Rugsėjo 23d. Ketvirtadienis

Imuniteto stiprinimas natūraliomis priemonėmis

2021 Liepos 15d.

Imuninė sistema yra darnoje funkcionuojantis ląstelių, audinių ir organų tinklas, kurio paskirtis saugoti organizmą nuo „įsibrovėlių“. Tai visų pirma mikrobai - maži, įvairias infekcijas ir ligas sukeliantys organizmai, tokie kaip bakterijos, virusai, parazitai, grybeliai. Kadangi žmogaus organizmas yra ideali aplinka daugeliui mikrobų, jie bando į jį „įsibrauti“. Pagrindinė imuninės sistemos užduotis – neįsileisti jų arba, jei to nepavyksta, aptikti „įsibrovėlius“ ir juos sunaikinti.

Imuninė sistema yra nepaprastai sudėtinga. Ji gali atpažinti bei prisiminti milijonus skirtingų „įsibrovėlių“ ir pagaminti antikūnus, kurie juos sunaikina. Imuninės sistemos organai yra išdėstyti visame kūne (1 pav.). Jie vadinami limfoidiniais organais, nes juose yra limfocitai - baltieji kraujo kūneliai, kurie yra pagrindiniai imuninės sistemos veikėjai.

Kai nusilpsta imuninė sistema, ji gali nesugebėti apsaugoti organizmo nuo „įsibrovėlių“ ir į organizmą patenka infekcijos. Tačiau gali nutikti ir taip, kad imuninis aktyvumas tampa per stiprus ir imuninės sistemos ląstelės ima naikinti kitas sveikas organizmo ląsteles. O tai gali sukelti alergijas, autoimunines ligas (tokias kaip sisteminė raudonoji vilkligė, reumatoidinis artritas, celiakija ir kt.), įvarius audinių pažeidimus ir net vėžį.

Imuniteto pusiausvyra yra tada, kai organizmo imuninės ląstelės geba, kai reikia, aktyvuoti imuninę sistemą ir sustiprinti gynybą nuo „įsibrovėlių“ arba geba, kai reikia, slopinti imuninės sistemos veikimą, kad ji netaptų pernelyg aktyvi ir „nepultų“ savų sveikų ląstelių. Taigi, ypatingai svarbu ne stiprinti imunitetą, o reguliuoti imuniteto pusiausvyrą ir ją palaikyti. Šis procesas vadinamas imunomoduliacija.

Dauguma rinkoje esančių imunomoduliatorių yra sintetiniai arba pusiau sintetiniai junginiai. Tačiau vis labiau domimasi natūraliais imunomoduliatoriais, kurie yra saugesni nei sintetiniai ir nesukelia jokio pašalinio poveikio. Vienas svarbiausių ir labiausiai mokslo ištyrinėtų natūralių imunomoduliatorių šaltinių yra medicininiai grybai. Šių grybų terapinė galia Rytų medicinoje žinoma jau tūkstančius metų. Ne tik žinoma, bet ir naudojama, nes tai didžiulis ypatingai vertingų junginių rezervuaras. Daugybė tyrimų patvirtina medicininių grybų teigiamą naudą žmogaus organizmui. Mokslinėje literatūroje teigiama, kad grybai yra pati stipriausia natūrali imuninė jėga, kokia tik buvo atrasta. Todėl grybus galima laikyti neįkainojamu turtu žmonijos gerovei.

Yra daugiau nei 50 grybų rūšių, kurie dėl savo gydomųjų savybių vadinami medicininiais  grybais. Populiariausi ir labiausiai ištyrinėti mokslo yra Cordyceps spp. (vikšras grybelis), Ganoderma lucidum (reishi/lingzhi), Lentinula edodes (šitake).

Dėl savo teigiamo poveikio žmogaus organizmui kordicepsas netgi vadinamas biologiniu auksu. Galingomis gydomosiomis savybėmis kordicepsas pasižymi būtent dėl savo sudėties: a) aminorūgštys, ypač triptofanas, gerina centrinės nervų sistemos būklę, turi raminamąjį poveikį, teigiamai veikia imuninę sistemą; b) angliavandeniai (polisacharidai) stimuliuoja makrofagų veiklą, mažina cukraus kiekį kraujyje ir blogąjį cholesterolį; c) beta gliukanas moduliuoja imuninę sistemą, turi stiprų priešvėžinį, antiradiacinį poveikį; d) riebalai (steroliai) normalizuoja hormoninį foną, didina lytinį potraukį; e) nukleozidai skatina ląstelių regeneraciją, atpalaiduoja kraujagyslių sieneles, neleidžia susidaryti trombams; f) kordicepinas - unikali medžiaga, turinti antimikrobinį, antiparazitinį ir priešgrybelinį poveikį; g) kordicepso rūgštis pasižymi priešvėžiniu poveikiu; h) sudėtyje yra visi riebaluose ir vandenyje tirpūs vitaminai (išskyrus vit. D), taip pat daug įvairių mikroelementų ir fermentų.

Medicinos tikslais lingzhi/reishi (ganoderma lucidum) naudojamas tūkstančius metų. Grybo sudėtyje gausu polisacharidų, kurie stimuliuoja makrofagų veiklą. Todėl pasireiškia teigiamas poveikis imuninei sistemai. Sudėtyje esantys triterpenoidai pasižymi antibakteriniu, priešgrybeliniu, citotoksiniu, antiparazitiniu poveikiu. Cikliniai angliavandeniai reguliuoja kraujospūdį, pasižymi ryškiu kepenų apsaugos poveikiu. Sudėtyje taip pat gausu alkaloidų, 4 rūšys  monosacharidų, 18 amino rūgščių, mineralinės medžiagos ir mikrolelementai (Ca, Zn, Mn, Fe, Cu, Ge ir kt.), riebiosios rūgštys, vitaminai, biologiniai šarmai, įvairios kitos (manitolis, adenozinas, leticinas ir t. t.) biologiškai aktyvios medžiagos. Lingzhi/Reishi padeda mažinti stresą, nerimą, kaip pagalbinė priemonė tinkamas esant depresijai, emociniams protrūkiams, psichozei.

Šitake grybo sudėtyje taip pat gausu bioaktyvių polisacharidų, tokių kaip beta gliukanas ir lentinanas, monosacharidų, vitaminų (B2, B12, D2) ir maistinių skaidulų. Įrodyta, kad grybe esantys komponentai padeda esant hipertenzijai, sergant įvairiomis širdies ir kraujagyslių sistemos, kepenų ligomis, sutrikus imuninės sistemos veiklai ir sergant onkologija. Šitake pasižymi stipriu antioksidaciniu, priešgrybeliniu ir antimikrobiniu poveikiu.

Įrodyta, kad medicininiai grybai turi imunomoduliuojantį poveikį, o tai reiškia, kad jie padeda išlaikyti imuninės sistemos pusiausvyrą - stimuliuoja ją, kai yra su kuo kovoti (pvz., vėžys), ir reguliuoja ją, kai ji yra pernelyg aktyvi. Negana to, grybuose esantys junginiai moduliuoja tiek įgimtą (nespecifinę), tiek įgytą (specifinę) imuninę sistemą. Galiausiai, grybuose esantys vertingi junginiai aktyvina žarnyno imuninius veiksnius, o tai teigiamai veikia sisteminę imuniteto funkciją. Vieno tyrimo metu buvo siekiama patikrinti kordicepso veiksmingumą stiprinant imuninę sistemą ir įvertinti vartojimo saugumą. Sveiki suaugusieji buvo suskirstyti į 2 grupes: 1) intervencinė grupė (n = 39), kuriai buvo skirta po 1,68 g per parą kordicepso 8 savaites; 2) kontrolinė grupė (n = 40). Nustatyta, kad natūralių žudikų (NK) ląstelių citotoksinis aktyvumas buvo reikšmingai didesnis palyginus su kontroline grupe. Tyrimo rezultatai parodė, kad kordicepsas buvo saugus ir veiksmingas papildas, lėmęs geresnį imuninės sistemos funkcionavimą. Tyrėjai reziumavo, kad kordicepsas pasižymi imunomoduliaciniu poveikiu ir suaktyvina NK ląsteles. Kitame tyrime su pelėmis (n = 100) buvo tiriamas ganoderma lucidum grybo imunomoduliacinis poveikis. Nustatyta, kad šeriant peles šio grybo papildu, pagerėjo pelių nespecifinis ir specifinis imuninis atsakas. Be to nustatyta, kad kuo ganoderma lucidum papildo dozės yra didesnės, tuo poveikis imuninei sistemai yra reikšmingesnis. Ir tokio pobūdžio klinikinių tyrimų yra gerokai daugiau.

Kadangi medicininiai grybai moduliuoja imuninę sistemą, jie pasižymi stipriu priešvėžiniu aktyvumu, ypač jei yra vartojami kaip papildoma terapija kartu su įprastu gydymu (chemoterapija ir radioterapija). Be to, medicininiai grybai turi stiprių antioksidacinių, priešuždegiminių ir antialerginių savybių, reguliuoja cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje, gali padėti išvengti diabeto, hipertenzijos ir širdies bei kraujagyslių ligų. Grybai pasižymi ir stipriu antivirusiniu veikimu ir yra vertingi įvairių infekcijų atvejais. Grybuose yra didelis kiekis ergosterolio, kuris veikiamas saulės ar ultravioletinių spindulių, paverčiamas vitaminu D2 ir atlieka apsauginį vaidmenį sergant daugeliu ligų.

Imuniteto pusiausvyrą lemia daug įvairių veiksnių. Daugumą iš jų gali įtakoti pats žmogus: subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, savalaikis poilsis, organizmo detoksikacija, ląstelių bei audinių aprūpinimas būtinosiomis organinės kilmės biologiškai aktyviomis medžiagomis. Kiekvienas iš mūsų turėtume suvokti, kad pats žmogus turi prisiimti atsakomybę už savo sveikatą ir ligas. Tai ne gydytojo ar medicinos sistemos problema. Sveikata turėtų būti kiekvieno iš mūsų prioritetas ir svarbiausia vertybė, kurią reikia saugoti, puoselėti ir atsakingai ja rūpintis.

Geriausias gydymo būdas – sveikatos prevencija!!!
Būkite sveiki su Happiness

www.saugoksveikata.lt


Literatūra:

 

  1. Ayeka, P. A. 2018. Potential of Mushroom Compounds as Immunomodulators in Cancer Immunotherapy: A Review// Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine.
  2. Jung, S. J., Jung, E., Choi, E. K., Sin, H., Chae, S. W. 2019. Immunomodulatory effects of a mycelium extract of Cordyceps (Paecilomyces hepiali; CBG-CS-2): a randomized and double-blind clinical trial // BMC Complementary and Alternative Medicine, 19(77).
  3. Nigam, Y., Knight, J. 2020. The lymphatic system 3: its role in the immune system //  Nursing Times, 116 (12).
  4. Pohleven, J., Korošec, T., Gregori, A. 2016. Medicinal mushrooms. MycoMedica, d. o. o.
  5. Rahman, M. A., Abdullah, N., Aminudin, N. 2018. Lentinula edodes (shiitake mushroom): An assessment of in vitro anti-atherosclerotic bio-functionality // Saudi Journal of Biological Sciences, 25(8).
  6. Swiatczak, B. 2014. Immune Balance: The Development of the Idea and Its Applications // Journal of the History of Biology, 47.
  7. The Importance of a Balanced Immune Response. Prieiga per internetą>>
  8. Understanding the Immune System How It Works. Prieiga per internetą>>
  9. Zhao, S., Gao, Q., Rong, Ch., Wang, S., Liu, Y. 2020. Immunomodulatory Effects of Edible and Medicinal Mushrooms and Their Bioactive Immunoregulatory Products // Journal of Fungi, 6(4).
  10. Shi, Y., Cai, D., Wang, X., Liu, X. 2013. Immunomodulatory Effect of Ganoderma Lucidum Polysaccharides (GLP) on Long-Term Heavy-Load Exercising Mice // International journal for vitamin and nutrition research, 82(6).

 


Kad energija jūsų neapleistų

Kad energija jūsų neapleistų

Jeigu norite, kad grožis, sveikata ir energija neapleistų jūsų, kasdien atlikite keletą nesudėtingų dalykų ir netruksite pastebėti, jog savijauta tikrai pagerėjo. Rytinė mankšta - net ir nedideli, bet reguliarūs fiziniai krūviai padeda išsaugoti...


Pigiausias lieknėjimo būdas – dvi stiklinės vandens

Pigiausias lieknėjimo būdas – dvi stiklinės vandens

Naujas tyrimas parodė, kad tie, kurie prieš kiekvieną valgį išgeria dvi stiklines vandens, greičiau lieknėja nei tie, kurie reguliariai skaičiuoja kalorijas. Kaip praneša dailymail.co.uk, jeigu receptiniai svorio metimo vaistai padeda kūnui...


Žaismė – priešnuodis egzaminų įtampai

Žaismė – priešnuodis egzaminų įtampai

Bemiegės naktys prie vadovėlių. Tokia kasdienybė laukia abiturientų. Medikų manymu, egzaminai bei jų keliamas stresas yra naudingi. Bet tik tada, kai neperlenkiama lazda. Ar egzaminų sukelta įtampa bei stresas gali tapti rimtų ligų priežastimi?...


Kaip apsisaugoti nuo nudegimų?

Kaip apsisaugoti nuo nudegimų?

Sveikatos specialistai primena, kad kapinėse uždegta žvakė yra ne tik simbolis, tačiau ir ugnis. Kaip išvengti nelaimingų atsitikimų? Kauno Visuomenės sveikatos biuro specialistai akcentuoja, kad žvakių liepsna gali nudeginti rankas, pradeginti...


Pasipriešinti Alzheimeriui ir pilkajai zonai

Pasipriešinti Alzheimeriui ir pilkajai zonai

Alzheimerio liga tam tikrą dalį žmonių pasiglemžia jau po 60-65 gyvenimo metų. Dr. Gintaro Valinčiaus vadovaujami septynių Lietuvos mokslo institucijų tyrėjai tikisi suprasti neurodegeneracinių ligų molekulinį mechanizmą, detektuoti ir įsiterpti į...


Apgamai gali slėpti atsakymus, kaip gydyti vėžį

Apgamai gali slėpti atsakymus, kaip gydyti vėžį

Turintiesiems daugybę apgamų juodi taškiukai ant odos yra tokie pat natūralūs, kaip ir strazdanotiems strazdanos. Tačiau pasirodo, kad kiekvienas apgamas yra pigmentinių ląstelių auglys, tačiau ne visada piktybinis. Šios ląstelės, susidariusios į...


Judėjimas - geros nuotaikos receptas

Judėjimas - geros nuotaikos receptas

Jei norite būti sveiki, geros nuotaikos - ne vaikščiokite, o bėgiokite. Mokslininkai nustatė ir patvirtino, kad energingai judantieji gyvena ilgiau, jų gyvenimo kokybė daug geresnė nei lėtai vaikštančių ir tinginiaujančių žmonių. Klysta tie, kurie...


Skausmo draugas – stresas

Skausmo draugas – stresas

"Daktare, padarykite stebuklą", – neretai prašo skausmo iškamuoti ligoniai. Kartais Klaipėdos universitetinės ligoninės Skausmo skyriaus vedėjui Albertui Albertjanui toks stebuklas pavyksta – pacientas nuo skausmų...


Aštuoni mitai apie mūsų sveikatą

Aštuoni mitai apie mūsų sveikatą

Žmonių sveikata ilgus amžius buvo apipinta prietarais ir melagystėmis, bet nepaisant medicinos pažangos, keletas paplitusių mitų išlieka, rašo britų dienraštis "Telegraph". Gydytojas Claudius Galenas, gyvenęs maždaug 130 mūsų eros...


Nepakankamai vartojant magnio didėja širdies smūgio rizika (05-04)

Nepakankamai vartojant magnio didėja širdies smūgio rizika (05-04)

Žmonėms, kurių kraujyje yra mažai magnio, širdies smūgio rizika padidėja maždaug ketvirtadaliu, teigia JAV mokslininkai. Žurnale "American Journal of Epidemiology" jie rašo, kad padidinus šio mineralo kiekį, sumažėja išeminio insulto...


Gyvename ilgiau, tačiau ilgiau ir sergame

Gyvename ilgiau, tačiau ilgiau ir sergame

Ilgesnis gyvenimas nebūtinai yra privalumas - tai gali reikšti daugiau metų, praleistų kovojant su ligomis ir negalia, informuoja dailymail.co.uk. Skaičiavimai rodo, kad numatoma žmonių gyvenimo trukmė ilgėja, bet, pasak mokslininkų, lyginant su...


Gripas puola alkanus ir pavargusius

Gripas puola alkanus ir pavargusius

Suvalgius skiltelę česnako imunitetas nesustiprėja. Grūdintis reikia ilgai ir įvairiais būdais, juolab kad medikai grasina dar ateisiančia antrąja pandeminio gripo banga. Maistas, judėjimas ir poilsis yra sveikatos pagrindas. Prie nuovargio, bado...


Tyrimas: dujinės viryklės kelia didesnį vėžio pavojų

Tyrimas: dujinės viryklės kelia didesnį vėžio pavojų

Norvegijos mokslininkai nustatė, kad mėsos kepimas ant dujinės viryklės gali padidinti susirgimo vėžiu pavojų, praneša dienraštis "Daily Mail". Norvegijos Mokslo ir technologijų universiteto mokslininkų atlikto tyrimo išvadose teigiama,...


Karotenoidai gali sumažinti rūkančiųjų krūties vėžio riziką

Karotenoidai gali sumažinti rūkančiųjų krūties vėžio riziką

Gydytojai apskritai rekomenduoja vengti tabako, tačiau naujausios tyrimo rezultatai atskleidė, kad rūkančios moterys gali turėti naudos vartodamos daugiau alfa ir beta karoteno turtingo maisto. Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas "European...


URO procedūrų kompleksas – ir vyrams, ir moterims

URO procedūrų kompleksas – ir vyrams, ir moterims

Druskininkų poilsio ir sveikatingumo kompleksas „Grand SPA Lietuva“ parengė kompleksinę šešių dienų programą urologiniams sutrikimams gydyti. URO – tai įvairių gydymo procedūrų derinys, mažinantis varginamus skausmus, gerinantis...


Kiekvieną dieną suvalgykime po svogūną

Kiekvieną dieną suvalgykime po svogūną

1. Per dieną reikėtų suvartoti iki 2–3 šaukštų bičių duonos, iki 3–4 šaukštų medaus. Bičių produktai turi imuninei sistemai reikalingų "statybinių" medžiagų. Žiedadulkėse yra visų aminorūgščių, kurios veikia imuninių ląstelių...


Batai kenkia mūsų kojoms

Batai kenkia mūsų kojoms

Evoliucijai prireikė 4 milijonų metų, kad ištobulintų žmogaus pėdas ir kojas. Tačiau panašu, jog šį gamtos šedevrą mes gadiname sulig kiekvienu žingsniu. Witwatersrand Universiteto (PAR) mokslininkai palygino skirtinguose regionuose gyvenančių...


Grybais apsinuodijo jau trys kauniečiai

Grybais apsinuodijo jau trys kauniečiai

Šiais metais Kauno visuomenės sveikatos centras iš miesto gydymo įstaigų yra gavęs tris, o iš Prienų – vieną pranešimą apie apsinuodijimo grybais atvejus. Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro duomenimis, 2007 metais visoje Lietuvoje...


Naudingi patarimai, kaip saugiai naudotis mobiliuoju telefonu

Naudingi patarimai, kaip saugiai naudotis mobiliuoju telefonu

Kiekvieną dieną mus supa įvairūs elektroniniai prietaisai. Dėl to mus nuolat veikia įvairaus intensyvumo ir dažnio elektromagnetiniai laukai. Sparčiai vystantis bevielėms technologijoms ir augant jų paklausai, kyla vis daugiau klausimų, susijusių...


Vatikano radijo siųstuvai sukelia vėžį

Vatikano radijo siųstuvai sukelia vėžį

Tarp radiacijos, kurią skleidžia Vatikano radijo siųstuvai, ir vėžiu sergančių vaikų yra "nuoseklus ir pastebimas" ryšis, teigia ekspertai. Italijos teismai jau dešimtmetį aiškinasi, kodėl šeimose, gyvenančiose netoli Vatikano radijo...


Rapsai pavojingi sveikatai: piktas gandas ar realybė?

