Lapkričio 29d. Pirmadienis

Vyrai praranda savo lytį, perspėja mokslininkai

Peržiūrų skaičius: 19720
Vyrai praranda savo lytį, perspėja mokslininkai

Tai, kad vyrai - silpnoji lytis, patvirtina visame pasaulyje atlikti tyrimai. Mokslininkai skambina pavojaus varpais: dėl chemiškai užterštos aplinkos "išreguliuotų" hormonų sukeltos feminizacijos visoje planetoje stebimi fiziologiniai vyriškos lyties stuburinių gyvūnų pokyčiai. Vyriškumo praradimas gresia ir žmonėms.

Naujasis D. Britanijos nevyriausybinės organizacijos "CHEMTrust", siekiančios apsaugoti žmones ir laukinius gyvūnus nuo žalingų chemikalų, tyrimas liudija, kad cheminė tarša, pažeidžianti genitalijas ir gebėjimą susilaukti palikuonių, iškreipė evoliucijos eigą, rašo britų dienraštis "The Independent".

Įvairiose pasaulio šalyse atliekami moksliniai tyrimai liudija, kad vyriškosios lyties atstovams gresia pavojus, o šio proceso pasekmių žmonėms ir laukiniams gyvūnams neįmanoma numatyti. "CHEMTrust" tyrimas liudija, kad nemažai buityje ir gamyboje naudojamų chemikalų feminizuoja kiekvienos stuburinių klasės vyriškos lyties atstovus, pradedant žuvimis, baigiant žinduoliais, įskaitant ir žmones. Dienraščio teigimu, šio tyrimo išvadas remia ir kai kurie žymiausi pasaulio mokslininkai, skambinantys pavojaus varpais dėl žalingų chemikalų keičiamos evoliucijos eigos.

Šio tyrimo rezultatai patvirtina neseniai JAV mokslininkų paskelbtas išvadas, kad moterims, kurios nėštumo metu gyveno chemikalais užterštoje aplinkoje, gimsta berniukai su "mažesniais ir feminizuotais lytiniais organais", rašo "The Independent".

Komentuodama "CHEMTrust" paskelbto tyrimo išvadas, buvusi D. Britanijos vyriausybės patarėja chemikalų poveikio sveikatai klausimais Gwynne Lyons sakė, kad grėsmė kyla "esminiams vyriškumo įrankiams".

Pasak specialistų, žmonės ir laukiniai gyvūnai pastaraisiais dešimtmečiais susiduria su daugiau nei 100 000 naujų chemikalų. Europos Komisija oficialiai pripažino, kad 99 proc. jų naudojimas nėra "adekvačiai reguliuojamas", o apie 85 proc. jų nėra tinkamos naudojimo saugumo informacijos.

Dauguma šių chemikalų dėl poveikio hormonams laikomi "endokrinų ardytojais", arba lyties slopintojais. Tarp jų yra maisto produktų pakuotėse, kosmetikos gaminiuose, kūdikių priežiūros produktuose naudojamų ftalatų, balduose ir elektrotechnikos gaminiuose esančių priešgaisrinių medžiagų, nors ir uždraustų, bet maisto pramonėje ir aplinkoje vis dar paplitusių polichlorintų bifenilų ir įvairiausių pesticidų.

"CHEMTrust" tyrimas remiasi daugiau nei 250 įvairiose pasaulio šalyse atliktų mokslinių studijų išvadomis, atskleidžiančiomis chemikalų poveikį įvairiausioms laukinės gyvūnijos rūšims, pradedant vandenynų gelmėse gyvenančiais banginiais ir Arkties regione įsikūrusiais baltaisiais lokiais, baigiant padangėje sklandančiais sakalais bei ereliais.

"Visų stuburinių klasių, įskaitant žuvis, varliagyvius, roplius, paukščius ir žinduolius, vyriškos lyties atstovus veikia aplinkoje esantys chemikalai. Daugelio stuburinių atstovų feminizacija jau yra plačiai išplitęs reiškinys. Visi stuburiniai turi panašius evoliucijos suformuotus lytinių hormonų receptorius, todėl vienos rūšies stebėjimų duomenys gali pasitarnauti nagrinėjant cheminio užterštumo keliamą pavojų kitų rūšių atstovams, įskaitant ir žmones", - teigiama tyrimo išvadose.

Žuvys su chemikalų poveikiu susiduria ne tik per jais užterštą maistą, bet ir plaukdamos užterštais vandenimis - šios medžiagos į jų organizmą patenka per žiaunas. Nustatyta, kad pusės Britų salų upėse gyvenančių žuvų patinėlių sėklidėse aptikta besivystančių kiaušinėlių, kai kuriose upių atkarpose tokiu būdu savo lytį yra pradėję keisti visi kuojų patinėliai. Pasak specialistų, iš dalies dėl tokio poveikio žuvims kalti į aplinką patekę moteriški hormonai - dažniausiai iš netinkamai tvarkomų atliekų vietų, rašo "The Independent". Buvo nustatyta, kad 75 proc. buitinių atliekų perdirbimo darbų metu į aplinką patenka feminizuojančiu poveikiu pasižyminčių cheminių medžiagų. Toks efektas buvo nustatytas gėlavandenių žuvų populiacijose Japonijoje ir Benine bei Šiaurės ir Viduržemio jūrose, Osakos įlankoje ir vakarinėje JAV pakrantėje pagautų jūros žuvų rūšyse.

Šiemet Floridos universiteto (JAV) mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad 40 proc. visų cukranendrių rupūžių - itin atsparios rūšies, kuri jau tapo Australijos rykšte - patinėlių, gyvenančių intensyvios žemdirbystės rajonuose, tapo hermafroditai. Dar 20 proc. jų buvo kiek mažiau paveikti feminizacijos. Panašią intensyvios žemdirbystės ir lyties pokyčių sąsają atskleidė ir Kanados mokslininkai, tyrę šiaurėje gyvenančių leopardinių varlių populiacijas. Jie įtaria, kad tokį efektą gali sukelti pesticidai.

Nustatyta, kad dėl pesticidų poveikio Floridos aligatorių patinai kenčia nuo žemo testosterono ir didesnio estrogenų lygio. Jų sėklidės dažnai būna pakitusios, peniai - mažesni, o reprodukcijos funkcija - sutrikusi. Floridoje tokių fiziologinių pokyčių mokslininkai aptiko ir kaimaninių vėžlių patinuose, apie panašius pokyčius pranešama ir iš Didžiųjų ežerų regiono, kur aplinka užteršta daugiau nei 400 skirtingų chemikalų. Ten gyvenantys baltųjų kirų ir sakalų keleivių patinėliai gamina moterišką baltymą, kuris naudojamas gaminant kiaušinių trynius, o baltagalviai ereliai vargiai begali daugintis smarkiai cheminėmis medžiagomis užterštose vietose.

Cardiffo universiteto mokslininkai nustatė, kad prie pietvakarių Anglijoje esančių atliekų perdirbimo vietų gyvenančių varnėnų, lesančių moteriškais hormonais užterštus kirminus, smegenyse yra pakitimų, dėl kurių pasikeitė jų čiulbėjimo tembras ir ypatumai.

Du trečdaliai Sitkoje (Aliaska) gyvenančių ilgauodegių elnių turi nepakankamai išsivysčiusias sėklides, nustatyta, kad pakitęs jų ragų augimas. Lygiai toks pat kiekis baltauodegių elnių patinų Montanos valstijoje (JAV) turi genitalinių pakitimų. Hormonus ardančiais chemikalais užterštuose Pietų Afrikos regionuose gyvenančios kanos - jaučių pošeimio dykaraginiai žinduoliai - turi pakitusias sėklides, o kai kuriose šalies dalyse dryžuotųjų laukinių pelių patinėliai išvis nebegamina spermos.

Kitoje planetos pusėje, Arktyje, buvo aptikta baltųjų lokių - hermafroditų. Jie turi ir penius, ir vaginas. Kitų patinų organizme buvo aptikta didelė koncentracija feminizuojančių medžiagų. Nustatyta, kad tirti baltieji lokiai gamina mažiau spermos, jų genitalijos sumažėjusios.

Tokių pavyzdžių "CHEMTrust" tyrime pateikiama labai daug. Ekseterio universiteto (D. Britanija) endokrininių sutrikimų specialistas profesorius Charlesas Tyleris tvirtina, kad šiame dokumente pateikti įrodymai verčia skambinti pavojaus varpais. Vienas žymiausių pasaulyje feminizacijos efektą sukeliančių chemikalų ekspertų daktaras Pete'as Myersas jam pritaria. "Mes metėme prieš tiksliai subalansuotą hormonų sistemą 100 000 chemikalų, tad neverta stebėtis, kai matome tam tikras rimtas pasekmes. Tai sukėlė patį greičiausią žmonijos istorijoje evoliucijos vyksmą", - sakė jis.

