REXSAN

Šiuolaikinis gyvenimo būdas – didesnė riešo traumų tikimybė

Šiuolaikinis gyvenimo būdas - didesnė riešo traumų tikimybė

Daugelio mūsų gyvenimo ritmas yra gana įtemptas: didelis darbo krūvis, laisvo laiko ir poilsio stoka, daug užsibrėžtų tikslų ir per mažai laiko jiems pasiekti, didelė išmaniųjų technologijų įtaka ir pan. Kompiuteriai bei išmanieji telefonai yra tie įrenginiai, kurie neretą lydi kiekviename žingsnyje, dažnam tai – darbo priemonės, bet nevengiame jų ir laisvalaikiu. Vis girdime apie jų neigiamą įtaką regėjimui, bet ar susimąstome, kad darbas kompiuteriu, itin dažnas išmaniojo telefono naudojimas gali padidinti ir riešo traumų bei skausmo šioje srityje tikimybę?

Riešo kanalo sindromo ypatumai

Po riešo traumų ar varginant skausmui rekomenduojamas riešo įtvaras. Pastarasis bus tikras išsigelbėjimas patempimo, lūžio atveju, stipriai susitrenkus, taip pat sergant tam tikromis ligomis, pavyzdžiui, riešo kanalo sindromu, kuris neretai pavadinamas kompiuteriu dirbančiųjų liga. Kas būdinga riešo kanalo sindromui? Pirmiausia, reikia paminėti, jog šis sindromas yra neurologinio pobūdžio ir pasireiškia ilgai trunkančiu tiek plaštakos, tiek pirštų skausmu bei tirpimu, atsirandančiu dėl vidurinio nervo užspaudimo. Pastarasis užspaudžiamas ten, kur pereina į riešo kanalą. Pasitaiko, kas skausmas nebūna lokalus riešo srityje ir plinta aukštyn link peties, net į kaklą. Dar visai neseniai riešo kanalo sindromasbuvo daugiausia diagnozuojamas tiems, kurių darbas remiasi rankų judesiais, pavyzdžiui, siuvėjams. Bet pastaruoju metu jis itin dažnas tarp biuruose dirbančiųjų, konkrečiai – tų, kurie didžiąją dalį laiko miklina pirštus rašydami klaviatūra. Kodėl? Nes tokie aspektai kaip monotoniški riešo ir pirštų judesiai, vibracija didina šios ligos riziką. Viena iš riešo kanalo sindromo gydymo priemonių – riešo įtvaras.

Riešo įtvarai: kokie ir kada reikalingi?

„Pes Planus“ siūlo ir standartinius, ir individualius riešo įtvarus. Individualiems įtvarams pagaminti naudojamos termoplastinės medžiagos, suponuojančios įtvaro lengvumą, patogumą ir nesudėtingą reguliavimą dirželiais, leisiantį pritaikyti įtvarą konkrečiai prie savų poreikių. Dėl reguliavimo dirželiais įtvarą lengva nuimti, kas itin aktualu reabilitacijos periodu ar kai reikia perrišti žaizdą. Individualiai gaminami riešo įtvarai svariai prisideda prie žaizdos gijimo, kadangi „Pes Planus“ įtvarų gamybai naudojamas pažangus 3D žematemperatūris plastikas pasižymi korėtumu ir pralaidumu orui.

Riešo įtvaras parenkamas priklausomai nuo traumos: įtvaras gali būti elastinis ar turintis pakietinimą. Elastinis riešo įtvaras bus elastingas ir tamprus, jis nevaržys judesių, bet patikimai stabilizuos riešo sąnarį, tad apsaugos nuo didesnio traumavimo. Elastinis riešo įtvaras malonus dėvėti, kokybiškos medžiagos leidžia odai kvėpuoti ir išvengti diskomforto. Riešo įtvarai su pakietinimais puikiai priglunda ir užtikrina geriausią fiksaciją bei komfortą dėvint įtvarą. Sergant minėtu riešo kanalo sindromu būtent įtvaras su aliumininėmis plokštelėmis bus geriausias pasirinkimas. Šios plokštelės išimamos ir reguliuojamos individualiai, tad garantuojama puiki riešo sąnario imobilizacija ir ribojamas jo judėjimas, drauge leidžiant laisvai judėti visiems pirštams. Nors įtvaras dengia didesnę riešo dalį nei paprasta elastinė juostelė, bet diskomforto jis nekelia – kokybiškos medžiagos, iš kurių pagamintas įtvaras su pakietinimais, garina drėgmę, leidžia odai kvėpuoti. Net pamiršite, kad nešiojate įtvarą.

Įtvaras – ir profilaktikai

Riešo įtvaras bus reikalingas ne tik patyrus riešo traumą, po operacijos, bet tai puiki profilaktinė priemonė tiems, kurių riešas patiria didelį krūvį. Pavyzdžiui, norint išvengti pasikartojančių traumų, intensyvaus sporto metu ar tada, kai itin daug dirbama kompiuteriu, riešo įtvaras bus teisingas pasirinkimas, siekiant sumažinti ar visai išvengti varginančio riešo skausmo ir užkirsti kelią traumoms.

Tel. pasiteiravimui +370 685 6001

www.pesplanus.lt

TAIP PAT SKAITYKITE