Gegužės 25d. Trečiadienis

Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Peržiūrų skaičius: 42224
Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Jeigu prekybos centre paslysite ant šlapių grindų, galite drąsiai reikalauti kompensacijos iš prekybininko ar gamintojo.

Tiesa, milijoninių sumų, apie kokias galima pasvajoti Amerikoje, Lietuvoje neverta tikėtis. Lietuvoje atlyginama turtui padaryta žala - pavyzdžiui, už sugadintą drabužį, apgadintą automobilį. Padengiamos ir gydymo išlaidos.

Gali būti atlyginta ir neturtinė žala. Bet, skirtingai nei kai kuriose Vakarų valstybėse, išmokos galima tikėtis tik tuomet, jei yra padaryta žala sveikatai ar gyvybei. Tuo tarpu psichologinis sukrėtimas nelaikomas sveikatos sutrikdymu.

Bando ir pasipelnyti

Draudikai pastebi, kad daugėja ne tik žinančiųjų savo teises ir reikalaujančių atlyginti žalą. Daugiau pasitaiko ir norinčiųjų neteisėtai pasipelnyti.

Bendrovės "PZU Lietuva" bendrosios civilinės atsakomybės rizikų vyriausioji ekspertė Nomeda Bepirštytė prisimena atvejį, kai du įtartinai atrodantys jaunuoliai - vienas naudojosi ramentais, jo galva buvo aptvarstyta, sugipsuota ranka, o kitas jį lydėjo - kreipėsi į draudimo kompaniją dėl žalos atlyginimo.

"Vaikinai pasakojo, kad vienas jų prekybos centre pirko čiužinį. Jį pripūtęs oro, nusprendė prisėsti ir išgerti kavos. Vaikinų teigimu, čiužinys sprogo, todėl jaunuolis stipriai apsiplikė kava.

Iš rankų iškritęs puodelis praskėlė kaktą, ant kurios tikrai buvo matyti senas randas. O oro srovė, išsiveržusi iš čiužinio, sviedė nukentėjusįjį į sieną - dėl to jis patyrė daugybę lūžių.

Keisčiausia šiame pasakojime pasirodė tai, jog daugybę sužalojimų patyręs jaunuolis nesikreipė į medikus. Jis tikėjosi, kad išmokai gauti užteks pateikti čiužinio pirkimo čekį", - sakė N. Bepirštytė.

"Lietuvos draudimas" taip pat sulaukia nemažai nepagrįstų ar net juokingų pretenzijų.

Pavyzdžiui, prašoma atlyginti žalą dėl per trumpai nukirptų plaukų.

"Kartą kreipėsi moteris, kuri neva paslydo prie prekybos centro ir susilaužė koją. Tačiau ekspertai pažiūrėjo filmuotą medžiagą ir pateikė išvadas, kad moteris ne paslydo, o tiesiog pati pargriuvo. Todėl kompensacija jai nepriklauso, nes prekybos centras dėl to nekaltas", - pasakojo "Lietuvos draudimo" verslo rizikos skyriaus vadovas Arūnas Raziūnas.

Vidutinė išmoka išauga

"Pirkėjai į mus kreipiasi dėl patirtos įvairios žalos.

Tai ir traumos - paslydo, susižalojo, ir dėl nesandarių pakuočių apgadinti drabužiai", - dažniausiai pasitaikančius atvejus vardijo "Maxima" atstovė Renata Saulytė.

Gavęs pirkėjo skundą prekybos tinklas informuoja draudimo kompaniją, kurioje yra apdraudęs savo civilinę atsakomybę.

Draudikai tuomet sprendžia, ar skundas pagrįstas, ar atlyginti žalą.

Pernai vidutinė draudimo išmoka buvo 357 litai. Šiemet ji išaugo iki 449 litų.

"Didžiausias draudimo išmokas teko mokėti po stipraus vėjo gūsių šį rudenį Klaipėdoje. Tada parduotuvės vežimėliai ir nukritusios pastato stogo nuolaužos apgadino aikštelėje stovinčius automobilius. Vienos išmokos vidurkis buvo apie 1800 litų", - prisiminė R. Saulytė.

Pernai "Maxima" tinkle buvo 70 įvykių, kai prireikė atlyginti žalą, šiemet - jau 68.

Pagrįstų skundų - mažai

Tuo tarpu "Iki" parduotuvės per metus gauna tik nuo 2 iki 5 pagrįstų skundų iš nukentėjusių pirkėjų. Dažniausiai jie susižaloja prekybos centre arba sugadinami jų asmeniniai daiktai.

Išmokos siekia kelis šimtus litų, o visa suma per metus neviršija 5 tūkst. litų.

"Kartais nelaimingų atsitikimų įvyksta dėl valymo kompanijos kaltės. Kartą vienoje parduotuvėje eidama ką tik išplautomis grindimis pirkėja paslydo ir pargriuvusi susilaužė ranką.

Ji pareikalavo atlyginti 2 tūkst. litų materialinę ir moralinę žalą. Mes kreipėmės į valymo kompaniją - ši prisiėmė atsakomybę ir atlygino klientei žalą", - kalbėjo "Iki" prekybos tinklo atstovas spaudai Valdas Lopeta.

Nuostolius dengia patys

"Norfos" prekybos tinklas prisiima riziką dėl nekokybiškų prekių, nelaimingų įvykių parduotuvėse.

"Prekybos centras pats pajėgus atlyginti žalą pirkėjui, jei kas nors nutinka. Jeigu pasitaiko sugedęs produktas, mes, be abejo, jį pakeičiame arba grąžiname pinigus. Visko pasitaiko, juk imame prekes iš tiekėjų ir negalime visko sukontroliuoti", - kalbėjo "Norfos" atstovas Darius Ryliškis.

Šįmet dėl žalos atlyginimo nesikreipė nė vienas pirkėjas, o pernai buvo vienas įvykis, kai pirkėjas paslydo ir susižalojo.

Kompensuoja iš karto

Restoranams ar kavinėms daugiausia rūpesčių gali kilti dėl maisto kokybės. Apsinuodijusiems klientams tektų atlyginti žalą. Arba darbuotojas gali išversti sriubos lėkštę ant lankytojo ir sugadinti jo drabužius.

Pasak restoranų grupės "Fortas" rinkodaros vadovo Kęstučio Markevičiaus, labai retai pasitaiko, kad svečias būtų apipiltas.

O jeigu kas nors ir nutinka, žala dažnai būna minimali ir randamas būdas, kaip atsilyginti svečiui - dar nė karto dėl to neprireikė kreiptis į draudikus.

"Buvo atvejis, kai dėl įrangos gedimo naktį užliejome aukštu žemiau esančią parduotuvę. Tuomet žala buvo 5 tūkst. litų, ją padengė draudimo kompanija", - prisiminė K. Markevičius.

Pateikia daugiau pretenzijų

Draudikai tvirtina, kad dabar metu žmonės ne tik geriau išmano savo teises, bet ir reikalauja didesnių sumų žalai atlyginti.

Pasak "Lietuvos draudimo" verslo rizikos skyriaus vadovo A. Raziūno, dažniausiai prašoma atlyginti žalą, atsiradusią dėl vandeniu užlietų patalpų.

Taip pat vis dažniau patiriama žala dėl sveikatos sužalojimo, o vidutinė išmoka siekia kelis tūkstančius litų. Pavyzdžiui, dėl automatinių durų gedimo prekybos centre pirkėjui buvo sulaužyta koja. Jis gavo 5 tūkst. litų.

Tokių atvejų pastaraisiais metais daugėjo. 2003-2006 metais patyrę žalą asmenys vidutiniškai pateikdavo po 100-200 pretenzijų. Dabar jų skaičius jau gerokai perkopė 500.

Pernai pagal civilinės atsakomybės draudimo sutartis (be vairuotojų draudimo) jiems išmokėta 3,3 mln. litų. Per dešimt šių metų mėnesių - 1,7 mln. litų.

Pirmauja prekybos centrai

Pasak bendrovės "Ergo Lietuva" civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktoriaus Audriaus Pilčico, pagal civilinės atsakomybės draudimo žalą pirmauja prekybos centrai.

"Dažniausiai prekybos centruose ir jų stovėjimo aikštelėse nukenčia pirkėjų automobiliai, kai juos apibraižo prekių vežimėliai. Taip pat pirkėjai susitepa rūbus nesandariai supakuotais produktais.

Dar vieną nukentėjusiųjų grupė - paslydę ir traumas patyrę pirkėjai. Vidutinė nukentėjusiam pirkėjui atlyginama žala siekia 600 litų", - vardijo A. Pilčicas.

Antroje vietoje - nuostoliai dėl šaldymo įrangos, kai jai išėjus iš rikiuotės sugenda produktai. Trečioje - kaimynus užliejusios įmonės, vandens pramogų parkai.

"Vandens parkuose pramogaujantiems žmonėms turime sumokėti ne tik už gydymą, kai jie paslysta ar nesėkmingai nusileidžia vandens kalneliais, bet ir už suplėšytus maudymosi kostiumėlius", - kalbėjo A. Pilčicas.

Dažniausiai žmonės kreipiasi dėl turtinės žalos. Ji šiemet sudarė 77 proc. visų žalos atvejų (pernai - 90,5 proc.).

Dažnai atsitrenkia į duris

"Daug draudžiamųjų įvykių atsitinka dėl to, kad ant stiklinių pertvarų, durų nėra įspėjamųjų užrašų. Į jas atsitrenkęs žmogus susilaužo nosį. Daug nelaimingų atsitikimų būna ir dėl automatinių durų gedimų: jos gali prispausti, partrenkti, sulaužyti koją.

Buvo atvejis, kai ant moters nukrito drabužių pakaba ir sužalojo veidą. Ji gydėsi visą mėnesį", - pasakojo bendrovės "PZU Lietuva" bendrosios civilinės atsakomybės rizikų vyriausioji ekspertė N. Bepirštytė.

Žalos atlyginimo galima tikėtis ir įsigijus nekokybišką prekę.

"Žmogus nusipirko nekokybišką santechninę žarnelę. Ji trūko, išsiliejęs vanduo užpylė kaimynus. Žala - 7000 litų. Panašių atvejų būna nemažai.

Dar vienas nutikimas - namo administratorius nepastatė apsauginės tvorelės tarp išėjimo iš laiptinės ir laiptų į rūsį. Žmogus naktį ėjo, įkrito į rūsį ir susižeidė. Vien neturtinė žala įvertinta 1000 litų, turtinė - 2000 litų", - vardijo N. Bepirštytė.

Maisto produktuose - kirmėlės

Dėl gamintojų ir prekybininkų kaltės žmonės neretai iš parduotuvės parsineša netinkamos kokybės produktų. Norint bent jau atsiimti pinigus už nekokybišką produktą, būtina išsaugoti pirkimo kvitą.

Kai 29 metų telšiškė rudenį vienoje Telšių parduotuvėje nusipirko 300 gramų ukrainietiškų saldainių "Babuškiny skazki", ją ištiko šokas - saldainiuose karaliavo kakavinių ugniukų vikšrai.

Maždaug 15 litų už kilogramą kainuojančių saldainių galiojimas jau buvo pasibaigęs prieš daugiau nei 3 mėnesius.

Tačiau pirkėja neturėjo kvito ir nesusigrąžino pinigų.

Draudikai tvirtina, kad mažų miestelių parduotuvės dažniausiai nesidraudžia civilinės atsakomybės draudimu.

Duonos kepale - pelė

Dar didesnis netikėtumas laukė vieno Šiaurės Airijos gyventojo. Jis patyrė didžiausią sukrėtimą per visą gyvenimą, kai atplėšė maišelį ir pamatė duonos kepalą su įkepta pele. Priblokštas vyras kreipėsi į teismą.

Teismas po porą metų trukusio proceso nubaudė kepėjus - bendrovę "D. Hyndman and Son Ltd.". Kaltininkai turės sumokėti tūkstantį svarų sterlingų (apie 3,8 tūkst. litų) už tai, kad į rinką leido patekti nesaugiam maistui.

Po nemalonaus nutikimo kepykla papildomai įdarbino du valytojus ir pastatė 131 pelių gaudymo įrenginį, kad nuviliotų parazitus nuo kepimo cecho.

Atlyginta žalos:

2009 m. (10 mėn.) 9,532 mln. litų

2008 m. 16,510 mln. litų

2007 m. 14,336 mln. litų

Pasaulinė hepatito diena: ar nesi vienas iš 12?

Pasaulinė hepatito diena: ar nesi vienas iš 12?

Vienas iš dvylikos žmonių pasaulyje yra užsikrėtęs hepatito B arba C virusu. Būk atsargus - neužsikrėsk! Neatsisėsk ant karštos kėdės ir tu. Tokią žinią Pasaulinę hepatito dieną, gegužės 19-ąją, skelbia dvylika milžiniškų kėdžių, simbolizuojančių...


Kylanti temperatūra – paslėptas pavojus kremams ir vaistams

Kylanti temperatūra – paslėptas pavojus kremams ir vaistams

Termometro stulpeliui perlipus 25 laipsnių ribą, svarbiausiu apdaru dažnai tampa kremas nuo saulės. Visgi būna situacijų, kai karštomis dienomis tenka ne tik kremu, bet ir vaistu skaudantį kūną ištepti. Taigi, ką reikia žinoti apie tepamus...


Rožinio optimizmo terapija

Rožinio optimizmo terapija

Toronto mokslininkai nustatė, kad mūsų nuotaikas keičia matomi vaizdai ir spalvos. Geros emocijos keičia smegenų žievės, atsakingos už reginius, darbą. Kai esam linksmi – spalvos atrodo ryškesnės, o kai liūdni – niūresnės. Taigi, jei...


Ritualinis rūkymas tapo žalingu įpročiu

Ritualinis rūkymas tapo žalingu įpročiu

Cigarų ir pypkių rūkymas buvo indėnų kultūros dalis dar iki europiečiams atrandant Ameriką - rūkymo ritualas aptinkamas majų mene maždaug nuo 500 m. pr. Kr. Deja, rūkymui persikėlus į Europą, iš ritualinio jis tapo kasdieniu ir prozišku užsiėmimu....


Pigiausias lieknėjimo būdas – dvi stiklinės vandens

Pigiausias lieknėjimo būdas – dvi stiklinės vandens

Naujas tyrimas parodė, kad tie, kurie prieš kiekvieną valgį išgeria dvi stiklines vandens, greičiau lieknėja nei tie, kurie reguliariai skaičiuoja kalorijas. Kaip praneša dailymail.co.uk, jeigu receptiniai svorio metimo vaistai padeda kūnui...


Jogos pratimai sumažina nugaros skausmus

Jogos pratimai sumažina nugaros skausmus

Žmonėms, jaučiantiems nuolatinius nugaros skausmus, gali padėti jogos užsiėmimai, pirmadienį pranešė tyrėjai. Ištyrus 101 suaugusį žmogų, nuolat jaučiantį skausmus apatinėje nugaros dalyje, paaiškėjo, kad nesudėtingi jogos užsiėmimai yra geresnė...


Trūksta vitamino D? Jus gali ištikti stiprus astmos priepuolis

Trūksta vitamino D? Jus gali ištikti stiprus astmos priepuolis

Astma sergantiems ir palyginti nedaug vitamino D vartojantiems vaikams greičiausia iškyla grėsmė patirti stiprų astmos priepuolį. JAV mokslininkai 4 metus stebėjo daugiau nei tūkstantį astma sergančių vaikų ir nustatė, kad vaikams, kurių...


Hipertonija – neturtingųjų liga

Hipertonija – neturtingųjų liga

Mokslininkai iš Stokholmo nustatė, kad suaugusiems, kurie, būdami vaikai, auga nepasiturinčiose šeimoje, padidėja rizika susirgti hipertonija. Švedai analizavo 1926–1958 metais šalyje gimusių 12 000 dvynukų susirgimų hipertonija duomenis,...


Patarimai keliautojams

Patarimai keliautojams

Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai keliautojams primena, kad sėkminga kelionė - tai saugi ir sveika kelionė. Jei susiruošėte pakeliauti po užsienio šalis, nepamirškite pasirūpinti sveikata prieš kelionę ir visos kelionės metu. Kelionė...


Gydantys kontaktiniai lęšiai

Gydantys kontaktiniai lęšiai

Jau greitai kontaktiniais lęšiai ne šiaip koreguos regėjimą - jie galės jį išsaugoti. JAV mokslininkai išrado kontaktinius lęšius, turinčius antibiotinių sidabro nanodalelių, kurios nuolat registruoja vidinį akies spaudimą ir prireikus skiria...


Karklų kačiukai – alergijos pranašas

Karklų kačiukai – alergijos pranašas

Per šventes į namus iš miškų parsinešę sprogstančių medžių šakelių pradėjote šnarpščioti nosimi? Tai ne atsitiktinumas. Karklų kačiukai ir sprogstantys medžių pumpurai - ne tik pirmieji pavasario simboliai, bet ir pagrindiniai alerginės slogos...


Nugaros skausmų išvengsite pasirinkę tinkamą kėdę

Nugaros skausmų išvengsite pasirinkę tinkamą kėdę

Po darbo dienos sunku pajudėti, nes maudžia pečius, kaklas tarsi surakintas ar skausmingai dilgčioja stuburas? Tuomet pats laikas pasirūpinti savo darbo vieta. Vis daugiau žmonių didesnę savo gyvenimo dalį praleidžia sėdėdami. Žmogus per visą...


Mažos žolelės - didelė nauda

Mažos žolelės - didelė nauda

Jei vieninteliai jūsų vartojami prieskoniai yra druska ir pipirai, gerai būtų šiek tiek paįvairinti savo maistą. Įvairios prieskoninės žolelės ne tik paskanina patiekalus - jose gausu ir kitų vertingų medžiagų, kurios stiprina imuninę sistemą ir...


Skiepai nuo vėžio – be euforijos

Skiepai nuo vėžio – be euforijos

Vakcina nuo viruso, sukeliančio vėžį, medikus dalija į dvi stovyklas, o jų pacientėms, net ir susimokėjus 1,5 tūkst. litų, nesuteikia šimtaprocentinių garantijų išvengti šios ligos. Prieš keletą metų sukurta vakcina nuo žmogaus papilomos viruso...


Vitamino D trūkumas gali padidinti vyrų širdies priepuolio riziką

Vitamino D trūkumas gali padidinti vyrų širdies priepuolio riziką

Amerikiečių atliktas tyrimas parodė, kad vitamino D trūkumas gali vyrams padidinti riziką patirti širdies priepuolį. Mokslininkai išanalizavo 454-ių širdies priepuolį patyrusių arba nuo širdies smūgio mirusių vyrų ligos istorijas bei jų kraujo...


Nevaisingumo priežastys gali būti neaiškios

Nevaisingumo priežastys gali būti neaiškios

Kada metas belstis į specialisto kabineto duris? Ar nevaisingumas gali būti paveldimas? Į šiuos ir kitus klausimus atsako gydytoja akušerė – ginekologė Odeta Gabrėnaitė-Kazlauskienė. – Nevaisingumas – liga, kai pora, reguliariai...


Tyrimas: trečdalis vyresnio amžiaus vyrų niekada nesilankė pas urologą

Tyrimas: trečdalis vyresnio amžiaus vyrų niekada nesilankė pas urologą

Medikai tvirtina, kad, remiantis atlikto tyrimo duomenimis, net 36 proc. tikslinės grupės, t.y. 50-74 metų amžiaus vyrų, niekada nesilankė pas urologą dėl prostatos. 35 proc. apklaustųjų tvirtino, kad pas urologą apsilankantys bent kartą per...


Sėdėti tiesiai privaloma!

Sėdėti tiesiai privaloma!

Ko gero, daugelis prisimena, kai vaikystėje mama prie stalo liepdavo sėdėti tiesiai. Tačiau daug smagiau būdavo ruošti pamokas patogiai įsitaisius, atsipalaidavus, neštis kuprinę persimetus per petį, o ne ant nugaros. Dabar kaskart suskaudus...


Vitaminas K2 gali sumažinti riziką susirgti vėžiu

Vitaminas K2 gali sumažinti riziką susirgti vėžiu

Vartodamas vitamino K2 turtingo maisto, žmogus gali sumažinti riziką susirgti vėžiu, rodo naujas tyrimas. Perspektyviniu Europos vėžio ir mitybos tyrimu (EPIC) gauti duomenys parodė, kad daugiausia vitamino K2 (tačiau ne vitamino K1)...


Faktai, kurių nežinojote apie cukrinį diabetą

Faktai, kurių nežinojote apie cukrinį diabetą

Europoje cukriniu diabetu serga 26 mln. žmonių. Pagal gyventojų skaičių tai beveik aštuonios Lietuvos. O visame pasaulyje kenčiančių nuo šios ligos yra daugiau nei 285 mln. žmonių. Mūsų šalyje šia klastinga liga serga maždaug 5 proc. gyventojų,...


Dėl krūties vėžio nesitiria 70 proc. moterų

Dėl krūties vėžio nesitiria 70 proc. moterų

Nors Lietuvoje galima nemokamai išsitirti, ar nesergama krūties vėžiu, šia galimybe nepasinaudoja 70 proc. rizikos grupėje esančių moterų. Anot gydytojų, taip yra todėl, kad profilaktikos programa palikta savieigai. Tuo metu naujausias tyrimas...


Europa – už sveiką širdį

Europa – už sveiką širdį

Septintoji Europos mokslinių tyrimų programa skyrė 14 milijonų eurų ketverius metus truksiančiam projektui "euHeart". Juo siekiama pagerinti širdies ir kraujagyslių ligų diagnostiką bei gydymą. Konsorciumą sudaro 16 partnerių iš šešių...


Septyni mitai apie medžiagų apykaitą

Septyni mitai apie medžiagų apykaitą

Lengva dėl per didelio svorio kaltinti savo kūną, tačiau dažniausiai tai tebūna didelis melas, rašo dailymail.co.uk. Žmonės, kurie stengiasi numesti svorio dažnai kaltina medžiagų apykaitą. Tačiau ar iš tiesų lėta medžiagų apykaita automatiškai...


Numojo ranka į gripą – neteko širdies

Numojo ranka į gripą – neteko širdies

Išgirdęs aplinkinius čiaudint, vilnietis Rimvydas Vekerotas krūpteli. Prieš trejus metus jam buvo persodinta donoro širdis, nes savoji nusilpo dėl gripo komplikacijų. "Ir dabar bijau užsikrėsti. Va, uošvis parsinešė gripą, todėl džiaugiuosi...


Žalioji arbata gali atitolinti glaukomą

Žalioji arbata gali atitolinti glaukomą

Žaliojoje arbatoje esantys katechinai gali padėti apsisaugoti nuo glaukomos ir kitų akių ligų, teigia mokslininkai, nustatę, kad šios aktyviosios maistinės medžiagos iš virškinimo sistemos patenka į akies audinius. Honkongo kinų universiteto ir...


Vartodami daug kalcio, brandaus amžiaus žmonės mažina mirties riziką

Vartodami daug kalcio, brandaus amžiaus žmonės mažina mirties riziką

Kalcio vartojant daugiau nei oficialiai rekomenduojama, rizika brandiems ir pagyvenusiems žmonėms mirti dėl kuo įvairiausių priežasčių sumažėja ketvirtadaliu, rodo Švedijoje atliktas tyrimas. Karolinska instituto mokslininkai išnagrinėjo duomenis...


"Tylusis žudikas" ieško aukų

"Tylusis žudikas" ieško aukų

Spalio 1-oji yra skiriama atkreipti dėmesį į vieną pagrindinių kepenų virusinių susirgimų - hepatitą. Jis dar vadinamas "tyliuoju žudiku", nes žmonių, nešiojančių hepatitą B ir C daugėja. Bet jie patys apie tai nežino. Žmogus gali būti...


Putinai stiprina organizmą

Putinai stiprina organizmą

Įvairiose pasaulio vietose auginama apie 200 rūšių putinų. Putinų vaisiai raudoni arba rausvai oranžiniai, gali būti geltoni ar juodi su melsvu atspalviu. Kai kurių rūšių vaisių kekės dvispalvės - prinokę vaisiai juodi, neprinokę - raudoni....


Aukštus vyrus ir stambias moteris uodai kanda labiau

Aukštus vyrus ir stambias moteris uodai kanda labiau

Mokslininkai pirmą kartą nustatė ryšį tarp žmogaus kūno dydžio ir žmogaus patrauklumo uodams. Moterys nuo vabzdžių įkandimų kenčia labiau nei vyrai. Kaip praneša portalas telegraph.co.uk, aukštus vyrus uodai puola todėl, kad vyrai papuola į...


Išaugo Rota viruso grėsmė

Išaugo Rota viruso grėsmė

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad sergamumas šia žarnyno infekcija žiemos pabaigoje kasmet būna didžiausias. Per du mėnesius užregistruota per 20 infekcijos protrūkių. Anot specialistų, apsisaugoti nuo rota viruso padeda skiepai ir...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9