Lapkričio 18d. Pirmadienis

Aktyvus gyvenimas Katalonijos sostinėje, arba kaip Barselona palaiko formą?

2014 Spalio 13d.
Peržiūrų skaičius: 16956
Aktyvus gyvenimas Katalonijos sostinėje, arba kaip Barselona palaiko formą?

Barselona gali pasigirti Olimpinio miesto titulu, viena garsiausių pasaulyje futbolo komandų, kasmetinėmis Formulės 1 lenktynėmis ir dar daug kuo kitu. Jau nekalbant apie siūlomą pramogų asorti, tarkim vandens sporto mėgėjams. Mes irgi už tai pagirsime Barseloną. Tačiau šįkart apie sportą ir aktyvų laisvalaikį iš kur kas praktiškesnės pusės. Šios kelionės į Barseloną metu domėsimės, kaip savo fizinį tonusą kasdien palaiko eiliniai šio miesto gyventojai ir be ko neįsivaizduojamas jų aktyvus laisvalaikis.

Viva futbolas!

Pirmoje vietoje, be abejo, karaliauja futbolas. Ir ne tik profesionalus. Tiksliau, matematika elementari: Barselonoje profesionaliam futbolui yra nutiestas geras pakilimo takas, kuriame kiekvienas būsimasis Cherardas Pikė galėtų įbėgėti savo karjerą.

Štai ką sako faktai? Dabartinėje FC Barcelonos sudėtėtyje iš dvidešimt penkių žaidėjų šeši yra gimę Barselonoje, o dar dalis atsikėlė čia treniruotis būdami paaugliai. Galų gale, pažiūrėkim, ką rodo Ispanijos Futbolo čempionato istorijos lentelė: geriausių gretose Barselona įsitvirtina nuo pat 1929-ųjų (t. y. pačio pirmojo čempionato) ir pirmose trijose vietose vyrauja iki šiol.

Miestas suteikia tikrai puikias sąlygas treniruotis tiek siekiantiems karjeros aukštumų, tiek norintiems palaikyti formą. Futbolą čia žaidžia ne tik katalonai ir ispanai – yra daug kitataučių rinktinių, ypač britų. Sako, pastariesiems daugiau nei prieš dešimtmetį pabodo žiūrėti futbolą ir jie ėmė patys burtis į komandas. Šiandien esama apie 20 gana stiprių mėgėjų komandų.

Apskritai, futbolą žaidžia bet kokio amžiaus vyrai, vaikai, paaugliai, ir  pagyvenę. O kiti, vakarais eidami prošal, sustoja prie dienos šviesa apšviestų stadionų ir stebi, serga, dalinasi aštriomis emocijomis... Egzistuoja specialūs puslapiai ir diskusijų forumai, kur galima užsiregistruoti į vietinę komandą (kiekvienam pagal galimybes) ar išsinuomoti stadioną ir pažaisti su bičiuliais. Tiesa, jeigu tam nėra laiko, o noras paspardyti kamuolį neapleidžia, galima kartą kitą tiesiog prisijungti prie žaidžiančių artimiausioje aikštelėje (jeigu tai ne Pasaulio čempionatas, žinoma).

Reikia pripažinti, kad net ir tie futbolininkai, kurie maždaug du kartus per savaitę stačiomis prilimpa prie ekranų baruose, gana aktyviai praleidžia kelias valandas. Jau nekalbant apie kitą dalį, kurie eina sirgti į stadionus...

Bėk, Barselona, bėk!

Panašu, kad pasaulį vis labiau įtraukia bėgiojimas. Kad šis pomėgis stipriai apėmęs Barseloną, įsitikinti užteks savaitgalio kelionės. Pirmiausia pastebimi bėgikai gatvėse. Kažkiek rytais ir perpiet, ypač daug vakarais, tačiau bėgikų galima pamatyti net naktį! Ir ne tik nuostabiuose Barselonos parkuose ar stadionuose − su bėgikais prasilenksi visur:  judriausiose prospektuose, pėsčiųjų alėjose, jūros pakrantės takuose ar siauruose senamiesčio skersgatviuose. Kai kuriuose sportininkams skirtuose puslapiuose, pavyzdžiui, mapmyrun.com, užregistruota daugiau nei pusantro tūkstančio bėgiojimo trasų. Ir viskas dar labiau suaktyvėja prieš maratonus. Didžiausias įvykis: kovo mėnesį rengiamas Barselonos maratonas, kuris skirtas ne tik bėgikus išbandyti, bet ir miestą palinksminti. Daugybė atrakcijų, daugiau nei 10 000 dalyvių iš viso pasaulio ir garbinga istorija – šis maratonas rengiamas nuo 1978 metų. Daugelis maratonų rengiami rudenį, atvėsus orams, kaip kad tarkim spalio ir lapkričio  mėnesiais Nike running organizuojami Luna run naktiniai bėgimai.

