Lapkričio 29d. Pirmadienis

Spąstai sergantiesiems vėžiu

Peržiūrų skaičius: 20344
Spąstai sergantiesiems vėžiu

Ir visiems tokiems užtenka veiklos sočiai gyventi. Na ir kas, kad netrukus jų gydytam žmogui trinkteli karsto dangtis. Juk visada galima pasiteisinti, kad per vėlai ligonis kreipėsi, kažką ne taip darė, ar kad viskas būtų buvę gerai, jei ligonis būtų vien juo pasitikėjęs.

Eina vienas po kito

Kelmiškė mokytoja V.V., keletą metų kovojanti su gimdos vėžiu, sako, kad ją bene labiausiai šokiravo įvairiausio plauko šarlatanų akiplėšiškumas. "Kol gulėjau onkologinėje ligoninėje Šiauliuose, nebuvo nė dienos, kad kas nors neužsuktų į palatą ir nesiūlytų savo vaistų ar paslaugų. Eidavo jie tiesiog vienas po kito. Reikėjo pamatyti, kaip tuos žmogelius mulkindavo. Net mums, palatos kaimynėms, būdavo akivaizdu, kad mūsų likimo sesė tuoj užges, o šie jai begėdiškai brukdavo brangiai kainuojančius "vaistus" kaip paskutinę viltį. Aš į juos nekreipdavau dėmesio ir tik iš tolo stebėdavau jų "daktaravimą", tačiau rasdavo būdų ir prie manęs prieiti. Sužinojau, kad esu užkeikta ir prakeikta, "karmines" skolas moku ir pan., Palatoje atsiradęs šarlatanas dėdavosi esąs kone paties Dievo siųstas gelbėtojas.

Reikia daug vidinių jėgų, kad tokių žmogėnų paslaugų atsisakytumei."Mokytoja sakė pastebėjusi, kad šarlatanai gydytojų vengia, į palatas prasmunka apsimesdami lankytojais, ateina netgi gėlėmis nešini, kurių niekam taip ir nepadovanoja.

Ligonius atakuoja ir namie

 

Garbaus amžiaus šiluviškė (Raseinių r.) Uršulė ją išgelbėti galinčio "visagalio" sulaukė namuose, praėjus porai savaičių po Kauno klinikose atliktų švitinimo procedūrų. Atvykėlis, kuriam galėjo būti apie 50 metų, senolę ramino, kad ši gali net visai išgyti, jei tik juo pasikliaus. Jis rodė didesnius ir mažesnius vaistų buteliukus: vienus gerti reikia savaitę rytais ir vakarais, paskui juos keisi kitais, po mėnesio – trečiais. Ir kiekvienas butelaitis solidžiai kainavo. Ir nėra čia ko piktintis, nes ne bet ką, o patį vėžį gydo.Gelbėtojos sulaukė ir namo numirti parvežta tytuvėniškė (Kelmės r.) D.V. Jos namiškiai, norėdami ligonei suteikti dar bent kiek vilties, nupirko 180 litų kainuojantį buteliuką vaistų, nuo kurių po savaitės turėjo pasidaryti geriau. Bet D.V. numirė po penkių dienų. Vėliau velionės artimieji prisipažino, kad jie nieko kito ir nesitikėjo, bet ligonės akivaizdoje neišdrįso pasielgti kitaip.Labiausiai stebina tai, kaip šarlatanai gauna informaciją apie žmogaus ligą ir net sužino jo adresą bei kitus duomenis. Beveik neabejotina, kad jie kažkaip prieina prie ligų istorijų.

Jurbarko stebukladaris klesti

Šiluvos gyventoja U.P., sužinojusi kad serga vėžiu, skubino savo artimuosius lėkti į Jurbarką ir surasti netoli šio miesto, kažkur į Girdžių pusę, gyvenantį žolininką, kuris gamina vaistus nuo vėžio. Ukrainiečių kilmės žolininkas gydymo paslaptis neva iš savo proprosenelių perėmė, kurie žinojo, kaip vėžį gydyti. Ligonės namiškiams ieškant nurodyto asmens, vietos gyventojai leipo juokais: girdi, apie to "daktaro" prosenelius nieko pasakyti negali, nes jie likę Ukrainoje, bet kad jis pats tik vairuotoju visą amžių dirbo, tai visi žino. O kai darbo neteko, ir ėmėsi gydyti. Pirmiausia pasirūpino reklaminiu straipsniu spaudoje, pasigyrė savo gebėjimais ir kilmingais genais, o paskui jau atsirado ir naivuolių, tiesiančių ranką skustuvo ašmenų link. Už butelaitį kažkokio skysčio neviltin puolę žmonės net 250 litų nepagailėdavo.

