Gruodžio 9d. Pirmadienis

Gyvenimo būdo pasekmė - lėtinė skrandžio liga GERL

2013 Kovo 3d.
Peržiūrų skaičius: 79788
Gyvenimo būdo pasekmė - lėtinė skrandžio liga GERL

Rėmens graužimą, ko gero, yra patyręs kiekvienas žmogus. Šis  nemalonus  simptomas būdingas  gastroezofaginio refliukso (GERL) ligai.

Tai - lėtinė atsinaujinanti liga, pasireiškianti ne tik varginančiu rėmeniu, bet ir stemplės pokyčiais, įvairiomis komplikacijomis.

Sergamumas gastroezofaginiu refliuksu plačiai paplitęs, ypač išsivysčiusiose šalyse. JAV epidemiologai nustatė, kad vieną ar kelis kartus per dieną rėmens graužimą patiria 24 proc. pacientų.  43 proc. asmenų simptomus patiria vieną ar kelis kartus per savaitę. 40-60 proc. GERL simptomus patiriančių pacientų nustatomas stemplės gleivinės pažeidimas - ezofagitas.

Endoskopinio_tyrimo_metu_matomas_stemples_gleivines_pasikeitimasApie GERL, jos priežastis, ištyrimą ir gydymą  kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Gastroenterologijos centro vadove, gydytoja gastroenterologe Dalia Grusliene.

 

- GERL - kuo pasireiškia ši liga, kokie jos simptomai?

- Gastroezofaginis refliuksas - tai lėtinė liga, kai rėmens graužimas ir/ar atpylimas rūgščiu turiniu kartojasi du ar daugiau kartų per savaitę. Skrandžio turinys kyla  į stemplę, ryklę, gerklas ar kvėpavimo takus.

 

Įprasti  simptomai: rėmuo, skausmas ar diskomfortas duobutėje arba apatinėje krūtinkaulio dalyje, rūgštaus skrandžio turinio atpylimai, seilėtekis, rijimo sutrikimai. Jie gali pasireikšti visi ar tik kai kurie iš jų. Dažnai pasireiškia ir vadinamieji netipiški simptomai: balso kimimas, kosulys, kąsnio jausmas kakle, dusulio priepuoliai, deginimo pojūtis burnoje.

Pagrindinė ligos eiga - apatinio stemplės rauko savaiminis pernelyg didelis atsipalaidavimas ir dirginančio rūgštaus (arba dar agresyvesnio - tulžingo) skrandžio turinio patekimas į stemplę. Patekęs į stemplę skrandžio turinys joje užsilaiko, sutrinka normalūs

apsauginiai  stemplės apsivalymo mechanizmai: sumažėja seilių ar stemplės gleivinės sekreto, pablogėja stemplės peristaltika ir kraujotaka, gleivinės regeneracija.

Negydant ligos kyla įvairių komplikacijų.

- Kokių komplikacijų gali sukelti gastroezofaginis refliuksas ir kiek jos pavojingos?

- Tai liga  lėtinė, varginanti ilgus metus nuolat arba nurimdama ir vėl paūmėdama. Tik apie pusei sergančiųjų konstatuojamos stemplės erozijos. Nedidelei daliai liga komplikuojasi kraujavimu, stemplės opomis, stemplės randiniu susiaurėjimu (striktūromis), stemplės gleivinės pasikeitimu į vadinamąją Bareto stemplę, kuri laikoma ikivėžine būkle, galinčia virsti vėžiu. Beje, stemplės vėžio (adenokarcinomos) atvejų vis daugėja.

Kai liga užleista ir komplikuojasi, žmogui gali prasidėti kraujavimas iš stemplės, atsirasti ryškių rijimo sutrikimų, vėmimas, svorio kritimas. Pastarieji simptomai yra pavojaus ženklas.

GERL būna 3 formų:

 • Erozinė, kai tyrimo metu nustatomas stemplės gleivinės pažeidimas.
 • Neerozinė, kai stemplės pažeidimų nėra, tačiau yra simptomai (pirmiausia - rėmuo), varginantys žmogų ir bloginantys jo gyvenimo kokybę.
 • Netipinė, kai simptomai nėra tipiški  ir/arba pažeidžiami kiti organai: gerklos, bronchai, burnos ertmė.

- Kaip diagnozuojama ši liga?

- Norint diagnozuoti šią ligą dažnai pakanka išsiaiškinti pacientą varginančius tipinius GERL simptomus, paminėtus anksčiau: rėmuo, skausmas ar diskomfortas duobutėje, rijimo sutrikimai ir kt.

Jaunesniems nei 45 m. asmenims, kuriuos vargina tik šie tipiniai simptomai, neįtariama komplikacijų  ir kurie neserga kitomis lėtinėmis ligomis, gali būti skiriamas  1 mėnesio medikamentinis gydymas,  net neatliekant endoskopinio tyrimo.

Labai informatyvus stemplės gleivinės pažeidimų ir GERL komplikacijų nustatymo metodas - endoskopija. Ją  atliekame  pacientams, kuriems pasireiškia pavojingų simptomų:  kraujavimas, mažakraujystė, svorio mažėjimas, springimas, krūtinės skausmas, dažnas vėmimas. Taip pat tiems, kuriems  įtariamos komplikacijos.

Endoskopija turi būti skiriama, jei ligos požymių  atsirado vyresniam negu 45 m. pacientui, jei yra anksčiau minėtų pavojingų simptomų, netenkina gydymo rezultatas esant neaiškiai diagnozei.

Šio tyrimo metu gydytojas endoskopuotojas apžiūri vidaus organus ir įvertina stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos bumblio pažeidimus. Prireikus paima audinių biopsiją vėžinėms ligoms, H.pylori infekcijai, kitai patologijai nustatyti.

- Ar yra ir kitų tyrimų GERL ligai nustatyti?

--Taip, yra. Jie ligoniui parenkami individualiai, atsižvelgiant į ligos ypatumus. Tai gali būti rentgeninis stemplės ir skrandžio tyrimas, 24 val. stemplės ph-metrija, stemplės manometrija, otorinolaringologinis ištyrimas (gerklų, nosiaryklės pokyčiams nustatyti).

Kai simptomai būdingi kelioms ligoms, tiksliai diagnozei nustatyti gali būti skiriamas ultragarso, įvairūs kardiologinės, pulmonologinės, neurologinės būklės tyrimai.

- Kas sukelia šią ligą?

- Nors nėra nustatyta konkrečios vienos ligą išprovokuojančios priežasties, tenka pripažinti, kad svarbiausi kaltininkai yra civilizuoto gyvenimo būdo palydovai: ilgalaikė nervinė įtampa, netinkama ir nereguliari mityba, žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholiniai gėrimai ir kt.), antsvoris, neadekvati fizinė veikla, įvairių vaistų vartojimas. Šiai ligai gydyti, taip pat profilaktikai labai svarbu, kad pacientas suprastų ligos kilmę, simptomus ir sąmoningai nusiteiktų koreguoti gyvenimo būdą.

- Kaip gydoma GERL?

- Kol kas yra dvi GERL gydymo galimybės. Pirmoji - ilgalaikis ar cikliškas vaistų vartojimas. Antras pasirinkimas - laparoskopinė antirefliuksinė operacija. Gydymu siekiama pašalinti ligos simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę, užgydyti pažeistą stemplės gleivinę, išvengti ligos paūmėjimų ir užkirsti kelią komplikacijoms.

Dažniausiai gydoma vaistais. Gydymą, skrandžio rūgšties sekreciją mažinantį vaistą, jo dozę, kursą, pagalbinius vaistus  gydytojas pacientui parenka individualiai. Šiuo metu pagrindinė vaistų grupė GERL gydyti yra vadinamieji protonų pompos (siurblio) inhibitoriai (slopintojai) - PPI.

Operacinis gydymo būdas skiriamas tuomet, kai reikia sustiprinti ligonio antirefliuksinį mechanizmą, nes taip veikiančių patikimų vaistų kol kas nėra. Pastaruoju metu gerų rezultatų pasiekiama chirurgiškai gydant GERL. Atliekamos mažai traumuojančios (per nedideles angeles ir pjūvius) laparoskopinės operacijos, vadinamos fundoplikacijomis, per kurias sustiprinama apatinio stemplės rauko funkcija, sudarant mechaninį barjerą refliuksui. Šiuolaikinė laparoskopinė antirefliuksinė operacija yra pažangus GERL gydymo būdas. Tai puiki alternatyva ilgalaikiam palaikomajam PPI vartojimui. Palyginamųjų tyrimų duomenimis,  po šios operacijos dauguma pacientų nepatiria ligos simptomų mažiausiai penkerius metus.

9 patarimai, kaip išvengti GERL

1. Valgykite dažnai ir mažais kiekiais.

Geriausia valgyti 5-6 kartus per dieną mažomis porcijomis. Svarbu labai gerai sukramtyti. Tai gali padėti ne tik išvengti ligos, bet ir atsikratyti nereikalingų kilogramų.

2. Venkite  maisto produktų ir gėrimų, didinančių skrandžio rūgštingumą ir atpalaiduojančių stemplės apatinį rauką:

 • juodųjų pipirų ir aitriųjų paprikų
 • riebaus, aštraus ir kepto maisto
 • šokolado
 • pipirmėčių
 • pomidorų ir iš jų pagamintų produktų
 • citrusinių vaisių ir sulčių
 • žalių česnakų ir svogūnų
 • kavos ir gėrimų su kofeinu
 • gazuotų gėrimų
 • didelių maisto porcijų

3. Valgykite ir atlikite fizinius pratimus mažiausiai 2 val. prieš miegą

Jei esate įpratę eiti miegoti 23 val., baikite valgyti vakarienę 21 val. Kai atsigulate ar pasilenkiate pilnu skrandžiu, maistas pradedamas stumti į stemplę. Tai sukelia  refliuksą.

4. Išlaikykite normalų svorį.

Pilvo riebalai papildomai spaudžia skrandį, todėl labai svarbu numesti antsvorio, jei jo turite.

5. Miegokite aukščiau pakelta galva.

Svarbu, kad galva, kaklas  ir viršutinė kūno dalis miegant būtų aukščiau nei kūnas.

Tai taip pat padės užkirsti kelią skrandžio turinio atbuliniam tekėjimui. Taip pat galite pabandyti miegoti ant kairiojo šono. Tyrimų duomenys rodo, kad miegant ant kairiojo šono galima išvengti naktinio rėmens, o miegant ant dešiniojo rėmens simptomai kiek paaštrėja.

6. Venkite prigludusios prie liemens aprangos.

Prigludusi apranga, diržas spaudžia juosmenį ir  verčia skrandžio rūgštį kilti į stemplę.

7. Meskite rūkyti.

Tyrimai parodė, kad rūkymas silpnina ir atpalaiduoja apatinius stemplės raumenis. Be to, rūkymas  skatina skrandžio rūgšties gamybą ir lėtina seilių gamybą. Seilės labai reikalingos skrandžio rūgščiai neutralizuoti.

8. Venkite alkoholio.

Alkoholis taip pat silpnina apatinio stemplės rauko raumenis,  trukdo skrandžiui greitai išsituštinti.

Jei negalite visiškai atsisakyti alkoholinių gėrimų, pabandykite vadovautis šiais patarimais:

-          Praskieskite alkoholinį gėrimą vandeniu

-          Nepadauginkite

-          Gerkite baltąjį vyną, venkite raudonojo

-          Alkoholio turintį vyną ar alų keiskite į nealkoholinius

-          Negerkite angliarūgštės turinčių gėrimų

 

9. Atsipalaiduokite,  žiūrėkite į gyvenimą pozityviai ir venkite nereikalingo streso.

Tik jūs galite pasirūpinti savimi geriausiai. Jei, nepaisant visų šių priemonių, vis dar jaučiate GERL simptomus - kreipkitės į gydytoją gastroenterologą.

 

Informaciją parengė MGDC Komunikacijos skyrius

 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras

Vitaminas D apsaugo nuo osteoporozės

Vitaminas D apsaugo nuo osteoporozės

Jungtinių Amerikos Valstijų maisto ir vaistų administracija (FDA) paskelbė naujas gaires dėl kalcio įtakos osteoporozei sveikatinimo teiginių, kurie dabar apima ir vitaminą D. Jau anksčiau ši agentūra buvo paskelbusi savo išvadą, kad sveikatinimo...


