Birželio 26d. Sekmadienis

Imuniteto stiprinimas natūraliomis priemonėmis

2021 Liepos 15d.

Imuninė sistema yra darnoje funkcionuojantis ląstelių, audinių ir organų tinklas, kurio paskirtis saugoti organizmą nuo „įsibrovėlių“. Tai visų pirma mikrobai - maži, įvairias infekcijas ir ligas sukeliantys organizmai, tokie kaip bakterijos, virusai, parazitai, grybeliai. Kadangi žmogaus organizmas yra ideali aplinka daugeliui mikrobų, jie bando į jį „įsibrauti“. Pagrindinė imuninės sistemos užduotis – neįsileisti jų arba, jei to nepavyksta, aptikti „įsibrovėlius“ ir juos sunaikinti.

Imuninė sistema yra nepaprastai sudėtinga. Ji gali atpažinti bei prisiminti milijonus skirtingų „įsibrovėlių“ ir pagaminti antikūnus, kurie juos sunaikina. Imuninės sistemos organai yra išdėstyti visame kūne (1 pav.). Jie vadinami limfoidiniais organais, nes juose yra limfocitai - baltieji kraujo kūneliai, kurie yra pagrindiniai imuninės sistemos veikėjai.

Kai nusilpsta imuninė sistema, ji gali nesugebėti apsaugoti organizmo nuo „įsibrovėlių“ ir į organizmą patenka infekcijos. Tačiau gali nutikti ir taip, kad imuninis aktyvumas tampa per stiprus ir imuninės sistemos ląstelės ima naikinti kitas sveikas organizmo ląsteles. O tai gali sukelti alergijas, autoimunines ligas (tokias kaip sisteminė raudonoji vilkligė, reumatoidinis artritas, celiakija ir kt.), įvarius audinių pažeidimus ir net vėžį.

Imuniteto pusiausvyra yra tada, kai organizmo imuninės ląstelės geba, kai reikia, aktyvuoti imuninę sistemą ir sustiprinti gynybą nuo „įsibrovėlių“ arba geba, kai reikia, slopinti imuninės sistemos veikimą, kad ji netaptų pernelyg aktyvi ir „nepultų“ savų sveikų ląstelių. Taigi, ypatingai svarbu ne stiprinti imunitetą, o reguliuoti imuniteto pusiausvyrą ir ją palaikyti. Šis procesas vadinamas imunomoduliacija.

Dauguma rinkoje esančių imunomoduliatorių yra sintetiniai arba pusiau sintetiniai junginiai. Tačiau vis labiau domimasi natūraliais imunomoduliatoriais, kurie yra saugesni nei sintetiniai ir nesukelia jokio pašalinio poveikio. Vienas svarbiausių ir labiausiai mokslo ištyrinėtų natūralių imunomoduliatorių šaltinių yra medicininiai grybai. Šių grybų terapinė galia Rytų medicinoje žinoma jau tūkstančius metų. Ne tik žinoma, bet ir naudojama, nes tai didžiulis ypatingai vertingų junginių rezervuaras. Daugybė tyrimų patvirtina medicininių grybų teigiamą naudą žmogaus organizmui. Mokslinėje literatūroje teigiama, kad grybai yra pati stipriausia natūrali imuninė jėga, kokia tik buvo atrasta. Todėl grybus galima laikyti neįkainojamu turtu žmonijos gerovei.

Yra daugiau nei 50 grybų rūšių, kurie dėl savo gydomųjų savybių vadinami medicininiais  grybais. Populiariausi ir labiausiai ištyrinėti mokslo yra Cordyceps spp. (vikšras grybelis), Ganoderma lucidum (reishi/lingzhi), Lentinula edodes (šitake).

Dėl savo teigiamo poveikio žmogaus organizmui kordicepsas netgi vadinamas biologiniu auksu. Galingomis gydomosiomis savybėmis kordicepsas pasižymi būtent dėl savo sudėties: a) aminorūgštys, ypač triptofanas, gerina centrinės nervų sistemos būklę, turi raminamąjį poveikį, teigiamai veikia imuninę sistemą; b) angliavandeniai (polisacharidai) stimuliuoja makrofagų veiklą, mažina cukraus kiekį kraujyje ir blogąjį cholesterolį; c) beta gliukanas moduliuoja imuninę sistemą, turi stiprų priešvėžinį, antiradiacinį poveikį; d) riebalai (steroliai) normalizuoja hormoninį foną, didina lytinį potraukį; e) nukleozidai skatina ląstelių regeneraciją, atpalaiduoja kraujagyslių sieneles, neleidžia susidaryti trombams; f) kordicepinas - unikali medžiaga, turinti antimikrobinį, antiparazitinį ir priešgrybelinį poveikį; g) kordicepso rūgštis pasižymi priešvėžiniu poveikiu; h) sudėtyje yra visi riebaluose ir vandenyje tirpūs vitaminai (išskyrus vit. D), taip pat daug įvairių mikroelementų ir fermentų.

Medicinos tikslais lingzhi/reishi (ganoderma lucidum) naudojamas tūkstančius metų. Grybo sudėtyje gausu polisacharidų, kurie stimuliuoja makrofagų veiklą. Todėl pasireiškia teigiamas poveikis imuninei sistemai. Sudėtyje esantys triterpenoidai pasižymi antibakteriniu, priešgrybeliniu, citotoksiniu, antiparazitiniu poveikiu. Cikliniai angliavandeniai reguliuoja kraujospūdį, pasižymi ryškiu kepenų apsaugos poveikiu. Sudėtyje taip pat gausu alkaloidų, 4 rūšys  monosacharidų, 18 amino rūgščių, mineralinės medžiagos ir mikrolelementai (Ca, Zn, Mn, Fe, Cu, Ge ir kt.), riebiosios rūgštys, vitaminai, biologiniai šarmai, įvairios kitos (manitolis, adenozinas, leticinas ir t. t.) biologiškai aktyvios medžiagos. Lingzhi/Reishi padeda mažinti stresą, nerimą, kaip pagalbinė priemonė tinkamas esant depresijai, emociniams protrūkiams, psichozei.

Šitake grybo sudėtyje taip pat gausu bioaktyvių polisacharidų, tokių kaip beta gliukanas ir lentinanas, monosacharidų, vitaminų (B2, B12, D2) ir maistinių skaidulų. Įrodyta, kad grybe esantys komponentai padeda esant hipertenzijai, sergant įvairiomis širdies ir kraujagyslių sistemos, kepenų ligomis, sutrikus imuninės sistemos veiklai ir sergant onkologija. Šitake pasižymi stipriu antioksidaciniu, priešgrybeliniu ir antimikrobiniu poveikiu.

Įrodyta, kad medicininiai grybai turi imunomoduliuojantį poveikį, o tai reiškia, kad jie padeda išlaikyti imuninės sistemos pusiausvyrą - stimuliuoja ją, kai yra su kuo kovoti (pvz., vėžys), ir reguliuoja ją, kai ji yra pernelyg aktyvi. Negana to, grybuose esantys junginiai moduliuoja tiek įgimtą (nespecifinę), tiek įgytą (specifinę) imuninę sistemą. Galiausiai, grybuose esantys vertingi junginiai aktyvina žarnyno imuninius veiksnius, o tai teigiamai veikia sisteminę imuniteto funkciją. Vieno tyrimo metu buvo siekiama patikrinti kordicepso veiksmingumą stiprinant imuninę sistemą ir įvertinti vartojimo saugumą. Sveiki suaugusieji buvo suskirstyti į 2 grupes: 1) intervencinė grupė (n = 39), kuriai buvo skirta po 1,68 g per parą kordicepso 8 savaites; 2) kontrolinė grupė (n = 40). Nustatyta, kad natūralių žudikų (NK) ląstelių citotoksinis aktyvumas buvo reikšmingai didesnis palyginus su kontroline grupe. Tyrimo rezultatai parodė, kad kordicepsas buvo saugus ir veiksmingas papildas, lėmęs geresnį imuninės sistemos funkcionavimą. Tyrėjai reziumavo, kad kordicepsas pasižymi imunomoduliaciniu poveikiu ir suaktyvina NK ląsteles. Kitame tyrime su pelėmis (n = 100) buvo tiriamas ganoderma lucidum grybo imunomoduliacinis poveikis. Nustatyta, kad šeriant peles šio grybo papildu, pagerėjo pelių nespecifinis ir specifinis imuninis atsakas. Be to nustatyta, kad kuo ganoderma lucidum papildo dozės yra didesnės, tuo poveikis imuninei sistemai yra reikšmingesnis. Ir tokio pobūdžio klinikinių tyrimų yra gerokai daugiau.

Kadangi medicininiai grybai moduliuoja imuninę sistemą, jie pasižymi stipriu priešvėžiniu aktyvumu, ypač jei yra vartojami kaip papildoma terapija kartu su įprastu gydymu (chemoterapija ir radioterapija). Be to, medicininiai grybai turi stiprių antioksidacinių, priešuždegiminių ir antialerginių savybių, reguliuoja cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje, gali padėti išvengti diabeto, hipertenzijos ir širdies bei kraujagyslių ligų. Grybai pasižymi ir stipriu antivirusiniu veikimu ir yra vertingi įvairių infekcijų atvejais. Grybuose yra didelis kiekis ergosterolio, kuris veikiamas saulės ar ultravioletinių spindulių, paverčiamas vitaminu D2 ir atlieka apsauginį vaidmenį sergant daugeliu ligų.

Imuniteto pusiausvyrą lemia daug įvairių veiksnių. Daugumą iš jų gali įtakoti pats žmogus: subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, savalaikis poilsis, organizmo detoksikacija, ląstelių bei audinių aprūpinimas būtinosiomis organinės kilmės biologiškai aktyviomis medžiagomis. Kiekvienas iš mūsų turėtume suvokti, kad pats žmogus turi prisiimti atsakomybę už savo sveikatą ir ligas. Tai ne gydytojo ar medicinos sistemos problema. Sveikata turėtų būti kiekvieno iš mūsų prioritetas ir svarbiausia vertybė, kurią reikia saugoti, puoselėti ir atsakingai ja rūpintis.

Geriausias gydymo būdas – sveikatos prevencija!!!
Būkite sveiki su Happiness

www.saugoksveikata.lt


Literatūra:

 

  1. Ayeka, P. A. 2018. Potential of Mushroom Compounds as Immunomodulators in Cancer Immunotherapy: A Review// Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine.
  2. Jung, S. J., Jung, E., Choi, E. K., Sin, H., Chae, S. W. 2019. Immunomodulatory effects of a mycelium extract of Cordyceps (Paecilomyces hepiali; CBG-CS-2): a randomized and double-blind clinical trial // BMC Complementary and Alternative Medicine, 19(77).
  3. Nigam, Y., Knight, J. 2020. The lymphatic system 3: its role in the immune system //  Nursing Times, 116 (12).
  4. Pohleven, J., Korošec, T., Gregori, A. 2016. Medicinal mushrooms. MycoMedica, d. o. o.
  5. Rahman, M. A., Abdullah, N., Aminudin, N. 2018. Lentinula edodes (shiitake mushroom): An assessment of in vitro anti-atherosclerotic bio-functionality // Saudi Journal of Biological Sciences, 25(8).
  6. Swiatczak, B. 2014. Immune Balance: The Development of the Idea and Its Applications // Journal of the History of Biology, 47.
  7. The Importance of a Balanced Immune Response. Prieiga per internetą>>
  8. Understanding the Immune System How It Works. Prieiga per internetą>>
  9. Zhao, S., Gao, Q., Rong, Ch., Wang, S., Liu, Y. 2020. Immunomodulatory Effects of Edible and Medicinal Mushrooms and Their Bioactive Immunoregulatory Products // Journal of Fungi, 6(4).
  10. Shi, Y., Cai, D., Wang, X., Liu, X. 2013. Immunomodulatory Effect of Ganoderma Lucidum Polysaccharides (GLP) on Long-Term Heavy-Load Exercising Mice // International journal for vitamin and nutrition research, 82(6).

 

Šildomos sėdynės kenkia spermai

Šildomos sėdynės kenkia spermai

Vyrai žvarbią dieną automobilyje neturėtų skubėti įjungti sėdynių šildymo. Toks komfortas gali perkaitinti svarbius organus ir sutrikdyti spermos gamybą. Optimaliai spermos gamybai tinkama temperatūra yra vienu ar dviem laipsniais žemesnė nei viso...


Tyrimas: šokolado mėgėjai rečiau patiria infarktą

Tyrimas: šokolado mėgėjai rečiau patiria infarktą

Jei negalite atsispirti šokolado plytelei, galbūt tai ir nėra taip blogai, ypač jei mėgstate juodąjį šokoladą. Kaip rodo švedų mokslininkų tyrimas, kurio rezultatai skelbiami "Journal of the American College of Cardiology" ir kurio metu...


Ginklas prieš krūties vėžį - tapyba

Ginklas prieš krūties vėžį - tapyba

Tapyba padeda atitrūkti nuo minčių ir užmiršti ligą. Tuo įsitikino bendrijos "Viktorija" moterys, sergančios krūties vėžiu ar jau laimėjusios kovą su šia liga. Moterys Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Krūties ligų chirurgijos...


Kaip deginti kilogramus?

Kaip deginti kilogramus?

2 valgomieji šaukštai avižų užpilami litru vandens, pavirinama, kol suminkštėja, 6 valandas palaukiama, perkošiama ir geriama po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną. Rekomenduojama valgyti daug aguročių, kurie suaktyvina žarnyno peristaltiką,...


Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Nuo balandžio 1-osios, visą mėnesį Jūrų muziejus registruoja norinčius dalyvauti individualiuose užsiėmimuose su delfinais. Keletą metų dėl susidariusios ilgos eilės registravimas buvo visiškai nutrauktas. Individualūs užsiėmimai su delfinais...


Karotenoidai gali sumažinti rūkančiųjų krūties vėžio riziką

Karotenoidai gali sumažinti rūkančiųjų krūties vėžio riziką

Gydytojai apskritai rekomenduoja vengti tabako, tačiau naujausios tyrimo rezultatai atskleidė, kad rūkančios moterys gali turėti naudos vartodamos daugiau alfa ir beta karoteno turtingo maisto. Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas "European...


Lietuviai nemoka vartoti vaistų nuo kosulio

Lietuviai nemoka vartoti vaistų nuo kosulio

Spalio mėnesį į gydymo centrą dėl peršalimo simptomų kreipėsi 110 žmonių, lapkritį jau 880, gruodį buvo pasiektas didžiausias peršalimu sergančiųjų pacientų skaičius – 1320. Dažniausias besikreipiančių skundas – kosulys. Vilniaus...


Cinamonas gerina nuotaiką

Cinamonas gerina nuotaiką

Cinamonas pasižymi antidepresiniu poveikiu. Jame esančios medžiagos žmogaus organizmą veikia panašiai, kaip jo paties gaminami vadinamieji "laimės" hormonai. Tad valgant cinamonu pagardintą maistą galima pagerinti nuotaiką, atsikratyti...


"Sulčių taryba" įspėja: kas penktas Lietuvos gyventojas nepusryčiauja

"Sulčių taryba" įspėja: kas penktas Lietuvos gyventojas nepusryčiauja

Kaip rodo tyrimų agentūros "Data Serviss" apklausa, vykdyta kampanijos "Suvalgyk sulčių" metu, apie penktadalis Lietuvos gyventojų nevalgo pusryčių. Didžioji dalis (70 proc.) nepusryčiaujančiųjų yra moterys. Kaip pagrindinė...


Ilgiausiai gyvena apkūnoki žmonės

Ilgiausiai gyvena apkūnoki žmonės

Medicinos ekspertai jau seniai įspėja apie antsvorio keliamą pavojų sveikatai, tačiau nauja Japonijos tyrėjų studija rodo, kad pernelyg mažas svoris yra dar pavojingesnis ir kad ilgiausiai gyvena apkūnoki žmonės. Pasak studijos autorių, žmonės,...


Šiuolaikinis-senovinis žaizdų išvalymas su mėsinės muselės lervomis

Šiuolaikinis-senovinis žaizdų išvalymas su mėsinės muselės lervomis

Populiarėjant mokslui dažnai ignoruojami, o vėliau ir pamirštami senųjų laikų išradimai ir atradimai, kaip labai nešiuolaikiški. Tačiau...kartais tenka pripažinti, jog ne visas senovines žinias įmanoma pakeisti mokslo naujovėmis. Taip nutiko ir su...


Skiepai – būtinas kelionių palydovas

Skiepai – būtinas kelionių palydovas

Praėjusiais metais pasaulyje buvo užregistruotas vienas įvežtinis Lassa karštligės atvejis Jungtinėje Karalystėje, du laukinio poliomielito viruso atvejai Mauritanijoje, Krymo Kongo hemoraginės karštligės atvejis Graikijoje, penki maro atvejai...


Ligų ieškojimas - noras sulaukti dėmesio?

Ligų ieškojimas - noras sulaukti dėmesio?

"Mano tėvai gyvena nuošaliame kaime. Nėra labai seni ar paliegę, patys tvarkosi be didesnės pagalbos. Bet kai ateina ruduo ir žiema, vis ima skųstis negalavimais, ypač mama. Tai šoną skauda, tai nevirškina, tai galva svaigsta. Vežu pas...


Užslėpta anemija – lyg uždelsto veikimo bomba

Užslėpta anemija – lyg uždelsto veikimo bomba

Anemija (mažakraujyste) laikoma būsena, kai sumažėjus eritrocitų ir juose esančio baltymo hemoglobino mūsų organizmas nebegauna pakankamai deguonies. Žmogų kankina silpnumas, nuovargis ir mieguistumas. Anemija kaip kilpa pamažu veržia gyvybę. Ši...


Moteris kelius įsimena geriau už vyrus

Moteris kelius įsimena geriau už vyrus

Net jei moterys ir turi sunkumų su žemėlapių skaitymu, tačiau jos - jei toje vietoje jau buvo - yra geresni šturmanai už vyrus. Tyrėjai išsiaiškino, kad vyrams geriau sekasi atrasti naujas vietas, o moterims - į jas sugrįžti, skelbia britų...


Brokoliai gali sumažinti diabeto žalą širdžiai

Brokoliai gali sumažinti diabeto žalą širdžiai

Valgant brokolius galima sumažinti žalą, kurią diabetas padaro širdies kraujagyslėms, teigia britų mokslininkai. Varviko universiteto mokslininkai mano, kad taip yra dėl šioje daržovėje randamos medžiagos sulforafano. Ji skatina gamintis...


Kartu su greituoju maistu - nemokami cholesterolį mažinantys vaistai?

Kartu su greituoju maistu - nemokami cholesterolį mažinantys vaistai?

Grupė Londono karališkojo koledžo mokslininkų išanalizavo kelių širdies ligų tyrimų rezultatus ir padarė gan įdomią išvadą: kiekvienas "greitojo maisto" patiekalas turėtų būti komplektuojamas ne tik su keptomis bulvytėmis, bet ir su...


Geležies stoka - pavasario palydovė

Geležies stoka - pavasario palydovė

Lyg uždelsto veikimo bomba - taip apibūdinama žmogaus organizme nejučia prasidėjusi geležies stoka. Laiku jos neatskleidus užklumpa anemija, kuri gali lemti daugybę lėtinių ligų. Ypač geležies trūkumas jaučiamas pavasarį. "Nusimesk anemijos...


Vėžys bijo raudonos spalvos

Vėžys bijo raudonos spalvos

Liaudies išmintis teigia: "Vėžys bijo raudonos spalvos!". Nežinia, kaip ši mintis išplito po visą pasaulį, tačiau daugelyje liaudies medicinos receptų teigiama, kad valgyti raudonos spalvos produktus, dėvėti raudoną aprangą ir būti...


Genovaitė Petronienė. Geriau už kalnus gali būti tik kalnai

Genovaitė Petronienė. Geriau už kalnus gali būti tik kalnai

Kelionės į kalnus dažnai romantizuojamos, kalnais "susergama". Tai rodo, kad jos labai veikia žmogaus psichiką. Kokio poveikio galima tikėtis kopiant į kalnus? Galbūt toks žygis gali iš esmės pakeisti asmenybę? Praėjusią vasarą didelis...


Kodėl orgazmas vadinamas mažąja mirtimi?

Kodėl orgazmas vadinamas mažąja mirtimi?

Orgazmo metu širdis plaka stipriau, o besimylintys žmonės kelioms akimirkoms praranda savitvardą. Ar tai mitas? Mokslininkai pateikia 16 faktų apie orgazmą. 1. Įvairūs tyrimai įrodė, jog vyrai, du tris kartus per savaitę patiriantys orgazmą,...


Energetikai taupo, higienistai prognozuoja ligų protrūkį

Energetikai taupo, higienistai prognozuoja ligų protrūkį

Sostinės daugiabučių gyventojai skundžiasi, kad namuose iš vandens čiaupų vietoj karšto bėga drungnas vanduo. "Vilniaus energijos" specialistai aiškina taip taupantys savo ir žmonių pinigus. Tuo metu higienos specialistai piktinasi...


Apie ką byloja kraujo grupė

Apie ką byloja kraujo grupė

Tačiau ką pats žinai apie savo kraują? Dažniausiai tik grupę ir rezus faktorių. Tiek viena, tiek kita rodo, kad Tavo kraujyje yra arba nėra tam tikrų baltymų — agliutinogenų, kurie prisitvirtina prie eritrocito. Pažvelgus pro mikroskopą šis...


Galvos skausmą padeda įveikti gilus kvėpavimas

Galvos skausmą padeda įveikti gilus kvėpavimas

Skauda galvą? Kvėpuokite giliau! Daugelis žmonių tik todėl patiria galvos skausmą, kad pernelyg paviršutiniškai kvėpuoja. Tuomet jų smegenys gauna per mažai deguonies. Priežastis paprasta: giliai kvėpuodamas suaugęs žmogus per minutę gali įkvėpti...


Atsakymas dėl ŽIV – testas per vieną minutę

Atsakymas dėl ŽIV – testas per vieną minutę

Vilniaus Rotušės aikštėje išdygo miestiečiams neįprasta palapinė. Joje nemokamai, greitai ir anonimiškai galima pasitikrinti dėl ŽIV (žmogaus imunodeficito viruso) ir atsakymą išgirsti per vieną minutę. Praeidami pro palapinę, vilniečiai ją...


Ar persivalgymas didina šlapimo nelaikymo riziką?

Ar persivalgymas didina šlapimo nelaikymo riziką?

Moterims, kurios vartoja kaloringą maistą ar daug sočiųjų riebiųjų rūgščių, gresia tris kartus didesnė šlapimo nelaikymo rizika. Kaip skelbia Reuters, tyrimo rezultatai neparodo, kad dietos pakeitimai gali trukdyti ar valdyti šlapimo nelaikymą....


Kaip "gydyti" pagirias

Kaip "gydyti" pagirias

Kaskart artėjant šventėms nerimauju, nes nepiktnaudžiaujantis alkoholiu maniškis per šventes paprastai padaugina ir kitą dieną būna visiškas ligonis. Aš jį baru, o jis man atsako, jog su gimine per šventes išgerti - "ne griekas". Gal...


Alga – svarbiau už sveikatą

Alga – svarbiau už sveikatą

Darbuotojų vertybės keičiasi. Šiemet jie dažniausiai skundžiasi dėl vėluojančios algos ir neteisėto atleidimo iš darbo. Kiti pažeidimai - ne tokie svarbūs. Prieš kelerius metus ant darbo inspektorių stalų aukščiausios krūvos būdavo tų skundų,...


Miego stygius - neatstatomas, tad verčiau juo nepiktnaudžiauti

Miego stygius - neatstatomas, tad verčiau juo nepiktnaudžiauti

Daugelis darboholikų mano, kad iki valios išsimiegoję poilsio dienomis, kompensuos savaitės miego trūkumą. Įrodyta, kad nuolat trūkstant miego neįmanoma už tai atsigriebti per poilsio dienas. Atvirkščiai - didėja nutukimo, širdies bei kraujagyslių...


Krūtų ligos ne visada piktos

Krūtų ligos ne visada piktos

Krūtys – net tik vienas iš lytis skiriančių organų, bet tarsi privalomas moters atributas, "puošmena". Tačiau bėgant metams krūtys keičiasi, nepriklausomai nuo jų (ne)priežiūros ir pačios moters valios ar pastangų. Be to, įvairaus...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9