Spalio 14d. Pirmadienis

Spąstai sergantiesiems vėžiu

Peržiūrų skaičius: 20344
Spąstai sergantiesiems vėžiu

Ir visiems tokiems užtenka veiklos sočiai gyventi. Na ir kas, kad netrukus jų gydytam žmogui trinkteli karsto dangtis. Juk visada galima pasiteisinti, kad per vėlai ligonis kreipėsi, kažką ne taip darė, ar kad viskas būtų buvę gerai, jei ligonis būtų vien juo pasitikėjęs.

Eina vienas po kito

Kelmiškė mokytoja V.V., keletą metų kovojanti su gimdos vėžiu, sako, kad ją bene labiausiai šokiravo įvairiausio plauko šarlatanų akiplėšiškumas. "Kol gulėjau onkologinėje ligoninėje Šiauliuose, nebuvo nė dienos, kad kas nors neužsuktų į palatą ir nesiūlytų savo vaistų ar paslaugų. Eidavo jie tiesiog vienas po kito. Reikėjo pamatyti, kaip tuos žmogelius mulkindavo. Net mums, palatos kaimynėms, būdavo akivaizdu, kad mūsų likimo sesė tuoj užges, o šie jai begėdiškai brukdavo brangiai kainuojančius "vaistus" kaip paskutinę viltį. Aš į juos nekreipdavau dėmesio ir tik iš tolo stebėdavau jų "daktaravimą", tačiau rasdavo būdų ir prie manęs prieiti. Sužinojau, kad esu užkeikta ir prakeikta, "karmines" skolas moku ir pan., Palatoje atsiradęs šarlatanas dėdavosi esąs kone paties Dievo siųstas gelbėtojas.

Reikia daug vidinių jėgų, kad tokių žmogėnų paslaugų atsisakytumei."Mokytoja sakė pastebėjusi, kad šarlatanai gydytojų vengia, į palatas prasmunka apsimesdami lankytojais, ateina netgi gėlėmis nešini, kurių niekam taip ir nepadovanoja.

Ligonius atakuoja ir namie

 

Garbaus amžiaus šiluviškė (Raseinių r.) Uršulė ją išgelbėti galinčio "visagalio" sulaukė namuose, praėjus porai savaičių po Kauno klinikose atliktų švitinimo procedūrų. Atvykėlis, kuriam galėjo būti apie 50 metų, senolę ramino, kad ši gali net visai išgyti, jei tik juo pasikliaus. Jis rodė didesnius ir mažesnius vaistų buteliukus: vienus gerti reikia savaitę rytais ir vakarais, paskui juos keisi kitais, po mėnesio – trečiais. Ir kiekvienas butelaitis solidžiai kainavo. Ir nėra čia ko piktintis, nes ne bet ką, o patį vėžį gydo.Gelbėtojos sulaukė ir namo numirti parvežta tytuvėniškė (Kelmės r.) D.V. Jos namiškiai, norėdami ligonei suteikti dar bent kiek vilties, nupirko 180 litų kainuojantį buteliuką vaistų, nuo kurių po savaitės turėjo pasidaryti geriau. Bet D.V. numirė po penkių dienų. Vėliau velionės artimieji prisipažino, kad jie nieko kito ir nesitikėjo, bet ligonės akivaizdoje neišdrįso pasielgti kitaip.Labiausiai stebina tai, kaip šarlatanai gauna informaciją apie žmogaus ligą ir net sužino jo adresą bei kitus duomenis. Beveik neabejotina, kad jie kažkaip prieina prie ligų istorijų.

Jurbarko stebukladaris klesti

Šiluvos gyventoja U.P., sužinojusi kad serga vėžiu, skubino savo artimuosius lėkti į Jurbarką ir surasti netoli šio miesto, kažkur į Girdžių pusę, gyvenantį žolininką, kuris gamina vaistus nuo vėžio. Ukrainiečių kilmės žolininkas gydymo paslaptis neva iš savo proprosenelių perėmė, kurie žinojo, kaip vėžį gydyti. Ligonės namiškiams ieškant nurodyto asmens, vietos gyventojai leipo juokais: girdi, apie to "daktaro" prosenelius nieko pasakyti negali, nes jie likę Ukrainoje, bet kad jis pats tik vairuotoju visą amžių dirbo, tai visi žino. O kai darbo neteko, ir ėmėsi gydyti. Pirmiausia pasirūpino reklaminiu straipsniu spaudoje, pasigyrė savo gebėjimais ir kilmingais genais, o paskui jau atsirado ir naivuolių, tiesiančių ranką skustuvo ašmenų link. Už butelaitį kažkokio skysčio neviltin puolę žmonės net 250 litų nepagailėdavo.

Kam reikia slapukės raudonosios šaknies?

Vyresniosios kartos žmonės dar nepamiršo prieš kurį laiką garbintos panacėjos – mumijo. Šiandien vietoj jos sergantiems vėžiu siūloma raudonoji šaknis.Kaip tikina platintojai, raudonoji šaknis auga uolėtose ir sunkiai prieinamose vietose Altajaus krašte ir tik po vieną augalą, tad rasti ją esą nepaprastai sunku. Tačiau ir suradęs dar negali laimikiu džiaugtis, nes šaknis slepiasi uolų įtrūkimuose, yra iki dviejų metrų ilgio, ją būtina iškasti nenutraukus, antraip praras gydomąsias savybes. Už tai ji ir yra tokia brangi.Bet jei nori pasveikti, apie pinigus nevalia galvoti. Ir ligoniai šio šiaudo griebiasi, nors kitam raudonoji šaknelė ir į mūsiškę kiaulpienę atrodo panaši.

Diagnozuoja ir gydo specialistai be diplomų

Vienas šeimos gydytojas šių eilučių autorei sakė, kad liūdniausia yra tai, jog šarlatanai jau ir diagnozuoti, tirti imasi. Jam kelios moterys jau atnešė tokių "tyrimų": "Akivaizdu, kad tai iš kompiuterio ištraukti skirtingų ligų pažeistų organų piešinukai. Bandau savo pacientes įtikinti, kad jų rankose – melas. Sakau, norit, aš be jokio tyrimo tokį pat piešinuką atspausdinsiu? Netiki, nes jos Šiauliuose pas "profesorių" buvo. Klausiu, kur ta gydymo įstaiga ir kokia "profesoriaus" pavardė, nesako. Sunku patikėti, kad tai XXI amžiuje vyksta." Net laikraščiai mirga skelbimais, kviečiančiais gydytis pas vieną ar kitą specialistą netradicinės medicinos būdais.Su gydytoja konsultante iš Lat­vijos, kuri per akių rainelės taškus nustato vidaus organų ligas, jų priežastis ir sudaro sveikatinimo prog­ramą bei gydo natūraliais Tibeto preparatais, yra tekę susidurti ir VL, kai po pažinties su šia "daktare" laikraščio skaitytojai ėmė šauktis pagalbos. "Jei būčiau ja ilgiau pasikliovusi, ko gero, jau ir Dievui dūšelę būčiau pridavusi, nes "daktarytė" man paskyrė vaistų, tiesiog pražūtingų mano ligai. Aš sergu tulžies akmenlige, o ji man liepė gerti ricinos su konjaku 2 val. nakties. Su žibintuvėliu pablizginusi į akis nustatė begales ligų", – pasakojo Z.Š. iš Pagryžuvio (Kelmės r.). Dar nustatė, kad moters organizmas privisęs parazitų. "Supuvęs" pasirodė esąs ir moters vyras. Tačiau, gydytoja guodė, kad reikalai nėra beviltiški, nes ji turi stebuklingų maisto papildų už 250 litų. Pradžiai tiek, o po poros savaičių bus naujas gydymo posūkis. Taip gydant ligonis bauginimas baisiausiomis ligomis. Žmonės, išgirdę apie mirtinas savo ligas, apie pinigus nebegalvoja ir skuba pirkti tai, ką tik pasiūlo, nes rytoj gali būti per vėlu.

Apsimetėliai nukamuoja

"Tie šarlatanai ėda žmogų ne mažiau nei pati liga, kad ir sunkiausia. Jie it šliužai apninka ligos ir panikos apimtą žmogų. Aš save priskiriu prie stiprių žmonių. Žinau, kad gyvensiu tiek, kiek Dievulis leis. Visgi nusipirkau porą stik­lainiukų stebuklus darančių vaistų. Bet jie ir tebestovi lentynėlėje. Ir vėžininkų panacėjos maudos turiu. Tik jos vaistinėje pirkau. Tų nuodų taip pat neišdrįsau gerti. Juk ir taip organizmas po chemoterapijos yra apnuodytas. Bet matau, kaip elgiasi mano likimo žmonės, kaip juos kamuoja tie apsimetėliai, ir man darosi baisu", – kalbėjo jau keletą metų su sunkia liga besigrumianti jauna tytuvėniškė (Kelmės r.) R.V.Jos mintį Kauno klinikų palatoje tęsė Marytė iš Marijampolės rajono: "Tikriausiai yra žolių, stabdančių vėžį, lengvinančių savijautą. Bet tikri žolininkai specialistai nesiveržia į palatas ir nesiūlo jokių marmalų. Jie žino žoleles, jas prašomi parodo, antai Jadvyga Balvočiūtė net jų ekspoziciją padariusi, kad galėtum pats visko prisirinkti, ir už didelius pinigus jų nebruka. Taip ir atskirsi specialistą nuo apgaviko."

Specialisto komentaras

Mindaugas Būta, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas

Suprantama, kad sergantieji vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis bet kokia kaina stengiasi pasveikti ir griebiasi net šiaudo – patiki bet kokiais pažadais. Pažymėtina, kad vaistus kuria ir tiria atitinkamą išsilavinimą ir daug patirties turintys mokslininkai, tyrimai atliekami daugelį metų. Tuo tarpu šarlatanai, tikinantys galintys išgydyti vėžį, pelnosi naudodamiesi nelaime, žmonės jiems nerūpi. Labai liūdna, kad savo brangiausią turtą – sveikatą – žmonės lengvabūdiškai patiki apsišaukėliams. Ligoniai ne tik nepasveiksta, tačiau tinkamai negydomi dar labiau pablogina savo būklę bei praranda sunkiai šeimos uždirbtus pinigus.Manau, kad už tokių šarlatanų siūlomas paslaugas nereikėtų mokėti daugiau kaip poros litų. O jei prašo daugiau, jų plepalų neverta klausytis. Oficialią ir objektyvią informaciją apie vaistus galima sužinoti paskambinus į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą nemokamu telefonu 8 800 73568.

Draugauju su dviem: prisipažinti ar tylėti?

Vienu metu draugauju su dviem vyrais. Atrodo, kad abu juos myliu. Žinau, kad ilgai tęstis tokia dviguba draugystė negali: sužinoję apie tai mylimi vyrai iškart norėtų skirtis, o ir man pačiai tylėti, meluoti ir slapstytis jau nebe malonu. Ar...


Šlapimo nelaikymas – bėda, kurią reikia greitai spręsti

Vyrų šlapimo nelaikymas – bėda, kurios sprendimo atidėlioti nereikia. Vengti apie tai kalbėtis su specialistais – taip pat, nes jie kasdien susiduria su tokiais pacientais ir juos stebina nebent gydytis vengiančių vyrų drovumas....


Psichologai – už alkoholio reklamos ribojimą

Psichologai – už alkoholio reklamos ribojimą

Lietuvos psichologų sąjunga (LPS) atkreipia visuomenės bei politikų dėmesį, kad alkoholinių gėrimų kainos, prekybos bei reklamos apribojimai yra viena iš veiksmingų priemonių kovojant su nesaikingu alkoholio vartojimu. Pastaruoju metu plačiai...


Gydytojai reikalaus Vyriausybės įsipareigoti kelti atlyginimus

Kitą savaitę sveikatos sistemos pertvarka nepatenkinta Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS) žada Vyriausybės reikalauti įsipareigoti, jog pagerėjus ekonominei situacijai, medikų atlyginimai būtų keliami. Vyriausybei neįvykdžius medikų profesinės...


Aklas keturmetis "mato" kaip delfinas

Aklas Jamie'is Asplandas "mato" naudodamas echolokacijos techniką: siunčia garso pliūpsnius, kurie atsispindi nuo objektų ir aidu grįžta atgal. Kaip praneša britų "The Daily Telegraph", tai aklam gimusiam keturmečiui...


Asociacija: pabrango šimtas kompensuojamųjų vaistų

Nacionalinė vaistų prekybos asociacija tikina, jog atlikusi Sveikatos apsaugos ministerijos skelbiamų atpigintų kompensuojamųjų vaistų analizę, nustat4, kad iš tikrųjų pacientams pabrango 105 pavadinimų vaistai, o atpigo - tik 10. Asociacija...


Knarkaliai nori miegoti tyliai

Knarkaliai nori miegoti tyliai

Pirmadienį per 20 žmonių dėl juos varginančio diskomforto - knarkimo atvyko nemokamai pasikonsultuoti su Klaipėdos apskrities ligoninės (KAL) Ausų, nosies, gerklės (LOR) ligų skyriaus medikais. Buvo pacientų, atvykusių net iš Mažeikių. Akciją,...


Kodėl ne visi ligoniai laukia donorų organų?

Beveik pusantro tūkstančio Lietuvos gyventojų gyvybę palaiko dirbtinai valomas kraujas. Iš šios priklausomybės juos gali išvaduoti donorų organai, bet ne visi ligoniai jų laukia. Kodėl? Indrei Čerkelytei iš Pakruojo rajono – dar tik 23-eji,...


Atidaromas renovuotas Vilniaus miesto universitetinės ligoninės korpusas

Trečiadienį 15 val. po kapitalinės rekonstrukcijos bus atidaryti Vilniaus miesto universitetinės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos bei Vaikų ligų klinikų skyriai. Atidarymo ceremonijoje dalyvaus Seimo pirmininkė Irena Degutienė, Sveikatos...


Kraujo donorai - vis dar aukso vertės

Nurimus triukšmui ir dviejų uostamiestyje veikiančių kraujo donorystės įstaigų konfrontacijai, kraujo donorų stygiaus uostamiestis nebejaučia. Kraujo donorystės įstaigų darbuotojai pastebėjo, kad šiek tiek - gal dėl sumažėjusių planinių operacijų...


Kaip bendrauti su savo gydytoju?

Jeigu šiuo metu Jums pradėtas gydymas ir esate sutrikę dėl diagnozės ir nežinios, jeigu manote, kad Jums apsilankius pas gydytoją lieka vis daugiau klausimų, mes Jums patarsime, ko nepamiršti paklausti gydytojo ir kaip sutvarkyti santykius su juo,...


A. Čaplikas: Jei reikės, vaistus padalinsime žmonėms

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas ramina žmones, kad vaistų nuo pandeminio gripo tikrai užteks. O jei farmacinės įmonės nesugebės užtikrinti tinkamo tiekimo, vaistai bus išdalinti iš rezervo. Taip jis teigė žurnalistui Virginijui...


Siūlo riboti ir nereceptinių vaistų antkainius

Seimo Sveikatos reikalų komitetas siūlo riboti ne tik receptinių, bet ir nereceptinių vaistų antkainius didmenininkams ir mažmenininkams. Komitetas taip pat siūlo įteisinti gamintojų pareigą deklaruoti vaistų kainas Lietuvai ir pateikti šių vaistų...


Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems ir vaikams

Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems ir vaikams

Nuo balandžio 1-osios, visą mėnesį Jūrų muziejus registruoja norinčius dalyvauti individualiuose užsiėmimuose su delfinais. Keletą metų dėl susidariusios ilgos eilės registravimas buvo visiškai nutrauktas. Individualūs užsiėmimai su delfinais...


Ribos priemokų už vaistus dydžius

Vyriausybė dar labiau žaboja farmacininkų pelnus. Nuspręsta, kad brangiausi kompensuojamieji vaistai už pigiausius negali būti brangesni kaip 60 procentų. Farmacininkai sako, kad tuomet valstybės kompensuojamų medikamentų sąraše liks pigiausi ir...


Lenkijoje išaiškintas trečiasis užsikrėtimo E.coli atvejis

Lenkijoje išaiškintas trečiasis užsikrėtimo E.coli atvejis

Lenkijoje nustatytas trečiasis užsikrėtimo bakterija E.coli atvejis, antradienį pranešė šalies žiniasklaida. 68-erių metų moteriai iš Gižycko nustatyta E.coli atmaina (O 104) yra tokia pati, kaip anksčiau buvo rasta Vokietijoje. Ši moteris...


Neuronų jungtis (sinapsė)

Neuronų jungtis (sinapsė)

Giliai smegenų viduje esantis neuronas ruošiasi perduoti signalą. Norint tiksliai užfiksuoti šį trumpalaikį momentą daromos plonų smegenų sluoksnių mikrofotografijos, iš kurių vėliau atkuriamas trimatis smegenų struktūrinių elementų vaizdas....


Ekscentriškumas – psichikos sutrikimas?

Ekscentriškumas – psichikos sutrikimas?

Ekscentriškumą medikai žada priskirti prie psichikos sutrikimų. Tokį pasiūlymą diagnozuojant ligas siūlo įtvirtinti JAV medikai. Kaip praneša portalas telegraph co.uk, JAV medikai teigia, kad ekscentrikams didelė tikimybė susirgti psichikos...


Birželio mėnesį poros labiausiai šėlsta

Britų mokslininkų manymu, birželis – pats seksualiausias metų mėnuo. Šiltos dienos, atviri drabužiai, žvaigždėtos naktys ir daugybę galimybių mylėtis pievelėje ar kuriame nors kitame gamtos prieglobstyje. Pasak mokslininkų, taip yra dėl...


Klinikinis įrankis padės diagnozuoti raumenų - skeleto funkcijų sutrikimus

Bandomoji klinikinio tyrimo programa - tai įrankis, analizuojantis raumenų struktūrą. Tikimasi, kad tai pagerins diagnostikos tikslumą, reabilitaciją ir palengvins sprendimų priėmimą gydant nugaros bei kaklo raumenų - skeleto funkcijų sutrikimus....


Nauja antibiotikų kūrimo strategija

Nauja antibiotikų kūrimo strategija

Bakterijos greitai kinta ir tampa atsparios bet kokiems naujiems antibiotikams, todėl bakterinės infekcijos vis dar yra pagrindinė mirties priežastis ligoninėse. Nauji Tel Avivo universitete atlikti tyrimai teikia vilties sukurti kitokius vaistus...


Storosios žarnos vėžys – mokestis už civilizaciją

Storosios žarnos vėžys – mokestis už civilizaciją

VU Onkologijos instituto vadovas N. Samalavičius teigia, kad Lietuvoje nuo storosios žarnos vėžio miršta 1000 žmonių, o susirgimų kasmet daugėja. I ar II stadijos ją išgydyti galima daugiau nei du trečdalius ligonių, o ir šiandien apie 60 procentų...


Sąžiningumas – laimingos meilės variklis

Amerikiečių psichologai atrado raktą, nuo kurio priklauso, ar poros tarpusavio santykiai bus geri. Kaip rašo "Times", paaiškėjo, kad pagrindinė laimingos meilės paslaptis – sąžiningumas pačiam sau. Jei žmogus žino, ko nori, laikosi...


Aspirinas efektyviai malšina migreną?

Daugeliui žmonių aspirinas padeda numalšinti migrenos keliamus skausmus, todėl turėtų būti naudojamas kaip svarbiausia priemonė, kovojant su šia liga. Daugiau nei pusė pacientų teigia, kad vartojant plačiai paplitusį vaistą nuo skausmo, šis...


Medikai – tarp hepatito rizikos grupių

Šiais metais centras anoniminės apklausos būdu atliko virusinių hepatitų B ir C paplitimo tarp medikų tyrimus VUL "Santariškių klinikose". Iš 174 apklaustų medikų 42,5 proc. teigė yra tyręsi dėl hepatito B, o 26,4 proc. – dėl...


Ministras: Vyriausybė davė startą sveikatos apsaugos įstaigų reformai

Vyriausybės pirmadienį patvirtintas nutarimas atveria kelią pradėti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlomą struktūrinę sveikatos apsaugos įstaigų reformą, pirmadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas. Ministrų kabinetas...


Tikslinės prevencijos projektų atrankos konkursas 2009 m.

Narkotikų kontrolės departamentas informuoja, kad 2009 m. rugsėjo 4 d. pasirašytas įsakymas Nr. T1-70 "Dėl Tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų 2009 metais atrankos konkurso nuostatų patvirtinimo" yra...


Sergantiems diabetu pagerės paslaugų prieinamumas

Nuo liepos 1 d. slaugytojų diabetologų teikiamos ambulatorinės paslaugos pirmą kartą bus pradėtos apmokėti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) lėšų. Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio įsakymu patvirtintuose...


Huntingtono ligos pradžia siejama su defektų turinčios DNR atkūrimu

Huntingtono ligos pradžia siejama su defektų turinčios DNR atkūrimu

Huntingtono liga – paveldimas neurodegeneracinis sutrikimas, jau pažeidęs beveik 30 tūkst. amerikiečių, yra nepagydoma ir mirtina. JAV Valstybinio sveikatos instituto direktorius medicinos daktaras Elias A. Zerhounis teigia, kad...


Valstybės kontrolė: sveikatos informacinė sistema vis dar neįgali

Valstybiniai auditoriai nustatė, kad nuo 2006 m. Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu kuriama elektroninė sveikatos informacinė sistema iki šiol neveikia planuota apimtimi, o iš jos kūrimui skirtų 34 mln. Lt daugiau kaip 15 mln. Lt panaudota...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9