Gruodžio 2d. Trečiadienis

Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Peržiūrų skaičius: 42224
Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Jeigu prekybos centre paslysite ant šlapių grindų, galite drąsiai reikalauti kompensacijos iš prekybininko ar gamintojo.

Tiesa, milijoninių sumų, apie kokias galima pasvajoti Amerikoje, Lietuvoje neverta tikėtis. Lietuvoje atlyginama turtui padaryta žala - pavyzdžiui, už sugadintą drabužį, apgadintą automobilį. Padengiamos ir gydymo išlaidos.

Gali būti atlyginta ir neturtinė žala. Bet, skirtingai nei kai kuriose Vakarų valstybėse, išmokos galima tikėtis tik tuomet, jei yra padaryta žala sveikatai ar gyvybei. Tuo tarpu psichologinis sukrėtimas nelaikomas sveikatos sutrikdymu.

Bando ir pasipelnyti

Draudikai pastebi, kad daugėja ne tik žinančiųjų savo teises ir reikalaujančių atlyginti žalą. Daugiau pasitaiko ir norinčiųjų neteisėtai pasipelnyti.

Bendrovės "PZU Lietuva" bendrosios civilinės atsakomybės rizikų vyriausioji ekspertė Nomeda Bepirštytė prisimena atvejį, kai du įtartinai atrodantys jaunuoliai - vienas naudojosi ramentais, jo galva buvo aptvarstyta, sugipsuota ranka, o kitas jį lydėjo - kreipėsi į draudimo kompaniją dėl žalos atlyginimo.

"Vaikinai pasakojo, kad vienas jų prekybos centre pirko čiužinį. Jį pripūtęs oro, nusprendė prisėsti ir išgerti kavos. Vaikinų teigimu, čiužinys sprogo, todėl jaunuolis stipriai apsiplikė kava.

Iš rankų iškritęs puodelis praskėlė kaktą, ant kurios tikrai buvo matyti senas randas. O oro srovė, išsiveržusi iš čiužinio, sviedė nukentėjusįjį į sieną - dėl to jis patyrė daugybę lūžių.

Keisčiausia šiame pasakojime pasirodė tai, jog daugybę sužalojimų patyręs jaunuolis nesikreipė į medikus. Jis tikėjosi, kad išmokai gauti užteks pateikti čiužinio pirkimo čekį", - sakė N. Bepirštytė.

"Lietuvos draudimas" taip pat sulaukia nemažai nepagrįstų ar net juokingų pretenzijų.

Pavyzdžiui, prašoma atlyginti žalą dėl per trumpai nukirptų plaukų.

"Kartą kreipėsi moteris, kuri neva paslydo prie prekybos centro ir susilaužė koją. Tačiau ekspertai pažiūrėjo filmuotą medžiagą ir pateikė išvadas, kad moteris ne paslydo, o tiesiog pati pargriuvo. Todėl kompensacija jai nepriklauso, nes prekybos centras dėl to nekaltas", - pasakojo "Lietuvos draudimo" verslo rizikos skyriaus vadovas Arūnas Raziūnas.

Vidutinė išmoka išauga

"Pirkėjai į mus kreipiasi dėl patirtos įvairios žalos.

Tai ir traumos - paslydo, susižalojo, ir dėl nesandarių pakuočių apgadinti drabužiai", - dažniausiai pasitaikančius atvejus vardijo "Maxima" atstovė Renata Saulytė.

Gavęs pirkėjo skundą prekybos tinklas informuoja draudimo kompaniją, kurioje yra apdraudęs savo civilinę atsakomybę.

Draudikai tuomet sprendžia, ar skundas pagrįstas, ar atlyginti žalą.

Pernai vidutinė draudimo išmoka buvo 357 litai. Šiemet ji išaugo iki 449 litų.

"Didžiausias draudimo išmokas teko mokėti po stipraus vėjo gūsių šį rudenį Klaipėdoje. Tada parduotuvės vežimėliai ir nukritusios pastato stogo nuolaužos apgadino aikštelėje stovinčius automobilius. Vienos išmokos vidurkis buvo apie 1800 litų", - prisiminė R. Saulytė.

Pernai "Maxima" tinkle buvo 70 įvykių, kai prireikė atlyginti žalą, šiemet - jau 68.