Feminizaciją skatinančios cheminės medžiagos daro poveikį ir žmonėms. Naujas Ročesterio universiteto (JAV) mokslininkų tyrimas atskleidė, kad didesnį ftalatų lygį turinčioms moterims padidėja rizika pagimdyti berniukus su nenusileidusiomis sėklidėmis ir mažesnėmis genitalijomis. Tokie berniukai pasižymi ir klasikiniu feminizacijos požymiu - mažesniu atstumu tarp išeinamosios angos ir genitalijų, rašo "The Independent".

Mokslininkai nustatė, kad smarkiai feminizaciją sukeliančiais chemikalais užterštuose Kanados, Rusijos ir Italijos regionuose mergaičių gimsta dvigubai daugiau, nei berniukų. Teigiama, kad būtent cheminių medžiagų poveikiu būtų galima aiškinti mįslingai pasikeitusį gimusių berniukų ir mergaičių skaičiaus santykį. Statistika liudija, kad paprastai 100 mergaičių gimsta 106 berniukai, tačiau dabar santykis keičiasi. Apskaičiuota, kad vien tik JAV ir Japonijoje yra gimę 250 000 kūdikių, kurie statistiškai turėjo būti ne mergaitės, o berniukai.

20 pasaulio šalių atlikti tyrimai taip pat liudija apie smarkiai per 50 pastarųjų metų pasikeitusį vyrų spermos kiekį. Spermatozoidų skaičius viename spermos mililitre sumažėjo nuo 150 iki 60 mln. Pasak Mičigano universiteto (JAV) profesoriaus Nilo Basu, tai tik esąs dar vienas įtikinamas įrodymas, kaip tokie pokyčiai atsiliepia žmonėms.

Žymės: vyrai , vyriškumas

Gripas gali būti įveiktas visiems laikams?

Gripas gali būti įveiktas visiems laikams?

Kompanija Acambis neseniai sėkmingai baigė naujos universalios vakcinos nuo gripo bandymus, praneša BBC. Teigiama, jog naujoji vakcina būtų potenciali apsauga nuo visų A gripo atmainų. Naujoji vakcina skatina antikūnio proteinui (M2) gamybą. Šis...


Medikai pirmą kartą vienu metu atliko paciento veido ir rankų transplantaciją

Prancūzijoje medikai pirmą kartą vienu metu pacientui transplantavo veidą ir rankas. 30-mečiam vyrui atlikta operacija buvo sėkminga, pranešė Paryžiaus "Henri-Mondor" klinikos administracija, informuoja agentūra AFP. Operacijoje, kuri...


Iš virkštelės kraujo kamieninių ląstelių sukurti „dirbtiniai kaulai“

Iš virkštelės kraujo kamieninių ląstelių sukurti „dirbtiniai kaulai“

Granados (Ispanija) mokslininkai užpatentavo naują biomedžiagą, iš virkštelės kamieninių ląstelių, kurios dėka palengvins gamybą kaulinio audinio – dirbtinio kaulo. Medžiaga, kurią sudaro aktyvuotos anglies pluoštas, skatina ląstelių...


Vilniuje nuo sezoninio gripo mirė du žmonės

Vilniuje ketvirtadienį nuo sezoninio gripo sukeltų komplikacijų mirė du žmonės. Santariškių klinikose reanimacijoje šiuo metu dėl gripo komplikacijų guli apie dešimt sunkios būklės pacientų. 35 metų moteris užgeso Vilniaus greitosios pagalbos...


Idealios santuokos formulė

Idealios santuokos formulė

Jeigu jūs ir jūsų antroji pusė turite bent po du pomėgius, apsikabinate bent tris kartus per dieną, kartą per dieną prisipažįstate vienas kitam meilę ir dukart per mėnesį romantiškai pavakarieniaujate, - jūsų santuoka turi daug šansų būti...


Vitaminas C apsaugo senyvo amžiaus vyrų kaulus

Vitaminas C apsaugo senyvo amžiaus vyrų kaulus

"Senyvo amžiaus vyrai, vartojantys vaisių ir daržovių, gali apsisaugoti nuo kaulų nykimo, kuris gali lemti klubų lūžį", – teigia JAV mokslininkai. "Svarbu suvokti tai, kad kaulų tankis, jų būklė ir lūžio rizika yra susijusi su...


Lapkričio 19-oji – Tarptautinė nerūkymo diena

Tarptautinės kovos su vėžio liga draugijos ir įvairių pasaulio šalių gydytojų onkologų iniciatyva kiekvienais metais trečiasis lapkričio ketvirtadienis minimas kaip Tarptautinė nerūkymo diena. Šiemet tai lapkričio 19-oji diena. Minėjimo tikslas...


Stereoskopinis vaizdas pavojingas sveikatai

3D technologija vis plačiau naudojama įvairiuose gyvenimo sferose. Tačiau ji pasirodė ne tik naudinga, bet ir žalinga kai kuriems žmonėms. Daugelis buitinės elektronikos gamintojų jau susimąsto apie stereoskopinio vaizdo saugumą. Buvo nustatyta,...


JAV tiria galimą vaisto Alli žalą kepenims

FDA praėjusią savaitę atnaujino informaciją apie jos stebimus vaistus, kurie laikomi potencialiai žalingais, praneša nutraingredients-usa.com. Tarp naujų į šį sąrašą įtrauktų medikamentų yra ir orlistatas, kurį "GlaxoSmithKline" bendrovė...


Migdomieji ir antidepresantai padeda anksčiau numirti

Tabletės prarijimas gali atrodyti labai nebrangus malonumas, norint užsitikrinti tikrai ramią naktį. Tačiau ilgalaikės pasekmės gali būti kur kas brangesnės. Kaip praneša "Pinigų karta", tyrimai rodo, kad tiems, kurie geria migdomuosius,...


Tikisi senėjimą sustabdyti ties 50 metų riba

Šimtamečiai su penkiasdešimtmečių kūnu vieną dieną taps realybe, teigia Didžiosios Britanijos mokslininkai. Augant gyvenimo kokybei, daugiau kaip pusė šiuo metu gimusių kūdikių sulauks šimto metų, rašo BBC. Leedso universiteto Didžiojoje...


Onkologijos ateitis – radioterapija, teigia specialistai

Vienas iš trijų europiečių vėžiu suserga dėl savo gyvenimo būdo, rodo Europos vėžio ligų asociacijos duomenys. Kiekvienais metais onkologinės ligos diagnozuojamos 3 mln. europiečių. Barselonoje (Ispanija) pirmadienį prasidėjo 29-asis Europos...


Šventojoje rinksis sergantysi Parkinsono liga

Rugsėjo 4-6 dienomis, Šventojoje, sveikatos centre "Energetikas" vyks kasmetinė Lietuvos Parkinsono ligos draugijos organizuojama patirties mokykla. Jos metu draugijos nariai dalinsis patirtimi, mankštinsis ir sveikatos centro...


Knarkaliams - nemokami patarimai

Knarkaliams - nemokami patarimai

Pirmadienį per 20 žmonių dėl juos varginančio diskomforto - knarkimo - atvyko nemokamai pasikonsultuoti su Klaipėdos apskrities ligoninės (KAL) Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus medikais. Akciją, kurios metu medikai apžiūrėjo pacientus ir...


Kūno sandaros analizatoriai padeda pažinti savo kūną ir rūpintis savimi

Kūno sandaros analizatoriai padeda pažinti savo kūną ir rūpintis savimi

Dažnai išgirstame frazę - "bijau svertis". Nereikia savęs bijoti, save reikia pažinti ir išsikelti sau užduotis. Tam ir yra sukurti kūno kompozicijos analizatoriai. Pasaulinio garso japonų firma Tanita - lyderis medicininės svėrimo...


SAM į kritiką dėl reformos atsako priekaištais ligoninių vadovams

SAM į kritiką dėl reformos atsako priekaištais ligoninių vadovams

Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė teigia, kad ligoninių tinklo pertvarka yra naudinga ligoniams, ir į kritiką, neva kai kurios ligoninės neišsilaiko, atsako priekaištais ligoninių vadovams - esą šie nemoka vadovauti. Jos teigimu, dar...


Nauja vakcina nuo gripo bus purškiama į nosį

Mokslininkai baigia sukurti naują vakciną nuo gripo, kuri bus net tik geresnės kokybės, bet ir purškiama į nosį. Planuojama, kad ši skiepų naujovė - panašus į vaistus nuo slogos purškalas - pasirodys balandį. Projektas "FLUVACC" - vienas...


Dešimt neištikimybės požymių: kaip pagauti neišitikimą partnerį?

Jūsų santykiai atrodo stiprūs ir nuostabūs, bet kas jeigu grįžę namo ir prisėdę prie kompiuterio rastumėte dviprasmišką elektroninį laišką, kurį jūsų partneris išsiuntė bendradarbei? Britė Charlotte Ward, parašiusi knygą apie neištikimybę, turi ką...


