Spalio 22d. Penktadienis

Žaibo nutrenktai klaipėdietei - privalomojo sveikatos draudimo spąstai

Peržiūrų skaičius: 21076
Žaibo nutrenktai klaipėdietei - privalomojo sveikatos draudimo spąstai

Mėnesiui į komą nugramzdinęs žaibo trenksmas – ne vienintelė neganda, užklupusi Klaipėdos ligoninėje gydomą merginą. Rima Kiaulakytė pateko į valdžios suregztus privalomojo sveikatos draudimo spąstus. Net ir būdama komos būsenos mergina turi mokėti ligonių kasoms, kad nuo jos nenusigręžtų medikai.

Nelaimė tykojo pliaže

Klaipėdoje gyvenančiai iš Mažeikių kilusiai 23 metų R.Kiaulakytei prieš mėnesį nutikusi nelaimė sukrėtė visą šalį.

Mergina su savo vaikinu Dariumi ir dar keliais draugais liepos 13-osios vakarą leido laiką Latvijos miestelio Nida paplūdimyje. Staiga dangus pradėjo niauktis, horizonte pasirodė žaibų blyksniai, todėl kompanija staigiai susirinko daiktus ir patraukė automobilių link.

Tuo metu žaibas ir trenkė į R.Kiaulakytę. Mergina iškart prarado sąmonę. Jos vaikinas Darius bandė išsikviesti Latvijos medikus, tačiau jų nesulaukęs Rimą paguldė ant galinės automobilio sėdynės ir išrūko Lietuvos sienos link.

Liepojos plente tarp Palangos oro uosto ir Monciškių skubančiam Dariui kelią užstojo nuvirtęs medis. Jį supjaustyti buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai, kurie suskubo padėti ir merginai – darė jai dirbtinį kvėpavimą bei širdies masažą. Netrukus atvyko ir greitosios pagalbos medikai. Jie merginą nuvežė į Klaipėdos ligoninę. Ištikta komos Rima buvo paguldyta į Intensyviosios terapijos skyrių.

Judina rankas

Pirmąją savaitę, anot merginos gyvenimo draugo, ji sveiko gana sparčiai, tačiau vėliau prasidėjo plaučių uždegimas. Laimei, ir jį pavyko įveikti.

"Jai jau geriau. Rima pajudina kojas, sukioja galvą, šiek tiek pakelia rankas", – džiaugėsi beveik visą mėnesį merginą slaugęs ir kone paromis greta leidęs Darius.

Vakar mergina iš Intensyviosios terapijos skyriaus buvo perkelta į Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių.

"Ji yra kažkiek sąmoninga, tačiau iš komos galutinai dar neatsigavo. Kartais Rima pati bando kramtyti bananą, iš šaukštelio atsigerti vandens. Gydytojai sakė, kad jai ligoninėje dar reikės praleisti kokius tris mėnesius", – atsiduso vaikinas.

Bėda – per parą

Nors R.Kiaulakytė pradėjo sveikti, ją užklupo kitos negandos – mergina susidūrė su valdžios sukurta absurdiška tvarka, kuri yra nenaudingiausia pacientams.

Klaipėdos universitete Rekreacijos ir turizmo katedroje mokslus baigusi Rima pastaruosius metus dirbo viešbučio "Ararat" administratore.

Tačiau ji su draugu Dariumi nusprendė išvykti dirbti į Norvegiją, todėl liepos 12 dieną savo noru išėjo iš darbo. O liepos 13-osios vakarą į ją trenkė žaibas, ilgam paguldęs į ligoninės lovą.

"Suprantama, kad Rima per dieną neįstojo į Darbo biržą, niekur neįsidarbino, todėl dabar ji yra socialiai neapdrausta", – žodžių į vatą nevyniojo nuo savo merginos nė per žingsnį nesitraukiantis Darius.

Privalomasis sveikatos draudimas yra trijų rūšių: arba jį moka darbdavys, arba valstybė, arba savanoriškai pats žmogus.

