Liepos 12d. Sekmadienis

Už "ne savo" ligonių gydymą moka iš savo kišenės

Peržiūrų skaičius: 27056

Panaikintų skyrių pacientus perėmusioms ligoninės tenka labdarių misija - tokia išvada peršasi pasikalbėjus su šių įstaigų vadovais.

Dauguma specialistų vieningai lrt.lt tvirtino, kad didžiausią galvos skausmą kelia ne specialistų ir vietos, kur paguldyti sergančiuosius trūkumas, bet ydinga atsiskaitymo už suteikiamas paslaugas sistema, pagrįsta "lubų" principu.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo 2010 m. balandžio 1 d. Teritorinės ligonių kasos (TLK) nebeperka akušerijos paslaugų Šakių ligoninėje ir Anykščių rajono savivaldybės ligoninėje.

Taip pat nuo 2010 m. balandžio 1 d. TLK nebeperka chirurgijos paslaugų šiose Asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ): Prienų ligoninėje (uždarytas chirurginis-ginekologinis skyrius), Kaišiadorių ligoninėje (uždarytas nervų, chirurgijos skyriuje buvęs chirurgijos poskyris), Gargždų ligoninėje, Šilalės rajono ligoninėje, Naujosios Akmenės ligoninėje, Pakruojo ligoninėje, Ignalinos rajono ligoninėje, Molėtų ligoninėje Zarasų rajono savivaldybės Zarasų ligoninėje, Širvintų ligoninėje.

Ligonius guldo koridoriuose

 

Šiaulių ligoninės medicinos direktorės pavaduotojas chirurgijai Antanas Pauliukas pastebi, jog apskrityse panaikinus dalį ligoninių skyrių, pagalbos į ligoninės, kurioje dirba, specialistus kreipiasi iki 30 proc. daugiau negaluojančiųjų nei anksčiau.

Anot pašnekovo, jeigu stacionare vietų ligoniams dar vis pakanka, tai su ambulatoriniu gydymu kur kas prasčiau. Ženkliai išaugusiems ligonių srautams per mažas priimamasis, labai trūksta ir pačių pagelbėti galinčių specialistų.

Per mėnesį dabar vidutiniškai priimamajame apsilanko apie 4 tūkst. žmonių. Iš jų apie 1500 žmonių - rajonų gyventojai, likusieji - Šiaulių miesto gyventojai.

"Pati pagrindinė ir didžiausia problema - per mažas priėmimo skyrius. Jame dirba vienas terapeutas, vienas chirurgas, esant reikalui kviečiame neurologą. O žmonių srautas..." - kalbėjo A. Pauliukas.

Ilgametė Kauno 2-osios klinikinės ligoninės darbuotoja, Diagnostikos skyriaus vedėja, šiuo metu administratorės terapijai ir chirurgijai pareigas einanti Gražina Žiedelienė sako, jog po reformos pagalbos kreipiasi iki 20 proc. sergančiųjų daugiau. Dabar žmonės atvyksta ne tik Kauno, kaip anksčiau, bet ir iš Ariogalos, Jurbarko, Klaipėdos zonų.

"Pacientų pas mus visada buvo daug. Dabar mes jų turime labai daug, nebesutalpiname į palatas, guldome koridoriuose.

Nė vienam neatsakome būtinosios pagalbos, bet mūsų daktarai nesuspėja aptarnauti ligonių. Mes nesuspėjame padaryti to, ką gydytojas privalo padaryti. Pavyzdžiui, pirmadienį vien tik į mūsų skyrių buvo paguldyti 28 ligoniai. Ir taip kasdien, daugiau nei po 20 naujų žmonių, kuriuos reikia paguldyti.

Antplūdis didžiulis. Ligoninėje yra 4 skyriai, kurie nuolat yra užpildyti ir perpildyti", - informavo gydytoja.

Nors pacientų padaugėjo, finansavimas liko veik toks pats

Lrt.lt kalbintų ligonių vadovai pažymi, kad didžiausia problema vis dėlto yra ne tiek tai, kad su per mažomis specialistų pajėgomis tenka pasirūpinti išaugusių ligonių srautu, kiek nepakankamo apmokėjimo už suteiktas paslaugas klausimas.

"Už Pakruojo ir Akmenės ligonius ligonių kasos šiek tiek pamokėjo, bet daugiau tai yra nustatytos sutartinės kvotos ir jeigu tu daugiau ligonių gydai, pinigų niekas neduoda, o tai reiškia, kad gydome kitų ligonių sąskaita", - pastebėjo pašnekovas.

Iki 10 proc. dabar daugiau pagalbos prašančių sulaukiančios Švenčionių rajono ligoninės vyr. gydytoja Irena Politienė sako, kad kol kas su padidėjusiu klientų srautu gydymo įstaigoje dirbantys specialistai tvarkytis spėjantys, tačiau rūpesčių kelia lėšų trūkumas.

"Ligoninėse skyriai buvo uždaryti dar balandžio mėnesį (į Švenčionių rajono ligoninę pradėjo kreiptis šiose gydymo įstaigose gydęsi asmenys - lrt.lt), o mūsų sutartis su Ligonių kasom sudaryta metams laiko nuo praeitų metų sausio iki šių metų gruodžio mėnesio. Nors į mus kreipiasi daugiau žmonių - ligoninių, kurias uždarė pacientai - ligonių kasos mums daugiau pinigų nepridėjo", - teigė specialistė.

Visagino ligoninės direktorius Kastytis Matulevičius pažymėjo, kad už "svetimus ligonius" Ligonių kasos per mėnesį sumoka apie 100 tūkst. litų, tačiau visos reikalingos sumos už suteiktas paslaugas, deja, bet nepadengia.

"Kartais lieka neapmokėta ir 50 tūkst., ir 100 tūkst. litų per mėnesį", - sakė Visagino ligoninės vadovas.

K. Matulevičiaus paskaičiavimais, jau nuo balandžio mėnesio į jo vadovaujamą įstaigą kreipiasi iki 20 proc. daugiau ligonių nei anksčiau.

Atlieka "labdarių misiją"

Šakių rajono ligoninės vyr. gydytojo pavaduotoja Aldona Mažeikienė taip pat pastebi, jog "nepaisant to, kad pacientų srautas didėja, finansavimas išlieka tas pats".

"Kiek beaptarnautume žmonių, gauname tą pačią sumą. Kvotos yra nustatytos pagal tą ligonių srautą, kuris buvo anksčiau. Tam srautui padidėjus mes į nustatytas normas nebesutelpame. Šiemet jau kokius 300 pacientų į stacionarą paguldėme iš savo lėšų", - teigė pašnekovė.

A. Mažeikienė patikino, kad ir ateityje pagalbos besikreipiančių lauk neišvarys.

"Aš vis tiek tikiuosi, kad finansavimas su laiku gerės", - vylėsi Šakių rajono ligoninės vyr. gydytojo pavaduotoja.

Šakietei antrino ir vyriausias Klaipėdos ligoninės vyr. gydytojas Vinsas Janušonis.

"Mes teikiame labai daug paslaugų, praktiškai visas, išskyrus organų transplantaciją ir širdies chirurgiją. Į mus kreipiasi daugiausia žmonės iš Vakarų regiono: iš Telšių, Tauragės apskričių, Klaipėdos apskrities, iš Šiaulių, Mažeikių. Su personalu susitvarkome, mūsų ligoninėje eilės yra bene mažiausios tarp didžiųjų Lietuvos ligoninių, bet yra kita problema - visų šių paslaugų apmokėjimas.

Gauname už kiekvieną pacientą, bet yra lubos, įstaigai numatyta suma ir kiek beaptarnautum, ši suma niekaip neauga, nes numatoma ne pagal pacientų skaičių, ne pagal tai, kiek įstaiga jų priėmė, tarkime, praeitais metais, o pagal turimus pinigus", - dėstė pašnekovas.

Kaip informavo V. Janušonis, stacionarinė pagalba Klaipėdos ligoninėje per metus suteikiama apie 45 tūkst. ligonių, ambulatorinė - ketvirčiui milijono.

SAM: restruktūrizavimu nebuvo siekiama tiesioginės ekonominės naudos

Kaip informavo Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Natalja Keturkienė, uždarant akušerijos ir chirurgijos skyrius nebuvo siekiama tiesioginės ekonominės naudos, o visų pirma galvota apie pacientui suteiktų paslaugų kokybę, koncentruojant sudėtingų paslaugų teikimą regioniniuose ir respublikiniuose centruose.

"Vis dėlto atsižvelgiant į tai, kad 2010 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas lyginant jį su 2009 m. buvo sumažintas beveik 400 mln. Lt, o sveikatos priežiūros paslaugų teikimas nebuvo nutrauktas, darytina prielaida, kad paslaugų restruktūrizavimas, sveikatos priežiūros tinklo optimizavimas, racionalesnis vidinių išteklių panaudojimas leido net su gerokai mažesnėmis pajamomis išlaikyti buvusį paslaugų lygį ir kokybę t.y. net ir taupant teikti pacientams visas reikiamas paslaugas.

Didžiosios ligoninės iš esmės planingai ruošėsi pacientų srautų padidėjimui iš rajonų.

Dar 2008 metais buvo atlikta esamos situacijos analizė, vertinant pacientų srautus priėmimo skyriuose, paslaugų prieinamumą ir priimtinumą. Pasinaudojant Europos struktūrinių fondų lėšomis daugelyje ligoninių buvo renovuojamos operacinės, priėmimo skyriai, atskirti planinių ir skubios pagalbos pacientų srautai, komplektuotos neurochirurgijos, ortopedijos - traumatologijos, radiologijos, akušerijos-ginekologijos, psichiatrijos tarnybos.

Atvejų, kad atvykę pacientai būtų nehospitalizuoti dėl vietų stokos ar kitų priežasčių, nebuvo. Žiniasklaidoje paviešinti pavieniai nusiskundimai, po oficialių tyrimų nepasitvirtino", - teigė Sveikatos apsaugos ministerija.

"Reformą reikėtų vertinti teigiamai"

Sveikatos apsaugos ministerija pažymi, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) minimos "lubos" - tai yra Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto galimybės apmokėti suteiktų paslaugų išlaidas, kurios per sutartines sumas paskirstomos tarp visų paslaugų teikėjų.

ASPĮ suteikus daugiau prioritetinių paslaugų (ambulatorinių specializuotų, stebėjimo, priėmimo-skubiosios pagalbos, dienos stacionaro, dienos chirurgijos, trumpalaikio gydymo), nei nurodyta TLK ir ASPĮ sutartyje yra numatyta galimybė, panaudoti sutartyje numatytas rezervo lėšas ir nepanaudotas lėšas. Šių paslaugų išlaidos šalies mastu yra apmokamos ir ASPĮ skatinamos teikti kuo daugiau ekonomiškai efektyvių paslaugų formų.

Mokant už stacionarines paslaugas griežtai siekiama neviršyti sutartyje nustatytos sumos šios paslaugų grupės išlaidoms apmokėti.

SAM pabrėžia, jog bendras prasidėjusios reformos tendencijas reikėtų vertinti teigiamai.

"Šalies mastu teikiama daugiau ekonomiškai efektyvių paslaugų formų - dienos stacionaro sąlygomis. Šių paslaugų pokytis, lyginant 2009 m. ir 2010 m. II ketvirčius ypač ryškus ir sudaro 21,8 proc. Keitėsi ir paslaugų struktūra - 2010 m. II ketv. daugiau stacionarinių paslaugų suteikta trumpalaikio gydymo paslaugų teikimo forma.

Labai apibendrintai galima pasakyti, kad reforma pacientui pasiūlė alternatyvą, vietoj įprastinio, tačiau neretai neefektyvaus gydymosi šalia namų esančioje sveikatos priežiūros įstaigoje, saugią ir kokybišką paslaugą, tam tinkamus specialistus ir įrangą turinčiuose didžiuosiuose, bet toliau nuo gyvenamosios vietos esančiuose, gydymo centruose.

Beje, tokia praktika yra diegiama ir taikoma beveik visose Europos Sąjungos šalyse. Galima sutikti, kad permainos nusistovėjusioje tvarkoje taip pat nebuvimas galimybės gauti absoliučiai visas sveikatos priežiūros paslaugas šalia namų sumažina pacientų psichologinį saugumo jausmą, daro juos pažeidžiamesnius bei imlesnius galimam manipuliavimui.

Kaip vienas iš neigiamų reformos aspektų paminėtinas nepagrįstai didelis nekonstruktyvios kritikos srautas reformos rengėjams ir įgyvendintojams", - teigiama SAM atsakyme lrt.lt.

LRT

Atvėsus orams, kauniečius užpuolė virusai

Staiga atvėsus orams, į šiltas lovas atgulė ligoniai su varvančiomis nosimis ir perštinčiomis gerklėmis. Padaugėjo lankytojų ir Kauno poliklinikose. "Išguldė visą mano šeimą: tiek sutuoktinį, tiek sūnų ir dukrą. Vis rečiau į darbovietę užsuka...


Paneigtas "Mocarto efektas"

Mocarto kūrinių klausymas negerina žmogaus protinių gebėjimų, skelbia Austrijos mokslininkai, kurie paneigė 1993 m. atlikto tyrimo išvadas. Tuomet mokslininkai teigė, kad egzistuoja taip vadinamas "Mocarto efektas", o klausantis...


Sveikatos profilaktinėms programoms bus skiriama 55 tūkst. litų daugiau

2011 metais sveikatos programoms, kurių lėšomis įgyvendinamos įvairios prevencinės priemonės, iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) bus skiriama 55 tūkst. daugiau nei pernai. "Profilaktiniai patikrinimai ir kitos prevencinės...


Bent kartą per metus suserga 9 iš 10 Lietuvos gyventojų

Bent kartą per metus suserga 9 iš 10 Lietuvos gyventojų

Per paskutinius 12 mėnesių bent kartą sirgo devyni iš dešimties šalies gyventojų nuo 30 iki 74 metų. Dažniausiai Lietuvos žmonės skundžiasi peršalimu ir kvėpavimo takų ligomis, taip pat galvos, raumenų skausmais bei kraujospūdžio sutrikimais. Kas...


Spalio 4 d. Kaune konferencija apie širdies ekumenizmą

Spalio 4 d. Konferencija apie širdies ekumenizmą "Tegu visi bus viena" Kaune. Konferencija apie širdies ekumenizmą. Kviečiame dalyvauti kunigus, seminaristus, vienuolius, katalikų organizacijų, maldos grupių, bendruomenių ir parapijų...


Kretingos ligoninėje - dar vieno kūdikio mirtis

Kretingos ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje pagimdžiusi negyvą kūdikį salantiškė įsitikinusi, jog jei laiku jai būtų buvęs atliktas cezario pjūvis, vaikelis būtų gimęs gyvas ir sveikas. Galutinių tyrimo išvadų laukiančios ligoninės...


Kuo neįprastesnė smegenų žievė, tuo protingesnis?

Kodėl vieni žmonės protingesni nei kiti? Naujame straipsnyje "Dabartinėse Psichologijos Mokslo Kryptyse" (Current Directions in Psychological Science) Eduardas Merkado III (Eudarod Mercado III) iš Bufalo (Buffalo) universiteto aprašo...


Per didelis pozityvumas skatina negatyvumą

Pozityvių frazių, tokių kaip "Aš esu mėgstamas žmogus" ar "Man pasiseks", kartojimas gali priversti jaustis dar prasčiau, užuot pakėlusios žmogaus savivertę. "Mažų mažiausiai nuo 1952-ųjų, kai pasirodė Normano Vincento...


Žmogaus smegenys turi "teksto numatymo funkciją"

Tai galėtų paaiškinti, kodėl kartais sugebame užbaigti kitų žmonių pradėtą sakinį - mokslininkai atrado, kad smegenys turi teksto numatymo funkciją. Panaši funkcija būna mobiliuosiuose telefonuose, praneša "Telegraph". Mokslininkų...


R.Šalaševičiūtė siūlo Vilniuje kurti reabilitacijos centrą pedofilų aukoms

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė kreipėsi į sostinės merą Vilių Navicką su siūlymu nenaudojamuose globos namuose kurti pagalbos ir reabilitacijos centrą seksualinę prievartą patyrusiems nepilnamečiams. "Tai būtų pirmoji įstaiga Lietuvoje,...


Nustatytas šalutinis vakcinos nuo kokaino poveikis

Nors vakcina nuo kokaino priklausomybės veiksminga, kai kurie tyrimo savanoriai jo pradėjo vartoti 10 kartų daugiau. Mokslininkai jau prieš daugiau nei metus sukūrė vakciną nuo kokaino poveikio. Vaistai pakeičia kūno biochemiją taip, kad...


Rugsėjį greitieji testai užfiksavo 12 ŽIV atvejų Lietuvoje

ŽIV/AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacija "Demetra" nuo rugpjūčio mėnesio visoje Lietuvoje pradėjo nemokamai tirti greitaisiais testais dėl ŽIV. Per daugiau nei du mėnesius buvo ištirtas 401 žmogus. Rugsėjo mėnesį ištirti 107...


Testuojamas eksperimentinis baltymų gamybą augliuose "išjungiantis" vaistas

Testuojamas eksperimentinis baltymų gamybą augliuose "išjungiantis" vaistas

Šį balandį pradėtas tyrimas su 19 kepenų vėžiu sergančių pacientų, kurių augliai nereaguoja į taikomą chemoterapiją. Preliminarūs gydymo rezultatai yra daug žadantys jau vos po kelių savaičių nuo vaisto vartojimo pradžios. Jo veikimo principas -...


Kojų venų ligų gydymas

Kojų venų ligų gydymas

Paviršinių kojų venų varikozė arba lėtinis venų nepakankamumas - tai liga, kuri atsiranda dėl paviršinių venų vožtuvų nesandarumo. Moterys šia liga serga 4 kartus dažniau nei vyrai. Venų liga gali pasireikšti tiek paauglystėje, tiek ir vyresniame...


Autizmo požymių turi kas šimtasis žmogus

Autizmo požymių turi kas šimtasis žmogus

M.Baranovska sako, kad jos ketverių metų dukrai, turinčiai autizmo spektro bruožų, padeda speciali dieta Kasmet visame pasaulyje autizmo sutrikimas diagnozuojamas dažniau nei diabetas ar vėžys. Įvairios jo formos nustatytos vienam procentui...


Iššokęs kojos kauliukas: koks gydymas laukia?

Iššokęs kojos kauliukas: koks gydymas laukia?

Ar žinote, kad net apie 30 procentų žmonių pasaulyje turi iššokusį pėdos kauliuką? Šis skaičius ne iš piršto laužtas – tokį rodo atlikti tyrimai. Iššokęs kojos kauliukas, kalbant paprastai, yra didžiojo kojos piršto pakrypimas į išorę....


Jums - vėžys... Suklydau

Jums - vėžys... Suklydau

Daugelis mūsų galime papasakoti istorijų apie tai, kaip gydytojai nugąsdino nepagrįsta diagnoze. Arba - nepatarė kreiptis į specialistus, užvilkino pavojingą ligą. Nijolė pasakojo: "Prieš keliolika metų lankiausi pas onkologus, iš krūties...


Kraujo donorystė padeda inžinieriui išlipti iš nevilties duobių

Kraujo donorystė padeda inžinieriui išlipti iš nevilties duobių

Šiemetinės pasaulinės kraujo donorų dienos šūkis - "Aukok kraujo nuolat!" ("Giving Blood Regularly"). Pasaulio sveikatos organizacijos asamblėja dar 2005 metais pripažino, kad savanoriška kraujo donorystė, jeigu kraujo duodama...


Izraelis nupirks vakcinos nuo pandeminio gripo visiems šalies gyventojams

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu trečiadienį nurodė sveikatos apsaugos institucijoms sukaupti vakcinos nuo pandeminio gripo atsargas, kurių pakaktų visiems 7,5 mln. šalies gyventojų, pranešė vyriausybės vadovo kanceliarija. Šis sprendimas...


Vis daugiau sergančių priklausomybe nuo narkotikų sėkmingai baigia reabilitaciją

Vis daugiau sergančių priklausomybe nuo narkotikų sėkmingai baigia reabilitaciją

Remiantis surinktais duomenimis 2006 m. programas baigė 65 asmenys, 2007 m. – 83, o 2008 m. – 105 asmenys ir didžioji jų dalis (72 proc.) sugebėjo įsidarbinti arba pradėjo mokytis. "Pasiekti geri rezultatai rodo ilgalaikės...


Vėžiui - modernus smūgis

Vakarų Lietuvoje onkologiniai ligoniai nuo šiol bus gydomi efektyvesniu ir saugesniu būdu. Nuo praėjusios savaitės Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) pirmiesiems pacientams atlikta spindulinė terapija linijiniu greitintuvu. Pirmąja...


Jaunieji gydytojai aptarė rezidentūros problemas

Šių metų lapkričio 6 d. Jaunųjų gydytojų asociacija Lietuvos jaunuosius gydytojus, medicinos specialybės studentus ir rezidentus pakvietė į konferenciją "Rezidentūra – ką galime rinktis šiandien?". Konferencijoje pristatytos ir...


3 patarimai, kaip išsaugoti vyriškumą mylint moterį

Išlikite vyru visose situacijose ir neleiskite savo mylimajai valytis kojų į jus. Pagarba yra visų santykių pagrindas. Laikykitės šios taisyklės. Pastaruoju metu visur kalbama apie vyriškos lyties tapimą silpnąja lytimi. Ar tikrai vyrai per daug...


Kaulų lūžius gydys kamieninių ląstelių injekcijos

Gydytojai galūnių lūžius bei įvairias kaulų ligas netrukus gydyti galės paprasčiausiomis injekcijomis. Eksperimentų metu kamieninių ląstelių terapija padėjo laboratorinėms pelėms išauginti naujų kaulų. D. Britanijos mokslininkai atlieka bandymus...


Pasaulinė apklausa - ką jūs žinote apie autizmą?

Jungtinės Tautos yra paskelbusios balandžio 2-ąją Pasauline autizmo supratimo diena. Ji svarbi ir Lietuvos gyventojams, nes autizmas – neurologinis žmogaus raidos sutrikimas – nesirenka nei pagal tautybę, nei pagal socialinę padėtį....


Atlikta unikali aortos vožtuvų operacija

Atlikta unikali aortos vožtuvų operacija

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų medikai atliko unikalią operaciją – pirmą kartą Baltijos šalyse aortos vožtuvą implantavo per kateterį. Tokioms operacijoms, kai aortos vožtuvas implantuojamas per šlaunies arteriją arba...


Pacientų padėkas medikams įteiks Alma Adamkienė

Pirmadienį, 15 val., istorinėje Prezidentūroje Kaune rengiamas Lietuvos gydytojų sąjungos, LNK laidos "Sveikatos ABC" bei Sveikatos apsaugos ministerijos renginys "Padėka medikui". Tapęs tradiciniu renginys kasmet sulaukia vis...


Gydytis kitoje ES šalyje turėtų būti paprasčiau

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) patvirtino ataskaitą dėl siūlymo įtvirtinti pacientų teisę gauti medicininę pagalbą bet kurioje Europos Sąjungos (ES) šalyje. Siekiama aiškiai nurodyti sąlygas, kuriomis remiantis pacientas galėtų naudotis...


Atrasti veiksmingi ŽIV antikūniai

Tyrėjai atrado antikūnius, kurie gali padėti kovoti su nepagydomu ir lemtingu AIDS virusu. Šie antikūniai gali neutralizuoti 90 procentų žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) atmainų. Kai kurių žmonių organizmas, užsikrėtus AIDS virusu, gamina šiuos...


Sukurtas naujos kartos dirbtinio apvaisinimo būdas

Sukurtas naujos kartos dirbtinio apvaisinimo būdas

Šveicarijos kompanija "Anecova" sukūrė naujo tipo dirbtinio apvaisinimo įrenginį. Jis patalpinamas moters organizme keturioms dienoms ir išlaiko embrionus stabiliai vienoje vietoje, tarsi dirbtinis kiaušintakis. Šios 5mm ilgio...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9