Balandžio 10d. Penktadienis

Vyrai praranda savo lytį, perspėja mokslininkai

Peržiūrų skaičius: 19720
Vyrai praranda savo lytį, perspėja mokslininkai

Tai, kad vyrai - silpnoji lytis, patvirtina visame pasaulyje atlikti tyrimai. Mokslininkai skambina pavojaus varpais: dėl chemiškai užterštos aplinkos "išreguliuotų" hormonų sukeltos feminizacijos visoje planetoje stebimi fiziologiniai vyriškos lyties stuburinių gyvūnų pokyčiai. Vyriškumo praradimas gresia ir žmonėms.

Naujasis D. Britanijos nevyriausybinės organizacijos "CHEMTrust", siekiančios apsaugoti žmones ir laukinius gyvūnus nuo žalingų chemikalų, tyrimas liudija, kad cheminė tarša, pažeidžianti genitalijas ir gebėjimą susilaukti palikuonių, iškreipė evoliucijos eigą, rašo britų dienraštis "The Independent".

Įvairiose pasaulio šalyse atliekami moksliniai tyrimai liudija, kad vyriškosios lyties atstovams gresia pavojus, o šio proceso pasekmių žmonėms ir laukiniams gyvūnams neįmanoma numatyti. "CHEMTrust" tyrimas liudija, kad nemažai buityje ir gamyboje naudojamų chemikalų feminizuoja kiekvienos stuburinių klasės vyriškos lyties atstovus, pradedant žuvimis, baigiant žinduoliais, įskaitant ir žmones. Dienraščio teigimu, šio tyrimo išvadas remia ir kai kurie žymiausi pasaulio mokslininkai, skambinantys pavojaus varpais dėl žalingų chemikalų keičiamos evoliucijos eigos.

Šio tyrimo rezultatai patvirtina neseniai JAV mokslininkų paskelbtas išvadas, kad moterims, kurios nėštumo metu gyveno chemikalais užterštoje aplinkoje, gimsta berniukai su "mažesniais ir feminizuotais lytiniais organais", rašo "The Independent".

Komentuodama "CHEMTrust" paskelbto tyrimo išvadas, buvusi D. Britanijos vyriausybės patarėja chemikalų poveikio sveikatai klausimais Gwynne Lyons sakė, kad grėsmė kyla "esminiams vyriškumo įrankiams".

Pasak specialistų, žmonės ir laukiniai gyvūnai pastaraisiais dešimtmečiais susiduria su daugiau nei 100 000 naujų chemikalų. Europos Komisija oficialiai pripažino, kad 99 proc. jų naudojimas nėra "adekvačiai reguliuojamas", o apie 85 proc. jų nėra tinkamos naudojimo saugumo informacijos.

Dauguma šių chemikalų dėl poveikio hormonams laikomi "endokrinų ardytojais", arba lyties slopintojais. Tarp jų yra maisto produktų pakuotėse, kosmetikos gaminiuose, kūdikių priežiūros produktuose naudojamų ftalatų, balduose ir elektrotechnikos gaminiuose esančių priešgaisrinių medžiagų, nors ir uždraustų, bet maisto pramonėje ir aplinkoje vis dar paplitusių polichlorintų bifenilų ir įvairiausių pesticidų.

"CHEMTrust" tyrimas remiasi daugiau nei 250 įvairiose pasaulio šalyse atliktų mokslinių studijų išvadomis, atskleidžiančiomis chemikalų poveikį įvairiausioms laukinės gyvūnijos rūšims, pradedant vandenynų gelmėse gyvenančiais banginiais ir Arkties regione įsikūrusiais baltaisiais lokiais, baigiant padangėje sklandančiais sakalais bei ereliais.

"Visų stuburinių klasių, įskaitant žuvis, varliagyvius, roplius, paukščius ir žinduolius, vyriškos lyties atstovus veikia aplinkoje esantys chemikalai. Daugelio stuburinių atstovų feminizacija jau yra plačiai išplitęs reiškinys. Visi stuburiniai turi panašius evoliucijos suformuotus lytinių hormonų receptorius, todėl vienos rūšies stebėjimų duomenys gali pasitarnauti nagrinėjant cheminio užterštumo keliamą pavojų kitų rūšių atstovams, įskaitant ir žmones", - teigiama tyrimo išvadose.

Žuvys su chemikalų poveikiu susiduria ne tik per jais užterštą maistą, bet ir plaukdamos užterštais vandenimis - šios medžiagos į jų organizmą patenka per žiaunas. Nustatyta, kad pusės Britų salų upėse gyvenančių žuvų patinėlių sėklidėse aptikta besivystančių kiaušinėlių, kai kuriose upių atkarpose tokiu būdu savo lytį yra pradėję keisti visi kuojų patinėliai. Pasak specialistų, iš dalies dėl tokio poveikio žuvims kalti į aplinką patekę moteriški hormonai - dažniausiai iš netinkamai tvarkomų atliekų vietų, rašo "The Independent". Buvo nustatyta, kad 75 proc. buitinių atliekų perdirbimo darbų metu į aplinką patenka feminizuojančiu poveikiu pasižyminčių cheminių medžiagų. Toks efektas buvo nustatytas gėlavandenių žuvų populiacijose Japonijoje ir Benine bei Šiaurės ir Viduržemio jūrose, Osakos įlankoje ir vakarinėje JAV pakrantėje pagautų jūros žuvų rūšyse.

Šiemet Floridos universiteto (JAV) mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad 40 proc. visų cukranendrių rupūžių - itin atsparios rūšies, kuri jau tapo Australijos rykšte - patinėlių, gyvenančių intensyvios žemdirbystės rajonuose, tapo hermafroditai. Dar 20 proc. jų buvo kiek mažiau paveikti feminizacijos. Panašią intensyvios žemdirbystės ir lyties pokyčių sąsają atskleidė ir Kanados mokslininkai, tyrę šiaurėje gyvenančių leopardinių varlių populiacijas. Jie įtaria, kad tokį efektą gali sukelti pesticidai.

Nustatyta, kad dėl pesticidų poveikio Floridos aligatorių patinai kenčia nuo žemo testosterono ir didesnio estrogenų lygio. Jų sėklidės dažnai būna pakitusios, peniai - mažesni, o reprodukcijos funkcija - sutrikusi. Floridoje tokių fiziologinių pokyčių mokslininkai aptiko ir kaimaninių vėžlių patinuose, apie panašius pokyčius pranešama ir iš Didžiųjų ežerų regiono, kur aplinka užteršta daugiau nei 400 skirtingų chemikalų. Ten gyvenantys baltųjų kirų ir sakalų keleivių patinėliai gamina moterišką baltymą, kuris naudojamas gaminant kiaušinių trynius, o baltagalviai ereliai vargiai begali daugintis smarkiai cheminėmis medžiagomis užterštose vietose.

Cardiffo universiteto mokslininkai nustatė, kad prie pietvakarių Anglijoje esančių atliekų perdirbimo vietų gyvenančių varnėnų, lesančių moteriškais hormonais užterštus kirminus, smegenyse yra pakitimų, dėl kurių pasikeitė jų čiulbėjimo tembras ir ypatumai.

Du trečdaliai Sitkoje (Aliaska) gyvenančių ilgauodegių elnių turi nepakankamai išsivysčiusias sėklides, nustatyta, kad pakitęs jų ragų augimas. Lygiai toks pat kiekis baltauodegių elnių patinų Montanos valstijoje (JAV) turi genitalinių pakitimų. Hormonus ardančiais chemikalais užterštuose Pietų Afrikos regionuose gyvenančios kanos - jaučių pošeimio dykaraginiai žinduoliai - turi pakitusias sėklides, o kai kuriose šalies dalyse dryžuotųjų laukinių pelių patinėliai išvis nebegamina spermos.

Kitoje planetos pusėje, Arktyje, buvo aptikta baltųjų lokių - hermafroditų. Jie turi ir penius, ir vaginas. Kitų patinų organizme buvo aptikta didelė koncentracija feminizuojančių medžiagų. Nustatyta, kad tirti baltieji lokiai gamina mažiau spermos, jų genitalijos sumažėjusios.

Tokių pavyzdžių "CHEMTrust" tyrime pateikiama labai daug. Ekseterio universiteto (D. Britanija) endokrininių sutrikimų specialistas profesorius Charlesas Tyleris tvirtina, kad šiame dokumente pateikti įrodymai verčia skambinti pavojaus varpais. Vienas žymiausių pasaulyje feminizacijos efektą sukeliančių chemikalų ekspertų daktaras Pete'as Myersas jam pritaria. "Mes metėme prieš tiksliai subalansuotą hormonų sistemą 100 000 chemikalų, tad neverta stebėtis, kai matome tam tikras rimtas pasekmes. Tai sukėlė patį greičiausią žmonijos istorijoje evoliucijos vyksmą", - sakė jis.

Feminizaciją skatinančios cheminės medžiagos daro poveikį ir žmonėms. Naujas Ročesterio universiteto (JAV) mokslininkų tyrimas atskleidė, kad didesnį ftalatų lygį turinčioms moterims padidėja rizika pagimdyti berniukus su nenusileidusiomis sėklidėmis ir mažesnėmis genitalijomis. Tokie berniukai pasižymi ir klasikiniu feminizacijos požymiu - mažesniu atstumu tarp išeinamosios angos ir genitalijų, rašo "The Independent".

Mokslininkai nustatė, kad smarkiai feminizaciją sukeliančiais chemikalais užterštuose Kanados, Rusijos ir Italijos regionuose mergaičių gimsta dvigubai daugiau, nei berniukų. Teigiama, kad būtent cheminių medžiagų poveikiu būtų galima aiškinti mįslingai pasikeitusį gimusių berniukų ir mergaičių skaičiaus santykį. Statistika liudija, kad paprastai 100 mergaičių gimsta 106 berniukai, tačiau dabar santykis keičiasi. Apskaičiuota, kad vien tik JAV ir Japonijoje yra gimę 250 000 kūdikių, kurie statistiškai turėjo būti ne mergaitės, o berniukai.

20 pasaulio šalių atlikti tyrimai taip pat liudija apie smarkiai per 50 pastarųjų metų pasikeitusį vyrų spermos kiekį. Spermatozoidų skaičius viename spermos mililitre sumažėjo nuo 150 iki 60 mln. Pasak Mičigano universiteto (JAV) profesoriaus Nilo Basu, tai tik esąs dar vienas įtikinamas įrodymas, kaip tokie pokyčiai atsiliepia žmonėms.

Žymės: vyrai , vyriškumas

JAV sukurta vaistams skirta piliulė su mikrosiųstuvu

Bijote, kad vaistai gali pakenkti jūsų organizmui, ir dėl to jų negeriate? Šio motyvo ateityje teks atsisakyti, nes gydytojai galės sužinoti, ar jūs laikėtes paskirtų nurodymų, ar ne. Šiuo tikslu tikimasi panaudoti JAV mokslininkų sukurtą...


Kas sieja migreną ir galvos smegenų insultą?

Kas sieja migreną ir galvos smegenų insultą?

Migrena yra dažna jauno ir vidutinio amžiaus žmonių liga, kuriai būdingas priepuolinio pobūdžio pasikartojantis, įvairaus intensyvumo pulsuojantis, dažnai vienpusis galvos skausmas, neretai lydimas pykinimo ir vėmimo. Migrenos skausmo priepuolis...


Atrasti veiksmingesni vaistai nuo odos vėžio

Per konferenciją JAV Čikagoje pranešta, kad atrasti nauji vaistai gali pailginti pacientų, sergančių sunkesnės formos odos vėžiu, gyvenimą. Mokslininkų teigimu, vartodami piliules "Vemurafenib", pacientai gali išgyventi ilgiau nei gydomi...


Alytuje bus teikiama profesionali pagalba sergantiems Alzheimerio liga

Alzheimerio liga sergantiems pacientams Alytuje bus teikiamos kokybiškos ir prieinamos paslaugos. Įgyvendinus Europos Sąjungos (ES) finansuojamą Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro projektą, sergantieji Alzheimerio liga galės gauti...


Priklausomybė nuo technologijų keičia žmones

Ar socialiniame tinkle "Facebook" į draugų sąrašus įtraukti žmonės jums įdomesni nei tie, su kuriais tenka bendrauti realybėje? Ar pripratę prie didelės spartos interneto, pradedame nemėgti lėtesnio mąstymo vaikų? Ar kartais pagalvojate,...


Pasirengimo gripo pandemijai planas liko gulėti stalčiuose

Pasaulis gripo pandemijai pradėjo rengtis seniai, pirmosios jo prognozės pareikštos 2006 metais. Mes, atrodo tuo netikėjome. Ko nepadarėme ir ką galime padaryti dabar? Apie tai - pokalbis su Kauno medicinos universiteto profesoriumi Alvydu...


Daugėja skundų dėl psichologinės prievartos darbe

Šiemet sumažėjo žūčių darbe, tačiau padaugėjo skundų dėl darbo ir poilsio laiko bei psichologinės prievartos. 2010-ųjų sausio-gegužės mėnesiais, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, žūčių darbe sumažėjo beveik 28 proc.: šiemet...


Mažakraujystė

Mažakraujystė

Mažakraujystę galima nustatyti padarius kraujo tyrimą. Suradęs ligos priežastį gydytojas paskirs reikiamą gydymą. Pasirūpinkite, kad jūsų valgiaraštyje netrūktų produktų, kuriuose yra vitaminų ir mineralinių medžiagų, ypač geležies. Daugiau...


"Įšvirkščiamas kaulas" - skubiam lūžių gydymui

"Įšvirkščiamas kaulas" - skubiam lūžių gydymui

Netgi smulkiems kaulų lūžiams sugyti gali prireikti mėnesių. Tačiau dabar Didžiosios Britanijos kompanija "RegenTec" tikisi pagreitinti gijimo procesą specialių baltų miltelių injekcija. Milteliai lūžusio kaulo dalis sujungs į vieną vos...


Vaistas nuo genetinės ligos - gera kontracepcinė priemonė vyrams

Vaistas nuo genetinės ligos - gera kontracepcinė priemonė vyrams

Šiuo metu bandomas vaistas nuo retos genetinės ligos, atrodo, bus gera kontracepcijos priemonė, nes jis nepasižymi hormonams būdingu šalutiniu poveikiu. Vaistas, sukurtas žmonėms gydyti nuo vadinamosios Gošė ligos, labai pažeidžia spermatozoidus,...


Kaip išvengti kojų venų ligų?

Kaip išvengti kojų venų ligų?

Venų plėtimasis – vienas aktualiausių sveikatos sutrikimų. Silpnus venų vožtuvėlius paveldime, arba juos susilpnina netinkamas mūsų gyvenimo būdas. Į šį sutrikimą laiku nekreipiant dėmesio, vėliau gali prireikti net operacijos. Pajutus...


Akistata su kiaulių gripu neišgąsdino

"Menkas baubas", - taip pandeminį gripą įvertino Karo akademijos trečiakursis Tadas Gudavičius. Jis - vienas iš šešių kariūnų, kuriems praėjusį antradienį buvo patvirtinta vadinamojo kiaulių gripo diagnozė. Kiaulių gripo užkluptas...


Pilkoji smegenų medžiaga susitraukia, jei negeriama pakankamai vandens

Ekspertai įspėjo, kad jei negeriama pakankamai vandens, pilkoji smegenų medžiaga susitraukia, todėl mąstyti darosi sunkiau, praneša "Daily Mail". Tyrimų metu paaiškėjo, kad dehidratacija turi įtakos ne tik smegenų tūriui, bet ir jų...


Klaipėdos medikai dėl pertvarkos ketina streikuoti

Tarp uostamiesčio medikų - maištingos nuotaikos. Iki šiol gana pasyviai ligoninių pertvarką stebėję gydytojai nusprendė nebetylėti. Vakar Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) bendruomenė dėl ligoninių pertvarkos susitiko su miesto meru...


Medikai – tarp hepatito rizikos grupių

Šiais metais centras anoniminės apklausos būdu atliko virusinių hepatitų B ir C paplitimo tarp medikų tyrimus VUL "Santariškių klinikose". Iš 174 apklaustų medikų 42,5 proc. teigė yra tyręsi dėl hepatito B, o 26,4 proc. – dėl...


Seksualumą atspindi mėgstamas skaičius

Gal ir ne visi žino, kad iš skaičiaus-talismano galima atspėti žmogaus seksualinius pomėgius. O jei neturite skaičiaus-talismano, tada tiesiog iš mėgstamo skaičiaus. O jei jūsų mėgstamas skaičius - dviženklis ar net triženklis, tai norint suprasti...


Panaudotuose indų plovikliuose – vėžį sukeliančios medžiagos

Mokslininkai nustatė, kad tam tikros indų plovikliuose, skalbimo milteliuose, šampūnuose ir valymo priemonėse esančios cheminės medžiagos, patekę į nuotekas, tampa kancerogeninių junginių formavimosi šaltiniu. JAV mokslininkai pranešė gavę...


Tyrimas: "G taškas" – tik mitas

Vokiečių ginekologo Ernsto Grafenbergo 1950 m. tariamai atrasta moterų erogeninė zona, pavadinta "G tašku", tėra tik moterų fantazija, tvirtina D. Britanijoje atlikto tyrimo autoriai.Apklausę daugiau nei 1 800 moterų, specialistai priėjo...


Su Europos sveikatos draudimo kortele – saugiau

Vykstančiam į Europos Sąjungos (ES) šalis, taip pat į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną (Ekonominės erdvės šalys) bei Šveicariją privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam ar apsidraudusiam Lietuvos piliečiui svarbu turėti Europos sveikatos...


Genetiškai pakeisti uodai leis vaistus

Mokslininkai sukūrė genetiškai pakeistus uodus, kurie įkandimo metu galėtų suleisti žmogui vakciną nuo maliarijos. Ekspertų manymu, šis Japonijos mokslininkų pasiekimas kuriant "skraidančius vakcinuotojus" gali tapti nauju radikaliu...


Botoksas apriboja žmogaus gebėjimą jausti emocijas

Viena iš labiausiai paplitusių "atjauninimo" procedūrų - botokso injekcijos - pasižymi gerai žinomu šalutiniu poveikiu - jos trukdo gerai išreikšti emocijas. Tačiau dabar Wisconsin-Madison universiteto (JAV) mokslininkai paskelbė, jog...


Su vėžiu kovojama į žmogaus organizmą įterpiant aukso grūdelius

Su vėžiu kovojama į žmogaus organizmą įterpiant aukso grūdelius

Šiaulių ligoninės onkologai sako, kad trys auksiniai trupinukai į ligonio organizmą, tiksliau prie auglio, patalpinami tam, kad geriau būtų matyti , kur "šauti" spinduliais, žudančiais piktybinio naviko ląsteles. Gydymo procese naudojamo...


Nepatogią ligą įveikti įmanoma

Nepatogią ligą įveikti įmanoma

Kalbėti apie savo ligą jie vengia. Ir tik gydytojo kabinete nedrąsiai prisipažįsta, kad negali sulaikyti šlapimo. "Šia liga moterys serga du kartus dažniau nei vyrai. Ši bėda kamuoja ne tik vyresnes, bet neretai ir visai jaunas moteris",...


Gauta vakcinos nuo pandeminio gripo

Lietuva gavo 27 tūkst. dozių vakcinos nuo naujojo A tipo (H1N1) gripo viruso. Kas bus skiepijami ir kada, paaiškės po savaitės. Taip Eltai teigė sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Ieva Paulauskienė. "Įvykdėme pažadą, vakcina buvo...


Paracetamolį bus galima įsigyti tik su receptu

Paracetamolį bus galima įsigyti tik su receptu

Dėl padažnėjusių apsinuodijimų paracetamoliu, netrukus didesnį šio vaisto kiekį bus galima įsigyti tik su receptu. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas Mindaugas Būta sakė, kad tvarka keičiama siekiant stabdyti netinkamą savigydą....


Iš kamieninės ląstelės išauginta dalis dirbtinės širdies

Iš kamieninės ląstelės išauginta dalis dirbtinės širdies

Jungtinės Karalystės mokslininkams pavyko iš kamieninės ląstelės išauginti dalį dirbtinės širdies – širdies vožtuvą. Britų mokslininkams teko atlikti daugybę eksperimentų, kol pavyko iš kamieninių ląstelių gauti audinį, kuris veikia taip pat...


Ar jūsų prisiminimai tikri?

Ar jūsų prisiminimai tikri?

Vakar buvote vestuvėse. Ceremonija buvo graži, gėrimai ir maistas puikūs, šokiai tęsėsi iki paryčių. Bet žmonės sako, kad vakar jūs gulėjote ligoninėje, kaip ir pastarąsias dvi savaites ir jokiose vestuvėse nebuvote. Reiškinys, kai po smegenų...


Britų medikai, nepaisydami tėvų prašymo, leido mirti jų kūdikiui

Britų medikai, nepaisydami tėvų prašymo, leido mirti jų kūdikiui

Britų medikai, nepaisydami tėvų maldavimų, leido mirti sunkiai sergančiam kūdikiui, praneša agentūra AFP. Devynių mėnesių berniukas buvo atjungtas nuo kvėpavimo aparato. Londono apeliacinis teismas prieš tai leido medikams nutraukti mažyliui...


Lietuvoje atlikos dvi modernios operacijos

Lietuvos medikai pirmieji Baltijos šalyse atliko modernią operaciją dviem ligoniams, kurie ištisą parą buvo varginami smarkių ir vaistais neišgydomų viso kūno traukulių. Dėl jų sergantieji negalėdavo likti vieni. Tačiau modernią, bet brangią...


SAM raginama peržiūrėti verslą suvaržiusią tvarką

SAM raginama peržiūrėti verslą suvaržiusią tvarką

Ūkio ministerija abejoja sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintos naujos tvarkos pagrįstumu, pagal kurią ūkine komercine veikla galima verstis išskirtinai ūkinės komercinės paskirties patalpose. Ši pernai gruodžio pabaigoje įsigaliojusi...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9