Gruodžio 14d. Šeštadienis

Prieš vėžį kovojama ir varlėmis

Peržiūrų skaičius: 47020

Rupūžių užpilai, gyvulių dezinfekcinis skystis, aukso kapsulės, stebuklinga lempa. Šių ir kitų "medikamentų" griebiasi su ligomis kovojantys lietuviai. Tačiau gydytojai įsitikinę – taip galima tik greičiau prisišaukti mirtį.

Svajoja apie rupūžių fermą

Klaipėdietis Juozapas Gabalis svajoja apie fondo "Padėk sau ir kitiems" įsteigimą. Subūręs bendraminčius vyras tikisi įkurti rupūžių fermą, kur iš šių varliagyvių gamintų vaistus onkologiniams ligoniams.

Pagal senelių išsaugotą receptą vaistus iš rupūžių gaminosi ir vartojo Juozapo mama, taip įveikusi krūties vėžį. J.Gabalis prisimena, kad specialiu būdu mamos paruošti vaistai išgydė ne vieną ligonį.

Septintą dešimtį įpusėjęs vyras teigė, kad gydantis pagal šį receptą būtina sąlyga – tikėjimas.

Tiesa, paruoštą mišinį patariama gerti tik po operacijos, švitinimo ir cheminės terapijos arba tada, kai gydytojai nebesuteikia vilčių išgyti.

Svajojantis apie fondo įkūrimą klaipėdietis tikino nenorįs pasipelnyti. Tai būtų viso labo šviesaus atminimo mamos pagerbimas.

Varles vartyti kaip blynus

Ne mažiau intriguojanti Juozapo išsaugota vėžio gydymo ir rupūžių paruošimo instrukcija. Varliagyvius reikėtų gaudyti porą valandų po vidurnakčio. Tam esą būtinas indas, prožektorius ir nekaukšintys batai.

Vaistams tinka apie 10 cm dydžio rupūžės, sulaukusios trejų metų. Instrukcijoje išsamiai pateikiama, kaip ir kuo jas reikėtų pribaigti.

"Mušti tiesiai per galvą, geriau plaktuku iki 200 gramų svorio... Švarus akmuo, kaladė – tinkamiausias daiktas padėti galvą. Svarbiausia smegenų dalies sunaikinimas. Tuoj dedant į orkaitę gali spardytis ir šokinėti, geriau palaukti 10–20 min.", – rašoma instrukcijoje.

Orkaitėje kaitinamas rupūžes siūloma vartyti kaip blynus. Bet pabrėžiama, kad jų nereikia kepti. Po kurio laiko į miltelius sumaltos rupūžės paįvairinamos specialiai paruoštomis šventintomis rūtomis ir švęstu vandeniu.

J.Gabalis akcentavo, kad pirmuosius pagerėjimo požymius ligoniai pajunta po poros savaičių.

Iš lovos pakėlė kreolinas

Kai kurie onkologiniai ligoniai griebiasi kito gydymo būdo – vaistų, skirtų gyvulių dezinfekcijai. Tad veterinarų nestebina užsukantys interesantai, kurie ieško vaistų ne augintiniams, o sau.

Kreolinas – šis smirdantis rudas skystis gerai žinomas veterinarijos gydytojams ir ypač plačiai buvo naudojamas sovietiniais laikais. Dabar jį pakeitė efektyvesni dezinfektoriai.

60-metį atšventusiai moteriai gydytojai diagnozavo onkologinę ligą. Praėjusių metų rudenį gydytojai, apgailestaudami, kad niekuo negali padėti, pacientę išleido namo.

Paskutinės stadijos gimdos vėžiu serganti moteris nebepajėgė savimi pasirūpinti. Iš lovos nesikeliančiai ligonei buvo leidžiami stiprūs vaistai nuo skausmo.

Artimieji esą griebėsi šiaudo – kreolino, parsivežto iš Rusijos. Kaip jį vartoti, sužinojo internete.

Po kelių mėnesių tokio gydymo Kalėdų rytą ligonė sėdo prie vieno stalo kartu su artimaisiais. Ataugo po chemoterapijos nuslinkę plaukai. Ji vėl kalba, pavaikšto ir pasirūpina savimi.

"Įvyko stebuklas", – sunkiai įtikimu rezultatu džiaugėsi namiškiai.

Pas veterinarą – vaistų žmonėms

Ši moteris ne vienintelė, prieš vėžį kovojusi gyvuliams skirtu dezinfekciniu skysčiu.

Klaipėdos veterinarijos gydyklos savininkės Ritos Ilgūnės nestebina klientų klausimai apie kreoliną ar kitus gyvuliams gydyti naudojamus vaistus. Tokių interesantų nuolat užsuka į kliniką.

Veterinarijos gydytoja girdėjo, kad kreolinu žmonės gydosi nuo sovietinių laikų, kai jis plačiai naudotas fermose.

Pasak R.Ilgūnės, ši priemonė nėra vienintelė, naudojama žmonėms gydyti. Ji pasakojo, kad žmonės geria ir kitokį karvėms skirtą dezinfekcinį, šlykštaus kvapo preparatą, parvežamą iš Rusijos.

"Žmonės gydosi gyvuliams skirtais vaistais, nes jie nėra tokie brangūs kaip siūlomi farmacininkų, – nesistebi veterinarijos gydytoja. – Jei tiki, tada gali ir medų valgyti – pasveiksi. Placebo efektas."

Liga nėra nuosprendis

Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėjui Alvydui Česui neteko matyti ligonio, pasveikusio po alternatyvaus gydymo.

Pasak gydytojo, chemoterapija – tik vienas būdų, specifiškai veikiančių vėžį. Ji neskiriama, kai pacientui gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.

Tad jei ligoniui šis gydymas neskiriamas, dar nereiškia, kad jis "nurašomas". Nors būtent taip kartais interpretuoja artimieji.

A.Česo manymu, kai alternatyvių arba liaudiškų gydymo būdų griebiasi ligonis, kuriam medicina bejėgė padėti – viena. Tačiau apmaudu, kai taip gydosi pacientai, kuriems onkologinė liga nėra stipriai pažengusi.

"Net jei yra trečia ar ketvirta vėžio stadija, tai nereiškia, jog ligonis mirs. Ir su tokia diagnoze galima gyventi ilgai", – tikino jis.

Užtenka pakabinti palubėje

Gerti vandenilio peroksidą, šlapimą vis didėjančiais kiekiais, aukso kapsules – tokie ligonių gydymosi būdai A.Česo nestebina. Musmirės ir rupūžės – vos ne kasdienybė, ironizuoja onkologas.

Vienas absurdiškiausių A.Česo girdėtų gydymosi metodų – speciali lempa, gaminama Rusijoje. Ją pakanka pakabinti ligonio kambaryje.

Tačiau po nesėkmingų gydymųsi ligoniai sugrįžta prie tradicinės medicinos. Dažniausiai tada, kai baigiasi paciento pinigai, o stebukladariai šį gydymo atvejį "nurašo" tam vienam nesėkmės procentui.

Reklamuojamas gydymo "efektyvumas" siekia 98–99 proc. Būtent tai taip pat vilioja ligonius, nes onkologai suteikia vos trečdalį tikimybės pasveikti.

Bijo mirties

"Nesu matęs nė vieno, kuris būtų pasveikęs nuo išplitusios ligos. Jei taip yra, tegul tas žmogus ateina. Pasišnekėsime ir galbūt pereisime į alternatyvią mediciną", – siūlė gydytojas.

Onkologas paneigė paplitusią nuostatą, kad šarlatanais ir alternatyviais gydymosi būdais susigundo žemesnio išsilavinimo ligoniai. Pastarieji, priešingai, pasikliauna gydytojų siūlomais metodais.

Alternatyviąją mediciną renkasi turintieji aukštesnįjį ar aukštąjį išsilavinimą.

"Miesto gyventojai ieško alternatyvių gydymosi būdų medikamentais ir maisto papildais, o kaimo žmonės – žolytėmis, liaudiškomis priemonėmis, kurias pasigaminti yra sudėtingiau ir ilgiau užtrunka", – dar vieną tendenciją pastebėjo onkologas.

Diena.lt

Sąrašą vėl papildė pigesniais vaistais

Sveikatos apsaugos ministras antrą kartą kompensuojamųjų vaistą sąrašą pildo pigesniais medikamentais. Ministro įsakymu į kompensuojamųjų vaistų sąrašą įtraukta dvidešimt pigesnių preparatų onkologinės, psichikos, kraujagyslių, kaulų retėjimo,...


Panevėžyje plinta rotavirusinė infekcija

Panevėžyje stebimas rotavirusinės infekcijos padidėjimas, pranešė Panevėžio visuomenės sveikatos centras. Jo duomenimis, per praėjusių metų gruodžio mėnesį gauti 52 pranešimai apie šį virusą. Iš viso pernai Panevėžio apskrityje rotavirusiniu...


Ar moterys nesugeba ryžtingai priimti sprendimų?

Ar moterys nesugeba ryžtingai priimti sprendimų?

Dalis psichologų teigia, kad moterys nesugeba ryžtingai priimti sprendimų, o vyrai tai daro žymiai greičiau ir paprasčiau. Kodėl moterys yra prastesnės? ymiai greičiau ir paprasčiau. Kodėl moterys yra prastesnės? Kaip rašo portalas askmen.com,...


Dėl mirties kaltina medikus

Lazdijų rajono gyventoja žada eiti iki galo aiškindamasi tėvo, kuriam esą pavėluotai diagnozuotas apendicitas, mirties kaltininkus. "Kaltę dėl tėvo mirties medikai stumdo vienas nuo kito. Tačiau tylėti irgi negaliu", - teigė Veisiejų...


Tikrasis gyvenimas prasideda nuo 40-ies, teigia mokslininkas

Mokslininkų teigimu, Vakarų šalyse pasiekta pažanga sveikatos apsaugos srityje, gerėjantis išsilavinimas ir ilgėjanti gyvenimo trukmė vadinamąją "vidurinio amžiaus krizę" jau pavertė praeities dalyku. Žurnale "Harvard Business...


Atidaryta Rytų Europoje analogų neturinti operacinė

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose duris atvėrė atvėrė analogų Rytų Europoje neturinti hibridinė operacinė. Praėjusį penktadienį čia atlikta novatoriška procedūra - aortos vožtuvų protezų implantavimas per kateterį. Tokiose...


Lietuvos humanitarinė pagalba pagaliau išskraidinta į Ukrainą

Po ilgų derinimų karinių oro pajėgų (KOP) lėktuvas "Spartan" trečiadienį priešpiet išskraidino Lietuvos humanitarinę pagalbą, skirtą pandeminio arba vadinamojo kiaulių gripo užkluptai Ukrainai. Pasak Krašto apsaugos ministerijos, už...


Amerikoje uždarius gamyklą pritrūks kai kurių vaistų

Amerikoje uždaryta Genzyme vaistų gamykla, nes jos produkcija užteršta virusais. Europos vaistų agentūros (EMEA) Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas rekomendavo, kad gamykloje gaminami vaistiniai preparatai Cerezyme (imiglucerase) ir...


Vyriausybė: vaistai atpigs apie 15–20 proc.

Vyriausybė skaičiuoja, kad nuo balandžio pradėjus reguliuoti vaistų antkainius, nekompensuojamieji vaistai laipsniškai atpigs apie 15-20 proc., ir tai per metus leis gyventojams sutaupyti apie 50 mln. litų. Vyriausybės posėdyje trečiadienį...


Geriausi pasaulyje vidpadžiai, arba šlapios pėdos

Geriausi pasaulyje vidpadžiai, arba šlapios pėdos

Ar kada atkreipėte dėmesį į grindyse paliktą savo pėdos žymę? Sakysite, nėra reikalo basomis, šlapiomis kojomis šmirinėti po namus. Ir teisingai. Tačiau kartą per metus į savo pėdas žvilgtelėti atidžiau vis tik nepakenktų. Juk ši iš pirmo...


Nauja versija apie vaistus nuo kiaulių gripo

Britų mokslininkai paskelbė abejoją sveikatos ministerijos rekomendacijomis, kad visiems kiaulių gripo simptomus pajutusiems asmenims reikia vartoti priešvirusinius vaistus "Tamiflu" ir "Relenza". Žurnale "British Medical...


Lipidograma - prieš kraujotakos ligų epidemiją

Lipidograma - prieš kraujotakos ligų epidemiją

Kasdien Lietuvoje nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta daugiau nei 70 žmonių. Kasdien fiksuojama apie 20 miokardo infarktų, apie 60 žmonių ištinka širdies priepuoliai. Šių susirgimų skaičius prilygsta epidemijai. Aukų suskaičiuotume gerokai...


Šių metų tendencija: dovanoti sveikatos priemones

Šių metų tendencija: dovanoti sveikatos priemones

Nors dovanos turėtų nešti džiaugsmą, neretai jų paieška tampa galvos skausmu ir blaškymusi po parduotuves. Artimuosius norime maloniai nustebinti, tačiau aplėkti sausakimšus prekybos centrus prieš šventes spėja ne kiekvienas.


Gripo epidemiją skelbia 14 savivaldybių

Praėjusią savaitę sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje pasiekus epideminį lygį, gripo epidemiją jau skelbia 14 savivaldybių. Vienuolika iš jų - Kauno, Šiaulių, Panevėžio miestų, Klaipėdos miesto ir...


Dvikalbystė padeda nutolinti senatvinę silpnaprotystę

Dvikalbystė padeda nutolinti senatvinę silpnaprotystę

Kanados mokslininkai nustatė, kad dvikalbiai žmonės, kurie kasdien vartoja dvi kalbas, gali maždaug keturiems metams nutolinti senatvinės silpnaprotystės (demencijos) pradžią. Tyrėjai teigia, kad papildomos pastangos, kurias įdedame kasdien...


Kaip susidoroti su radikulitu?

Kaip susidoroti su radikulitu?

"Kokių liaudiškų priemonių yra radikulitui gydyti?" Žolininkė provizorė-farmakognostė Jadvyga Balvočiūtė: - Galiu pasakyti vieną liaudišką receptą, kurį esu išgirdusi iš šviesios atminties kalvio Stonkaus. Jums reikės stiklinės...


M.Jacksono gydytojui jau ruošiama vieta ant teisiamųjų suolo

Aklavietėje atsidūręs Michaelo Jacksono mirties aplinkybių tyrimas netrukus pajudės iš vietos. Popmuzikos karaliaus gydytojui Conradui Murray artimiausiomis dienomis gali būti patiekti kaltinimai netyčine žmogžudyste. Prokurorai veikiausiai...


Medikai pakraupę nuo ministro užmačių

Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos (LGVS) atstovai šiandien mėgins sveikatos apsaugos ministrui Algiui Čaplikui įrodyti, kad sumanyta šalies ligoninių pertvarka atsisuks ne tik prieš medikus, bet ir prieš jų pagalbos laukiančius pacientus....


Sukurta į natūralią panaši dirbtinė žmogaus oda

Granados universiteto (Ispanija) mokslininkai sukūrė dirbtinę odą, kuri elastingumu, atsparumu ir tvirtumu labai panaši į žmogišką. Tyrėjams dirbtinę odą pavyko pagaminti iš agarozės fibrino biomedžiagos, teigiama universiteto pranešime. Fibrinas...


Rastas naujas vėžio gydymo objektas

Rastas naujas vėžio gydymo objektas

Monako universiteto mokslininkai, ištyrę ląstelės, kuri pažadina vėžio vystimąsi lemiantį geną, atrado naują vėžio gydymo objektą. Buvo surasti du proteinai, kurie užkerta kelią genui gaminti proteiną, vadinamą telomeraze, skatinantį vėžio...


Farmacijos biznio anatomija ir pigesnių vaistų paieškos

Korupcija neapkaltinsi nei farmacininkų, nei gydytojų, nei vaistininkų. Brangiai sumokėjęs už vaistus kvailio vietoje lieka pats ligonis. Bent viena gera žinia ekonominei krizei gilėjant: nuo rytdienos kompensuojamieji vaistai nebrangs. Tokią...


JAV sėkmingai persodinta 80% veido

Klivlendo klinikos Ohajaus valstijoje (JAV) chirurgai praėjusių metų pabaigoje atliko pirmąją JAV veido persodinimo operaciją, o dabar, po pjūvių sugijimo jau tapo aišku, jog ši procedūra pavyko sėkmingai. Operacijos ir gijimo laikotarpiu buvo...


Ateities antibiotikai - iš vapsvų antenų

Bakterijos, gyvenančios vapsvų antenose, išskiria antibiotikus, kurie apsaugo vabzdį nuo grybelinių susirgimų, pranešė Bendrosios biologijos organizacija nesenai vykusioje pavasario konferencijoje Šiaurės Jorkšyre, Anglijoje. Ekologinės chemijos...


Moderniausi gydymo metodai prieinami ir Lietuvos pacientams

Moderniausi gydymo metodai prieinami ir Lietuvos pacientams

Paradoksas: nors esame neturtinga šalis, o jauni medikai masiškai palieka šalį, tačiau medicinos srityje šiuo metu Lietuva praktiškai neatsilieka nuo kitų ES šalių. Medicinos srityje šiandien visame pasaulyje vyksta tikros naujų diagnostikos ir...


Pagarba gydytojui: kyšiui voko nebereikia

Šiandien Kauno rotušėje rinksis Kauno apskrities gydytojai paminėti Tarptautinę medikų dieną. Ar jie šventiškai nusiteikę? Apie tai interviu su Lietuvos gydytojų sąjungos Kauno filialo pirmininke Virginija Lukšiene. – Ar jaučiate šventę...


Pacientas per galvos smegenų operaciją turėjo groti smuiku

Amerikietis muzikantas Rogeris Frischas per galvos smegenų operaciją turėjo groti smuiku. Taip jis padėjo chirurgams surasti smegenų zoną, atsakingą už judesių koordinaciją, pranešė "Associated Press". Muzikantas grojo gulėdamas tiesiog...


Koks ryšys tarp matematikos ir haliucinacijų?

Kas gi tokio slypi mūsų smegenyse, kad jie įvairiose situacijose - veikiami narkotikų, sergant arba gresiant mirčiai - regi lygiai tokius pačius "antgamtiškus" geometrinius raštus? Pasirodo, tai betarpiškai siejasi su žmogaus smegenų...


Kaulų lūžius gydys kamieninių ląstelių injekcijos

Gydytojai galūnių lūžius bei įvairias kaulų ligas netrukus gydyti galės paprasčiausiomis injekcijomis. Eksperimentų metu kamieninių ląstelių terapija padėjo laboratorinėms pelėms išauginti naujų kaulų. D. Britanijos mokslininkai atlieka bandymus...


Pradedami vyrams skirtų kontraceptinių injekcijų klinikiniai bandymai

Dešimtyje Europos, Azijos, Pietų Amerikos ir Australijos medicinos centrų netrukus bus pradėti vyrams skirtų leidžiamų kontraceptikų bandymai. Naujųjų kontraceptikų vyrams kūrimą inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija, pranešė BBC. Šiuo metu...


Kokias apkrovas žmogus gali iškęsti?

Svaiginantys, pykinantys pojūčiai, kuriuos patiriate važinėdamiesi linksmaisiais kalneliais, atsiranda dėl trumpų, iki maždaug 5 g (laisvojo kritimo pagreičio) dydžio gravitacijos jėgų, praneša newscientist.com. Atrakcionai turi būti sukonstruoti...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9