Nobel biocare

Ribos priemokų už vaistus dydžius

Vyriausybė dar labiau žaboja farmacininkų pelnus. Nuspręsta, kad brangiausi kompensuojamieji vaistai už pigiausius negali būti brangesni kaip 60 procentų. Farmacininkai sako, kad tuomet valstybės kompensuojamų medikamentų sąraše liks pigiausi ir kartais net abejonių keliantys vaistai, praneša LTV naujienų tarnyba.

Atėjusieji į vaistines su receptu prie kasų esančiuose monitoriuose gali matyti visą reikiamų vaistų grupę – nuo pigiausio iki brangiausio.

Valstybė kompensuoja tiek, kiek siekia pigiausias vaistas. Perkantieji brangesnius, primoka priemokas.

Vyriausybė, siekdama, kad žmonės priemokoms išleistų kuo mažiau, nustatė, kad brangiausias vaistas už pigiausią negali būti brangesnis kaip 60 proc., o nuo kitų metų – nebrangesnis kaip 30 proc.

„Skirtingos įmonės, gamindamos tą patį vaistą, nurodo skirtingą kainą, ir mes pastebėjome, kad ta kaina kartais yra nepagrįstai didelė. Sakysim, vaistų kaina skiriasi 5-10 kartų”, – teigia sveikatos apsaugos ministro patarėjas Martynas Marcinkevičius.

Farmacininkai skaičiuoja, kad tokių reikalavimų gali neatitikti 300 arba šeštadalis visų kompensuojamųjų vaistų.

Farmacininkai nesutinka, kad visi vaistai su ta pačia veikliąja medžiaga yra vienodi, neretai žmogui tinka tik tam tikro gamintojo vaistas. Todėl sau tinkamo gydymo, anot jų, gali netekti apie 200 tūkst. žmonių.

„Pastebėjome, kad daugelyje vaistų grupių lieka tik pigiausios indiškos kopijos, dar kai kurių kompanijų, kur kelia daug abejonių.   Nemažai reiškia vien tas faktas, kad vaistas yra atvežamas už vieną eurą, o daugelio vaistų net savikaina yra didesnė nei vienas euras”, – kalbėjo Etinių farmacijos kompanijų asociacijos direktorė Jolanta Dičkutė.

Farmacininkai ministerijai priekaištauja, kad naujovei turėjo būti taikomas bent ketverių metų pereinamasis laikotarpis. Esą tarptautinės farmacijos kompanijos gali nesutikti staiga nuleisti kainų ir pasitraukti iš Lietuvos.

Sveikatos apsaugos ministerija ramina, kad tai tesą farmacininkų gąsdinimai.

„Šiuo atveju mes labai smarkiai kertam per jų pelnus. Jeigu už tą patį vaistą, už vardą yra mokama 10 kartų brangiau, o sąnaudos yra vienodos, tai kompanijai yra didžiulis pelnas, tačiau šiuo atveju tą priemoką sumoka pacientas”, – tvirtina M. Marcinkevičius.

Ministerijos teigimu, jau dabar dauguma farmacininkų yra sutikę kainas nuleisti iki reikalaujamos ribos.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE