Liepos 9d. Ketvirtadienis

Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Peržiūrų skaičius: 42224
Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Jeigu prekybos centre paslysite ant šlapių grindų, galite drąsiai reikalauti kompensacijos iš prekybininko ar gamintojo.

Tiesa, milijoninių sumų, apie kokias galima pasvajoti Amerikoje, Lietuvoje neverta tikėtis. Lietuvoje atlyginama turtui padaryta žala - pavyzdžiui, už sugadintą drabužį, apgadintą automobilį. Padengiamos ir gydymo išlaidos.

Gali būti atlyginta ir neturtinė žala. Bet, skirtingai nei kai kuriose Vakarų valstybėse, išmokos galima tikėtis tik tuomet, jei yra padaryta žala sveikatai ar gyvybei. Tuo tarpu psichologinis sukrėtimas nelaikomas sveikatos sutrikdymu.

Bando ir pasipelnyti

Draudikai pastebi, kad daugėja ne tik žinančiųjų savo teises ir reikalaujančių atlyginti žalą. Daugiau pasitaiko ir norinčiųjų neteisėtai pasipelnyti.

Bendrovės "PZU Lietuva" bendrosios civilinės atsakomybės rizikų vyriausioji ekspertė Nomeda Bepirštytė prisimena atvejį, kai du įtartinai atrodantys jaunuoliai - vienas naudojosi ramentais, jo galva buvo aptvarstyta, sugipsuota ranka, o kitas jį lydėjo - kreipėsi į draudimo kompaniją dėl žalos atlyginimo.

"Vaikinai pasakojo, kad vienas jų prekybos centre pirko čiužinį. Jį pripūtęs oro, nusprendė prisėsti ir išgerti kavos. Vaikinų teigimu, čiužinys sprogo, todėl jaunuolis stipriai apsiplikė kava.

Iš rankų iškritęs puodelis praskėlė kaktą, ant kurios tikrai buvo matyti senas randas. O oro srovė, išsiveržusi iš čiužinio, sviedė nukentėjusįjį į sieną - dėl to jis patyrė daugybę lūžių.

Keisčiausia šiame pasakojime pasirodė tai, jog daugybę sužalojimų patyręs jaunuolis nesikreipė į medikus. Jis tikėjosi, kad išmokai gauti užteks pateikti čiužinio pirkimo čekį", - sakė N. Bepirštytė.

"Lietuvos draudimas" taip pat sulaukia nemažai nepagrįstų ar net juokingų pretenzijų.

Pavyzdžiui, prašoma atlyginti žalą dėl per trumpai nukirptų plaukų.

"Kartą kreipėsi moteris, kuri neva paslydo prie prekybos centro ir susilaužė koją. Tačiau ekspertai pažiūrėjo filmuotą medžiagą ir pateikė išvadas, kad moteris ne paslydo, o tiesiog pati pargriuvo. Todėl kompensacija jai nepriklauso, nes prekybos centras dėl to nekaltas", - pasakojo "Lietuvos draudimo" verslo rizikos skyriaus vadovas Arūnas Raziūnas.

Vidutinė išmoka išauga

"Pirkėjai į mus kreipiasi dėl patirtos įvairios žalos.

Tai ir traumos - paslydo, susižalojo, ir dėl nesandarių pakuočių apgadinti drabužiai", - dažniausiai pasitaikančius atvejus vardijo "Maxima" atstovė Renata Saulytė.

Gavęs pirkėjo skundą prekybos tinklas informuoja draudimo kompaniją, kurioje yra apdraudęs savo civilinę atsakomybę.

Draudikai tuomet sprendžia, ar skundas pagrįstas, ar atlyginti žalą.

Pernai vidutinė draudimo išmoka buvo 357 litai. Šiemet ji išaugo iki 449 litų.

"Didžiausias draudimo išmokas teko mokėti po stipraus vėjo gūsių šį rudenį Klaipėdoje. Tada parduotuvės vežimėliai ir nukritusios pastato stogo nuolaužos apgadino aikštelėje stovinčius automobilius. Vienos išmokos vidurkis buvo apie 1800 litų", - prisiminė R. Saulytė.

Pernai "Maxima" tinkle buvo 70 įvykių, kai prireikė atlyginti žalą, šiemet - jau 68.

Pagrįstų skundų - mažai

Tuo tarpu "Iki" parduotuvės per metus gauna tik nuo 2 iki 5 pagrįstų skundų iš nukentėjusių pirkėjų. Dažniausiai jie susižaloja prekybos centre arba sugadinami jų asmeniniai daiktai.

Išmokos siekia kelis šimtus litų, o visa suma per metus neviršija 5 tūkst. litų.

"Kartais nelaimingų atsitikimų įvyksta dėl valymo kompanijos kaltės. Kartą vienoje parduotuvėje eidama ką tik išplautomis grindimis pirkėja paslydo ir pargriuvusi susilaužė ranką.

Ji pareikalavo atlyginti 2 tūkst. litų materialinę ir moralinę žalą. Mes kreipėmės į valymo kompaniją - ši prisiėmė atsakomybę ir atlygino klientei žalą", - kalbėjo "Iki" prekybos tinklo atstovas spaudai Valdas Lopeta.

Nuostolius dengia patys

"Norfos" prekybos tinklas prisiima riziką dėl nekokybiškų prekių, nelaimingų įvykių parduotuvėse.

"Prekybos centras pats pajėgus atlyginti žalą pirkėjui, jei kas nors nutinka. Jeigu pasitaiko sugedęs produktas, mes, be abejo, jį pakeičiame arba grąžiname pinigus. Visko pasitaiko, juk imame prekes iš tiekėjų ir negalime visko sukontroliuoti", - kalbėjo "Norfos" atstovas Darius Ryliškis.

Šįmet dėl žalos atlyginimo nesikreipė nė vienas pirkėjas, o pernai buvo vienas įvykis, kai pirkėjas paslydo ir susižalojo.

Kompensuoja iš karto

Restoranams ar kavinėms daugiausia rūpesčių gali kilti dėl maisto kokybės. Apsinuodijusiems klientams tektų atlyginti žalą. Arba darbuotojas gali išversti sriubos lėkštę ant lankytojo ir sugadinti jo drabužius.

Pasak restoranų grupės "Fortas" rinkodaros vadovo Kęstučio Markevičiaus, labai retai pasitaiko, kad svečias būtų apipiltas.

O jeigu kas nors ir nutinka, žala dažnai būna minimali ir randamas būdas, kaip atsilyginti svečiui - dar nė karto dėl to neprireikė kreiptis į draudikus.

"Buvo atvejis, kai dėl įrangos gedimo naktį užliejome aukštu žemiau esančią parduotuvę. Tuomet žala buvo 5 tūkst. litų, ją padengė draudimo kompanija", - prisiminė K. Markevičius.

Pateikia daugiau pretenzijų

Draudikai tvirtina, kad dabar metu žmonės ne tik geriau išmano savo teises, bet ir reikalauja didesnių sumų žalai atlyginti.

Pasak "Lietuvos draudimo" verslo rizikos skyriaus vadovo A. Raziūno, dažniausiai prašoma atlyginti žalą, atsiradusią dėl vandeniu užlietų patalpų.

Taip pat vis dažniau patiriama žala dėl sveikatos sužalojimo, o vidutinė išmoka siekia kelis tūkstančius litų. Pavyzdžiui, dėl automatinių durų gedimo prekybos centre pirkėjui buvo sulaužyta koja. Jis gavo 5 tūkst. litų.

Tokių atvejų pastaraisiais metais daugėjo. 2003-2006 metais patyrę žalą asmenys vidutiniškai pateikdavo po 100-200 pretenzijų. Dabar jų skaičius jau gerokai perkopė 500.

Pernai pagal civilinės atsakomybės draudimo sutartis (be vairuotojų draudimo) jiems išmokėta 3,3 mln. litų. Per dešimt šių metų mėnesių - 1,7 mln. litų.

Pirmauja prekybos centrai

Pasak bendrovės "Ergo Lietuva" civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktoriaus Audriaus Pilčico, pagal civilinės atsakomybės draudimo žalą pirmauja prekybos centrai.

"Dažniausiai prekybos centruose ir jų stovėjimo aikštelėse nukenčia pirkėjų automobiliai, kai juos apibraižo prekių vežimėliai. Taip pat pirkėjai susitepa rūbus nesandariai supakuotais produktais.