Obstrukcinės miego apnėjos chirurginis gydymas

Obstrukcinės miego apnėjos chirurginis gydymas

Apnėja - graikų kalbos žodis, reiškiantis „nekvėpuojantis". Obstrukcinė miego apnėja (OMA) – tai liga, kai miegodamas žmogus trumpam (nuo 10 sekundžių ir daugiau) nustoja kvėpuoti. Miegant atsipalaiduoja gerklės raumenys, ir jie...


Kamieninių ląstelių terapija gydymo metu pažeidė inkstus

Mokslininkai perspėja, jog, gydant inkstų liga sergantį pacientą ir taikant kamieninių ląstelių terapiją, pirmą kartą susidurta su nauja komplikacija. Kamieninių ląstelių kultūra buvo suleista į inkstą, tačiau pagerėjimo nesulaukta. Vietoj to buvo...


Dešimt mums nesuprantamų žmogaus savybių

Mes esame ypač keistų būtybių atstovai. Nepaisant didžiausių mūsų pastangų, kai kurios keisčiausios mūsų silpnybės nepaklūsta logikai. Tačiau mokslui vis daugiau gilinantis į šias keistenybes, pamažu tampa aišku, jog tai, kas iš pirmo žvilgsnio...


Kodėl poros tampa panašios?

Priešingybės traukia. O galbūt atvirkščiai – panašių charakterių ir veido bruožų partneriai tampa tobula pora. Tačiau laikui bėgant partneriai pradeda ne tik toleruoti nepatinkančias mylimojo būdo savybes, tačiau ir tampa panašūs ne tik...


Svorį mažinantis vaistas kelia pavojų

Europos vaistų agentūra (EVA) paskelbė rekomendaciją, kad Europos Sąjungos valstybėse būtų uždrausta pardavinėti vaistą organizmo svoriui mažinti "Reductil". Gydytojams rekomenduojama neskirti, o vaistininkams - neparduoti vaistų, kurių...


Už "ne savo" ligonių gydymą moka iš savo kišenės

Panaikintų skyrių pacientus perėmusioms ligoninės tenka labdarių misija - tokia išvada peršasi pasikalbėjus su šių įstaigų vadovais. Dauguma specialistų vieningai lrt.lt tvirtino, kad didžiausią galvos skausmą kelia ne specialistų ir vietos, kur...


Krizė verčia parduoti kraują

Krizė verčia parduoti kraują

Šalies kraujo centruose padaugėjo žmonių, pageidaujančių tapti donorais už pinigus. Nors 40 litų vadinamoji kompensacija už sugaištą laiką - menka paspirtis, netekusieji darbo ir nuolatinių pajamų griebiasi jos tarsi skęstantis šiaudo. Pasak...


Medikai pakraupę nuo ministro užmačių

Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos (LGVS) atstovai šiandien mėgins sveikatos apsaugos ministrui Algiui Čaplikui įrodyti, kad sumanyta šalies ligoninių pertvarka atsisuks ne tik prieš medikus, bet ir prieš jų pagalbos laukiančius pacientus....


Santariškių klinikose - naujas onkologinių pacientų gydymo būdas

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Pilvo chirurgijos centro direktoriaus profesoriaus Kęstučio Strupo vadovaujama medikų komanda balandžio 7 d. pradėjo sunkiai sergančius onkologinius pacientus gydyti naujuoju būdu – taip...


Gimdos kaklelio vėžiui įveikti – patikimesni tyrimai

Uostamiestyje moterys ir gydytojai gali džiaugtis geresniais ir patikimesniais gimdos kaklelio vėžio tyrimų rezultatais. Klaipėdos apskrities ligoninė (KAL) įsigijo naujos kartos aparatą "Thinprep" gimdos kaklelio ikivėžiniams...


Kaip bendrauti su savo gydytoju?

Jeigu šiuo metu Jums pradėtas gydymas ir esate sutrikę dėl diagnozės ir nežinios, jeigu manote, kad Jums apsilankius pas gydytoją lieka vis daugiau klausimų, mes Jums patarsime, ko nepamiršti paklausti gydytojo ir kaip sutvarkyti santykius su juo,...


Senėjimą stabdančios technologijos. Aparatai, kurie pasižymi senėjimą stabdančiu poveikiu

Senėjimą stabdančios technologijos. Aparatai, kurie pasižymi senėjimą stabdančiu poveikiu

Šiame straipsnyje aptarsime dalį iš neitikėtino populiarumo sulaukusių grožio terapijos technologijų – tai impulsinės mikrosrovės, deimantinė mikrodermabrazija ir krioterapija. Mikrosrovių terapija – tai gydymas elektra. Mikrosrovių...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9