Gegužės 31d. Sekmadienis

Gyvenimo būdo pasekmė - lėtinė skrandžio liga GERL

2013 Kovo 3d.
Peržiūrų skaičius: 79788
Gyvenimo būdo pasekmė - lėtinė skrandžio liga GERL

Rėmens graužimą, ko gero, yra patyręs kiekvienas žmogus. Šis  nemalonus  simptomas būdingas  gastroezofaginio refliukso (GERL) ligai.

Tai - lėtinė atsinaujinanti liga, pasireiškianti ne tik varginančiu rėmeniu, bet ir stemplės pokyčiais, įvairiomis komplikacijomis.

Sergamumas gastroezofaginiu refliuksu plačiai paplitęs, ypač išsivysčiusiose šalyse. JAV epidemiologai nustatė, kad vieną ar kelis kartus per dieną rėmens graužimą patiria 24 proc. pacientų.  43 proc. asmenų simptomus patiria vieną ar kelis kartus per savaitę. 40-60 proc. GERL simptomus patiriančių pacientų nustatomas stemplės gleivinės pažeidimas - ezofagitas.

Endoskopinio_tyrimo_metu_matomas_stemples_gleivines_pasikeitimasApie GERL, jos priežastis, ištyrimą ir gydymą  kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Gastroenterologijos centro vadove, gydytoja gastroenterologe Dalia Grusliene.

 

- GERL - kuo pasireiškia ši liga, kokie jos simptomai?

- Gastroezofaginis refliuksas - tai lėtinė liga, kai rėmens graužimas ir/ar atpylimas rūgščiu turiniu kartojasi du ar daugiau kartų per savaitę. Skrandžio turinys kyla  į stemplę, ryklę, gerklas ar kvėpavimo takus.

 

Įprasti  simptomai: rėmuo, skausmas ar diskomfortas duobutėje arba apatinėje krūtinkaulio dalyje, rūgštaus skrandžio turinio atpylimai, seilėtekis, rijimo sutrikimai. Jie gali pasireikšti visi ar tik kai kurie iš jų. Dažnai pasireiškia ir vadinamieji netipiški simptomai: balso kimimas, kosulys, kąsnio jausmas kakle, dusulio priepuoliai, deginimo pojūtis burnoje.

Pagrindinė ligos eiga - apatinio stemplės rauko savaiminis pernelyg didelis atsipalaidavimas ir dirginančio rūgštaus (arba dar agresyvesnio - tulžingo) skrandžio turinio patekimas į stemplę. Patekęs į stemplę skrandžio turinys joje užsilaiko, sutrinka normalūs

apsauginiai  stemplės apsivalymo mechanizmai: sumažėja seilių ar stemplės gleivinės sekreto, pablogėja stemplės peristaltika ir kraujotaka, gleivinės regeneracija.

Negydant ligos kyla įvairių komplikacijų.

- Kokių komplikacijų gali sukelti gastroezofaginis refliuksas ir kiek jos pavojingos?

- Tai liga  lėtinė, varginanti ilgus metus nuolat arba nurimdama ir vėl paūmėdama. Tik apie pusei sergančiųjų konstatuojamos stemplės erozijos. Nedidelei daliai liga komplikuojasi kraujavimu, stemplės opomis, stemplės randiniu susiaurėjimu (striktūromis), stemplės gleivinės pasikeitimu į vadinamąją Bareto stemplę, kuri laikoma ikivėžine būkle, galinčia virsti vėžiu. Beje, stemplės vėžio (adenokarcinomos) atvejų vis daugėja.

Kai liga užleista ir komplikuojasi, žmogui gali prasidėti kraujavimas iš stemplės, atsirasti ryškių rijimo sutrikimų, vėmimas, svorio kritimas. Pastarieji simptomai yra pavojaus ženklas.

GERL būna 3 formų:

 • Erozinė, kai tyrimo metu nustatomas stemplės gleivinės pažeidimas.
 • Neerozinė, kai stemplės pažeidimų nėra, tačiau yra simptomai (pirmiausia - rėmuo), varginantys žmogų ir bloginantys jo gyvenimo kokybę.
 • Netipinė, kai simptomai nėra tipiški  ir/arba pažeidžiami kiti organai: gerklos, bronchai, burnos ertmė.