Brolis žuvo avarijoje

"Kadangi dabar Rima negali nei įsidarbinti, nei įstoti į Darbo biržą, telieka pačiai mokėti privalomąjį sveikatos draudimą – 72 litus per mėnesį. Pirmąją įmoką jau sumokėjau. Tačiau ligoninėje teks gulėti dar tris mėnesius, paskui laukia ilgas reabilitacijos procesas, todėl reikės ne vienos ir ne dviejų tokių įmokų, o pinigais nelyja. Manau, kad turi būti kažkokių išimčių", – vylėsi iš komos bundančios merginos draugas.

23 metų vaikinas pats tik šiemet baigė mokslus, niekur nedirba, o planai išvažiuoti į Norvegiją žlugo. Rimos tėvai – pensininkai.

"Aš juos puikiai suprantu, nors jie padeda kuo gali. Bet jiems patiems reikia išlaikyti butą, kažkaip išgyventi. Rima turėjo brolį, tačiau jis praėjusiais metais žuvo avarijoje", – apie nepavydėtiną situaciją pasakojo Darius, kurį patį šiuo metu remia jo brolis.

Gresia didelės išlaidos

"Jei sveikatos draudimas už merginą nebus mokamas, gresia didelės gydymo išlaidos", – tik konstatavo Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojo medicinai pareigas laikinai einantis Ramūnas Vaina.

Mergina socialiai drausta yra iki rugpjūčio 12 dienos, nes iki tada g dalioja arbdavio sumokėti mokesčiai.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Salvija Andriušienė patvirtino, jog sveikatos draudimo įmoka už R.Kiaulakytę yra sumokėta, tad ji socialiai apdrausta bus iki rugpjūčio 31 dienos. O toliau? "Jei pagerės sveikata, mergina galės registruotis Darbo biržoje. Jei ne, reikės toliau savanoriškai mokėti privalomąjį sveikatos draudimą. Dar viena išeitis – medikai galėtų parengti dokumentus merginos nedarbingumo lygiui nustatyti ir tuomet ją socialiai draustų valstybė", – aiškino S.Andriušienė.

"Yra taip, kaip yra"

Tačiau nė viena iš jos pasiūlytų išeičių R.Kiaulakytei netinka.

Mergina per mėnesį tikrai nepasveiks tiek, kad galėtų užsiregistruoti Darbo biržoje. "Mes registruojame tik darbingus darbingo amžiaus žmones. Todėl ši mergina oficialiai bedarbe galėtų tapti tik po reabilitacijos ir jei jai nebūtų nustatytas nedarbingumo lygis. Žmogiškai mes visi ją suprantame, bet yra taip, kaip yra", – pečiais gūžčiojo Mažeikių, kur mergina yra deklaravusi gyvenamąją vietą, darbo biržos direktorės pavaduotoja Rita Jurkūnienė.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Vitkauskas teigė, jog darbingumo lygis negali būti vertinamas tol, kol nebaigtas gydymas ir reabilitacija.

Tačiau jis pasiūlė išeitį – esą kai kurios savivaldybės yra pasitvirtinusios tvarką, kai Socialinės paramos skyrius už kai kuriuos asmenis sumoka privalomąjį sveikatos draudimo mokestį.

Siūlė rašyti raštus

"Mes tokios tvarkos neturime. Sveikatos draudimo mokesčio įmokų tikrai nėra tarp mūsų teikiamos paramos rūšių. Tačiau kviečiu merginos artimuosius ateiti pas mane pasikalbėti. Galbūt rasime būdų, kaip padėti", – kvietė Mažeikių, kur yra deklaruota R.Kiaulakytės gyvenamoji vieta, savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Kekytė.

Išgirdęs, į kokią keblią padėtį pateko nuo žaibo iškrovos nukentėjusi mergina, pagalbą siūlė ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

"Jokių išimčių iš galiojančios privalomojo sveikatos draudimo tvarkos asmeniškai nežinau. Būtinoji pagalba turėjo būti suteikta nemokamai, o toliau – tvarka, kaip ir kitiems žmonėms. Tačiau kiekvieną nelaimę reikia analizuoti individualiai ir galbūt valstybė ras būdų padėti", – vilties teikė A.Matulas.

