Gudručio vaistinė

Fetos sūris veikia kaip antibiotikas

Didžiosios Britanijos mokslininkai nustatė, jog fetos sūris veikia kaip natūralus antibiotikas. Pasirodė, jog graikiškame fetos sūryje yra ypatingų pieno rūgšties bakterijų.

Jos gamina medžiagas, vadinamas bakteriocinais, kurie naikina kitas – ligas sukeliančias – bakterijas. Tačiau pernelyg didelis bakteriocinų kiekis žmogaus organizme gali sukelti apsinuodijimą. Taigi gydytis fetos sūriu vis dėlto reikėtų saikingai.

Feta – baltas, sūrus, rūgštokas sūris, pasižymintis pikantišku skoniu. Tradicinio feta sūrio masėje yra netaisyklingos akutės. Sūryme feta brandinama apie tris mėnesius sūryme.

Klasikine šio skanėsto gimtine laikoma Graikija, nors kiekviena šalis turi savus fetos gamybos būdus. Vienur ji gaminama iš maišyto karvės ir ožkos, karvės ir avies, ožkos ir avies pieno ar tiesiog gryno pieno. Tradiciškai Graikijoje jis gaminamas iš avies pieno, o Turkijoje – iš ožkos, arba gali būti maišomi abu.

Po ilgų diskusijų dėl sūrio pavadinimo buvo nuspręsta, kad tvirtinant sertifikatus fetos vardą gaus graikiškasis sūris. Tad feta turi teisę vadintis tik graikų sūris, nors daugelis feta vadina ir danišką brinzą, kuris gaminamas iš karvės pieno.

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE