Sausio 24d. Pirmadienis

Imuniteto stiprinimas natūraliomis priemonėmis

2021 Liepos 15d.

Imuninė sistema yra darnoje funkcionuojantis ląstelių, audinių ir organų tinklas, kurio paskirtis saugoti organizmą nuo „įsibrovėlių“. Tai visų pirma mikrobai - maži, įvairias infekcijas ir ligas sukeliantys organizmai, tokie kaip bakterijos, virusai, parazitai, grybeliai. Kadangi žmogaus organizmas yra ideali aplinka daugeliui mikrobų, jie bando į jį „įsibrauti“. Pagrindinė imuninės sistemos užduotis – neįsileisti jų arba, jei to nepavyksta, aptikti „įsibrovėlius“ ir juos sunaikinti.

Imuninė sistema yra nepaprastai sudėtinga. Ji gali atpažinti bei prisiminti milijonus skirtingų „įsibrovėlių“ ir pagaminti antikūnus, kurie juos sunaikina. Imuninės sistemos organai yra išdėstyti visame kūne (1 pav.). Jie vadinami limfoidiniais organais, nes juose yra limfocitai - baltieji kraujo kūneliai, kurie yra pagrindiniai imuninės sistemos veikėjai.

Kai nusilpsta imuninė sistema, ji gali nesugebėti apsaugoti organizmo nuo „įsibrovėlių“ ir į organizmą patenka infekcijos. Tačiau gali nutikti ir taip, kad imuninis aktyvumas tampa per stiprus ir imuninės sistemos ląstelės ima naikinti kitas sveikas organizmo ląsteles. O tai gali sukelti alergijas, autoimunines ligas (tokias kaip sisteminė raudonoji vilkligė, reumatoidinis artritas, celiakija ir kt.), įvarius audinių pažeidimus ir net vėžį.

Imuniteto pusiausvyra yra tada, kai organizmo imuninės ląstelės geba, kai reikia, aktyvuoti imuninę sistemą ir sustiprinti gynybą nuo „įsibrovėlių“ arba geba, kai reikia, slopinti imuninės sistemos veikimą, kad ji netaptų pernelyg aktyvi ir „nepultų“ savų sveikų ląstelių. Taigi, ypatingai svarbu ne stiprinti imunitetą, o reguliuoti imuniteto pusiausvyrą ir ją palaikyti. Šis procesas vadinamas imunomoduliacija.

Dauguma rinkoje esančių imunomoduliatorių yra sintetiniai arba pusiau sintetiniai junginiai. Tačiau vis labiau domimasi natūraliais imunomoduliatoriais, kurie yra saugesni nei sintetiniai ir nesukelia jokio pašalinio poveikio. Vienas svarbiausių ir labiausiai mokslo ištyrinėtų natūralių imunomoduliatorių šaltinių yra medicininiai grybai. Šių grybų terapinė galia Rytų medicinoje žinoma jau tūkstančius metų. Ne tik žinoma, bet ir naudojama, nes tai didžiulis ypatingai vertingų junginių rezervuaras. Daugybė tyrimų patvirtina medicininių grybų teigiamą naudą žmogaus organizmui. Mokslinėje literatūroje teigiama, kad grybai yra pati stipriausia natūrali imuninė jėga, kokia tik buvo atrasta. Todėl grybus galima laikyti neįkainojamu turtu žmonijos gerovei.

Yra daugiau nei 50 grybų rūšių, kurie dėl savo gydomųjų savybių vadinami medicininiais  grybais. Populiariausi ir labiausiai ištyrinėti mokslo yra Cordyceps spp. (vikšras grybelis), Ganoderma lucidum (reishi/lingzhi), Lentinula edodes (šitake).

