Birželio 25d. Šeštadienis

Aktyvus gyvenimas Katalonijos sostinėje, arba kaip Barselona palaiko formą?

2014 Spalio 13d.
Peržiūrų skaičius: 16956
Aktyvus gyvenimas Katalonijos sostinėje, arba kaip Barselona palaiko formą?

Barselona gali pasigirti Olimpinio miesto titulu, viena garsiausių pasaulyje futbolo komandų, kasmetinėmis Formulės 1 lenktynėmis ir dar daug kuo kitu. Jau nekalbant apie siūlomą pramogų asorti, tarkim vandens sporto mėgėjams. Mes irgi už tai pagirsime Barseloną. Tačiau šįkart apie sportą ir aktyvų laisvalaikį iš kur kas praktiškesnės pusės. Šios kelionės į Barseloną metu domėsimės, kaip savo fizinį tonusą kasdien palaiko eiliniai šio miesto gyventojai ir be ko neįsivaizduojamas jų aktyvus laisvalaikis.

Viva futbolas!

Pirmoje vietoje, be abejo, karaliauja futbolas. Ir ne tik profesionalus. Tiksliau, matematika elementari: Barselonoje profesionaliam futbolui yra nutiestas geras pakilimo takas, kuriame kiekvienas būsimasis Cherardas Pikė galėtų įbėgėti savo karjerą.

Štai ką sako faktai? Dabartinėje FC Barcelonos sudėtėtyje iš dvidešimt penkių žaidėjų šeši yra gimę Barselonoje, o dar dalis atsikėlė čia treniruotis būdami paaugliai. Galų gale, pažiūrėkim, ką rodo Ispanijos Futbolo čempionato istorijos lentelė: geriausių gretose Barselona įsitvirtina nuo pat 1929-ųjų (t. y. pačio pirmojo čempionato) ir pirmose trijose vietose vyrauja iki šiol.

Miestas suteikia tikrai puikias sąlygas treniruotis tiek siekiantiems karjeros aukštumų, tiek norintiems palaikyti formą. Futbolą čia žaidžia ne tik katalonai ir ispanai – yra daug kitataučių rinktinių, ypač britų. Sako, pastariesiems daugiau nei prieš dešimtmetį pabodo žiūrėti futbolą ir jie ėmė patys burtis į komandas. Šiandien esama apie 20 gana stiprių mėgėjų komandų.

Apskritai, futbolą žaidžia bet kokio amžiaus vyrai, vaikai, paaugliai, ir  pagyvenę. O kiti, vakarais eidami prošal, sustoja prie dienos šviesa apšviestų stadionų ir stebi, serga, dalinasi aštriomis emocijomis... Egzistuoja specialūs puslapiai ir diskusijų forumai, kur galima užsiregistruoti į vietinę komandą (kiekvienam pagal galimybes) ar išsinuomoti stadioną ir pažaisti su bičiuliais. Tiesa, jeigu tam nėra laiko, o noras paspardyti kamuolį neapleidžia, galima kartą kitą tiesiog prisijungti prie žaidžiančių artimiausioje aikštelėje (jeigu tai ne Pasaulio čempionatas, žinoma).

Reikia pripažinti, kad net ir tie futbolininkai, kurie maždaug du kartus per savaitę stačiomis prilimpa prie ekranų baruose, gana aktyviai praleidžia kelias valandas. Jau nekalbant apie kitą dalį, kurie eina sirgti į stadionus...

Bėk, Barselona, bėk!

Panašu, kad pasaulį vis labiau įtraukia bėgiojimas. Kad šis pomėgis stipriai apėmęs Barseloną, įsitikinti užteks savaitgalio kelionės. Pirmiausia pastebimi bėgikai gatvėse. Kažkiek rytais ir perpiet, ypač daug vakarais, tačiau bėgikų galima pamatyti net naktį! Ir ne tik nuostabiuose Barselonos parkuose ar stadionuose − su bėgikais prasilenksi visur:  judriausiose prospektuose, pėsčiųjų alėjose, jūros pakrantės takuose ar siauruose senamiesčio skersgatviuose. Kai kuriuose sportininkams skirtuose puslapiuose, pavyzdžiui, mapmyrun.com, užregistruota daugiau nei pusantro tūkstančio bėgiojimo trasų. Ir viskas dar labiau suaktyvėja prieš maratonus. Didžiausias įvykis: kovo mėnesį rengiamas Barselonos maratonas, kuris skirtas ne tik bėgikus išbandyti, bet ir miestą palinksminti. Daugybė atrakcijų, daugiau nei 10 000 dalyvių iš viso pasaulio ir garbinga istorija – šis maratonas rengiamas nuo 1978 metų. Daugelis maratonų rengiami rudenį, atvėsus orams, kaip kad tarkim spalio ir lapkričio  mėnesiais Nike running organizuojami Luna run naktiniai bėgimai.

O tiems, kas mėgsta lengviau, galimybė rinktis viešai organizuojamas žygeivių eitynes ir išbandyti save 20 ar 30 kilometrų trasose.

Minti, čiuožti, riedėti, lėkti ir skraidyti Barselonoje

Dviračiai – kaip kasdienė susisiekimo priemonė yra tiesiog neišvengiama bet kurio modernaus didmiesčio detalė. Be susiekimui skirtų miesto dviračių, Barselona kupina nuomos vietų, kur nugriebus dviratį transportą galima pasileisti tolėliau į kalnus ar patyrinėti pakrantės miestukų.

Kita dviračių sporto rūšis, valdanti Barseloną – BMX ir dirt dviračių sportas. Visiems ekstremaliems dviratininkams čia gausu vietų tobulintis ir pasireikšti. Vienas iš įrodymų, kad Katalonijos sostinė yra neabejinga ekstremaliam dviračių sportui – Horta velodromas prie Labirintų parko (Parc del Laberint d'Horta). Jei kada vyksite paklaidžioti žaliaisiais labirintais, įkiškite nosį pro velodromo vartus: išmėtyti akmenys ir luitai yra kaip tik tai, ant ko treniruojasi sportininkai.

Panašių vietų treniruotėms turi riedlentininkai ir riedutininkai. Vien jau ką reiškia faktas, kad mokyklose vaikai, kaip papildomą dalyką gali rinktis riedučių sportą! Barselonoje yra virš dešimt skeiteriams skirtų vietų, tikrai puikių, itin erdvių vietų!

Neišvardinama galybė kitų sporto šakų

Ir dar Barselonoje gausiai praktikuojama: tinklinis, plaukimas, krepšinis, tenisas, salsa, žvejyba… Pasiduodam!

Oranžinio kamuolio sportas gyvuoja tiek gatvėse, specialiai įrengtose aikštelėse, tiek profesionaliame lygmenyje. Profesionaliajam krepšiniui pritaikytas kone kiekvienas sporto kompleksas, o kad tai atneša puikių rezultatų, lietuviai puikiai žino: Barselonos krepšinio komanda yra viena stipriausių Ispanijoje.

Beveik kiekviename miesto rajone prieinami baseinai, jau nekalbant apie puikias galimybes pasiplaukioti jūroje. O kur yra jūra, sutvarkytų paplūdimių, be abejo yra ir tinklinis. Komandos susiburia per įvairius blogus, draugų, pažįstamų ir bendradarbių ratą. Pagrindinis sezonas laikomas iki rugsėjo pabaigos, mat tamsūs vėsoki vakarai jau nėra tokie patrauklūs žaidėjams.

Salsos mėgėjai ir profesionalai renkasi pašokti kiekvieną savaitės dieną dešimtyse skirtngų vietų. Geriau paieškojus, rasite salsai skirtų koncertų ir fiestų, jau nekalbant apie mokyklas (nesvarbu kokią salsos rūšį praktikuojate). Ko gero šią tradiciją Barselonai padovanojo iš Lotynų Amerikos ir Afrikos atsikėlę imigrantai. Jie yra nepralenkiami salsos ekspertai.

Kas, kalbant apie aktyvų laisvalaikį ir sportą labiausiai žavi Barselonoje? Pirmiausiai tai oro sąlygos: tinkamu dienos metu puikios sąlygos sportuoti išlieka praktiškai ištisus metus. Antra – finansinis praktiškumas, mat didžioji dali sporto apskritai nieko nekainuos arba teatsies simboliškai, nebet, esate teniso arba nardymo fanas. Daugybė atvirų ir tikrai puikiai įrengtų sporto aikštelių yra atviros kiekvienam. Galiausiai faktas, kad labiau už pergales ir rezultatus katalonai mėgsta burtis smagiam pasibuvimui. Vien tik tai yra šventas reikalas. Nors tikrai negalima sakyti, kad jie neazartiški. O taip, tik užsiminkit apie futbolą!

Ir visai pabaigai, belieka saldžiai užpavydėti matant, kaip gatves grakščiai skrodžia atletiški riedlentininkai ir riedutininkai. Išlipęs iš metro pagalvoji ’’ką aktyvaus šiandien nuveikti man?“.

Parengė: Eglė Galubavičiūtė

Kodėl žmonės pripranta vartoti alkoholį?

Kodėl žmonės pripranta vartoti alkoholį?

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl vieniems priklausomybė nuo alkoholio išsivysto, tuo tarpu kitiems – ne. Pasirodo, kad esminis faktorius yra smegenų lankstumas, t.y. ląstelių tarpusavio sąveikos reguliavimo praradimas. Prancūzų mokslininkai...


Kodėl neprisimename, ar išjungėme lygintuvą

Kodėl neprisimename, ar išjungėme lygintuvą

Vargu ar rasime žmogų, kuris patenkintas savo atmintimi, tačiau kartais užklumpa tokie atminties užtemimai, kad ne juokais imame svarstyti, ar nesame ligoniai. Anot neurologo doc. Gintaro Kaubrio, atmintis tiesiogiai susijusi su dėmesiu, todėl mes...


Po sunkių traumų dažniau išgyvena jauni

Po sunkių traumų dažniau išgyvena jauni

"Daktare, kada aš vėl vaikščiosiu?" – tokių klausimų jau kitą dieną po operacijos sulaukia sunkias traumas gydantys neurochirurgai. Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos skyriaus Nr.1 vedėjas Vytautas Grykšas...


Norite mesti rūkyti? Valgykite daržoves

Norite mesti rūkyti? Valgykite daržoves

Jeigu valgysite baklažanus, šparagus, pomidorus, agurkus, aguročius, svogūnus bei pipirus, didelė tikimybė, kad pavyks atsikratyti priklausomybės nuo nikotino. Kaip rašo "The Daily Mail", dietologai įžvelgė ir gerąsias raudono vyno ir...


Kaitintis pirtyje galima nuo vaikystės

Kaitintis pirtyje galima nuo vaikystės

Eiti į pirtį – sveika. Tai chrestomatinis teiginys, bet norisi, kad tai būtų pagrįsta mediciniškai. Pasirodo, mokslinių tyrimų apie lietuviškos garinukės poveikį nėra, bet juos galima skolintis iš suomių. Skaičiuojama, kad devyni iš...


Statistika: protingi žmonės gyvena ilgiau

Statistika: protingi žmonės gyvena ilgiau

Žmonės, kurių aukštas intelekto koeficientas, dažniausiai būna sveikesni ir sulaukia gilios senatvės, "The Telegraph" cituoja tyrimo rezultatus. Deja, tie, kurių intelekto lygio nustatymo testų rezultatai nėra labai geri, dažniau serga...


Kokie veiksniai skatina vartoti narkotikus? (papildyta)

Kokie veiksniai skatina vartoti narkotikus? (papildyta)

Tik pradėjus vartoti narkotikus, daugeliui atrodo, jog psichoaktyvių medžiagų poveikis yra pozityvus. Žmogus tiki, kad ir vėliau galės kontroliuoti narkotikų vartojimą. Ilgą laiką vartojant narkotikus, malonus poveikis sumažėja ir žmogus privalo...


Tėvų rūkymas daro poveikį vaikų mokymuisi

Tėvų rūkymas daro poveikį vaikų mokymuisi

Specialistai įspėja, kad tie vaikai, kurių tėvai mėgsta traukti dūmą namuose, greičiausiai blogai elgsis ir ims prastai mokytis. Tai jie išsiaiškino, atlikę daugiau kaip 55 tūkst., jaunesnių kaip 12 metų, vaikų tyrimą. Paaiškėjo, kad 6 proc. jų,...


Gamta ir technologijos – moters sveikatai

Gamta ir technologijos – moters sveikatai

Moters organizmas mėnesinių metu ypač pažeidžiamas ne tik streso ir kai kurių funkcinių sutrikimų, bet ir infekcijų. Tinkama higiena šiomis dienomis padeda išvengti lytinių organų infekcijų bei suteikia malonų komforto jausmą. Šiuolaikinis...


Vėžiu sergančių žmonių gydyti neleidžia pinigai

Vėžiu sergančių žmonių gydyti neleidžia pinigai

Visuotinė taupymo karštinė žudo Lietuvos gyventojus. Nemokamų atostogų vejami sostinės medikai nespėja priimti vėžiu sergančių ligonių, kuriems kiekviena diena gali būti lemiama. Vilniaus universiteto Onkologijos institutas niekaip nespėja priimti...


Ką reikia žinoti apie silantus?

Ką reikia žinoti apie silantus?

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Lietuvoje vykdoma vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencinė programa. Nors valstybė skiria pakankamai lėšų vaikų dantukų priežiūrai, dalis pinigų lieka nepanaudota. Klaipėdos...


Kalio trūkumas siejamas su dideliu kraujospūdžiu

Kalio trūkumas siejamas su dideliu kraujospūdžiu

Mažas kalio kiekis žmogaus šlapime paprastai reiškia didelį kraujospūdį nepriklausomai su to, kiek tas žmogus su maistu suvartoja druskos ar kokių širdies ligų rizikos faktorių jis turi. Šios išvados "paremia hipotezę, kad maistinio kalio...


12 būdų kaip išsaugoti plaučius sveikus ir stiprius

12 būdų kaip išsaugoti plaučius sveikus ir stiprius

Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) yra ketvirtoji mirties priežastis JAV po širdies ligų, vėžio ir insulto. Portalas "Pinigų karta" pateikia 12 patarimų, kurių turėtumėte laikytis siekdami išsaugoti savo plaučius sveikus ir stiprius...


Genetinė liga mergaitę paverčia monstru

Genetinė liga mergaitę paverčia monstru

Maža mergaitė, kenčianti nuo genetinio sutrikimo, keletą kartų per dieną iš mielo vaiko tampa smurtu užsiimančia teroriste. Kaip praneša dailymail.co.uk, devynmetė Grace Fishwick kelis kartus per dieną aršiai užsipuola savo šeimą ir net atakuoja...


Sūpynės — dažna traumos priežastis

Sūpynės — dažna traumos priežastis

"Sparnuotosios sūpynės, skraidys, skraidys, skraidys..." Suptis vaikai iš tiesų labai mėgsta, ypač vasarą. Tačiau būtent sūpynės dažnai tampa sužeidimų ar net labai rimtų traumų priežastis... Traumas gali patirti ir smarkuoliai, kurie...


Nuo nutukimo saugos skrandžio "prezervatyvai"

Nuo nutukimo saugos skrandžio "prezervatyvai"

JAV mokslininkų išradimas nuo nutukimo kenčiantiems žmonėms suteikia galimybę atsikratyti svorio be chirurginės skrandžio "mažinimo" operacijos. Skrandžio operacijos - paskutinė itin nutukusių žmonių viltis išvengti su per dideliu...


Faktai apie alkoholį

Faktai apie alkoholį

"Į sveikatą!", – linkėdavę mūsų tėvai ir seneliai kam nors nusičiaudėjus arba taurelę stipriosios lenkiant. Anot tautosakos išmanytojų, taip sakydavo todėl, kad žinojo: nei čiaudulys, nei degtinė sveikatos neprideda. Jau žiloje...


Žuvis gali apsaugoti nuo žarnyno vėžio

Žuvis gali apsaugoti nuo žarnyno vėžio

Riebios žuvies vartojimas mažina riziką susirgti žarnyno vėžiu. Tai nustatė Jenos universiteto mokslininkai. Nesvarbu, ar žuvis valgoma žalia, virta, rūkyta ar kepta, ketvirtadienį sakė mitybos specialistas Michaelis Glei (Michael Glei). Jau...


Ar tikrai studentų skrandžiai geležiniai?

Ar tikrai studentų skrandžiai geležiniai?

Aukštųjų mokyklų maitinimo įstaigos vis moka baudas, tačiau daugelis nepasimoko. Studentai ir toliau valgo abejotinos kokybės maistą. Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba baigė kasmetinį...


"Sulčių taryba" įspėja: kas penktas Lietuvos gyventojas nepusryčiauja

"Sulčių taryba" įspėja: kas penktas Lietuvos gyventojas nepusryčiauja

Kaip rodo tyrimų agentūros "Data Serviss" apklausa, vykdyta kampanijos "Suvalgyk sulčių" metu, apie penktadalis Lietuvos gyventojų nevalgo pusryčių. Didžioji dalis (70 proc.) nepusryčiaujančiųjų yra moterys. Kaip pagrindinė...


Sporto klubų ir baseinų vandenyje tyko legionelės

Sporto klubų ir baseinų vandenyje tyko legionelės

Panevėžio visuomenės sveikatos centras vasario mėnesį atliko sporto klubų ir baseinų paslaugas teikiančių objektų operatyviąją (neplaninę) visuomenės sveikatos saugos kontrolę ir įvertino šiuose objektuose į dušus (prausyklas) tiekiamo karšto...


Ką svarbu žinoti apie kokybišką miegą?

Ką svarbu žinoti apie kokybišką miegą?

Kiekvienam iš mūsų labai svarbu po darbo dienos tinkamai išsimiegoti, kad pailsėję ir energingi galėtume vėl "kibti" į darbus. Dažnai net nesusimąstome, koks miegas yra svarbus žmogaus organizmui. Net trečdalį gyvenimo žmogus praleidžia...


Visiškai nesportuoja beveik pusė lietuvių

Visiškai nesportuoja beveik pusė lietuvių

44 proc. lietuvių teigia niekada nesimankštinantys ir nesportuojantys. Kaip pagrindinę to priežastį dauguma nurodo laiko trūkumą. Visiškai nesportuojančių Lietuvoje yra kiek daugiau nei Europos Sąjungos šalių vidurkis, siekiantis 39 proc., rodo...


Profilaktiniai tyrimai padeda išgelbėti gyvybes

Profilaktiniai tyrimai padeda išgelbėti gyvybes

"Skydliaukė - tavo gyvenimo laikrodis" ir "Prostata - vyro gyvenimo kokybė" - tokiose sveikatos profilaktikos akcijose nuo šio mėnesio pradžios iki vasario pabaigos skatina dalyvauti Medicina practica laboratorija. Akcijų metu...


Vakcina nuo erkių – nebeįkandama

Vakcina nuo erkių – nebeįkandama

Miškuose ir pievose pasirodžius pirmosioms erkėms, klaipėdiečiai suskubo varstyti sveikatos įstaigų duris ieškodami patikimiausio ginklo prieš šių vabzdžių platinamą erkinį encefalitą – skiepų. Daugybė gyventojų, norėjusių pasiskiepyti, nuo...


Saugantis gripo galima išvengti

Saugantis gripo galima išvengti

Kaip ir kasmet vasarį didėja sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Tačiau paisant elementarių saugos ir higienos normų, tikimybė juo užsikrėsti sumažės. ietuvoje didžiausias sergamumas šiomis sezoninėmis ligomis...


Nevaisingumo priežastys gali būti neaiškios

Nevaisingumo priežastys gali būti neaiškios

Kada metas belstis į specialisto kabineto duris? Ar nevaisingumas gali būti paveldimas? Į šiuos ir kitus klausimus atsako gydytoja akušerė – ginekologė Odeta Gabrėnaitė-Kazlauskienė. – Nevaisingumas – liga, kai pora, reguliariai...


Indų peniai per maži standartiniams prezervatyvams

Indų peniai per maži standartiniams prezervatyvams

Tyrimas atskleidė, kad pagal tarptautinius standartus pagaminti prezervatyvai yra per dideli Indijos vyrams. Kaip praneša BBC, specialų tyrimą užsakė Indijos medicininių tyrimų taryba. Apklausus dagiau kaip tūkstantį indų, paaiškėjo, kad daugumos...


Vienoje Vilniaus mokyklų – žarnyno infekcijos protrūkis

Vienoje Vilniaus mokyklų – žarnyno infekcijos protrūkis

Vilniaus vidurinėje mokykloje "Lietuvių namai" užregistruotas ūmus žarnyno infekcijos protrūkis. Susirgo 17 moksleivių ir 1 pedagogė. Nustatyta, kad dalis susirgusiųjų užsikrėtė Noro virusu, o dalis - neaiškios kilmės ūmia žarnyno...


Kodėl pelija duonos gaminiai?

Kodėl pelija duonos gaminiai?

Kodėl batonas ir duona per 2--3 dienas sužiedėja, atsiranda žalsvos dėmės ir pelėsio kvapas? Batonas ir brangus, ir pigesnis, bet supelija dažnai net neišpakuotas. Laikome medinėse duondėžėse -- gal reikia išpakuoti ir laikyti šaldytuve, bet...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9