Vasario 20d. Ketvirtadienis

Žaibo nutrenktai klaipėdietei - privalomojo sveikatos draudimo spąstai

Peržiūrų skaičius: 21076
Žaibo nutrenktai klaipėdietei - privalomojo sveikatos draudimo spąstai

Mėnesiui į komą nugramzdinęs žaibo trenksmas – ne vienintelė neganda, užklupusi Klaipėdos ligoninėje gydomą merginą. Rima Kiaulakytė pateko į valdžios suregztus privalomojo sveikatos draudimo spąstus. Net ir būdama komos būsenos mergina turi mokėti ligonių kasoms, kad nuo jos nenusigręžtų medikai.

Nelaimė tykojo pliaže

Klaipėdoje gyvenančiai iš Mažeikių kilusiai 23 metų R.Kiaulakytei prieš mėnesį nutikusi nelaimė sukrėtė visą šalį.

Mergina su savo vaikinu Dariumi ir dar keliais draugais liepos 13-osios vakarą leido laiką Latvijos miestelio Nida paplūdimyje. Staiga dangus pradėjo niauktis, horizonte pasirodė žaibų blyksniai, todėl kompanija staigiai susirinko daiktus ir patraukė automobilių link.

Tuo metu žaibas ir trenkė į R.Kiaulakytę. Mergina iškart prarado sąmonę. Jos vaikinas Darius bandė išsikviesti Latvijos medikus, tačiau jų nesulaukęs Rimą paguldė ant galinės automobilio sėdynės ir išrūko Lietuvos sienos link.

Liepojos plente tarp Palangos oro uosto ir Monciškių skubančiam Dariui kelią užstojo nuvirtęs medis. Jį supjaustyti buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai, kurie suskubo padėti ir merginai – darė jai dirbtinį kvėpavimą bei širdies masažą. Netrukus atvyko ir greitosios pagalbos medikai. Jie merginą nuvežė į Klaipėdos ligoninę. Ištikta komos Rima buvo paguldyta į Intensyviosios terapijos skyrių.

Judina rankas

Pirmąją savaitę, anot merginos gyvenimo draugo, ji sveiko gana sparčiai, tačiau vėliau prasidėjo plaučių uždegimas. Laimei, ir jį pavyko įveikti.

"Jai jau geriau. Rima pajudina kojas, sukioja galvą, šiek tiek pakelia rankas", – džiaugėsi beveik visą mėnesį merginą slaugęs ir kone paromis greta leidęs Darius.

Vakar mergina iš Intensyviosios terapijos skyriaus buvo perkelta į Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių.

"Ji yra kažkiek sąmoninga, tačiau iš komos galutinai dar neatsigavo. Kartais Rima pati bando kramtyti bananą, iš šaukštelio atsigerti vandens. Gydytojai sakė, kad jai ligoninėje dar reikės praleisti kokius tris mėnesius", – atsiduso vaikinas.

Bėda – per parą

Nors R.Kiaulakytė pradėjo sveikti, ją užklupo kitos negandos – mergina susidūrė su valdžios sukurta absurdiška tvarka, kuri yra nenaudingiausia pacientams.

Klaipėdos universitete Rekreacijos ir turizmo katedroje mokslus baigusi Rima pastaruosius metus dirbo viešbučio "Ararat" administratore.

Tačiau ji su draugu Dariumi nusprendė išvykti dirbti į Norvegiją, todėl liepos 12 dieną savo noru išėjo iš darbo. O liepos 13-osios vakarą į ją trenkė žaibas, ilgam paguldęs į ligoninės lovą.

"Suprantama, kad Rima per dieną neįstojo į Darbo biržą, niekur neįsidarbino, todėl dabar ji yra socialiai neapdrausta", – žodžių į vatą nevyniojo nuo savo merginos nė per žingsnį nesitraukiantis Darius.

Privalomasis sveikatos draudimas yra trijų rūšių: arba jį moka darbdavys, arba valstybė, arba savanoriškai pats žmogus.

