Gudručio vaistinė

Ar įmanoma suderinti alkoholį bei treniruotes?

Ar įmanoma suderinti alkoholį bei treniruotes?

Penktadienio vakare pasibaigus dienos darbams, jūs tikriausiai galvojate tik apie vieną – susitikti su draugais, pabendrauti, atsipalaiduoti ir išlenkti porą taurelių alkoholio. Ar jūs nusipelnėte atsipalaiduoti? Taip. Ar jūs galite gerti alkoholį? Žinoma, kad taip, tačiau prieš darydami tai, jūs turėtumėte žinoti kelis dalykus.

Visos dienos yra tokios pat, tai reiškia, kad rytojus – treniruočių diena. Kadangi jūs sportuojate reguliariai, kelios taurės niekam nepamaišys, ar ne? Prieš suskubdami į artimiausią barą,perskaitykite apačioje esančius nurodymus, kurie jums padės apsispręsti.

Visų pirma, tyrimai rodo jog, alkoholis mažina raumenų ištvermę ir pajėgumą, tačiau privalome paminėti, kad šie simptomai yra laikini. Kažkur po 20 minučių jie pradės nykti. Taip greitai neapsidžiaukite. Visi šalutiniai alkoholio poveikiai VISADA nusvers teigiamus. Nesvarbu iš kokios pusės žiūrėsi, alkoholis yra nuodas, o nuodai,jei jūs būsite neatsargūs, gali padaryti didelę žalą jūsų kūnui ir sutrukdys svorio metimui.

Negatyvi alkoholio pusė: jis mažina jėgą, ištvermę, aerobines galimybes, atsistatymo laiką, sugebėjimą metabolizuoti riebalus ir net raumenų augimą. Alkoholis turi įtakos ir smegenų ir nervų sistemos darbui. Jei jūs vartojate alkoholį ilgą laiką, jūs galite padaryti didelę žalą centrinei nervų sistemai.

Alkoholiui pasiekus kraujo ląsteles, jis tikriausiai padarys joms žalą. Tarp alkoholio vartotojų, raumenų ląstelių uždegimas nėra retas reiškinys. Po ilgesnio laiko tarpo, šios ląstelės gali mirti, ko pasekoje susilpnės raumenų susitraukinėjimas. Taip pat reikia paminėti, kad vartojantiems alkoholį dažniau skauda raumenis, tai reiškia, kad jums reikia daugiau laiko atsigavimui.

Taipogi, alkoholis turi neigiamą poveikį širdžiai bei kraujo apytakos sistemai. Jums geriant, bet kokio tipo alkoholį, jūs galite pastebėti, kad pablogėjo jūsų ištvermė. Tai yra todėl, kad nuo alkoholio jūs pradedate netekti kūno šilumos. Šis šilumos netekimas raumenis padaro itin šaltus, tai lemia jų lėtesnį judėjimą ir nusilpimą.

Jei to dar negana… alkoholio dėka blogėja virškinimo ir maistingųjų medžiagų pasisavinimo sistema. Alkoholis lemia, kad bus išskirtas hormonas pavadinimu insulinas, kuris pagreitins glikogeno metabolizmą, o tai reiškia, kad riebalų degimas bus itin sunkus, o gal net ir neįmanomas. Virškinimo trakte esantis alkoholis, trukdo pasisavinti kelias svarbias maistingąsias medžiagas ir jums garantuotai atsiras vitamino B trūkumas.

Kadangi kepenys yra atsakingos už jūsų kūno detoksifikaciją, kuo daugiau jūs geriate, tuo sunkiau jūsų kepenys yra priverstos dirbti. Alkoholio sukeltas stresas kepenims gali padaryti joms didelę žalą, o gal net ir sunaikinti kai kurias kepenų ląsteles.

Kadangi alkoholis iš organizmo pašalinamas per šlapimą, didelis jo kiekis gali suteikti didelį stresą inkstams. Per alkoholio pašalinimą per šlapimą jūs netenkate didelio hormonų kiekio, ko pasekoje jūs galite netekti vandens, ko nenorėtų didelis kiekis sportuojančių.

Taigi, išvada – jei jūs privalote gerti alkoholį – gerkite jį mažais kiekiais, tačiau niekada negerkite jo prieš treniruotes, kadangi tai pakenks jūsų treniruočių efektyvumui ir rezultatams. Visada galvokite apie savo sveikatą ir treniruotes ir tai gali pakeisti jūsų požiūrį į aplinką ir jos įtaką jums.

http://www.kunasvisamgyvenimui.lt

TAIP PAT SKAITYKITE