O tiems, kas mėgsta lengviau, galimybė rinktis viešai organizuojamas žygeivių eitynes ir išbandyti save 20 ar 30 kilometrų trasose.

Minti, čiuožti, riedėti, lėkti ir skraidyti Barselonoje

Dviračiai – kaip kasdienė susisiekimo priemonė yra tiesiog neišvengiama bet kurio modernaus didmiesčio detalė. Be susiekimui skirtų miesto dviračių, Barselona kupina nuomos vietų, kur nugriebus dviratį transportą galima pasileisti tolėliau į kalnus ar patyrinėti pakrantės miestukų.

Kita dviračių sporto rūšis, valdanti Barseloną – BMX ir dirt dviračių sportas. Visiems ekstremaliems dviratininkams čia gausu vietų tobulintis ir pasireikšti. Vienas iš įrodymų, kad Katalonijos sostinė yra neabejinga ekstremaliam dviračių sportui – Horta velodromas prie Labirintų parko (Parc del Laberint d'Horta). Jei kada vyksite paklaidžioti žaliaisiais labirintais, įkiškite nosį pro velodromo vartus: išmėtyti akmenys ir luitai yra kaip tik tai, ant ko treniruojasi sportininkai.

Panašių vietų treniruotėms turi riedlentininkai ir riedutininkai. Vien jau ką reiškia faktas, kad mokyklose vaikai, kaip papildomą dalyką gali rinktis riedučių sportą! Barselonoje yra virš dešimt skeiteriams skirtų vietų, tikrai puikių, itin erdvių vietų!

Neišvardinama galybė kitų sporto šakų

Ir dar Barselonoje gausiai praktikuojama: tinklinis, plaukimas, krepšinis, tenisas, salsa, žvejyba… Pasiduodam!

Oranžinio kamuolio sportas gyvuoja tiek gatvėse, specialiai įrengtose aikštelėse, tiek profesionaliame lygmenyje. Profesionaliajam krepšiniui pritaikytas kone kiekvienas sporto kompleksas, o kad tai atneša puikių rezultatų, lietuviai puikiai žino: Barselonos krepšinio komanda yra viena stipriausių Ispanijoje.

Beveik kiekviename miesto rajone prieinami baseinai, jau nekalbant apie puikias galimybes pasiplaukioti jūroje. O kur yra jūra, sutvarkytų paplūdimių, be abejo yra ir tinklinis. Komandos susiburia per įvairius blogus, draugų, pažįstamų ir bendradarbių ratą. Pagrindinis sezonas laikomas iki rugsėjo pabaigos, mat tamsūs vėsoki vakarai jau nėra tokie patrauklūs žaidėjams.

Salsos mėgėjai ir profesionalai renkasi pašokti kiekvieną savaitės dieną dešimtyse skirtngų vietų. Geriau paieškojus, rasite salsai skirtų koncertų ir fiestų, jau nekalbant apie mokyklas (nesvarbu kokią salsos rūšį praktikuojate). Ko gero šią tradiciją Barselonai padovanojo iš Lotynų Amerikos ir Afrikos atsikėlę imigrantai. Jie yra nepralenkiami salsos ekspertai.

Kas, kalbant apie aktyvų laisvalaikį ir sportą labiausiai žavi Barselonoje? Pirmiausiai tai oro sąlygos: tinkamu dienos metu puikios sąlygos sportuoti išlieka praktiškai ištisus metus. Antra – finansinis praktiškumas, mat didžioji dali sporto apskritai nieko nekainuos arba teatsies simboliškai, nebet, esate teniso arba nardymo fanas. Daugybė atvirų ir tikrai puikiai įrengtų sporto aikštelių yra atviros kiekvienam. Galiausiai faktas, kad labiau už pergales ir rezultatus katalonai mėgsta burtis smagiam pasibuvimui. Vien tik tai yra šventas reikalas. Nors tikrai negalima sakyti, kad jie neazartiški. O taip, tik užsiminkit apie futbolą!

Ir visai pabaigai, belieka saldžiai užpavydėti matant, kaip gatves grakščiai skrodžia atletiški riedlentininkai ir riedutininkai. Išlipęs iš metro pagalvoji ’’ką aktyvaus šiandien nuveikti man?“.

Parengė: Eglė Galubavičiūtė

Egzaminą geriau išlaikyti padės stiklinė vandens

Egzaminą geriau išlaikyti padės stiklinė vandens

Svarbiausia sėkmės laikant egzaminą sąlyga gali būti labai paprasta ir pigi: pasak mokslininkų, pakanka išgerti stiklinę vandens. Mokslininkai nustatė, kad tų moksleivių, kurie prieš egzaminą išgeria stiklinę vandens, rezultatai būna iki 30 proc....


Istorinės prabangos oazė atvira Jums

Istorinės prabangos oazė atvira Jums

Ant Baltijos jūros kranto, Palangos pakraštyje prie Botanikos parko, uždaroje, kruopščiai prižiūrėtoje 22 hektarų teritorijoje, įsikūrusi unikali vila „Auska“. Tai puiki vieta norintiems surengti prabangų priėmimą verslo partneriams,...


87 procentai moksleivių tiki – sveikai gyventi yra smagu

87 procentai moksleivių tiki – sveikai gyventi yra smagu

Apklausus 38 Vilniaus ir Kauno apskričių mokyklų moksleivius pastebėta, kad beveik 90 procentų vaikų mano, jog sveikai gyventi yra smagu. Apklausa atskleidė, jog daugelis moksleivių supranta fizinio aktyvumo naudą, todėl į klausimą "Kaip...


Nušalimus gydo šaltis

Nušalimus gydo šaltis

Didėjant šalčio poveikiui, medžiagų apykaita ir kraujotaka galūnėse išnyksta. Tačiau yra galimybė grąžinti medžiagų apykaitą odoje net tada, kai jos temperatūra nukritusi iki 8 laipsnių šalčio. Audiniai ilgai neatšyla Organizmo audiniai yra prasti...


Gydantys kontaktiniai lęšiai

Gydantys kontaktiniai lęšiai

Jau greitai kontaktiniais lęšiai ne šiaip koreguos regėjimą - jie galės jį išsaugoti. JAV mokslininkai išrado kontaktinius lęšius, turinčius antibiotinių sidabro nanodalelių, kurios nuolat registruoja vidinį akies spaudimą ir prireikus skiria...


Kompiuterio pelė gali pakenkti riešui ir kaklui

Kompiuterio pelė gali pakenkti riešui ir kaklui

Kuo dažniau spragsite kompiuterio pele, tuo didesnė tikimybė, kad rankoje, rieše, kakle ir petyje jausite skausmą, nutirpimą ir kitokius nemalonius pojūčius, šią savaitę Brazilijoje vykstančiame kongrese pareiškė dvi Danijos mokslininkų grupės....


Tikimybė išgyventi susirgus vėžiu - ne tokia maža

Tikimybė išgyventi susirgus vėžiu - ne tokia maža

Prognozė išgyventi diagnozavus vėžį dažnai yra pernelyg pesimistiška - daugeliui pacientų perspektyva būna gerokai šviesesnė, negu jiems sakoma. Nauju metodu apskaičiavus sergančiųjų vėžiu išlikimo dažnį, šis rodiklis pagerėjo 11 procentų tiems...


Nerado sąsajų tarp mobiliųjų ir smegenų vėžio

Nerado sąsajų tarp mobiliųjų ir smegenų vėžio

Mobiliųjų telefonų poveikio sveikatai tyrimas "Interphone" atskleidė, kad mobiliųjų telefonų naudojimas nedidino rizikos susirgti smegenų vėžiu. Tyrimą vykdė Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros...


Tikimasi nustatyti būsimas Alzheimerio aukas

Tikimasi nustatyti būsimas Alzheimerio aukas

Kodėl Alzheimerio liga senatvėje kamuoja tik kai kuriuos, o ne visus žmones, turinčius genetinį polinkį į šią ligą? Atsakymo į šį klausimą ieškoma jau seniai. Naujausi tyrimai rodo, kad tai gali būti susiję su itin aktyvia žmogaus atminties veikla...


Miego sutrikimus nustato naktį

Miego sutrikimus nustato naktį

Pasiryžę nemokamai padėti miego sutrikimų kamuojamiems žmonėms ir paskelbę akciją "Miego savaitė miego sutrikimų laboratorijoje" , sostinės Sapiegos ligoninės medikai sulaukė pacientų antplūdžio. Skelbiama, kad miego sutrikimai kamuoja...


Numojo ranka į gripą – neteko širdies

Numojo ranka į gripą – neteko širdies

Išgirdęs aplinkinius čiaudint, vilnietis Rimvydas Vekerotas krūpteli. Prieš trejus metus jam buvo persodinta donoro širdis, nes savoji nusilpo dėl gripo komplikacijų. "Ir dabar bijau užsikrėsti. Va, uošvis parsinešė gripą, todėl džiaugiuosi...


Kaip pasirinkti kūno lavinimo pratimus

Kaip pasirinkti kūno lavinimo pratimus

Mankšta skatina laimės hormono endorfino išsiskyrimą, o reguliariai atliekami pratimai padeda organizmui įveikti stresą. Tačiau nepaisant šių privalumų, dažnai vengiame sportuoti, teisindamiesi darbų gausa ir nuovargiu. Jeigu neturite laiko...


Skausmas ir įtampa malšinama šalčiu

Skausmas ir įtampa malšinama šalčiu

Nors už lango vasara, yra tokių žmonių, kurie atvažiuoja į Palangą ne tik praleisti laiko paplūdimyje, pasimėgauti saulės voniomis, bet ir pasigydyti šalčiu. Palangos poilsio namų "Baltija" Reabilitacijos centre skausmų kamuojamiems...


Gyventi šalia turtuolių - kenksminga sveikatai

Gyventi šalia turtuolių - kenksminga sveikatai

Gyventi šalia turtingo ir sėkmės lydimo žmogaus arba draugauti su juo - kenksminga sveikatai. Tai nustatė Čikagos universiteto mokslininkai. Jų tyrimo ataskaitą trečiadienį spausdina Londono laikraštis "The Daily Mail". Paaiškėjo, jog...


Vėstantys orai verčia susirūpinti sveikata

Vėstantys orai verčia susirūpinti sveikata

"Atvėsus orams labai svarbu persiorientuoti į šaltesnį sezoną: neskubėti iš spintos gelmės traukti per šiltų drabužių, neatšalti, atidėti į šalį citrusinius-žiemos vaisius ir atsidžiaugti lietuviškomis rudens gėrybėmis. Taip pat —...


Kaip efektyviai padidinti krūtinės apimtis?

Kaip efektyviai padidinti krūtinės apimtis?

Moteris rūpinasi savo kūnu ne tik dėl to, kad nori patikti vyrams. Moterys, kurios norite tobulos krūtinės, vis dėlto yra būdų ją padidinti. Ar galima kasdien darant 20 minučių trukmės pratimus padidinti krūtinę? Fitneso instruktoriai laikosi...


Sulieknėti? Pirmiausia reikia įvesti tvarką galvoje!

Sulieknėti? Pirmiausia reikia įvesti tvarką galvoje!

Kiekvienas iš mūsų įvairiausių minčių pagalba motyvuoja save veikti... Sąmoningai ar ne, tačiau visi mes esame „pasijungę“ į savęs programavimo procesą, deja, ne visada pozityvų. Galvoje prisikaupia daug „šiukšlių“:...


Kaip įveikti nemigą

Kaip įveikti nemigą

Kaip dažnai pasitaiko nemiga? Miegas - natūralus organizmo poreikis, jį daugelis žmonių patenkina lengvai, tačiau yra ir tokių, kuriems gana sunku užmigti. Trečdalį gyvenimo žmogus pramiega. Taigi miegas yra mūsų gyvenimo dalis. Miegas ypatingą...


"Sulčių taryba" įspėja: kas penktas Lietuvos gyventojas nepusryčiauja

"Sulčių taryba" įspėja: kas penktas Lietuvos gyventojas nepusryčiauja

Kaip rodo tyrimų agentūros "Data Serviss" apklausa, vykdyta kampanijos "Suvalgyk sulčių" metu, apie penktadalis Lietuvos gyventojų nevalgo pusryčių. Didžioji dalis (70 proc.) nepusryčiaujančiųjų yra moterys. Kaip pagrindinė...


Išsimiegojimas per išeigines negelbsti

Išsimiegojimas per išeigines negelbsti

Jei žmogus nuolat neišsimiega, nevertėtų tikėtis, kad tai galima kompensuoti ilgai miegant per savaitgalio dienas. Kasdien skiriant miegui mažiau nei šešias valandas per parą, žmogus provokuoja negrįžtamą darbingumą, o atstatyti jį per išeigines,...


Vaistažoles pataria rinkti kruopščiai ir atsakingai

Vaistažoles pataria rinkti kruopščiai ir atsakingai

Žolininkai atkreipia dėmesį, kad vaistinius augalus būtina ne tik tinkamai vartoti, bet ir rinkti bei džiovinti, praneša Lietuvos radijas. Specialistai atkreipia dėmesį, kad žmonės dažnai klysta maišydami vaistinius augalus. Būtina žinoti...


Kokiu oru geriausia mylėtis?

Kokiu oru geriausia mylėtis?

Viena žinomiausių pasaulyje prekės ženklų kompanija "Trojan" atliko tyrimus, kurių metu išsiaiškino, kaip aktyviai žmonės mylisi esant skirtingoms oro temperatūroms. Kaip rašo "The Times", 83 proc. "Trojan" tyrimo...


Pasyvus rūkymas pasaulyje kasmet nusineša 600 tūkst. žmonų gyvybių

Pasyvus rūkymas pasaulyje kasmet nusineša 600 tūkst. žmonų gyvybių

Aplinkoje pasklidę tabako dūmai kasmet nusineša maždaug 600 tūkst. žmonių gyvybių, o beveik trečdalį šių aukų sudaro vaikai, sakoma penktadienį paskelbtoje pirmojo pasaulinio pasyvaus rūkymo tyrimo ataskaitoje. Kitaip nei "gyvenimo būdo"...


Verslininkai: gripo baimė išvaiko klientus

Verslininkai: gripo baimė išvaiko klientus

Verslininkų teigimu, gripo epidemija kol kas tik šiek tiek praretino klientų gretas. Jie tikisi, jog pavyks išlaikyti esamą klientų skaičių net ir pasiekus šios ligos piką. Siaučianti gripo epidemija retina ne tik moksleivių ir įmonių darbuotojų...


Ką daryti, jei ėda rėmuo

Ką daryti, jei ėda rėmuo

Jei apatinis stemplės raukas atsipalaiduoja per dažnai arba per smarkiai, rūgščių skrandžio sulčių gali patekti į stemplę. Tada deginamai graužia už krūtinkaulio ar net kaklo srityje. Kartais šį pojūtį galima supainioti su širdies skausmu. Vis...


Rapsai pavojingi sveikatai: piktas gandas ar realybė?

Rapsai pavojingi sveikatai: piktas gandas ar realybė?

Pastaruoju metu į dažną elektroninio pašto dėžutę atkeliavusi rapsų aliejų kompromituojanti informacija sukėlė nerimą ne vienam, šį aliejų vartojančiam kasdieniam maistui gaminti. Kaip ir dauguma kitų šiukšlių, kurie kaip virusai sklinda iš vienos...


Po karštos vasaros radiacija užteršti grybai – mitas ar mirtina tiesa?

Po karštos vasaros radiacija užteršti grybai – mitas ar mirtina tiesa?

Rekordinius karščius visoje Europoje ir didžiulius gaisrus Rusijoje pakeitęs staigus atšalimas privertė žmones sunerimti dėl pastaruoju metu ypatingai ir net įtartinai padidėjusio grybų derliaus. Visuomenėje pasigirdo kalbų, kad negailestingos...


Susipykti kartais netgi sveika

Susipykti kartais netgi sveika

Su vyru gyvename jau 10 metų. Anksčiau sutardavome gerai, o pastaruoju metu ėmėme bartis net dėl niekų. Susipykę nusileisti nenorime nei vienas. Tada prasideda "nekalbadieniai". Žengti pirmą žingsnį po kelių tylos dienų sunku. Norėčiau...


Žalioji arbata gali apsaugoti nuo diabeto

Žalioji arbata gali apsaugoti nuo diabeto

Tyrimus su pelėmis atlikę mokslininkai mano, kad žalioji arbata gali sulėtinti pirmojo tipo diabeto vystymąsi ar net apsaugoti nuo jo. Žalioji arbata turi kelių rūšių antioksidantų, kurie užkerta kelią uždegimui, apsaugo nuo ląstelių mirties ir...


SVEIKAS POILSIS

SVEIKAS POILSIS

Neretai renkamės atostogas užsienio šalyse, kvepiančiomis egzotika, o akį viliojančiomis neįtikėtinais vaizdais. Tačiau pripažinkime, kad kokybiškiausią poilsį visgi randame gimtosios šalies prieglobstyje – kaimo ramybėje ar auksinio...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9