Dėl savo teigiamo poveikio žmogaus organizmui kordicepsas netgi vadinamas biologiniu auksu. Galingomis gydomosiomis savybėmis kordicepsas pasižymi būtent dėl savo sudėties: a) aminorūgštys, ypač triptofanas, gerina centrinės nervų sistemos būklę, turi raminamąjį poveikį, teigiamai veikia imuninę sistemą; b) angliavandeniai (polisacharidai) stimuliuoja makrofagų veiklą, mažina cukraus kiekį kraujyje ir blogąjį cholesterolį; c) beta gliukanas moduliuoja imuninę sistemą, turi stiprų priešvėžinį, antiradiacinį poveikį; d) riebalai (steroliai) normalizuoja hormoninį foną, didina lytinį potraukį; e) nukleozidai skatina ląstelių regeneraciją, atpalaiduoja kraujagyslių sieneles, neleidžia susidaryti trombams; f) kordicepinas - unikali medžiaga, turinti antimikrobinį, antiparazitinį ir priešgrybelinį poveikį; g) kordicepso rūgštis pasižymi priešvėžiniu poveikiu; h) sudėtyje yra visi riebaluose ir vandenyje tirpūs vitaminai (išskyrus vit. D), taip pat daug įvairių mikroelementų ir fermentų.

Medicinos tikslais lingzhi/reishi (ganoderma lucidum) naudojamas tūkstančius metų. Grybo sudėtyje gausu polisacharidų, kurie stimuliuoja makrofagų veiklą. Todėl pasireiškia teigiamas poveikis imuninei sistemai. Sudėtyje esantys triterpenoidai pasižymi antibakteriniu, priešgrybeliniu, citotoksiniu, antiparazitiniu poveikiu. Cikliniai angliavandeniai reguliuoja kraujospūdį, pasižymi ryškiu kepenų apsaugos poveikiu. Sudėtyje taip pat gausu alkaloidų, 4 rūšys  monosacharidų, 18 amino rūgščių, mineralinės medžiagos ir mikrolelementai (Ca, Zn, Mn, Fe, Cu, Ge ir kt.), riebiosios rūgštys, vitaminai, biologiniai šarmai, įvairios kitos (manitolis, adenozinas, leticinas ir t. t.) biologiškai aktyvios medžiagos. Lingzhi/Reishi padeda mažinti stresą, nerimą, kaip pagalbinė priemonė tinkamas esant depresijai, emociniams protrūkiams, psichozei.

Šitake grybo sudėtyje taip pat gausu bioaktyvių polisacharidų, tokių kaip beta gliukanas ir lentinanas, monosacharidų, vitaminų (B2, B12, D2) ir maistinių skaidulų. Įrodyta, kad grybe esantys komponentai padeda esant hipertenzijai, sergant įvairiomis širdies ir kraujagyslių sistemos, kepenų ligomis, sutrikus imuninės sistemos veiklai ir sergant onkologija. Šitake pasižymi stipriu antioksidaciniu, priešgrybeliniu ir antimikrobiniu poveikiu.

Įrodyta, kad medicininiai grybai turi imunomoduliuojantį poveikį, o tai reiškia, kad jie padeda išlaikyti imuninės sistemos pusiausvyrą - stimuliuoja ją, kai yra su kuo kovoti (pvz., vėžys), ir reguliuoja ją, kai ji yra pernelyg aktyvi. Negana to, grybuose esantys junginiai moduliuoja tiek įgimtą (nespecifinę), tiek įgytą (specifinę) imuninę sistemą. Galiausiai, grybuose esantys vertingi junginiai aktyvina žarnyno imuninius veiksnius, o tai teigiamai veikia sisteminę imuniteto funkciją. Vieno tyrimo metu buvo siekiama patikrinti kordicepso veiksmingumą stiprinant imuninę sistemą ir įvertinti vartojimo saugumą. Sveiki suaugusieji buvo suskirstyti į 2 grupes: 1) intervencinė grupė (n = 39), kuriai buvo skirta po 1,68 g per parą kordicepso 8 savaites; 2) kontrolinė grupė (n = 40). Nustatyta, kad natūralių žudikų (NK) ląstelių citotoksinis aktyvumas buvo reikšmingai didesnis palyginus su kontroline grupe. Tyrimo rezultatai parodė, kad kordicepsas buvo saugus ir veiksmingas papildas, lėmęs geresnį imuninės sistemos funkcionavimą. Tyrėjai reziumavo, kad kordicepsas pasižymi imunomoduliaciniu poveikiu ir suaktyvina NK ląsteles. Kitame tyrime su pelėmis (n = 100) buvo tiriamas ganoderma lucidum grybo imunomoduliacinis poveikis. Nustatyta, kad šeriant peles šio grybo papildu, pagerėjo pelių nespecifinis ir specifinis imuninis atsakas. Be to nustatyta, kad kuo ganoderma lucidum papildo dozės yra didesnės, tuo poveikis imuninei sistemai yra reikšmingesnis. Ir tokio pobūdžio klinikinių tyrimų yra gerokai daugiau.

Kadangi medicininiai grybai moduliuoja imuninę sistemą, jie pasižymi stipriu priešvėžiniu aktyvumu, ypač jei yra vartojami kaip papildoma terapija kartu su įprastu gydymu (chemoterapija ir radioterapija). Be to, medicininiai grybai turi stiprių antioksidacinių, priešuždegiminių ir antialerginių savybių, reguliuoja cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje, gali padėti išvengti diabeto, hipertenzijos ir širdies bei kraujagyslių ligų. Grybai pasižymi ir stipriu antivirusiniu veikimu ir yra vertingi įvairių infekcijų atvejais. Grybuose yra didelis kiekis ergosterolio, kuris veikiamas saulės ar ultravioletinių spindulių, paverčiamas vitaminu D2 ir atlieka apsauginį vaidmenį sergant daugeliu ligų.

Imuniteto pusiausvyrą lemia daug įvairių veiksnių. Daugumą iš jų gali įtakoti pats žmogus: subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, savalaikis poilsis, organizmo detoksikacija, ląstelių bei audinių aprūpinimas būtinosiomis organinės kilmės biologiškai aktyviomis medžiagomis. Kiekvienas iš mūsų turėtume suvokti, kad pats žmogus turi prisiimti atsakomybę už savo sveikatą ir ligas. Tai ne gydytojo ar medicinos sistemos problema. Sveikata turėtų būti kiekvieno iš mūsų prioritetas ir svarbiausia vertybė, kurią reikia saugoti, puoselėti ir atsakingai ja rūpintis.

Geriausias gydymo būdas – sveikatos prevencija!!!
Būkite sveiki su Happiness

www.saugoksveikata.lt


Literatūra:

 

  1. Ayeka, P. A. 2018. Potential of Mushroom Compounds as Immunomodulators in Cancer Immunotherapy: A Review// Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine.
  2. Jung, S. J., Jung, E., Choi, E. K., Sin, H., Chae, S. W. 2019. Immunomodulatory effects of a mycelium extract of Cordyceps (Paecilomyces hepiali; CBG-CS-2): a randomized and double-blind clinical trial // BMC Complementary and Alternative Medicine, 19(77).
  3. Nigam, Y., Knight, J. 2020. The lymphatic system 3: its role in the immune system //  Nursing Times, 116 (12).
  4. Pohleven, J., Korošec, T., Gregori, A. 2016. Medicinal mushrooms. MycoMedica, d. o. o.
  5. Rahman, M. A., Abdullah, N., Aminudin, N. 2018. Lentinula edodes (shiitake mushroom): An assessment of in vitro anti-atherosclerotic bio-functionality // Saudi Journal of Biological Sciences, 25(8).
  6. Swiatczak, B. 2014. Immune Balance: The Development of the Idea and Its Applications // Journal of the History of Biology, 47.
  7. The Importance of a Balanced Immune Response. Prieiga per internetą>>
  8. Understanding the Immune System How It Works. Prieiga per internetą>>
  9. Zhao, S., Gao, Q., Rong, Ch., Wang, S., Liu, Y. 2020. Immunomodulatory Effects of Edible and Medicinal Mushrooms and Their Bioactive Immunoregulatory Products // Journal of Fungi, 6(4).
  10. Shi, Y., Cai, D., Wang, X., Liu, X. 2013. Immunomodulatory Effect of Ganoderma Lucidum Polysaccharides (GLP) on Long-Term Heavy-Load Exercising Mice // International journal for vitamin and nutrition research, 82(6).

 

Plyšę raiščiai rekonstruojami operacinėje

Plyšę raiščiai rekonstruojami operacinėje

Kelio kryžminių raiščių plyšimas - gana dažna aktyviai judančių jaunų ir vidutinio amžiaus žmonių trauma. Jiems padeda traumatologai, pašalinantys pažeistus raiščius ir vietoj jų pritvirtinantys naujus, suformuotus iš paciento sausgyslių....


Apsauga nuo visų ligų

Apsauga nuo visų ligų

Reikia stiprinti imunitetą. Tokį pirmą patarimą dažnai išgirstame pravėrę šeimos gydytojo kabineto duris, kai siaučia gripas ir peršalimo ligos. Bendrosios medicinos praktikos klinikos vadovas Alfonsas Paliulis teigia: norint, kad mūsų organizmo...


Žaidimai išgelbėjo berniuko regą

Žaidimai išgelbėjo berniuko regą

Kaip praneša dailymail.co.uk, šešiametis berniukas, kuris buvo viena akimi aklas, dabar vėl gerai mato, dėka jo daktaro, paskyrusio reguliarius žaidimo seansus konsole "Nintendo DS". Dešinioji Ben Michaels akis kentėjo nuo ambliopijos...


Ar teisingai geriate vaistus?

Ar teisingai geriate vaistus?

Net jei informaciniame vaistų vartojimo lapelyje nurodoma tabletes nuryti užgeriant vandeniu, dauguma žmonių tai tiesiog užmiršta. Tačiau nurodymai nerašomi be priežasties. Jei ir atrodo, kad pavyko vaistus nuryti, jie gali kuriam laikui užstrigti...


Už lieknėjimą mokama sveikata

Už lieknėjimą mokama sveikata

Turguje iš po skverno pardavinėjamo kiniško lieknėjimo preparato "Lida" lengvai galima įsigyti ir lietuviškose interneto svetainėse. Šio maisto papildo, kuris yra nelegalus Europos Sąjungoje, tačiau labai mėgstamas Lietuvoje,...


Nuo internetinės priklausomybės gydo elektrošoku

Nuo internetinės priklausomybės gydo elektrošoku

Kinijos Šandunio provincijoje veikiančioje klinikoje praktikuojamas prieštaringai vertinamas gydymo metodas - žmonės, daugiausia paaugliai, nuo internetinės priklausomybės išvaduojami taikant elektrošoką. Klinikoje dirbantys gydytojai tvirtina,...


Specialistai pataria vengti maudynių upėse ir ežeruose

Specialistai pataria vengti maudynių upėse ir ežeruose

Vandens kokybę tiriantys specialistai po smarkių liūčių pataria parą nesimaudyti miestų upėse ar ežeruose. Tuomet rizika užsikrėsti įvairiomis infekcinėmis ligomis labai padidėja, pranešė "TV3 žinios". Pagrindinių Vilniaus vandens...


Holger Lahayne. Dirbtinis apvaisinimas ir teologų požiūris

Holger Lahayne. Dirbtinis apvaisinimas ir teologų požiūris

Industrinėse Vakarų šalyse kas penkta sutuoktinių pora ne savo noru lieka bevaikė. Viena iš galimybių tokiai porai susilaukti palikuonių yra dirbtinis apvaisinimas. Esama tokių metodų: Intrauterinė inseminacija (IUI). Sperma patalpinama gimdos...


Tyrimas: trečdalis vyresnio amžiaus vyrų niekada nesilankė pas urologą

Tyrimas: trečdalis vyresnio amžiaus vyrų niekada nesilankė pas urologą

Medikai tvirtina, kad, remiantis atlikto tyrimo duomenimis, net 36 proc. tikslinės grupės, t.y. 50-74 metų amžiaus vyrų, niekada nesilankė pas urologą dėl prostatos. 35 proc. apklaustųjų tvirtino, kad pas urologą apsilankantys bent kartą per...


Potencijos sutrikimai skatina širdies ligas

Potencijos sutrikimai skatina širdies ligas

Vyrai, turintys potencijos sutrikimų ir mažą testosterono lygį, greičiau suserga ir miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Florencijos universiteto medikai atliko tyrimus ir nustatė, kad antsvoris tiesiogiai veikia kraujotaką į varpą ir tokiu...


Norite išlaikyti tobulą figūrą? Nesituokite

Norite išlaikyti tobulą figūrą? Nesituokite

Jei norite puikuotis tobula figūra, moterys neturėtų tuoktis, o vyrai skirtis su savo mylimosiomis. Vieniša moteris rūpinasi savo išvaizda, atidžiai renkasi maisto produktus ir visuomet randa šiek tiek laiko apsilankyti sporto salėje. Kai...


Batai pakeitė žmogaus bėgimo būdą

Batai pakeitė žmogaus bėgimo būdą

Žmogui ėmus avėti minkštus bėgimo batelius, pasikeitė ir jo bėgimo būdas, tvirtina mokslininkai. Analizuodami sulėtintą bėgimo vaizdo įrašą, mokslininkai nustatė, jog basi bėgikai koją ant žemės stato visai kitaip nei avintys batus. Paaiškėjo, jog...


Tyrimas: plastikinių butelių medžiaga kenkia žarnynui

Tyrimas: plastikinių butelių medžiaga kenkia žarnynui

Prancūzijos mokslininkai nustatė, kad plastikinių maisto pakuočių sudėtyje esantis polimeras bisfenolis A neigiamai veikia žarnyno veiklą. Tulūzos (Prancūzija) Nacionalinis agronominių tyrimų institutas pranešė, kad jo mokslininkams pirmą kartą...


Kalbos sutrikimus svarbu pastebėti kuo anksčiau

Kalbos sutrikimus svarbu pastebėti kuo anksčiau

Kuo anksčiau reikėtų pastebėti vaikų kalbos ir komunikacijos sutrikimus, atsirandančius dėl nejudraus liežuvio, netinkamo dantų sukandimo, mikčiojimą: tada specialisto pagalba yra efektyvesnė. "Kai kuriuos sutrikimus vaikai išauga. Kitus...


Po insulto atsigauti padeda dainavimas

Po insulto atsigauti padeda dainavimas

Nauji moksliniai tyrimai rodo, jog išdainuodami žodžius pacientai greičiau atsistato po insulto, rašo "bbc.co.uk". Dainuojant dirba kita smegenų dalis, nei atsakinga už kalbą. Tad jei pacientų "kalbos centras" po insulto...


Mokslininkai nustatė, kodėl žiema yra gripo sezonas

Mokslininkai nustatė, kodėl žiema yra gripo sezonas

Ar niekada nekilo klausimas, kodėl žiema yra gripo sezonas? Mokslininkai ilgai laužė galvą, kodėl gripo ir kiti kvėpavimo takais į žmogaus organizmą patenkantys virusai plinta gerokai smarkiau šaltuoju metų laiku. Buvo sugalvota įvairių teorijų,...


Ar tikrai per mažai suvalgo?

Ar tikrai per mažai suvalgo?

Neretai jauni tėvai skundžiasi, jog jų kūdikis prastai valgo ir, kaip jiems patiems atrodo, yra per liesas. Juo labiau, kad gydytojai vis pabrėžia: pirmąjį pusmetį mažylis turi priaugti po 700-800 g, antrajį – po 400-500 g kas mėnesį. Tačiau...


Kodėl orgazmas vadinamas mažąja mirtimi?

Kodėl orgazmas vadinamas mažąja mirtimi?

Orgazmo metu širdis plaka stipriau, o besimylintys žmonės kelioms akimirkoms praranda savitvardą. Ar tai mitas? Mokslininkai pateikia 16 faktų apie orgazmą. 1. Įvairūs tyrimai įrodė, jog vyrai, du tris kartus per savaitę patiriantys orgazmą,...


Pirmasis pasaulyje bioninis rankos protezas jau prieinamas plačiajai rinkai

Pirmasis pasaulyje bioninis rankos protezas jau prieinamas plačiajai rinkai

Bio-elektroninį rankos protezą "i-LIMB Hand" su penkiais individualiai valdomais pirštais sukūrusi Škotijos kompanija "Touch Bionics" paskelbė, jog pradeda masinį šių naujųjų produktų tiekimą. Kompanija tos pačios technologijos...


Naujausia lieknėjimo "mada" - skausmingas lopas ant liežuvio

Naujausia lieknėjimo "mada" - skausmingas lopas ant liežuvio

Jei jau išbandėte visas šiame pasaulyje egzistuojančias dietas, tačiau vis vien negalite atsikratyti perteklinio svorio, nenusiminkite - yra dar viena naujoviška alternatyva. Tiesa, norint ja pasinaudoti, save reikės pasmerkti šiokioms tokioms...


Hipertonija – neturtingųjų liga

Hipertonija – neturtingųjų liga

Mokslininkai iš Stokholmo nustatė, kad suaugusiems, kurie, būdami vaikai, auga nepasiturinčiose šeimoje, padidėja rizika susirgti hipertonija. Švedai analizavo 1926–1958 metais šalyje gimusių 12 000 dvynukų susirgimų hipertonija duomenis,...


Žuvies taukai ląsteles saugo nuo senėjimo

Žuvies taukai ląsteles saugo nuo senėjimo

Omega-3 polinesočiųjų riebiųjų rūgščių turtingas maistas padeda širdies ligomis sergančių asmenų DNR apsaugoti nuo irimo, ir tai gali paaiškinti, kodėl žuvų taukai tokie vertingi ligoniams, patyrusiems širdies smūgį. Pasak dr. Ramin Farzaneh-Far...


Gydytojui pataria kompiuteris

Gydytojui pataria kompiuteris

Navigacijos sistema praverčia ne tik kelionėje. Gydytojams ji padeda operacinėje. Klaipėdos apskrities ligoninės traumatologai ortopedai kelio sąnarį protezuoja, paisydami kompiuterinės programos duodamų patarimų. Kelio sąnario keitimo operacijų...


"Gerieji" riebalai širdies ligų tikimybę sumažina penktadaliu

"Gerieji" riebalai širdies ligų tikimybę sumažina penktadaliu

Sočiuosius, gyvuliniame maiste esančius riebalus pakeitus sveikesniais, tikimybė susirgti širdies ligomis sumažėja penktadaliu, rodo JAV atliktas tyrimas. Harvardo medicinos mokyklos mokslininkų išvados papildo duomenis apie polinesočiųjų riebalų...


Norą anksti keltis lemia geno mutacija

Norą anksti keltis lemia geno mutacija

Gal turite kolegų, kuriems pakanka vos kelių valandų miego, kad jie ryte pakiltų iš lovos anksti ir kupini jėgų, o jūs, nepaisant visų įdėtų pastangų pakeisti savo įpročius, darbingi tampate tik po valandos žiovavimo ir puodelio kavos? Gali būti,...


Nemokamas vanduo toks pat geras, kaip ir pirktinis

Nemokamas vanduo toks pat geras, kaip ir pirktinis

"Veido" užsakytas laboratorinis tyrimas atskleidžia, kad Lietuvoje lygiai toks pat geras yra tiek pirktinis, tiek iš čiaupo bėgantis vanduo, o patys geriausi parametrai – natūraliame šaltinio vandenyje. Abejonių kelia tik šulinių...


Lietuviai dirba ilgiau už vidutinį europietį

Lietuviai dirba ilgiau už vidutinį europietį

Tyrimų bendrovės "Eurofound" atliktas tyrimas parodė, kad Europos valstybėse visu etatu dirbančių žmonių reali darbo savaitė yra ilgesnė nei 2010 Europos Sąjungos (ES) valstybių narių sutartas vidurkis, rašoma "Eurofound"...


Netvarkomuose miestų parkuose plinta erkės

Netvarkomuose miestų parkuose plinta erkės

Prieš 20 metų specialistams būdavo sunku mieste pririnkti erkių tyrimams. Šiandien bene visi miestų parkai - erkių, taip pat ir platinančių pavojingas ligas, židiniai. Mat prieš dvi dešimtis žolė juose būdavo šienaujama, o lapai sugrėbiami....


Medikai: kosėjant ir peršalus – jokių antibiotikų

Medikai: kosėjant ir peršalus – jokių antibiotikų

Didžiosios Britanijos šeimos gydytojams liepta nustoti skirti antibiotikus peršalusiems ir kosėjantiems pacientams. Kaip praneša britų "The Telegraph", antibiotikai šiuo atveju tik prisideda prie viruso plitimo, be to, grasina gyvybiškai...


GINTARAS – ENERGIJOS IR SVEIKATOS ŠALTINIS

GINTARAS – ENERGIJOS IR SVEIKATOS ŠALTINIS

Gintaras yra energijos balansavimo akmuo, skatina kūrybiškumą mintį, stiprina fizinį ir moralinį stiprumą, pasitikėjimą savimi, suteikia optimizmo ir gyvenimo džiaugsmą. Gintaras harmonizuoja mintis ir padeda rasti teisingus atsakymus į sudėtingus...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9