Birželio 27d. Pirmadienis

Žaibo nutrenktai klaipėdietei - privalomojo sveikatos draudimo spąstai

Peržiūrų skaičius: 21076
Žaibo nutrenktai klaipėdietei - privalomojo sveikatos draudimo spąstai

Mėnesiui į komą nugramzdinęs žaibo trenksmas – ne vienintelė neganda, užklupusi Klaipėdos ligoninėje gydomą merginą. Rima Kiaulakytė pateko į valdžios suregztus privalomojo sveikatos draudimo spąstus. Net ir būdama komos būsenos mergina turi mokėti ligonių kasoms, kad nuo jos nenusigręžtų medikai.

Nelaimė tykojo pliaže

Klaipėdoje gyvenančiai iš Mažeikių kilusiai 23 metų R.Kiaulakytei prieš mėnesį nutikusi nelaimė sukrėtė visą šalį.

Mergina su savo vaikinu Dariumi ir dar keliais draugais liepos 13-osios vakarą leido laiką Latvijos miestelio Nida paplūdimyje. Staiga dangus pradėjo niauktis, horizonte pasirodė žaibų blyksniai, todėl kompanija staigiai susirinko daiktus ir patraukė automobilių link.

Tuo metu žaibas ir trenkė į R.Kiaulakytę. Mergina iškart prarado sąmonę. Jos vaikinas Darius bandė išsikviesti Latvijos medikus, tačiau jų nesulaukęs Rimą paguldė ant galinės automobilio sėdynės ir išrūko Lietuvos sienos link.

Liepojos plente tarp Palangos oro uosto ir Monciškių skubančiam Dariui kelią užstojo nuvirtęs medis. Jį supjaustyti buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai, kurie suskubo padėti ir merginai – darė jai dirbtinį kvėpavimą bei širdies masažą. Netrukus atvyko ir greitosios pagalbos medikai. Jie merginą nuvežė į Klaipėdos ligoninę. Ištikta komos Rima buvo paguldyta į Intensyviosios terapijos skyrių.

Judina rankas

Pirmąją savaitę, anot merginos gyvenimo draugo, ji sveiko gana sparčiai, tačiau vėliau prasidėjo plaučių uždegimas. Laimei, ir jį pavyko įveikti.

"Jai jau geriau. Rima pajudina kojas, sukioja galvą, šiek tiek pakelia rankas", – džiaugėsi beveik visą mėnesį merginą slaugęs ir kone paromis greta leidęs Darius.

Vakar mergina iš Intensyviosios terapijos skyriaus buvo perkelta į Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių.

"Ji yra kažkiek sąmoninga, tačiau iš komos galutinai dar neatsigavo. Kartais Rima pati bando kramtyti bananą, iš šaukštelio atsigerti vandens. Gydytojai sakė, kad jai ligoninėje dar reikės praleisti kokius tris mėnesius", – atsiduso vaikinas.

Bėda – per parą

Nors R.Kiaulakytė pradėjo sveikti, ją užklupo kitos negandos – mergina susidūrė su valdžios sukurta absurdiška tvarka, kuri yra nenaudingiausia pacientams.

Klaipėdos universitete Rekreacijos ir turizmo katedroje mokslus baigusi Rima pastaruosius metus dirbo viešbučio "Ararat" administratore.

Tačiau ji su draugu Dariumi nusprendė išvykti dirbti į Norvegiją, todėl liepos 12 dieną savo noru išėjo iš darbo. O liepos 13-osios vakarą į ją trenkė žaibas, ilgam paguldęs į ligoninės lovą.

"Suprantama, kad Rima per dieną neįstojo į Darbo biržą, niekur neįsidarbino, todėl dabar ji yra socialiai neapdrausta", – žodžių į vatą nevyniojo nuo savo merginos nė per žingsnį nesitraukiantis Darius.

Privalomasis sveikatos draudimas yra trijų rūšių: arba jį moka darbdavys, arba valstybė, arba savanoriškai pats žmogus.

Brolis žuvo avarijoje

"Kadangi dabar Rima negali nei įsidarbinti, nei įstoti į Darbo biržą, telieka pačiai mokėti privalomąjį sveikatos draudimą – 72 litus per mėnesį. Pirmąją įmoką jau sumokėjau. Tačiau ligoninėje teks gulėti dar tris mėnesius, paskui laukia ilgas reabilitacijos procesas, todėl reikės ne vienos ir ne dviejų tokių įmokų, o pinigais nelyja. Manau, kad turi būti kažkokių išimčių", – vylėsi iš komos bundančios merginos draugas.

23 metų vaikinas pats tik šiemet baigė mokslus, niekur nedirba, o planai išvažiuoti į Norvegiją žlugo. Rimos tėvai – pensininkai.

"Aš juos puikiai suprantu, nors jie padeda kuo gali. Bet jiems patiems reikia išlaikyti butą, kažkaip išgyventi. Rima turėjo brolį, tačiau jis praėjusiais metais žuvo avarijoje", – apie nepavydėtiną situaciją pasakojo Darius, kurį patį šiuo metu remia jo brolis.

Gresia didelės išlaidos

"Jei sveikatos draudimas už merginą nebus mokamas, gresia didelės gydymo išlaidos", – tik konstatavo Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojo medicinai pareigas laikinai einantis Ramūnas Vaina.

Mergina socialiai drausta yra iki rugpjūčio 12 dienos, nes iki tada g dalioja arbdavio sumokėti mokesčiai.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Salvija Andriušienė patvirtino, jog sveikatos draudimo įmoka už R.Kiaulakytę yra sumokėta, tad ji socialiai apdrausta bus iki rugpjūčio 31 dienos. O toliau? "Jei pagerės sveikata, mergina galės registruotis Darbo biržoje. Jei ne, reikės toliau savanoriškai mokėti privalomąjį sveikatos draudimą. Dar viena išeitis – medikai galėtų parengti dokumentus merginos nedarbingumo lygiui nustatyti ir tuomet ją socialiai draustų valstybė", – aiškino S.Andriušienė.

"Yra taip, kaip yra"

Tačiau nė viena iš jos pasiūlytų išeičių R.Kiaulakytei netinka.

Mergina per mėnesį tikrai nepasveiks tiek, kad galėtų užsiregistruoti Darbo biržoje. "Mes registruojame tik darbingus darbingo amžiaus žmones. Todėl ši mergina oficialiai bedarbe galėtų tapti tik po reabilitacijos ir jei jai nebūtų nustatytas nedarbingumo lygis. Žmogiškai mes visi ją suprantame, bet yra taip, kaip yra", – pečiais gūžčiojo Mažeikių, kur mergina yra deklaravusi gyvenamąją vietą, darbo biržos direktorės pavaduotoja Rita Jurkūnienė.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Vitkauskas teigė, jog darbingumo lygis negali būti vertinamas tol, kol nebaigtas gydymas ir reabilitacija.

Tačiau jis pasiūlė išeitį – esą kai kurios savivaldybės yra pasitvirtinusios tvarką, kai Socialinės paramos skyrius už kai kuriuos asmenis sumoka privalomąjį sveikatos draudimo mokestį.

Siūlė rašyti raštus

"Mes tokios tvarkos neturime. Sveikatos draudimo mokesčio įmokų tikrai nėra tarp mūsų teikiamos paramos rūšių. Tačiau kviečiu merginos artimuosius ateiti pas mane pasikalbėti. Galbūt rasime būdų, kaip padėti", – kvietė Mažeikių, kur yra deklaruota R.Kiaulakytės gyvenamoji vieta, savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Kekytė.

Išgirdęs, į kokią keblią padėtį pateko nuo žaibo iškrovos nukentėjusi mergina, pagalbą siūlė ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

"Jokių išimčių iš galiojančios privalomojo sveikatos draudimo tvarkos asmeniškai nežinau. Būtinoji pagalba turėjo būti suteikta nemokamai, o toliau – tvarka, kaip ir kitiems žmonėms. Tačiau kiekvieną nelaimę reikia analizuoti individualiai ir galbūt valstybė ras būdų padėti", – vilties teikė A.Matulas.

Jis R.Kiaulakytės artimiesiems siūlė parašyti Sveikatos apsaugos ministerijai bei Seimo Sveikatos reikalų komitetui ir išdėstyti faktus apie susiklosčiusią situaciją.