Rapsai pavojingi sveikatai: piktas gandas ar realybė?

Pastaruoju metu į dažną elektroninio pašto dėžutę atkeliavusi rapsų aliejų kompromituojanti informacija sukėlė nerimą ne vienam, šį aliejų vartojančiam kasdieniam maistui gaminti. Kaip ir dauguma kitų šiukšlių, kurie kaip virusai sklinda iš vienos...


Ką daryti, jei ėda rėmuo

Ką daryti, jei ėda rėmuo

Jei apatinis stemplės raukas atsipalaiduoja per dažnai arba per smarkiai, rūgščių skrandžio sulčių gali patekti į stemplę. Tada deginamai graužia už krūtinkaulio ar net kaklo srityje. Kartais šį pojūtį galima supainioti su širdies skausmu. Vis...


Vyrų imunitetas silpnesnis nei moterų

Vyrų imunitetas silpnesnis nei moterų

Nuo šiol vyrai turi kaip pasiteisinti, kodėl juos dažniau puola peršalimo ligos: mokslininkai išsiaiškino, kad dėl to kalta silpnesnė stipriosios lyties imuninė sistema. Tvirtinama, kad moterų imunitetas aktyviau kovoja su ligų sukėlėjais dėl daug...


Kad neužgestų akių šviesa

Kad neužgestų akių šviesa

Kad ir kaip to nenorime, metai bėga, kūnas pavargsta, ir akys tampa nebe tokios šviesios. Apie vyresnio amžiaus žmonėms akių šviesą atimančias ligas kalbamės su Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Akių ligų skyriaus gydytoja...


Žalingi įpročiai pasendina 12 metų

Žalingi įpročiai pasendina 12 metų

Anksčiau tiek žalingų įpročių turintį žmogų būtų nelengva rasti, tačiau šiuo metu savo organizmą alina nemaža dalis žmonijos. Nenorite veidrodyje išvysti pasenusį savo atvaizdą? Prieš užsidegdamas cigaretę, keldamas taurę vyno ar atsisakęs pietų...


Kaitra sutrumpins europiečių gyvenimo trukmę

Kaitra sutrumpins europiečių gyvenimo trukmę

Metų metus mokslininkai manė, kad vienas iš nedaugelio šylančio klimato privalumų bus tas, kad sumažės mirčių dėl smarkių šalčių. Dabar paaiškėjo, jog su padidėjusia kaitra susijusių mirčių skaičius, bent Europoje, augs tiek, kad tokį sumažėjimą...


Kur namuose statyti kompiuterį?

Kur namuose statyti kompiuterį?

Turbūt ne viena šeima vasarą ketina įsigyti naują kompiuterį. Marijampolės visuomenės sveikatos centro specialistai pataria, į ką atkreipti dėmesį ruošiant vietą kompiuteriui namuose. Primename, kad ilgalaikis darbas ar pramogavimas prie...


Šaltis gali išprovokuoti galūnių spazmus

Šaltis gali išprovokuoti galūnių spazmus

Jau treji metai pradėjus vėsti orams mano paaugliui sūnui pradeda skaudėti ir tinti plaštakų ir pėdų sąnariai, kyla temperatūra. Iki pat pavasario jis nuolat sirguliuoja, o atsigauti pradeda tik balandžio pabaigoje. Gydytoja nustatė šalčio...


Aistra apsipirkinėti priklauso nuo menstruacijų ciklo

Aistra apsipirkinėti priklauso nuo menstruacijų ciklo

Apsipirkinėjimo aistros negalinčios suvaldyti dailiosios lyties atstovės dabar turi kaip pasiteisinti - mokslininkai nustatė, kad šią aistrą stimuliuoja moters menstruacijų ciklas, praneša BBC.


Buvimas šalia sergančiojo. Kai negali likti vienas

Buvimas šalia sergančiojo. Kai negali likti vienas

Sakoma, kad žmogui netenka išgyventi ir pakelti daugiau, nei jis galėtų... Jeigu taip ir nutinka, gana dažnai kažkaip visai netikėtai imi ir sulauki pagalbos, apie kurią jei ir pagalvodavai, tai nesitikėdavai sulaukti ir, žinoma, vis...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila