Birželio 4d. Ketvirtadienis

Spąstai sergantiesiems vėžiu

Peržiūrų skaičius: 20344
Spąstai sergantiesiems vėžiu

Ir visiems tokiems užtenka veiklos sočiai gyventi. Na ir kas, kad netrukus jų gydytam žmogui trinkteli karsto dangtis. Juk visada galima pasiteisinti, kad per vėlai ligonis kreipėsi, kažką ne taip darė, ar kad viskas būtų buvę gerai, jei ligonis būtų vien juo pasitikėjęs.

Eina vienas po kito

Kelmiškė mokytoja V.V., keletą metų kovojanti su gimdos vėžiu, sako, kad ją bene labiausiai šokiravo įvairiausio plauko šarlatanų akiplėšiškumas. "Kol gulėjau onkologinėje ligoninėje Šiauliuose, nebuvo nė dienos, kad kas nors neužsuktų į palatą ir nesiūlytų savo vaistų ar paslaugų. Eidavo jie tiesiog vienas po kito. Reikėjo pamatyti, kaip tuos žmogelius mulkindavo. Net mums, palatos kaimynėms, būdavo akivaizdu, kad mūsų likimo sesė tuoj užges, o šie jai begėdiškai brukdavo brangiai kainuojančius "vaistus" kaip paskutinę viltį. Aš į juos nekreipdavau dėmesio ir tik iš tolo stebėdavau jų "daktaravimą", tačiau rasdavo būdų ir prie manęs prieiti. Sužinojau, kad esu užkeikta ir prakeikta, "karmines" skolas moku ir pan., Palatoje atsiradęs šarlatanas dėdavosi esąs kone paties Dievo siųstas gelbėtojas.

Reikia daug vidinių jėgų, kad tokių žmogėnų paslaugų atsisakytumei."Mokytoja sakė pastebėjusi, kad šarlatanai gydytojų vengia, į palatas prasmunka apsimesdami lankytojais, ateina netgi gėlėmis nešini, kurių niekam taip ir nepadovanoja.

Ligonius atakuoja ir namie

 

Garbaus amžiaus šiluviškė (Raseinių r.) Uršulė ją išgelbėti galinčio "visagalio" sulaukė namuose, praėjus porai savaičių po Kauno klinikose atliktų švitinimo procedūrų. Atvykėlis, kuriam galėjo būti apie 50 metų, senolę ramino, kad ši gali net visai išgyti, jei tik juo pasikliaus. Jis rodė didesnius ir mažesnius vaistų buteliukus: vienus gerti reikia savaitę rytais ir vakarais, paskui juos keisi kitais, po mėnesio – trečiais. Ir kiekvienas butelaitis solidžiai kainavo. Ir nėra čia ko piktintis, nes ne bet ką, o patį vėžį gydo.Gelbėtojos sulaukė ir namo numirti parvežta tytuvėniškė (Kelmės r.) D.V. Jos namiškiai, norėdami ligonei suteikti dar bent kiek vilties, nupirko 180 litų kainuojantį buteliuką vaistų, nuo kurių po savaitės turėjo pasidaryti geriau. Bet D.V. numirė po penkių dienų. Vėliau velionės artimieji prisipažino, kad jie nieko kito ir nesitikėjo, bet ligonės akivaizdoje neišdrįso pasielgti kitaip.Labiausiai stebina tai, kaip šarlatanai gauna informaciją apie žmogaus ligą ir net sužino jo adresą bei kitus duomenis. Beveik neabejotina, kad jie kažkaip prieina prie ligų istorijų.

Jurbarko stebukladaris klesti

Šiluvos gyventoja U.P., sužinojusi kad serga vėžiu, skubino savo artimuosius lėkti į Jurbarką ir surasti netoli šio miesto, kažkur į Girdžių pusę, gyvenantį žolininką, kuris gamina vaistus nuo vėžio. Ukrainiečių kilmės žolininkas gydymo paslaptis neva iš savo proprosenelių perėmė, kurie žinojo, kaip vėžį gydyti. Ligonės namiškiams ieškant nurodyto asmens, vietos gyventojai leipo juokais: girdi, apie to "daktaro" prosenelius nieko pasakyti negali, nes jie likę Ukrainoje, bet kad jis pats tik vairuotoju visą amžių dirbo, tai visi žino. O kai darbo neteko, ir ėmėsi gydyti. Pirmiausia pasirūpino reklaminiu straipsniu spaudoje, pasigyrė savo gebėjimais ir kilmingais genais, o paskui jau atsirado ir naivuolių, tiesiančių ranką skustuvo ašmenų link. Už butelaitį kažkokio skysčio neviltin puolę žmonės net 250 litų nepagailėdavo.

Kam reikia slapukės raudonosios šaknies?

Vyresniosios kartos žmonės dar nepamiršo prieš kurį laiką garbintos panacėjos – mumijo. Šiandien vietoj jos sergantiems vėžiu siūloma raudonoji šaknis.Kaip tikina platintojai, raudonoji šaknis auga uolėtose ir sunkiai prieinamose vietose Altajaus krašte ir tik po vieną augalą, tad rasti ją esą nepaprastai sunku. Tačiau ir suradęs dar negali laimikiu džiaugtis, nes šaknis slepiasi uolų įtrūkimuose, yra iki dviejų metrų ilgio, ją būtina iškasti nenutraukus, antraip praras gydomąsias savybes. Už tai ji ir yra tokia brangi.Bet jei nori pasveikti, apie pinigus nevalia galvoti. Ir ligoniai šio šiaudo griebiasi, nors kitam raudonoji šaknelė ir į mūsiškę kiaulpienę atrodo panaši.

Diagnozuoja ir gydo specialistai be diplomų

Vienas šeimos gydytojas šių eilučių autorei sakė, kad liūdniausia yra tai, jog šarlatanai jau ir diagnozuoti, tirti imasi. Jam kelios moterys jau atnešė tokių "tyrimų": "Akivaizdu, kad tai iš kompiuterio ištraukti skirtingų ligų pažeistų organų piešinukai. Bandau savo pacientes įtikinti, kad jų rankose – melas. Sakau, norit, aš be jokio tyrimo tokį pat piešinuką atspausdinsiu? Netiki, nes jos Šiauliuose pas "profesorių" buvo. Klausiu, kur ta gydymo įstaiga ir kokia "profesoriaus" pavardė, nesako. Sunku patikėti, kad tai XXI amžiuje vyksta." Net laikraščiai mirga skelbimais, kviečiančiais gydytis pas vieną ar kitą specialistą netradicinės medicinos būdais.Su gydytoja konsultante iš Lat­vijos, kuri per akių rainelės taškus nustato vidaus organų ligas, jų priežastis ir sudaro sveikatinimo prog­ramą bei gydo natūraliais Tibeto preparatais, yra tekę susidurti ir VL, kai po pažinties su šia "daktare" laikraščio skaitytojai ėmė šauktis pagalbos. "Jei būčiau ja ilgiau pasikliovusi, ko gero, jau ir Dievui dūšelę būčiau pridavusi, nes "daktarytė" man paskyrė vaistų, tiesiog pražūtingų mano ligai. Aš sergu tulžies akmenlige, o ji man liepė gerti ricinos su konjaku 2 val. nakties. Su žibintuvėliu pablizginusi į akis nustatė begales ligų", – pasakojo Z.Š. iš Pagryžuvio (Kelmės r.). Dar nustatė, kad moters organizmas privisęs parazitų. "Supuvęs" pasirodė esąs ir moters vyras. Tačiau, gydytoja guodė, kad reikalai nėra beviltiški, nes ji turi stebuklingų maisto papildų už 250 litų. Pradžiai tiek, o po poros savaičių bus naujas gydymo posūkis. Taip gydant ligonis bauginimas baisiausiomis ligomis. Žmonės, išgirdę apie mirtinas savo ligas, apie pinigus nebegalvoja ir skuba pirkti tai, ką tik pasiūlo, nes rytoj gali būti per vėlu.

Apsimetėliai nukamuoja

"Tie šarlatanai ėda žmogų ne mažiau nei pati liga, kad ir sunkiausia. Jie it šliužai apninka ligos ir panikos apimtą žmogų. Aš save priskiriu prie stiprių žmonių. Žinau, kad gyvensiu tiek, kiek Dievulis leis. Visgi nusipirkau porą stik­lainiukų stebuklus darančių vaistų. Bet jie ir tebestovi lentynėlėje. Ir vėžininkų panacėjos maudos turiu. Tik jos vaistinėje pirkau. Tų nuodų taip pat neišdrįsau gerti. Juk ir taip organizmas po chemoterapijos yra apnuodytas. Bet matau, kaip elgiasi mano likimo žmonės, kaip juos kamuoja tie apsimetėliai, ir man darosi baisu", – kalbėjo jau keletą metų su sunkia liga besigrumianti jauna tytuvėniškė (Kelmės r.) R.V.Jos mintį Kauno klinikų palatoje tęsė Marytė iš Marijampolės rajono: "Tikriausiai yra žolių, stabdančių vėžį, lengvinančių savijautą. Bet tikri žolininkai specialistai nesiveržia į palatas ir nesiūlo jokių marmalų. Jie žino žoleles, jas prašomi parodo, antai Jadvyga Balvočiūtė net jų ekspoziciją padariusi, kad galėtum pats visko prisirinkti, ir už didelius pinigus jų nebruka. Taip ir atskirsi specialistą nuo apgaviko."

Specialisto komentaras

Mindaugas Būta, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas

Suprantama, kad sergantieji vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis bet kokia kaina stengiasi pasveikti ir griebiasi net šiaudo – patiki bet kokiais pažadais. Pažymėtina, kad vaistus kuria ir tiria atitinkamą išsilavinimą ir daug patirties turintys mokslininkai, tyrimai atliekami daugelį metų. Tuo tarpu šarlatanai, tikinantys galintys išgydyti vėžį, pelnosi naudodamiesi nelaime, žmonės jiems nerūpi. Labai liūdna, kad savo brangiausią turtą – sveikatą – žmonės lengvabūdiškai patiki apsišaukėliams. Ligoniai ne tik nepasveiksta, tačiau tinkamai negydomi dar labiau pablogina savo būklę bei praranda sunkiai šeimos uždirbtus pinigus.Manau, kad už tokių šarlatanų siūlomas paslaugas nereikėtų mokėti daugiau kaip poros litų. O jei prašo daugiau, jų plepalų neverta klausytis. Oficialią ir objektyvią informaciją apie vaistus galima sužinoti paskambinus į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą nemokamu telefonu 8 800 73568.

Nerimauja dėl siūlymo įteisinti lytinių ląstelių donorystę

Arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus išplatintame atvirame laiške reiškiamas dvasininkų nerimas dėl siūlymų įteisinti lytinių ląstelių donorystę. Tai būtų leidžiama, jei būtų pritarta liberalcentristo Algio Čapliko pasiūlytam dirbtinio apvaisinimo...


Gripo epidemija Vilniuje įsibėgėja: ligoninėje nebetelpa pacientai

Sostinės gydytojai pastebi, kad šią savaitę gripo virusas išplito ir tarp suaugusiųjų. Per parą paguldomų ligonių skaičius patrigubėjo. Vienintelė virusu užsikrėtusius gyventojus priimanti ligoninė jau perpildyta. Vienintelė gripu sergančius...


Kardiologai skambina pavojaus varpais

Kardiologai skambina pavojaus varpais

Tos pačios amžiaus grupės ligonių, sirgusių pakartotinu miokardo infarktu, vidutinis vyrų mirštamumo rodiklis buvo 47,1 proc., moterų – 37,7 proc. Nepaisant gerėjančios diagnostikos ir gydymo, Kauno medicinos universiteto Širdies, krūtinės...


Keturmečiui atlikta unikali Lietuvoje operacija

Keturmečiui atlikta unikali Lietuvoje operacija

Vilniaus universiteto (VU) Vaikų ligoninėje ketverių metų berniukui su įgimta veido vystymosi anomalija atlikta pirmoji Lietuvoje veido ir kaukolės kaktinės dalies korekcijos operacija. Penkias valandas trukusią operaciją atliko jungtinė gydytojų...


Cholesterolio kontrolė sumažina mirtingumą

Cholesterolio kontrolė sumažina mirtingumą

"Apsaugok širdį nuo blogojo cholesterolio!", – tokią du mėnesius truksiančią sveikatos profilaktikos akciją Kauno Šilainių, Panevėžio ir Tauragės poliklinikose pradėjo viešoji įstaiga "Medicina practica". Jos metu...


Krioterapija arba gydymas šalčiu

"Esu girdėjus apie naują procedūrą - krioterapiją. Gal galite plačiau apie ją parašyti, kada ji tinkama?" Krioterapijos esmė ta, kad organizme, reaguojančiame į labai žemą - maždaug minus 130-160 laipsnių Celsijaus - temperatūrą,...


70 proc. gyventojų priimtiniau, kai konkrečius vaistus rekomenduoja gydytojas

Dauguma - 70 proc. - Lietuvos gyventojų mano, kad jiems priimtiniau, kai konkrečius vaistus - tikslų jų pavadinimą - rekomenduoja gydytojas, rodo antradienį paskelbti apklausos rezultatai. Tyrimų bendrovės RAIT apklausoje dešimtadalis apklaustųjų...


Pusantrų metų vaikui persodinta širdis

Pusantrų metų vaikui persodinta širdis

Antradienį Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio Mi-8 įgula iš Klaipėdos vaikų ligoninės į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas skraidino transplantologų komandą ir donoro širdį, praneša Krašto apsaugos...


Sifilio protrūkis Ukmergės rajone baigėsi, susirgo 15 žmonių

Gegužės pabaigoje Ukmergės rajone kilęs sifilio protrūkis baigėsi. Remiantis protrūkio epidemiologinio tyrimo duomenimis, iš viso buvo užregistruota 15 sifilio atvejų. Apie protrūkio baigtį Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą informavo Vilniaus...


Magnetinis laukas padeda iš naujo užauginti smegenų ląsteles

Magnetinis laukas padeda iš naujo užauginti smegenų ląsteles

Niujorko mokslininkai, atlikdami eksperimentinius tyrimus su pelėmis, pastebėjo, kad magnetais veikiant smegenų sritį, susijusią su atmintimi, galima paskatinti naujų neuronų augimą. Pristatydami tyrimų rezultatus Amerikos akademijos Neuromokslų...


Lenkijoje kiaulių gripas nusinešė 38 gyvybes

Lenkijos Lubusko vaivadijos Gožuvo mieste penktadienį mirė 41 metų moteris, kuriai buvo nustatytas virusas A(H1N1). Tai 38-oji vadinamojo kiaulių gripo auka šalyje, pranešė Lenkijos naujienų agentūra PAP. Ketvirtadienį Lodzėje ta pati liga pakirto...


Veido persodinimo operacija sugrąžino pojūčius

Veido persodinimo operacija sugrąžino pojūčius

Moteris, kuriai gruodį atlikta pirmoji JAV bei ketvirtoji pasaulyje veido persodinimo operacija, vėl pradėjo uosti ir normaliai maitintis. Moteris teigė, kad ji pradeda atgauti pasitikėjimą savimi, pranešė gydytoja Maria Siemionowa, plastikinės...


Daugelis vis dar nežino, kaip saugiai vartoti antibiotikus

Sveikatos specialistų teigimu, Lietuvoje kasmet daugėja žmonių, žinančių ir suprantančių apie šalutinį neigiamą antibiotikų poveikį. Vis dėlto tokių pacientų – dar mažuma. Daugelis gydydamiesi antibiotikais neskiria pakankamai dėmesio, kad...


Kodėl vyrai renkasi gražias žmonas?

Ne vienas mokslininkų atliktas tyrimas įrodė, kad vyrai akimirksniu nusprendžia, moteris jiems tinka ar ne. Tačiau dėl to vyrų negalima pavadinti trumparegiais. Mokslininkai išsiaiškino, kad toks skubotumas susijęs su sudėtingu genetikos...


Lazeris venų gydymui. Ar viską žinote?

Lazeris venų gydymui. Ar viską žinote?

Venų varikozę lemia ydinga kojos veninė kraujotaka. Dažniausiai tai nutinka sutrikus venų vožtuvėlių funkcijai ir pasikeitus kraujo tėkmės krypčiai, kai kraujas, užuot tekėjęs į viršų ir grįžtų link širdies, ima tekėti žemyn link pėdų. Tai...


Beskausmės injekcijos - rašalinių spausdintuvų technologijos pagrindu

Beskausmės injekcijos - rašalinių spausdintuvų technologijos pagrindu

"HP Labs" inžinieriai sukūrė naujos kartos vaistų leidimo sistemą, kurios pagalba vaistai suleidžiami nesukeliant skausmo pacientui. Išoriškai įrenginys primena nikotino pleistrą ir susideda iš mikroprocesoriaus, valdančio mikroskopinio...


Vėžio pacientai turėtų vengti antioksidantų

Vėžio pacientai turėtų vengti antioksidantų

Anksčiau atliktų tyrimų apžvalga parodė, kad spinduline ar chemoterapija gydomi vėžio pacientai turėtų vengti daug antioksidantų turinčių papildų. Nors multivitaminai tam tiktais atvejais gali būti tinkami, net žalioji arbata arba vitamino A ir E...


Medicina iš arti: kraujo tyrimas – nuo adatos dūrio iki rezultato

Kraujo tyrimas - nemaloni, bet būtina procedūra. Kad žiūrovus supažindintų su jos eiga, žurnalistai nepabijojo adatos dūrio ir sukūrė įdomų video siužetą apie bendrą kraujo tyrimą. Niekam ne paslaptis, jog susirgus ir nuėjus konsultacijai pas...


Pasaulinė apklausa - ką jūs žinote apie autizmą?

Jungtinės Tautos yra paskelbusios balandžio 2-ąją Pasauline autizmo supratimo diena. Ji svarbi ir Lietuvos gyventojams, nes autizmas – neurologinis žmogaus raidos sutrikimas – nesirenka nei pagal tautybę, nei pagal socialinę padėtį....


Patogūs ramentai iš Prancūzijos

Patogūs ramentai iš Prancūzijos

Skubame pranešti džiugią naujieną – į Lietuvą atkeliavo ypač patogūs ergonomiški alkūniniai ramentai FDI „Ergo Dynamic“. Jie palengvins jūsų judėjimą po traumos ar operacijos. Taip pat rekomenduojama sunkiau vaikštantiems žmonėms.


Mokslininkai nustatė keturis metabolizmą lemiančius genus

Mokslininkai nustatė keturis metabolizmą lemiančius genus

Keturios genų variacijos atrodo lemiančios greitį, per kurį žmonės "sudegina" jų suvartotą maistą, ir ši išvada gali lemti, kad ateityje gydytojais pacientams pasiūlys labiau individualius sprendimus. Metabolizmo skirtumai gali lemti,...


Pataria seksopatologas: kaip susirasti antrąją pusę

Moters ir vyro meilė grįsta intymiais santykiais. Ar jie yra svarbiausi poros gyvenime? Kaip susirasti savo antrąją pusę, kad meilė gyvuotų ilgiau nei trejus metus? Apie tai – pokalbis su gydytoju seksopatologu Vitaliumi Žuku. – Labai...


Vaistams ir vakcinai nuo gripo rastas milijonas

Sveikatos apsaugos ministerija rado 1 mln. litų vakcinai nuo naujojo gripo ir antivirusiniams vaistams. Žadama, kad jie atkeliaus į Lietuvą per artimiausias savaites. Taip pat rasta 300 tūkst. litų papildomam medikų darbo krūviui apmokėti. Pasak...


Insulino analogai ir vėžio rizika: įrodymų trūksta

Atlikęs išsamų visos turimos informacijos apie galimą ryšį tarp insulino analogų (insulino glargino) vartojimo ir rizikos susirgti vėžiu vertinimą, Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistų komitetas (CHMP) padarė išvadą, kad pagal turimus...


Kas geriau: sveikos ar gražios krūtys?(

Krūtys, kitaip vadinamos krūtų liaukos, arba dar pieno liaukos, yra porinis organas, esantis kūno viršutinėje dalyje. Šias liaukas turi ir vyrai, ir moterys, tačiau vyrų krūties liaukos neatlieka jokios biologinės funkcijos, o štai moterų gamina...


Kaip kritikuoti neįžeidžiant?

Kaip kritikuoti neįžeidžiant?

"Neseniai mane paskyrė pamainos vyresniąja, aš turiu prižiūrėti kitų darbuotojų atliekamą darbą. Turiu nurodyti, kas ką daro blogai, o man tai labai sunku. Visaip vengiu to, nes atrodo, kad įskaudinsiu žmogų, įžeisiu. Kita vertus, suprantu,...


Kodėl niekas nebenori skiepytis nuo pandeminio gripo?

Ar nebus išmestas į balą milijonas litų, sumokėtų už vakciną nuo pandeminio gripo? Skiepytis nebenori net ir medikai, kasdien susitinkantys su kosinčiais ir čiaudinčiais pacientais. Lietuva vakcinos nuo pasaulį išgąsdinusio pandeminio gripo...


Pasenusius vaistus – į šiukšlių dėžę arba kanalizacijos vamzdį?

Lietuvoje per metus būdavo surenkama ir išvežama utilizuoti apie 40 t pasenusių, nuodais virstančių vaistų. Tačiau nuo pavasario jie dūla vaistinių ir farmacijos įmonių sandėliuose. "Galima grąžinti į vaistinę nesunaudotus vaistus, pasibaigus...


Dvylikametės mergaitės viltis – donoro širdis

Mergaitė, kuri laukia. Taip būtų galima pavadinti dvylikametę Mantę. Ji viena iš aštuonių Lietuvos vaikų, laukiančių širdies donoro. Širdies persodinimo operacija – vienintelė mergaitės viltis išgyventi. Savaitgalį Vaiko širdies asociacijos,...


Vilniaus ligoninės bus sujungtos į tris centrus

Reformuojant sveikatos apsaugos sistemą sostinės ligoninės bus sujungtos į tris centrus. Pagal Vyriausybės patvirtintą programą Vilniuje numatyta kurti vieningą stiprų mokslo ir medicinos centrą Santariškių miestelyje, pranešė Sveikatos apsaugos...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9