Kam reikia slapukės raudonosios šaknies?

Vyresniosios kartos žmonės dar nepamiršo prieš kurį laiką garbintos panacėjos – mumijo. Šiandien vietoj jos sergantiems vėžiu siūloma raudonoji šaknis.Kaip tikina platintojai, raudonoji šaknis auga uolėtose ir sunkiai prieinamose vietose Altajaus krašte ir tik po vieną augalą, tad rasti ją esą nepaprastai sunku. Tačiau ir suradęs dar negali laimikiu džiaugtis, nes šaknis slepiasi uolų įtrūkimuose, yra iki dviejų metrų ilgio, ją būtina iškasti nenutraukus, antraip praras gydomąsias savybes. Už tai ji ir yra tokia brangi.Bet jei nori pasveikti, apie pinigus nevalia galvoti. Ir ligoniai šio šiaudo griebiasi, nors kitam raudonoji šaknelė ir į mūsiškę kiaulpienę atrodo panaši.

Diagnozuoja ir gydo specialistai be diplomų

Vienas šeimos gydytojas šių eilučių autorei sakė, kad liūdniausia yra tai, jog šarlatanai jau ir diagnozuoti, tirti imasi. Jam kelios moterys jau atnešė tokių "tyrimų": "Akivaizdu, kad tai iš kompiuterio ištraukti skirtingų ligų pažeistų organų piešinukai. Bandau savo pacientes įtikinti, kad jų rankose – melas. Sakau, norit, aš be jokio tyrimo tokį pat piešinuką atspausdinsiu? Netiki, nes jos Šiauliuose pas "profesorių" buvo. Klausiu, kur ta gydymo įstaiga ir kokia "profesoriaus" pavardė, nesako. Sunku patikėti, kad tai XXI amžiuje vyksta." Net laikraščiai mirga skelbimais, kviečiančiais gydytis pas vieną ar kitą specialistą netradicinės medicinos būdais.Su gydytoja konsultante iš Lat­vijos, kuri per akių rainelės taškus nustato vidaus organų ligas, jų priežastis ir sudaro sveikatinimo prog­ramą bei gydo natūraliais Tibeto preparatais, yra tekę susidurti ir VL, kai po pažinties su šia "daktare" laikraščio skaitytojai ėmė šauktis pagalbos. "Jei būčiau ja ilgiau pasikliovusi, ko gero, jau ir Dievui dūšelę būčiau pridavusi, nes "daktarytė" man paskyrė vaistų, tiesiog pražūtingų mano ligai. Aš sergu tulžies akmenlige, o ji man liepė gerti ricinos su konjaku 2 val. nakties. Su žibintuvėliu pablizginusi į akis nustatė begales ligų", – pasakojo Z.Š. iš Pagryžuvio (Kelmės r.). Dar nustatė, kad moters organizmas privisęs parazitų. "Supuvęs" pasirodė esąs ir moters vyras. Tačiau, gydytoja guodė, kad reikalai nėra beviltiški, nes ji turi stebuklingų maisto papildų už 250 litų. Pradžiai tiek, o po poros savaičių bus naujas gydymo posūkis. Taip gydant ligonis bauginimas baisiausiomis ligomis. Žmonės, išgirdę apie mirtinas savo ligas, apie pinigus nebegalvoja ir skuba pirkti tai, ką tik pasiūlo, nes rytoj gali būti per vėlu.

Apsimetėliai nukamuoja

"Tie šarlatanai ėda žmogų ne mažiau nei pati liga, kad ir sunkiausia. Jie it šliužai apninka ligos ir panikos apimtą žmogų. Aš save priskiriu prie stiprių žmonių. Žinau, kad gyvensiu tiek, kiek Dievulis leis. Visgi nusipirkau porą stik­lainiukų stebuklus darančių vaistų. Bet jie ir tebestovi lentynėlėje. Ir vėžininkų panacėjos maudos turiu. Tik jos vaistinėje pirkau. Tų nuodų taip pat neišdrįsau gerti. Juk ir taip organizmas po chemoterapijos yra apnuodytas. Bet matau, kaip elgiasi mano likimo žmonės, kaip juos kamuoja tie apsimetėliai, ir man darosi baisu", – kalbėjo jau keletą metų su sunkia liga besigrumianti jauna tytuvėniškė (Kelmės r.) R.V.Jos mintį Kauno klinikų palatoje tęsė Marytė iš Marijampolės rajono: "Tikriausiai yra žolių, stabdančių vėžį, lengvinančių savijautą. Bet tikri žolininkai specialistai nesiveržia į palatas ir nesiūlo jokių marmalų. Jie žino žoleles, jas prašomi parodo, antai Jadvyga Balvočiūtė net jų ekspoziciją padariusi, kad galėtum pats visko prisirinkti, ir už didelius pinigus jų nebruka. Taip ir atskirsi specialistą nuo apgaviko."

Specialisto komentaras

Mindaugas Būta, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas

Suprantama, kad sergantieji vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis bet kokia kaina stengiasi pasveikti ir griebiasi net šiaudo – patiki bet kokiais pažadais. Pažymėtina, kad vaistus kuria ir tiria atitinkamą išsilavinimą ir daug patirties turintys mokslininkai, tyrimai atliekami daugelį metų. Tuo tarpu šarlatanai, tikinantys galintys išgydyti vėžį, pelnosi naudodamiesi nelaime, žmonės jiems nerūpi. Labai liūdna, kad savo brangiausią turtą – sveikatą – žmonės lengvabūdiškai patiki apsišaukėliams. Ligoniai ne tik nepasveiksta, tačiau tinkamai negydomi dar labiau pablogina savo būklę bei praranda sunkiai šeimos uždirbtus pinigus.Manau, kad už tokių šarlatanų siūlomas paslaugas nereikėtų mokėti daugiau kaip poros litų. O jei prašo daugiau, jų plepalų neverta klausytis. Oficialią ir objektyvią informaciją apie vaistus galima sužinoti paskambinus į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą nemokamu telefonu 8 800 73568.


Medikai: vyrai vargiai gali vadintis stipriąja lytimi

Vyrai labai menkai rūpinasi savo sveikata, bijo kreiptis į gydytojus ir dėl to miršta vis jaunesni, tvirtina gydytojai. Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Gediminas Žižys tvirtino, kad dabartinis vyrų statistinis sergamumas...


Taupančios poliklinikos ir ligoninės už dyką nebevalo ir pūlių

Savo pinigus skrupulingai skaičiuojančios ir taupančios poliklinikos ir ligoninės pacientą paverčia atpirkimo ožiu, kuriam belieka tik bejėgiškai stebėti, kaip jam nuleidžia kraują. Taip teigia panevėžietė Ilonai (redakcijai vardas ir pavardė...


Gripas - klastinga liga, juokauti nepatariama

Gripas - klastinga liga, juokauti nepatariama

Prasidėjęs sergamumas gripu ir ūmiomis virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis specialistų nestebina, bet ir ypatingo optimizmo nekelia. Pirmieji šį rudenį pavieniai gripo atvejai užregistruoti Vilniuje ir Klaipėdoje, sužinojo ELTA Užkrečiamųjų...


Be kompiuterio neišsiverčia

Kompiuteriai ir internetas vis labiau skverbiasi į medikų kasdienybę ir tampa įprasta darbo priemone. Statistikos departamento atlikto tyrimo duomenimis, šių metų pradžioje visos sveikatos priežiūros įstaigos, kuriose dirbo 10 ir daugiau...


Stresas stabdo gyvenimo laikrodį

"Skydliaukė – tavo gyvenimo laikrodis" ir "Prostata – vyro gyvenimo kokybė" – šias dvi sveikatos profilaktikos akcijas paskelbė "Medicina practica" laboratorija. Jų metu laboratorijos padaliniuose...


Rudenį apvalėjančioms kūno linijoms – riebalų nusiurbimas

Rudenį apvalėjančioms kūno linijoms – riebalų nusiurbimas

Niekam ne paslaptis, kad baigiantis karštajam metų sezonui, ne tik skubame į parduotuves įsigyti šiltesnį drabužį, nusimegzti pirštinaites ar skarą, bet ir organizmas „puola“ kaupti maisto atsargų banką. Vienas niūrus lietingas vakaras...


Smegenų implantai padeda atgaivinti prisiminimus

Smegenų implantai padeda atgaivinti prisiminimus

Kanados mokslininkai teigia sukūrę pirmąjį pasaulyje smegenų implantą, kuris pagerina atmintį. Negana to, eksperimentuodami su sveikais žmonėmis Toronto Vakarų ligoninės (Toronto Western Hospital) specialistai netyčia atrado, jog šis būdas ne tik...


Pristatytas neįgaliesiems skirtas egzoskeletas

Haydenas Allenas po motociklo avarijos prieš penkerius metus prarado gebėjimą valdyti kojas, tačiau mokslininkai jam suteikė naują viltį - jų suprojektuotas naujas egzoskeletas pakėlė vyrą iš invalido vežimėlio ir vėl sugrąžino vaikščiojimo...


Pirmą kartą nufotografuotas moters ovuliacijos procesas

Pirmą kartą nufotografuotas moters ovuliacijos procesas

Gydytojams pirmą kartą pavyko užfiksuoti moters kiaušidžių išleidžiamą kiaušinėlį, praneša "New Scientist". Ovuliacijos proceso stebėjimai organizme yra ypač reti, o anksčiau gautos nuotraukos buvo prastai įžiūrimos ir neryškios. Tačiau...


Vasara – kelionių metas: pasirūpinkite savo kojų sveikata

Vasara – kelionių metas: pasirūpinkite savo kojų sveikata

Vasara pelnytai vadinama kelionių laikotarpiu, kadangi daugelis šiltuoju metų laiku leidžiasi į trumpesnes ar ilgesnes keliones pailsėti, pasisemti naujų įspūdžių, žinių, patirti nuotykių ir kt. Patyrę keliautojai puikiai žino, kad patogi apranga...


Depresija - įveikiama

Depresija - įveikiama

Pasak gydytojų psichiatrų, depresija kartais painiojama su liūdesiu, nuovargiu ar energijos trūkumu. Šios būsenos yra normalios, jos ilgai netrunka bei kasdienės veiklos netrikdo. Tuo tarpu depresija, atsirandanti dėl pačių įvairiausių priežasčių,...


Lietuviai – vieni agresyviausių Europoje

Lietuvos gyventojai yra bene agresyviausi visoje Europoje. Apie tai byloja ne tik nusikalstamumo rodikliai. Policijos suvestinėse neatsispindi užslėptas smurtas - pašaipos, netolerancija ir tiesiog susvetimėjimas. Specialistai įsitikinę, kad...


Efektyviausią vaistą išrenka kompiuteris

Ar tiks vaistai, kurių bendrinį pavadinimą pasakė gydytojas ir kuriuos išsirinkome iš gausybės analogų pagal kainą? Jau yra metodų, pagal kuriuos galima išsirinkti efektyviausius vaistus ir jų dozę. "Susirgau ūmiu bronchitu kelionės į...


UNICEF tyrimas: lietuviai savo vaikams skiria 7 minutes per parą

UNICEF tyrimas: lietuviai savo vaikams skiria 7 minutes per parą

Lietuvoje tėvai savo vaikams per parą skiria tik maždaug 7 minutes dėmesio, o mažieji mūsų šalies gyventojai jaučiasi nelaimingiausi Europoje. Tokius šokiruojančius tyrimų rezultatus Florencijoje (Italija) vykusioje konferencijoje "Vaiko...


Masturbacija: mitai ir tiesa

Jeigu masturbuosiesi, oda taps spuoguota, rankų delnai apžels plaukais ir tapsi nevaisingas. Tai tiesa ar mitas? Kaip rašo portalas askmen.com, mitų apie neigiamas masturbacijos pasekmes istorija yra labai sena. Netiesa, kad masturbacija sukelia...


Akistata su kiaulių gripu neišgąsdino

"Menkas baubas", - taip pandeminį gripą įvertino Karo akademijos trečiakursis Tadas Gudavičius. Jis - vienas iš šešių kariūnų, kuriems praėjusį antradienį buvo patvirtinta vadinamojo kiaulių gripo diagnozė. Kiaulių gripo užkluptas...


Atlikta unikali aortos vožtuvų operacija

Atlikta unikali aortos vožtuvų operacija

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų medikai atliko unikalią operaciją – pirmą kartą Baltijos šalyse aortos vožtuvą implantavo per kateterį. Tokioms operacijoms, kai aortos vožtuvas implantuojamas per šlaunies arteriją arba...


Sveikatos duomenys bus tvarkomi elektroniniu būdu

Pacientų sveikatos duomenys ateityje bus tvarkomi elektroniniu būdu. Seimas antradienį 62 balsais už, 5 prieš, 21 susilaikius priėmė Sveikatos įstatymo pataisą, kuria įtvirtinta elektroninė sveikatos sistema. Įstatymas įsigalios nuo rugpjūčio,...


Mažo tamprumo tvarsčiai kompresinei terapijai

Mažo tamprumo tvarsčiai kompresinei terapijai

Ūmių sportinių traumų metu, ypač kai pažeidžiami minkštieji audiniai (raumenys, raiščiai, jungiamasis audinys ir t. t.), kokybiškas pažeistos srities suspaudimas yra vienas iš kelių pagrindinių pirmosios pagalbos suteikimo principų. Tinkamai...


Atliekami ilgaamžiškumo piliulės testai su žmonėmis

Atliekami ilgaamžiškumo piliulės testai su žmonėmis

Ar patikėtumėte, jei jums pasakytų, jog egzistuoja piliulė, sulėtinanti senėjimą ir leidžianti jums pragyventi sveikai iki 100 metų? Tokia piliulė galbūt egzistuoja jau dabar. Ją gaminanti kompanija "Sirtris Pharmaceuticals" paskelbė,...


A.Matulas: kitais metais gali brangti gydymasis poliklinikose ir ligonėse

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius-krikdemas Antanas Matulas prognozuoja, kad kitąmet žmonėms gali dar labiau pabrangti gydymasis poliklinikose ir ligonėse. "Gali išaugti nelegalios ir neoficialios priemokos už...


Kova su vėžiu – peiliais be ašmenų

Kauno klinikose pradėtas taikyti naujas pažangus ir labai efektyvus onkologinių ligonių gydymo metodas – radiochirurgija. Vienas pirmųjų pacientų – vienuolikos metų berniukas. Jie buvo ne mažiau skaudesni už vėl išgirstą tą pačią...


Antioksidantai gali apsaugoti nuo gimdos gleivinės vėžio

JAV mokslininkai žurnale "Cancer Causes and Control" rašo, kad kiekvienam tūkstančiui kilokalorijų maisto padidinus beta karotino kiekį 1000 mikrogramų, gimdos gleivinės (endometriumo) vėžio rizika sumažėja 12 procentų. Be to, jei...


KOMPIUTERINĖ TOMOGRAFIJA – TIK GYDYTOJUI REKOMENDAVUS

Šiuolaikinės medicinos jau neįmanoma įsivaizduoti be, sakysim, ultragarso, kompiuterinės tomografijos, branduolinio magnetinio rezonanso tyrimų. Kasmet Lietuvoje atliekama vis daugiau šių brangių medicinos tyrimų bei procedūrų, kasmet daugėja...


Paracetamolį bus galima įsigyti tik su receptu

Paracetamolį bus galima įsigyti tik su receptu

Dėl padažnėjusių apsinuodijimų paracetamoliu, netrukus didesnį šio vaisto kiekį bus galima įsigyti tik su receptu. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas Mindaugas Būta sakė, kad tvarka keičiama siekiant stabdyti netinkamą savigydą....


Kiaulės odos implantai vėžio aukoms padeda išlaikyti krūtinę

Kiaulės odos implantai vėžio aukoms padeda išlaikyti krūtinę

Britė Jadi Ryan džiaugiasi pirmais krūties plastinės operacijos rezultatais. Tačiau ši operacija merginai atlikta ne dėl jos nepasitenkinimo per maža krūtine. 23 metų merginai prieš metus buvo nustatytas krūtinės vėžys, rašo "Daily...


Į Vakarų mediciną skverbiasi Rytai?

Į Vakarų mediciną skverbiasi Rytai?

Su Vakarų mokslininkais bendradarbiaujantis Pekine įsikūrusio "Kundavel" instituto direktorius, vienas garsiausių Šaolinio vienuolyno meistrų Siu Mingtang teigia, kad vakarietiška medicina gydo tik simptomus, todėl žmonės kasmet vartoja...


Medikai neatskleidžia, ar koją susilaužęs A.Ūsas buvo apsvaigęs

Suprastėjusia sveikatos būkle skundęsis Andrius Ūsas priverstas lankytis ne tik pas širdies veikla besirūpinančius kardiologus, bet ir pas traumatologus. Prieš pat savaitgalį jam atlikta kojos operacija. Portalo žiniomis, pedofilijos byloje...


"Arklių balzamai" Jūsų sveikatai

"Arklių balzamai" Jūsų sveikatai

Neretai jaučiame raumenų, sąnarių, stuburo skausmus, bandome įvairiausias priemones, galinčias sumažinti šiuos skausmus, geriame tabeletes. Kaip puikią „išeitį“ norime pristatyti trejopą „arklių balzamą“, skirtą sveikatos...


Pasaulinę virškinimo sveikatos dieną – patarimai, kaip gyventi sveikiau

Pasaulinę virškinimo sveikatos dieną – patarimai, kaip gyventi sveikiau

Gegužės 29-ąją visame pasaulyje minima virškinimo sveikatos diena. Šią dieną apie virškinimo problemas ir sveikatą kalbama jau penkiasdešimt metų, Lietuvos organizacijos, raginančios pasirūpinti savo virškinimu, skaičiuoja 35-uosius metus. Ši tema...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9