Rugpjūčio 6d. Ketvirtadienis

Švytinčios detalės sklaido niūrią nuotaiką

Peržiūrų skaičius: 20732

Šaltuoju ir tamsiuoju metų laiku ne vienas su ilgesiu prisimena vasaros akimirkas ar kuriame nors pietų kurorte praleistas atostogas. Nenuostabu – Lietuvos klimatas nelepina nei kaulus laužančia šiluma, nei gausiais saulės bučiniais.

Vitamino D beieškant

Sparčiai sutemstančiomis žiemos dienomis, kai daugelį apninka niūri nuotaika, specialistai ragina daugiau laiko praleisti natūralioje šviesoje, nevengti aktyvios veiklos gryname ore. Ne mažesnę reikšmę turi ir namų aplinka.

"Šiuo metų laiku mūsų organizmui ypač trūksta saulės šviesos. Galbūt papildomais šviesos šaltiniais namuose mes jos nekompensuosime ir vitamino D nepasikrausime, tačiau net menkomis pastangomis galime susikurti ramią, jaukią ir šiltą aplinką, kuri padės išsklaidyti slogią nuotaiką ir apatiją", – įsitikinusi interjero dizainerė Gintarė Manikė.

Įvairūs pastatomi šviestuvai – kaip antai toršerai, taip pat stalinės lempos – paprasčiausias būdas pakoreguoti jau esamą apšvietimo sistemą. Be to, šviečiantys tūriai į aplinką įneša tam tikrą formą, gali tapti išraiškinga interjerą puošiančia detale.

G.Manikės teigimu, puikiai atrodys ir tiesiog ant žemės dedami šviečiantys stiklo burbulai, kitos žaismingos detalės, kurių reikėtų pasidairyti, norint sukurti originalesnį vaizdą.

Tamsoje išryškėja trūkumai

"Jei sienoje nėra papildomai numatyta laidų, vargu ar daug kas imsis gręžti, vargti, idant būtų galima pakabinti sieninius šviestuvus", – pastebėjo dizainerė.

Tad tiems, kurie dar tik planuoja įsirengti būstą, G.Manikė patarė iš anksto susiprojektuoti, kiek, kur ir kokie šviestuvai apsigyvens namuose.

Juo labiau jei šviesos šaltinius ketinama įrengti nišose, įvairiose lubų konfigūracijose ar įgyvendinti kitokius sudėtingesnius sprendimus.

"Labai svarbu funkcinis apšvietimas, numatytas skirtingai veiklai – juk vienoje zonoje mes dirbame, kitoje – ruošiame valgį, trečia skirta poilsiui, ketvirta – kitiems poreikiams. Būtent tamsiuoju periodu, kai šviesos poreikis stipriai išauga, gali išryškėti skaidyto apšvietimo trūkumai – tai, ko nesugebėjo numatyti būsto šeimininkas ar dizaineris", – aiškino specialistė.

Tiks ir modernui, ir klasikai

Šviestuvas ant aukšto stovo – puiki priemonė jaukumo, minkštumo ir šilumos įspūdžiui sukurti. Toršeras tinkamas pagalbininkas tiek klasikinio, tiek modernaus stiliaus gerbėjams.

Gamintojai šiuo metu siūlo gausybę dizaino sprendimų, tad renkantis konkretų produktą reikėtų atkreipti dėmesį, kaip jis savo forma, stiliumi derės prie kitų interjero detalių, pirmiausia – prie toje pačioje patalpoje jau esančių šviestuvų.

Tas pats pasakytina ir apie kitus mobilius šviestuvus – stalines lempas.

"Maždaug 50–70 cm aukščio šviesulius patogu statyti ne tik ant stalelių, komodų, bet ir lentynose, nišose. Tai interjerui suteikia daug žaismingumo, žavesio, vakaro temai priduoda jaukumo ir šilumos", – aiškino G.Manikė.

Jei norima, kad šviestuvas skleistų kuo daugiau šviesos, pašnekovė rekomenduoja rinktis šviesius, skaidresnius gaubtus.

Tačiau kuriant aplinkos nuotaiką spalviniai, faktūriniai momentai pridės papildomų – intymumo, romantiškumo ar kitokių – prieskonių.

Gelbsti šventiniai aksesuarai

Taip pat derėtų neužmiršti, jog kuo daugiau tamsių spalvų yra pačiame interjere, tuo šviesa bus labiau sugeriama, ji taip intensyviai neišsisklaidys kaip šviesiame fone. Vien į tamsius plotus orientavus šviesos srautus gali susidaryti niūrokas vaizdas.

"Tai, kokią spalvinę interjero paletę sau gali leisti ispanai, vargu ar pasiteisintų pas mus", – įspėjo G.Manikė.

Prieššventiniu ir šventiniu periodu dizainerė ragino prisiminti bei išnaudoti ir kitas paprastas, bet itin veiksmingas priemones.

"Artėjant Kalėdoms plazdenančios žvakių liepsnelės ne tiek suteiks funkcionalios šviesos, kiek vidinės ramybės, ypatingos auros. Tie, kurie turi tokią galimybę, galėtų dažniau užsikurti židinį, kuris šildo ne tik tiesiogine prasme, bet ir maloniną akį", – patarė G.Manikė.

Šventinę, pakylėtą nuotaiką padės sukurti ir paprasčiausios prietemoje žybsinčios kalėdinės girliandos.


Stebuklingosios LED technologijos

Sparčiai tobulėjančios technologijos interjero kūrėjams pateikia vis įdomesnių ir paprasčiau įgyvendinamų apšvietimo modeliavimo galimybių.

Įmonės "Terra lucida" savininko Dainiaus Špučio teigimu, vienas tokių sprendimų – LED (šviesos diodų) juostelės, kurios gali būti naudojamos įvairioms nišoms pašviesti, paslėptam apšvietimui įrengti.

D.Špučio teigimu, tiek efektyvumu, tiek patogumu LED juostelės yra geriausias pakaitalas įprastoms liuminescencinėms lempoms.

"Jos daug paprasčiau montuojamos, yra mažesnių gabaritų, saugesnės, labai taupios. Dėl šių savybių jas vis dažniau rekomenduoja architektai, interjero specialistai", – tvirtino D.Špučys.

LED technologija šiandien laikoma pažangiausia ir taupiausia – palyginti su kitais šviesos šaltiniais, diodai vidutiniškai 10 kartų ilgiau tarnauja ir tiek pat kartų mažiau suvartoja elektros energijos. Ne mažiau svarbu, kad LED gaminiai pasižymi dideliu šviesos intensyvumu ir spalvos sodrumu.

Be to, vadinamosios RGB (red-green-blue – liet. raudona-žalia-mėlyna) sistemos leidžia keisti šviesos spalvas ir atspalvius bei nustatyti jų kaitos greitį.

Diena.lt

Televizorius ir lietus skatina autizmą

Televizorius ir lietus skatina autizmą

Mokslininkai mano, kad svarbų vaidmenį čia vaidina genetinis faktorius. Pastaraisiais metais kai kurie medikai autizmą taip pat sieja su skiepais, maistine alergija, apsinuodijimus sunkiaisiais metalais ir belaidžių technologijų spinduliavimu....


Kviečia į kraujo donorystės akciją

Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija "Apskritasis stalas" kviečia nebūti abejingus ir tapti neatlygintinais kraujo donorais. Siekdami populiarinti neatlygintiną kraujo donorystę, birželio 22-ąją "Apskritojo stalo" tarybos...


Informacija gyventojams dėl gripo viruso A(H1N1)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, reaguodamas į šiuo metu žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie nustatytus naujo tipo gripo viruso A(H1N1) sukeltus žmonių susirgimus Lietuvoje, taip pat...


Širdies chirurgijai Klaipėdoje - 15

"Kai žinomas širdies chirurgas profesorius Vytautas Sirvydis daugiau nei prieš 15 metų iš tribūnos pasakė, kad kardiochirurgijos skyriai turi atsirasti ir Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje, salėje nuvilnijo juokas", - prisimena...


Pagerbti geriausieji gydymo įstaigų vadovai

Vilniuje iškilmingai pagerbti respublikinio konkurso "Metų vadovas 2010" nugalėtojai. Jo metu asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų kolektyvai ir pacientai renka įstaigų vadovus, praėjusiais metais labiausiai prisidėjusius...


Žmogaus plaučiuose pradėjo augti eglė

Žmogaus plaučiuose pradėjo augti eglė

Rusijos chirurgai, pradėję piktybinio auglio šalinimo operaciją, negalėjo patikėti savo akimis: vyriškio plaučiuose buvo suvešėjusi 5 cm eglutė. Kaip rašoma Rusijos žiniasklaidoje, 28 metų Artiomas Sidorkinas, gyvenantis Uralo regione, medžio...


Sustojus širdžiai dirbtinis kvėpavimas nepadės?

Sustojus širdžiai dirbtinis kvėpavimas nepadės?

Kaip skel­bia nau­jau­sios Ame­ri­kos kar­dio­logų aso­cia­ci­jos re­ko­men­da­ci­jos, stai­ga su­sto­jus su­au­gu­sio­jo žmo­gaus širdžiai...


Nerimauti dėl antenų neverta

Gyventojai sunerimsta, kai jų gyvenamoje aplinkoje iškyla judriojo radijo ryšio bazinių stočių antenos, tačiau moksliniai tyrimai, atlikti Europoje, nepatvirtina jų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės neigiamo poveikio sveikatai. Juolab,...


Nustatytas kritinis žmogaus telomerų ilgis

Nustatytas kritinis žmogaus telomerų ilgis

"Daktare, kiek man dar liko?.." - jei šį klausimą sugebėtų užduoti atskira ląstelė, atsakyti galėtų mokslininkas Duncan M. Baird su kolegomis iš Cardiffo universiteto (Cardiff University). Tai tapo įmanoma po jų sėkmingo telomerų (tai...


Smegenims su galūnių protezais sujungti bus kuriama optinio pluošto sąsaja

Su JAV karinių tyrimų organizacijos DARPA skirta 5,6 milijono dolerių parama, Southern Methodist universitetas (Dalasas, Teksasas) ruošiasi įsteigti Neurofotonikos tyrimų centrą, kuris turės vienintelę užduotį - sukurti biologiškai su žmogaus...


Patogūs ramentai iš Prancūzijos

Patogūs ramentai iš Prancūzijos

Skubame pranešti džiugią naujieną – į Lietuvą atkeliavo ypač patogūs ergonomiški alkūniniai ramentai FDI „Ergo Dynamic“. Jie palengvins jūsų judėjimą po traumos ar operacijos. Taip pat rekomenduojama sunkiau vaikštantiems žmonėms.


Ar galima nusipirkti svajonių figūrą?

Kova su kilogramais tampa vis didesnės visuomenės dalies kasdienybe. Vieni vargsta su keliasdešimties kilogramų našta, kiti svajoja atsikratyti tų nelemtų penkių, skiriančių nuo jaunystėje dėvėtos suknelės. Lieknėjimo receptas iš pažiūros be galo...


Virginijus Savukynas. Kodėl mums vadovauja tokie kvaili viršininkai?

Žmoniją - bent jau tą dalį, kuri turi viršininkus, - kankina amžinas klausimas: kodėl tas, kas man vadovauja yra žymiai kvailesnis už mane? Danielo Colemano knyga "Emocinis intelektas darbe" (išleido leidykla "Presvika")...


Traumuotas sąnarys suskausta ir po dešimtmečio

Traumuotas sąnarys suskausta ir po dešimtmečio

Neatsargus judesys, slystelėjimas slidžiu šaligatviu ar net netinkama avalynė gali tapti čiurnos traumos priežastimi. Pagal statistinius duomenis kas dešimtas žmogus yra patyręs rimtesnę čiurnos traumą. Bet tai ne visada sužino iškart. Po traumos...


Dėl karščio – kovinė parengtis

Jau savaitę neslūgstanti šiluma pastarosiomis dienomis virto birželio pradžiai nebūdingu karščiu. Medikai ir oro taršą atidžiai stebintys specialistai įspėja pasisaugoti, ypač vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms. Sinoptikai pranašauja, kad...


Kaltinimai – tik dėl konkurencijos?

Seimo Sveikatos reikalų komitetas teigia, kad nesaugiais tyrimais kraujo centrai vienas kitą kaltina tik konkuruodami dėl valstybės lėšų. Daugumą donorų kraujo į gydymo įstaigas pristato du didieji centrai – Nacionalinis ir Kauno kraujo...


Lietuviai – vieni agresyviausių Europoje

Lietuvos gyventojai yra bene agresyviausi visoje Europoje. Apie tai byloja ne tik nusikalstamumo rodikliai. Policijos suvestinėse neatsispindi užslėptas smurtas - pašaipos, netolerancija ir tiesiog susvetimėjimas. Specialistai įsitikinę, kad...


Atlikta pirmoji vieno pjūvio laparoskopinė operacija vaikams

Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) vaikų chirurgai pirmą kartą Lietuvoje atliko laparoskopinę tulžies pašalinimo operaciją per vieną pjūvį. Operuotos dvi mergaitėms. Nors laparoskopinė cholecistektomija jau yra tapusi "auksiniu...


Viena injekcija išgydys nuo bet kokios baimės

Bijote aukščio, vorų, gyvačių arba tamsos? Japonijoje kuriamas nuo įvairiausių fobijų gydantis preparatas, kurio vienos injekcijos esą pakaks baimei atsikratyti. Japonijos mokslininkai pranešė nustatę, kad žmonių ir gyvūnų smegenis galima...


Algimantas Čekuolis: kaip išvaikyti žiemos depresiją?

Jeigu rytą išvystate juodą tamsą už langų, o širdyje ne ką šviesiau, nesinori nei kur eiti, nei ką nors daryti, o ir vakaras nieko gera nežada, vadinasi, esate vienas iš kelių dešimčių milijonų šiaurės europiečių, tarp kurių ypač tiršta lietuvių,...


JAV valdžia farmacijos milžinei "Pfizer" skyrė 2,3 mlrd. dolerių baudų

Didžiausia pasaulio farmacijos bendrovė "Pfizer" trečiadienį pripažino JAV vyriausybės jai pateiktus kriminalinius kaltinimus ir dėl trylikos jos netinkamai pardavinėtų vaistų sumokės 2,3 milijardus dolerių baudų ir kompensacijų. Vien...


Už gydytojų išrašytus receptus – pramogos

Už gydytojų išrašytus receptus – pramogos

Kai kurios farmacijos bendrovės gydytojams tebedovanoja keliones už tai, kad šie per mėnesį išrašo bent dešimt jų vaistų receptų. Čekijoje registruotos tarptautinės farmacijos kompanijos "Zentiva" atstovybė Lietuvoje neseniai surengė dvi...


Elektros impulsų terapija arba elektrošokas, kas tai?

Elektros impulsų terapija arba elektrošokas, kas tai?

Išgirdus žodį – elektrošokas, galvoje iškyla nemalonūs vaizdai. Turbūt daugelis yra matę filmų, kai ligoninėje pacientams daro elektrošoką, bet ar kada susimastėme kas tai yra iš tiesų ir kodėl tokios procedūros yra taikomos? Pirmiausia,...


"Daktaras Mirtis" nužudė tris pacientus, tenkindamas savo ego

Indijoje gimęs chirurgas, pramintas "Daktaru Mirtimi", antradienį buvo pripažintas kaltu dėl trijų savo pacientų australų nužudymo ir neatitaisomos žalos padarymo ketvirtojo sveikatai. Jo kaltė buvo pripažinta po teismo proceso, kurio...


Įminta karšto bučinio paslaptis

Įminta karšto bučinio paslaptis

Bučiuotis malonu todėl, kad susilietus lūpoms įjungiama sudėtingų cheminių procesų grandinė, sukelianti smegenyse atsipalaidavimo ir malonumo pojūčius, nustatė mokslininkai. Jų teigimu, karštas bučinys susuka galvą ne mažiau nei kokainas. Lafajeto...


Popiežius ragina melstis už AIDS sergančius žmones

Popiežius Benediktas XVI prieš antradienį minimą pasaulinę AIDS dieną paragino melstis už šia pavojinga liga sergančius žmones, praneša agentūra AP. AIDS ligoniai turi būti padrąsinti, sekmadienį Romoje sakė Katalikų Bažnyčios vadovas. Jis...


Garso terapija gali pagerinti sveikatą

Garso terapija gali pagerinti sveikatą

"Balsas neperteikia to, ką išgirsta ausis, tačiau ausis neišgirsta tik to, ko nesuvokia protas." /dr. A. Tomatis/ Jau nuo urvinio žmogaus laikų garsas turėjo itin didelę reikšmę jo išlikimui bei gyvavimui. Žmogaus gebėjimas pajusti ir...


Nicole Richie dėl plaučių uždegimo paguldyta į ligoninę

Nicole Richie dėl plaučių uždegimo buvo paguldyta į ligoninę Los Andžele, trečiadienį pranešė jos atstovė, kuri pridūrė, kad aktorė laikosi gerai. Anksčiau šią savaitę N.Richie buvo pasirodžiusi Los Andželo teisme, kuris patenkino jos prašymą dėl...


Išrasti už morfijų stipresni nuskausminamieji

Išrasti už morfijų stipresni nuskausminamieji

JAV mokslininkai pasiekė įspūdingą pergalę kovoje su skausmu: jie išrado vaistą, kurio vienkartinė injekcija numalšina skausmą 14 kartų ilgiau, nei morfijus, praneša "Daily Telegraph". Revoliuciniu pasiekimu vadinamas preparatas buvo...


R.Šimašius: sveikatos apsaugos srityje korupciją galima mažinti įteisinant priemokas

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius sako, kad korupciją sveikatos apsaugos srityje galima pažaboti įteisinant priemokas kai kuriems medikams. "Sveikatos apsaugos srityje korupcija yra gana specifinė, nes kas penktas Lietuvos gyventojas...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9