Birželio 28d. Antradienis

Gyvenimo būdo pasekmė - lėtinė skrandžio liga GERL

2013 Kovo 3d.
Peržiūrų skaičius: 79788
Gyvenimo būdo pasekmė - lėtinė skrandžio liga GERL

Rėmens graužimą, ko gero, yra patyręs kiekvienas žmogus. Šis  nemalonus  simptomas būdingas  gastroezofaginio refliukso (GERL) ligai.

Tai - lėtinė atsinaujinanti liga, pasireiškianti ne tik varginančiu rėmeniu, bet ir stemplės pokyčiais, įvairiomis komplikacijomis.

Sergamumas gastroezofaginiu refliuksu plačiai paplitęs, ypač išsivysčiusiose šalyse. JAV epidemiologai nustatė, kad vieną ar kelis kartus per dieną rėmens graužimą patiria 24 proc. pacientų.  43 proc. asmenų simptomus patiria vieną ar kelis kartus per savaitę. 40-60 proc. GERL simptomus patiriančių pacientų nustatomas stemplės gleivinės pažeidimas - ezofagitas.

Endoskopinio_tyrimo_metu_matomas_stemples_gleivines_pasikeitimasApie GERL, jos priežastis, ištyrimą ir gydymą  kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Gastroenterologijos centro vadove, gydytoja gastroenterologe Dalia Grusliene.

 

- GERL - kuo pasireiškia ši liga, kokie jos simptomai?

- Gastroezofaginis refliuksas - tai lėtinė liga, kai rėmens graužimas ir/ar atpylimas rūgščiu turiniu kartojasi du ar daugiau kartų per savaitę. Skrandžio turinys kyla  į stemplę, ryklę, gerklas ar kvėpavimo takus.

 

Įprasti  simptomai: rėmuo, skausmas ar diskomfortas duobutėje arba apatinėje krūtinkaulio dalyje, rūgštaus skrandžio turinio atpylimai, seilėtekis, rijimo sutrikimai. Jie gali pasireikšti visi ar tik kai kurie iš jų. Dažnai pasireiškia ir vadinamieji netipiški simptomai: balso kimimas, kosulys, kąsnio jausmas kakle, dusulio priepuoliai, deginimo pojūtis burnoje.

Pagrindinė ligos eiga - apatinio stemplės rauko savaiminis pernelyg didelis atsipalaidavimas ir dirginančio rūgštaus (arba dar agresyvesnio - tulžingo) skrandžio turinio patekimas į stemplę. Patekęs į stemplę skrandžio turinys joje užsilaiko, sutrinka normalūs

apsauginiai  stemplės apsivalymo mechanizmai: sumažėja seilių ar stemplės gleivinės sekreto, pablogėja stemplės peristaltika ir kraujotaka, gleivinės regeneracija.

Negydant ligos kyla įvairių komplikacijų.

- Kokių komplikacijų gali sukelti gastroezofaginis refliuksas ir kiek jos pavojingos?

- Tai liga  lėtinė, varginanti ilgus metus nuolat arba nurimdama ir vėl paūmėdama. Tik apie pusei sergančiųjų konstatuojamos stemplės erozijos. Nedidelei daliai liga komplikuojasi kraujavimu, stemplės opomis, stemplės randiniu susiaurėjimu (striktūromis), stemplės gleivinės pasikeitimu į vadinamąją Bareto stemplę, kuri laikoma ikivėžine būkle, galinčia virsti vėžiu. Beje, stemplės vėžio (adenokarcinomos) atvejų vis daugėja.

Kai liga užleista ir komplikuojasi, žmogui gali prasidėti kraujavimas iš stemplės, atsirasti ryškių rijimo sutrikimų, vėmimas, svorio kritimas. Pastarieji simptomai yra pavojaus ženklas.

GERL būna 3 formų:

 • Erozinė, kai tyrimo metu nustatomas stemplės gleivinės pažeidimas.
 • Neerozinė, kai stemplės pažeidimų nėra, tačiau yra simptomai (pirmiausia - rėmuo), varginantys žmogų ir bloginantys jo gyvenimo kokybę.
 • Netipinė, kai simptomai nėra tipiški  ir/arba pažeidžiami kiti organai: gerklos, bronchai, burnos ertmė.

