REXSAN

Tarptautiniame urologų kongrese – nauji prostatos vėžio gydymo būdai

Savaitgalį Vilniuje darbą baigė tarptautinis Šiaurės ir Rytų Europos šalių regiono urologų kongresas. Kongreso metu naujausius urologinių ligų gydymo būdus aptarė šioje srityje dirbantys medikai ir mokslininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Norvegijos, Švedijos, Lenkijos, Rusijos bei kitų šalių.

Kongreso metu pristatytas klinikinis tyrimas apie ilgalaikio prostatos vėžio gydymo hormonais naudą.

„Vilniuje surengtas kongresas sulaukė didelės sėkmės – užsiregistravusių dalyvių buvo apie 600”, – sako Lietuvos urologų draugijos pirmininkas dr. Daimantas Milonas. Jis pastebi, kad nors kongreso dalyviai perskaitė daugiau kaip 60 pranešimų urologinių ligų – prostatos, inkstų, šlapimo pūslės ir kt. – diagnozavimo bei gydymo temomis, pagrindine konferencijos tema tapo prostatos vėžio gydymas ir profilaktika. „Pranešimuose buvo akcentuojamas neoperacinis šios vienos iš dažniausių vėžio formų gydymas bei hormonų terapija”, – sako dr. Daimantas Milonas.

Renginio delegatams buvo pristatytas ir vienas naujausių prostatos vėžio gydymo tyrimų. Klinikinis ilgalaikio prostatos vėžio gydymo hormonais (GnRH agonistais) tyrimas parodė, kad gydant šiuo būdu ilgesnį laiką nei praktikuota iki šiol, t.y. prieš radioterapiją, jos metu ir po jos, labai sumažėja prostatos vėžio progresavimas, ligoniai ilgiau gyvena. Tyrimo metu viena pacientų grupė hormonais buvo gydoma 3 metus, kita – 6 mėnesius. Pirmosios grupės ligonių bendras išgyvenamumas per 5 metus buvo didesnis beveik 5 proc., o ligos klinikinis progresavimas pasireiškė tik 8,2 proc. tuo tarpu antrosios grupės ligoniams, gydytiems 6 mėnesius, liga progresavo 20 proc.

Pasak vieno iš tiesiogiai tyrime dalyvavusių mokslininkų, Europos urologų asociacijos pirmininko prof. Per-Anders Abrahamssono, atlikus tyrimą tapo aiškiau, kuriuos žmones galima gydyti hormonų terapija, o kuriems ji naudos neduoda. Taip pat, kaip kovoti su hormonų terapijos sukeliamais šalutiniais poveikiais. „Jie neišvengiami, tačiau galima juos sumažinti, – teigia prof. P-A. Abrahamssonas. – Be to, pats laikas pradėti ieškoti naujų gydymo būdų – tai įvyks per ateinančius 5-10 metų”. Mokslininkas įsitikinęs, jog dar ilgai viena pagrindinių prostatos vėžio gydymo priemonių bus hormonų terapija.

Lietuvos urologų draugijos pirmininko dr. D. Milono teigimu, mūsų šalyje prostatos vėžio gydymo problema jau pradėta spręsti, tačiau reikia, kad šioje srityje dirbantys medikai pradėtų naudotis atrastomis galimybėmis.

Europoje tokie urologų kongresai rengiami kasmet, o Šiaurės ir Rytų regione, kuriam priklauso ir Lietuva, jis vyko antrą kartą. Pernai urologų kongresą organizavo Suomija.


Technologijos.lt

TAIP PAT SKAITYKITE