Brolis žuvo avarijoje

"Kadangi dabar Rima negali nei įsidarbinti, nei įstoti į Darbo biržą, telieka pačiai mokėti privalomąjį sveikatos draudimą – 72 litus per mėnesį. Pirmąją įmoką jau sumokėjau. Tačiau ligoninėje teks gulėti dar tris mėnesius, paskui laukia ilgas reabilitacijos procesas, todėl reikės ne vienos ir ne dviejų tokių įmokų, o pinigais nelyja. Manau, kad turi būti kažkokių išimčių", – vylėsi iš komos bundančios merginos draugas.

23 metų vaikinas pats tik šiemet baigė mokslus, niekur nedirba, o planai išvažiuoti į Norvegiją žlugo. Rimos tėvai – pensininkai.

"Aš juos puikiai suprantu, nors jie padeda kuo gali. Bet jiems patiems reikia išlaikyti butą, kažkaip išgyventi. Rima turėjo brolį, tačiau jis praėjusiais metais žuvo avarijoje", – apie nepavydėtiną situaciją pasakojo Darius, kurį patį šiuo metu remia jo brolis.

Gresia didelės išlaidos

"Jei sveikatos draudimas už merginą nebus mokamas, gresia didelės gydymo išlaidos", – tik konstatavo Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojo medicinai pareigas laikinai einantis Ramūnas Vaina.

Mergina socialiai drausta yra iki rugpjūčio 12 dienos, nes iki tada g dalioja arbdavio sumokėti mokesčiai.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Salvija Andriušienė patvirtino, jog sveikatos draudimo įmoka už R.Kiaulakytę yra sumokėta, tad ji socialiai apdrausta bus iki rugpjūčio 31 dienos. O toliau? "Jei pagerės sveikata, mergina galės registruotis Darbo biržoje. Jei ne, reikės toliau savanoriškai mokėti privalomąjį sveikatos draudimą. Dar viena išeitis – medikai galėtų parengti dokumentus merginos nedarbingumo lygiui nustatyti ir tuomet ją socialiai draustų valstybė", – aiškino S.Andriušienė.

"Yra taip, kaip yra"

Tačiau nė viena iš jos pasiūlytų išeičių R.Kiaulakytei netinka.

Mergina per mėnesį tikrai nepasveiks tiek, kad galėtų užsiregistruoti Darbo biržoje. "Mes registruojame tik darbingus darbingo amžiaus žmones. Todėl ši mergina oficialiai bedarbe galėtų tapti tik po reabilitacijos ir jei jai nebūtų nustatytas nedarbingumo lygis. Žmogiškai mes visi ją suprantame, bet yra taip, kaip yra", – pečiais gūžčiojo Mažeikių, kur mergina yra deklaravusi gyvenamąją vietą, darbo biržos direktorės pavaduotoja Rita Jurkūnienė.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Vitkauskas teigė, jog darbingumo lygis negali būti vertinamas tol, kol nebaigtas gydymas ir reabilitacija.

Tačiau jis pasiūlė išeitį – esą kai kurios savivaldybės yra pasitvirtinusios tvarką, kai Socialinės paramos skyrius už kai kuriuos asmenis sumoka privalomąjį sveikatos draudimo mokestį.

Siūlė rašyti raštus

"Mes tokios tvarkos neturime. Sveikatos draudimo mokesčio įmokų tikrai nėra tarp mūsų teikiamos paramos rūšių. Tačiau kviečiu merginos artimuosius ateiti pas mane pasikalbėti. Galbūt rasime būdų, kaip padėti", – kvietė Mažeikių, kur yra deklaruota R.Kiaulakytės gyvenamoji vieta, savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Kekytė.

Išgirdęs, į kokią keblią padėtį pateko nuo žaibo iškrovos nukentėjusi mergina, pagalbą siūlė ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

"Jokių išimčių iš galiojančios privalomojo sveikatos draudimo tvarkos asmeniškai nežinau. Būtinoji pagalba turėjo būti suteikta nemokamai, o toliau – tvarka, kaip ir kitiems žmonėms. Tačiau kiekvieną nelaimę reikia analizuoti individualiai ir galbūt valstybė ras būdų padėti", – vilties teikė A.Matulas.

Jis R.Kiaulakytės artimiesiems siūlė parašyti Sveikatos apsaugos ministerijai bei Seimo Sveikatos reikalų komitetui ir išdėstyti faktus apie susiklosčiusią situaciją.

"Gavę raštus galėsime surengti susitikimą su Ligonių kasų atstovais ir aiškintis, ką galima padaryti. Galbūt merginai vis dar priklauso nemokama būtinoji pagalba, tad tas sveikatos draudimas kol kas nė nereikalingas", – svarstė A.Matulas.

Žymės: žaibas

Plauk rankas - saugok gyvybes

Dar antikos laikais pastebėta, kad rankų plovimas ir aplinkos valymas padeda išvengti infekcinių susirgimų ir mirčių. Apie 1850 m. Vienoje dirbęs akušeris ginekologas Ignacas Zemelveisas, atlikęs empirinius stebėjimo tyrimus, nustatė, kad...


Klaipėdos apskrities odontologams – Nacionalinės pažangos premijos laureato patirtis

Balandžio 22 d. Palangos viešbučio "Vanagupė" konferencijų salėje Nacionalinės Jaunimo pažangos premijos laureatas med. dr. Tomas Linkevičius ves mokymus "Implantų protezavimas: nuo pavienių vainikėlių iki CAD/CAM...


Kirmėlių sukelta trichinelioze susirgo penki žmonės

Kirmėlių sukelta trichinelioze susirgo penki žmonės

Kauno apskrityje šiais metais užregistruoti pirmieji penki trichineliozės atvejai, informuoja Kauno visuomenės sveikatos centras. Trečiadienį iš Kauno 2-osios klinikinės ligoninės gauta informacija, kad šia kirmėlių sukelta liga susirgo du Kauno...


18-metę persekioja psichikos liga. Kur ieškoti pagalbos?

Vieniems – nedarbas, kitiems, kurie jį turi, – kasdienė įtampa. Nuolat patiriamas stresas ir dvasiniai sukrėtimai. Tai – didėjančio sergamumo psichikos ligomis priežastys. Tačiau jas galima įveikti, nes šiandien psichiatrija daug...


Daugelis vis dar nežino, kaip saugiai vartoti antibiotikus

Sveikatos specialistų teigimu, Lietuvoje kasmet daugėja žmonių, žinančių ir suprantančių apie šalutinį neigiamą antibiotikų poveikį. Vis dėlto tokių pacientų – dar mažuma. Daugelis gydydamiesi antibiotikais neskiria pakankamai dėmesio, kad...


Seksualumą atspindi mėgstamas skaičius

Gal ir ne visi žino, kad iš skaičiaus-talismano galima atspėti žmogaus seksualinius pomėgius. O jei neturite skaičiaus-talismano, tada tiesiog iš mėgstamo skaičiaus. O jei jūsų mėgstamas skaičius - dviženklis ar net triženklis, tai norint suprasti...


Skirkite šiek tiek laiko sau - nuimkite įtampą masažuokliais

Skirkite šiek tiek laiko sau - nuimkite įtampą masažuokliais

Kasdien skubėdami neretai pamirštame pasirūpinti savimi. O kartais reikia tiek nedaug... Pristatome tris nuostabus masažuoklius: kaklo, akių, veido ir paakių. Kaklo masažuoklio malonus atpalaiduojantis masažas stimuliuoja kraujo apytaką ir...


Dietų veiksmingumo tyrimas: laimėjo Atkinso dieta

Amerikiečiai tyrė keturias populiariausias svorio metimo dietas ir nustatė, kad moterys numeta svorio beveik du kartus daugiau laikydamosi mažiausiai angliavandenių turinčios Atkinso dietos, praneša "Reuters". "Dauguma sveikatos...


D. Grybauskaitė: padėtis sveikatos apsaugos sistemoje liūdna

Padėtis sveikatos apsaugos sistemoje yra gana liūdna, reformos čia jau turėjo būti padarytos, o ne tik apie jas tik galvojama, pažymėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį susitikusi su laikinuoju sveikatos apsaugos ministru Algiu Čapliku....


Kiaulių gripą sunkiau pakelia žmonės su lėtinėmis ligomis

Pabrėždami įsitikinimą, kad kiaulių gripas nėra pavojingesnis nei įprastinis gripas, Jungtinių Amerikos Valstijų sveikatos apsaugos pareigūnai teigia, kad nuo lėtinių negalavimų kenčiantys žmonės sunkiau pakelia naująjį gripą nei sveiki. Pasak jų,...


Pagerbti geriausieji gydymo įstaigų vadovai

Vilniuje iškilmingai pagerbti respublikinio konkurso "Metų vadovas 2010" nugalėtojai. Jo metu asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų kolektyvai ir pacientai renka įstaigų vadovus, praėjusiais metais labiausiai prisidėjusius...


Australijos mokslininkai atrado geną, žudantį vėžį

Australijos mokslininkai atrado geną, žudantį vėžį

Australijos biologai teigia nustatę geną, kurį galima būtų panaudoti kovoje su vėžiu. Melburno Džono Monašo universiteto tyrinėtojai teigia radę geną, kuris atsakingas už ląstelės veiklos "įjungimą" ir "išjungimą"....


Psichologas: socialiniai tinklai neskurdina bendravimo

Itin sparčiai plintantys socialiniai tinklai jų vartotojų gyvenime sukuria pridėtinę vertę, o ne daro žalą, tvirtina socialinės psichologijos ekspertas, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas dr. Visvaldas Legkauskas. "Socialinių tinklų...


Mokslininkai surado būdą kaip galima atstatyti nervines ląsteles

Mokslininkai surado būdą kaip galima atstatyti nervines ląsteles

JAV Veik Foresto universitetas (Wake Forest University School of Medicine) pranešė, jog jų mokslininkams pavyko paskatinti nervinių ląstelių regeneraciją, tam panaudojant labai jau neįprastą medžiagą - žmogaus plaukus iš artimiausios kirpyklos....


Po komos – naujo gyvenimo pamokos

Po komos – naujo gyvenimo pamokos

Vaikščioti, kalbėti, valgyti. Vilnietei Raimondai Galvanauskienei visko reikia mokytis iš naujo. Gyvenimą aukštyn kojomis apvertė skaudi avarija, po kurios moteris daugiau nei du mėnesius gulėjo komos būsenos. Šiandien R.Galvanauskienė kasdienių...


Kas sieja migreną ir galvos smegenų insultą?

Kas sieja migreną ir galvos smegenų insultą?

Migrena yra dažna jauno ir vidutinio amžiaus žmonių liga, kuriai būdingas priepuolinio pobūdžio pasikartojantis, įvairaus intensyvumo pulsuojantis, dažnai vienpusis galvos skausmas, neretai lydimas pykinimo ir vėmimo. Migrenos skausmo priepuolis...


Ligos Lietuvoje diagnozuojamos nuotoliniu būdu

Ligos Lietuvoje diagnozuojamos nuotoliniu būdu

Lietuvos gydytojai ir patologijos specialistai žmogaus audinių, ląstelių ir organų tyrimus gali analizuoti per atstumą. Šią galimybę padeda įgyvendinti Valstybiniame patologijos centre (VPC) įdiegtas inovatyvus interneto konferencijų sprendimas....


Dirbtiniu būdu apvaisinamos poros įspėtos dėl gėrimo

Ekspertai įspėjo, kad poros, bandančios pastoti dirbtiniu būdu, gali stipriai sumažinti savo galimybes, jei per savaitę išgeria maždaug butelį vyno, praneša BBC. Jei abu partneriai išgeria šešis standartinius alkoholinių gėrimų vienetus (maždaug...


Nacionalinis kraujo centras kaltinamas dėl nekokybiško kraujo

Vilniaus greitosios pagalbos ligoninė teigia nustačiusi, kad Nacionalinis kraujo centras jai pardavęs neleistiną kraują, t.y. su dvigubai mažesniu hemoglobino kiekiu, dėl ko jų ligoniams esą galėjo grėsti mirties pavojus. Prieš pusmetį ištyrusi iš...


Ignalinos rajone paskelbta gripo epidemija

Ignalinos rajone antradienį paskelbta gripo pandemija. Keturiose mokyklose nevyks pamokos. "Atšaukiami masiniai renginiai bei stabdomas ugdymo procesas Ignalinos rajono gimnazijoje, Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinėje, Didžiasalio...


Birželio mėnesį poros labiausiai šėlsta

Britų mokslininkų manymu, birželis – pats seksualiausias metų mėnuo. Šiltos dienos, atviri drabužiai, žvaigždėtos naktys ir daugybę galimybių mylėtis pievelėje ar kuriame nors kitame gamtos prieglobstyje. Pasak mokslininkų, taip yra dėl...


Knarkaliams - nemokami patarimai

Knarkaliams - nemokami patarimai

Pirmadienį per 20 žmonių dėl juos varginančio diskomforto - knarkimo - atvyko nemokamai pasikonsultuoti su Klaipėdos apskrities ligoninės (KAL) Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus medikais. Akciją, kurios metu medikai apžiūrėjo pacientus ir...


14 meilės taisyklių vienišoms moterims

Gražu, kai mylime. Juokinga, kai pasibaigus susižavėjimui ar aistrai atakuojame savo buvusį vaikiną skambučiais. Kaip likus vienai rečiau suklysti? Portalas glamour.com sudarė psichologų, santykių ekspertų ir kitų specialistų patarimų sąrašą, kaip...


Pusantrų metų vaikui persodinta širdis

Pusantrų metų vaikui persodinta širdis

Antradienį Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio Mi-8 įgula iš Klaipėdos vaikų ligoninės į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas skraidino transplantologų komandą ir donoro širdį, praneša Krašto apsaugos...


Randų nepaliekančios operacijos: apendikso šalinimas per... burną

Randų nepaliekančios operacijos: apendikso šalinimas per... burną

Jei jums kada nors tektų gydyti apendicitą, yra neblogi šansai, jog po operacijos neliks jokio išorinio rando. Gydytojai jau pabandė ir sėkmingai atliko pirmąją pasaulyje apendikso šalinimo operaciją per paciento burną.


"Aconitum" į vaistų iš biologiškai aktyvių medžiagų kūrimą investuos 3 mln. litų

Maisto papildus ir homeopatinius vaistus gaminanti bendrovė "Aconitum" kuria vaistus iš biologiškai aktyvių medžiagų, kurių poveikis turėtų prilygti sintetiniams preparatams. Į projektą investuojama 3 mln. litų iš kurių 1,76 mln. litų...


Elektroninis psichoterapeutas: "Kuo galiu padėti?"

Elektroninis psichoterapeutas: "Kuo galiu padėti?"

Žmonės seniai svajoja sukurti dirbtinį intelektą, identišką žmogiškajam, tačiau ši svajonė niekada netaps realybe. Žinoma, galima sėkmingai modeliuoti žmogaus reakcijas į tai, kas susiję su ritualais, papročiais, etiketu, tačiau esama ir...


Granatai – naujas "ginklas" kovojant su auksiniu stafilokoku

Granatai jau kuris laikas laikomi itin vertingu vaisiumi, tačiau mokslininkai iš Kingstono universiteto Londone teigia, kad jis gali padėti susidorojant su itin sunkiais šiuolaikinės medicinos iššūkiais. Prof. Declan Naughton vadovaujama...


Vertinant patrauklumą vyrų nuomonės sutampa, o moterų - ne

Kodėl vienos moterys yra daugiau, kitos - mažiau žavios? Vyrai šiuo klausimu daugiau ar mažiau sutaria. Tuo tarpu kiekviena moteris paprastai turi savo nuomonę apie tai, kas jas žavi vyruose, teigiama Wake Forest Universiteto psichologo...


Priekabių ieškančiam jūsų viršininkui tiesiog trūksta kompetencijos

Turite nuolat priekabių ieškantį viršininką? Galbūt jus paguos naujo tyrimo rezultatai, kurie rodo, kad viršininkai, kurie jaučiasi nekompetentingi, "išsilieja" ant kitų darbuotojų, nes taip nori sumažinti savo nepilnavertiškumo jausmą,...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9