Pagrįstų skundų - mažai

Tuo tarpu "Iki" parduotuvės per metus gauna tik nuo 2 iki 5 pagrįstų skundų iš nukentėjusių pirkėjų. Dažniausiai jie susižaloja prekybos centre arba sugadinami jų asmeniniai daiktai.

Išmokos siekia kelis šimtus litų, o visa suma per metus neviršija 5 tūkst. litų.

"Kartais nelaimingų atsitikimų įvyksta dėl valymo kompanijos kaltės. Kartą vienoje parduotuvėje eidama ką tik išplautomis grindimis pirkėja paslydo ir pargriuvusi susilaužė ranką.

Ji pareikalavo atlyginti 2 tūkst. litų materialinę ir moralinę žalą. Mes kreipėmės į valymo kompaniją - ši prisiėmė atsakomybę ir atlygino klientei žalą", - kalbėjo "Iki" prekybos tinklo atstovas spaudai Valdas Lopeta.

Nuostolius dengia patys

"Norfos" prekybos tinklas prisiima riziką dėl nekokybiškų prekių, nelaimingų įvykių parduotuvėse.

"Prekybos centras pats pajėgus atlyginti žalą pirkėjui, jei kas nors nutinka. Jeigu pasitaiko sugedęs produktas, mes, be abejo, jį pakeičiame arba grąžiname pinigus. Visko pasitaiko, juk imame prekes iš tiekėjų ir negalime visko sukontroliuoti", - kalbėjo "Norfos" atstovas Darius Ryliškis.

Šįmet dėl žalos atlyginimo nesikreipė nė vienas pirkėjas, o pernai buvo vienas įvykis, kai pirkėjas paslydo ir susižalojo.

Kompensuoja iš karto

Restoranams ar kavinėms daugiausia rūpesčių gali kilti dėl maisto kokybės. Apsinuodijusiems klientams tektų atlyginti žalą. Arba darbuotojas gali išversti sriubos lėkštę ant lankytojo ir sugadinti jo drabužius.

Pasak restoranų grupės "Fortas" rinkodaros vadovo Kęstučio Markevičiaus, labai retai pasitaiko, kad svečias būtų apipiltas.

O jeigu kas nors ir nutinka, žala dažnai būna minimali ir randamas būdas, kaip atsilyginti svečiui - dar nė karto dėl to neprireikė kreiptis į draudikus.

"Buvo atvejis, kai dėl įrangos gedimo naktį užliejome aukštu žemiau esančią parduotuvę. Tuomet žala buvo 5 tūkst. litų, ją padengė draudimo kompanija", - prisiminė K. Markevičius.

Pateikia daugiau pretenzijų

Draudikai tvirtina, kad dabar metu žmonės ne tik geriau išmano savo teises, bet ir reikalauja didesnių sumų žalai atlyginti.

Pasak "Lietuvos draudimo" verslo rizikos skyriaus vadovo A. Raziūno, dažniausiai prašoma atlyginti žalą, atsiradusią dėl vandeniu užlietų patalpų.

Taip pat vis dažniau patiriama žala dėl sveikatos sužalojimo, o vidutinė išmoka siekia kelis tūkstančius litų. Pavyzdžiui, dėl automatinių durų gedimo prekybos centre pirkėjui buvo sulaužyta koja. Jis gavo 5 tūkst. litų.

Tokių atvejų pastaraisiais metais daugėjo. 2003-2006 metais patyrę žalą asmenys vidutiniškai pateikdavo po 100-200 pretenzijų. Dabar jų skaičius jau gerokai perkopė 500.

Pernai pagal civilinės atsakomybės draudimo sutartis (be vairuotojų draudimo) jiems išmokėta 3,3 mln. litų. Per dešimt šių metų mėnesių - 1,7 mln. litų.

Pirmauja prekybos centrai

Pasak bendrovės "Ergo Lietuva" civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktoriaus Audriaus Pilčico, pagal civilinės atsakomybės draudimo žalą pirmauja prekybos centrai.

"Dažniausiai prekybos centruose ir jų stovėjimo aikštelėse nukenčia pirkėjų automobiliai, kai juos apibraižo prekių vežimėliai. Taip pat pirkėjai susitepa rūbus nesandariai supakuotais produktais.

Dar vieną nukentėjusiųjų grupė - paslydę ir traumas patyrę pirkėjai. Vidutinė nukentėjusiam pirkėjui atlyginama žala siekia 600 litų", - vardijo A. Pilčicas.

Antroje vietoje - nuostoliai dėl šaldymo įrangos, kai jai išėjus iš rikiuotės sugenda produktai. Trečioje - kaimynus užliejusios įmonės, vandens pramogų parkai.

"Vandens parkuose pramogaujantiems žmonėms turime sumokėti ne tik už gydymą, kai jie paslysta ar nesėkmingai nusileidžia vandens kalneliais, bet ir už suplėšytus maudymosi kostiumėlius", - kalbėjo A. Pilčicas.

Dažniausiai žmonės kreipiasi dėl turtinės žalos. Ji šiemet sudarė 77 proc. visų žalos atvejų (pernai - 90,5 proc.).

Dažnai atsitrenkia į duris

"Daug draudžiamųjų įvykių atsitinka dėl to, kad ant stiklinių pertvarų, durų nėra įspėjamųjų užrašų. Į jas atsitrenkęs žmogus susilaužo nosį. Daug nelaimingų atsitikimų būna ir dėl automatinių durų gedimų: jos gali prispausti, partrenkti, sulaužyti koją.

Buvo atvejis, kai ant moters nukrito drabužių pakaba ir sužalojo veidą. Ji gydėsi visą mėnesį", - pasakojo bendrovės "PZU Lietuva" bendrosios civilinės atsakomybės rizikų vyriausioji ekspertė N. Bepirštytė.

Žalos atlyginimo galima tikėtis ir įsigijus nekokybišką prekę.

"Žmogus nusipirko nekokybišką santechninę žarnelę. Ji trūko, išsiliejęs vanduo užpylė kaimynus. Žala - 7000 litų. Panašių atvejų būna nemažai.

Dar vienas nutikimas - namo administratorius nepastatė apsauginės tvorelės tarp išėjimo iš laiptinės ir laiptų į rūsį. Žmogus naktį ėjo, įkrito į rūsį ir susižeidė. Vien neturtinė žala įvertinta 1000 litų, turtinė - 2000 litų", - vardijo N. Bepirštytė.

Maisto produktuose - kirmėlės

Dėl gamintojų ir prekybininkų kaltės žmonės neretai iš parduotuvės parsineša netinkamos kokybės produktų. Norint bent jau atsiimti pinigus už nekokybišką produktą, būtina išsaugoti pirkimo kvitą.

Kai 29 metų telšiškė rudenį vienoje Telšių parduotuvėje nusipirko 300 gramų ukrainietiškų saldainių "Babuškiny skazki", ją ištiko šokas - saldainiuose karaliavo kakavinių ugniukų vikšrai.

Maždaug 15 litų už kilogramą kainuojančių saldainių galiojimas jau buvo pasibaigęs prieš daugiau nei 3 mėnesius.

Tačiau pirkėja neturėjo kvito ir nesusigrąžino pinigų.

Draudikai tvirtina, kad mažų miestelių parduotuvės dažniausiai nesidraudžia civilinės atsakomybės draudimu.

Duonos kepale - pelė

Dar didesnis netikėtumas laukė vieno Šiaurės Airijos gyventojo. Jis patyrė didžiausią sukrėtimą per visą gyvenimą, kai atplėšė maišelį ir pamatė duonos kepalą su įkepta pele. Priblokštas vyras kreipėsi į teismą.

Teismas po porą metų trukusio proceso nubaudė kepėjus - bendrovę "D. Hyndman and Son Ltd.". Kaltininkai turės sumokėti tūkstantį svarų sterlingų (apie 3,8 tūkst. litų) už tai, kad į rinką leido patekti nesaugiam maistui.

Po nemalonaus nutikimo kepykla papildomai įdarbino du valytojus ir pastatė 131 pelių gaudymo įrenginį, kad nuviliotų parazitus nuo kepimo cecho.

Atlyginta žalos:

2009 m. (10 mėn.) 9,532 mln. litų

2008 m. 16,510 mln. litų

2007 m. 14,336 mln. litų


Energetiniai gėrimai – ar tikrai tokie nekalti?

Energetiniai gėrimai – ar tikrai tokie nekalti?

Kasdien per televiziją, radiją matome ir girdime reklamas: "Energiniai gėrimai suteikia sparnus", "Energiniai gėrimai viduje pažadina žvėrį" ir t. t. Kol energetiniai gėrimai parduodami maisto prekių parduotuvėse, dažnai net...


Reumatinės ligos – mūsų laikmečio rykštė

Reumatinės ligos – mūsų laikmečio rykštė

Apie šias ligas kalbamės su gydytoja reumatologe Rūta Laučiuvienė, kuri sutiko nuo šiol reguliariai atvykti į mūsų kliniką ir padėti diagnozuoti ir gydyti šias ligas. - Dažniausia iš jų - reumatoidinis artritas (RA). Kasmet mūsų šalyje...


Medus gerina atmintį ir mažina nerimo lygį

Medus gerina atmintį ir mažina nerimo lygį

Tai kad medus yra labai sveikas produktas - žinoma jau labai seniai. Tačiau dabartiniai laikai yra ypatingi - jei mokslininkai neįrodo, jog taip tikrai yra, tai produktas būna tik "šiaip sveikas", o ne "tikrai sveikas". Kažkas...


Apie ką byloja kraujo grupė

Apie ką byloja kraujo grupė

Tačiau ką pats žinai apie savo kraują? Dažniausiai tik grupę ir rezus faktorių. Tiek viena, tiek kita rodo, kad Tavo kraujyje yra arba nėra tam tikrų baltymų — agliutinogenų, kurie prisitvirtina prie eritrocito. Pažvelgus pro mikroskopą šis...


Miegas prie apšvietimo didina depresijos riziką

Miegas prie apšvietimo didina depresijos riziką

Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad miegas prie šviesos gali išvystyti depresiją, pranešė "The Telegraph". Tai tik dar kartą patvirtino teiginį, kad miegas naktimis prie dirbtinio apšvietimo kenkia sveikatai. Ohajo universiteto...


Ritualinis rūkymas tapo žalingu įpročiu

Ritualinis rūkymas tapo žalingu įpročiu

Cigarų ir pypkių rūkymas buvo indėnų kultūros dalis dar iki europiečiams atrandant Ameriką - rūkymo ritualas aptinkamas majų mene maždaug nuo 500 m. pr. Kr. Deja, rūkymui persikėlus į Europą, iš ritualinio jis tapo kasdieniu ir prozišku užsiėmimu....


Sveikatos atgaline data neapdrausi

Sveikatos atgaline data neapdrausi

Absoliučiai daugumai Lietuvos žmonių nei kasdien, nei kas mėnesį nereikia rūpintis privalomuoju sveikatos draudimu (iš dirbančiųjų ir jų darbdavių šios įmokos išskaičiuojamos "automatiškai". Tačiau, kaip nurodoma Valstybinės ligonių...


Noriu miego, saldaus miego, negaliu užmigti

Noriu miego, saldaus miego, negaliu užmigti

Ar žinote, kad žmogus vidutiniškai pramiega trečdalį savo gyvenimo? Žmogus gali būti darbingas ir gerai nusiteikęs tik tuo atveju, jei gerai išsimiega. Šiais skubėjimo, vis greitėjančio tempo laikais daugelis ilsisi per mažai: daug dirbame,...


Jei kamuoja pienligė...

Jei kamuoja pienligė...

"Man vis kartojasi pienligė. Išbandžiau jau ne vieną vaistą. Draugė teigia, kad taip yra dėlto, jog aš nešioju "stringus". Ar taip gali būti? Kas dar gali išprovokuoti šią ligą." - Nuomonė, kad kelnaitės su juostele gali būti...


Mokslininkai: migrenos griaustiniai ir staigūs lietūs nesukelia

Mokslininkai: migrenos griaustiniai ir staigūs lietūs nesukelia

Sergantieji migrena dažnai dėl galvos skausmų kaltina staigias oro permainas. Tai – mitas, tvirtina mokslininkai. Kaip praneša dailymail.co.uk, oro temperatūros pokyčiai neturi įtakos galvos skausmams, mat migreną sukelia šie veiksniai:...


Būti kambaryje, kuriame buvo rūkyta vakar, kenkia sveikatai

Būti kambaryje, kuriame buvo rūkyta vakar, kenkia sveikatai

Šiandien jau visuotinai žinoma, kad nikotinas kenkia ne tik pačiam rūkančiajam, tačiau ir aplinkiniams, kuriems ne savo valia tenka kvėpuoti tabako dūmais. Tai vadinama pasyviu arba antriniu rūkymu. Apie tokio rūkymo žalą organizmui yra pakankamai...


"Hepatitas C": liga pasalūnė kerta per kepenis

"Hepatitas C": liga pasalūnė kerta per kepenis

Išgirdę diagnozę - hepatitas C, neretai ir gydytojai, ir pacientai nuleidžia rankas. Tačiau virusas pavojingas ne visiems: jį gali įveikti stipri imuninė sistema. Hepatito C diagnozė sukelia prieštaringas reakcijas. Antivirusinių vaistų poveikis...


Nuovargis žmones užpuola pavasarį

Nuovargis žmones užpuola pavasarį

Ne kiekvienam pavyksta mėgautis pavasariniu paukščių čiulbesiu ir pirmąja žolės žaluma. Tam trukdo netikėtai atsiradęs keistas vidinis nerimas, nuovargis, silpnumas, galvos sukimasis. Tokia būsena moksliškai yra vadinama "pavasarinio...


Apšvietimo įtaka miego kokybei

Apšvietimo įtaka miego kokybei

Miegas yra neatsiejama kokybiško poilsio dalis, kad jaustumėmės žvalūs, energingi ir kupini jėgų. Tačiau tam, kad gerai išsimiegotume svarbu ne tik patogi lova ir tinkamai parinkta pagalvė, režimas ar fizinis nuovargis, bet ir apšvietimas....


Vėžys gyvenimui suteikia prieskonį

Vėžys gyvenimui suteikia prieskonį

Vaistais dvelkiantys koridoriai, kalėjimu tapusi palata, nuslinkę plaukai ir skausmas. Kova, nežinia, viltis ir kartais girdimas melas. Tokia yra vėžiu sergančiųjų kasdienybė. Ar artimieji gali ją pakeisti? Vėžio diagnozė dažnai žemę iš po kojų...


Zita Vasiliauskaitė. Besaikio darbštumo bėdos

Zita Vasiliauskaitė. Besaikio darbštumo bėdos

Tikriausiai rastume mažai sričių, kuriose saikingumas nebūtų akivaizdžiai susijęs su žmogaus sveikata ir ypač psichine. Saikingumas – vienas iš pagrindinių psichinės sveikatos kriterijų, nes būtent jis padeda žmogui prisitaikyti prie...


Rūkymas pradeda žudyti nuo pirmo užsitraukimo

Rūkymas pradeda žudyti nuo pirmo užsitraukimo

Vos keli cigaretės užsitraukimai per keliolika minučių gali sukelti genetinius pažeidimus, susijusius su vėžio išsivystymu, skelbia naują tyrimą atlikę JAV mokslininkai. Mokslininkai savo išvadose teigia, jog "poveikis yra toks greitas, kad...


Skauda nugarą? Keiskite mitybą

Skauda nugarą? Keiskite mitybą

Skauda stuburą, sąnarius? Malšinti šiuos skausmus padeda ne tik mankšta, tempimo pratimai, bet ir taisyklinga mityba. Netikite? Pamėginkite vienai savaitei atsisakyti kavos, žalios ir juodos arbatos, alkoholio, nikotino ir vietoj to išgerkite 2 -...


Storuliai svajoja apie greitą dietą

Storuliai svajoja apie greitą dietą

Kaip greitai ir be žalos sveikatai numesti svorio? Tas, kas atrastų tokį būdą, pelnytų viso pasaulio storulių meilę ir pagarbą. Šiuo metu yra siūloma daugybė greitai veikiančių dietų, tačiau kiekviena turi ir privalumų, ir trūkumų. Tai turbūt...


Sveikatos suteikia vidinė ramybė

Sveikatos suteikia vidinė ramybė

Žolininkė Danutė Kunčienė sako, kad sveikata nenukrinta iš dangaus, o ateina tobulinantis. Vidinės ramybės, pasak jos, lengviausia mokytis iš gamtos. "Atėjo laikas, žolė pagelto ir nušalo, medžiai numetė lapus, bet viduje yra ramūs, nekeikia...


Naujasis daviklis akimirksniu patikrina žmogaus išorinių audinių gyvybingumą

Naujasis daviklis akimirksniu patikrina žmogaus išorinių audinių gyvybingumą

Ši naujovė pravers visų pirma tiems gydytojams, kurie turi nustatyti kokie audiniai apmirę (tarkim po nudegimo) arba kurie prigiję (po persodinimo operacijų). Dabar šiai procedūrai atlikti reikėdavo kelių dienų, o naujasis daviklis leis priimti...


Saulė ir karščiai – realus pavojus sveikatai

Saulė ir karščiai – realus pavojus sveikatai

Medikai įspėja, kad saule reikia mėgautis atsakingai, o atslinkus karščiui ypač saugoti savo sveikatą. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms ir mažiems vaikams. Reabilitacijos ir slaugos centro „Gemma“ gydytojas Gabrielius Rauckis...


Muzika teigiamai veikia ligonius

Muzika teigiamai veikia ligonius

Muzika teigiamai veikia ligonius, prie kurių prijungti dirbtinio kvėpavimo aparatai. Tokie ligoniai paprastai būna po avarijų, operacijų ar gyvybei pavojingų ligų. Tyrimai taip pat parodė, kad muzika pirma laiko gimusiems kūdikiams malšina...


Erkės pabudo – metas imtis apsaugos priemonių

Erkės pabudo – metas imtis apsaugos priemonių

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) įspėja, kad Lietuvoje jau pabudus erkėms, atsirado rizika užsikrėsti erkių platinamomis užkrečiamosiomis ligomis. Tad iki pat vėlyvo rudens teks...


Verslininkai susirūpino apsauga nuo gripo

Verslininkai susirūpino apsauga nuo gripo

Lietuvos verslininkai siaučiant gripo epidemijai ėmėsi saugumo priemonių, darbuotojams nupirko medicininių kaukių, jas kai kuriose įmonėse nešioti tapo privaloma. Medicininių kaukių ir dezinfekavimo priemonių nusipirko gamyklos, prekybos centrai,...


Muzikos terapija: "Ten, kur ateina Mocartas, liga pasitraukia"

Muzikos terapija: "Ten, kur ateina Mocartas, liga pasitraukia"

Žymus Lietuvos muzikas ir kompozitorius Gintautas Abarius po koncerto žurnalistų paklaustas apie jį užklupusią ligą atsakė: "Ten, kur ateina Mocartas, liga pasitraukia". Tiesos tame labai daug. Mokslininkai jau kelis dešimtečius atlieka...


Natūrali kosmetika – reklamos triukai?

Natūrali kosmetika – reklamos triukai?

"Ne kartą reklamose, parduotuvių afišose ar kosmetikos reklaminiuose bukletuose tenka matyti užrašus: "natūrali kosmetika", "organinė kosmetika". Dažnai kosmetikos gaminių reklamose naudojami gamtos vaizdai, pavadinimuose...


Kava ir arbata gali sumažinti rūkorių insulto tikimybę

Kava ir arbata gali sumažinti rūkorių insulto tikimybę

Rūkantiems vyrams reguliarus kavos ir arbatos vartojimas gali sumažinti insulto tikimybę, teigia švedų mokslininkai. "Kavos ir arbatos vartojimas gali sumažinti insulto riziką, kadangi šie gėrimai turi antioksidantinių savybių", žurnale...


Kodėl orgazmas vadinamas mažąja mirtimi?

Kodėl orgazmas vadinamas mažąja mirtimi?

Orgazmo metu širdis plaka stipriau, o besimylintys žmonės kelioms akimirkoms praranda savitvardą. Ar tai mitas? Mokslininkai pateikia 16 faktų apie orgazmą. 1. Įvairūs tyrimai įrodė, jog vyrai, du tris kartus per savaitę patiriantys orgazmą,...


Vitaminas C gali pagerinti arterijų sveikatą

Vitaminas C gali pagerinti arterijų sveikatą

Vartojant daug vitamino C turtingo maisto gali sumažėti rizika, kad arterijos sukietės, ir taip apsisaugoma nuo širdies ligų, rodo Norvegijoje atliktas tyrimas. Ulevalo universitetinės ligoninės mokslininkai nustatė, kad pagyvenusiems vyrams...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9