Vasario 23d. Sekmadienis

Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Peržiūrų skaičius: 42224
Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Jeigu prekybos centre paslysite ant šlapių grindų, galite drąsiai reikalauti kompensacijos iš prekybininko ar gamintojo.

Tiesa, milijoninių sumų, apie kokias galima pasvajoti Amerikoje, Lietuvoje neverta tikėtis. Lietuvoje atlyginama turtui padaryta žala - pavyzdžiui, už sugadintą drabužį, apgadintą automobilį. Padengiamos ir gydymo išlaidos.

Gali būti atlyginta ir neturtinė žala. Bet, skirtingai nei kai kuriose Vakarų valstybėse, išmokos galima tikėtis tik tuomet, jei yra padaryta žala sveikatai ar gyvybei. Tuo tarpu psichologinis sukrėtimas nelaikomas sveikatos sutrikdymu.

Bando ir pasipelnyti

Draudikai pastebi, kad daugėja ne tik žinančiųjų savo teises ir reikalaujančių atlyginti žalą. Daugiau pasitaiko ir norinčiųjų neteisėtai pasipelnyti.

Bendrovės "PZU Lietuva" bendrosios civilinės atsakomybės rizikų vyriausioji ekspertė Nomeda Bepirštytė prisimena atvejį, kai du įtartinai atrodantys jaunuoliai - vienas naudojosi ramentais, jo galva buvo aptvarstyta, sugipsuota ranka, o kitas jį lydėjo - kreipėsi į draudimo kompaniją dėl žalos atlyginimo.

"Vaikinai pasakojo, kad vienas jų prekybos centre pirko čiužinį. Jį pripūtęs oro, nusprendė prisėsti ir išgerti kavos. Vaikinų teigimu, čiužinys sprogo, todėl jaunuolis stipriai apsiplikė kava.

Iš rankų iškritęs puodelis praskėlė kaktą, ant kurios tikrai buvo matyti senas randas. O oro srovė, išsiveržusi iš čiužinio, sviedė nukentėjusįjį į sieną - dėl to jis patyrė daugybę lūžių.

Keisčiausia šiame pasakojime pasirodė tai, jog daugybę sužalojimų patyręs jaunuolis nesikreipė į medikus. Jis tikėjosi, kad išmokai gauti užteks pateikti čiužinio pirkimo čekį", - sakė N. Bepirštytė.

"Lietuvos draudimas" taip pat sulaukia nemažai nepagrįstų ar net juokingų pretenzijų.

Pavyzdžiui, prašoma atlyginti žalą dėl per trumpai nukirptų plaukų.

"Kartą kreipėsi moteris, kuri neva paslydo prie prekybos centro ir susilaužė koją. Tačiau ekspertai pažiūrėjo filmuotą medžiagą ir pateikė išvadas, kad moteris ne paslydo, o tiesiog pati pargriuvo. Todėl kompensacija jai nepriklauso, nes prekybos centras dėl to nekaltas", - pasakojo "Lietuvos draudimo" verslo rizikos skyriaus vadovas Arūnas Raziūnas.

Vidutinė išmoka išauga

"Pirkėjai į mus kreipiasi dėl patirtos įvairios žalos.

Tai ir traumos - paslydo, susižalojo, ir dėl nesandarių pakuočių apgadinti drabužiai", - dažniausiai pasitaikančius atvejus vardijo "Maxima" atstovė Renata Saulytė.

Gavęs pirkėjo skundą prekybos tinklas informuoja draudimo kompaniją, kurioje yra apdraudęs savo civilinę atsakomybę.

Draudikai tuomet sprendžia, ar skundas pagrįstas, ar atlyginti žalą.

Pernai vidutinė draudimo išmoka buvo 357 litai. Šiemet ji išaugo iki 449 litų.

"Didžiausias draudimo išmokas teko mokėti po stipraus vėjo gūsių šį rudenį Klaipėdoje. Tada parduotuvės vežimėliai ir nukritusios pastato stogo nuolaužos apgadino aikštelėje stovinčius automobilius. Vienos išmokos vidurkis buvo apie 1800 litų", - prisiminė R. Saulytė.

Pernai "Maxima" tinkle buvo 70 įvykių, kai prireikė atlyginti žalą, šiemet - jau 68.