- Kaip diagnozuojama ši liga?

- Norint diagnozuoti šią ligą dažnai pakanka išsiaiškinti pacientą varginančius tipinius GERL simptomus, paminėtus anksčiau: rėmuo, skausmas ar diskomfortas duobutėje, rijimo sutrikimai ir kt.

Jaunesniems nei 45 m. asmenims, kuriuos vargina tik šie tipiniai simptomai, neįtariama komplikacijų  ir kurie neserga kitomis lėtinėmis ligomis, gali būti skiriamas  1 mėnesio medikamentinis gydymas,  net neatliekant endoskopinio tyrimo.

Labai informatyvus stemplės gleivinės pažeidimų ir GERL komplikacijų nustatymo metodas - endoskopija. Ją  atliekame  pacientams, kuriems pasireiškia pavojingų simptomų:  kraujavimas, mažakraujystė, svorio mažėjimas, springimas, krūtinės skausmas, dažnas vėmimas. Taip pat tiems, kuriems  įtariamos komplikacijos.

Endoskopija turi būti skiriama, jei ligos požymių  atsirado vyresniam negu 45 m. pacientui, jei yra anksčiau minėtų pavojingų simptomų, netenkina gydymo rezultatas esant neaiškiai diagnozei.

Šio tyrimo metu gydytojas endoskopuotojas apžiūri vidaus organus ir įvertina stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos bumblio pažeidimus. Prireikus paima audinių biopsiją vėžinėms ligoms, H.pylori infekcijai, kitai patologijai nustatyti.

- Ar yra ir kitų tyrimų GERL ligai nustatyti?

--Taip, yra. Jie ligoniui parenkami individualiai, atsižvelgiant į ligos ypatumus. Tai gali būti rentgeninis stemplės ir skrandžio tyrimas, 24 val. stemplės ph-metrija, stemplės manometrija, otorinolaringologinis ištyrimas (gerklų, nosiaryklės pokyčiams nustatyti).

Kai simptomai būdingi kelioms ligoms, tiksliai diagnozei nustatyti gali būti skiriamas ultragarso, įvairūs kardiologinės, pulmonologinės, neurologinės būklės tyrimai.

- Kas sukelia šią ligą?

- Nors nėra nustatyta konkrečios vienos ligą išprovokuojančios priežasties, tenka pripažinti, kad svarbiausi kaltininkai yra civilizuoto gyvenimo būdo palydovai: ilgalaikė nervinė įtampa, netinkama ir nereguliari mityba, žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholiniai gėrimai ir kt.), antsvoris, neadekvati fizinė veikla, įvairių vaistų vartojimas. Šiai ligai gydyti, taip pat profilaktikai labai svarbu, kad pacientas suprastų ligos kilmę, simptomus ir sąmoningai nusiteiktų koreguoti gyvenimo būdą.

- Kaip gydoma GERL?

- Kol kas yra dvi GERL gydymo galimybės. Pirmoji - ilgalaikis ar cikliškas vaistų vartojimas. Antras pasirinkimas - laparoskopinė antirefliuksinė operacija. Gydymu siekiama pašalinti ligos simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę, užgydyti pažeistą stemplės gleivinę, išvengti ligos paūmėjimų ir užkirsti kelią komplikacijoms.

Dažniausiai gydoma vaistais. Gydymą, skrandžio rūgšties sekreciją mažinantį vaistą, jo dozę, kursą, pagalbinius vaistus  gydytojas pacientui parenka individualiai. Šiuo metu pagrindinė vaistų grupė GERL gydyti yra vadinamieji protonų pompos (siurblio) inhibitoriai (slopintojai) - PPI.

Operacinis gydymo būdas skiriamas tuomet, kai reikia sustiprinti ligonio antirefliuksinį mechanizmą, nes taip veikiančių patikimų vaistų kol kas nėra. Pastaruoju metu gerų rezultatų pasiekiama chirurgiškai gydant GERL. Atliekamos mažai traumuojančios (per nedideles angeles ir pjūvius) laparoskopinės operacijos, vadinamos fundoplikacijomis, per kurias sustiprinama apatinio stemplės rauko funkcija, sudarant mechaninį barjerą refliuksui. Šiuolaikinė laparoskopinė antirefliuksinė operacija yra pažangus GERL gydymo būdas. Tai puiki alternatyva ilgalaikiam palaikomajam PPI vartojimui. Palyginamųjų tyrimų duomenimis,  po šios operacijos dauguma pacientų nepatiria ligos simptomų mažiausiai penkerius metus.

9 patarimai, kaip išvengti GERL

1. Valgykite dažnai ir mažais kiekiais.

Geriausia valgyti 5-6 kartus per dieną mažomis porcijomis. Svarbu labai gerai sukramtyti. Tai gali padėti ne tik išvengti ligos, bet ir atsikratyti nereikalingų kilogramų.

2. Venkite  maisto produktų ir gėrimų, didinančių skrandžio rūgštingumą ir atpalaiduojančių stemplės apatinį rauką:

 • juodųjų pipirų ir aitriųjų paprikų
 • riebaus, aštraus ir kepto maisto
 • šokolado
 • pipirmėčių
 • pomidorų ir iš jų pagamintų produktų
 • citrusinių vaisių ir sulčių
 • žalių česnakų ir svogūnų
 • kavos ir gėrimų su kofeinu
 • gazuotų gėrimų
 • didelių maisto porcijų

3. Valgykite ir atlikite fizinius pratimus mažiausiai 2 val. prieš miegą

Jei esate įpratę eiti miegoti 23 val., baikite valgyti vakarienę 21 val. Kai atsigulate ar pasilenkiate pilnu skrandžiu, maistas pradedamas stumti į stemplę. Tai sukelia  refliuksą.

4. Išlaikykite normalų svorį.

Pilvo riebalai papildomai spaudžia skrandį, todėl labai svarbu numesti antsvorio, jei jo turite.

5. Miegokite aukščiau pakelta galva.

Svarbu, kad galva, kaklas  ir viršutinė kūno dalis miegant būtų aukščiau nei kūnas.

Tai taip pat padės užkirsti kelią skrandžio turinio atbuliniam tekėjimui. Taip pat galite pabandyti miegoti ant kairiojo šono. Tyrimų duomenys rodo, kad miegant ant kairiojo šono galima išvengti naktinio rėmens, o miegant ant dešiniojo rėmens simptomai kiek paaštrėja.

6. Venkite prigludusios prie liemens aprangos.

Prigludusi apranga, diržas spaudžia juosmenį ir  verčia skrandžio rūgštį kilti į stemplę.

7. Meskite rūkyti.

Tyrimai parodė, kad rūkymas silpnina ir atpalaiduoja apatinius stemplės raumenis. Be to, rūkymas  skatina skrandžio rūgšties gamybą ir lėtina seilių gamybą. Seilės labai reikalingos skrandžio rūgščiai neutralizuoti.

8. Venkite alkoholio.

Alkoholis taip pat silpnina apatinio stemplės rauko raumenis,  trukdo skrandžiui greitai išsituštinti.

Jei negalite visiškai atsisakyti alkoholinių gėrimų, pabandykite vadovautis šiais patarimais:

-          Praskieskite alkoholinį gėrimą vandeniu

-          Nepadauginkite

-          Gerkite baltąjį vyną, venkite raudonojo

-          Alkoholio turintį vyną ar alų keiskite į nealkoholinius

-          Negerkite angliarūgštės turinčių gėrimų

 

9. Atsipalaiduokite,  žiūrėkite į gyvenimą pozityviai ir venkite nereikalingo streso.

Tik jūs galite pasirūpinti savimi geriausiai. Jei, nepaisant visų šių priemonių, vis dar jaučiate GERL simptomus - kreipkitės į gydytoją gastroenterologą.

 

Informaciją parengė MGDC Komunikacijos skyrius

 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras

Kinų tradicinės medicinos pratimai sergantiems vėžiu

Kinų tradicinės medicinos pratimai sergantiems vėžiu

Pratimai, padedantys kovoti su vėžiu, buvo viešai pripažinti Kinijoje tik devintajame dešimtmetyje. Šių pratimų autorė buvo moteris, sirgusi vėžiu ir savo išgijimo istorija nustebinusi ne tik Kinijos, bet ir Vakarų medicinos atstovus. Šios moters...


Hipokratas ir žolelės

Hipokratas ir žolelės

Nors didysis Antikos laikų gydytojas Hipokratas ir laikomas šiandieninės mūsų medicinos tėvu, turbūt nedaug kas yra girdėjęs apie jo naudotus medicininius augalus ir vaistines žoleles. Visame pasaulyje studentai, būsimieji gydytojai, duoda...


Mesti rūkyti lengva, nerūkyti - sunku

Mesti rūkyti lengva, nerūkyti - sunku

Nėra nieko lengviau kaip mesti rūkyti, prieš pusšimtį metų aiškino rašytojas Markas Tvenas, ne kartą bandęs atsikratyti šio įpročio. Šią priklausomybę gydantys medikai sutinka – mesti rūkyti lengviau nei ištverti ilgiau neužsitraukus...


Jei atvėsus orams šąla galūnės

Jei atvėsus orams šąla galūnės

"Mano rankos, kai tik atšąla oras, nuolat būna vėsios. Man 25-eri. Ta pati bėda kamuoja ir mano tėvuką. Norėčiau sužinoti, kokių yra liaudiškų priemonių mano bėdai spręsti?" Vienokių priemonių reikia jauniems, kitokių - senesniems....


Omega-3 gali sumažinti pažengusio prostatos vėžio riziką

Omega-3 gali sumažinti pažengusio prostatos vėžio riziką

Omega-3 polinesočiųjų riebiųjų rūgščių turtingas maistas apsaugo nuo pažengusio prostatos vėžio rizikos net ir tuos vyrus, kurie turi tam tikrą geno COX-2 variantą, kuris žinomas kaip didinantis šios ligos riziką. "Ankstesnieji tyrimai parodė...


Hipertonija – neturtingųjų liga

Hipertonija – neturtingųjų liga

Mokslininkai iš Stokholmo nustatė, kad suaugusiems, kurie, būdami vaikai, auga nepasiturinčiose šeimoje, padidėja rizika susirgti hipertonija. Švedai analizavo 1926–1958 metais šalyje gimusių 12 000 dvynukų susirgimų hipertonija duomenis,...


Mobilieji telefonai vis dėlto susiję su smegenų vėžiu

Mobilieji telefonai vis dėlto susiję su smegenų vėžiu

10 ir daugiau metų mobilųjį ryšį naudojantys žmonės susiduria su „žymiai didesniu" smegenų auglių susidarymo pavojumi, liudija preliminarūs Pasaulio sveikatos organizacijos atlikto tyrimo rezultatai. Šis Pasaulio sveikatos organizacijos...


Kaip saugoti inkstus

Kaip saugoti inkstus

Inkstų ligos labai dažnai užklumpa netikėtai, nes praktiškai neturi jokių simptomų. Būna, kad žmogui atrodo, jog jis tik pervargo, neišsimiegojo, galvoja, kad nueis pas gydytojus, gaus nedarbingumo lapelį, pailsės, pagers vitaminų ir toliau gyvens...


Mokslininkai nustatė, kodėl žiema yra gripo sezonas

Mokslininkai nustatė, kodėl žiema yra gripo sezonas

Ar niekada nekilo klausimas, kodėl žiema yra gripo sezonas? Mokslininkai ilgai laužė galvą, kodėl gripo ir kiti kvėpavimo takais į žmogaus organizmą patenkantys virusai plinta gerokai smarkiau šaltuoju metų laiku. Buvo sugalvota įvairių teorijų,...


Miego sutrikimus nustato naktį

Miego sutrikimus nustato naktį

Pasiryžę nemokamai padėti miego sutrikimų kamuojamiems žmonėms ir paskelbę akciją "Miego savaitė miego sutrikimų laboratorijoje" , sostinės Sapiegos ligoninės medikai sulaukė pacientų antplūdžio. Skelbiama, kad miego sutrikimai kamuoja...


Kaip "gydyti" pagirias

Kaip "gydyti" pagirias

Kaskart artėjant šventėms nerimauju, nes nepiktnaudžiaujantis alkoholiu maniškis per šventes paprastai padaugina ir kitą dieną būna visiškas ligonis. Aš jį baru, o jis man atsako, jog su gimine per šventes išgerti - "ne griekas". Gal...