"Gavę raštus galėsime surengti susitikimą su Ligonių kasų atstovais ir aiškintis, ką galima padaryti. Galbūt merginai vis dar priklauso nemokama būtinoji pagalba, tad tas sveikatos draudimas kol kas nė nereikalingas", – svarstė A.Matulas.

Žymės: žaibas
Mankšta padeda atgauti jėgas

Mankšta padeda atgauti jėgas

Tyrimus atlikę mokslininkai nustatė, kad sergantiems vėžiu kai kurie fiziniai pratimai palengvina simptomus, sustiprina organizmą ir teigiamai veikia vidinį pasaulį. Tyrimuose dalyvavusios moterys, po krūties vėžio gydymo, atliko judėjimo -...


Vokietija ir Prancūzija bando atsikratyti nepanaudotų vakcinų nuo "kiaulių gripo"

Kaip praneša Vokietijoje leidžiamas laikraštis Der Tagesspiegel, Vokietijoje nuo "kiaulių gripo" pasiskiepijo tik kas dešimtas gyventojas ir tai sukėlė tikrą galvos skausmą valdžiai, kuri skuba tartis su vakciną tiekiančia kompaniją...


Pavojingos net ir mažos alkoholio dozės

Pavojingos net ir mažos alkoholio dozės

Atlikę naujausius tyrimus Prancūzijos Nacionalinio onkologijos instituto mokslininkai paneigė teoriją, kad nedidelės alkoholio dozės yra naudingos sveikatai. Padaryta išvada, kad jeigu žmogus per dieną išgeria bent 125 ml vyno, rizika susirgti...


Prostatos vėžio taikinyje – ne tik vyresni vyrai

Patikrintas būdas laiku pastebėti prostatos vėžį – profilaktiniai PSA (prostatos specifinio antigeno) ir laisvo PSA tyrimai. Tuomet šios dažniausios vyrų onkologinės ligos gydymas gali būti efektyvus. Tik žmonos atidumas padėjo 48 metų...


"Įšvirkščiamas kaulas" - skubiam lūžių gydymui

"Įšvirkščiamas kaulas" - skubiam lūžių gydymui

Netgi smulkiems kaulų lūžiams sugyti gali prireikti mėnesių. Tačiau dabar Didžiosios Britanijos kompanija "RegenTec" tikisi pagreitinti gijimo procesą specialių baltų miltelių injekcija. Milteliai lūžusio kaulo dalis sujungs į vieną vos...


Asbesto poveikiui – didesnis dėmesys

Asbesto poveikiui – didesnis dėmesys

Siekiama apsaugoti visuomenę nuo riziką sveikatai keliančio asbesto kancerogeninio poveikio, kuris mokslininkų pripažintas ilgalaikiu ir ypač kenksmingu. "Iki šiol Lietuvoje nebuvo sistemingai renkama ir kaupiama informacija apie asbesto...


Ruduo atneša "liūdesio ligą"

Pageltus lapams, apima liūdesys, pritrūksta energijos - saulės šviesa ir šiluma lietuvių nelepina. Tačiau prieš pasinerdami į rudens melancholiją, susimąstykite - gal tas ruduo ne toks jau baisus? Gal jokios bėdos nėra, tik dangus griūva, kaip tam...


Gripas - klastinga liga, juokauti nepatariama

Gripas - klastinga liga, juokauti nepatariama

Prasidėjęs sergamumas gripu ir ūmiomis virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis specialistų nestebina, bet ir ypatingo optimizmo nekelia. Pirmieji šį rudenį pavieniai gripo atvejai užregistruoti Vilniuje ir Klaipėdoje, sužinojo ELTA Užkrečiamųjų...


Vokiečiai sukūrė "superViagrą"

Vokiečiai sukūrė "superViagrą"

Berlyno "Charite" klinikoje vykdomi Vokietijoje sukurto preparato, gydančio vyrų impotenciją, bandymai, praneša "Deutsche Welle". Teigiama, kad šis vien tik iš natūralių medžiagų pagamintas vaistas kai kuriais atvejais veikia...


Geriausi pasaulyje vidpadžiai, arba šlapios pėdos

Geriausi pasaulyje vidpadžiai, arba šlapios pėdos

Ar kada atkreipėte dėmesį į grindyse paliktą savo pėdos žymę? Sakysite, nėra reikalo basomis, šlapiomis kojomis šmirinėti po namus. Ir teisingai. Tačiau kartą per metus į savo pėdas žvilgtelėti atidžiau vis tik nepakenktų. Juk ši iš pirmo...


Kaip padėti sausoms akims

Rūpinamės savo oda ir plaukais, tačiau pamirštame akis. Ir sunerimstame tik tada, kai jos sunegaluoja. Apie sausų akių sindromą kalbamės su akių gydytoja Rasa Bagdoniene. - Kas yra sausų akių sindromas? - Tai simptomų visuma, kurie sukelia akies...


Žmones galima identifikuoti ir pagal kvapą

Žmones galima identifikuoti ir pagal kvapą

Kiekvieno asmens kvapas lygiai toks pat unikalus, kaip ir pirštų atspaudai, jo "suklastoti" neįmanoma, atskleidė JAV atliktas tyrimas.Monellio Cheminių pojūčių tyrimų centro Filadelfijoje specialistai nustatė, kad individualus kvapas,...


Ar vėžys puola silikonines gražuoles?

Ar vėžys puola silikonines gražuoles?

Jau keletą pastarųjų dešimtmečių krūtų implantai užima svarbią vietą pasaulinėje grožio industrijoje. Konservatyviomis vertybėmis pasižyminčioje Lietuvoje moterys, papuošusios savo kūną silikoninėmis grožybėmis, sulaukia įvairių atsiliepimų.


Daugėja skundų dėl psichologinės prievartos darbe

Šiemet sumažėjo žūčių darbe, tačiau padaugėjo skundų dėl darbo ir poilsio laiko bei psichologinės prievartos. 2010-ųjų sausio-gegužės mėnesiais, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, žūčių darbe sumažėjo beveik 28 proc.: šiemet...


Išsiaiškino, kad yra "gimęs žudyti"

Neuromokslininkas, pastaruosius 20 metų tyrinėjantis žudikų smegenis, nustebo pamatęs savo smegenų tyrimo rezultatus. Kaip skelbia portalas NPR, neuromokslininkas Jimas Fallonas, sužinojęs, kad jo giminės iš tėvo pusės dažnai kalėjo už...


Žmogaus smegenys turi "teksto numatymo funkciją"

Tai galėtų paaiškinti, kodėl kartais sugebame užbaigti kitų žmonių pradėtą sakinį - mokslininkai atrado, kad smegenys turi teksto numatymo funkciją. Panaši funkcija būna mobiliuosiuose telefonuose, praneša "Telegraph". Mokslininkų...


Merdinčiųjų aimanos medikų nesujaudino

Biržų rajono greitosios pagalbos tarnybos medikai atsisakė padėti žiaurią avariją patyrusiems šešiems vyrams. Merdinčius sužalotuosius prie pat Lietuvos sienos gelbėjo iš trijų Latvijos vietovių suvažiavę gydytojai. Prie Latvijos sienos esančiame...


Ką garsus futurologas Ray Kurzweil veikia kompanijoje Google? Kuria dirbtinį intelektą

Ką garsus futurologas Ray Kurzweil veikia kompanijoje Google? Kuria dirbtinį intelektą

Išradėjas ir futurologas Ray Kurzweil dar 2012 metų gruodžio mėnesį buvo priimtas dirbti į Google. Daug kas bandė įsivaizduoti, kuo gi jis ten užsiima iš tikrųjų, tačiau apie geriausiai gali papasakoti pats Ray Kurzweil.


Rusijos neįgalieji patiria didesnę atskirtį ir prievartą nei SSSR laikais

BBC gavo šokiruojančių prievartos prieš neįgaliuosius įrodymų. Manoma, kad didelė dalis iš 13 milijonų negalią turinčių Rusijos gyventojų kenčia nuo smurto ir neigiamo požiūrio. Daugybė neįgaliųjų negali išeiti iš kalėjimais virtusių savo namų,...


5 vyrų savybės, su kuriomis moterys nesitaiksto

Tobulų žmonių nėra, todėl reikia susitaikyti su partnerio keistenybėmis. Tačiau yra savybių, kurios moteris varo iš proto, o užmerkti akių ir toleruoti partnerio ydas tampa nebeįmanoma. Tinginys ir apsileidęs vyras - tikrai ne svajonių jaunikis....