Pagrįstų skundų - mažai

Tuo tarpu "Iki" parduotuvės per metus gauna tik nuo 2 iki 5 pagrįstų skundų iš nukentėjusių pirkėjų. Dažniausiai jie susižaloja prekybos centre arba sugadinami jų asmeniniai daiktai.

Išmokos siekia kelis šimtus litų, o visa suma per metus neviršija 5 tūkst. litų.

"Kartais nelaimingų atsitikimų įvyksta dėl valymo kompanijos kaltės. Kartą vienoje parduotuvėje eidama ką tik išplautomis grindimis pirkėja paslydo ir pargriuvusi susilaužė ranką.

Ji pareikalavo atlyginti 2 tūkst. litų materialinę ir moralinę žalą. Mes kreipėmės į valymo kompaniją - ši prisiėmė atsakomybę ir atlygino klientei žalą", - kalbėjo "Iki" prekybos tinklo atstovas spaudai Valdas Lopeta.

Nuostolius dengia patys

"Norfos" prekybos tinklas prisiima riziką dėl nekokybiškų prekių, nelaimingų įvykių parduotuvėse.

"Prekybos centras pats pajėgus atlyginti žalą pirkėjui, jei kas nors nutinka. Jeigu pasitaiko sugedęs produktas, mes, be abejo, jį pakeičiame arba grąžiname pinigus. Visko pasitaiko, juk imame prekes iš tiekėjų ir negalime visko sukontroliuoti", - kalbėjo "Norfos" atstovas Darius Ryliškis.

Šįmet dėl žalos atlyginimo nesikreipė nė vienas pirkėjas, o pernai buvo vienas įvykis, kai pirkėjas paslydo ir susižalojo.

Kompensuoja iš karto

Restoranams ar kavinėms daugiausia rūpesčių gali kilti dėl maisto kokybės. Apsinuodijusiems klientams tektų atlyginti žalą. Arba darbuotojas gali išversti sriubos lėkštę ant lankytojo ir sugadinti jo drabužius.

Pasak restoranų grupės "Fortas" rinkodaros vadovo Kęstučio Markevičiaus, labai retai pasitaiko, kad svečias būtų apipiltas.

O jeigu kas nors ir nutinka, žala dažnai būna minimali ir randamas būdas, kaip atsilyginti svečiui - dar nė karto dėl to neprireikė kreiptis į draudikus.

"Buvo atvejis, kai dėl įrangos gedimo naktį užliejome aukštu žemiau esančią parduotuvę. Tuomet žala buvo 5 tūkst. litų, ją padengė draudimo kompanija", - prisiminė K. Markevičius.

Pateikia daugiau pretenzijų

Draudikai tvirtina, kad dabar metu žmonės ne tik geriau išmano savo teises, bet ir reikalauja didesnių sumų žalai atlyginti.

Pasak "Lietuvos draudimo" verslo rizikos skyriaus vadovo A. Raziūno, dažniausiai prašoma atlyginti žalą, atsiradusią dėl vandeniu užlietų patalpų.

Taip pat vis dažniau patiriama žala dėl sveikatos sužalojimo, o vidutinė išmoka siekia kelis tūkstančius litų. Pavyzdžiui, dėl automatinių durų gedimo prekybos centre pirkėjui buvo sulaužyta koja. Jis gavo 5 tūkst. litų.

Tokių atvejų pastaraisiais metais daugėjo. 2003-2006 metais patyrę žalą asmenys vidutiniškai pateikdavo po 100-200 pretenzijų. Dabar jų skaičius jau gerokai perkopė 500.

Pernai pagal civilinės atsakomybės draudimo sutartis (be vairuotojų draudimo) jiems išmokėta 3,3 mln. litų. Per dešimt šių metų mėnesių - 1,7 mln. litų.

Pirmauja prekybos centrai

Pasak bendrovės "Ergo Lietuva" civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktoriaus Audriaus Pilčico, pagal civilinės atsakomybės draudimo žalą pirmauja prekybos centrai.

"Dažniausiai prekybos centruose ir jų stovėjimo aikštelėse nukenčia pirkėjų automobiliai, kai juos apibraižo prekių vežimėliai. Taip pat pirkėjai susitepa rūbus nesandariai supakuotais produktais.

Dar vieną nukentėjusiųjų grupė - paslydę ir traumas patyrę pirkėjai. Vidutinė nukentėjusiam pirkėjui atlyginama žala siekia 600 litų", - vardijo A. Pilčicas.

Antroje vietoje - nuostoliai dėl šaldymo įrangos, kai jai išėjus iš rikiuotės sugenda produktai. Trečioje - kaimynus užliejusios įmonės, vandens pramogų parkai.

"Vandens parkuose pramogaujantiems žmonėms turime sumokėti ne tik už gydymą, kai jie paslysta ar nesėkmingai nusileidžia vandens kalneliais, bet ir už suplėšytus maudymosi kostiumėlius", - kalbėjo A. Pilčicas.

Dažniausiai žmonės kreipiasi dėl turtinės žalos. Ji šiemet sudarė 77 proc. visų žalos atvejų (pernai - 90,5 proc.).

Dažnai atsitrenkia į duris

"Daug draudžiamųjų įvykių atsitinka dėl to, kad ant stiklinių pertvarų, durų nėra įspėjamųjų užrašų. Į jas atsitrenkęs žmogus susilaužo nosį. Daug nelaimingų atsitikimų būna ir dėl automatinių durų gedimų: jos gali prispausti, partrenkti, sulaužyti koją.

Buvo atvejis, kai ant moters nukrito drabužių pakaba ir sužalojo veidą. Ji gydėsi visą mėnesį", - pasakojo bendrovės "PZU Lietuva" bendrosios civilinės atsakomybės rizikų vyriausioji ekspertė N. Bepirštytė.

Žalos atlyginimo galima tikėtis ir įsigijus nekokybišką prekę.

"Žmogus nusipirko nekokybišką santechninę žarnelę. Ji trūko, išsiliejęs vanduo užpylė kaimynus. Žala - 7000 litų. Panašių atvejų būna nemažai.

Dar vienas nutikimas - namo administratorius nepastatė apsauginės tvorelės tarp išėjimo iš laiptinės ir laiptų į rūsį. Žmogus naktį ėjo, įkrito į rūsį ir susižeidė. Vien neturtinė žala įvertinta 1000 litų, turtinė - 2000 litų", - vardijo N. Bepirštytė.

Maisto produktuose - kirmėlės

Dėl gamintojų ir prekybininkų kaltės žmonės neretai iš parduotuvės parsineša netinkamos kokybės produktų. Norint bent jau atsiimti pinigus už nekokybišką produktą, būtina išsaugoti pirkimo kvitą.

Kai 29 metų telšiškė rudenį vienoje Telšių parduotuvėje nusipirko 300 gramų ukrainietiškų saldainių "Babuškiny skazki", ją ištiko šokas - saldainiuose karaliavo kakavinių ugniukų vikšrai.

Maždaug 15 litų už kilogramą kainuojančių saldainių galiojimas jau buvo pasibaigęs prieš daugiau nei 3 mėnesius.

Tačiau pirkėja neturėjo kvito ir nesusigrąžino pinigų.

Draudikai tvirtina, kad mažų miestelių parduotuvės dažniausiai nesidraudžia civilinės atsakomybės draudimu.

Duonos kepale - pelė

Dar didesnis netikėtumas laukė vieno Šiaurės Airijos gyventojo. Jis patyrė didžiausią sukrėtimą per visą gyvenimą, kai atplėšė maišelį ir pamatė duonos kepalą su įkepta pele. Priblokštas vyras kreipėsi į teismą.

Teismas po porą metų trukusio proceso nubaudė kepėjus - bendrovę "D. Hyndman and Son Ltd.". Kaltininkai turės sumokėti tūkstantį svarų sterlingų (apie 3,8 tūkst. litų) už tai, kad į rinką leido patekti nesaugiam maistui.

Po nemalonaus nutikimo kepykla papildomai įdarbino du valytojus ir pastatė 131 pelių gaudymo įrenginį, kad nuviliotų parazitus nuo kepimo cecho.

Atlyginta žalos:

2009 m. (10 mėn.) 9,532 mln. litų

2008 m. 16,510 mln. litų

2007 m. 14,336 mln. litų

Kaip išgyventi pošventinę depresiją ir grįžti prie kasdienių darbų?

Kaip išgyventi pošventinę depresiją ir grįžti prie kasdienių darbų?

"Kaip išgyventi pošventinę depresiją ir grįžti prie kasdienių darbų?" - klausia ponia Eugenija. Pirmiausias patarimas - per šventes vartoti kuo mažiau alkoholio. Jei po švenčių nekankins pagirios - tai ir liūdesį įveikti bus lengviau....


Mobilieji telefonai ir vėžys: Danijos mokslininkų tyrimas – nepatikimas

Mobilieji telefonai ir vėžys: Danijos mokslininkų tyrimas – nepatikimas

Danijos mokslininkų atlikto mobiliųjų telefonų poveikio sveikatai tyrimo rezultatus. Tyrime teigiama, kad ilgalaikis mobiliojo telefono naudojimas neturi įtakos piktybinių smegenų auglių formavimuisi ir nedidina pavojaus susirgti smegenų vėžiu....


Moterims su antsvoriu rizika susirgti krūties vėžiu didesnė

Moterims su antsvoriu rizika susirgti krūties vėžiu didesnė

Pasaulio onkologai gali džiaugtis nors ir nedidele, bet svarbia pergale - mažėjančiu mirtingumu nuo krūties vėžio. Kita vertus, specialistai prognozuoja, kad visu pajėgumu nuožmi onkologinė moterų liga smogs po dešimties metų. Pasak Barselonos...


Draudimą rūkyti apeiti padeda skylės sienoje

Draudimą rūkyti apeiti padeda skylės sienoje

Vieno baro Šveicarijoje savininkas surado naują būdą, kaip apeiti draudimą rūkyti maitinimo įstaigose - jis iškirto skyles baro sienose. Per didžiausią skylę baro klientas gali iškišti galvą, dvi mažesnės skirtos rankoms. Taip žmogus, formaliai...


Kad balsas būtų gražus

Kad balsas būtų gražus (1)

Balsas - vienas svarbiausių bendravimo instrumentų, kuriuo naudojamės kiekvieną dieną. Balso nepasirinksi, tačiau yra būdų, galinčių padaryti jį gražesnį. X Stenkitės vengti dulkėtų, šaltų ir prirūkytų patalpų. Kad balso stygos būtų pakankamai...


Saulė ir kai kurie vaistai - nesuderinami

Saulė ir kai kurie vaistai - nesuderinami

Apskaičiuota, kad kas trečias vaistus vartojantis lietuvis susirgs fototoksiniu arba fotoalerginiu dermatitu, jei neribos saulėje praleidžiamo laiko. Sergamumas fototoksiniais dermatitais kasmet didėja. Dėl netinkamai parašytų vaistų anotacijų...


Vitaminas C apsaugo senyvo amžiaus vyrų kaulus

Vitaminas C apsaugo senyvo amžiaus vyrų kaulus

"Senyvo amžiaus vyrai, vartojantys vaisių ir daržovių, gali apsisaugoti nuo kaulų nykimo, kuris gali lemti klubų lūžį", – teigia JAV mokslininkai. "Svarbu suvokti tai, kad kaulų tankis, jų būklė ir lūžio rizika yra susijusi su...


Alergiją sieja su klimato kaita

Alergiją sieja su klimato kaita

Žiedadulkių kiekiai pastaruosius 6 metus vis augo, tad tai gali būti susiję su stiprėjančiais alergijos simptomais, mano Italijos mokslininkai. Genujos universiteto mokslininkai registravo žiedadulkių kiekį, žiedadulkių sezono trukmę bei žmonių...


Vitaminas D gali smarkiai sumažinti žarnyno vėžio tikimybę

Vitaminas D gali smarkiai sumažinti žarnyno vėžio tikimybę

Išanalizavę duomenis iš dešimties Europos valstybių, mokslininkai daro išvadą, kad kraujyje daugiausia vitamino D turintiems asmenims rizika susirgti kolorektaliniu vėžiu sumažėja net 40 procentų. Kolorektaliniu vadinamas gaubtinės ir tiesiosios...


Lietuvoje daugėja užsikrėtusių ŽIV ir sergančių tuberkulioze žmonių

Lietuvoje daugėja užsikrėtusių ŽIV ir sergančių tuberkulioze žmonių

Pastaraisiais metais Lietuvoje daugėja užsikrėtusiųjų dviguba infekcija – žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) ir tuberkulioze. Lietuvos AIDS centro duomenimis, 2006 m. tokių žmonių buvo nustatyta 13, 2007 m. – 21, 2008 m. – 20....


Energetiniai gėrimai – ar tikrai tokie nekalti?

Energetiniai gėrimai – ar tikrai tokie nekalti?

Kasdien per televiziją, radiją matome ir girdime reklamas: "Energiniai gėrimai suteikia sparnus", "Energiniai gėrimai viduje pažadina žvėrį" ir t. t. Kol energetiniai gėrimai parduodami maisto prekių parduotuvėse, dažnai net...


Šokoladas sveika širdžiai

Šokoladas sveika širdžiai

Bendras amerikiečių ir švedų tyrimas patvirtino: širdies smūgį patyrusiems ligoniams vartojant daugiau šokolado mažėja tikimybė, kad jie mirs nuo širdies ligų. Šokolado valgant du ar tris kartus per savaitę, mirštamumo nuo širdies ligų rizika...


Vyrai, tikrinkitės dėl prostatos vėžio

Vyrai, tikrinkitės dėl prostatos vėžio

Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija artėjančios tėvo dienos proga primena šalies vyrams, jog prostatos vėžys yra vienas dažniausių jiems gresiančių onkologinių susirgimų, kurio išvengti galima laiku apsilankius pas medikus. Ketvirtadienį...


Vandens laše glūdi didelė stiprybė

Vandens laše glūdi didelė stiprybė

Net ir skaidriame vandenyje gali būti žalingų medžiagų, todėl jį reikia rinktis labai atsargiai. Seniai žinoma tiesa, kad grožį, puikią savijautą, gerą nuotaiką ir sveikatą gali užtikrinti kasdien vartojamas kokybiškas geriamasis vanduo....


Gimdos miomos išsivysto lytinio gyvenimo vengiančioms moterims

Gimdos miomos išsivysto lytinio gyvenimo vengiančioms moterims

Kas trečiai 35 metų sulaukusiai moteriai diagnozuojamų gimdos miomų dažnai neišduoda jokie požymiai. Geriausia šios ligos profilaktika – reguliariai tikrintis sveikatą. Pageidautina – pas tą patį ginekologą. Pasak Klaipėdos...


Kiek trunka idealus bučinys?

Kiek trunka idealus bučinys?

Berlyno universiteto (Vokietija) psichologai, vadovaujami Larso Hageno, stebėjo šimtą įvairaus amžiaus porų ir išsiaiškino, kad idealus bučinys trunka 3 minutes. Bučinio metu specialistai pataria žiūrėti vienas kitam į akis, tada bučinys bus...


Aktyvus gyvenimas Katalonijos sostinėje, arba kaip Barselona palaiko formą?

Aktyvus gyvenimas Katalonijos sostinėje, arba kaip Barselona palaiko formą?

Barselona gali pasigirti Olimpinio miesto titulu, viena garsiausių pasaulyje futbolo komandų, kasmetinėmis Formulės 1 lenktynėmis ir dar daug kuo kitu. Jau nekalbant apie siūlomą pramogų asorti, tarkim vandens sporto mėgėjams. Mes irgi už tai...


Prie soliariumų priprantama

Prie soliariumų priprantama

Maždaug trečdalis žmonių, besimėgaujančių soliariumo malonumais, gali tapti priklausomi ne tik nuo deginimosi efektų, bet ir nuo alkoholio ar narkotikų. Kaip praneša BBC, paprastai žmonių, pripratusių prie soliariumų, polinkis į alkoholį bei...


Raudonieji dobilai gali pagelbėti vyresnėms moterims

Raudonieji dobilai gali pagelbėti vyresnėms moterims

Menopauzę išgyvenančios ir raudonųjų dobilų ekstraktą vartojančios moterys gali išvengti kai kurių depresijos ir nerimo simptomų. Moterims, tris mėnesius vartojusioms papildus su 80 miligramų raudonųjų dobilų hormonais, depresijos ir nerimo...


Kas tas rotavirusas ir kaip su juo kovoti?

Kas tas rotavirusas ir kaip su juo kovoti?

Rotavirusas – vienas iš dažniausių virusų, sukeliančių sunkų ūminį viduriavimą kūdikiams ir mažiems vaikams visame pasaulyje. Literatūros duomenimis, beveik visi vaikai iki penkerių metų amžiaus bent kartą yra sirgę rotavirusine infekcija....


Dirgli šlapimo  pūslė

Dirgli šlapimo pūslė

Dirglios (hiperaktyvios) šlapimo pūslės nevalingi susitraukimai sukelia šlapimo nelaikymą, atsiranda staigus, nenumaldomas noras šlapintis su faktiniu šlapimo nutekėjimu ar be jo, esant ir nedideliam šlapimo kiekiui šlapimo pūslėje. Taip pat...


Kaip atostogauti sveikai ir saugiai (05-05)

Kaip atostogauti sveikai ir saugiai (05-05)

Lietuviai traukia į šiltuosius kraštus ieškodami kaitrios saulės, šiltos jūros, neįprastos gamtos. Tačiau kelionės - tai ne tik malonumai, bet ir rizika susirgti įvairiomis užkrečiamosiomis ligomis. Kaip atostogauti sveikai ir saugiai, kad...


Neužleiskime žarnyno ligų

Neužleiskime žarnyno ligų

Žarnyno susirgimų registras rodo, jog neabejotinai plinta įvairios žarnyno ligos: opaligė, gastritas (skrandžio uždegimas), gastroezofaginio refliukso liga, stemplės, skrandžio bei žarnyno polipozė, divertikuliozė, opiniai kolitai ir ypač -...


Širdies ligų priežastis - per kelias sekundes

Širdies ligų priežastis - per kelias sekundes

Naujos kartos mikroschema padės greitai ir lengvai diagnozuoti dažniausią mirties priežastį pasaulyje - širdies ir kraujagyslių ligas. Informacinių technologijų korporacijos IBM Ciuricho laboratorijose sukurtas testas aprašomas žymaus mokslo...


Nėščiosios vartojamas kalcis apsaugo vaisių nuo švino rizikos

Nėščiosios vartojamas kalcis apsaugo vaisių nuo švino rizikos

Nėščiajai vartojant kalcio papildus, tokios moters kraujyje sumažėja švino, o tuo pačiu ir pavojus, kad vaisius nukentės nuo šio nuodingo metalo, rodo Meksikoje atliktas tyrimas. "Faktiškai nustatėme, kad kuo daugiau žmogus vartojo tokių...


Kintantis klimatas – didesnė grėsmė sveikatos saugumui

Kintantis klimatas – didesnė grėsmė sveikatos saugumui

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad kintantis klimatas vis labiau veikia mūsų kasdieninį gyvenimą ir sveikatą. Dėl sausrų sukelto maisto trūkumo, potvynių nulemtų infekcinių ligų protrūkių, dėl šiltėjančio atmosferos oro...


"Eglės" sanatorija atidarė naują kompleksą

"Eglės" sanatorija atidarė naują kompleksą

Didžiausia šalyje Druskininkų "Eglės" sanatorija jau laukia klientų ką tik įrengtame gydymo centre "Eglė+". Čia lankytojams siūloma daugiau kaip 100 procedūrų ir paslaugų. Gydymo centras įkurdintas naujame sanatorijos...


Profesinėmis ligomis daugiau sirgo vyrai

Profesinėmis ligomis daugiau sirgo vyrai

Praėjusiais metais daugiausia profesinių ligų nustatyta 50 metų ir vyresniems vyrams, rodo Higienos instituto duomenys. Pernai profesinėmis ligomis dažniausiai sirgo 50 metų ir vyresni asmenys - tiek vyrai, tiek moterys. 82 proc. (695 atvejai)...


Šaltis gali išprovokuoti galūnių spazmus

Šaltis gali išprovokuoti galūnių spazmus

Jau treji metai pradėjus vėsti orams mano paaugliui sūnui pradeda skaudėti ir tinti plaštakų ir pėdų sąnariai, kyla temperatūra. Iki pat pavasario jis nuolat sirguliuoja, o atsigauti pradeda tik balandžio pabaigoje. Gydytoja nustatė šalčio...


Senstant smegenims, kai kurios jų funkcijos pagerėja

Senstant smegenims, kai kurios jų funkcijos pagerėja

Mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad, žmogui senstant, kai kurios smegenų funkcijos pagerėja, taigi amžius tikrai suteikia išminties. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad, žmogui senstant, ilgalaikė atmintis išlieka nepakitusi, o jo žodynas,...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9