Oro transporto sutrikimai atsiliepia ir medikų darbui

Oro transporto sutrikimai atsiliepia ir medikų darbui

Santariškių klinikose operacijos laukiančiam vaikui gydytojai donoro kaulų čiulpų į Vokietiją pirmą kartą išskubėjo automobiliu, o ne lėktuvu. Parsigabenti ligonių operacijoms reikiamų kaulų čiulpų gydytojams tenka iš įvairiausių pasaulio...


Vienatvės pavojai

Vienatvės pavojai

Tyrimai atskleidė, kad vienišų ir nuolat turinčių su kuo bendrauti žmonių sveikatos būklė akivaizdžiai skiriasi. Skirtumas beveik toks pat, kaip tarp rūkančių ir nerūkančių arba nutukusių ir lieknų žmonių. Nustatyta, kad būnant toli nuo artimųjų,...


Nuo alergijos ir pagirių gydys ir skambučių tonai

Nuo alergijos ir pagirių gydys ir skambučių tonai

Japonijos kompanija "Japan Ringing Tone Laboratory" sukūrė mobiliųjų telefonų skambučių tonus, turinčius gydomųjų savybių. Pavyzdžiui, naujovė padeda atsikratyti alergijos, praneša BBC. Pasak kompanijos vadovo Matsumio Suzukio, jo...


Ar sapnuojant košmarą galima numirti?

Ar sapnuojant košmarą galima numirti?

Weso Cravenso "Košmaras guobų gatvėje" - vienas populiariausių siaubo filmų, tačiau nedaug kas žino, jog juostos kūrėją įkvėpė tikra liga. Staigios nepaaiškinamos mirties nakties metu sindromas (SUNDS) dažniausiai pasireiškia jauniems,...


Bikiniui tinkama figūra: vilionės ir pavojai

Bikiniui tinkama figūra: vilionės ir pavojai

Prasidedant paplūdimių sezonui, nemažai žmonių skuba dailinti savo kūną. Dažniausiai to siekiama liejant prakaitą treniruoklių salėse ir radikaliai griežtinant mitybos režimą. Ar toks skubėjimas nekelia pavojaus sveikatai? Kokių rezultatų galima...


Varginantis nugaros skausmas

Varginantis nugaros skausmas

Medikai tvirtina, kad dėl sumažėjusio fizinio aktyvumo ir sėdimo darbo maždaug 80-90 proc. suaugusių žmonių nors kartą gyvenime jautė arba nuolat jaučia aštrius nugaros skausmus. Nugaros skausmai vienodai "populiarūs" tarp įvairių...


Blogas vadovavimas sukelia širdies ligas

Blogas vadovavimas sukelia širdies ligas

Netinkamai savo darbą atliekantys vadovai gali padidinti riziką susirgti širdies ligomis savo pavaldiniams, rodo tyrimas. Tyrime dalyvavo daugiau kaip 3 tūkst. vyrų samdinių, rašo BBC. Švedų mokslininkai aptiko stiprių sąsajų tarp blogo vadovavimo...


Faktas: medžiai gydo

Faktas: medžiai gydo

Mokslininkai patvirtino, kad miškai mažina stresą, gerina nuotaiką, slopina pyktį, agresyvumą ir apskritai skatina žmogų jaustis laimingesniu. "Daugelis žmonių puikiai jaučiasi gamtoje", - sako Dr. Eeva Karjalainen iš Suomijos miškų...


Dėl perdėto drovumo neužleiskime urologinių susirgimų

Dėl perdėto drovumo neužleiskime urologinių susirgimų

Statistika teigia, kad: - 50 proc. visų įgimtų anomalijų randama urologinėje sistemoje; - iki 30 proc. moterų turi nusiskundimų dėl šlapinimosi ar šlapimo nelaikymo; - prostatos ligos vargina 75 proc. vyresnių nei 50 metų amžiaus vyrų; vargina -...


Genų CAT ir GPX1 vaidmuo mūsų organizme!!!

Genų CAT ir GPX1 vaidmuo mūsų organizme!!!

Pažvelkime į du genus CAT ir GPX1, kurie atsakingi už antioksidacinius procesus mūsų organizme. Geną SOD2, kuris oksidaciniuose procesuose turi didžiausią įtaką, mes apžvengsime šiek tiek vėliau. Trumpai galime pasakyti, kad SOD2 genas atsakingas...


Kaip kovoti su rūkymo įpročiu?

Kaip kovoti su rūkymo įpročiu?

Mesti įprotį rūkyti paprastai būna itin sunku, o iki šiol atliktų studijų peržiūra dar rodo ir tai, kad programos, sukurtos padėti buvusiems rūkaliams, dažniausiai neduoda ilgalaikių rezultatų, rašo "Science Daily". Nors daugelis...


8 netikėti būdai sumažinti patiriamą stresą

8 netikėti būdai sumažinti patiriamą stresą

Tiek senųjų laikų mąstytojai, tiek šių laikų patarimų knygų autoriai teigia, kad atidumas - gebėjimas jausti aplinką ir gyvenimą esamu momentu - padeda sumažinti stresą, kurio patiriame kasdien. Aštuonis paprastus patarimus, kaip sumažinti kūno ir...


Ekspertas: sveiko gyvenimo trukmė Lietuvoje – 51,2 m.

Ekspertas: sveiko gyvenimo trukmė Lietuvoje – 51,2 m.

Lietuvai, nusprendusiai iki 65-erių metų pavėlinti pensinį amžių, reikia imtis priemonių gerinti savo visuomenės sveikatą. Tikėtina sveiko gyvenimo trukmė Lietuvoje yra tik 51,2 metai. Į tai dėmesį atkreipė ketvirtadienį apvaliojo diskusijoje...


Žuvis sumažina kūdikių egzemos riziką

Žuvis sumažina kūdikių egzemos riziką

Švedų mokslininkai nustatė, kad kūdikiui iki devynių mėnesių bent kartą gavus žuvies sumažėja rizika, kad jis susirgs egzema. Į kūdikių maistą įtraukus bet kokios rūšies žuvies, tikimybė, kad tokie vaikai susirgs šia odos liga buvo 25 procentais...


Naujausia lieknėjimo "mada" - skausmingas lopas ant liežuvio

Naujausia lieknėjimo "mada" - skausmingas lopas ant liežuvio

Jei jau išbandėte visas šiame pasaulyje egzistuojančias dietas, tačiau vis vien negalite atsikratyti perteklinio svorio, nenusiminkite - yra dar viena naujoviška alternatyva. Tiesa, norint ja pasinaudoti, save reikės pasmerkti šiokioms tokioms...


Per daug sveriantiems vaikams siūloma speciali dieta ir mankšta

Per daug sveriantiems vaikams siūloma speciali dieta ir mankšta

Vaikams, kurių svoris yra per didelis, vokiečių medikai siūlo moksliškai suderintą dietą ir pataria neužmiršti, jog judrumas padeda įveikti šią negerovę. Ulmo vaikų ir paauglių adipozės (nutukimo) darbo grupės medikai tvirtina, kad tokių vaikų...


Sisteminė enzimų terapija

Sisteminė enzimų terapija

Nuo XX amžiaus 90-ųjų metų populiarėja terapinė kryptis, žinoma kaip „sisteminė enzimų terapija“. Tokios terapijos atveju naudojami enzimų preparatai norint sutraukti uždegiminį substratą. Šis metodas naudojamas kaip busterio terapija...


Ką apie krūties vėžį turėtų žinoti kiekviena moteris?

Ką apie krūties vėžį turėtų žinoti kiekviena moteris?

"Susirgus krūties vėžiu neskauda! Gal tik itin retais atvejais. Visa bėda, kad organizmas iš pradžių nereaguoja į naviką, panašiai kaip tėvai nereaguoja į išdykėlio vaiko prasikaltimus. Galbūt todėl, kad darinys atsiranda iš savo...


Mėta gerina nuotaiką

Mėta gerina nuotaiką

Mėta (arba pipirmetė) žydi nuo birželio iki rugsėjo, tuomet žolelė pasipuošia smulkiai violetiniais žiedais. Laukinėmis sąlygomis mėta neauga, o darželiuose ji sutinkama dviejų rūšių: juoda, kurios stiebas ir lapai yra tamsiai raudonos ir...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9