Pristatytas metinis pranešimas apie Lietuvos gyventojų sveikatingumą ir sveikatos politiką

Spalio pradžioje LR Seime Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas Juozas Pundzius pristatė Nacionalinės sveikatos tarybos metinį pranešimą apie Lietuvos žmonių sveikatą ir lėtinių neinfekcinių ligų kontrolės klausimus. Ši LR Seimo įsteigta ir...


Nebėra eilių atlikti sąnarių protezavimą

Net keliose šalies ligoninėse susidėvėjusį sąnarį galima pakeisti dirbtiniu nelaukiant, kaip būdavo anksčiau, net kelerius metus. Pagal dabar galiojančią tvarką pacientas gali pasirinkti ligoninę, kurioje minėtos eilės yra trumpiausios. Nebeliko...


ES ministrai tarsis dėl bakterinių žarnyno infekcijų protrūkio

Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ministrai antradienį susirinks į neeilinį pasitarimą dėl žmonių gyvybių nusinešusio bakterijų Escherichia coli sukeliamų žarnyno infekcijų protrūkio ir jo pasekmių daržovių bei vaisių augintojams, pirmadienį...


Vitaminai ir mineralai gali sumažinti riziką susirgti pūslės vėžiu

Žurnale "Cancer Causes and Control" paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad karotenoidai, niacinas (vitaminas B5), tiaminas (vitaminas B1) ir vitaminas D vyresniems žmonėms gali sumažinti riziką susirgti pūslės vėžiu. Mokslininkai nurodo,...


Indo vidaus organai išdėstyti atvirkščiai

Vienam Indijos gyventojai gydytojai pranešė, kad visi jo vidaus organai išdėstyti atvirkščiai. Gydytojai mano, jog 64 metų vyras gali būti vienintelis žmogus pasaulyje, kurio vidaus organai išdėstyti taip, tarsi į juos žiūrėtum per veidrodį. Tokia...


Tyrimai brangesni už sveikatą

Tyrimai brangesni už sveikatą

Brangius magnetinio rezonanso, kompiuterinės tomografijos bei kitus tyrimus gydymo įstaigos iki šiol atlikdavo pagal poreikį. Pastaruoju metu jis nuolat augo. Be to, dažna ligoninė įsigijo modernios, itin brangios aparatūros. Valstybinės ligonių...


Mokestis už gydymą – lyg caro įvestas barzdos mokestis

Mokestis už gydymą – lyg caro įvestas barzdos mokestis

Žmonės ir taip prispausti mokesčių, o siūlančiųjų naujovę teigimu, apmokestintas vaistų receptas, gydytojo konsultacija, lovadieniai ligoninėje padėtų atsikratyti be reikalo ieškančiųjų medikų pagalbos. KŽ klausė eilinių žmonių ir specialistų...


Kodėl moterys neatsispiria linksmiems vyrams?

Kodėl moterys neatsispiria linksmiems vyrams?

Dauguma partnerio ieškančių vienišų moterų pažinčių skelbimuose kaip būtiną sąlygą nurodo gerą jo humoro jausmą. Taip yra todėl, kad turintys humoro jausmą vyrai joms atrodo protingesni, nors humoro jausmas nėra tiesiogiai susijęs su intelektu,...


Kuriamas kertinis elementas dirbtinėms smegenims: vėl galima pasinaudoti evoliucijos pavyzdžiu

Kuriamas kertinis elementas dirbtinėms smegenims: vėl galima pasinaudoti evoliucijos pavyzdžiu

Mokslininkai jau seniai svajoja apie kompiuterį, kuris veiktų taip pat, kaip žmogaus smegenys. Smegenys, lyginant su kompiuteriais, sunaudoja kur kas mažiau energijos, ir svarbiausia – jos gali mokytis pačios, jų nereikia programuoti.


Lietuvos humanitarinė pagalba Ukrainos nepasiekė

Lietuvos humanitarinės pagalbos siunta nuo pandeminio gripo nukentėjusiai Ukrainai penktadienį popiet nebuvo išskraidinta. Penktadienio popietę planuotas karinių oro pajėgų "Spartan" skrydis su kroviniu buvo atšauktas, BNS patvirtino...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9