Vasario 23d. Sekmadienis

Spąstai sergantiesiems vėžiu

Peržiūrų skaičius: 20344
Spąstai sergantiesiems vėžiu

Ir visiems tokiems užtenka veiklos sočiai gyventi. Na ir kas, kad netrukus jų gydytam žmogui trinkteli karsto dangtis. Juk visada galima pasiteisinti, kad per vėlai ligonis kreipėsi, kažką ne taip darė, ar kad viskas būtų buvę gerai, jei ligonis būtų vien juo pasitikėjęs.

Eina vienas po kito

Kelmiškė mokytoja V.V., keletą metų kovojanti su gimdos vėžiu, sako, kad ją bene labiausiai šokiravo įvairiausio plauko šarlatanų akiplėšiškumas. "Kol gulėjau onkologinėje ligoninėje Šiauliuose, nebuvo nė dienos, kad kas nors neužsuktų į palatą ir nesiūlytų savo vaistų ar paslaugų. Eidavo jie tiesiog vienas po kito. Reikėjo pamatyti, kaip tuos žmogelius mulkindavo. Net mums, palatos kaimynėms, būdavo akivaizdu, kad mūsų likimo sesė tuoj užges, o šie jai begėdiškai brukdavo brangiai kainuojančius "vaistus" kaip paskutinę viltį. Aš į juos nekreipdavau dėmesio ir tik iš tolo stebėdavau jų "daktaravimą", tačiau rasdavo būdų ir prie manęs prieiti. Sužinojau, kad esu užkeikta ir prakeikta, "karmines" skolas moku ir pan., Palatoje atsiradęs šarlatanas dėdavosi esąs kone paties Dievo siųstas gelbėtojas.

Reikia daug vidinių jėgų, kad tokių žmogėnų paslaugų atsisakytumei."Mokytoja sakė pastebėjusi, kad šarlatanai gydytojų vengia, į palatas prasmunka apsimesdami lankytojais, ateina netgi gėlėmis nešini, kurių niekam taip ir nepadovanoja.

Ligonius atakuoja ir namie

 

Garbaus amžiaus šiluviškė (Raseinių r.) Uršulė ją išgelbėti galinčio "visagalio" sulaukė namuose, praėjus porai savaičių po Kauno klinikose atliktų švitinimo procedūrų. Atvykėlis, kuriam galėjo būti apie 50 metų, senolę ramino, kad ši gali net visai išgyti, jei tik juo pasikliaus. Jis rodė didesnius ir mažesnius vaistų buteliukus: vienus gerti reikia savaitę rytais ir vakarais, paskui juos keisi kitais, po mėnesio – trečiais. Ir kiekvienas butelaitis solidžiai kainavo. Ir nėra čia ko piktintis, nes ne bet ką, o patį vėžį gydo.Gelbėtojos sulaukė ir namo numirti parvežta tytuvėniškė (Kelmės r.) D.V. Jos namiškiai, norėdami ligonei suteikti dar bent kiek vilties, nupirko 180 litų kainuojantį buteliuką vaistų, nuo kurių po savaitės turėjo pasidaryti geriau. Bet D.V. numirė po penkių dienų. Vėliau velionės artimieji prisipažino, kad jie nieko kito ir nesitikėjo, bet ligonės akivaizdoje neišdrįso pasielgti kitaip.Labiausiai stebina tai, kaip šarlatanai gauna informaciją apie žmogaus ligą ir net sužino jo adresą bei kitus duomenis. Beveik neabejotina, kad jie kažkaip prieina prie ligų istorijų.

Jurbarko stebukladaris klesti

Šiluvos gyventoja U.P., sužinojusi kad serga vėžiu, skubino savo artimuosius lėkti į Jurbarką ir surasti netoli šio miesto, kažkur į Girdžių pusę, gyvenantį žolininką, kuris gamina vaistus nuo vėžio. Ukrainiečių kilmės žolininkas gydymo paslaptis neva iš savo proprosenelių perėmė, kurie žinojo, kaip vėžį gydyti. Ligonės namiškiams ieškant nurodyto asmens, vietos gyventojai leipo juokais: girdi, apie to "daktaro" prosenelius nieko pasakyti negali, nes jie likę Ukrainoje, bet kad jis pats tik vairuotoju visą amžių dirbo, tai visi žino. O kai darbo neteko, ir ėmėsi gydyti. Pirmiausia pasirūpino reklaminiu straipsniu spaudoje, pasigyrė savo gebėjimais ir kilmingais genais, o paskui jau atsirado ir naivuolių, tiesiančių ranką skustuvo ašmenų link. Už butelaitį kažkokio skysčio neviltin puolę žmonės net 250 litų nepagailėdavo.

Kam reikia slapukės raudonosios šaknies?

Vyresniosios kartos žmonės dar nepamiršo prieš kurį laiką garbintos panacėjos – mumijo. Šiandien vietoj jos sergantiems vėžiu siūloma raudonoji šaknis.Kaip tikina platintojai, raudonoji šaknis auga uolėtose ir sunkiai prieinamose vietose Altajaus krašte ir tik po vieną augalą, tad rasti ją esą nepaprastai sunku. Tačiau ir suradęs dar negali laimikiu džiaugtis, nes šaknis slepiasi uolų įtrūkimuose, yra iki dviejų metrų ilgio, ją būtina iškasti nenutraukus, antraip praras gydomąsias savybes. Už tai ji ir yra tokia brangi.Bet jei nori pasveikti, apie pinigus nevalia galvoti. Ir ligoniai šio šiaudo griebiasi, nors kitam raudonoji šaknelė ir į mūsiškę kiaulpienę atrodo panaši.

Diagnozuoja ir gydo specialistai be diplomų

Vienas šeimos gydytojas šių eilučių autorei sakė, kad liūdniausia yra tai, jog šarlatanai jau ir diagnozuoti, tirti imasi. Jam kelios moterys jau atnešė tokių "tyrimų": "Akivaizdu, kad tai iš kompiuterio ištraukti skirtingų ligų pažeistų organų piešinukai. Bandau savo pacientes įtikinti, kad jų rankose – melas. Sakau, norit, aš be jokio tyrimo tokį pat piešinuką atspausdinsiu? Netiki, nes jos Šiauliuose pas "profesorių" buvo. Klausiu, kur ta gydymo įstaiga ir kokia "profesoriaus" pavardė, nesako. Sunku patikėti, kad tai XXI amžiuje vyksta." Net laikraščiai mirga skelbimais, kviečiančiais gydytis pas vieną ar kitą specialistą netradicinės medicinos būdais.Su gydytoja konsultante iš Lat­vijos, kuri per akių rainelės taškus nustato vidaus organų ligas, jų priežastis ir sudaro sveikatinimo prog­ramą bei gydo natūraliais Tibeto preparatais, yra tekę susidurti ir VL, kai po pažinties su šia "daktare" laikraščio skaitytojai ėmė šauktis pagalbos. "Jei būčiau ja ilgiau pasikliovusi, ko gero, jau ir Dievui dūšelę būčiau pridavusi, nes "daktarytė" man paskyrė vaistų, tiesiog pražūtingų mano ligai. Aš sergu tulžies akmenlige, o ji man liepė gerti ricinos su konjaku 2 val. nakties. Su žibintuvėliu pablizginusi į akis nustatė begales ligų", – pasakojo Z.Š. iš Pagryžuvio (Kelmės r.). Dar nustatė, kad moters organizmas privisęs parazitų. "Supuvęs" pasirodė esąs ir moters vyras. Tačiau, gydytoja guodė, kad reikalai nėra beviltiški, nes ji turi stebuklingų maisto papildų už 250 litų. Pradžiai tiek, o po poros savaičių bus naujas gydymo posūkis. Taip gydant ligonis bauginimas baisiausiomis ligomis. Žmonės, išgirdę apie mirtinas savo ligas, apie pinigus nebegalvoja ir skuba pirkti tai, ką tik pasiūlo, nes rytoj gali būti per vėlu.

Apsimetėliai nukamuoja

"Tie šarlatanai ėda žmogų ne mažiau nei pati liga, kad ir sunkiausia. Jie it šliužai apninka ligos ir panikos apimtą žmogų. Aš save priskiriu prie stiprių žmonių. Žinau, kad gyvensiu tiek, kiek Dievulis leis. Visgi nusipirkau porą stik­lainiukų stebuklus darančių vaistų. Bet jie ir tebestovi lentynėlėje. Ir vėžininkų panacėjos maudos turiu. Tik jos vaistinėje pirkau. Tų nuodų taip pat neišdrįsau gerti. Juk ir taip organizmas po chemoterapijos yra apnuodytas. Bet matau, kaip elgiasi mano likimo žmonės, kaip juos kamuoja tie apsimetėliai, ir man darosi baisu", – kalbėjo jau keletą metų su sunkia liga besigrumianti jauna tytuvėniškė (Kelmės r.) R.V.Jos mintį Kauno klinikų palatoje tęsė Marytė iš Marijampolės rajono: "Tikriausiai yra žolių, stabdančių vėžį, lengvinančių savijautą. Bet tikri žolininkai specialistai nesiveržia į palatas ir nesiūlo jokių marmalų. Jie žino žoleles, jas prašomi parodo, antai Jadvyga Balvočiūtė net jų ekspoziciją padariusi, kad galėtum pats visko prisirinkti, ir už didelius pinigus jų nebruka. Taip ir atskirsi specialistą nuo apgaviko."

Specialisto komentaras

Mindaugas Būta, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas

Suprantama, kad sergantieji vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis bet kokia kaina stengiasi pasveikti ir griebiasi net šiaudo – patiki bet kokiais pažadais. Pažymėtina, kad vaistus kuria ir tiria atitinkamą išsilavinimą ir daug patirties turintys mokslininkai, tyrimai atliekami daugelį metų. Tuo tarpu šarlatanai, tikinantys galintys išgydyti vėžį, pelnosi naudodamiesi nelaime, žmonės jiems nerūpi. Labai liūdna, kad savo brangiausią turtą – sveikatą – žmonės lengvabūdiškai patiki apsišaukėliams. Ligoniai ne tik nepasveiksta, tačiau tinkamai negydomi dar labiau pablogina savo būklę bei praranda sunkiai šeimos uždirbtus pinigus.Manau, kad už tokių šarlatanų siūlomas paslaugas nereikėtų mokėti daugiau kaip poros litų. O jei prašo daugiau, jų plepalų neverta klausytis. Oficialią ir objektyvią informaciją apie vaistus galima sužinoti paskambinus į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą nemokamu telefonu 8 800 73568.

Šeimos gydytojai galės atlikti daugiau tyrimų

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu neseniai buvo papildyta šeimos gydytojo medicinos norma - jo kompetencijai priskirti papildomi laboratoriniai tyrimai. Tokiu būdu siekiama, kad pacientams nereikėtų dėl palyginti nesudėtingų įprastų tyrimų...


Uzbekija dėl naujojo gripo uždarė sieną su Kazachstanu

Uzbekija uždarė sieną su kaimyniniu Kazachstanu, informuoja Kazachstano užsienio reikalų ministerija. Kazachstano žiniasklaida ir Uzbekijos sostinės Taškento gyventojai tokį sprendimą sieja su plintančiu naujuoju gripu, tačiau valdžios pareigūnai...


Tikrasis gyvenimas prasideda nuo 40-ies, teigia mokslininkas

Mokslininkų teigimu, Vakarų šalyse pasiekta pažanga sveikatos apsaugos srityje, gerėjantis išsilavinimas ir ilgėjanti gyvenimo trukmė vadinamąją "vidurinio amžiaus krizę" jau pavertė praeities dalyku. Žurnale "Harvard Business...


Brangius vaistus nuo gripo dalija už dyką

Gripo epidemija ir dvi žinios. Geroji: kai kurios poliklinikos nemokamai dalija brangius antivirusinius vaistus. Blogoji žinia: vaistų gavo ne visos gydymo įstaigos, o gavusiosios paslaptingai tyli. Tai jau kvepia sensacija: Kauno rajono pirminės...


Efektyviausią vaistą išrenka kompiuteris

Ar tiks vaistai, kurių bendrinį pavadinimą pasakė gydytojas ir kuriuos išsirinkome iš gausybės analogų pagal kainą? Jau yra metodų, pagal kuriuos galima išsirinkti efektyviausius vaistus ir jų dozę. "Susirgau ūmiu bronchitu kelionės į...


Odontologai mokosi radiacinės saugos

Radiacinės saugos užtikrinimas odontologijoje, dirbant su dantų rentgeno aparatais, yra itin aktualus ir dirbantiems darbuotojams, ir pacientams. Siekiant pagelbėti odontologijos paslaugas teikiančių įmonių specialistams tinkamai įgyvendinti...


Miegojimas skirtingose lovoje – griūvančių santykių ženklas?

Miegojimas skirtingose lovoje – griūvančių santykių ženklas?

Žmonės – įpročių vergai, todėl miegamasis yra būtent tokia vieta, kur pertvarkos nelaukiamos. Net jei jos padeda tarpusavio santykiams. Kaip rašoma portale askmen.com, nemaža dalis žmonių galvoja, kad jeigu du susituokę žmonės nutaria...


Persodino inkstą, nors kraujo grupės nederėjo

Lietuva - penktoji šalis Europoje, kurios medikai ryžosi atlikti sudėtingą inkstų persodinimo operaciją, kai paciento ir donoro kraujo grupės skirtingos. Kaip pranešė LTV naujienų tarnyba, iki šiol maždaug trečdaliui sunkiai sergančiųjų tarp savo...


Laisva valia: reali žmogaus galimybė ar tik sąmonės iliuzija?

Laisvos valios klausimas jau seniai neduoda ramybės ne tik paprastiems piliečiams, bet ir mokslininkams. Tiesa, dar nediskutuojama apie tai, kiek mes turime laisvos valios galimybių pasirinkti gyvenimo keliui – klausimas kur paprastesnis: ar...


Mokslininkai skaito mintis geriau nei jūs pats

Funkciniu magnetiniu rezonansu nustatoma, kuriose smegenų srityse suaktyvėja kraujotaka, o teisingai interpretuojant gaunamą informaciją galima prognozuoti žmogaus elgseną. "Mes bandome suvokti, ar yra paslėpta išmintis, kurią smegenys...


Ar etiška vartoti dėmesį stimuliuojamuosius vaistus?

Tokį klausimą kelia Didžiosios Britanijos Kembridžo universiteto mokslininkai. Universitetai Didžiojoje Britanijoje jau galvoja apie priemones, kurios padėtų sumažinti dėmesį, įsiminimą skatinančių vaistų vartojimą per egzaminų sesijas. Tarp...


Gripas pasiglemžė klaipėdietės gyvybę

Antradienio vakarą nuo gripo komplikacijų mirė klaipėdietė. Tačiau moteris nebus užregistruota kaip šeštoji pandeminio gripo auka. Kritinės būklės 52 metų ligonė užvakar atvežta į Gargždų ligoninę. Vos spėjus padaryti pirmuosius tyrimus moteris...


Masažo stalas: nuo ko pradėti renkantis?

Masažo stalas: nuo ko pradėti renkantis?

Nesvarbu, ar esate pradedantysis masažo terapeutas ir įsirenginėjate savo pirmąjį kabinetą, ar šioje srityje dirbate jau ilgus metus, tinkamiausio masažo stalo pasirinkimas nėra lengva užduotis. Sakoma, kad nėra tobulo masažo stalo, yra tik tas,...


Iš kamieninių ląstelių pavyko išauginti dantį

Mokslininkams pirmą kartą istorijoje pavyko iš kamieninių ląstelių išauginti tikrą dantį. Jis atrodė visiškai taip pat kaip ir įprastinis, buvo jautrus skausmui ir lengvai kramtė maistą. Nors eksperimentas atliktas su pelėmis, jis nutiesė kelią ir...


Adatas pakeis pleistras

Mokslininkai skelbia gerą naujieną adatų bijantiems žmonėms: sukurtas pleistras, kuris vaistus suleis be jokių skausmingų dūrių. Tokia naujovė ateityje gali būti naudojama tiek skiepams, tiek ligoms gydyti skirtiems vaistams leisti į žmogaus...


Kauno klinikų medikai abejingi kūdikių negalavimams?

Kauno klinikų medikai abejingi kūdikių negalavimams?

Daugiau kaip prieš dvi savaites tėvais tapusių kauniečių džiaugsmą aptemdė Kauno medikų požiūris į ką tik pasaulį išvydusią būtybę. Kauniečiams Mindaugui ir Linai Subačiams rugpjūčio 4-oji – ypatinga. Tądien jie tapo tėvais. "Šis...


Vilniuje susitiks naujus DNR tyrimų įrankius kuriantys mokslininkai

Vilniuje susitiks naujus DNR tyrimų įrankius kuriantys mokslininkai

Rytoj Vilniuje susitiks ES šalių mokslininkai, kuriantys naujus DNR tyrimų įrankius. Į Lietuvą atvyksta biotechnologijos specialistai iš Ispanijos nacionalinio vėžio tyrimų centro, Genomo nustatymo centro (Ispanija) ir Prancūzijos bendrovės. Mūsų...


Stresas stabdo gyvenimo laikrodį

"Skydliaukė – tavo gyvenimo laikrodis" ir "Prostata – vyro gyvenimo kokybė" – šias dvi sveikatos profilaktikos akcijas paskelbė "Medicina practica" laboratorija. Jų metu laboratorijos padaliniuose...


Kai kurie kvapai mažina skausmą, bet tik moterims

Kai kurie kvapai mažina skausmą, bet tik moterims

Malonūs kvapai, kaip rožių ar migdolų, padeda malšinti skausmą, bet panašu, kad jie veikia tik moteris. Kanados Kvebeko universiteto mokslininkų bandyme dalyvavę moterys ir vyrai sakė pajutę palengvėjimą prieš tai pauostę malonų kvapą...


Gydymo įstaigos nedarbingumo pažymėjimus išduos elektroniniu būdu 2010-aisiais

Nuo 2010 m. balandžio 1 d. asmens sveikatos priežiūros įstaigos nedarbingumo pažymėjimus išduos tik per Elektroninių nedarbingumo pažymėjimų tvarkymo sistemą (EPTS). Tai nustatyta šiandien Vyriausybei pritarus Socialinės apsaugos ir darbo...


Kodėl vyrai atsisuka į simpatiškas moteris?

Emorio universiteto (JAV) mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, kad vyrams, žiūrintiems į dailios figūros moteris, suaktyvėja ta smegenų dalis, kuri asocijuojasi su apdovanojimo jausmu, rašo "News of the World". Grupei tyrimo dalyvių...


Sveikatai pavojingus garsus siekiama valdyti

Sveikatai pavojingus garsus siekiama valdyti

Sveikatos apsaugos ministras patvirtino Lietuvos higienos normą "Infragarsas ir žemo dažnio garsai: ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose". Šis teisės aktas parengtas siekiant valdyti infragarso ir žemo...


Akne, pigmentacijos ir senėjimo požymius koreguojantis pilingas

Akne, pigmentacijos ir senėjimo požymius koreguojantis pilingas

Nuo 2011 m. vasario mėn. GK Klinika pradėjo taikyti naujos kartos profesionalius giliuosius pylingus. Odos nusluosniavimai (pylingai) naudojami odos struktūrai pagerinti, jos trūkumams mažinti, taip pat švelniai ir efektyviai koreguoja akne...


Už atliktą hepatito tyrimą – dainų albumas

Iš viso šios akcijos metu didžiuosiuose Lietuvos miestuose padaryta 829 hepatito testai. Išankstiniais duomenimis, hepatitas nustatytas 15 žmonių. Praėjusią savaitę Klaipėdoje vyko nemokamų hepatito testų akcija "Gal aš esu numeris 12?"....


Mokslininkai atrado būdą nustatyti kūdikio lytį septintą nėštumo savaitę

Mokslininkai atrado būdą nustatyti būsimo kūdikio lytį septintąją nėštumo savaitę atlikus 300 svarų sterlingų kainuojantį tyrimą. Tačiau nuogąstaujama, kad tokia naujovė padidins abortų skaičių, rašo britų dienraštis "The Daily Mail"....


Psichikos sveikatos specialistai kviečia pasveikinti su šventėmis vienišus žmones

Valstybinis psichikos sveikatos centras (VPSC) kviečia pasveikinti su artėjančiomis žiemos šventėmis vienišus žmones. VPSC penktą kartą rengia bendrumo akciją "Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui", kurios dalyviai kviečiami sukurti...


Vakcina nuo odos vėžio gali būti sukurta po 5 metų

Vakcina nuo odos vėžio gali būti sukurta po 5 metų

Kvinslendo (Australija) universitete sukurta odos vėžio vakcina kitais metais bus pradėta bandyti su žmonėmis. Anksčiau atlikti bandymai su laboratoriniais gyvūnais buvo sėkmingi, praneša dienraštis "Daily Telegraph".Vakcinos kūrimo...


Kauno klinikose persodinta dirbtinė širdis

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose atlikta sudėtinga širdies persodinimo operacija. Vietoj įprastinės širdies transplantacijos, kai persodinama donoro širdis, vidutinio amžiaus itin sunkios sveikatos būklės moteriai...


"GlaxoSmithKline" siekia aktyviai kovoti su vėžiu ir oficialiai paskelbė duomenis apie savo aštuonis antivėžinius junginius

Tarptautinė farmacijos kompanija "GlaxoSmithKline" (GSK) paskelbė naujus klinikinius duomenis apie aštuonis antivėžinius cheminius junginius. Ši informacija š.m. birželio mėn. pradžioje buvo pristatyta kasmetinėje Amerikos onkologų...


Sukurtas kraujagysles valantis robotas

Sukurtas kraujagysles valantis robotas

Korėjos Chonnam nacionalinio universiteto mokslininkai sukūrė mažyti robotą, kuris tarsi krabas vaikščioja žmogaus arterijomis, "medžiodamas" kraujo krešulius, dėl kurių susidarymo padidėja širdies smūgio tikimybė. Radęs tokius kraujui...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9