių asmenų. Tyrimo rezultatai parodė, jog lyginant su daugiausia vitamino D turinčiais asmenimis mažiausiai šio vitmanino turintiems daugiau nei du kartus...


Ar tikrai per mažai suvalgo?

Ar tikrai per mažai suvalgo?

Neretai jauni tėvai skundžiasi, jog jų kūdikis prastai valgo ir, kaip jiems patiems atrodo, yra per liesas. Juo labiau, kad gydytojai vis pabrėžia: pirmąjį pusmetį mažylis turi priaugti po 700-800 g, antrajį – po 400-500 g kas mėnesį. Tačiau...


Diabeto stovykla: gyvenimo su liga pamokos

Diabeto stovykla: gyvenimo su liga pamokos

Dvidešimt vasaros stovyklų ir tūkstančiai nepakartojamų akimirkų: ir džiaugsmingų, ir sukrečiančių. Visa tai suteikia patirties ir stiprybės. Tačiau ar bus surengta dvidešimt pirmoji stovykla, kurių taip reikia sergantiems vaikams? Didelės salės...


Druskos svarba

Druskos svarba

Gilios senovės laikais druska buvo svarbesnė už auksą,nes mėsos nebuvo galima ilgiau išsaugoti be druskos.Dabar viskas paprasčiau,šaldytuvai ir konservantai gali atstoti druską.


Žalioji arbata gali apsaugoti genus

Žalioji arbata gali apsaugoti genus

Tyrimai parodė, kad geriant žaliąją arbatą, žala genams buvo 20 procentų mažesnė, o viso organizmo patiriamas oksidacinis stresas nepakito. "Mūsų gauti rezultatai rodo, kad žalioji arbata turi žymų apsauginį poveikį genams", - teigia...


Daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis

Daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis

Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, registruojamas didėjantis sergančiųjų gripu ir užkrečiamosiomis ūmių viršutinių kvėpavimo takų (ŪVKTI) infekcijų sukeltomis ligomis skaičius. Tačiau besikreipiančių į medikus pacientų mažėja, teigia...


Nuo grėsmingiausios ligos vyrus išgelbės saulė

Nuo grėsmingiausios ligos vyrus išgelbės saulė

Ar žinote, kokia tema vyrams jautresnė nei aptarinėjamas jų turėtų moterų skaičius? Net ne jų pilvukas ar plikė, o pasiteiravimas apie sveikatą. Kalbėti apie ligą, o juo labiau priversti vyrą, kad nueitų pasitikrinti pas daktarus, prilygsta...


Kuo daugiau judėsime, tuo sveikesni būsime

Kuo daugiau judėsime, tuo sveikesni būsime

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl fizinio aktyvumo stokos kasmet pasaulyje miršta apie 2 milijonus žmonių. Fizinis pasyvumas yra vienu pagrindinių nepriklausomų lėtinių neužkrečiamų ligų rizikos veiksnių. Lietuvoje atlikus studiją...


Vasaros karščiai kelia pavojų širdžiai

Vasaros karščiai kelia pavojų širdžiai

Karštomis vasaros dienomis labiau prakaituojame, o su prakaitu netenkame ne tik vandens, bet ir vitaminų bei mineralinių medžiagų - kalio ir magnio, kurie būtini normaliai širdies veiklai. "Didelė oro temperatūra itin kenkia sergantiems...


Cinamonas - vaistas nuo 8 ligų

Cinamonas - vaistas nuo 8 ligų

Kanados žurnale "Weekly World News" pateikiamas medicininiais tyrimais pagrįstas sąrašas ligų, kurias galima gydyti cinamonu ir medumi, sustiprinančiu prieskonio veikliąsias galias. 1. Jei slenka plaukai, sumaišykite šiltą alyvuogių...


Atsargiai: maisto papildus bruka per prievartą

Atsargiai: maisto papildus bruka per prievartą

Pastaruoju metu kai kurie šalies gyventojai savo pašto dėžutėse randa maisto papildų pakuotes arba gauna pranešimą iš pašto, kad jų vardu yra gautas siuntinys iš įmonės "Helvetia Direct Marketing", nors jie nebuvo užsakę jokių nemokamų...


Padidėjęs spaudimas labiausiai kankina Vilniaus gyventojus

Padidėjęs spaudimas labiausiai kankina Vilniaus gyventojus

Lyginant su Lietuvos vidurkiu, Vilniumi ir Vilniaus apskritimi, 2001 – 2008 metų laikotarpyje Vilniaus rajone registruotas didžiausias sergamumas hipertenzinėmis ligomis, tik 2009 metais sumažėjo ir buvo beveik toks pats kaip ir bendras...


