Sausio 20d. Pirmadienis

Švytinčios detalės sklaido niūrią nuotaiką

Peržiūrų skaičius: 20732

Šaltuoju ir tamsiuoju metų laiku ne vienas su ilgesiu prisimena vasaros akimirkas ar kuriame nors pietų kurorte praleistas atostogas. Nenuostabu – Lietuvos klimatas nelepina nei kaulus laužančia šiluma, nei gausiais saulės bučiniais.

Vitamino D beieškant

Sparčiai sutemstančiomis žiemos dienomis, kai daugelį apninka niūri nuotaika, specialistai ragina daugiau laiko praleisti natūralioje šviesoje, nevengti aktyvios veiklos gryname ore. Ne mažesnę reikšmę turi ir namų aplinka.

"Šiuo metų laiku mūsų organizmui ypač trūksta saulės šviesos. Galbūt papildomais šviesos šaltiniais namuose mes jos nekompensuosime ir vitamino D nepasikrausime, tačiau net menkomis pastangomis galime susikurti ramią, jaukią ir šiltą aplinką, kuri padės išsklaidyti slogią nuotaiką ir apatiją", – įsitikinusi interjero dizainerė Gintarė Manikė.

Įvairūs pastatomi šviestuvai – kaip antai toršerai, taip pat stalinės lempos – paprasčiausias būdas pakoreguoti jau esamą apšvietimo sistemą. Be to, šviečiantys tūriai į aplinką įneša tam tikrą formą, gali tapti išraiškinga interjerą puošiančia detale.

G.Manikės teigimu, puikiai atrodys ir tiesiog ant žemės dedami šviečiantys stiklo burbulai, kitos žaismingos detalės, kurių reikėtų pasidairyti, norint sukurti originalesnį vaizdą.

Tamsoje išryškėja trūkumai

"Jei sienoje nėra papildomai numatyta laidų, vargu ar daug kas imsis gręžti, vargti, idant būtų galima pakabinti sieninius šviestuvus", – pastebėjo dizainerė.

Tad tiems, kurie dar tik planuoja įsirengti būstą, G.Manikė patarė iš anksto susiprojektuoti, kiek, kur ir kokie šviestuvai apsigyvens namuose.

Juo labiau jei šviesos šaltinius ketinama įrengti nišose, įvairiose lubų konfigūracijose ar įgyvendinti kitokius sudėtingesnius sprendimus.

"Labai svarbu funkcinis apšvietimas, numatytas skirtingai veiklai – juk vienoje zonoje mes dirbame, kitoje – ruošiame valgį, trečia skirta poilsiui, ketvirta – kitiems poreikiams. Būtent tamsiuoju periodu, kai šviesos poreikis stipriai išauga, gali išryškėti skaidyto apšvietimo trūkumai – tai, ko nesugebėjo numatyti būsto šeimininkas ar dizaineris", – aiškino specialistė.

Tiks ir modernui, ir klasikai

Šviestuvas ant aukšto stovo – puiki priemonė jaukumo, minkštumo ir šilumos įspūdžiui sukurti. Toršeras tinkamas pagalbininkas tiek klasikinio, tiek modernaus stiliaus gerbėjams.

Gamintojai šiuo metu siūlo gausybę dizaino sprendimų, tad renkantis konkretų produktą reikėtų atkreipti dėmesį, kaip jis savo forma, stiliumi derės prie kitų interjero detalių, pirmiausia – prie toje pačioje patalpoje jau esančių šviestuvų.

Tas pats pasakytina ir apie kitus mobilius šviestuvus – stalines lempas.

"Maždaug 50–70 cm aukščio šviesulius patogu statyti ne tik ant stalelių, komodų, bet ir lentynose, nišose. Tai interjerui suteikia daug žaismingumo, žavesio, vakaro temai priduoda jaukumo ir šilumos", – aiškino G.Manikė.

Jei norima, kad šviestuvas skleistų kuo daugiau šviesos, pašnekovė rekomenduoja rinktis šviesius, skaidresnius gaubtus.

Tačiau kuriant aplinkos nuotaiką spalviniai, faktūriniai momentai pridės papildomų – intymumo, romantiškumo ar kitokių – prieskonių.

Gelbsti šventiniai aksesuarai

Taip pat derėtų neužmiršti, jog kuo daugiau tamsių spalvų yra pačiame interjere, tuo šviesa bus labiau sugeriama, ji taip intensyviai neišsisklaidys kaip šviesiame fone. Vien į tamsius plotus orientavus šviesos srautus gali susidaryti niūrokas vaizdas.

"Tai, kokią spalvinę interjero paletę sau gali leisti ispanai, vargu ar pasiteisintų pas mus", – įspėjo G.Manikė.

Prieššventiniu ir šventiniu periodu dizainerė ragino prisiminti bei išnaudoti ir kitas paprastas, bet itin veiksmingas priemones.

"Artėjant Kalėdoms plazdenančios žvakių liepsnelės ne tiek suteiks funkcionalios šviesos, kiek vidinės ramybės, ypatingos auros. Tie, kurie turi tokią galimybę, galėtų dažniau užsikurti židinį, kuris šildo ne tik tiesiogine prasme, bet ir maloniną akį", – patarė G.Manikė.

Šventinę, pakylėtą nuotaiką padės sukurti ir paprasčiausios prietemoje žybsinčios kalėdinės girliandos.


Stebuklingosios LED technologijos

Sparčiai tobulėjančios technologijos interjero kūrėjams pateikia vis įdomesnių ir paprasčiau įgyvendinamų apšvietimo modeliavimo galimybių.

Įmonės "Terra lucida" savininko Dainiaus Špučio teigimu, vienas tokių sprendimų – LED (šviesos diodų) juostelės, kurios gali būti naudojamos įvairioms nišoms pašviesti, paslėptam apšvietimui įrengti.

D.Špučio teigimu, tiek efektyvumu, tiek patogumu LED juostelės yra geriausias pakaitalas įprastoms liuminescencinėms lempoms.

"Jos daug paprasčiau montuojamos, yra mažesnių gabaritų, saugesnės, labai taupios. Dėl šių savybių jas vis dažniau rekomenduoja architektai, interjero specialistai", – tvirtino D.Špučys.

LED technologija šiandien laikoma pažangiausia ir taupiausia – palyginti su kitais šviesos šaltiniais, diodai vidutiniškai 10 kartų ilgiau tarnauja ir tiek pat kartų mažiau suvartoja elektros energijos. Ne mažiau svarbu, kad LED gaminiai pasižymi dideliu šviesos intensyvumu ir spalvos sodrumu.

Be to, vadinamosios RGB (red-green-blue – liet. raudona-žalia-mėlyna) sistemos leidžia keisti šviesos spalvas ir atspalvius bei nustatyti jų kaitos greitį.

Diena.lt

Ministerija prašo atšaukti medikus iš atostogų

Dėl gripo epidemijos Lietuvoje sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas kreipėsi į apskričių, savivaldybių gydytojus bei pavaldžias Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) įstaigas su prašymu atšaukti visus sveikatos priežiūros specialistus...


Piktybinės kraujo ligos bus registruojamos elektroniniu būdu

Piktybinės kraujo ligos bus registruojamos elektroniniu būdu

Gydytojai hematologai ar vaikų hematologai, pirmą kartą kliniškai nustatę piktybinę kraujo ligą, pildys atitinkamą formą. Ji bus saugoma VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose esančioje elektroninėje duomenų bazėje. Lietuvoje...


10 atsakymų apie sąnarių priežiūrą

Priežasčių, kodėl atsiranda sąnarių skausmas – daugybė. Apie sąnarių ligas kasmet primena atvėsę orai, kai kurie žmonės sąnarių skausmą jaučia intensyviau padirbus fizinį darbą. Įtemptas gyvenimo tempas, paveldimumas, antsvoris, netinkama...


Medikai raginami skirti pigesnius kompensuojamus vaistus

Medikai raginami skirti pigesnius kompensuojamus vaistus

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas ragina medikus atsižvelgti į kompensuojamų vaistų kainyno papildymą pigesniais generiniais vaistais. Jo manymu, tiek gydytojai, tiek vaistininkai turėtų siūlyti pacientams galimybę rinktis pigesnius to...


Pelių raumenų žaizdas medikai suaugino siūlais iš žmogaus ląstelių

Ateityje chirurginių operacijų metu raumenų žaizdos gali būti susiuvamos iš raumenų ląstelių pagamintomis medžiagomis - kad pažeisti raumenų audiniai suaugtų kuo kokybiškiau. Vorčesterio politechnikos instituto (Masačiusetsas, JAV) universiteto...


Šių metų tendencija: dovanoti sveikatos priemones

Šių metų tendencija: dovanoti sveikatos priemones

Nors dovanos turėtų nešti džiaugsmą, neretai jų paieška tampa galvos skausmu ir blaškymusi po parduotuves. Artimuosius norime maloniai nustebinti, tačiau aplėkti sausakimšus prekybos centrus prieš šventes spėja ne kiekvienas.


Ar moterys nesugeba ryžtingai priimti sprendimų?

Ar moterys nesugeba ryžtingai priimti sprendimų?

Dalis psichologų teigia, kad moterys nesugeba ryžtingai priimti sprendimų, o vyrai tai daro žymiai greičiau ir paprasčiau. Kodėl moterys yra prastesnės? ymiai greičiau ir paprasčiau. Kodėl moterys yra prastesnės? Kaip rašo portalas askmen.com,...


Gali suprasti ir kalbėti

Pacientai, po sunkaus smegenų sužeidimo atsidūrę "vegetatyvinėje" būsenoje, gali galvoti ir bendrauti, rodo novatoriškas tyrimas. Smegenų skenerius naudoję ekspertai pirmą kartą pastebėjo, kad žmonės be išorinio gyvybės ženklų gali ne...


Dovanų lietus VU vaikų ligoninėje

Dovanų lietus VU vaikų ligoninėje

Balandžio 23 d. 12 valandą Vienos pokylio organizatoriai įteiks medicininę įrangą ir instrumentus, kurie bus taikomi minimaliai invazinėms alkūnės sąnario ir kitų mažesnių sąnarių operacijoms. Tokios įrangos VUVL ligoninėje nebuvo. Taip bus...


Skiepus dar šią savaitę siūlys gydytojams ir rizikos grupėms

Sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas teigia, kad šią savaitę bus pradėta teikti informacija tiems gyventojams, kurie turės teisę pasiskiepyti nuo pandeminio gripo. Pirmiausia planuojama paskiepyti visus to norinčius gydytojus, o...


Ligoninė – ties finansine bedugne

Dešimtis milijonų litų siekiančios skolos didžiausią Pietų Lietuvos gydymo įstaigą Alytaus S. Kudirkos ligoninę stumia į bankrotą. Vienintelė išeitis - restruktūrizacijos byla. Oficialiai teigiama, kad Alytaus S. Kudirkos ligoninės skolos siekia...


Santariškėse pradėtas taikyti naujas prieširdžių virpėjimo gydymo būdas

Pirmąją liepos dieną Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Širdies aritmijų ir rentgenochirurgijos skyriuje atliktos trys naujos prieširdžių virpėjimo gydymo procedūros. Medicinoje jos vadinamos kateterinės balioninės krioabliacijos...


Dvi sveikos merginos pašalino savo krūtis

25 metų Alison ir 22 – erių Francesca Carby pašalinti krūtis nusprendė tuomet, kai nuo krūties vėžio mirė jų motina, senelė ir dvi tetos. Kaip praneša Express.co.uk, merginos nusprendė apsisaugoti nuo galimo mirtino paveldėjimo, todėl...


Lūpų dažų spalva atspindi moters charakterį

Vyrai, atkreipkite dėmesį, kokios spalvos lūpų dažais puošiasi jūsų mylimosios. Psichologai tvirtina, kad lūpų dažų spalva padeda atkleisti moters charakterį. Aviečių ar rožinės spalvos lūpų dažai patinka aistringoms moterims, mat būtent aistra...


Vaistai gali pridaryti daugiau bėdos nei naudos

Vaistai gali pridaryti daugiau bėdos nei naudos

Kartais šalutinė vaistų reakcija būna daug pavojingesnė už tais vaistais gydomas ligas. Todėl įspėjama vaistų nepirkti ir nevartoti nepasitarus su gydytoju, o įsigijus atidžiai skaityti informacinį lapelį. Vaistai gali sąveikauti ne tik...


Krūties vėžiu sergančioms moterims trūksta vitamino D

Krūties vėžiu sergančioms moterims trūksta vitamino D

Krūties vėžiu sergančios moterys turi vartoti daug vitamino D, kadangi daugelis jų greičiausiai patiria šio vitamino nepakankamumą, o tai lemia kaulų masės mažėjimą ir didesnę lūžių tikimybę. Tokią išvadą daro Ročesterio universiteto medicinos...


Teigiama, kad regos netekę asmenys aplinkoje gali orientuotis naudodami echolokaciją

Aklas Jamie`is Asplandas "mato" naudodamas echolokacijos techniką: savo burna sukuria aukšto dažnio garsus, kurie atsispindi nuo objektų ir aidu grįžta atgal. Teigiama, jog jis yra vienas iš kelių vaikų, kuriems išugdomas gebėjimas...


Naujos kartos auglių diagnostika

Vienas iš asmeninės arba personalizuotos medicinos tikslų - surasti ir pašalinti auglius pačioje ankstyviausioje stadijoje, kai jų dar "nemato" įprastiniai diagnostikos prietaisai. JAV kompanija "Quanterix" sukūrė ypač jautrią...


Moters kojos atskleidžia jos charakterį

Moters kojos atskleidžia jos charakterį

Specialistų tvirtinimu, pagal moters kojų formą, galima nustatyti jos charakterį. Moterys, kurių kojos trumpos, stovi ant žemės tvirtai ir užtikrintai, nors ir kenčia dėl dažnos nuotaikų kaitos. Tačiau būdamos realistės, jos sprendžia gyvenimiškas...


Masturbacija: mitai ir tiesa

Jeigu masturbuosiesi, oda taps spuoguota, rankų delnai apžels plaukais ir tapsi nevaisingas. Tai tiesa ar mitas? Kaip rašo portalas askmen.com, mitų apie neigiamas masturbacijos pasekmes istorija yra labai sena. Netiesa, kad masturbacija sukelia...


Paauglė 118 dienų išgyveno be širdies

Paauglė 118 dienų išgyveno be širdies

Amerikietė paauglė D'Zhana Simmons, beveik keturis mėnesius išgyvenusi be širdies, trečiadienį buvo išrašyta iš Majamio vaikų ligoninės. Jos artimieji mano, kad įvyko stebuklas. "Jaučiausi, tarsi nebūčiau tikras žmogus, tarsi manęs...


Buitinio elektrinio grąžto pritaikymas... smegenų chirurgijoje

Buitinio elektrinio grąžto pritaikymas... smegenų chirurgijoje

Henris Maršas (Henry Marsh), neurochirurgas iš Didžiosios Britanijos, vieną iš valstybinių Ukrainos ligoninių pirmą kartą aplankė prieš 15 metų - ten jis skaitė paskaitų ciklą. Tai, ką jis pamatė išvykoje, buvo taip neįprasta, jog jis savo noru...


Voroneže gydytojai pašalino moteriai 57 kg sveriantį pilvą

Voroneže gydytojai pašalino moteriai 57 kg sveriantį pilvą

Voroneže gydytojai pašalino 32-ejų metų moteriai nutįsusį iki grindų pilvą, sveriantį 57 kilogramus, praneša naujienų svetainė "life.ru". Antsvorio Natalija turi nuo 13 metų, kai jai sutriko hormonų veikla. Išmėginusi beveik visas...


Amerikoje uždarius gamyklą pritrūks kai kurių vaistų

Amerikoje uždaryta Genzyme vaistų gamykla, nes jos produkcija užteršta virusais. Europos vaistų agentūros (EMEA) Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas rekomendavo, kad gamykloje gaminami vaistiniai preparatai Cerezyme (imiglucerase) ir...


EMI 911 kortelė - asmens medicininei informacijai saugoti

EMI 911 kortelė - asmens medicininei informacijai saugoti

EMI 911 kortelės idėja yra tokia nuostabi, jog neįtikėtina, kad tokio daikto niekas dar nebuvo pagaminęs anksčiau. Į kortelę paprasčiausiai įrašoma visa žmogaus medicininė informacija (kraujo grupė, ligų istorija, alergijos ir t.t.), ir nelaimės...


KMUK angiochirurgai atliko sudėtingą ir retą kraujagyslių operaciją

KMUK angiochirurgai atliko sudėtingą ir retą kraujagyslių operaciją

Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) kraujagyslių chirurgai atliko sudėtingą aortos operaciją pacientui, keletą metų kentėjusiam skausmus dėl prastos kojų kraujotakos bei sintetinio kraujagyslių protezo infekcijos susidariusios pūlingos...


"Pradėti gydytis reikia nuo savo dvasinių klaidų suvokimo"

"Pradėti gydytis reikia nuo savo dvasinių klaidų suvokimo"

Rytų filosofija jau seniai susiejo fizines žmogaus kančias su minties, elgesio, moralės, požiūrio į aplinkinį pasaulį sutrikimais. Ne veltui viena iš Tibeto medicinos nuostatų teigia: "40 000 ligų atitinka 40 000 pražūtingų sąmonės...


Kurtiesiems mokyklos dar teks palaukti

Kurtiesiems mokyklos dar teks palaukti

Ar statyti žadėtą atskirą mokyklą kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, penktadienį tarėsi Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, jo pavaduotojas Artūras Šulcas bei miesto meras Rimantas Taraškevičius. Iškeldinus Kurčiųjų ir...


Kiaulių gripas Ukrainoje: lietuvių diplomatai dirba su kaukėmis

Niūrios prognozės dėl kiaulių gripo plitimo rudenį, atrodo, pildosi. Tik šį kartą protrūkis ne už Atlanto vandenyno, o Lietuvos pašonėje. Ukrainoje užfiksuoti beveik 200 tūkst. susirgusių, o kai kuriose šalies srityse paskelbtas karantinas. Šių...


Europos Sąjungoje registruotas naujas vaistas nuo inkstų ląstelių vėžio

Europos Komisija užregistravo tarptautinės farmacijos kompanijos "GlaxoSmithKline" (GSK) preparatą, skirtą išplitusio arba progresavusio ir anksčiau gydyto citokinais inkstų ląstelių vėžio gydymui. Inkstų ląstelių vėžio paplitimas...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9