- Kaip diagnozuojama ši liga?

- Norint diagnozuoti šią ligą dažnai pakanka išsiaiškinti pacientą varginančius tipinius GERL simptomus, paminėtus anksčiau: rėmuo, skausmas ar diskomfortas duobutėje, rijimo sutrikimai ir kt.

Jaunesniems nei 45 m. asmenims, kuriuos vargina tik šie tipiniai simptomai, neįtariama komplikacijų  ir kurie neserga kitomis lėtinėmis ligomis, gali būti skiriamas  1 mėnesio medikamentinis gydymas,  net neatliekant endoskopinio tyrimo.

Labai informatyvus stemplės gleivinės pažeidimų ir GERL komplikacijų nustatymo metodas - endoskopija. Ją  atliekame  pacientams, kuriems pasireiškia pavojingų simptomų:  kraujavimas, mažakraujystė, svorio mažėjimas, springimas, krūtinės skausmas, dažnas vėmimas. Taip pat tiems, kuriems  įtariamos komplikacijos.

Endoskopija turi būti skiriama, jei ligos požymių  atsirado vyresniam negu 45 m. pacientui, jei yra anksčiau minėtų pavojingų simptomų, netenkina gydymo rezultatas esant neaiškiai diagnozei.

Šio tyrimo metu gydytojas endoskopuotojas apžiūri vidaus organus ir įvertina stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos bumblio pažeidimus. Prireikus paima audinių biopsiją vėžinėms ligoms, H.pylori infekcijai, kitai patologijai nustatyti.

- Ar yra ir kitų tyrimų GERL ligai nustatyti?

--Taip, yra. Jie ligoniui parenkami individualiai, atsižvelgiant į ligos ypatumus. Tai gali būti rentgeninis stemplės ir skrandžio tyrimas, 24 val. stemplės ph-metrija, stemplės manometrija, otorinolaringologinis ištyrimas (gerklų, nosiaryklės pokyčiams nustatyti).

Kai simptomai būdingi kelioms ligoms, tiksliai diagnozei nustatyti gali būti skiriamas ultragarso, įvairūs kardiologinės, pulmonologinės, neurologinės būklės tyrimai.

- Kas sukelia šią ligą?

- Nors nėra nustatyta konkrečios vienos ligą išprovokuojančios priežasties, tenka pripažinti, kad svarbiausi kaltininkai yra civilizuoto gyvenimo būdo palydovai: ilgalaikė nervinė įtampa, netinkama ir nereguliari mityba, žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholiniai gėrimai ir kt.), antsvoris, neadekvati fizinė veikla, įvairių vaistų vartojimas. Šiai ligai gydyti, taip pat profilaktikai labai svarbu, kad pacientas suprastų ligos kilmę, simptomus ir sąmoningai nusiteiktų koreguoti gyvenimo būdą.

- Kaip gydoma GERL?

- Kol kas yra dvi GERL gydymo galimybės. Pirmoji - ilgalaikis ar cikliškas vaistų vartojimas. Antras pasirinkimas - laparoskopinė antirefliuksinė operacija. Gydymu siekiama pašalinti ligos simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę, užgydyti pažeistą stemplės gleivinę, išvengti ligos paūmėjimų ir užkirsti kelią komplikacijoms.

Dažniausiai gydoma vaistais. Gydymą, skrandžio rūgšties sekreciją mažinantį vaistą, jo dozę, kursą, pagalbinius vaistus  gydytojas pacientui parenka individualiai. Šiuo metu pagrindinė vaistų grupė GERL gydyti yra vadinamieji protonų pompos (siurblio) inhibitoriai (slopintojai) - PPI.

Operacinis gydymo būdas skiriamas tuomet, kai reikia sustiprinti ligonio antirefliuksinį mechanizmą, nes taip veikiančių patikimų vaistų kol kas nėra. Pastaruoju metu gerų rezultatų pasiekiama chirurgiškai gydant GERL. Atliekamos mažai traumuojančios (per nedideles angeles ir pjūvius) laparoskopinės operacijos, vadinamos fundoplikacijomis, per kurias sustiprinama apatinio stemplės rauko funkcija, sudarant mechaninį barjerą refliuksui. Šiuolaikinė laparoskopinė antirefliuksinė operacija yra pažangus GERL gydymo būdas. Tai puiki alternatyva ilgalaikiam palaikomajam PPI vartojimui. Palyginamųjų tyrimų duomenimis,  po šios operacijos dauguma pacientų nepatiria ligos simptomų mažiausiai penkerius metus.

9 patarimai, kaip išvengti GERL

1. Valgykite dažnai ir mažais kiekiais.

Geriausia valgyti 5-6 kartus per dieną mažomis porcijomis. Svarbu labai gerai sukramtyti. Tai gali padėti ne tik išvengti ligos, bet ir atsikratyti nereikalingų kilogramų.

2. Venkite  maisto produktų ir gėrimų, didinančių skrandžio rūgštingumą ir atpalaiduojančių stemplės apatinį rauką:

 • juodųjų pipirų ir aitriųjų paprikų
 • riebaus, aštraus ir kepto maisto
 • šokolado
 • pipirmėčių
 • pomidorų ir iš jų pagamintų produktų
 • citrusinių vaisių ir sulčių
 • žalių česnakų ir svogūnų
 • kavos ir gėrimų su kofeinu
 • gazuotų gėrimų
 • didelių maisto porcijų

3. Valgykite ir atlikite fizinius pratimus mažiausiai 2 val. prieš miegą

Jei esate įpratę eiti miegoti 23 val., baikite valgyti vakarienę 21 val. Kai atsigulate ar pasilenkiate pilnu skrandžiu, maistas pradedamas stumti į stemplę. Tai sukelia  refliuksą.

4. Išlaikykite normalų svorį.

Pilvo riebalai papildomai spaudžia skrandį, todėl labai svarbu numesti antsvorio, jei jo turite.

5. Miegokite aukščiau pakelta galva.

Svarbu, kad galva, kaklas  ir viršutinė kūno dalis miegant būtų aukščiau nei kūnas.

Tai taip pat padės užkirsti kelią skrandžio turinio atbuliniam tekėjimui. Taip pat galite pabandyti miegoti ant kairiojo šono. Tyrimų duomenys rodo, kad miegant ant kairiojo šono galima išvengti naktinio rėmens, o miegant ant dešiniojo rėmens simptomai kiek paaštrėja.

6. Venkite prigludusios prie liemens aprangos.

Prigludusi apranga, diržas spaudžia juosmenį ir  verčia skrandžio rūgštį kilti į stemplę.

7. Meskite rūkyti.

Tyrimai parodė, kad rūkymas silpnina ir atpalaiduoja apatinius stemplės raumenis. Be to, rūkymas  skatina skrandžio rūgšties gamybą ir lėtina seilių gamybą. Seilės labai reikalingos skrandžio rūgščiai neutralizuoti.

8. Venkite alkoholio.

Alkoholis taip pat silpnina apatinio stemplės rauko raumenis,  trukdo skrandžiui greitai išsituštinti.

Jei negalite visiškai atsisakyti alkoholinių gėrimų, pabandykite vadovautis šiais patarimais:

-          Praskieskite alkoholinį gėrimą vandeniu

-          Nepadauginkite

-          Gerkite baltąjį vyną, venkite raudonojo

-          Alkoholio turintį vyną ar alų keiskite į nealkoholinius

-          Negerkite angliarūgštės turinčių gėrimų

 

9. Atsipalaiduokite,  žiūrėkite į gyvenimą pozityviai ir venkite nereikalingo streso.

Tik jūs galite pasirūpinti savimi geriausiai. Jei, nepaisant visų šių priemonių, vis dar jaučiate GERL simptomus - kreipkitės į gydytoją gastroenterologą.

 

Informaciją parengė MGDC Komunikacijos skyrius

 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras

Moterų higienos priemonės

Moterų higienos priemonės

"Nuolat baramės su paaugle dukra dėl tamponų. Ji juos naudoja nuo pat mėnesinių atsiradimo, trylikos metų. Mano laikais nebuvo girdėta, kad nekalta mergina ką nors dėtųsi į vidų, visos bijojome pakenkti nekaltybei. Dabar gi man dukra atšauna,...


Maisto papildai gali sumažinti sergančiųjų plaučių vėžiu mirštamumą

Maisto papildai gali sumažinti sergančiųjų plaučių vėžiu mirštamumą

Pasak tyrimo, menkės kepenėlių aliejaus maisto papildų vartojimas sietinas su beveik perpus mažesne rizika, kad plaučių vėžiu sergantis žmogus mirs, o kitokių papildų vartojimas – su maždaug trečdaliu mažesne rizika. Tyrimo ataskaitą...


Ko reikia, kad moteris pasiektų orgazmą?

Ko reikia, kad moteris pasiektų orgazmą?

Mokslininkai pagaliau išsklaidė mitą ir išsiaiškino, kas gali padėti moteriai patirti vaginalinį orgazmą. Paaiškėjo, kad viskas priklauso ne nuo preliudijos trukmės, o nuo vyro lytinio organo ir jo seksualinės patirties, rašoma "News of the...


Grįžimas į darbą po atostogų – kaip kelionė į kitą laiko zoną

Grįžimas į darbą po atostogų – kaip kelionė į kitą laiko zoną

Mokslininkai išsiaiškino, kad Kalėdinis periodas ir atostogos gali veikti žmogų panašiai kaip kelionė į kitą laiko zoną. Jų tvirtinimu, labai ilgos išeiginės paveikia mūsų biologinį laikrodį panašiai kaip ir kelionės į svečias šalis. Negana to,...


Peršalimui įveikti - šimtamečiai receptai

Peršalimui įveikti - šimtamečiai receptai

Įveikti rudeninį peršalimą (ne gripą!) galima ne tik tabletėmis, bet ir natūraliomis priemonėmis. Pasaulio sveikatos organizacija taip pat rekomenduoja peršalus nepulti pirkti tablečių, o išmėginti šimtmečius gyvuojančius receptus. Aukšta...


Specialistai: skanus vanduo ne visada kokybiškas

Specialistai: skanus vanduo ne visada kokybiškas

Vandenį tiriantys specialistai džiaugiasi, kad vandeniui, kuris gyventojus pasiekia vandentiekio sistemomis, priekaištų beveik neturi niekada. Didžiausias galvos skausmas – vanduo Lietuvos šuliniuose. Lyginant su kitomis šalimis, Lietuva...


Siaučiant gripui: apie vitaminus, žoleles ir rogių ruošimą vasarą

Siaučiant gripui: apie vitaminus, žoleles ir rogių ruošimą vasarą

Palyginti su kitais Lietuvos miestais, pastarosiomis savaitėmis daugiausia gripu serga kauniečiai. Medikai perspėja: susirgimų skaičius tik augs. Kalniečių poliklinikos Šeimos klinikos šeimos gydytoja ir vyr. specialistė Nijolė Vitkienė...


Taupymo šildymui pasekmės – silpnas imunitetas

Taupymo šildymui pasekmės – silpnas imunitetas

Nors šildymo sezonas jau prasidėjo, pavieniai namai gyventojų pageidavimu vis dar nešildomi. Bent kelioms dienoms nukelti šildymo įjungimo pradžią, žinia, ypač aktualu pensininkams. Skaičiuodami kiekvieną litą, jie priversti rinktis šaltį,...


Kalis mažina insulto riziką

Kalis mažina insulto riziką

Asmenys, kurie valgo daugiau kalio turinčius maisto produktus, turi mažesnę insulto riziką, rašoma žurnale "Stroke". 10 tarptautinių tyrimų, kuriuose dalyvavo beveik 270 tūkst. asmenų ir 8695 patyrė insultą, duomenimis, kasdien vartojant...


Po insulto atsigauti padeda dainavimas

Po insulto atsigauti padeda dainavimas

Nauji moksliniai tyrimai rodo, jog išdainuodami žodžius pacientai greičiau atsistato po insulto, rašo "bbc.co.uk". Dainuojant dirba kita smegenų dalis, nei atsakinga už kalbą. Tad jei pacientų "kalbos centras" po insulto...


Nelaiminga meilė sutrikdo širdies ritmą

Nelaiminga meilė sutrikdo širdies ritmą

Sukrėtimai meilės srityje ir kiti psichologiniai skauduliai ne tik skaudina, tačiau ir trumpam gali pristabdyti širdies plakimą. Kaip praneša dailymail.co.uk, mokslininkai teigia, kad tam tikros smegenų dalys yra atsakingos ir "tvarko"...