Dar vieną nukentėjusiųjų grupė - paslydę ir traumas patyrę pirkėjai. Vidutinė nukentėjusiam pirkėjui atlyginama žala siekia 600 litų", - vardijo A. Pilčicas.

Antroje vietoje - nuostoliai dėl šaldymo įrangos, kai jai išėjus iš rikiuotės sugenda produktai. Trečioje - kaimynus užliejusios įmonės, vandens pramogų parkai.

"Vandens parkuose pramogaujantiems žmonėms turime sumokėti ne tik už gydymą, kai jie paslysta ar nesėkmingai nusileidžia vandens kalneliais, bet ir už suplėšytus maudymosi kostiumėlius", - kalbėjo A. Pilčicas.

Dažniausiai žmonės kreipiasi dėl turtinės žalos. Ji šiemet sudarė 77 proc. visų žalos atvejų (pernai - 90,5 proc.).

Dažnai atsitrenkia į duris

"Daug draudžiamųjų įvykių atsitinka dėl to, kad ant stiklinių pertvarų, durų nėra įspėjamųjų užrašų. Į jas atsitrenkęs žmogus susilaužo nosį. Daug nelaimingų atsitikimų būna ir dėl automatinių durų gedimų: jos gali prispausti, partrenkti, sulaužyti koją.

Buvo atvejis, kai ant moters nukrito drabužių pakaba ir sužalojo veidą. Ji gydėsi visą mėnesį", - pasakojo bendrovės "PZU Lietuva" bendrosios civilinės atsakomybės rizikų vyriausioji ekspertė N. Bepirštytė.

Žalos atlyginimo galima tikėtis ir įsigijus nekokybišką prekę.

"Žmogus nusipirko nekokybišką santechninę žarnelę. Ji trūko, išsiliejęs vanduo užpylė kaimynus. Žala - 7000 litų. Panašių atvejų būna nemažai.

Dar vienas nutikimas - namo administratorius nepastatė apsauginės tvorelės tarp išėjimo iš laiptinės ir laiptų į rūsį. Žmogus naktį ėjo, įkrito į rūsį ir susižeidė. Vien neturtinė žala įvertinta 1000 litų, turtinė - 2000 litų", - vardijo N. Bepirštytė.

Maisto produktuose - kirmėlės

Dėl gamintojų ir prekybininkų kaltės žmonės neretai iš parduotuvės parsineša netinkamos kokybės produktų. Norint bent jau atsiimti pinigus už nekokybišką produktą, būtina išsaugoti pirkimo kvitą.

Kai 29 metų telšiškė rudenį vienoje Telšių parduotuvėje nusipirko 300 gramų ukrainietiškų saldainių "Babuškiny skazki", ją ištiko šokas - saldainiuose karaliavo kakavinių ugniukų vikšrai.

Maždaug 15 litų už kilogramą kainuojančių saldainių galiojimas jau buvo pasibaigęs prieš daugiau nei 3 mėnesius.

Tačiau pirkėja neturėjo kvito ir nesusigrąžino pinigų.

Draudikai tvirtina, kad mažų miestelių parduotuvės dažniausiai nesidraudžia civilinės atsakomybės draudimu.

Duonos kepale - pelė

Dar didesnis netikėtumas laukė vieno Šiaurės Airijos gyventojo. Jis patyrė didžiausią sukrėtimą per visą gyvenimą, kai atplėšė maišelį ir pamatė duonos kepalą su įkepta pele. Priblokštas vyras kreipėsi į teismą.

Teismas po porą metų trukusio proceso nubaudė kepėjus - bendrovę "D. Hyndman and Son Ltd.". Kaltininkai turės sumokėti tūkstantį svarų sterlingų (apie 3,8 tūkst. litų) už tai, kad į rinką leido patekti nesaugiam maistui.

Po nemalonaus nutikimo kepykla papildomai įdarbino du valytojus ir pastatė 131 pelių gaudymo įrenginį, kad nuviliotų parazitus nuo kepimo cecho.

Atlyginta žalos:

2009 m. (10 mėn.) 9,532 mln. litų

2008 m. 16,510 mln. litų

2007 m. 14,336 mln. litų

Anestetikai ir skausmas

Anestetikai ir skausmas

Ope­ra­ci­jos me­tu nau­do­ja­ma ben­dro­ji anes­te­zi­ja ga­li pa­blo­gin­ti pa­cien­to būklę po­ope­ra­ci­niu pe­ri­odu. Džordžtau­no...


Aktyvus gyvenimas Katalonijos sostinėje, arba kaip Barselona palaiko formą?

Aktyvus gyvenimas Katalonijos sostinėje, arba kaip Barselona palaiko formą?

Barselona gali pasigirti Olimpinio miesto titulu, viena garsiausių pasaulyje futbolo komandų, kasmetinėmis Formulės 1 lenktynėmis ir dar daug kuo kitu. Jau nekalbant apie siūlomą pramogų asorti, tarkim vandens sporto mėgėjams. Mes irgi už tai...


Vyrai, kurių partnerės serga krūties vėžiu, rizikuoja susirgti depresija

Vyrai, kurių partnerės serga krūties vėžiu, rizikuoja susirgti depresija

Moterų, kurios serga krūties vėžiu, mylimieji rizikuoja susirgti nuotaikos sutrikimais arba depresija. Kaip praneša BBC, tokie vyrai turėtų reguliariai pasitikrinti savo psichinę sveikatą. Danijos mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad 39...


Genovaitė Petronienė. Geriau už kalnus gali būti tik kalnai

Genovaitė Petronienė. Geriau už kalnus gali būti tik kalnai

Kelionės į kalnus dažnai romantizuojamos, kalnais "susergama". Tai rodo, kad jos labai veikia žmogaus psichiką. Kokio poveikio galima tikėtis kopiant į kalnus? Galbūt toks žygis gali iš esmės pakeisti asmenybę? Praėjusią vasarą didelis...


Nuotolinis darbas – produktyvesnis ir sveikesnis, atskleidė tyrimas

Nuotolinis darbas – produktyvesnis ir sveikesnis, atskleidė tyrimas

Organizacijos "Computer Technology Industry Association" atliktas nuotolinio darbo tyrimas, kuriame dalyvavo 212 įvairiose pramonės srityse dirbančių profesionalų, atskleidė, kad namuose dirbantys darbuotojai yra produktyvesni, sveikesni...


Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Nuo balandžio 1-osios, visą mėnesį Jūrų muziejus registruoja norinčius dalyvauti individualiuose užsiėmimuose su delfinais. Keletą metų dėl susidariusios ilgos eilės registravimas buvo visiškai nutrauktas. Individualūs užsiėmimai su delfinais...


Uždarykite automobilių langus - neteks sirgti

Uždarykite automobilių langus - neteks sirgti

Vėjo kedenami plaukai, ypatingas laisvės pojūtis – šių savo automobilių privalumų kabrioletų vairuotojai į nieką neiškeistų. Ne vienas jų, mėgstančių greitį, raukydamasis nuo skausmo vėl mins gydytojų slenkstį. Anot ausų, nosies, gerklės...


Pašalinis navigacijos poveikis

Pašalinis navigacijos poveikis

Australijoje atliktos sociologinės vairuotojų, naudojančių navigacijos sistemas, apklausos rezultatai liudija, kad daugeliui automobilininkų šis civilizacijos stebuklas yra mirtinai pavojingas. Tyrimą užsakiusios draudimo kompanijos AAMI atstovai...


Dumbliai grąžins regėjimą?

Dumbliai grąžins regėjimą? (1)

Ge­ne­ti­nis fi­zio­logų eks­pe­ri­men­tas pa­rodė, kad ak­li nuo gi­mi­mo žmonės tu­ri šansų pra­regėti. Moks­li­nin­kams pa­vy­ko nuo gi­mi­mo ak­loms...


Pietų Afrikoje aptikta nežinoma mirtina liga

Pietų Afrikoje aptikta nežinoma mirtina liga

Pietų Afrikoje nežinoma liga nusinešė trijų žmonių gyvybes. Visi jie mirė nuo nesustabdomo vidinio ir išorinio kraujavimo, pranešė Pietų Afrikos Respublikos naujienų agentūra SAPA. Pranešama, kad nežinomos ligoms simptomai, kurie buvo panašūs į...


Selenu padengti kontaktiniai lęšiai bus saugesni

Selenu padengti kontaktiniai lęšiai bus saugesni

Kontaktiniais lęšiais besidžiaugiantiems žmonėms mokslininkai iš JAV rengiasi pristatyti dar vieną malonų atradimą. Kontaktinius lęšius rekomenduojama nešioti ne ilgiau nei mėnesį, nes ir per šį laiką jie susidrumsčia ir pasidengia pavojingų...


Įsibėgėja šienligės sezonas

Įsibėgėja šienligės sezonas

Alergologai primena, kad įsibėgėja šienligės sezonas. Balandį pražysta lazdynai, alksniai, žilvičiai, beržai, ąžuolai ir įvairios žolės: smilgos, motiejukai, pašiaušėliai, eraičinai. Lietuvoje šienligę dažniausiai sukelia motiejuko, šunažolės,...


Apklausa: didmiesčių gyventojai netiki skiepų nauda

Apklausa: didmiesčių gyventojai netiki skiepų nauda

Lietuvos didžiųjų miestų gyventojai netiki skiepų nauda, rodo pirmadienį paskelbti apklausos rezultatai. Kaip skelbia savaitraštis "Veidas", šiais metais nuo sezoninio gripo neketina skiepytis 82,6 proc. didžiųjų Lietuvos miestų...


Aukštakulnius palikime vakarui

Aukštakulnius palikime vakarui

Vakarop ima dilgsėti nutrintas pėdas ir mausti kojas, o kūną perlieja visa apimantis nuovargis. Kuri iš moterų nėra patyrusi šio jausmo po ilgos darbo dienos dėvint aukštakulnius? Verta prisiminti, kad graži moteris - sveika moteris. Ne veltui...


5 mitai apie pieną

5 mitai apie pieną

Gerai, kad šiandienių mokslo pasiekimų dėka mes galime pamiršti mitus ir vadovautis faktais apie pieno naudingumą žmogaus organizmui arba analizuoti jo perdirbimo technologijas. 1. Pienas naudingas tik mažiems vaikams Kai kurie žmonės mano, kad...


Jeigu nusprendėte pakeisti darbą

Jeigu nusprendėte pakeisti darbą

Sakoma: žuvis ieško kur giliau, o žmogus – kur geriau. Todėl gali atsitikti taip, kad nuspręsite, kad tiesiog "išaugote" savo pareigas ar organizaciją, ir sumanysite pakeisti savo darbo kryptį ar darbovietę, nes tiesiog pavargote...


Algimantas Čekuolis. Rugsėjo Golgota

Algimantas Čekuolis. Rugsėjo Golgota

Prasidėjus rugsėjui suvirpa ne vieno širdis, nes visi mokėmės - kas ketverius, kas aštuoniolika metų. O dabar mūsų vaikai ir anūkai eina tuo pačiu keliu. Ir džiugu, ir neramu - kaip jiems ten sekasi? Nes nelabai gerai savo vaikus pažįstame....


Černobylio katastrofos poveikis žmonių sveikatai iki šiol žadina ginčus

Černobylio katastrofos poveikis žmonių sveikatai iki šiol žadina ginčus

Volodymyras Palkinas kasmet bent du mėnesius praleidžia vienoje Kijevo ligoninėje. Šis vyras - vienas iš šimtų tūkstančių darbininkų, kurie 1986 metų balandį buvo pasiųsti likviduoti avarijos Černobylio atominėje elektrinėje, o ši užduotis, pasak,...


Paauglės vartoja vis daugiau raminamųjų bei migdomųjų

Paauglės vartoja vis daugiau raminamųjų bei migdomųjų

Lietuvoje, palyginti su kitų Europos šalių pateiktais duomenimis, per ketverius pastaruosius metus sumažėjo tabako, alkoholinių gėrimų ir reguliarus narkotikų vartojimas tarp 15-16 metų amžiaus mokinių. Tačiau Lietuvoje padidėjo raminamųjų bei...


Grilyje iškeptos rūkytos dešrelės tampa nuodais

Grilyje iškeptos rūkytos dešrelės tampa nuodais

Parduotuvėse yra keliolika rūšių dešrelių, kurios pasak specialistų, iškeptos virš atviros ugnies ar kepsninėje pasidaro nuodingos, nes jose yra konservantų - nitritų, praneša LTV "Šiandien". "Šių dešrelių mes negalime kepti grilyje...


Per metus suserga devyni iš dešimties gyventojų

Per metus suserga devyni iš dešimties gyventojų

Per paskutinius 12 mėnesių bent kartą sirgo devyni iš dešimties šalies gyventojų nuo 30 iki 74 metų. Dažniausiai Lietuvos žmonės skundžiasi peršalimu ir kvėpavimo takų ligomis, taip pat galvos, raumenų skausmais bei kraujospūdžio sutrikimais. Kas...


Išsėtinė sklerozė: kokį kelią rinktis?

Išsėtinė sklerozė: kokį kelią rinktis?

Su išsėtine skleroze susidūrę žmonės žino – ligos pasekmės žiaurios ir nepagydomos. Tam būtų galima užkirsti kelią, jei ligoniai būtų gydomi moderniais vaistais, tačiau Lietuvoje tam neatsiranda lėšų. Praeitą savaitę visas pasaulis minėjo...


Moters balso seksualumas priklauso nuo jos vaisingumo

Moters balso seksualumas priklauso nuo jos vaisingumo

Niujorko Valstybinio Universiteto mokslininkai Nathan'as Pipitone ir Gordon'as Gallup'as nustatė, jog moters balsas tampa patrauklesnis kai ji yra vaisingumo ciklo viršūnėje. Tyrinėtojai įrašinėjo 10 moterų balsus įvairiais...


Jersiniozė - šaldytuvų liga

Jersiniozė - šaldytuvų liga

Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, 2009 m. jersinioze Vilniaus mieste sirgo 141 gyventojas, iš jų 109 vaikai. Jersiniozė - tai žarnyno užkrečiamoji liga, kurią sukelia Yersinia enterocolitica rūšies gramneigiamos anaerobinės...


SVEIKAS POILSIS

SVEIKAS POILSIS

Neretai renkamės atostogas užsienio šalyse, kvepiančiomis egzotika, o akį viliojančiomis neįtikėtinais vaizdais. Tačiau pripažinkime, kad kokybiškiausią poilsį visgi randame gimtosios šalies prieglobstyje – kaimo ramybėje ar auksinio...


Apgamai gali slėpti atsakymus, kaip gydyti vėžį

Apgamai gali slėpti atsakymus, kaip gydyti vėžį

Turintiesiems daugybę apgamų juodi taškiukai ant odos yra tokie pat natūralūs, kaip ir strazdanotiems strazdanos. Tačiau pasirodo, kad kiekvienas apgamas yra pigmentinių ląstelių auglys, tačiau ne visada piktybinis. Šios ląstelės, susidariusios į...


Visuomenės sveikatos tausojimo svarbą atspindi paroda „Sveikatos dienos“

Visuomenės sveikatos tausojimo svarbą atspindi paroda „Sveikatos dienos“

Žmonėms reikia ne medikamentų, o informacijos ir naujausių žinių, kaip apsaugoti savo sveikatą nuo varginančių ligų – tokią tendenciją atskleidžia jau šeštus metus Kaune organizuojama sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos paroda...


Sveiki aspirino neturėtų vartoti profilaktiškai

Sveiki aspirino neturėtų vartoti profilaktiškai

Sveiki žmonės neturėtų aspirino vartoti širdies smūgio ir insulto profilaktikai, teigia britų mokslininkai ir paneigia oficialias rekomendacijas. Išanalizavę daugiau kaip 100 tūkst. klinikiniuose tyrimuose dalyvavusių asmenų duomenis, mokslininkai...


Kaip efektyviai padidinti krūtinės apimtis?

Kaip efektyviai padidinti krūtinės apimtis?

Moteris rūpinasi savo kūnu ne tik dėl to, kad nori patikti vyrams. Moterys, kurios norite tobulos krūtinės, vis dėlto yra būdų ją padidinti. Ar galima kasdien darant 20 minučių trukmės pratimus padidinti krūtinę? Fitneso instruktoriai laikosi...


Dėl perdėto drovumo neužleiskime urologinių susirgimų

Dėl perdėto drovumo neužleiskime urologinių susirgimų

Statistika teigia, kad: - 50 proc. visų įgimtų anomalijų randama urologinėje sistemoje; - iki 30 proc. moterų turi nusiskundimų dėl šlapinimosi ar šlapimo nelaikymo; - prostatos ligos vargina 75 proc. vyresnių nei 50 metų amžiaus vyrų; vargina -...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9