Žaidimai gali išgydyti rimtas ligas

Žaidimai gali išgydyti rimtas ligas

Ligoniams, sergantiems cerebriniu paralyžiumi ir išsėtine skleroze bei nukentėjusiems nuo insulto, žaidimai gali būti linksmesnė ir smagesnė fizinė terapija. Tai patvirtino naujausias tyrimas, atliktas Indianos medicinos universiteto mokykloje....


Vaistas nuo diabeto gali sukelti vitamino B12 nepakankamumą

Vaistas nuo diabeto gali sukelti vitamino B12 nepakankamumą

Diabetu sergantiems žmonėms, kurie vartoja populiarų vaistą metforminą, gali atsirasti rizika, kad išvystys vitamino B12 nepakankamumas, kuris ilgainiui gali tik didėti. Tyrimą atlikę olandų mokslininkai teigia, jog būtina rimtai svarstyti...


Mesti rūkyti lengva, nerūkyti - sunku

Mesti rūkyti lengva, nerūkyti - sunku

Nėra nieko lengviau kaip mesti rūkyti, prieš pusšimtį metų aiškino rašytojas Markas Tvenas, ne kartą bandęs atsikratyti šio įpročio. Šią priklausomybę gydantys medikai sutinka – mesti rūkyti lengviau nei ištverti ilgiau neužsitraukus...


Diabetas pagydomas per keletą savaičių

Diabetas pagydomas per keletą savaičių

Neseniai Newcastle universiteto (UK) mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad diabetas gali būti išgydytas per keletą savaičių. Tad jei jus koks gydytojas išjuoks, kai jam pasakysite kad diabetas yra išgydomas, parodykite šią studiją -...


Vartojant daugiau vitamino E, sumažėja demencijos tikimybė

Vartojant daugiau vitamino E, sumažėja demencijos tikimybė

Pagyvenusiems žmonėms su maistu suvartojant daugiau vitamino E sumažėja tikimybė susirgti demencija arba senatvine silpnaprotyste. Ištyrę maždaug 5400 olandų, kurių amžius buvo 55 metai ar daugiau, mokslininkai nustatė, kad tam trečdaliui...


Darbas bendrame kabinete kenkia sveikatai

Darbas bendrame kabinete kenkia sveikatai

Mokslininkai nustatė, kad darbas vadinamajame "atviro tipo biure" kenkia psichinei sveikatai, skelbia "The Telegraph". Ekspertai skelbia: darbas didelėje atviroje erdvėje su kitais kolegomis mažina žmogaus darbingumą ir blogina...


Migrena jau prilygsta epidemijai

Migrena jau prilygsta epidemijai

Pastaruoju metu intensyvėjant gyvenimo tempui, didėjant konkurencijai, kamuojant stresams daugėja žmonių, kuriuos vis dažniau kankina nepakeliami galvos skausmai bei migrenos priepuoliai. Nors tikslų migrena sergančiųjų skaičių nustatyti labai...


Kasdien - po saują šviežių uogų

Kasdien - po saują šviežių uogų

Vitaminų kompleksai ar maisto papildų kapsulės tikrai nereikalingos, kai sode ir miške - pats uogų sezonas. Uogos pasižymi stipria valomąja jėga - tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Ten, kur nuo seno gyvuoja senos liaudies medicinos tradicijos, jos...


Riebalų deginimo prietaisai

Riebalų deginimo prietaisai

Kodėl riebalų deginimo prietaisai neveiksmingi?! Dažnai būna, kad žmonės skleidžia klaidingą informaciją apie svorio metimą. Aišku yra žmonių, kurie tiki šia klaidinga informacija. Tai ir yra priežastis kodėl tiesai atskleisti prireikia tiek daug...


Mėnulio įtaka žmogui, gamtai ir orui - tiesiog mitologija ar dar mokslo neįrodyta realybė?

Mėnulio įtaka žmogui, gamtai ir orui - tiesiog mitologija ar dar mokslo neįrodyta realybė?

Nuo seno žemdirbiai tikėjo, kad mėnulio fazės veikia mūsų gyvenimo ritmą bei daro įtaką aplinkai. Per jaunatį buvo stengiamasi sodinti pomidorus, agurkus, kopūstus, o mėnuliui dylant - morkas, bulves, ridikus, burokus. Moterys, norėjusios tankių...


Sporto klubų ir baseinų vandenyje tyko legionelės

Sporto klubų ir baseinų vandenyje tyko legionelės

Panevėžio visuomenės sveikatos centras vasario mėnesį atliko sporto klubų ir baseinų paslaugas teikiančių objektų operatyviąją (neplaninę) visuomenės sveikatos saugos kontrolę ir įvertino šiuose objektuose į dušus (prausyklas) tiekiamo karšto...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9