Nutukimas – pirmaujantis širdies ligų kaltininkas

Nutukimas – pirmaujantis širdies ligų kaltininkas

"Širdies ligos neprasideda greitai, sveikata blogėja bėgant metams. Širdies ligų profilaktika reikia rūpintis dar būnant sveikam. Tinkamai pasirinkta mityba, gyvensena ir sveiki įpročiai padeda išvengti ligų", – tikina Palangos...


Naujas žingsnis kovoje su Alzhaimeriu

Naujas žingsnis kovoje su Alzhaimeriu

Alzhaimerio ligą bus galima aptikti pačiose ankstyviausiose stadijose. "Siemens Medical Solutions" sukūrė žmogaus smegenis atvaizduojančio instrumento prototipą, kuris padės greičiau įvertinti žmogaus smegenų veiklos sutrikimus....


Tyrimas: plastikinių butelių medžiaga kenkia žarnynui

Tyrimas: plastikinių butelių medžiaga kenkia žarnynui

Prancūzijos mokslininkai nustatė, kad plastikinių maisto pakuočių sudėtyje esantis polimeras bisfenolis A neigiamai veikia žarnyno veiklą. Tulūzos (Prancūzija) Nacionalinis agronominių tyrimų institutas pranešė, kad jo mokslininkams pirmą kartą...


Rūkymas pradeda žudyti nuo pirmo užsitraukimo

Rūkymas pradeda žudyti nuo pirmo užsitraukimo

Vos keli cigaretės užsitraukimai per keliolika minučių gali sukelti genetinius pažeidimus, susijusius su vėžio išsivystymu, skelbia naują tyrimą atlikę JAV mokslininkai. Mokslininkai savo išvadose teigia, jog "poveikis yra toks greitas, kad...


"Eglės+" tikslas - gydymą paversti malonumu

"Eglės+" tikslas - gydymą paversti malonumu

Panašu, jog gilus žiemos miegas, sunkmečiu apėmęs daugelį verslo sričių, Druskininkų "Eglės" sanatorijai negresia. Duris lankytojams atvėrė naujas gyvenamasis kompleksas ir gydymo centras "Eglė+". Ir iki šiol džiuginusi plačiu...


Trisdešimtmečiai jau kenčia nuo vidurio amžiaus krizės

Trisdešimtmečiai jau kenčia nuo vidurio amžiaus krizės

Tarpusavio santykių ir darbo problemos pamažu atlieka savo juodą darbą – daugelis trisdešimtmečių jau kenčia nuo vidurio amžiaus krizės. Anksčiau buvo teigiama, kad vidurio amžiaus krizė atsėlina tuomet, kai žmogui sukanka 45 – 50...


Kraujospūdį reguliuoja kasdienė mankšta

Kraujospūdį reguliuoja kasdienė mankšta

Skundžiatės padidėjusiu kraujospūdžiu? O gal jis pernelyg žemas? Neskubėkite griebtis medikamentų. Kraujospūdį padeda sureguliuoti specialūs mankštos pratimai, kuriuos atliekant reguliariai savijauta pagerėja. Kraujospūdį labiausiai didina jėgos,...


Sisteminė enzimų terapija

Sisteminė enzimų terapija

Nuo XX amžiaus 90-ųjų metų populiarėja terapinė kryptis, žinoma kaip „sisteminė enzimų terapija“. Tokios terapijos atveju naudojami enzimų preparatai norint sutraukti uždegiminį substratą. Šis metodas naudojamas kaip busterio terapija...


Manoma, jog kukurūzų spragėsių sudedamoji dalis sukelia plaučių ligas

Manoma, jog kukurūzų spragėsių sudedamoji dalis sukelia plaučių ligas

Naujausiame "Sage" žurnalo numeryje išspausdintas straipsnis, kuriame teigiama, jog viename kukurūzų spragėsių fabrike nustatytas itin dažnas darbuotojų sirgimas plaučių ligomis. Susidomėję šiais duomenimis, mokslininkai ištyrė diacetilą...


Varpos galvutės ir apyvarpės uždegimas - balanopostitas

Varpos galvutės ir apyvarpės uždegimas - balanopostitas

Balanitas yra varpos galvutės uždegimas. Postitas yra apyvarpės uždegimas. Apyvarpė, tai laisva oda, kuri dengia varpos galvutę (jei vyras nebuvo apipjaustytas). Balanopostitas yra varpos galvutės ir apyvarpės uždegimas. Balanitas gali...


Omega-3 gali sulėtinti raumenų nykimą senatvėje

Omega-3 gali sulėtinti raumenų nykimą senatvėje

Kasdien vartojant omega-3 papildus, senyviems žmonėms gali paspartėti raumenų proteino sintezė ir sulėtėti degeneratyvinis raumenų nykimas, rodo JAV atliktas tyrimas. Nustatyta, kad aštuonias savaites kasdien suvartojant po 4 gramus omega-3...


Lipidograma - prieš kraujotakos ligų epidemiją

Lipidograma - prieš kraujotakos ligų epidemiją

Kasdien Lietuvoje nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta daugiau nei 70 žmonių. Kasdien fiksuojama apie 20 miokardo infarktų, apie 60 žmonių ištinka širdies priepuoliai. Šių susirgimų skaičius prilygsta epidemijai. Aukų suskaičiuotume gerokai...


Ar verta vartoti svorio mažinimo tabletes?

Ar verta vartoti svorio mažinimo tabletes?

Ar svorio mažinimo tabletės veikia? Šiais laikais daugelis svorio metimo ekspertų savo klientams pataria naudoti svorio mažėjimą skatinančius preparatus. Ir nors tokias tabletes galima rasti beveik kiekvienoje parduotuvėje, žmonės turėtų atsargiau...


Maisto etiketės: skaityti negalima pirkti

Maisto etiketės: skaityti negalima pirkti

Ar dažnai skaitote perkamo maisto etiketes? Ar suprantate viską, kas jose parašyta? Ar žinote, kada gamintojai jus bando apgauti? Šiuos klausimus turėjo progą sau užduoti kelios dešimtys Kaišiadorių rajono Kruonio gimnazijos 8–12 klasių...


Migrena jau prilygsta epidemijai

Migrena jau prilygsta epidemijai

Pastaruoju metu intensyvėjant gyvenimo tempui, didėjant konkurencijai, kamuojant stresams daugėja žmonių, kuriuos vis dažniau kankina nepakeliami galvos skausmai bei migrenos priepuoliai. Nors tikslų migrena sergančiųjų skaičių nustatyti labai...


Kylanti temperatūra – paslėptas pavojus kremams ir vaistams

Kylanti temperatūra – paslėptas pavojus kremams ir vaistams

Termometro stulpeliui perlipus 25 laipsnių ribą, svarbiausiu apdaru dažnai tampa kremas nuo saulės. Visgi būna situacijų, kai karštomis dienomis tenka ne tik kremu, bet ir vaistu skaudantį kūną ištepti. Taigi, ką reikia žinoti apie tepamus...


Ar žinome, ką įkvepiame su oru?

Ar žinome, ką įkvepiame su oru?

Kalendorinis ruduo ir prasidėjęs derliaus nuėmimas turėtų žymėti ir žiedadulkių sumažėjimą ore. Tačiau stebėjimai Šiaulių universiteto žiedadulkių tyrimo stotyse rodo, kad žiedadulkių ore būna iki pat rudens vidurio. Šiauliuose, Vilniuje ir...


Nerado sąsajų tarp mobiliųjų ir smegenų vėžio

Nerado sąsajų tarp mobiliųjų ir smegenų vėžio

Mobiliųjų telefonų poveikio sveikatai tyrimas "Interphone" atskleidė, kad mobiliųjų telefonų naudojimas nedidino rizikos susirgti smegenų vėžiu. Tyrimą vykdė Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros...


Žuvų taukai gali sumažinti riziką susirgti krūties vėžiu

Žuvų taukai gali sumažinti riziką susirgti krūties vėžiu

Žuvų taukų papildus vartojančioms moterims rizika susirgti krūties vėžiu gali būti mažesnė nei toms, kurios tokių papildų nevartoja, teigia JAV mokslininkai. Ištyrę kiek daugiau nei 35 tūkstančius menopauzę išgyvenančių moterų, mokslininkai...


Vyro knarkimas – moters rūpestis

Vyro knarkimas – moters rūpestis

Statistika ir Lietuvos medikų patirtis rodo, kad miego sutrikimai vienodai kamuoja tiek vyrus, tiek moteris, tačiau yra problemų, su kuriomis miegodami dažniau susiduria stipriosios lyties atstovai, nors jų sukeliamą diskomfortą tenka kentėti į jų...


