Kovo 8d. Pirmadienis

Gyvenimo būdo pasekmė - lėtinė skrandžio liga GERL

2013 Kovo 3d.
Peržiūrų skaičius: 79788
Gyvenimo būdo pasekmė - lėtinė skrandžio liga GERL

Rėmens graužimą, ko gero, yra patyręs kiekvienas žmogus. Šis  nemalonus  simptomas būdingas  gastroezofaginio refliukso (GERL) ligai.

Tai - lėtinė atsinaujinanti liga, pasireiškianti ne tik varginančiu rėmeniu, bet ir stemplės pokyčiais, įvairiomis komplikacijomis.

Sergamumas gastroezofaginiu refliuksu plačiai paplitęs, ypač išsivysčiusiose šalyse. JAV epidemiologai nustatė, kad vieną ar kelis kartus per dieną rėmens graužimą patiria 24 proc. pacientų.  43 proc. asmenų simptomus patiria vieną ar kelis kartus per savaitę. 40-60 proc. GERL simptomus patiriančių pacientų nustatomas stemplės gleivinės pažeidimas - ezofagitas.

Endoskopinio_tyrimo_metu_matomas_stemples_gleivines_pasikeitimasApie GERL, jos priežastis, ištyrimą ir gydymą  kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Gastroenterologijos centro vadove, gydytoja gastroenterologe Dalia Grusliene.

 

- GERL - kuo pasireiškia ši liga, kokie jos simptomai?

- Gastroezofaginis refliuksas - tai lėtinė liga, kai rėmens graužimas ir/ar atpylimas rūgščiu turiniu kartojasi du ar daugiau kartų per savaitę. Skrandžio turinys kyla  į stemplę, ryklę, gerklas ar kvėpavimo takus.

 

Įprasti  simptomai: rėmuo, skausmas ar diskomfortas duobutėje arba apatinėje krūtinkaulio dalyje, rūgštaus skrandžio turinio atpylimai, seilėtekis, rijimo sutrikimai. Jie gali pasireikšti visi ar tik kai kurie iš jų. Dažnai pasireiškia ir vadinamieji netipiški simptomai: balso kimimas, kosulys, kąsnio jausmas kakle, dusulio priepuoliai, deginimo pojūtis burnoje.

Pagrindinė ligos eiga - apatinio stemplės rauko savaiminis pernelyg didelis atsipalaidavimas ir dirginančio rūgštaus (arba dar agresyvesnio - tulžingo) skrandžio turinio patekimas į stemplę. Patekęs į stemplę skrandžio turinys joje užsilaiko, sutrinka normalūs

apsauginiai  stemplės apsivalymo mechanizmai: sumažėja seilių ar stemplės gleivinės sekreto, pablogėja stemplės peristaltika ir kraujotaka, gleivinės regeneracija.

Negydant ligos kyla įvairių komplikacijų.

- Kokių komplikacijų gali sukelti gastroezofaginis refliuksas ir kiek jos pavojingos?

- Tai liga  lėtinė, varginanti ilgus metus nuolat arba nurimdama ir vėl paūmėdama. Tik apie pusei sergančiųjų konstatuojamos stemplės erozijos. Nedidelei daliai liga komplikuojasi kraujavimu, stemplės opomis, stemplės randiniu susiaurėjimu (striktūromis), stemplės gleivinės pasikeitimu į vadinamąją Bareto stemplę, kuri laikoma ikivėžine būkle, galinčia virsti vėžiu. Beje, stemplės vėžio (adenokarcinomos) atvejų vis daugėja.

Kai liga užleista ir komplikuojasi, žmogui gali prasidėti kraujavimas iš stemplės, atsirasti ryškių rijimo sutrikimų, vėmimas, svorio kritimas. Pastarieji simptomai yra pavojaus ženklas.

GERL būna 3 formų:

 • Erozinė, kai tyrimo metu nustatomas stemplės gleivinės pažeidimas.
 • Neerozinė, kai stemplės pažeidimų nėra, tačiau yra simptomai (pirmiausia - rėmuo), varginantys žmogų ir bloginantys jo gyvenimo kokybę.
 • Netipinė, kai simptomai nėra tipiški  ir/arba pažeidžiami kiti organai: gerklos, bronchai, burnos ertmė.

- Kaip diagnozuojama ši liga?

- Norint diagnozuoti šią ligą dažnai pakanka išsiaiškinti pacientą varginančius tipinius GERL simptomus, paminėtus anksčiau: rėmuo, skausmas ar diskomfortas duobutėje, rijimo sutrikimai ir kt.

Jaunesniems nei 45 m. asmenims, kuriuos vargina tik šie tipiniai simptomai, neįtariama komplikacijų  ir kurie neserga kitomis lėtinėmis ligomis, gali būti skiriamas  1 mėnesio medikamentinis gydymas,  net neatliekant endoskopinio tyrimo.

Labai informatyvus stemplės gleivinės pažeidimų ir GERL komplikacijų nustatymo metodas - endoskopija. Ją  atliekame  pacientams, kuriems pasireiškia pavojingų simptomų:  kraujavimas, mažakraujystė, svorio mažėjimas, springimas, krūtinės skausmas, dažnas vėmimas. Taip pat tiems, kuriems  įtariamos komplikacijos.

Endoskopija turi būti skiriama, jei ligos požymių  atsirado vyresniam negu 45 m. pacientui, jei yra anksčiau minėtų pavojingų simptomų, netenkina gydymo rezultatas esant neaiškiai diagnozei.

Šio tyrimo metu gydytojas endoskopuotojas apžiūri vidaus organus ir įvertina stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos bumblio pažeidimus. Prireikus paima audinių biopsiją vėžinėms ligoms, H.pylori infekcijai, kitai patologijai nustatyti.

- Ar yra ir kitų tyrimų GERL ligai nustatyti?

--Taip, yra. Jie ligoniui parenkami individualiai, atsižvelgiant į ligos ypatumus. Tai gali būti rentgeninis stemplės ir skrandžio tyrimas, 24 val. stemplės ph-metrija, stemplės manometrija, otorinolaringologinis ištyrimas (gerklų, nosiaryklės pokyčiams nustatyti).

Kai simptomai būdingi kelioms ligoms, tiksliai diagnozei nustatyti gali būti skiriamas ultragarso, įvairūs kardiologinės, pulmonologinės, neurologinės būklės tyrimai.

- Kas sukelia šią ligą?

- Nors nėra nustatyta konkrečios vienos ligą išprovokuojančios priežasties, tenka pripažinti, kad svarbiausi kaltininkai yra civilizuoto gyvenimo būdo palydovai: ilgalaikė nervinė įtampa, netinkama ir nereguliari mityba, žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholiniai gėrimai ir kt.), antsvoris, neadekvati fizinė veikla, įvairių vaistų vartojimas. Šiai ligai gydyti, taip pat profilaktikai labai svarbu, kad pacientas suprastų ligos kilmę, simptomus ir sąmoningai nusiteiktų koreguoti gyvenimo būdą.

- Kaip gydoma GERL?

- Kol kas yra dvi GERL gydymo galimybės. Pirmoji - ilgalaikis ar cikliškas vaistų vartojimas. Antras pasirinkimas - laparoskopinė antirefliuksinė operacija. Gydymu siekiama pašalinti ligos simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę, užgydyti pažeistą stemplės gleivinę, išvengti ligos paūmėjimų ir užkirsti kelią komplikacijoms.

Dažniausiai gydoma vaistais. Gydymą, skrandžio rūgšties sekreciją mažinantį vaistą, jo dozę, kursą, pagalbinius vaistus  gydytojas pacientui parenka individualiai. Šiuo metu pagrindinė vaistų grupė GERL gydyti yra vadinamieji protonų pompos (siurblio) inhibitoriai (slopintojai) - PPI.

Operacinis gydymo būdas skiriamas tuomet, kai reikia sustiprinti ligonio antirefliuksinį mechanizmą, nes taip veikiančių patikimų vaistų kol kas nėra. Pastaruoju metu gerų rezultatų pasiekiama chirurgiškai gydant GERL. Atliekamos mažai traumuojančios (per nedideles angeles ir pjūvius) laparoskopinės operacijos, vadinamos fundoplikacijomis, per kurias sustiprinama apatinio stemplės rauko funkcija, sudarant mechaninį barjerą refliuksui. Šiuolaikinė laparoskopinė antirefliuksinė operacija yra pažangus GERL gydymo būdas. Tai puiki alternatyva ilgalaikiam palaikomajam PPI vartojimui. Palyginamųjų tyrimų duomenimis,  po šios operacijos dauguma pacientų nepatiria ligos simptomų mažiausiai penkerius metus.

9 patarimai, kaip išvengti GERL

1. Valgykite dažnai ir mažais kiekiais.

Geriausia valgyti 5-6 kartus per dieną mažomis porcijomis. Svarbu labai gerai sukramtyti. Tai gali padėti ne tik išvengti ligos, bet ir atsikratyti nereikalingų kilogramų.

2. Venkite  maisto produktų ir gėrimų, didinančių skrandžio rūgštingumą ir atpalaiduojančių stemplės apatinį rauką:

 • juodųjų pipirų ir aitriųjų paprikų
 • riebaus, aštraus ir kepto maisto
 • šokolado
 • pipirmėčių
 • pomidorų ir iš jų pagamintų produktų
 • citrusinių vaisių ir sulčių
 • žalių česnakų ir svogūnų
 • kavos ir gėrimų su kofeinu
 • gazuotų gėrimų
 • didelių maisto porcijų

3. Valgykite ir atlikite fizinius pratimus mažiausiai 2 val. prieš miegą

Jei esate įpratę eiti miegoti 23 val., baikite valgyti vakarienę 21 val. Kai atsigulate ar pasilenkiate pilnu skrandžiu, maistas pradedamas stumti į stemplę. Tai sukelia  refliuksą.

4. Išlaikykite normalų svorį.

Pilvo riebalai papildomai spaudžia skrandį, todėl labai svarbu numesti antsvorio, jei jo turite.

5. Miegokite aukščiau pakelta galva.

Svarbu, kad galva, kaklas  ir viršutinė kūno dalis miegant būtų aukščiau nei kūnas.

Tai taip pat padės užkirsti kelią skrandžio turinio atbuliniam tekėjimui. Taip pat galite pabandyti miegoti ant kairiojo šono. Tyrimų duomenys rodo, kad miegant ant kairiojo šono galima išvengti naktinio rėmens, o miegant ant dešiniojo rėmens simptomai kiek paaštrėja.

6. Venkite prigludusios prie liemens aprangos.

Prigludusi apranga, diržas spaudžia juosmenį ir  verčia skrandžio rūgštį kilti į stemplę.

7. Meskite rūkyti.

Tyrimai parodė, kad rūkymas silpnina ir atpalaiduoja apatinius stemplės raumenis. Be to, rūkymas  skatina skrandžio rūgšties gamybą ir lėtina seilių gamybą. Seilės labai reikalingos skrandžio rūgščiai neutralizuoti.

8. Venkite alkoholio.

Alkoholis taip pat silpnina apatinio stemplės rauko raumenis,  trukdo skrandžiui greitai išsituštinti.

Jei negalite visiškai atsisakyti alkoholinių gėrimų, pabandykite vadovautis šiais patarimais:

-          Praskieskite alkoholinį gėrimą vandeniu

-          Nepadauginkite

-          Gerkite baltąjį vyną, venkite raudonojo

-          Alkoholio turintį vyną ar alų keiskite į nealkoholinius

-          Negerkite angliarūgštės turinčių gėrimų

 

9. Atsipalaiduokite,  žiūrėkite į gyvenimą pozityviai ir venkite nereikalingo streso.

Tik jūs galite pasirūpinti savimi geriausiai. Jei, nepaisant visų šių priemonių, vis dar jaučiate GERL simptomus - kreipkitės į gydytoją gastroenterologą.

 

Informaciją parengė MGDC Komunikacijos skyrius

 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras


Skiepų reikšmė užkrečiamųjų ligų profilaktikoje

Skiepų reikšmė užkrečiamųjų ligų profilaktikoje

Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad nuo daugelio užkrečiamųjų ligų galima apsisaugoti laiku pasiskiepijus. Skiepijimas yra toks efektyvus, kad baigiame pamiršti, kuo pasireiškia tos ligos, nuo kurių vaikus apsaugo skiepai....


Nusnauskite – geriau mokysitės

Nusnauskite – geriau mokysitės

Mokslininkai įrodė, jog pogulis - o ne geras nakties miegas - gerina žmogaus atmintį ir padeda geriau mokytis, praneša "National Geographic". Šie tyrimo rezultatai gali paaiškinti, kodėl tiek daug laiko sugaištame prieš pradėdami...


Gydytojas apie šarminio vandens svarbą žmogaus sveikatai

Gydytojas apie šarminio vandens svarbą žmogaus sveikatai

Kas yra vanduo? Iki šiol nėra tikslaus, aiškaus atsakymo į šį klausimą. Apie vandenį, jo savybes, svarbą mūsų gerai savijautai ir sveikatai laidos „Sveikatos ABC” metu pasakojo gydytojas chirurgas Gintautas Laurinavičius, sukaupusęs...


Cinamonas naikina virusus ir bakterijas

Cinamonas naikina virusus ir bakterijas

Pastebėta, kad žmonės, dirbantys patalpose, kuriose malamas ir fasuojamas cinamonas, neserga gripu. Mokslininkai išaiškino šį fenomeną. Pasirodo, cinamonas naikina virusus ir bakterijas. Kad organizmas būtų atsparesnis peršalimo ir virusinėms...


Aronijos - vaistas jauniems

Aronijos - vaistas jauniems

Juodavaisės aronijos yra pagrindinis vitamino P šaltinis, o šis kartu su vitaminu C mažina kapiliarų pralaidumą bei trapumą. Vaistams skinamos ir vartojamos tik šviežios uogos. Jos sunoksta rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais. Aronijos ir iš jų...


Celiulitas įveikiamas tik kantrybe

Celiulitas įveikiamas tik kantrybe

Nors išrasta begalė masažuojančių prietaisų ir kosmetikos priemonių, dėl celiulito į specialistus kreipiasi vis jaunesnės moterys. Šiuolaikinėms moterims šis odos defektas yra viena opiausių problemų. "Anksčiau priemonių buvo mažiau, gydymo...


Moterų imuninė sistema stipresnė už vyrų?

Moterų imuninė sistema stipresnė už vyrų?

Kanados mokslininkai nustatė, kad moterų imuninė sistema stipresnė nei vyrų. Tai liudija McGillo universiteto ir jo Sveikatos centro mokslininkų atliktas tyrimas, kurio rezultatai šiandien paskelbti žurnale "Proceedings of the National...


Nerimas dėl tarpusavio santykių sukelia širdies problemas

Nerimas dėl tarpusavio santykių sukelia širdies problemas

Tyrėjai atrado, kad žmones, kurie jaučiasi nesaugūs ir pernelyg dažnai nerimauja dėl tarpusavio santykių, beveik 50 procentų dažniau ištinka širdies priepuoliai, nei tuos, kurie yra laimingi su partneriu. Kaip praneša telegraph.co.uk, Kanadoje...


Tyrimas: lapkritį gimusieji gyvena ilgiau

Tyrimas: lapkritį gimusieji gyvena ilgiau

Gali būti, kad žmogaus gyvenimo trukmė priklauso ir nuo jo gimimo mėnesio. Tokią netikėtą išvadą daro Greifsvaldo universiteto mokslininkai. Mokslininkai išanalizavo daugiau kaip 6 mln. mirties atvejų Vokietijoje. Tyrimas parodė, kad lapkritį...


"Griponomika": baimė pavojingesnė už virusą

"Griponomika": baimė pavojingesnė už virusą

Baimė dėl gripo pandemijos plinta greičiau negu pats virusas. Nors skaičiuojama, kad gripas galėtų padaryti milijardinę žalą šalies ekonomikai, kol kas jis viso labo padidino vaistų ir citrusinių vaisių paklausą. Gripo pandemija Lietuvai gali...


Dideli klubai susilpnina moterų atmintį

Dideli klubai susilpnina moterų atmintį

Mokslininkai teigia, kad moterų figūros tipas gali daryti įtaką moters atminčiai. Kriaušės formos moterys yra užuomaršos. Kaip praneša BBC, JAV mokslininkai nustatė, kad vyresnio amžiaus apkūnioms moterims, kurių antsvoris yra susikaupęs ant...


Baimė: bijai vorų? Greitai žinosi kodėl.

Baimė: bijai vorų? Greitai žinosi kodėl.

Austrijos universitetas medžioja vorų bijančias mergaites, kurios galėtų padėti išsiaiškinti, kaip baimė paveikia smegenų procesus. "Mokslininkai ieško 8–13 metų amžiaus mergaičių, kurios labai bijo vorų ir/arba juos pamačiusios...


Kaip pasaulis kovoja su narkotikais?

Kaip pasaulis kovoja su narkotikais?

Didžioji pasaulio gyventojų dalis (95,2 proc.) Tarptautinę kovos su narkomanija dieną (birželio 26-ąją) pasitiko be narkotikų – skelbia Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuras (UNODC). Visame pasaulyje apie 210 mln. žmonių (4,8...


Kas nutinka, kai užsirūkote cigaretę?

Kas nutinka, kai užsirūkote cigaretę?

Kai užsirūkote, jau nuo pirmųjų sekundžių dujų mišinys pasklinda aplink akis ir nosį, patenka į gerklę. Akys gali pradėti ašaroti, nosis - varvėti, o gerklė sudirginama. Bronchuose ir plaučiuose esantys plonyčiai plaukeliai bando pašalinti...


Vis daugiau traumų sukelia kompiuteris

Vis daugiau traumų sukelia kompiuteris

Blogas regėjimas ir riešo skausmas - dažniausiai su kompiuteriais siejami sveikatos sutrikimai, bet vis daugiau žmonių susižeidžia ant galvos nukritus vaizduokliams. Tyrėjai nustatė, jog 2006 metais, lyginant su 1994-aisiais, su kompiuteriais...


Įrodyta: mažiau kalorijų – ilgesnis gyvenimas

Įrodyta: mažiau kalorijų – ilgesnis gyvenimas

Suvartodami mažiau kalorijų galime gyventi ilgiau ir sveikiau, teigia mokslininkai po 20 metų trukusio tyrimo. 20 metų stebėję bengališkąsias makakas mokslininkai išsiaiškino, kad beždžionių, kurios maitinosi normaliai, rizika susirgti su amžiumi...


Lokalinis gigantizmas - reta, bet labai nemaloni liga

Lokalinis gigantizmas - reta, bet labai nemaloni liga

Nuotraukoje matyti chirurgų paruošiamieji darbai, besirengiant operuoti 24 metų Liu Chua - didžiausios rankos savininką. Jaunuolis ryžosi tokiai operacijai tikėdamas susigrąžinti normalaus gyvenimo galimybę. Tuo labiau, jog ranka iki tokio...


Reumatinės ligos ir vitamino D nepakankamumas susiję

Reumatinės ligos ir vitamino D nepakankamumas susiję

Taip pat nustatyta, kad reumatu sergantiems žmonėms kasdien vartojant oficialiai rekomenduojamą vitamino D kiekį, jo koncentracija organizme dažniausiai nepasiekė reikiamo lygio. Šių tyrimų rezultatai pristatyti kasmetiniame Europos lygos prieš...


Grįžimas į darbą po atostogų – kaip kelionė į kitą laiko zoną

Grįžimas į darbą po atostogų – kaip kelionė į kitą laiko zoną

Mokslininkai išsiaiškino, kad Kalėdinis periodas ir atostogos gali veikti žmogų panašiai kaip kelionė į kitą laiko zoną. Jų tvirtinimu, labai ilgos išeiginės paveikia mūsų biologinį laikrodį panašiai kaip ir kelionės į svečias šalis. Negana to,...


Aktyvus gyvenimas Katalonijos sostinėje, arba kaip Barselona palaiko formą?

Aktyvus gyvenimas Katalonijos sostinėje, arba kaip Barselona palaiko formą?

Barselona gali pasigirti Olimpinio miesto titulu, viena garsiausių pasaulyje futbolo komandų, kasmetinėmis Formulės 1 lenktynėmis ir dar daug kuo kitu. Jau nekalbant apie siūlomą pramogų asorti, tarkim vandens sporto mėgėjams. Mes irgi už tai...


Identifikuotos pavojingos lazerinių spausdintuvų skleidžiamos dalelės

Identifikuotos pavojingos lazerinių spausdintuvų skleidžiamos dalelės

Australijos mokslininkai nustatė, kad beveik trečdalis populiarių modelių lazerinių spausdintuvų skleidžia didelį kiekį potencialiai pavojingų mikroskopinių dalelių, praneša "Physorg.com". Kvinslendo Technologijos universiteto...


Ryklių odą primenanti medžiaga stabdo bakterijų plitimą

Ryklių odą primenanti medžiaga stabdo bakterijų plitimą

Banginių oda paprastai apauga įvairiausiais dumbliais, planktonu, bakterijų kultūromis ir kitokiais vandenyje gyvenančiais sutvėrimais. Tuo tarpu rykliai išlieka švarut švarutėliai. Nors minėti parazitai gali kauptis ir ryklių odos raukšlėse, prie...


Po liūčių tuoj pat maudytis nepatartina, teigia medikai

Po liūčių tuoj pat maudytis nepatartina, teigia medikai

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras pataria vengti maudytis vandens telkiniuose po didelių liūčių. Ant pastatų, kelių ar kiemų patenkantys lietaus lašai į mūsų aplinką nuplauna įvairius teršalus: automobilių tepalus, degalus, langų valymo ir...


Didesnė alga – ir dėl galimo pavojaus sveikatai

Didesnė alga – ir dėl galimo pavojaus sveikatai

Naujam Ignalinos AE vadovui Osvaldui Čiukšiui skirta 26 tūkst. litų alga, nes jam su šeima teks persikelti į Visaginą, kur kyla pavojus sveikatai ir gyvybei. Tai ketvirtadienį per Vyriausybės valandą sakė energetikos ministras Arvydas Sekmokas,...


Ko nežinome apie homeopatiją?

Ko nežinome apie homeopatiją?

Homeopatija - šiuolaikinė liaudies medicina, kuri nekenkia organizmui ir išgydo visas ligas, ar pseudomokslas, kuris nėra pranešnis negu gydymas placebo ar tiesiog įtaiga? Žmonės šiems preparatams priskiria būtų ir nebūtų savybių. Daugelio...


Nutukimo epidemija ir fizinis aktyvumas nesusiję, atskleidė tyrimas

Nutukimo epidemija ir fizinis aktyvumas nesusiję, atskleidė tyrimas

Naujas JAV mokslininkų tyrimas neigia paplitusį požiūrį, kad fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių veiksnių siekiant sustabdyti nutukimo epidemiją. Loyolos universiteto Čikagoje (JAV) Sveikatos sistemos tyrimų centro ir su juo...


Proto lavinimas mažina kraujospūdį

Proto lavinimas mažina kraujospūdį

Proto pratybos mažina kraujospūdį. Kaip teigiama medicinos žurnale "Aertzliche Praxis", taikant įvairius gydymo būdus - elgesio terapiją, hipnozę ir vadinamąją neurolingvistinę programą - pavyko sumažinti kraujospūdį hipertenzija...


Marso gyvybės detektorius leis išvengti galvos skausmo geriant raudoną vyną

Marso gyvybės detektorius leis išvengti galvos skausmo geriant raudoną vyną

Raudono vyno mėgėjai puikiai žino, jog padauginus šio iš pirmo žvilgsnio nelabai pavojingo gėrimo, galima susilaukti labai nekokių pasekmių - galvos skausmo, pykinimo, blogos savijautos. Nors mokslininkai ir nežada panaikinti tokio nemalonaus vyno...


Kramtomasis tabakas padvigubina kasos vėžio riziką

Kramtomasis tabakas padvigubina kasos vėžio riziką

Skandinavijos šalyse populiarus šlapias kramtomasis tabakas (snus) du kartus padidina riziką susirgti kasos vėžiu. Tokį rezultatą paskelbė švedų mokslininkai, atlikę 300 tūkst. vyrų stebėjimus. Tyrimo rezultatai spausdinami prestižiniame...


Dėl perdėto drovumo neužleiskime urologinių susirgimų

Dėl perdėto drovumo neužleiskime urologinių susirgimų

Statistika teigia, kad: - 50 proc. visų įgimtų anomalijų randama urologinėje sistemoje; - iki 30 proc. moterų turi nusiskundimų dėl šlapinimosi ar šlapimo nelaikymo; - prostatos ligos vargina 75 proc. vyresnių nei 50 metų amžiaus vyrų; vargina -...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Rezus Rezus Rezus