Sausio 27d. Ketvirtadienis

Aktyvus gyvenimas Katalonijos sostinėje, arba kaip Barselona palaiko formą?

2014 Spalio 13d.
Peržiūrų skaičius: 16956
Aktyvus gyvenimas Katalonijos sostinėje, arba kaip Barselona palaiko formą?

Barselona gali pasigirti Olimpinio miesto titulu, viena garsiausių pasaulyje futbolo komandų, kasmetinėmis Formulės 1 lenktynėmis ir dar daug kuo kitu. Jau nekalbant apie siūlomą pramogų asorti, tarkim vandens sporto mėgėjams. Mes irgi už tai pagirsime Barseloną. Tačiau šįkart apie sportą ir aktyvų laisvalaikį iš kur kas praktiškesnės pusės. Šios kelionės į Barseloną metu domėsimės, kaip savo fizinį tonusą kasdien palaiko eiliniai šio miesto gyventojai ir be ko neįsivaizduojamas jų aktyvus laisvalaikis.

Viva futbolas!

Pirmoje vietoje, be abejo, karaliauja futbolas. Ir ne tik profesionalus. Tiksliau, matematika elementari: Barselonoje profesionaliam futbolui yra nutiestas geras pakilimo takas, kuriame kiekvienas būsimasis Cherardas Pikė galėtų įbėgėti savo karjerą.

Štai ką sako faktai? Dabartinėje FC Barcelonos sudėtėtyje iš dvidešimt penkių žaidėjų šeši yra gimę Barselonoje, o dar dalis atsikėlė čia treniruotis būdami paaugliai. Galų gale, pažiūrėkim, ką rodo Ispanijos Futbolo čempionato istorijos lentelė: geriausių gretose Barselona įsitvirtina nuo pat 1929-ųjų (t. y. pačio pirmojo čempionato) ir pirmose trijose vietose vyrauja iki šiol.

Miestas suteikia tikrai puikias sąlygas treniruotis tiek siekiantiems karjeros aukštumų, tiek norintiems palaikyti formą. Futbolą čia žaidžia ne tik katalonai ir ispanai – yra daug kitataučių rinktinių, ypač britų. Sako, pastariesiems daugiau nei prieš dešimtmetį pabodo žiūrėti futbolą ir jie ėmė patys burtis į komandas. Šiandien esama apie 20 gana stiprių mėgėjų komandų.

Apskritai, futbolą žaidžia bet kokio amžiaus vyrai, vaikai, paaugliai, ir  pagyvenę. O kiti, vakarais eidami prošal, sustoja prie dienos šviesa apšviestų stadionų ir stebi, serga, dalinasi aštriomis emocijomis... Egzistuoja specialūs puslapiai ir diskusijų forumai, kur galima užsiregistruoti į vietinę komandą (kiekvienam pagal galimybes) ar išsinuomoti stadioną ir pažaisti su bičiuliais. Tiesa, jeigu tam nėra laiko, o noras paspardyti kamuolį neapleidžia, galima kartą kitą tiesiog prisijungti prie žaidžiančių artimiausioje aikštelėje (jeigu tai ne Pasaulio čempionatas, žinoma).

Reikia pripažinti, kad net ir tie futbolininkai, kurie maždaug du kartus per savaitę stačiomis prilimpa prie ekranų baruose, gana aktyviai praleidžia kelias valandas. Jau nekalbant apie kitą dalį, kurie eina sirgti į stadionus...

Bėk, Barselona, bėk!

Panašu, kad pasaulį vis labiau įtraukia bėgiojimas. Kad šis pomėgis stipriai apėmęs Barseloną, įsitikinti užteks savaitgalio kelionės. Pirmiausia pastebimi bėgikai gatvėse. Kažkiek rytais ir perpiet, ypač daug vakarais, tačiau bėgikų galima pamatyti net naktį! Ir ne tik nuostabiuose Barselonos parkuose ar stadionuose − su bėgikais prasilenksi visur:  judriausiose prospektuose, pėsčiųjų alėjose, jūros pakrantės takuose ar siauruose senamiesčio skersgatviuose. Kai kuriuose sportininkams skirtuose puslapiuose, pavyzdžiui, mapmyrun.com, užregistruota daugiau nei pusantro tūkstančio bėgiojimo trasų. Ir viskas dar labiau suaktyvėja prieš maratonus. Didžiausias įvykis: kovo mėnesį rengiamas Barselonos maratonas, kuris skirtas ne tik bėgikus išbandyti, bet ir miestą palinksminti. Daugybė atrakcijų, daugiau nei 10 000 dalyvių iš viso pasaulio ir garbinga istorija – šis maratonas rengiamas nuo 1978 metų. Daugelis maratonų rengiami rudenį, atvėsus orams, kaip kad tarkim spalio ir lapkričio  mėnesiais Nike running organizuojami Luna run naktiniai bėgimai.

O tiems, kas mėgsta lengviau, galimybė rinktis viešai organizuojamas žygeivių eitynes ir išbandyti save 20 ar 30 kilometrų trasose.

Minti, čiuožti, riedėti, lėkti ir skraidyti Barselonoje

Dviračiai – kaip kasdienė susisiekimo priemonė yra tiesiog neišvengiama bet kurio modernaus didmiesčio detalė. Be susiekimui skirtų miesto dviračių, Barselona kupina nuomos vietų, kur nugriebus dviratį transportą galima pasileisti tolėliau į kalnus ar patyrinėti pakrantės miestukų.

Kita dviračių sporto rūšis, valdanti Barseloną – BMX ir dirt dviračių sportas. Visiems ekstremaliems dviratininkams čia gausu vietų tobulintis ir pasireikšti. Vienas iš įrodymų, kad Katalonijos sostinė yra neabejinga ekstremaliam dviračių sportui – Horta velodromas prie Labirintų parko (Parc del Laberint d'Horta). Jei kada vyksite paklaidžioti žaliaisiais labirintais, įkiškite nosį pro velodromo vartus: išmėtyti akmenys ir luitai yra kaip tik tai, ant ko treniruojasi sportininkai.

Panašių vietų treniruotėms turi riedlentininkai ir riedutininkai. Vien jau ką reiškia faktas, kad mokyklose vaikai, kaip papildomą dalyką gali rinktis riedučių sportą! Barselonoje yra virš dešimt skeiteriams skirtų vietų, tikrai puikių, itin erdvių vietų!

Neišvardinama galybė kitų sporto šakų

Ir dar Barselonoje gausiai praktikuojama: tinklinis, plaukimas, krepšinis, tenisas, salsa, žvejyba… Pasiduodam!

Oranžinio kamuolio sportas gyvuoja tiek gatvėse, specialiai įrengtose aikštelėse, tiek profesionaliame lygmenyje. Profesionaliajam krepšiniui pritaikytas kone kiekvienas sporto kompleksas, o kad tai atneša puikių rezultatų, lietuviai puikiai žino: Barselonos krepšinio komanda yra viena stipriausių Ispanijoje.

Beveik kiekviename miesto rajone prieinami baseinai, jau nekalbant apie puikias galimybes pasiplaukioti jūroje. O kur yra jūra, sutvarkytų paplūdimių, be abejo yra ir tinklinis. Komandos susiburia per įvairius blogus, draugų, pažįstamų ir bendradarbių ratą. Pagrindinis sezonas laikomas iki rugsėjo pabaigos, mat tamsūs vėsoki vakarai jau nėra tokie patrauklūs žaidėjams.

Salsos mėgėjai ir profesionalai renkasi pašokti kiekvieną savaitės dieną dešimtyse skirtngų vietų. Geriau paieškojus, rasite salsai skirtų koncertų ir fiestų, jau nekalbant apie mokyklas (nesvarbu kokią salsos rūšį praktikuojate). Ko gero šią tradiciją Barselonai padovanojo iš Lotynų Amerikos ir Afrikos atsikėlę imigrantai. Jie yra nepralenkiami salsos ekspertai.

Kas, kalbant apie aktyvų laisvalaikį ir sportą labiausiai žavi Barselonoje? Pirmiausiai tai oro sąlygos: tinkamu dienos metu puikios sąlygos sportuoti išlieka praktiškai ištisus metus. Antra – finansinis praktiškumas, mat didžioji dali sporto apskritai nieko nekainuos arba teatsies simboliškai, nebet, esate teniso arba nardymo fanas. Daugybė atvirų ir tikrai puikiai įrengtų sporto aikštelių yra atviros kiekvienam. Galiausiai faktas, kad labiau už pergales ir rezultatus katalonai mėgsta burtis smagiam pasibuvimui. Vien tik tai yra šventas reikalas. Nors tikrai negalima sakyti, kad jie neazartiški. O taip, tik užsiminkit apie futbolą!

Ir visai pabaigai, belieka saldžiai užpavydėti matant, kaip gatves grakščiai skrodžia atletiški riedlentininkai ir riedutininkai. Išlipęs iš metro pagalvoji ’’ką aktyvaus šiandien nuveikti man?“.

Parengė: Eglė Galubavičiūtė

Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Nuo balandžio 1-osios, visą mėnesį Jūrų muziejus registruoja norinčius dalyvauti individualiuose užsiėmimuose su delfinais. Keletą metų dėl susidariusios ilgos eilės registravimas buvo visiškai nutrauktas. Individualūs užsiėmimai su delfinais...


Įveikti išplitusį vėžį klaipėdiečiui padėjo nauja kepenų operacija

Įveikti išplitusį vėžį klaipėdiečiui padėjo nauja kepenų operacija

Ketvirtos stadijos vėžį klaipėdiečiui dabar primena tik ligos istorija. Jei ne pritaikytas naujas gydymo būdas, ligonis būtų neišgyvenęs. Paklaustas apie savijautą, šypsodamasis Jonas Koveckis abiejų rankų nykščius pakelia į viršų. Nors 46 metų...


Prisiminkite: maisto papildai negydo

Prisiminkite: maisto papildai negydo

Visuomenėje paplitusį mitą, kad maisto papildai – tai vaistai, reikia rauti su šaknimis. Maisto papildams priskiriama būtų ir nebūtų savybių tikint, kad jie stebuklingai sumažina talijos apimtis ar padidina raumenų kiekį. Jeigu sveikai...


Kartu gyvenančioms poroms gresia nutukimas

Kartu gyvenančioms poroms gresia nutukimas

JAV mokslininkai nustatė, kad poros, gyvenančios kartu, yra daugiau nei du kartus labiau linkusios nutukti nei įsimylėjėliai, gyvenantys atskirai, informuoja "Ananova". Naujojo tyrimo rezultatai, kuriuos paviešino žurnalas...


Ar verta susigyventi su sąnarių skausmu?

Ar verta susigyventi su sąnarių skausmu?

Dažnai manome, kad sąnarių skausmai yra neišvengiami senatvės palydovai. Galbūt tai iš dalies ir tiesa, kai kalbame apie aštuoniasdešimtmečius ar vyresnius žmones. Jų sąnarinės kremzlės daugeliu atvejų jau būna ryškiai išplonėjusios, sąnarių...


"Eglės" sanatorija atidarė naują kompleksą

"Eglės" sanatorija atidarė naują kompleksą

Didžiausia šalyje Druskininkų "Eglės" sanatorija jau laukia klientų ką tik įrengtame gydymo centre "Eglė+". Čia lankytojams siūloma daugiau kaip 100 procedūrų ir paslaugų. Gydymo centras įkurdintas naujame sanatorijos...


Miegas: kodėl kai kurie žmonės miega kaip užmušti?

Miegas: kodėl kai kurie žmonės miega kaip užmušti?

Negirdi jokių sirenų. Nepabunda net tuomet, kai su didžiausiu trenksmu pro atvirą langą girdisi lūžtantys medžiai. Mokslininkai išsiaiškino, kodėl kai kurie žmonės miego metu blokuoja garsus. Kaip praneša telegraph.co.uk, kai kurie žmonės miega...


Kaip kovoti su uodų įkandimais?

Kaip kovoti su uodų įkandimais?

Uodų įkąstą kūno vietą niežti, o pradėjus kasyti, atrodo, kad niežuliui galo nematyti. Kaip išvengti uodų įkandimų? O jei įkando – kaip mažiau kęsti niežulį? Specialistai įspėja, kad pelkėtose ir drėgnose vietose šiltuoju metų sezonu žmogų...


Vaistai nuo kraujo spaudimo padeda ir smegenims

Vaistai nuo kraujo spaudimo padeda ir smegenims

Aukštą kraujo spaudimą reguliuojantys vaistai dvigubai sumažina tikimybę susirgti silpnaprotyste, mano JAV mokslininkai. Kaip rašoma britų dienraštyje "The Guardian", kasdien milijonai pagyvenusių žmonių vartoja vaistus nuo aukšto kraujo...


Vienišiai dažniau serga silpnaprotyste

Vienišiai dažniau serga silpnaprotyste

Vieniši žmonės vyresniame amžiuje dažniau serga tokiomis ligomis, kaip silpnaprotystė ar Alzhaimeris, nei tie, kurie gyvena partnerystėje, parodė tyrimas, kurio rezultatus skelbia specializuotas žurnalas "British Medical Journal" (BMJ)....


Šaltis – kaip peilis, žeidžia ir žudo

Šaltis – kaip peilis, žeidžia ir žudo

Mini sijonėlis, plonos kojinės ir dirbtinės odos batai – taip apsirengus ir apsiavus bei pastovėjus 20 °C šaltyje nušalimas garantuotas. Ar mes to norime? Nušalimas atsiranda dėl šalčio poveikio. Jis priklauso nuo aplinkos temperatūros,...


Ultragarsas – kontraceptikas vyrams

Ultragarsas – kontraceptikas vyrams

Ultragarsas pripažintas nauju, veiksmingu kontraceptiku vyrams, rašo dailymail.co.uk. Tai naujas potencialus gimstamumo kontrolės metodas. Mokslininkai teigia, kad po vienkartinio ultragarso seanso vyro organizme spermatozoidai nebesigamina iki...


Silpno imuniteto iš viso nebūna ir tai išgalvota? Ar tikrai?

Silpno imuniteto iš viso nebūna ir tai išgalvota? Ar tikrai?

Niekas negali atimti iš žmogaus vidinės laisvės rinktis, kokią mintį, jausmą puoselėti, ką galvoti. Bet ar tai susiję su sveikata, organizmo atsparumu ligoms? Patirtimi ir mintimis dalijasi gydytoja natūropatė, homeopatė, holistinio sveikatos...


Bronchitui – "ne". Kaip išsigydyti kosulį?

Bronchitui – "ne". Kaip išsigydyti kosulį?

Humoristai juokauja, kad koncertas žiemą – tai publikos kosulys, pertraukiamas muzikos garsų. O medikai tvirtina, kad būtent kosulys mus dažniausiai priverčia kreiptis į medikus. Dėl kosulio darbo metu paprastai skundžiasi vyrai. Dėl šios...


Kodėl skauda galvą

Kodėl skauda galvą

Gydytojai tvirtina - galvos skausmo kentėti negalima. Bet kad pasilengvintum kančias, turi atrasti negalios priežastį. Neuropatologai mano, kad šios bėdos šaknys smegenyse, terapeutai - kad kraujagyslėse, o psichoterapeutai sako, jog viskas nuo...


Jei kamuoja pienligė...

Jei kamuoja pienligė...

"Man vis kartojasi pienligė. Išbandžiau jau ne vieną vaistą. Draugė teigia, kad taip yra dėlto, jog aš nešioju "stringus". Ar taip gali būti? Kas dar gali išprovokuoti šią ligą." - Nuomonė, kad kelnaitės su juostele gali būti...


Gera žinia rūkaliams – kuriami saugesni nanomedžiagų filtrai

Gera žinia rūkaliams – kuriami saugesni nanomedžiagų filtrai

Nors dabartiniai cigarečių filtrai yra gaminami iš celiuliozės acetato, kuris neblogai sugeria nikotiną, dervas bei policiklinius aromatinius angliavandenilius, Kinijos tyrėjai atrado, jog nanomedžiagos, pagamintos iš titano dioksido, gali būti...


Po išsamaus tyrimo sustiprėjo nusivylimas multivitaminais

Po išsamaus tyrimo sustiprėjo nusivylimas multivitaminais

Išsamus tyrimas parodė, kad vartoti multivitaminai neapsaugojo vyresnių moterų nuo vėžio ar nuo širdies ligų. Aštuonerius metus buvo atliekamas tyrimas, kuriame dalyvavo 161 808 moterys po menopauzės laikotarpiu, o neseniai atliktas vyrų tyrimas...


Geriausias vaistas nuo pagirių – kava ir aspirinas

Geriausias vaistas nuo pagirių – kava ir aspirinas

Filadelfijos universiteto mokslininkai patvirtino, kad geriausias ginklas kovoti su galvos skausmais po audringo vakarėlio yra kava ir aspirinas. Kaip praneša telegraph co.uk, mokslininkai teigia, kad kofeinas ir aspirino tabletėje esančios...


Citrosept Organic 1500 - naujas, galingas ir praktiškas

Citrosept Organic 1500 - naujas, galingas ir praktiškas

Už šį atradimą turime būti dėkingi mokslininkui ir vaisiui. Tik šis vaisius – tai ne legendinis obuolys, ir jis ne nukrito gydytojui Džeikobui Heričui ant galvos, o ramiai sau gulėjo komposto duobėje. Net pernelyg ramiai. Gydytojas...


Kaip saugoti inkstus

Kaip saugoti inkstus

Inkstų ligos labai dažnai užklumpa netikėtai, nes praktiškai neturi jokių simptomų. Būna, kad žmogui atrodo, jog jis tik pervargo, neišsimiegojo, galvoja, kad nueis pas gydytojus, gaus nedarbingumo lapelį, pailsės, pagers vitaminų ir toliau gyvens...


Sutuoktiniai nervus ėda labiau nei viršininkai

Sutuoktiniai nervus ėda labiau nei viršininkai

Sutuoktiniai mylimiesiems sukelia didesnę įtampą negu viršininkai. Jeigu norite atsipalaiduoti – rinkitės darbovietę, o ne namus. Kaip rašo dailymail.co.uk, apklausus 3 tūkst. vyrų ir moterų paaiškėjo, kad vyrai savo žmonoms dažniausia...


Socialinėms reklamoms trūksta psichologų įžvalgų

Socialinėms reklamoms trūksta psichologų įžvalgų

Lietuviškos socialinės reklamos vis dar yra pernelyg neutralios, jas kuriant nedirbama su psichologais, todėl dažnai jos taip ir neatskleidžia problemos esmės, be to, joms trūksta tęstinumo, pastebi lrt.lt kalbinti reklamos ir rinkodaros...


Žalioji arbata gali apsaugoti genus

Žalioji arbata gali apsaugoti genus

Tyrimai parodė, kad geriant žaliąją arbatą, žala genams buvo 20 procentų mažesnė, o viso organizmo patiriamas oksidacinis stresas nepakito. "Mūsų gauti rezultatai rodo, kad žalioji arbata turi žymų apsauginį poveikį genams", - teigia...


Kolos mėgėjų sperma prastesnė

Kolos mėgėjų sperma prastesnė

Vyrai, kurie kiekvieną dieną išgeria daugiau nei litrą kolos, gadina savo spermą ir laikui bėgant gali tapti nevaisingais. Kaip rašo portalas canada.com, danų mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad tų vyrų, kurie piktnaudžiauja kola,...


Tyrimas: sveikiesiems aspirinas labiau kenkia nei padeda

Tyrimas: sveikiesiems aspirinas labiau kenkia nei padeda

Skelbiama, kad sveiki žmonės, vartojantys aspiriną norėdami apsisaugoti nuo širdies smūgio, kenkia savo sveikatai. Britų "The Telegraph" praneša, kad milijonai žmonių - tarp jų ir nemažas skaičius sveikų - kiekvieną dieną vartoja...


"Spice" rūkomasis mišinys sukelia neigiamą poveikį psichikai

"Spice" rūkomasis mišinys sukelia neigiamą poveikį psichikai

Psichoaktyvų poveikį sukeliančių medžiagų rizikos vertinimo komisija aptarė tris naujas medžiagas, kurios gali būti psichoaktyvios, ir įvertino galimą jų riziką sveikatai. Nustatyta, kad rūkomasis mišinys, žinomas ir Europos Sąjungos šalyse...


Gyvenimas virtualioje erdvėje: atotrūkis nuo kūno, paviršutiniškumas, infarkto grėsmė

Gyvenimas virtualioje erdvėje: atotrūkis nuo kūno, paviršutiniškumas, infarkto grėsmė

Nors internetas leidžia daug ką atlikti greičiau ir patogiau, gyvenimo perkėlimas į virtualią erdvę turi neigiamų pasekmių ne tik žmogaus fizinei sveikatai, bet ir mąstymui, tikrovės suvokimui, gebėjimui skirti gera nuo bloga. Taip LRT.lt tvirtina...


Tikimasi nustatyti būsimas Alzheimerio aukas

Tikimasi nustatyti būsimas Alzheimerio aukas

Kodėl Alzheimerio liga senatvėje kamuoja tik kai kuriuos, o ne visus žmones, turinčius genetinį polinkį į šią ligą? Atsakymo į šį klausimą ieškoma jau seniai. Naujausi tyrimai rodo, kad tai gali būti susiję su itin aktyvia žmogaus atminties veikla...


Pirštai ir sportas

Pirštai ir sportas

Žmo­gaus veržlu­mo ir fi­zi­nio ak­ty­vu­mo lygį ga­li­ma nu­sta­ty­ti pa­gal ro­do­mo­jo ir be­vardžio pirštų il­gių san­tykį. "Ty­ri­mai pa­rodė, kad...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9