Nėščiosios vartojamas kalcis apsaugo vaisių nuo švino rizikos

Nėščiosios vartojamas kalcis apsaugo vaisių nuo švino rizikos

Nėščiajai vartojant kalcio papildus, tokios moters kraujyje sumažėja švino, o tuo pačiu ir pavojus, kad vaisius nukentės nuo šio nuodingo metalo, rodo Meksikoje atliktas tyrimas. "Faktiškai nustatėme, kad kuo daugiau žmogus vartojo tokių...


Pėdų skeneris padeda išsirinkti tinkamą avalynę

Pėdų skeneris padeda išsirinkti tinkamą avalynę

Lietuvos rinkai pristatyta moderni naujovė: vaikų pėdų dydžio skeneris ir avalynė, kurią galima pasirinkti pagal skenerio rekomenduojamą dydį ir formą. Ši moderni sistema pagrįsta moksliniais tyrimais ir gamintojų išskirtine kompetencija dirbant...


ŽIV ir uodai

ŽIV ir uodai

Ar uodas, prisisiurbęs žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) užkrėsto žmogaus kraujo, gali šią infekciją perduoti kitam asmeniui? Seniai įrodyta, kad jokiais būdais jokie uodai, jokie vabzdžiai ŽIV neplatina. Šio viruso plitimo keliai gerai žinomi,...


Kuriose Lietuvos vietose sveikiausia gyventi ir oras švariausias?

Kuriose Lietuvos vietose sveikiausia gyventi ir oras švariausias?

Prieš keletą metų Lietuvoje suaktyvėjusi tendencija iš didžiųjų miestų keltis į priemiesčius pirmiausiai susijusi noru gyventi ekologiškesnėmis sąlygomis bei kvėpuoti švaresniu oru. Tačiau ar priemiesčiai, kurie kuo toliau, tuo labiau darosi...


Medikai: miestiečiai labiau išsilavinę, todėl sveikesni

Medikai: miestiečiai labiau išsilavinę, todėl sveikesni

Medikų vertinimu, miestiečiai – sveikesni už kaimo gyventojus. Tačiau tai dažniausiai lemia ne gyvenamoji vieta, o tai, kad čia gyvenantys žmonės labiau išsilavinę ir turi geresnes sąlygas pasirūpinti sveikata. Miestiečiai dažnai...


Kada pradėjome sirgti erkiniu encefalitu?

Kada pradėjome sirgti erkiniu encefalitu?

Epidemiologams vis primenant apie pavojų užsikrėsti erkiniu encefalitu, dalis žmonių nepatikliai numoja ranka. "Juk tūkstančius metų Lietuvos žmonės vaikščiojo po miškus, krūmynus ir jokių bėdų dėl erkių neturėjo", – sako jie. Tai...


Lietuvoje daugėja užsikrėtusių ŽIV ir sergančių tuberkulioze žmonių

Lietuvoje daugėja užsikrėtusių ŽIV ir sergančių tuberkulioze žmonių

Pastaraisiais metais Lietuvoje daugėja užsikrėtusiųjų dviguba infekcija – žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) ir tuberkulioze. Lietuvos AIDS centro duomenimis, 2006 m. tokių žmonių buvo nustatyta 13, 2007 m. – 21, 2008 m. – 20....


WATSU – VANDENS TERAPIJA JŪSŲ FIZINIAM IR DVASINIAM SVEIKATINIMUISI

WATSU – VANDENS TERAPIJA JŪSŲ FIZINIAM IR DVASINIAM SVEIKATINIMUISI

Gradiali Palangoje siūlo išbandyti unikalią vandens terapiją – WATSU – japoniško masažo, raumenų tempimo ir meditacijos derinį! Pajuskite vandens galią, judesio laisvę ir patį giliausią atsipalaidavimą! WATSU tinka bet kokio amžiaus...


Skausmo draugas – stresas

Skausmo draugas – stresas

"Daktare, padarykite stebuklą", – neretai prašo skausmo iškamuoti ligoniai. Kartais Klaipėdos universitetinės ligoninės Skausmo skyriaus vedėjui Albertui Albertjanui toks stebuklas pavyksta – pacientas nuo skausmų...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

cityrush cityrush cityrush cityrush cityrush