REXSAN

Ekspertai perspėja dėl internetu parduodamų skausmą malšinančių vaistų

Britų ekspertai perspėjo dėl pavojų, kuris kyla internetu perkant vaistus, kai nustatė, kad taip visuotinai prieinami stiprūs skausmą malšinantys vaistai, praneša BBC.
Edinburgo universiteto tyrėjų grupė išsiaiškino 35 tinklalapius, kurie Didžiosios Britanijos gyventojams be recepto parduoda receptinius vaistus. 
Vaistų sektorių prižiūrinčių vyriausybės tarnybų atstovai perspėja, kad internetu perkant vaistus, tai gali turėti „mirštamų” pasekmių.
Pasinaudodami „Google” ir „Yahoo” paieškos sistemomis, tyrėjai nustatė, jog yra beveik 100 internetinių vaistinių, parduodančių vaistus vartotojams Didžiojoje Britanijoje.
Beveik pusė jų prekiavo vien tik receptiniais skausmą malšinančiais vaistais, tačiau 76 procentai jų nereikalavo, kad pirkėjas pateiktų vaistų receptą. 
Šešios internetinės vaistinės paprašė recepto, tačiau priėmė ir faksu ar eletroniniu paštu atsiunčiamą recepto kopiją, kurią, tyrėjų nuomone, galima suklastoti ar pakeisti.
Internetu parduodami tokie opioidai kaip tramadolis arba nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai kaip naproksenas ir  celekoksibas, kurie dažnai skiriami dėl artrito. Tyrėjai pabrėžia, kad šie vaistai gali turėti stiprų šalutinį poveikį, o kai kurie jų negali būti vartojami su kai kuriais kitais vaistais arba turint tam tikrų negalavimų.
Trys tinklalapiai siūlė pirkti vaistą, kuris Didžiojoje Britanijoje buvo pašalintas iš rinkos. Tyrimo rezultatus paskelbė žurnalas „British Journal of Clinical Pharmacology”.
Tyrimo autorius profesorius David Webb, Edinburgo universiteto klinikinės farmakologijos ekspertas, sako, kad dėl visų šių vaistų vartojimo būtina pasitarti su gydytoju, tačiau tokie medikamentai pasiekiami vien tik keliais kompiuterio pelės spragtelėjimais.
Pasak jo, priežiūros institucijos gerai suvokia šios problemos svarbą, o kartu tai, kad ją išspręsti sunku ir kad reikia tam tikrų tarptautinių susitarimų.
Medicinos ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūros atstovė sako, kad internetu pirkti vaistus saugu tik iš tų svetainių, kurios turi Didžiosios Britanijos karališkosios farmacijos draugijos internetinės vaistinės logotipą.
Vaistus pirkdami iš nekontroliuojamų svetainių, geriausiu atveju žmonės rizikuoja savo pinigais, o blogiausiu – savo gyvybe, teigia agentūros atstovė.
Šiemet vienos britų nevyriausybinių organizacijų atliktas tyrimas nustatė, kad net 62 procentai internetu jos nupirktų medikamentų buvo padirbti arba neatitiko standartų. Falsifikuojami buvo ir tokie medikamentai, kurie skirti rimtoms ligoms gydyti, kaip širdies ir kvėpavimo ligos, nervų ir protiniai sutrikimai.
Nelegalios interneto vaistinės paprastai nurodo taikančios neįprastai dideles nuolaidas, o tai tik gali sustiprinti  įtarimus, kad siūlomi padirbti vaistai.


Savigydos pramonės asociacija

TAIP PAT SKAITYKITE