REXSAN

Gultis į ligoninę chemoterapijai nebūtina

Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos klinikos Chemoterapijos skyriuje ne per seniausiai sergantiesiems vėžiu gydyti pradėtos naudoti specialios nešiojamosios vakuuminės vaistų įpurškimo sistemos. Kuo jos naudingos pacientui, papasakojo šio skyriaus vedėjas Alvydas Česas.

„Tokia sistema Europoje pradėta naudoti prieš 2-3 metus, mes naudojame jau metai, kol kas vieninteliai. Ši vakuuminė sistema išvaduoja ligonį iš būtinybės gulėti stacionare, leidžia atvykti pas gydytoją po kelių parų. Dėl to chemoterapija gydomas žmogus gali būti šeimoje, eiti į darbą, nes sistema uždara, telpa į kišenę. Tuo būdu taupomos ir valstybės lėšos”, – pasakojo A. Česas.

Vakuuminę vaistų įpurškimo sistemą sudaro balionas, švirkštinis purškiklis, vakuuminis stūmoklis. Specialus balionas pripildomas chemoterapijai reikalingo medikamento, visa sistema prijungiama prie specialios rezervuaro sistemos, kuri įsiūta į poraktikaulinę veną. Paleidus sistemą vaistas į žmogaus organizmą patenka tokiu greičiu ir tokiais kiekiais, kokie yra užprogramuoti.

Sistema daugiau naudojama storojo žarnyno vėžiui gydyti, nes ilgalaikės infuzijos gydant šią ligą veiksmingos.

Sistemos yra vienkartinės, kol kas ligonių kasų nekompensuojamos, todėl ligoniams tenka jas įsigyti patiems. Jų kaina – apie 100 litų. Tiesa, mokėti tenka ir už rezervuaro sistemą, įsiūtą po raktikauliu. Šios sistemos kaina – apie 600 litų.

Tiesa, ši sistema tinka ne visiems pacientams, nes yra tokių, kuriems naudingiau pagulėti ligoninėje, pailsėti nuo nenutrūkstamų darbų. Bet žmogus gali pasirinkti, ar gultis į ligoninę, ar lankytis dienos stacionare, ar naudoti šią nešiojamąją infuzinę sistemą.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE