Spalio 14d. Pirmadienis

Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Peržiūrų skaičius: 42224
Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Jeigu prekybos centre paslysite ant šlapių grindų, galite drąsiai reikalauti kompensacijos iš prekybininko ar gamintojo.

Tiesa, milijoninių sumų, apie kokias galima pasvajoti Amerikoje, Lietuvoje neverta tikėtis. Lietuvoje atlyginama turtui padaryta žala - pavyzdžiui, už sugadintą drabužį, apgadintą automobilį. Padengiamos ir gydymo išlaidos.

Gali būti atlyginta ir neturtinė žala. Bet, skirtingai nei kai kuriose Vakarų valstybėse, išmokos galima tikėtis tik tuomet, jei yra padaryta žala sveikatai ar gyvybei. Tuo tarpu psichologinis sukrėtimas nelaikomas sveikatos sutrikdymu.

Bando ir pasipelnyti

Draudikai pastebi, kad daugėja ne tik žinančiųjų savo teises ir reikalaujančių atlyginti žalą. Daugiau pasitaiko ir norinčiųjų neteisėtai pasipelnyti.

Bendrovės "PZU Lietuva" bendrosios civilinės atsakomybės rizikų vyriausioji ekspertė Nomeda Bepirštytė prisimena atvejį, kai du įtartinai atrodantys jaunuoliai - vienas naudojosi ramentais, jo galva buvo aptvarstyta, sugipsuota ranka, o kitas jį lydėjo - kreipėsi į draudimo kompaniją dėl žalos atlyginimo.

"Vaikinai pasakojo, kad vienas jų prekybos centre pirko čiužinį. Jį pripūtęs oro, nusprendė prisėsti ir išgerti kavos. Vaikinų teigimu, čiužinys sprogo, todėl jaunuolis stipriai apsiplikė kava.

Iš rankų iškritęs puodelis praskėlė kaktą, ant kurios tikrai buvo matyti senas randas. O oro srovė, išsiveržusi iš čiužinio, sviedė nukentėjusįjį į sieną - dėl to jis patyrė daugybę lūžių.

Keisčiausia šiame pasakojime pasirodė tai, jog daugybę sužalojimų patyręs jaunuolis nesikreipė į medikus. Jis tikėjosi, kad išmokai gauti užteks pateikti čiužinio pirkimo čekį", - sakė N. Bepirštytė.

"Lietuvos draudimas" taip pat sulaukia nemažai nepagrįstų ar net juokingų pretenzijų.

Pavyzdžiui, prašoma atlyginti žalą dėl per trumpai nukirptų plaukų.

"Kartą kreipėsi moteris, kuri neva paslydo prie prekybos centro ir susilaužė koją. Tačiau ekspertai pažiūrėjo filmuotą medžiagą ir pateikė išvadas, kad moteris ne paslydo, o tiesiog pati pargriuvo. Todėl kompensacija jai nepriklauso, nes prekybos centras dėl to nekaltas", - pasakojo "Lietuvos draudimo" verslo rizikos skyriaus vadovas Arūnas Raziūnas.

Vidutinė išmoka išauga

"Pirkėjai į mus kreipiasi dėl patirtos įvairios žalos.

Tai ir traumos - paslydo, susižalojo, ir dėl nesandarių pakuočių apgadinti drabužiai", - dažniausiai pasitaikančius atvejus vardijo "Maxima" atstovė Renata Saulytė.

Gavęs pirkėjo skundą prekybos tinklas informuoja draudimo kompaniją, kurioje yra apdraudęs savo civilinę atsakomybę.

Draudikai tuomet sprendžia, ar skundas pagrįstas, ar atlyginti žalą.

Pernai vidutinė draudimo išmoka buvo 357 litai. Šiemet ji išaugo iki 449 litų.

"Didžiausias draudimo išmokas teko mokėti po stipraus vėjo gūsių šį rudenį Klaipėdoje. Tada parduotuvės vežimėliai ir nukritusios pastato stogo nuolaužos apgadino aikštelėje stovinčius automobilius. Vienos išmokos vidurkis buvo apie 1800 litų", - prisiminė R. Saulytė.

Pernai "Maxima" tinkle buvo 70 įvykių, kai prireikė atlyginti žalą, šiemet - jau 68.

Pagrįstų skundų - mažai

Tuo tarpu "Iki" parduotuvės per metus gauna tik nuo 2 iki 5 pagrįstų skundų iš nukentėjusių pirkėjų. Dažniausiai jie susižaloja prekybos centre arba sugadinami jų asmeniniai daiktai.

Išmokos siekia kelis šimtus litų, o visa suma per metus neviršija 5 tūkst. litų.

"Kartais nelaimingų atsitikimų įvyksta dėl valymo kompanijos kaltės. Kartą vienoje parduotuvėje eidama ką tik išplautomis grindimis pirkėja paslydo ir pargriuvusi susilaužė ranką.

Ji pareikalavo atlyginti 2 tūkst. litų materialinę ir moralinę žalą. Mes kreipėmės į valymo kompaniją - ši prisiėmė atsakomybę ir atlygino klientei žalą", - kalbėjo "Iki" prekybos tinklo atstovas spaudai Valdas Lopeta.

Nuostolius dengia patys

"Norfos" prekybos tinklas prisiima riziką dėl nekokybiškų prekių, nelaimingų įvykių parduotuvėse.

"Prekybos centras pats pajėgus atlyginti žalą pirkėjui, jei kas nors nutinka. Jeigu pasitaiko sugedęs produktas, mes, be abejo, jį pakeičiame arba grąžiname pinigus. Visko pasitaiko, juk imame prekes iš tiekėjų ir negalime visko sukontroliuoti", - kalbėjo "Norfos" atstovas Darius Ryliškis.

Šįmet dėl žalos atlyginimo nesikreipė nė vienas pirkėjas, o pernai buvo vienas įvykis, kai pirkėjas paslydo ir susižalojo.

Kompensuoja iš karto

Restoranams ar kavinėms daugiausia rūpesčių gali kilti dėl maisto kokybės. Apsinuodijusiems klientams tektų atlyginti žalą. Arba darbuotojas gali išversti sriubos lėkštę ant lankytojo ir sugadinti jo drabužius.

Pasak restoranų grupės "Fortas" rinkodaros vadovo Kęstučio Markevičiaus, labai retai pasitaiko, kad svečias būtų apipiltas.

O jeigu kas nors ir nutinka, žala dažnai būna minimali ir randamas būdas, kaip atsilyginti svečiui - dar nė karto dėl to neprireikė kreiptis į draudikus.

"Buvo atvejis, kai dėl įrangos gedimo naktį užliejome aukštu žemiau esančią parduotuvę. Tuomet žala buvo 5 tūkst. litų, ją padengė draudimo kompanija", - prisiminė K. Markevičius.

Pateikia daugiau pretenzijų

Draudikai tvirtina, kad dabar metu žmonės ne tik geriau išmano savo teises, bet ir reikalauja didesnių sumų žalai atlyginti.

Pasak "Lietuvos draudimo" verslo rizikos skyriaus vadovo A. Raziūno, dažniausiai prašoma atlyginti žalą, atsiradusią dėl vandeniu užlietų patalpų.

Taip pat vis dažniau patiriama žala dėl sveikatos sužalojimo, o vidutinė išmoka siekia kelis tūkstančius litų. Pavyzdžiui, dėl automatinių durų gedimo prekybos centre pirkėjui buvo sulaužyta koja. Jis gavo 5 tūkst. litų.

Tokių atvejų pastaraisiais metais daugėjo. 2003-2006 metais patyrę žalą asmenys vidutiniškai pateikdavo po 100-200 pretenzijų. Dabar jų skaičius jau gerokai perkopė 500.

Pernai pagal civilinės atsakomybės draudimo sutartis (be vairuotojų draudimo) jiems išmokėta 3,3 mln. litų. Per dešimt šių metų mėnesių - 1,7 mln. litų.

Pirmauja prekybos centrai

Pasak bendrovės "Ergo Lietuva" civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktoriaus Audriaus Pilčico, pagal civilinės atsakomybės draudimo žalą pirmauja prekybos centrai.

"Dažniausiai prekybos centruose ir jų stovėjimo aikštelėse nukenčia pirkėjų automobiliai, kai juos apibraižo prekių vežimėliai. Taip pat pirkėjai susitepa rūbus nesandariai supakuotais produktais.

Dar vieną nukentėjusiųjų grupė - paslydę ir traumas patyrę pirkėjai. Vidutinė nukentėjusiam pirkėjui atlyginama žala siekia 600 litų", - vardijo A. Pilčicas.

Antroje vietoje - nuostoliai dėl šaldymo įrangos, kai jai išėjus iš rikiuotės sugenda produktai. Trečioje - kaimynus užliejusios įmonės, vandens pramogų parkai.

"Vandens parkuose pramogaujantiems žmonėms turime sumokėti ne tik už gydymą, kai jie paslysta ar nesėkmingai nusileidžia vandens kalneliais, bet ir už suplėšytus maudymosi kostiumėlius", - kalbėjo A. Pilčicas.

Dažniausiai žmonės kreipiasi dėl turtinės žalos. Ji šiemet sudarė 77 proc. visų žalos atvejų (pernai - 90,5 proc.).

Dažnai atsitrenkia į duris

"Daug draudžiamųjų įvykių atsitinka dėl to, kad ant stiklinių pertvarų, durų nėra įspėjamųjų užrašų. Į jas atsitrenkęs žmogus susilaužo nosį. Daug nelaimingų atsitikimų būna ir dėl automatinių durų gedimų: jos gali prispausti, partrenkti, sulaužyti koją.

Buvo atvejis, kai ant moters nukrito drabužių pakaba ir sužalojo veidą. Ji gydėsi visą mėnesį", - pasakojo bendrovės "PZU Lietuva" bendrosios civilinės atsakomybės rizikų vyriausioji ekspertė N. Bepirštytė.

Žalos atlyginimo galima tikėtis ir įsigijus nekokybišką prekę.

"Žmogus nusipirko nekokybišką santechninę žarnelę. Ji trūko, išsiliejęs vanduo užpylė kaimynus. Žala - 7000 litų. Panašių atvejų būna nemažai.

Dar vienas nutikimas - namo administratorius nepastatė apsauginės tvorelės tarp išėjimo iš laiptinės ir laiptų į rūsį. Žmogus naktį ėjo, įkrito į rūsį ir susižeidė. Vien neturtinė žala įvertinta 1000 litų, turtinė - 2000 litų", - vardijo N. Bepirštytė.

Maisto produktuose - kirmėlės

Dėl gamintojų ir prekybininkų kaltės žmonės neretai iš parduotuvės parsineša netinkamos kokybės produktų. Norint bent jau atsiimti pinigus už nekokybišką produktą, būtina išsaugoti pirkimo kvitą.

Kai 29 metų telšiškė rudenį vienoje Telšių parduotuvėje nusipirko 300 gramų ukrainietiškų saldainių "Babuškiny skazki", ją ištiko šokas - saldainiuose karaliavo kakavinių ugniukų vikšrai.

Maždaug 15 litų už kilogramą kainuojančių saldainių galiojimas jau buvo pasibaigęs prieš daugiau nei 3 mėnesius.

Tačiau pirkėja neturėjo kvito ir nesusigrąžino pinigų.

Draudikai tvirtina, kad mažų miestelių parduotuvės dažniausiai nesidraudžia civilinės atsakomybės draudimu.

Duonos kepale - pelė

Dar didesnis netikėtumas laukė vieno Šiaurės Airijos gyventojo. Jis patyrė didžiausią sukrėtimą per visą gyvenimą, kai atplėšė maišelį ir pamatė duonos kepalą su įkepta pele. Priblokštas vyras kreipėsi į teismą.

Teismas po porą metų trukusio proceso nubaudė kepėjus - bendrovę "D. Hyndman and Son Ltd.". Kaltininkai turės sumokėti tūkstantį svarų sterlingų (apie 3,8 tūkst. litų) už tai, kad į rinką leido patekti nesaugiam maistui.

Po nemalonaus nutikimo kepykla papildomai įdarbino du valytojus ir pastatė 131 pelių gaudymo įrenginį, kad nuviliotų parazitus nuo kepimo cecho.

Atlyginta žalos:

2009 m. (10 mėn.) 9,532 mln. litų

2008 m. 16,510 mln. litų

2007 m. 14,336 mln. litų

Daugiau nei pusė europiečių turi per didelį svorį

Daugiau nei pusė europiečių turi per didelį svorį

Vienos ES valstybės su per dideliu gyventojų kūno svoriu kovoja skatindamos vaisių ir daržovių vartojimą, kitos ragina vietoje automobilių rinktis dviračius. Arba siekia riboti nesveikų maisto produktų reklamą. O dietologai sako, kad...


Moterims su antsvoriu rizika susirgti krūties vėžiu didesnė

Moterims su antsvoriu rizika susirgti krūties vėžiu didesnė

Pasaulio onkologai gali džiaugtis nors ir nedidele, bet svarbia pergale - mažėjančiu mirtingumu nuo krūties vėžio. Kita vertus, specialistai prognozuoja, kad visu pajėgumu nuožmi onkologinė moterų liga smogs po dešimties metų. Pasak Barselonos...


Egzaminą geriau išlaikyti padės stiklinė vandens

Egzaminą geriau išlaikyti padės stiklinė vandens

Svarbiausia sėkmės laikant egzaminą sąlyga gali būti labai paprasta ir pigi: pasak mokslininkų, pakanka išgerti stiklinę vandens. Mokslininkai nustatė, kad tų moksleivių, kurie prieš egzaminą išgeria stiklinę vandens, rezultatai būna iki 30 proc....


Bilietas į laisvę – joga

Bilietas į laisvę – joga

Joga gali sustiprinti raumenis, padėti lengviau susikaupti, pagerinti dvasinę savijauta. Dabar ji gali padėti ir ištrūkti iš kalėjimo. Centrinės Indijos Madja Pradešo valstijos kalėjimo pareigūnai pradėjo įgyvendinti naują programą, numatančią,...


Tyrimas: sveikiesiems aspirinas labiau kenkia nei padeda

Tyrimas: sveikiesiems aspirinas labiau kenkia nei padeda

Skelbiama, kad sveiki žmonės, vartojantys aspiriną norėdami apsisaugoti nuo širdies smūgio, kenkia savo sveikatai. Britų "The Telegraph" praneša, kad milijonai žmonių - tarp jų ir nemažas skaičius sveikų - kiekvieną dieną vartoja...


Dėl krūties vėžio nesitiria 70 proc. moterų

Dėl krūties vėžio nesitiria 70 proc. moterų

Nors Lietuvoje galima nemokamai išsitirti, ar nesergama krūties vėžiu, šia galimybe nepasinaudoja 70 proc. rizikos grupėje esančių moterų. Anot gydytojų, taip yra todėl, kad profilaktikos programa palikta savieigai. Tuo metu naujausias tyrimas...


Stresas nepakenks, jei išmoksime jį valdyti

Stresas nepakenks, jei išmoksime jį valdyti

Gyvenime netrūksta nemalonių situacijų. Ir jų metams bėgant nemažėja, nes greitėjant gyvenimo tempui vis sunkiau darosi išvengti streso. Kad nebūtume sužlugdyti dvasiškai, tenka jį įveikti. Turbūt pats paprasčiausias ir kasdieniškiausias streso...


Natūralios priemonės PMS slopinti

Natūralios priemonės PMS slopinti

Ciklinius priešmenstruacinio sindromo (PMS) pokyčius jaučia apie 70-90 proc. reprodukcinio amžiaus moterų. Apie 40 proc. visų moterų šiuos simptomus jaučia labai aiškiai, ir tik maždaug 5 proc. moterų tomis dienomis negali ramiai gyventi....


Virtuvės indai ir sveikata

Virtuvės indai ir sveikata

Besirūpindami saugiu ir sveiku maistu bei ekologiškais produktais, neretai pamirštame apie indus, kuriuose laikome, verdame ar kepame maistą. O juk indai, kuriuose ruošiame maistą, turi nenuginčijamos ir mokslininkų seniai įrodytos įtakos maistui,...


Kaip kovoti su drėgnu oru patalpose

Kaip kovoti su drėgnu oru patalpose

Namų mikroklimatas turi didžiulę įtaką sveikatai. Jį lemia trys pagrindiniai veiksniai: oro temperatūra, oro drėgnumas bei oro kaita. Optimali gyvenamųjų patalpų oro temperatūra turėtų siekti 19-21 °C, o drėgnumas 40-60 proc. Ir be abejo,...


Daugiau nei pusė paauglių nepatenkinti savo svoriu

Daugiau nei pusė paauglių nepatenkinti savo svoriu

Daugiau nei pusė vyresniųjų klasių moksleivių yra nepatenkinti savo svoriu ir dauguma mano, kad jauni žmonės maitinasi nesveikai, atskleidė Lietuvos vartotojų instituto atliktas tyrimas. Specialistai sako, kad tokie duomenys kelia nerimą, nes...


Ar pieną gerti gali visi?

Ar pieną gerti gali visi?

"Teko girdėti, kad suaugusiems žmonėms pieno gerti nereikėtų – saldus pienas skirtas tik mažiems vaikams, o vyresniems reikėtų vartoti rauginto pieno produktus. Ar tai tiesa?" – klausia dvi jaunos mamos Loreta ir Ramunė,...


10 faktų apie cholesterolį

10 faktų apie cholesterolį

Cholesterolio lygis mūsų kraujyje - vienas iš požymių, kiek ilgai ir kaip sveikai gyvensime. Sumažinus cholesterolio kiekį iki normos, rizika susirgti širdies ligomis sumažėja nuo 5 iki 30 proc. Cholesterolis, kaip galimas širdies - kraujagyslių...


Saulė ir kai kurie vaistai - nesuderinami

Saulė ir kai kurie vaistai - nesuderinami

Apskaičiuota, kad kas trečias vaistus vartojantis lietuvis susirgs fototoksiniu arba fotoalerginiu dermatitu, jei neribos saulėje praleidžiamo laiko. Sergamumas fototoksiniais dermatitais kasmet didėja. Dėl netinkamai parašytų vaistų anotacijų...


Viduržemio regiono dieta siejama su mažesne krūties vėžio tikimybe

Viduržemio regiono dieta siejama su mažesne krūties vėžio tikimybe

Viduržemio jūros regiono dietos besilaikančioms ir menopauzę išgyvenančioms moterims tikimybė susirgti krūties vėžiu yra mažesnė, nei moterims su kitokiais mitybos įpročiais. Mokslininkai vidutiniškai dešimtmetį stebėjo 14800 graikių, per tą...


Nerimas dėl tarpusavio santykių sukelia širdies problemas

Nerimas dėl tarpusavio santykių sukelia širdies problemas

Tyrėjai atrado, kad žmones, kurie jaučiasi nesaugūs ir pernelyg dažnai nerimauja dėl tarpusavio santykių, beveik 50 procentų dažniau ištinka širdies priepuoliai, nei tuos, kurie yra laimingi su partneriu. Kaip praneša telegraph.co.uk, Kanadoje...


Depresija susieta su greito maisto racionu

Depresija susieta su greito maisto racionu

Jei asmens racionas gausus perdirbto, nenatūralaus maisto, didėja rizika, kad jis susirgs depresija, teigiama atlikto tyrimo išvadose. Žmonės, kurie valgo daug daržovių, vaisių ir žuvies susiduria su mažesne depresijos tikimybe, paskelbė britų...


Nenorite mylėtis? Kalti apgamai

Nenorite mylėtis? Kalti apgamai

Vyrai, skaičiuokite ant moters kūno esančius apgamus. Jų kiekis parodo, kaip dažnai moterys nori mylėtis. Havanos universiteto specialistų atliktame tyrime dalyvavo 600 dailiosios lyties atstovių. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad kuo daugiau ant...


10 atsakymų apie sąnarių priežiūrą

10 atsakymų apie sąnarių priežiūrą

Priežasčių, kodėl atsiranda sąnarių skausmas – daugybė. Apie sąnarių ligas kasmet primena atvėsę orai, kai kurie žmonės sąnarių skausmą jaučia intensyviau padirbus fizinį darbą. Įtemptas gyvenimo tempas, paveldimumas, antsvoris, netinkama...


Nutukę žmonės patiria "sunkią smegenų degeneraciją"

Nutukę žmonės patiria "sunkią smegenų degeneraciją"

Tyrėjai teigia, kad nutukusiųjų smegenys atrodo 16 metų senesnės nei lieknųjų. Tuo metu žmonės, kurie priskiriami prie turinčių antsvorio, bet nenutukusių, smegenų audinio turi 4 proc. mažiau, o jų priešlaikinis smegenų pasenimas siekia 8 metus,...


Kaip elgtis puolant bitėms, širšėms, vapsvoms ir kamanėms

Kaip elgtis puolant bitėms, širšėms, vapsvoms ir kamanėms

Įgėlimo rimtumą lemia keletas faktorių: vabzdžio rūšis, įgėlimų vieta kūne, įgėlimų skaičius bei žmogaus jautrumas. Įgėlimo išvengti ne visuomet įmanoma, bet atsargus elgesys gali padėti. Kaip apsisaugoti nuo vabzdžių įkandimų. Atsargiai...


Vandens laše glūdi didelė stiprybė

Vandens laše glūdi didelė stiprybė

Net ir skaidriame vandenyje gali būti žalingų medžiagų, todėl jį reikia rinktis labai atsargiai. Seniai žinoma tiesa, kad grožį, puikią savijautą, gerą nuotaiką ir sveikatą gali užtikrinti kasdien vartojamas kokybiškas geriamasis vanduo....


Ko reikia, kad moteris pasiektų orgazmą?

Ko reikia, kad moteris pasiektų orgazmą?

Mokslininkai pagaliau išsklaidė mitą ir išsiaiškino, kas gali padėti moteriai patirti vaginalinį orgazmą. Paaiškėjo, kad viskas priklauso ne nuo preliudijos trukmės, o nuo vyro lytinio organo ir jo seksualinės patirties, rašoma "News of the...


Sportas atjaunina vyresnes moteris

Sportas atjaunina vyresnes moteris

Vidutinio amžiaus moterys, kurios kasdien sportuoja bent po valandą, gali atjaunėti beveik dviem dešimtimis metų. Tyrimai parodė, kad 50-metėms reguliari vienos valandos mankšta sporto salėje ar baseine suteikia tokią pačią fizinę savijautą, kokią...


Kas apsaugo nuo virškinimo sutrikimų kelionėje?

Kas apsaugo nuo virškinimo sutrikimų kelionėje?

Lietuviams pamėgus egzotiškų kraštų kurortus, tokios ligos, kaip maliarija, vidurių šiltinė ar dizenterija, mūsų šalyje tampa nebe egzotika. Statistika byloja, kad sunkesnių ar lengvesnių virškinimo sutrikimų rizikuoja patirti iki 70 proc....


Vienintelė apsauga nuo erkių platinamų ligų - skiepai

Vienintelė apsauga nuo erkių platinamų ligų - skiepai

Iš žiemos miego jau pabudo erkės. Daugelis jų yra pavojingos, nes platina infekcines ligas. Viena jų - erkinis encefalitas. Tai sunkus virusinis galvos arba nugaros smegenų bei dangalų uždegimas. Ši liga sunkiai gydoma, pavojinga savo...


Nuo kalcio tvirtėja ir vyrų kaulai, rodo tyrimas

Nuo kalcio tvirtėja ir vyrų kaulai, rodo tyrimas

Kalcio papildai vyrų kaulams tokie pat naudingi kaip ir moterų, rodo Naujojoje Zelandijoje atliktas tyrimas. Naujausio tyrimo rezultatai kur kas tikriau pagrindžia, jog kalcio papildai turi didesnį poveikį kaulų tankiui nei anksčiau manyta, sako...


Visiškai nesportuoja beveik pusė lietuvių

Visiškai nesportuoja beveik pusė lietuvių

44 proc. lietuvių teigia niekada nesimankštinantys ir nesportuojantys. Kaip pagrindinę to priežastį dauguma nurodo laiko trūkumą. Visiškai nesportuojančių Lietuvoje yra kiek daugiau nei Europos Sąjungos šalių vidurkis, siekiantis 39 proc., rodo...


Vėstantys orai verčia susirūpinti sveikata

Vėstantys orai verčia susirūpinti sveikata

"Atvėsus orams labai svarbu persiorientuoti į šaltesnį sezoną: neskubėti iš spintos gelmės traukti per šiltų drabužių, neatšalti, atidėti į šalį citrusinius-žiemos vaisius ir atsidžiaugti lietuviškomis rudens gėrybėmis. Taip pat —...


Apie gydomąsias Druskininkų mineralinių vandenų galias byloja kelių šimtmečių patirtis

Apie gydomąsias Druskininkų mineralinių vandenų galias byloja kelių šimtmečių patirtis

Šiandieninis Druskininkų miestas yra laikomas moderniu tarptautiniu kurortu, teikiančiu aukštos kokybės sveikatingumo paslaugas bei siūlančiu sveiką gyvenseną skatinančias pramogas. Tiesa, tokį statusą šis miestas įgijo neatsitiktinai. Ilgametės...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9