Gruodžio 5d. Sekmadienis

Už "ne savo" ligonių gydymą moka iš savo kišenės

Peržiūrų skaičius: 27056

Panaikintų skyrių pacientus perėmusioms ligoninės tenka labdarių misija - tokia išvada peršasi pasikalbėjus su šių įstaigų vadovais.

Dauguma specialistų vieningai lrt.lt tvirtino, kad didžiausią galvos skausmą kelia ne specialistų ir vietos, kur paguldyti sergančiuosius trūkumas, bet ydinga atsiskaitymo už suteikiamas paslaugas sistema, pagrįsta "lubų" principu.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo 2010 m. balandžio 1 d. Teritorinės ligonių kasos (TLK) nebeperka akušerijos paslaugų Šakių ligoninėje ir Anykščių rajono savivaldybės ligoninėje.

Taip pat nuo 2010 m. balandžio 1 d. TLK nebeperka chirurgijos paslaugų šiose Asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ): Prienų ligoninėje (uždarytas chirurginis-ginekologinis skyrius), Kaišiadorių ligoninėje (uždarytas nervų, chirurgijos skyriuje buvęs chirurgijos poskyris), Gargždų ligoninėje, Šilalės rajono ligoninėje, Naujosios Akmenės ligoninėje, Pakruojo ligoninėje, Ignalinos rajono ligoninėje, Molėtų ligoninėje Zarasų rajono savivaldybės Zarasų ligoninėje, Širvintų ligoninėje.

Ligonius guldo koridoriuose

 

Šiaulių ligoninės medicinos direktorės pavaduotojas chirurgijai Antanas Pauliukas pastebi, jog apskrityse panaikinus dalį ligoninių skyrių, pagalbos į ligoninės, kurioje dirba, specialistus kreipiasi iki 30 proc. daugiau negaluojančiųjų nei anksčiau.

Anot pašnekovo, jeigu stacionare vietų ligoniams dar vis pakanka, tai su ambulatoriniu gydymu kur kas prasčiau. Ženkliai išaugusiems ligonių srautams per mažas priimamasis, labai trūksta ir pačių pagelbėti galinčių specialistų.

Per mėnesį dabar vidutiniškai priimamajame apsilanko apie 4 tūkst. žmonių. Iš jų apie 1500 žmonių - rajonų gyventojai, likusieji - Šiaulių miesto gyventojai.

"Pati pagrindinė ir didžiausia problema - per mažas priėmimo skyrius. Jame dirba vienas terapeutas, vienas chirurgas, esant reikalui kviečiame neurologą. O žmonių srautas..." - kalbėjo A. Pauliukas.

Ilgametė Kauno 2-osios klinikinės ligoninės darbuotoja, Diagnostikos skyriaus vedėja, šiuo metu administratorės terapijai ir chirurgijai pareigas einanti Gražina Žiedelienė sako, jog po reformos pagalbos kreipiasi iki 20 proc. sergančiųjų daugiau. Dabar žmonės atvyksta ne tik Kauno, kaip anksčiau, bet ir iš Ariogalos, Jurbarko, Klaipėdos zonų.

"Pacientų pas mus visada buvo daug. Dabar mes jų turime labai daug, nebesutalpiname į palatas, guldome koridoriuose.

Nė vienam neatsakome būtinosios pagalbos, bet mūsų daktarai nesuspėja aptarnauti ligonių. Mes nesuspėjame padaryti to, ką gydytojas privalo padaryti. Pavyzdžiui, pirmadienį vien tik į mūsų skyrių buvo paguldyti 28 ligoniai. Ir taip kasdien, daugiau nei po 20 naujų žmonių, kuriuos reikia paguldyti.

Antplūdis didžiulis. Ligoninėje yra 4 skyriai, kurie nuolat yra užpildyti ir perpildyti", - informavo gydytoja.

Nors pacientų padaugėjo, finansavimas liko veik toks pats

Lrt.lt kalbintų ligonių vadovai pažymi, kad didžiausia problema vis dėlto yra ne tiek tai, kad su per mažomis specialistų pajėgomis tenka pasirūpinti išaugusių ligonių srautu, kiek nepakankamo apmokėjimo už suteiktas paslaugas klausimas.

"Už Pakruojo ir Akmenės ligonius ligonių kasos šiek tiek pamokėjo, bet daugiau tai yra nustatytos sutartinės kvotos ir jeigu tu daugiau ligonių gydai, pinigų niekas neduoda, o tai reiškia, kad gydome kitų ligonių sąskaita", - pastebėjo pašnekovas.

Iki 10 proc. dabar daugiau pagalbos prašančių sulaukiančios Švenčionių rajono ligoninės vyr. gydytoja Irena Politienė sako, kad kol kas su padidėjusiu klientų srautu gydymo įstaigoje dirbantys specialistai tvarkytis spėjantys, tačiau rūpesčių kelia lėšų trūkumas.

"Ligoninėse skyriai buvo uždaryti dar balandžio mėnesį (į Švenčionių rajono ligoninę pradėjo kreiptis šiose gydymo įstaigose gydęsi asmenys - lrt.lt), o mūsų sutartis su Ligonių kasom sudaryta metams laiko nuo praeitų metų sausio iki šių metų gruodžio mėnesio. Nors į mus kreipiasi daugiau žmonių - ligoninių, kurias uždarė pacientai - ligonių kasos mums daugiau pinigų nepridėjo", - teigė specialistė.

Visagino ligoninės direktorius Kastytis Matulevičius pažymėjo, kad už "svetimus ligonius" Ligonių kasos per mėnesį sumoka apie 100 tūkst. litų, tačiau visos reikalingos sumos už suteiktas paslaugas, deja, bet nepadengia.

"Kartais lieka neapmokėta ir 50 tūkst., ir 100 tūkst. litų per mėnesį", - sakė Visagino ligoninės vadovas.

K. Matulevičiaus paskaičiavimais, jau nuo balandžio mėnesio į jo vadovaujamą įstaigą kreipiasi iki 20 proc. daugiau ligonių nei anksčiau.

Atlieka "labdarių misiją"

Šakių rajono ligoninės vyr. gydytojo pavaduotoja Aldona Mažeikienė taip pat pastebi, jog "nepaisant to, kad pacientų srautas didėja, finansavimas išlieka tas pats".

"Kiek beaptarnautume žmonių, gauname tą pačią sumą. Kvotos yra nustatytos pagal tą ligonių srautą, kuris buvo anksčiau. Tam srautui padidėjus mes į nustatytas normas nebesutelpame. Šiemet jau kokius 300 pacientų į stacionarą paguldėme iš savo lėšų", - teigė pašnekovė.

A. Mažeikienė patikino, kad ir ateityje pagalbos besikreipiančių lauk neišvarys.

"Aš vis tiek tikiuosi, kad finansavimas su laiku gerės", - vylėsi Šakių rajono ligoninės vyr. gydytojo pavaduotoja.

Šakietei antrino ir vyriausias Klaipėdos ligoninės vyr. gydytojas Vinsas Janušonis.

"Mes teikiame labai daug paslaugų, praktiškai visas, išskyrus organų transplantaciją ir širdies chirurgiją. Į mus kreipiasi daugiausia žmonės iš Vakarų regiono: iš Telšių, Tauragės apskričių, Klaipėdos apskrities, iš Šiaulių, Mažeikių. Su personalu susitvarkome, mūsų ligoninėje eilės yra bene mažiausios tarp didžiųjų Lietuvos ligoninių, bet yra kita problema - visų šių paslaugų apmokėjimas.

Gauname už kiekvieną pacientą, bet yra lubos, įstaigai numatyta suma ir kiek beaptarnautum, ši suma niekaip neauga, nes numatoma ne pagal pacientų skaičių, ne pagal tai, kiek įstaiga jų priėmė, tarkime, praeitais metais, o pagal turimus pinigus", - dėstė pašnekovas.

Kaip informavo V. Janušonis, stacionarinė pagalba Klaipėdos ligoninėje per metus suteikiama apie 45 tūkst. ligonių, ambulatorinė - ketvirčiui milijono.

SAM: restruktūrizavimu nebuvo siekiama tiesioginės ekonominės naudos

Kaip informavo Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Natalja Keturkienė, uždarant akušerijos ir chirurgijos skyrius nebuvo siekiama tiesioginės ekonominės naudos, o visų pirma galvota apie pacientui suteiktų paslaugų kokybę, koncentruojant sudėtingų paslaugų teikimą regioniniuose ir respublikiniuose centruose.

"Vis dėlto atsižvelgiant į tai, kad 2010 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas lyginant jį su 2009 m. buvo sumažintas beveik 400 mln. Lt, o sveikatos priežiūros paslaugų teikimas nebuvo nutrauktas, darytina prielaida, kad paslaugų restruktūrizavimas, sveikatos priežiūros tinklo optimizavimas, racionalesnis vidinių išteklių panaudojimas leido net su gerokai mažesnėmis pajamomis išlaikyti buvusį paslaugų lygį ir kokybę t.y. net ir taupant teikti pacientams visas reikiamas paslaugas.

Didžiosios ligoninės iš esmės planingai ruošėsi pacientų srautų padidėjimui iš rajonų.

Dar 2008 metais buvo atlikta esamos situacijos analizė, vertinant pacientų srautus priėmimo skyriuose, paslaugų prieinamumą ir priimtinumą. Pasinaudojant Europos struktūrinių fondų lėšomis daugelyje ligoninių buvo renovuojamos operacinės, priėmimo skyriai, atskirti planinių ir skubios pagalbos pacientų srautai, komplektuotos neurochirurgijos, ortopedijos - traumatologijos, radiologijos, akušerijos-ginekologijos, psichiatrijos tarnybos.

Atvejų, kad atvykę pacientai būtų nehospitalizuoti dėl vietų stokos ar kitų priežasčių, nebuvo. Žiniasklaidoje paviešinti pavieniai nusiskundimai, po oficialių tyrimų nepasitvirtino", - teigė Sveikatos apsaugos ministerija.

"Reformą reikėtų vertinti teigiamai"

Sveikatos apsaugos ministerija pažymi, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) minimos "lubos" - tai yra Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto galimybės apmokėti suteiktų paslaugų išlaidas, kurios per sutartines sumas paskirstomos tarp visų paslaugų teikėjų.

ASPĮ suteikus daugiau prioritetinių paslaugų (ambulatorinių specializuotų, stebėjimo, priėmimo-skubiosios pagalbos, dienos stacionaro, dienos chirurgijos, trumpalaikio gydymo), nei nurodyta TLK ir ASPĮ sutartyje yra numatyta galimybė, panaudoti sutartyje numatytas rezervo lėšas ir nepanaudotas lėšas. Šių paslaugų išlaidos šalies mastu yra apmokamos ir ASPĮ skatinamos teikti kuo daugiau ekonomiškai efektyvių paslaugų formų.

Mokant už stacionarines paslaugas griežtai siekiama neviršyti sutartyje nustatytos sumos šios paslaugų grupės išlaidoms apmokėti.

SAM pabrėžia, jog bendras prasidėjusios reformos tendencijas reikėtų vertinti teigiamai.

"Šalies mastu teikiama daugiau ekonomiškai efektyvių paslaugų formų - dienos stacionaro sąlygomis. Šių paslaugų pokytis, lyginant 2009 m. ir 2010 m. II ketvirčius ypač ryškus ir sudaro 21,8 proc. Keitėsi ir paslaugų struktūra - 2010 m. II ketv. daugiau stacionarinių paslaugų suteikta trumpalaikio gydymo paslaugų teikimo forma.

Labai apibendrintai galima pasakyti, kad reforma pacientui pasiūlė alternatyvą, vietoj įprastinio, tačiau neretai neefektyvaus gydymosi šalia namų esančioje sveikatos priežiūros įstaigoje, saugią ir kokybišką paslaugą, tam tinkamus specialistus ir įrangą turinčiuose didžiuosiuose, bet toliau nuo gyvenamosios vietos esančiuose, gydymo centruose.

Beje, tokia praktika yra diegiama ir taikoma beveik visose Europos Sąjungos šalyse. Galima sutikti, kad permainos nusistovėjusioje tvarkoje taip pat nebuvimas galimybės gauti absoliučiai visas sveikatos priežiūros paslaugas šalia namų sumažina pacientų psichologinį saugumo jausmą, daro juos pažeidžiamesnius bei imlesnius galimam manipuliavimui.

Kaip vienas iš neigiamų reformos aspektų paminėtinas nepagrįstai didelis nekonstruktyvios kritikos srautas reformos rengėjams ir įgyvendintojams", - teigiama SAM atsakyme lrt.lt.

LRT


Stresas stabdo gyvenimo laikrodį

"Skydliaukė – tavo gyvenimo laikrodis" ir "Prostata – vyro gyvenimo kokybė" – šias dvi sveikatos profilaktikos akcijas paskelbė "Medicina practica" laboratorija. Jų metu laboratorijos padaliniuose...


Atrastas naujas RNR tipas

Atrastas naujas RNR tipas

Mesačiusetso technologijos instituto Biologijos fakultetas (Massachusetts Institute of Technology, MIT) pranešė, kad atrado naują ribonukleino rūgščių (RNR) tipą. Šią naujieną žurnale "Cell" savo straipsnyje paskelbė prof. Davidas...


Atrastas "skausmo genas" gali padėti sumažinti kančias

Mokslininkai sugebėjo paaiškinti, kodėl vieni žmonės stipriau jaučia skausmą nei kiti, praneša "Telegraph". Gydytojai stengėsi paaiškinti, kodėl kai kurie žmonės yra jautresni ir mažiau pakantūs skausmui. Jie atrado, kad dėl to gali būti...


Gydytojai ir šarlatanai - viename katile

"Norėjome atrinkti vertingus alternatyvaus gydymo metodus ir leisti juos taikyti tinkamas žinias turintiems žmonėms. Visokie šarlatanai ir apsišaukėliai būtų likę už barjero, - teigia grupės, ketinusios į įstatymų ribas įsprausti...


Ketverių metų britui persodinti plaučiai

Keturmetis berniukas tapo jauniausiu Didžiojoje Britanijoje žmogumi, kuriam buvo persodinti plaučiai. Keturmečio Meisono Luiso ūgis – vos 93 centimetrai. Jam persodinti tik 11 centimetrų ilgio 140 gramų sveriantys plaučiai. Organas buvo toks...


Kuo neįprastesnė smegenų žievė, tuo protingesnis?

Kodėl vieni žmonės protingesni nei kiti? Naujame straipsnyje "Dabartinėse Psichologijos Mokslo Kryptyse" (Current Directions in Psychological Science) Eduardas Merkado III (Eudarod Mercado III) iš Bufalo (Buffalo) universiteto aprašo...


Iš "Tamiflu" pardavimų daugiausia uždirba vaisto gamintojas ir valstybė

Sveikatos apsaugos ministras beveik baigė įtikinti politikus ir visuomenę, kad šiuo metu būtina nustatyti nekompensuojamiesiems receptiniams vaistams fiksuotus antkainius. Jo nuomone, tam tikras farmacijos sektorius – didmenininkai ir...


Gydytojai rezidentai gaus 10 proc. mažesnius atlyginimus

Vyriausybė metų laikotarpiui 10 proc. sumažino gydytojų rezidentų atlyginimus. Pasak sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko, kitos išeities nėra, nes gydytojų rezidentų skaičius auga, o finansavimas mažėja. "Sumažėjus biudžetui bei Seimui...


Penki būdai, kaip susipažinti su vyru

Ieškote idealaus vyro? Pasirodo, yra keli ypač efektyvūs susipažinimo būdai, kurie gal net nešovė į galvą! Tai vienas geriausių būdų susipažinti su vyrais. Be to, dar vienas pliusas tas, kad, jei ir nepavyktų rasti to vienintelio, tai tikrai...


Vaisiai, daržovės ir arbata gali sumažinti plaučių vėžio riziką

Vaisiai, daržovės ir arbata gali sumažinti plaučių vėžio riziką

Valgydami flavonoidų turinčių vaisių ir daržovių bei gerdami arbatą rūkoriai gali sumažinti tikimybę susirgti plaučių vėžiu, nustatė Kalifornijos universiteto mokslininkai. Flavonoidai yra vandenyje tirpstantys augalų pigmentai, kurie turi...


Imunoterapija – patogi išeitis žmonėms, alergiškiems vabzdžių įkandimams

Imunoterapija – patogi išeitis žmonėms, alergiškiems vabzdžių įkandimams

Santariškių klinikose pradėta taikyti specifinė imunoterapija su bičių, širšių ir vapsvų nuodais. Šiuo efektyviu metodu gydomi žmonės, kuriems po minėtų vabzdžių įgėlimų pasireiškia sunkios alerginės reakcijos ir kyla pavojus gyvybei.


Prašo SAM pateikti daugiau informacijos apie vakciną nuo pandeminio gripo

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Algį Čapliką, prašydama pateikti daugiau informacijos apie ką tik įsigytas vakcinas nuo pandeminio gripo A(H1N1)v. D.Mikutienė prašo pateikti...


Krūties vėžys užklumpa ir vyrus

Krūties vėžys užklumpa ir vyrus

Ar žinojote, kad vyrai taip pat gali susirgti krūties vėžiu? Taip, gali. Nežinodami apie tai vyrai neatlieka profilaktinių patikrinimų, kurių metu būtų galima anksti diagnozuoti ligą. Todėl vyrams diagnozuotas krūties vėžys būna sunkesnės stadijos...


Plintančio nevaisingumo priežastis – vyrų "supersperma"?

Dėl neįprastai sparčiai plintančio nevaisingumo reikėtų kaltinti ne tik aplinkos užterštumą ar patiriamą stresą. Priežastis gali būti kur kas rimtesnė - evoliucinės vyrų ir moterų "ginklavimosi varžybos". Tai, kad maždaug kas dešimta...


Pacientai galės rinktis pigesnių vaistų

Pacientai galės rinktis pigesnių vaistų

Į Kompensuojamųjų vaistų kainyną įrašyti 21 pavadinimo vaistai, kurių veiklioji medžiaga yra tokia pati kaip ir anksčiau kompensuotų, bet jie yra gerokai pigesni. Taip bus per metus sutaupyta apie 19 mln. litų Privalomojo sveikatos draudimo fondo...


Rotavirusinė infekcija - žiemos ir pavasario liga

Rotavirusinė infekcija - žiemos ir pavasario liga

Rotavirusinė infekcija labai lengvai plinta, o susirgti galima ir nuo itin mažos viruso "dozės". Dažniausiai šia liga sergama žiemą ir ankstyvą pavasarį. Infekcijai imliausi yra 6-24 mėnesių amžiaus mažyliai. Jiems ligos požymiai...


Kodėl svarbu tinkamas oras patalpuose?

Kodėl svarbu tinkamas oras patalpuose?

Ar žinote, kad Išsausėjus orui namuose, oda greičiau sensta ir sausėja, džiūsta nosies gleivinė ir akys, lengviau pernešami virusai. Taigi namuose būtina drėgmė, padedanti išlaikyti sveiką odos spalvą ir stangrumą, užkirsti kelią kvėpavimo takų...


Švytinčios detalės sklaido niūrią nuotaiką

Švytinčios detalės sklaido niūrią nuotaiką

Šaltuoju ir tamsiuoju metų laiku ne vienas su ilgesiu prisimena vasaros akimirkas ar kuriame nors pietų kurorte praleistas atostogas. Nenuostabu – Lietuvos klimatas nelepina nei kaulus laužančia šiluma, nei gausiais saulės bučiniais....


Pusantrų metų vaikui persodinta širdis

Pusantrų metų vaikui persodinta širdis

Antradienį Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio Mi-8 įgula iš Klaipėdos vaikų ligoninės į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas skraidino transplantologų komandą ir donoro širdį, praneša Krašto apsaugos...


Peru kenčia nuo buboninio ir plaučių uždegimo maro

Peru kenčia nuo buboninio ir plaučių uždegimo maro

Buboninio ir plaučių uždegimo protrūkis Peru jau nusinešė 14 – mečio berniuko gyvybę, o išgyventi bando dar 31 užsikrėtęs žmogus. Užkrato židinys yra visai netoli turistų pamėgto kurorto – Chicama paplūdimio. Sveikatos ministras...


Greitoji polimerinė pagalba galvos sužeidimams gydyti

Greitoji polimerinė pagalba galvos sužeidimams gydyti

Eksperimentai su žiurkėmis parodė, jog paviršiniai kūno pažeidimai, atsiradę dėl smūgių nuo sunkių daiktų su bukais galais, išgyja greičiau naudojant polietileno glikolio (PEG) injekcijas tuoj po sužeidimo. Andrew Koob ir Richard Borgens atliko...


Sveikatos apsaugos kokybė: Lietuvą pralenkė net Albanija

Šiemet sudarytame sveikatos apsaugos kokybės indekse "Euro-Canada Health Consumer Index 2010", kur pirmą kartą šalia 33 Europos šalių buvo įvertinta ir Kanada, Lietuva, lyginant su 2009 metais, nukrito iš 29 į 31 vietą, į priekį...


Viena injekcija išgydys nuo bet kokios baimės

Bijote aukščio, vorų, gyvačių arba tamsos? Japonijoje kuriamas nuo įvairiausių fobijų gydantis preparatas, kurio vienos injekcijos esą pakaks baimei atsikratyti. Japonijos mokslininkai pranešė nustatę, kad žmonių ir gyvūnų smegenis galima...


Ciberžolė naikina vėžio ląsteles

Aštriojo prieskonio ilgosios ciberžolės šaknies ekstraktras gali naikinti vėžio ląsteles, teigia britų mokslininkai. Jau seniai manoma, kad veiklioji ciberžolės medžiaga kurkuminas turi gydomųjų savybių, ir ji bandoma kaip vaistas nuo artrito ir...


Kelmėje - konferencija skirta žmonių sveikatos stiprinimo klausimams

Lapkričio 3 d. 10 val. Kelmės rajono savivaldybėje vyks tradicinė mokslinė praktinė sveikatos konferencija "Sveika bendruomenė – tvarios tautos pagrindas". Šios, jau dešimtą kartą rengiamos, konferencijos tikslas – mokyti...


Gripo epidemija paskelbta ir Kėdainiuose

Prie šešių gripo epidemiją paskelbusių savivaldybių trečiadienį prisidėjo ir Kėdainiai. Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyrius informavo, kad rajone nustatytas "ryškus sergamumo gripu padidėjimas". Gripo ir ūmių viršutinių...


Ką garsus futurologas Ray Kurzweil veikia kompanijoje Google? Kuria dirbtinį intelektą

Ką garsus futurologas Ray Kurzweil veikia kompanijoje Google? Kuria dirbtinį intelektą

Išradėjas ir futurologas Ray Kurzweil dar 2012 metų gruodžio mėnesį buvo priimtas dirbti į Google. Daug kas bandė įsivaizduoti, kuo gi jis ten užsiima iš tikrųjų, tačiau apie geriausiai gali papasakoti pats Ray Kurzweil.


Europos vaistų agentūra patvirtina Rotarix teigiamą naudos ir rizikos santykį

Europos vaistų agentūra patvirtina Rotarix teigiamą naudos ir rizikos santykį

Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (toliau – CHMP), įvertinęs turimus duomenis dėl per burną vartojamos Rotarix vakcinos, nusprendė, kad vakcinos naudos ir rizikos santykis išlieka teigiamas, o labai mažas...


Akies traumas padės gydyti kontaktiniai lęšiai su kamieninėmis ląstelėmis

Anot tyrėjų, šis atradimas gali "smarkiai pagerinti" ragenos traumą dėl ligos ar sužeidimų patyrusių pacientų regėjimą, rašo telegraph.co.uk. Gydymo poveikis jaučiamas jau po kelių savaičių, procedūra nėra labai brangi, operacija trunka...


Osteoporozė – kaulus laužanti liga

Osteoporozė – kaulus laužanti liga

Vis dažniau medikai ragina kalbėti apie tyliąją epidemiją – būtent spalio 20-ąją minima Pasaulinė osteoporozės diena. Didėjantis sergančių ja skaičius įspėja: nuo pat mažų dienų privalome galvoti apie antroje gyvenimo pusėje užklumpančią...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9