Nobel biocare

Žarnyno veiklos sutrikimai – šiuolaikinio gyvenimo būdo pasekmė

Jeigu jus kankina vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, sunkumo jausmas, jūs tikrai nesate vienišas su šia problema. Tai daugybės Vakarų šalių gyventojų problema, kurią sąlygoja netinkama mityba ir judėjimo stoka. Tačiau nemaloni savijauta nėra vienintelė šių negalavimų pasekmė. Daugelis natūralios medicinos šalininkų mano, jog ilgalaikis vidurių užkietėjimas gali būti daugelio ligų priežastis. Taigi, pasirūpinę savo žarnynu, kartu jūs pagelbėsite ir bendrai viso organizmo sveikatai bei kasdienei savijautai.

Sprendžiant vidurių užkietėjimo problemą, daugelis pasitelkia laisvinamuosius vaistus, tačiau tai tikrai nėra tinkama išeitis. Jų veikimas trumpalaikis, kuriam praėjus vidurių užkietėjimas niekur nedingsta. Vartojant laisvinamųjų vaistų reguliariai, organizmas prie jų pripranta, žarnyno veikla tampa dar „vangesnė”, tad situacija tik pablogėja. Dėl šių priežasčių vidurių užkietėjimą ir su juo susijusius negalavimus geriau spręsti natūralių medžiagų pagalba. Vienas tokių būdų yra visiškai saugi bei efektyvi trijų žingsnių programa, kuri padeda įveikti vidurių užkietėjimą, išvalyti žarnyną bei išvengti toksiškų sankaupų jame, o taip pat ir žymiai pagerinti savijautą.

1 žingsnis

pakankamas gerųjų bakterijų kiekis

Probiotikai (gerosios bakterijos) palaiko normalią žarnyno mikrofloros sudėtį bei stiprų imunitetą. Mūsų žarnyne yra beveik du kilogramai bakterijų. Siekiant išlaikyti sveiką žarnyną, būtina užtikrinti, kad gerųjų bakterijų – probiotikų būtų daugiau nei kenksmingųjų. Teigiamas probiotikų poveikis nėra naujiena, jis atrastas praėjusio amžiaus pradžioje, kai rusų mokslininkas Elie Metchnikoff pirmą kartą paminėjo terminą „disbiozė”, taip įvardindamas žarnyno bakterijų disbalansą. Nuo to laiko mokslinėje literatūroje publikuota daugiau nei dešimt tūkstančių įvairių straipsnių, pabrėžiančių probiotikų naudą.

Daugelis mitybos specialistų įsitikinę, kad užsitęsęs gerųjų bakterijų – probiotikų trūkumas yra žarnyno ligų pradžia. Jų trūkumą gali sukelti tokie veiksniai, kaip netinkama mityba, stresas, antibiotikų vartojimas, kuomet žūva ne tik blogosios, bet ir gerosios bakterijos. Ilgalaikis ir negydomas vidurių užkietėjimas taipogi sudaro palankią terpę daugintis kenksmingosioms bakterijoms ir jų kiekis stipriai išauga. Be to, su amžiumi žmogaus organizme gerųjų bakterijų dauginimasis lėtėja, tai ir yra viena priežasčių, kodėl perkopus penkiasdešimtmetį daugelis susiduria su vidurių užkietėjimu.

Taigi probiotikai yra ypač svarbūs siekiant išlaikyti sveiką žarnyną. Tačiau vieni jie nėra tokie veiksmingi kaip derinant su kitomis natūraliomis medžiagomis. Čia galime paminėti ir tirpiąsias skaidulas.

2 žingsnis

maistinės skaidulos – natūrali žarnyno šluota

Kasdien rekomenduojama suvartoti apie 35 g maistinių skaidulų, tačiau, remiantis tyrimų duomenimis, nedaugelis suvartoja bent pusę šio kiekio. Dauguma žmonių mažai vartoja rupių grūdų produktų, vaisių ir daržovių, dėl ko organizme ima trūkti maistinių skaidulų, sutrinka virškinimas. Jau prieš keletą dešimtmečių buvo nustatyta, kad maistinės skaidulos normalizuoja žarnyno veiklą, saugo nuo hemorojaus, vidurių užkietėjimo, padeda apsaugoti storąją žarną nuo vėžinių pakitimų. Maistinės skaidulos didina išmatų tūrį, aktyvina žarnų peristaltiką, detoksikuoja organizmą – sujungia sunkiuosius metalus ir padeda juos pašalinti su išmatomis iš organizmo, trumpina pavojingų cheminių medžiagų – kancerogenų – poveikį žarnų sienelei, mažina cholesterolio koncentraciją kraujyje. Jos turi ir kitų gerų savybių – sujungia tulžies rūgštis žarnyne, mažina angliavandenių rezorbciją – taigi mažina riebalų ir gliukozės kiekį kraujyje.

Vienos pačių vertingiausių skaidulų gaunamos iš smiltyninio gysločio. Šios skaidulos pasižymi labai švelniu poveikiu ir sugeria ypač daug vandens, netgi 25 kartus daugiau, nei jos pačios sveria. Dėl šios savybės skaidulos gali būti naudingos tiek vidurių užkietėjimo, tiek viduriavimo atveju. Be to, šios skaidulos sukuria gerosioms bakterijoms ypač palankią terpę žarnyne.

Taigi vartojant probiotikus kartu su smiltyninio gysločio skaidulomis pasiekiamas daug geresnis efektas (tai įrodė ir neseniai Tokijuje Nippon medicinos mokykloje atlikta studija).

3 žingsnis

inulinas – skaidulos, sukuriančios idealią terpę probiotikų dauginimuisi

Inulinas, gaunamas iš daržovių, taipogi yra skaidulos, tačiau kitaip nei smiltyninis gyslotis, jos nesugeria į save vandens. Jos sudaro idealią terpę gerųjų bakterijų dauginimuisi ir taip padidina jų kiekį žarnyne, kartu užkirsdamos kelią puvimo procesams. Inulinas ir smiltyninio gysločio skaidulos puikiai papildo vienas kito veikimą.

Taigi šis natūralių produktų trio yra puikus vidurių užkietėjimo ir kitų netinkamos mitybos ir nejudraus gyvenimo būdo sąlygotų žarnyno negalavimų sprendimo būdas. Mitybos specialistai, suderinę probiotikus su prebiotikais bei skaidulomis, sukūrė perversmui prilygstantį produktą – Lepicol.

Lepicol padeda išlaikyti sveiką žarnyną pačiu natūraliausiu būdu. Tai visiškai natūralus produktas, padedantis palaikyti būtinas sveiko žarnyno funkcionavimo ir geros savijautos sąlygas – tinkamą bakterijų balansą ir savalaikį virškinamųjų medžiagų pašalinimą iš žarnyno. Preparatas itin tinka žmonėms, kuriems pasireiškia dirgliosios žarnos sindromas, vidurių užkietėjimas. Kadangi Lepicol organizme nesirezorbuoja, jo galima vartoti kasdien bet kokio amžiaus vyrams ir moterims. Be to, Lepicol rekomenduojamas nėštumo metu kaip veiksmingas bei vaisiui nekenkiantis būdas žarnyno veiklai reguliuoti.

Lepicol galite įsigyti daugelyje vaistinių.

TAIP PAT SKAITYKITE