Sutuoktiniai nervus ėda labiau nei viršininkai

Sutuoktiniai nervus ėda labiau nei viršininkai

Sutuoktiniai mylimiesiems sukelia didesnę įtampą negu viršininkai. Jeigu norite atsipalaiduoti – rinkitės darbovietę, o ne namus. Kaip rašo dailymail.co.uk, apklausus 3 tūkst. vyrų ir moterų paaiškėjo, kad vyrai savo žmonoms dažniausia...


Kylanti temperatūra – paslėptas pavojus kremams ir vaistams

Kylanti temperatūra – paslėptas pavojus kremams ir vaistams

Termometro stulpeliui perlipus 25 laipsnių ribą, svarbiausiu apdaru dažnai tampa kremas nuo saulės. Visgi būna situacijų, kai karštomis dienomis tenka ne tik kremu, bet ir vaistu skaudantį kūną ištepti. Taigi, ką reikia žinoti apie tepamus...


Ar gali greitai valgomi ledai pažeisti galvos smegenis?

Ar gali greitai valgomi ledai pažeisti galvos smegenis?

Tikriausiai daugelis yra patyrę staigų galvos skausmą tais momentais, kai tenka greitai suvalgyti ledus arba išgerti ledinio šaltumo pieno kokteilį. Laimei, šis skausmas praeina palyginti greitai. Tačiau ar gali toks šaltis sukelti ilgalaikius...


Moterys galvos skausmus kenčia dažniau nei vyrai

Moterys galvos skausmus kenčia dažniau nei vyrai

Galvos skausmas – ne tik moterų sugalvotas pasiteisinimas, kai jos nenori mylėtis ar kalbėtis. Mokslininkai nustatė, kad jos galvos skausmą kenčia išties dažnai. Psichologai atrado, kad moterys kenčia chronišką galvos skausmą ne tik...


Kas tas rotavirusas ir kaip su juo kovoti?

Kas tas rotavirusas ir kaip su juo kovoti?

Rotavirusas – vienas iš dažniausių virusų, sukeliančių sunkų ūminį viduriavimą kūdikiams ir mažiems vaikams visame pasaulyje. Literatūros duomenimis, beveik visi vaikai iki penkerių metų amžiaus bent kartą yra sirgę rotavirusine infekcija....


Tyrimas: gumos kramtymas gerina reakciją

Tyrimas: gumos kramtymas gerina reakciją

Nors iš pirmo žvilgsnio šis skirtumas gali neatrodyti toks jau didelis, jis pakankamai reikšmingas. Pavyzdžiui, mestas beisbolo kamuoliukas iki gaudytojo pirštinės nuskrieja per mažiau nei pusę sekundės. Daugumoje sporto šakų milisekundės lemia...


Vargas dėl atopinio dermatito

Vargas dėl atopinio dermatito

Vargstu su atopiniu dermatitu. Kaip jį išsigydyti? O gal tai paprasčiausia alergija ir kuo jos skiriasi? Kaip reikia prisižiūrėti, nes labai niežti visą kūną, ypač dabar, kai reikia nešioti šiltus drabužius. Jau atsisakiau įvairios dušo žėlė,...


Mesti rūkyti mėtines cigaretes – sunkiau

Mesti rūkyti mėtines cigaretes – sunkiau

Naujas tyrimas parodė, kad mėtinių cigarečių mėgėjai dažnai patiria daugiau problemų, jei nori atsikratyti šio įpročio. Kaip praneša mnn.com, cigaretes, pagardintas mėtomis, vertėtų uždrausti. Anot tyrėjų, jų atsisakyti sunkiau nei įprastų, ypač...


Ar sveikos jūsų krūtys?

Ar sveikos jūsų krūtys?

Apie 1200 moterų kasmet Lietuvoje suserga krūties vėžiu, ir šis skaičius palaipsniui didėja. Be to, vėžiu suserga vis jaunesnės moterys. Statistika rodo, kad lietuvės gana abejingos šiai ligai - maždaug 42 proc. susirgusiųjų į gydytoją kreipiasi...


Fetos sūris veikia kaip antibiotikas

Fetos sūris veikia kaip antibiotikas

Didžiosios Britanijos mokslininkai nustatė, jog fetos sūris veikia kaip natūralus antibiotikas. Pasirodė, jog graikiškame fetos sūryje yra ypatingų pieno rūgšties bakterijų. Jos gamina medžiagas, vadinamas bakteriocinais, kurie naikina kitas -...


Pavasario liga - vėjaraupiai

Pavasario liga - vėjaraupiai

Vėjaraupiai – labai dažna virusinė vaikų infekcinė liga, bet kartais ji užklumpa ir suaugusiuosius. Vėjaraupių virusas gali sukelti dvi ligas: vėjaraupius ir juostinę pūslelinę (būtent šia liga dažniau serga suaugusieji). Ligas sukeliantis...


Riebų maistą keiskite liesu

Riebų maistą keiskite liesu

Mitybos specialistų teigimu, mūsų šalies gyventojai valgo per riebiai - nustatyta, kad energija, gauta iš riebalų, sudarė apie 44 proc. paros maisto energetinės vertės, kai rekomenduojama ne daugiau nei 30 proc. Dietologai pataria vartoti...


Ar infraraudonųjų bangų šalmas gali įveikti Alzheimer'io sindromą?

Ar infraraudonųjų bangų šalmas gali įveikti Alzheimer'io sindromą?

Vienam populiariausių rašytojų fantastų serui Terry Pratchett'ui ankstyvoji Alzheimer'io ligos stadija diagnozuota dar 2007 metais. Nuo tada jis pradėjo savanoriškai testuoti specialių infraraudonųjų spindulių šalmą, kuris kaip teigiama...


Kaip gelbėtis nuo pagirių?

Kaip gelbėtis nuo pagirių?

Jeigu kamuoja pagirios, suvalgykite pusryčiams sumuštinį su sviestu ir šiekt tiek medaus arba šviesaus sirupo, kad organizme pasipildytų sodos, kalio ir fruktozės atsargos, rašoma "Daily Telegraph". Karališkoji chemijos draugija...


Po sunkių traumų dažniau išgyvena jauni

Po sunkių traumų dažniau išgyvena jauni

"Daktare, kada aš vėl vaikščiosiu?" – tokių klausimų jau kitą dieną po operacijos sulaukia sunkias traumas gydantys neurochirurgai. Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos skyriaus Nr.1 vedėjas Vytautas Grykšas...


Karštis žmones veikia skirtingai

Karštis žmones veikia skirtingai

Pastarosiomis savaitėmis Europoje tvyrantis karštis skirtingai veikia gyventojus, parodė devyniose šalyse atliktas tyrimas. Milane, pavyzdžiui, per kaitrą mirčių skaičius išauga gerokai labiau nei Miunchene. Ilgai trunkantis karštis turi didelės...


Gimdos miomos išsivysto lytinio gyvenimo vengiančioms moterims

Gimdos miomos išsivysto lytinio gyvenimo vengiančioms moterims

Kas trečiai 35 metų sulaukusiai moteriai diagnozuojamų gimdos miomų dažnai neišduoda jokie požymiai. Geriausia šios ligos profilaktika – reguliariai tikrintis sveikatą. Pageidautina – pas tą patį ginekologą. Pasak Klaipėdos...


Gydytojai perspėja apie dažnėjantį paauglių savęs žalojimą

Gydytojai perspėja apie dažnėjantį paauglių savęs žalojimą

Paskelbti naujo tyrimo duomenys, kur teigiama, jog paauglių tarpe dažnėja atvejų kai save žalojant po oda ar į raumenis patalpinami įvairiausi svetimkūniai, rašoma žurnale Pediatrics. Tai nauji susirūpinimą keliantys faktai, nors savęs žalojimo...


Pasaulyje mažėja mirštančiųjų nuo ŽIV

Pasaulyje mažėja mirštančiųjų nuo ŽIV

Geresnės galimybės gauti antiretrovirusinių vaistų per pastaruosius penkerius metus padėjo sumažinti ŽIV užsikrėtusių žmonių mirčių atvejų daugiau nei 10 proc., pranešė BBC. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) ir Jungtinių Tautų programa prieš...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9