Gruodžio 15d. Sekmadienis

Žaibo nutrenktai klaipėdietei - privalomojo sveikatos draudimo spąstai

Peržiūrų skaičius: 21076
Žaibo nutrenktai klaipėdietei - privalomojo sveikatos draudimo spąstai

Mėnesiui į komą nugramzdinęs žaibo trenksmas – ne vienintelė neganda, užklupusi Klaipėdos ligoninėje gydomą merginą. Rima Kiaulakytė pateko į valdžios suregztus privalomojo sveikatos draudimo spąstus. Net ir būdama komos būsenos mergina turi mokėti ligonių kasoms, kad nuo jos nenusigręžtų medikai.

Nelaimė tykojo pliaže

Klaipėdoje gyvenančiai iš Mažeikių kilusiai 23 metų R.Kiaulakytei prieš mėnesį nutikusi nelaimė sukrėtė visą šalį.

Mergina su savo vaikinu Dariumi ir dar keliais draugais liepos 13-osios vakarą leido laiką Latvijos miestelio Nida paplūdimyje. Staiga dangus pradėjo niauktis, horizonte pasirodė žaibų blyksniai, todėl kompanija staigiai susirinko daiktus ir patraukė automobilių link.

Tuo metu žaibas ir trenkė į R.Kiaulakytę. Mergina iškart prarado sąmonę. Jos vaikinas Darius bandė išsikviesti Latvijos medikus, tačiau jų nesulaukęs Rimą paguldė ant galinės automobilio sėdynės ir išrūko Lietuvos sienos link.

Liepojos plente tarp Palangos oro uosto ir Monciškių skubančiam Dariui kelią užstojo nuvirtęs medis. Jį supjaustyti buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai, kurie suskubo padėti ir merginai – darė jai dirbtinį kvėpavimą bei širdies masažą. Netrukus atvyko ir greitosios pagalbos medikai. Jie merginą nuvežė į Klaipėdos ligoninę. Ištikta komos Rima buvo paguldyta į Intensyviosios terapijos skyrių.

Judina rankas

Pirmąją savaitę, anot merginos gyvenimo draugo, ji sveiko gana sparčiai, tačiau vėliau prasidėjo plaučių uždegimas. Laimei, ir jį pavyko įveikti.

"Jai jau geriau. Rima pajudina kojas, sukioja galvą, šiek tiek pakelia rankas", – džiaugėsi beveik visą mėnesį merginą slaugęs ir kone paromis greta leidęs Darius.

Vakar mergina iš Intensyviosios terapijos skyriaus buvo perkelta į Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių.

"Ji yra kažkiek sąmoninga, tačiau iš komos galutinai dar neatsigavo. Kartais Rima pati bando kramtyti bananą, iš šaukštelio atsigerti vandens. Gydytojai sakė, kad jai ligoninėje dar reikės praleisti kokius tris mėnesius", – atsiduso vaikinas.

Bėda – per parą

Nors R.Kiaulakytė pradėjo sveikti, ją užklupo kitos negandos – mergina susidūrė su valdžios sukurta absurdiška tvarka, kuri yra nenaudingiausia pacientams.

Klaipėdos universitete Rekreacijos ir turizmo katedroje mokslus baigusi Rima pastaruosius metus dirbo viešbučio "Ararat" administratore.

Tačiau ji su draugu Dariumi nusprendė išvykti dirbti į Norvegiją, todėl liepos 12 dieną savo noru išėjo iš darbo. O liepos 13-osios vakarą į ją trenkė žaibas, ilgam paguldęs į ligoninės lovą.

"Suprantama, kad Rima per dieną neįstojo į Darbo biržą, niekur neįsidarbino, todėl dabar ji yra socialiai neapdrausta", – žodžių į vatą nevyniojo nuo savo merginos nė per žingsnį nesitraukiantis Darius.

Privalomasis sveikatos draudimas yra trijų rūšių: arba jį moka darbdavys, arba valstybė, arba savanoriškai pats žmogus.

Brolis žuvo avarijoje

"Kadangi dabar Rima negali nei įsidarbinti, nei įstoti į Darbo biržą, telieka pačiai mokėti privalomąjį sveikatos draudimą – 72 litus per mėnesį. Pirmąją įmoką jau sumokėjau. Tačiau ligoninėje teks gulėti dar tris mėnesius, paskui laukia ilgas reabilitacijos procesas, todėl reikės ne vienos ir ne dviejų tokių įmokų, o pinigais nelyja. Manau, kad turi būti kažkokių išimčių", – vylėsi iš komos bundančios merginos draugas.

23 metų vaikinas pats tik šiemet baigė mokslus, niekur nedirba, o planai išvažiuoti į Norvegiją žlugo. Rimos tėvai – pensininkai.

"Aš juos puikiai suprantu, nors jie padeda kuo gali. Bet jiems patiems reikia išlaikyti butą, kažkaip išgyventi. Rima turėjo brolį, tačiau jis praėjusiais metais žuvo avarijoje", – apie nepavydėtiną situaciją pasakojo Darius, kurį patį šiuo metu remia jo brolis.

Gresia didelės išlaidos

"Jei sveikatos draudimas už merginą nebus mokamas, gresia didelės gydymo išlaidos", – tik konstatavo Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojo medicinai pareigas laikinai einantis Ramūnas Vaina.

Mergina socialiai drausta yra iki rugpjūčio 12 dienos, nes iki tada g dalioja arbdavio sumokėti mokesčiai.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Salvija Andriušienė patvirtino, jog sveikatos draudimo įmoka už R.Kiaulakytę yra sumokėta, tad ji socialiai apdrausta bus iki rugpjūčio 31 dienos. O toliau? "Jei pagerės sveikata, mergina galės registruotis Darbo biržoje. Jei ne, reikės toliau savanoriškai mokėti privalomąjį sveikatos draudimą. Dar viena išeitis – medikai galėtų parengti dokumentus merginos nedarbingumo lygiui nustatyti ir tuomet ją socialiai draustų valstybė", – aiškino S.Andriušienė.

"Yra taip, kaip yra"

Tačiau nė viena iš jos pasiūlytų išeičių R.Kiaulakytei netinka.

Mergina per mėnesį tikrai nepasveiks tiek, kad galėtų užsiregistruoti Darbo biržoje. "Mes registruojame tik darbingus darbingo amžiaus žmones. Todėl ši mergina oficialiai bedarbe galėtų tapti tik po reabilitacijos ir jei jai nebūtų nustatytas nedarbingumo lygis. Žmogiškai mes visi ją suprantame, bet yra taip, kaip yra", – pečiais gūžčiojo Mažeikių, kur mergina yra deklaravusi gyvenamąją vietą, darbo biržos direktorės pavaduotoja Rita Jurkūnienė.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Vitkauskas teigė, jog darbingumo lygis negali būti vertinamas tol, kol nebaigtas gydymas ir reabilitacija.

Tačiau jis pasiūlė išeitį – esą kai kurios savivaldybės yra pasitvirtinusios tvarką, kai Socialinės paramos skyrius už kai kuriuos asmenis sumoka privalomąjį sveikatos draudimo mokestį.

Siūlė rašyti raštus

"Mes tokios tvarkos neturime. Sveikatos draudimo mokesčio įmokų tikrai nėra tarp mūsų teikiamos paramos rūšių. Tačiau kviečiu merginos artimuosius ateiti pas mane pasikalbėti. Galbūt rasime būdų, kaip padėti", – kvietė Mažeikių, kur yra deklaruota R.Kiaulakytės gyvenamoji vieta, savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Kekytė.

Išgirdęs, į kokią keblią padėtį pateko nuo žaibo iškrovos nukentėjusi mergina, pagalbą siūlė ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

"Jokių išimčių iš galiojančios privalomojo sveikatos draudimo tvarkos asmeniškai nežinau. Būtinoji pagalba turėjo būti suteikta nemokamai, o toliau – tvarka, kaip ir kitiems žmonėms. Tačiau kiekvieną nelaimę reikia analizuoti individualiai ir galbūt valstybė ras būdų padėti", – vilties teikė A.Matulas.

Jis R.Kiaulakytės artimiesiems siūlė parašyti Sveikatos apsaugos ministerijai bei Seimo Sveikatos reikalų komitetui ir išdėstyti faktus apie susiklosčiusią situaciją.

"Gavę raštus galėsime surengti susitikimą su Ligonių kasų atstovais ir aiškintis, ką galima padaryti. Galbūt merginai vis dar priklauso nemokama būtinoji pagalba, tad tas sveikatos draudimas kol kas nė nereikalingas", – svarstė A.Matulas.

Žymės: žaibas

Naujo tipo virusu per maistą neužsikrečiama

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Paryžiuje Pasaulinė gyvūnų sveikatos organizacija (OIE) svarstė susidariusią situaciją dėl kiaulių gripo. Pasaulyje plintantis virusas sveikatos specialistams kelia didžiausią...


ES įsipareigoja kovoti su užkrėtimais ir sužalojimais gydantis

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) pritarė Europos Sąjungos (ES) įsipareigojimui penktadaliu sumažinti užkrėtimus ir sužalojimus teikiant sveikatos paslaugas. Europos Komisijos (EK) užsakymu atlikti tyrimai parodė, kad nuo 8 iki 12 proc....


Liaudies prietarai apie nėštumą - pagrįsti

Teksaso universiteto Medicinos fakulteto mokslininkas George Saade žurnale "Scientific American" rašo, jog kai kurie liaudies mitai, susiję su būsimosiomis motinomis, turi pagrindo. Mūsų močiutės sako, kad jeigu nėščią moterį dažnai...


Kaip sužavėti moterį? Prireiks lyginimo lentos

Vyrai, norintys romantiškesnės santuokos, turėtų liautis leisti pinigus prabangioms dovanoms. Norint sužavėti moterį užtenka lyginimo lentos ar dulkių šluostės. Kaip rašo dailymail.co uk, sužadinti moters meilumą vyrai gali atlikdami namų ruošos...


Vegetacinės būklės pacientų mintis atskleidžia smegenų skenavimo rezultatai

Visiškai paralyžiuotų žmonių smegenų aktyvumo stebėsena leido padaryti ganėtinai šiurpų atradimą: netgi visiškos "daržovės" būsenoje esantys pacientai gali likti visiškai sąmoningi, tuo pat metu visiškai negalėdami pajudinti ne tik...


Bioinžinieriai ėmėsi kepenų

Mokslininkams pirmąkart pavyko išauginti kepenų audinį, kuris - bent jau laboratorijoje - funkcionuoja visai kaip žmogaus organizme. Sekantis žingsnis - išsiaiškinti, ar sukurtosios kepenys toliau dirbs gyvūnų organizme. Tikimasi, kad...


A Adamkienė: mums gydytojas - kaip draugas, kuris supranta ir atjaučia

Pirmadienį istorinėje Kauno prezidentūroje surengtoje Medicinos darbuotojų šventėje pagerbta keliasdešimt visos Lietuvos gydytojų. Šventę surengė LNK, padedama Lietuvos gydytojų sąjungos kartu su šios organizacijos globėja Alma Adamkiene. A....


SAM: Daugelis vaistinių vaistams taiko per didelius antkainius

Daugelis šalies vaistinių nevykdo teisės aktų ir vaistinėms taiko per didelius antkainius, trečiadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys. Anot ministerijos pranešimo, Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) balandį...


Krūties vėžys užklumpa ir vyrus

Krūties vėžys užklumpa ir vyrus

Ar žinojote, kad vyrai taip pat gali susirgti krūties vėžiu? Taip, gali. Nežinodami apie tai vyrai neatlieka profilaktinių patikrinimų, kurių metu būtų galima anksti diagnozuoti ligą. Todėl vyrams diagnozuotas krūties vėžys būna sunkesnės stadijos...


Tuberkuliozė nesirenka aukų

Tuberkuliozė nesirenka aukų

Ar nuo tvarkingoje šeimoje gyvenančios gimnazistės neužsikrėtė artimai su ja bendravę bendraamžiai, paaiškės tik detaliai ištyrus gimnazistų sveikatą. Serga ne tik skurstantys Tuberkuliozė – labiausia pasaulyje paplitusi lėtinė liga. Nuo...


Medikai negali kirsti sienos ir suteikti skubios pagalbos

Įsiliejus į Šengeno erdvę ir žmonėms galint laisvai kirsti sienas, jos dar nėra atviros pareigūnams. Lietuvos ir Latvijos pasienyje gyvenantys žmonės stebisi, kodėl norėdami padėti kaimynams pareigūnai turi laukti aukštesnės valdžios leidimo, o...


Vyrai apie seksą galvoja rečiau nei apie futbolą

Beveik 60 proc. britų vyrų kasdien daugiau nei valandą mąsto apie futbolą - apie šio žaidimo grožį ir apie mėgstamus klubus. "Sega" ir "Sports Interactive" apklausos duomenimis, maždaug 110 minučių per dieną atitenka futbolo...


M.Jacksonas buvo nužudytas

Po ilgo tyrimo ir gausių spekuliacijų popmuzikos karaliaus Michaelo Jacksono mirties liudijime atsirado įrašas: "Žmogžudystė." Dokumente rašoma, kad 50-metis dainininkas mirė, nes jo organizmas buvo apnuodytas propofoliu, kurio buvo...


Smegenims su galūnių protezais sujungti bus kuriama optinio pluošto sąsaja

Su JAV karinių tyrimų organizacijos DARPA skirta 5,6 milijono dolerių parama, Southern Methodist universitetas (Dalasas, Teksasas) ruošiasi įsteigti Neurofotonikos tyrimų centrą, kuris turės vienintelę užduotį - sukurti biologiškai su žmogaus...


Pasaulinę sveikatos dieną – "Auksinės mediko širdies" apdovanojimai

Rytoj, balandžio 7 d., 15 val. Vilniaus rotušėje vyks iškilmingas Pasaulinės sveikatos dienos minėjimas. Septyniems labiausiai pasižymėjusiems sostinė medicinos darbuotojams ir sveikatos įstaigų vadovams tradiciškai bus įteikti "Auksinės...


Izraelio mokslininkai praneša: ląstelės – ne tik išrinktiesiems

Izraelio mokslininkai praneša: ląstelės – ne tik išrinktiesiems

Praėjusią savaitę bendrovė Gamida Cell (Jaruzalė) paskelbė, jog atlikta pirmoji sėkminga NiCord preparato transplantacija. Transplantacija taikyta Duke Universiteto ligoninėje (JAV) mieloblastine leukemija sergančiam pacientui. Jam transplantuotos...


Mažėja sergamumas infekcinėmis ir priklausomybės ligomis

Pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje visose medicinos srityse taikomos vis naujesnės technologijos, gydymo metodai ir skiriami vis pažengesni vaistai, užkertantys kelią ligoms arba pristabdantys jų progresavimą. Tačiau susirgimų kraujotakos, virškinimo,...


Naujiena ! Dvisluoksnis čiužinys (grikių lukštas ir putų poliuretanas)

Naujiena ! Dvisluoksnis čiužinys (grikių lukštas ir putų poliuretanas)

Nuolat bėgame, lekiame, skubame ir net nesusimąstome, kad ir gyvendami miesto džiunglėse išliekame gamtos dalimi, paklūstame jos dėsniams. Šiuolaikinio žmogaus ir gamtos ryšys geriausiai pastebimas miegant: kūnas atsipalaiduoja, sulėtėja organizmo...


Adatas pakeis pleistras

Mokslininkai skelbia gerą naujieną adatų bijantiems žmonėms: sukurtas pleistras, kuris vaistus suleis be jokių skausmingų dūrių. Tokia naujovė ateityje gali būti naudojama tiek skiepams, tiek ligoms gydyti skirtiems vaistams leisti į žmogaus...


Šalių vyriausybės Pasaulinę AIDS dieną kovoja su įsivaizduojamu ŽIV gėdingumu

Šalių vyriausybės Pasaulinę AIDS dieną kovoja su įsivaizduojamu ŽIV gėdingumu

Viso pasaulio valstybių vyriausybės pirmadienį, Pasaulinę AIDS dieną, žadėjo intensyvinti kovą su ŽIV, kovoti su gėda, kuri siejama su šia liga, ir finansuoti gydymo programas. JAV prezidentas George'as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) turi...


Ateities chirurgija - be operacijų ir vaistų

Anglijos mokslininkai atlieka eksperimentus su į kraują išvirkščiamomis kamieninėmis ląstelėmis, kurias galima valdyti magnetais. Nukreiptos tiksliai ten, kur jų reikia, ir suaktyvintos, šios ląstelės tampa naujomis kremzlėmis ar kaulais, kurių...


Gydymas kamieninėmis ląstelėmis: ar bus išplėstos medicinos ribos?

Gydymas kamieninėmis ląstelėmis: ar bus išplėstos medicinos ribos?

Svarbiausia kamieninių ląstelių savybė – gebėjimas virsti bet kuria organizmo ląstele. Dėl šios priežasties jos pasižymi regeneracinėmis savybėmis, gali atkurti pažeistus audinius. Panaudojus kamienines ląsteles, jau šiandien sėkmingai...


Seimas įtvirtino trijų lygių gydymo įstaigas

Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos nuo liepos bus skirstomos į rajonines, regionine ir respublikines. Respublikinių ligoninių bus 11, o regioninės ir rajoninės priklausys savivaldybėms. Brangiausios ir sudėtingiausios paslaugos bus sutelktos į...


Širdies stimuliatorius apsaugoti nuo hakerių siūloma slaptažodžiu-tatuiruote

Šiuolaikiniai įrenginiai-implantai - pavyzdžiui, širdies stimuliatoriai arba defibriliatoriai - gali perduoti informaciją apie paciento būseną gydytojams bevielio ryšio pagalba. Todėl prieigą prie tokių įrenginių gali gauti ne tik medicinos...


Genai – sveikatos aiškiaregiai

Genai – sveikatos aiškiaregiai

Kelias sekundes trunkantis genetinis tyrimas išduoda, ar ateityje galite susirgti vėžiu, cukriniu diabetu ar infarktu. Medicinos mokslo pažanga verčia naują lapą ligų prevencijos ir jaunystės išsaugojimo istorijoje. Tik kartą gyvenime atliekamas...


Su dviem širdim gyvenusi šešiolikmetė visiškai pasveiko

16 metų Velso gyventoja Hana Klark (Hannah Clark), nuo dvejų metų gyvenusi su dviem širdim, kai prie jos širdies buvo įsodinta donoro širdis, visiškai pasveiko, informuoja BBC. Gydytojai teigia, kad paauglės širdis šiuo metu funkcionuoja puikiai....


Kas atsitinka, kai "išjungiami" viruso genai?

Tenesio universiteto (JAV) mokslinio sveikatos centro mokslininkas John'as DeVincenzo kartu su kolegomis pirmą kartą sugebėjo suvaldyti žmogui pavojingo kvėpavimo takų viruso RSV plitimą, panaudojant RNR interferencijos metodą -...


Moterys laimingiausios būdamos 28-erių

Mokslininkai nustatė, kad moterys savimi daugiausiai pasitiki ir yra patenkintos savo šeimyniniu gyvenimu ir kūno formomis netrukus prieš pasiekdamos 30 metų amžių. Tai taip pat laikotarpis, kai jos labiausiai patenkintos savo seksualiniu...


Šiuolaikinės kepenų kraujagyslių procedūros - tik Kaune

Kauno medicinos universiteto klinikose (KMUK) įdiegtos modernios kraujagyslių procedūros, papildančios kepenų transplantaciją. Prieš keletą mėnesių 23 metų pacientei, sergančiai ūmine kepenų venų tromboze, suformuotas transjugulinis intrahepatinis...


Nori geresnės spermos kokybės? Žiūrėk į nuotraukas!

Nori geresnės spermos kokybės? Žiūrėk į nuotraukas!

Vyrai, žiūrintys pornografines nuotraukas, turi galimybę pagerinti spermos kokybę. Receptas paprastas: reikia pasirinkti erotines nuotraukas, kurios skatintų spermatozoidų konkurencingumą ir greitesnį jų judėjimą. Kuris vaizdinys lemia geresnę...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9