Jis R.Kiaulakytės artimiesiems siūlė parašyti Sveikatos apsaugos ministerijai bei Seimo Sveikatos reikalų komitetui ir išdėstyti faktus apie susiklosčiusią situaciją.

"Gavę raštus galėsime surengti susitikimą su Ligonių kasų atstovais ir aiškintis, ką galima padaryti. Galbūt merginai vis dar priklauso nemokama būtinoji pagalba, tad tas sveikatos draudimas kol kas nė nereikalingas", – svarstė A.Matulas.

Žymės: žaibas

Ar vėžys puola silikonines gražuoles?

Ar vėžys puola silikonines gražuoles?

Jau keletą pastarųjų dešimtmečių krūtų implantai užima svarbią vietą pasaulinėje grožio industrijoje. Konservatyviomis vertybėmis pasižyminčioje Lietuvoje moterys, papuošusios savo kūną silikoninėmis grožybėmis, sulaukia įvairių atsiliepimų.


Mokėti gaivinti yra būtina: kaip išgelbėti žmogaus gyvybę?

Mokėti gaivinti yra būtina: kaip išgelbėti žmogaus gyvybę?

Operatyviai, neretai net ne mediko, o bet kokios profesijos šalia esančio žmogaus suteikta pirmoji pagalba yra neįkainojamos vertės, nes labai paprastu būdu galima išgelbėti gyvybę. Atnaujinti gaivinimo standartai šį veiksmą daro dar efektyvesnį....


Kaip matuoti kraujospūdį

Kaip matuoti kraujospūdį

Norint pasimatuoti kraujospūdį, nebūtina skubėti į polikliniką ar vaistinę. Įsigijus kraujospūdžio aparatą, tą galima padaryti ir namuose. Tik reikėtų žinoti keletą svarbių dalykų. Kraujospūdžio matuoklių yra mechaninių, pusiau automatinių bei...


Ministru paskirtas R.Šukys žada tęsti reformas sveikatos srityje

Naujai paskirtas sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys tikina, kad nekeis šios srities reformų kurso, nepasiduos spaudimui atsisakyti pertvarkų, tik pataisys pastebėtas klaidas. Pirmadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko ir daugiau...


Reabilitacijos centre - ikiteisminis tyrimas dėl viešųjų pirkimų

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamų valstybės tarnybai veikų, susijusių su galimai neskaidriais viešaisiais pirkimais viešojoje įstaigoje - Panevėžio miesto fizinės medicinos...


Vaiko agresija: kaip suvaldyti?

Vaiko agresija: kaip suvaldyti?

"Kiekvienas gali supykti - tai lengva. Bet supykti tiek, kiek reikia, ir dėl tos priežasties, dėl kurios reikia, - tą sugeba ne kiekvienas." (Aristotelis) Jeigu jūsų vaikas pasidarė šiurkštus, grasina jums, skriaudžia kitus vaikus,...


Į vaistines gena ir peršalimai, ir širdies negalavimai

Į vaistines gena ir peršalimai, ir širdies negalavimai

Per karščius į vaistines atskuba ir turintieji širdies problemų, ir persišaldę ar įvairių uždegimų kamuojami žmonės. "Karščiai ypač sunkus metas žmonėms, turintiems širdies negalavimų. Perkami magnio, kalio preparatai, kurie būtini atkurti...


Per Kalėdas traumas patyrusių žmonių gydymas Vilniaus teritorinei ligonių kasai kainuos apie 100 tūkst. litų

Per ilgąjį Kalėdų savaitgalį dėl slidžių gatvių traumas patyrė beveik pusė tūkstančio žmonių, esančių Vilniaus teritorinės ligonių kasos zonoje. Jų gydymas ir reabilitacija kainuos apie 100 tūkst. litų.Daugiausia gatvėse traumuotųjų buvo Vilniaus...


Didelis kraujospūdis susijęs su vitamino D nepakankamumu

Amerikiečių mokslininkai nustatė, jog mažas 25-hidroksivitamino D kiekis kraujyje yra susijęs su didesne rizika, jog tokiam asmeniui išsivystys padidėjęs kraujospūdis. 25-hidroksivitaminą D žmogaus kepenys sukuria iš žarnyne absorbuoto arba odoje...


Izraelis nupirks vakcinos nuo pandeminio gripo visiems šalies gyventojams

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu trečiadienį nurodė sveikatos apsaugos institucijoms sukaupti vakcinos nuo pandeminio gripo atsargas, kurių pakaktų visiems 7,5 mln. šalies gyventojų, pranešė vyriausybės vadovo kanceliarija. Šis sprendimas...


Mankšta padeda atgauti jėgas

Mankšta padeda atgauti jėgas

Tyrimus atlikę mokslininkai nustatė, kad sergantiems vėžiu kai kurie fiziniai pratimai palengvina simptomus, sustiprina organizmą ir teigiamai veikia vidinį pasaulį. Tyrimuose dalyvavusios moterys, po krūties vėžio gydymo, atliko judėjimo -...


Huntingtono ligos pradžia siejama su defektų turinčios DNR atkūrimu

Huntingtono ligos pradžia siejama su defektų turinčios DNR atkūrimu

Huntingtono liga – paveldimas neurodegeneracinis sutrikimas, jau pažeidęs beveik 30 tūkst. amerikiečių, yra nepagydoma ir mirtina. JAV Valstybinio sveikatos instituto direktorius medicinos daktaras Elias A. Zerhounis teigia, kad...


Pasaulyje paminėta tarptautinė kovos su AIDS diena

Gruodžio 1 d. visame pasaulyje minima tarptautinė kovos su AIDS diena. Naujausia statistika rodo, kad per pastaruosius penkerius metus mirtingumas nuo ŽIV/AIDS pasaulyje sumažėjo 10 proc. Manoma, kad prie situacijos gerėjimo labiausiai prisidėjo...


Dar du nauji kiaulių gripo atvejai - susirgo dvi vilnietės

Lietuvos AIDS centro laboratorijoje patvirtinti dar du vadinamojo kiaulių gripo atvejai. Šia liga susirgo dvi vilnietės. Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro duomenimis, 1987 m. gimusi vilnietė šių metų birželio 29-liepos 9 d....


Studija: pėdos turi savo kalbą

Britų psichologas sako atradęs naują kūno kalbą, kuria žmonės naudojasi perduodami tam tikrus signalus savo kojomis. Akių kontaktas ir kūno kalba jau ilgą laiką pripažįstami galinčiais išduoti sukčiavimą, nervingumą ar potraukį pašnekovui, rašoma...


Medikai įspėja apie artėjančią gripo bangą

Medikai įspėja apie artėjančią gripo bangą

Gydytojai pastebi, kad jau ir Lietuvoje yra patvirtintų susirgimų gripu. Pasak Vilniaus universiteto Vaikų ligų klinikos gydytojo profesoriaus Vytauto Usonio, efektyviausias būdas išvengti gripo – skiepytis. Tai padaryti, pasak jo, dar ne...


Kinijos pamokos: kaip nesusidaužyti širdies

Iš tarptautinio kardiologijos kongreso Šanchajuje grįžusiai Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų konsultantei radiologei doc. Nomedai Valevičienei įsiminė ne tik profesinės naujienos, bet ir kinų gyvensenos ypatumai, padedantys...


Nuo neįgalumo išgelbėjo osteopatas

Nuo neįgalumo išgelbėjo osteopatas

Skausmas ir gydytojas privertė moterį prisiminti seniai pamirštą avariją. Tik netradicinis gydymo būdas ir jos pačios pastangos išvadavo moterį nuo daugelį metų varginusių skausmų ir grėsusio neįgalumo.


Nimesilis gali būti pavojingas

Europos vaistų agentūra rekomenduoja nimesulido nebevartoti skausmingam osteoartritui gydyti. Dėl šios lėtinės būklės gali padidėti ilgalaikio gydymo rizika, nulemianti kepenų pažeidimus. Tyrė trejus metus Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų...


R.Šukys: griežtas antkainių taikymas duoda rezultatų – vaistai toliau pinga

R.Šukys: griežtas antkainių taikymas duoda rezultatų – vaistai toliau pinga

Nuo pavasario pradėti taikyti apribojimai maksimaliems prekybos antkainiams vaistinėse duoda rezultatų – iki tol kasmet augusios vaistų kainos pradėjo kristi. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) atlikti sisteminiai tyrimai parodė,...


Nemirtingumas – jau po 20 metų

Pasitelkiant nanotechnologijas ir apie žmogaus kūno veikimo principus surinktas žinias, žmogus jau po 20 metų galėtų būti nemirtingas. 61-erių amerikietis Ray'us Kurzweilas, jau ir anksčiau pranašavęs naujų technologijų erą, teigia, kad mūsų...


Regeneracinės medicinos taikinyje - odos purkštuvai bei organų spausdintuvai

Regeneracinės medicinos taikinyje - odos purkštuvai bei organų spausdintuvai

Odos purkštuvai, organų spausdintuvai, kamieninių ląstelių milteliai. Biochemikas Alan'as Russell'as tiki, jog tokie įrankiai gali tapti standartiniais karo medicinoje. Odos purkštuvais būtų gydomi nudegimai. Organų spausdintuvai galėtų...


Mokslininkai atrado trumparegystės geną

Mokslininkai atrado trumparegystę sukeliantį geną ir teigia, kad per dešimtmetį gali akinius paversti istorija. Dėl padidėjusio akies obuolio kylanti trumparegystė dažniausiai pradeda vystytis vaikystėje Vaikystėje duoti specialūs akių lašiukai...


Kodėl svarbu tinkamas oras patalpuose?

Kodėl svarbu tinkamas oras patalpuose?

Ar žinote, kad Išsausėjus orui namuose, oda greičiau sensta ir sausėja, džiūsta nosies gleivinė ir akys, lengviau pernešami virusai. Taigi namuose būtina drėgmė, padedanti išlaikyti sveiką odos spalvą ir stangrumą, užkirsti kelią kvėpavimo takų...


A.Čaplikas: žengiame pirmąjį realų žingsnį, įgyvendinant sveikatos sistemos pertvarką

Šiandien LR Vyriausybė iš esmės pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) didžiųjų šalies ligoninių tinklo vizijai, padiktuotai apskričių naikinimo bei ekonominės situacijos. Vyriausybės pasitarimo metu SAM gavo pavedimą rengti atitinkamus...


Pradedami reguliuoti vaistų antkainiai

Nuo ketvirtadienio įsigalioja įstatymas, pagal kurį bus reguliuojami vaistų antkainiai. Valdžia sako, kad dėl to vaistai atpigs, o gamintojai ir farmacininkai tvirtina, kad bus priešingai ir vaistai brangs. Ateityje vaistinėse atsiras ir ekranai,...


Geopatogeninis spinduliavimas neigiamai veikia sveikatą

Geopatogeninis spinduliavimas neigiamai veikia sveikatą

"Erzinančios linijos", apie kurias prabilta XVIII amžiaus pradžioje, apima visą žemės rutulį. Linijos, į kurias reaguoja paprasta virgulė, išnyra iš žemės paviršiaus ir visiškai nesusilpnėdamos kyla labai aukštai, net per visus...


Plokščiapadžius nuo skausmų išvaduos implantas

Plokščiapadžių vargams atėjo galas – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) pritaikytas naujas šios ligos gydymo būdas. Praėjusio penktadienio rytą 13 metų pacientei įstatytas čiurnos implantas. Vos dešimt minučių trukusi operacija...


Su vėžiu kovojama į žmogaus organizmą įterpiant aukso grūdelius

Su vėžiu kovojama į žmogaus organizmą įterpiant aukso grūdelius

Šiaulių ligoninės onkologai sako, kad trys auksiniai trupinukai į ligonio organizmą, tiksliau prie auglio, patalpinami tam, kad geriau būtų matyti , kur "šauti" spinduliais, žudančiais piktybinio naviko ląsteles. Gydymo procese naudojamo...


Multivitaminai gali sumažinti širdies ligų riziką

Be to, jei vitamino E dešimt metų suvartojama daugiau kaip 215 miligramų per dieną, tai siejama su 28 procentais mažesne rizika mirti nuo širdies ligų, teigiama tyrimo ataskaitoje, kurią paskelbė žurnalas "American Journal of...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila