Spalio 16d. Šeštadienis

Švytinčios detalės sklaido niūrią nuotaiką

Peržiūrų skaičius: 20732
Švytinčios detalės sklaido niūrią nuotaiką

Šaltuoju ir tamsiuoju metų laiku ne vienas su ilgesiu prisimena vasaros akimirkas ar kuriame nors pietų kurorte praleistas atostogas. Nenuostabu – Lietuvos klimatas nelepina nei kaulus laužančia šiluma, nei gausiais saulės bučiniais.

Vitamino D beieškant

Sparčiai sutemstančiomis žiemos dienomis, kai daugelį apninka niūri nuotaika, specialistai ragina daugiau laiko praleisti natūralioje šviesoje, nevengti aktyvios veiklos gryname ore. Ne mažesnę reikšmę turi ir namų aplinka.

"Šiuo metų laiku mūsų organizmui ypač trūksta saulės šviesos. Galbūt papildomais šviesos šaltiniais namuose mes jos nekompensuosime ir vitamino D nepasikrausime, tačiau net menkomis pastangomis galime susikurti ramią, jaukią ir šiltą aplinką, kuri padės išsklaidyti slogią nuotaiką ir apatiją", – įsitikinusi interjero dizainerė Gintarė Manikė.

Įvairūs pastatomi šviestuvai – kaip antai toršerai, taip pat stalinės lempos – paprasčiausias būdas pakoreguoti jau esamą apšvietimo sistemą. Be to, šviečiantys tūriai į aplinką įneša tam tikrą formą, gali tapti išraiškinga interjerą puošiančia detale.

G.Manikės teigimu, puikiai atrodys ir tiesiog ant žemės dedami šviečiantys stiklo burbulai, kitos žaismingos detalės, kurių reikėtų pasidairyti, norint sukurti originalesnį vaizdą.

Tamsoje išryškėja trūkumai

"Jei sienoje nėra papildomai numatyta laidų, vargu ar daug kas imsis gręžti, vargti, idant būtų galima pakabinti sieninius šviestuvus", – pastebėjo dizainerė.

Tad tiems, kurie dar tik planuoja įsirengti būstą, G.Manikė patarė iš anksto susiprojektuoti, kiek, kur ir kokie šviestuvai apsigyvens namuose.

Juo labiau jei šviesos šaltinius ketinama įrengti nišose, įvairiose lubų konfigūracijose ar įgyvendinti kitokius sudėtingesnius sprendimus.

"Labai svarbu funkcinis apšvietimas, numatytas skirtingai veiklai – juk vienoje zonoje mes dirbame, kitoje – ruošiame valgį, trečia skirta poilsiui, ketvirta – kitiems poreikiams. Būtent tamsiuoju periodu, kai šviesos poreikis stipriai išauga, gali išryškėti skaidyto apšvietimo trūkumai – tai, ko nesugebėjo numatyti būsto šeimininkas ar dizaineris", – aiškino specialistė.

Tiks ir modernui, ir klasikai

Šviestuvas ant aukšto stovo – puiki priemonė jaukumo, minkštumo ir šilumos įspūdžiui sukurti. Toršeras tinkamas pagalbininkas tiek klasikinio, tiek modernaus stiliaus gerbėjams.

Gamintojai šiuo metu siūlo gausybę dizaino sprendimų, tad renkantis konkretų produktą reikėtų atkreipti dėmesį, kaip jis savo forma, stiliumi derės prie kitų interjero detalių, pirmiausia – prie toje pačioje patalpoje jau esančių šviestuvų.

Tas pats pasakytina ir apie kitus mobilius šviestuvus – stalines lempas.

"Maždaug 50–70 cm aukščio šviesulius patogu statyti ne tik ant stalelių, komodų, bet ir lentynose, nišose. Tai interjerui suteikia daug žaismingumo, žavesio, vakaro temai priduoda jaukumo ir šilumos", – aiškino G.Manikė.

Jei norima, kad šviestuvas skleistų kuo daugiau šviesos, pašnekovė rekomenduoja rinktis šviesius, skaidresnius gaubtus.

Tačiau kuriant aplinkos nuotaiką spalviniai, faktūriniai momentai pridės papildomų – intymumo, romantiškumo ar kitokių – prieskonių.

Gelbsti šventiniai aksesuarai

Taip pat derėtų neužmiršti, jog kuo daugiau tamsių spalvų yra pačiame interjere, tuo šviesa bus labiau sugeriama, ji taip intensyviai neišsisklaidys kaip šviesiame fone. Vien į tamsius plotus orientavus šviesos srautus gali susidaryti niūrokas vaizdas.

"Tai, kokią spalvinę interjero paletę sau gali leisti ispanai, vargu ar pasiteisintų pas mus", – įspėjo G.Manikė.

Prieššventiniu ir šventiniu periodu dizainerė ragino prisiminti bei išnaudoti ir kitas paprastas, bet itin veiksmingas priemones.

"Artėjant Kalėdoms plazdenančios žvakių liepsnelės ne tiek suteiks funkcionalios šviesos, kiek vidinės ramybės, ypatingos auros. Tie, kurie turi tokią galimybę, galėtų dažniau užsikurti židinį, kuris šildo ne tik tiesiogine prasme, bet ir maloniną akį", – patarė G.Manikė.

Šventinę, pakylėtą nuotaiką padės sukurti ir paprasčiausios prietemoje žybsinčios kalėdinės girliandos.


Stebuklingosios LED technologijos

Sparčiai tobulėjančios technologijos interjero kūrėjams pateikia vis įdomesnių ir paprasčiau įgyvendinamų apšvietimo modeliavimo galimybių.

Įmonės "Terra lucida" savininko Dainiaus Špučio teigimu, vienas tokių sprendimų – LED (šviesos diodų) juostelės, kurios gali būti naudojamos įvairioms nišoms pašviesti, paslėptam apšvietimui įrengti.

D.Špučio teigimu, tiek efektyvumu, tiek patogumu LED juostelės yra geriausias pakaitalas įprastoms liuminescencinėms lempoms.

"Jos daug paprasčiau montuojamos, yra mažesnių gabaritų, saugesnės, labai taupios. Dėl šių savybių jas vis dažniau rekomenduoja architektai, interjero specialistai", – tvirtino D.Špučys.

LED technologija šiandien laikoma pažangiausia ir taupiausia – palyginti su kitais šviesos šaltiniais, diodai vidutiniškai 10 kartų ilgiau tarnauja ir tiek pat kartų mažiau suvartoja elektros energijos. Ne mažiau svarbu, kad LED gaminiai pasižymi dideliu šviesos intensyvumu ir spalvos sodrumu.

Be to, vadinamosios RGB (red-green-blue – liet. raudona-žalia-mėlyna) sistemos leidžia keisti šviesos spalvas ir atspalvius bei nustatyti jų kaitos greitį.

Mažėja sergamumas infekcinėmis ir priklausomybės ligomis

Pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje visose medicinos srityse taikomos vis naujesnės technologijos, gydymo metodai ir skiriami vis pažengesni vaistai, užkertantys kelią ligoms arba pristabdantys jų progresavimą. Tačiau susirgimų kraujotakos, virškinimo,...


Psichologai: vis daugiau emigrantų galvoja apie savižudybę

Per pastarąsias kelias savaites per Lietuvą nuvilnijo savižudybių banga. Specialistai skambina pavojaus varpais, kad esant ekonominiam nuosmukiui savižudybių skaičius gali dar labiau padidėti, tuo tarpu psichologinės pagalbos prieinamumas...


Gripo epidemija paskelbta ir Varėnos rajone

Plintant sergamumui gripu ir peršalimo ligomis, epidemija paskelbta ir Varėnos rajone. Praėjusią savaitę sergamumas gripu ir peršalimo ligomis šiame rajone viršijo 103,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Epideminiu sergamumas laikomas, kai rodiklis...


Kraujo donorystės centre - vasarinis donorų stygius

Vasarą trūksta kraujo donorų: prasidėjus atostogų sezonui mažiau gyventojų atvyksta aukoti kraujo, o jo poreikis aktyviuoju metų sezonu išaugo. Kraujo donorystės centras skelbia, kad skubiai reikia AB (ketvirtos) rezus minus, O (pirmos) rezus...


Optinių iliuzijų paslaptis - smegenų gebėjimas prognozuoti ateitį

Optinių iliuzijų paslaptis - smegenų gebėjimas prognozuoti ateitį

Pažvelkite į štai šią nuotrauką: raudonos linijos yra visiškai tiesios, tačiau jei jūs kiek ilgiau sutelksite žvilgsnį ties vidurio tašku, atrodys, jog jos išlinksta į išorę. Rensselaer Politechnikos Instituto (Niujorkas, JAV) mokslininkas...


Kodėl motinos jaučia kaltę

Kodėl motinos jaučia kaltę

"Žmogaus prigimtyje tiek daug giliai paslėptų dalykų, ir aš pats būčiau linkęs būti vaiku motinos, kuriai būdingi vidiniai žmogaus būties konfliktai, ir nenorėčiau, kad mane auklėtų moteris, kuriai viskas lengva ir paprasta, kuri žino visus...


Priklausomybės ligų centre vieną gydo penkiese

Šiuo metu 15 alkoholikų ir narkomanų Kauno apskrities priklausomybės ligų centre stacionariai gydo 74 specialistai. Įstaigos vadovas paprašė savivaldybės įsteigti dar penkis naujus etatus. Įstaigos prašymas nustebino Miesto taryba apstulbo gavusi...


Imunoterapija – vienas veiksmingiausių kovos su alergija būdų

Imunoterapija – vienas veiksmingiausių kovos su alergija būdų

Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos akademija (EAACI), atsižvelgdama į epidemiologines tendencijas, mano, kad anksčiau nei po 15 m. daugiau nei pusė Europos gyventojų kentės nuo vienos ar kitos alerginės ligos. Alergiški pacientai...


Olegas Torsunovas: "Krizė - vertingiausias laikas žmogui"

Olegas Torsunovas: "Krizė - vertingiausias laikas žmogui"

Neseniai krizės nuotaikomis persmelktoje Rygoje seminarą vedė žinomas vedų žinovas, gydytojas ir psichologas, ajurvedos centro Maskvoje įkūrėjas, Bombėjaus instituto dėstytojas, populiarių knygų autorius Olegas Torsunovas. Salė, kurioje vyko...


Kraujo ligas gydančiame skyriuje - pacientų persiskirstymas

Vienintelis Vakarų Lietuvoje Hematologijos skyrius, gyvuojantis nuo pat Jūrininkų ligoninės įsikūrimo, pakeitė pavadinimą - nuo šiol jis vadinasi Onkohematologijos skyriumi. Iš pradžių didžiąją dalį skyriuje gydytų pacientų sudarė sergantieji...


Širdies stimuliatorius apsaugoti nuo hakerių siūloma slaptažodžiu-tatuiruote

Šiuolaikiniai įrenginiai-implantai - pavyzdžiui, širdies stimuliatoriai arba defibriliatoriai - gali perduoti informaciją apie paciento būseną gydytojams bevielio ryšio pagalba. Todėl prieigą prie tokių įrenginių gali gauti ne tik medicinos...


Ląstelės reguliuoja savo judėjimo greitį

Ląstelės reguliuoja savo judėjimo greitį

Mokslininkai išaiškino kaip aukštesniųjų organizmų ląstelės reguliuoja savo judėjimo greitį. Tai esminis biologijos atradimas, kuris padės užkirsti kelią vėžinėms ląstelėms plisti po organizmą. Tyrimo rezultatuose aprašomos veikiančios jėgos ir jų...


Juodoji gripo statistika: gydytojai jaučiasi bejėgiai

Ar buvo įmanoma išgelbėti Roko gyvybę, jei jis būtų buvęs perkeltas į Intensyvios terapijos skyrių pusę paros anksčiau? Šis klausimas buvo svarbiausias pokalbyje su gydytoju reanimatologu, Kauno medicinos universiteto Vaikų ligų klinikos vadovu...


Mirtinai sergančiam kūdikiui atjungus kvėpavimo aparatą, jis pradėjo kvėpuoti savarankiškai

Kanadoje tėvams sutikus, kad mirtinai sergančiam jų kūdikiui būtų atjungtas kvėpavimo aparatas, šis netikėtai pradėjo kvėpuoti savarankiškai, praneša agentūra AFP. Pasak medikų, dviejų mėnesių mergytės būklė yra stabili. Gydytojai manė, kad,...


Žmogaus plaučiuose pradėjo augti eglė

Žmogaus plaučiuose pradėjo augti eglė

Rusijos chirurgai, pradėję piktybinio auglio šalinimo operaciją, negalėjo patikėti savo akimis: vyriškio plaučiuose buvo suvešėjusi 5 cm eglutė. Kaip rašoma Rusijos žiniasklaidoje, 28 metų Artiomas Sidorkinas, gyvenantis Uralo regione, medžio...


Susitikinėsite su žymiai jaunesne partnere – bėda garantuota

Susitikinėsite su žymiai jaunesne partnere – bėda garantuota

Vyrai, kurie susitikinėja su 10 ar 20 metų jaunesne moterimi, prisišauks bėdą. Santykių ekspertai įvardija priežastis, kodėl tokie santykiai baigsis bloguoju. Kaip rašo portalas askmen.com, vyresnio amžiaus vyrai dažniausiai klysta tuomet, kai...


Ramiems žmonėms silpnaprotystė išsivysto rečiau

Ramiems žmonėms silpnaprotystė išsivysto rečiau

Tyrimas rodo, kad ramaus būdo žmonėms senatvėje silpnaprotystė išsivysto rečiau, rašo BBC. Tyrimas publikuotas žurnale "Neurology". Tyrimo metu mokslininkai 500 sveikų pagyvenusių žmonių paprašė užpildyti anketas apie jų asmenybę. Tyrimo...


Depresija ypač pavojinga būsimosioms mamoms

Honkongo gydytojai nustatė: jeigu moteris būdama nėščia patiria nerimą ir depresiją, tai gali turėti labai rimtų padarinių tiek jos pačios, tiek vaiko sveikatai. Depresija silpnina gynybines organizmo jėgas ir trukdo greitai užgyti žaizdoms. 2008...


Akistata su kiaulių gripu neišgąsdino

"Menkas baubas", - taip pandeminį gripą įvertino Karo akademijos trečiakursis Tadas Gudavičius. Jis - vienas iš šešių kariūnų, kuriems praėjusį antradienį buvo patvirtinta vadinamojo kiaulių gripo diagnozė. Kiaulių gripo užkluptas...


Šalys donorės pažadėjo skirti beveik 12 mlrd. dolerių pasauliniam AIDS fondui

Šalys donorės pažadėjo per trejus metus skirti 11,7 mlrd. dolerių pasauliniam fondui, kovojančiam su AIDS ir kitomis mirtį nešančiomis ligomis, antradienį paskelbė Jungtinių Tautų (JT) vadovas Ban Ki-moonas. Anksčiau Vašingtonas pranešė...


Ministru paskirtas R.Šukys žada tęsti reformas sveikatos srityje

Naujai paskirtas sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys tikina, kad nekeis šios srities reformų kurso, nepasiduos spaudimui atsisakyti pertvarkų, tik pataisys pastebėtas klaidas. Pirmadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko ir daugiau...


Klinikinis įrankis padės diagnozuoti raumenų - skeleto funkcijų sutrikimus

Bandomoji klinikinio tyrimo programa - tai įrankis, analizuojantis raumenų struktūrą. Tikimasi, kad tai pagerins diagnostikos tikslumą, reabilitaciją ir palengvins sprendimų priėmimą gydant nugaros bei kaklo raumenų - skeleto funkcijų sutrikimus....


Negeriate vaistų? Ateityje medikai jus suseks

Medikų paskirtus vaistus norite išmesti į šiukšlių dėžę ar mažiau jų vartoti? Ateityje šios minties teks atsisakyti. Floridos mokslininkai sukūrė "protingą" tabletę, į kurią įmontuotas mikrolustas ir mažytė antena, skirta duomenims...


Miegojimas skirtingose lovoje – griūvančių santykių ženklas?

Miegojimas skirtingose lovoje – griūvančių santykių ženklas?

Žmonės – įpročių vergai, todėl miegamasis yra būtent tokia vieta, kur pertvarkos nelaukiamos. Net jei jos padeda tarpusavio santykiams. Kaip rašoma portale askmen.com, nemaža dalis žmonių galvoja, kad jeigu du susituokę žmonės nutaria...


Valstybinė ligoninių kasa perka daugiau vaistų onkologinėms ligoms gydyti

Valstybinė ligonių kasa (VLK) antrąjį šių metų pusmetį perka daugiau vaistų įvairioms onkologinėms ligoms gydyti. Birželio pabaigoje baigėsi viešojo pirkimo konkursai, pranešė VLK. Šiemet medikamentams buvo skirta 20 proc. daugiau lėšų nei pernai....


Akies traumas padės gydyti kontaktiniai lęšiai su kamieninėmis ląstelėmis

Anot tyrėjų, šis atradimas gali "smarkiai pagerinti" ragenos traumą dėl ligos ar sužeidimų patyrusių pacientų regėjimą, rašo telegraph.co.uk. Gydymo poveikis jaučiamas jau po kelių savaičių, procedūra nėra labai brangi, operacija trunka...


Geriausi pasaulyje vidpadžiai, arba šlapios pėdos

Geriausi pasaulyje vidpadžiai, arba šlapios pėdos

Ar kada atkreipėte dėmesį į grindyse paliktą savo pėdos žymę? Sakysite, nėra reikalo basomis, šlapiomis kojomis šmirinėti po namus. Ir teisingai. Tačiau kartą per metus į savo pėdas žvilgtelėti atidžiau vis tik nepakenktų. Juk ši iš pirmo...


Gydymas hormonais sukelia krūties vėžį

Gydymas hormonais sukelia krūties vėžį

Penkis metus vartojant menopauzės simptomus švelninančius hormonus krūties vėžio rizika išauga du kartus, rodo nauji tyrimai. Netgi moterys vartojančios estrogeno ir progestino tabletes vos du metus labiau rizikuoja susirgti. Nustojus vartoti...


Kasmetinis sveikatos patikrinimas turi tapti atskira prevencijos programa su atskiru finansavimu

Kelias dienas Vyriausybė įnirtingai diskutavo, kiek laisvadienių per metus reiktų skirti profilaktiniams sveikatos tikrinimams. Kaip nurodoma Seimo narės A. Zuokienės pranešime spaudai, šioje diskusijoje nebuvo įsigilintina į žymiai svarbesnius...


KTU patirtis rengiant medicinos fizikus pripažįstama užsienio šalyse

KTU patirtis rengiant medicinos fizikus pripažįstama užsienio šalyse

Rugsėjo 22–24 dienomis Kauno technologijos universitete (KTU) vyks Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) organizuojamas seminaras "Branduolinių mokslų sąsajos su medicinos fizika: medicinos fizikų rengimas Baltijos...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila