Sausio 19d. Sekmadienis

Prieš vėžį kovojama ir varlėmis

Peržiūrų skaičius: 47020

Rupūžių užpilai, gyvulių dezinfekcinis skystis, aukso kapsulės, stebuklinga lempa. Šių ir kitų "medikamentų" griebiasi su ligomis kovojantys lietuviai. Tačiau gydytojai įsitikinę – taip galima tik greičiau prisišaukti mirtį.

Svajoja apie rupūžių fermą

Klaipėdietis Juozapas Gabalis svajoja apie fondo "Padėk sau ir kitiems" įsteigimą. Subūręs bendraminčius vyras tikisi įkurti rupūžių fermą, kur iš šių varliagyvių gamintų vaistus onkologiniams ligoniams.

Pagal senelių išsaugotą receptą vaistus iš rupūžių gaminosi ir vartojo Juozapo mama, taip įveikusi krūties vėžį. J.Gabalis prisimena, kad specialiu būdu mamos paruošti vaistai išgydė ne vieną ligonį.

Septintą dešimtį įpusėjęs vyras teigė, kad gydantis pagal šį receptą būtina sąlyga – tikėjimas.

Tiesa, paruoštą mišinį patariama gerti tik po operacijos, švitinimo ir cheminės terapijos arba tada, kai gydytojai nebesuteikia vilčių išgyti.

Svajojantis apie fondo įkūrimą klaipėdietis tikino nenorįs pasipelnyti. Tai būtų viso labo šviesaus atminimo mamos pagerbimas.

Varles vartyti kaip blynus

Ne mažiau intriguojanti Juozapo išsaugota vėžio gydymo ir rupūžių paruošimo instrukcija. Varliagyvius reikėtų gaudyti porą valandų po vidurnakčio. Tam esą būtinas indas, prožektorius ir nekaukšintys batai.

Vaistams tinka apie 10 cm dydžio rupūžės, sulaukusios trejų metų. Instrukcijoje išsamiai pateikiama, kaip ir kuo jas reikėtų pribaigti.

"Mušti tiesiai per galvą, geriau plaktuku iki 200 gramų svorio... Švarus akmuo, kaladė – tinkamiausias daiktas padėti galvą. Svarbiausia smegenų dalies sunaikinimas. Tuoj dedant į orkaitę gali spardytis ir šokinėti, geriau palaukti 10–20 min.", – rašoma instrukcijoje.

Orkaitėje kaitinamas rupūžes siūloma vartyti kaip blynus. Bet pabrėžiama, kad jų nereikia kepti. Po kurio laiko į miltelius sumaltos rupūžės paįvairinamos specialiai paruoštomis šventintomis rūtomis ir švęstu vandeniu.

J.Gabalis akcentavo, kad pirmuosius pagerėjimo požymius ligoniai pajunta po poros savaičių.

Iš lovos pakėlė kreolinas

Kai kurie onkologiniai ligoniai griebiasi kito gydymo būdo – vaistų, skirtų gyvulių dezinfekcijai. Tad veterinarų nestebina užsukantys interesantai, kurie ieško vaistų ne augintiniams, o sau.

Kreolinas – šis smirdantis rudas skystis gerai žinomas veterinarijos gydytojams ir ypač plačiai buvo naudojamas sovietiniais laikais. Dabar jį pakeitė efektyvesni dezinfektoriai.

60-metį atšventusiai moteriai gydytojai diagnozavo onkologinę ligą. Praėjusių metų rudenį gydytojai, apgailestaudami, kad niekuo negali padėti, pacientę išleido namo.

Paskutinės stadijos gimdos vėžiu serganti moteris nebepajėgė savimi pasirūpinti. Iš lovos nesikeliančiai ligonei buvo leidžiami stiprūs vaistai nuo skausmo.

Artimieji esą griebėsi šiaudo – kreolino, parsivežto iš Rusijos. Kaip jį vartoti, sužinojo internete.

Po kelių mėnesių tokio gydymo Kalėdų rytą ligonė sėdo prie vieno stalo kartu su artimaisiais. Ataugo po chemoterapijos nuslinkę plaukai. Ji vėl kalba, pavaikšto ir pasirūpina savimi.

"Įvyko stebuklas", – sunkiai įtikimu rezultatu džiaugėsi namiškiai.

Pas veterinarą – vaistų žmonėms

Ši moteris ne vienintelė, prieš vėžį kovojusi gyvuliams skirtu dezinfekciniu skysčiu.

Klaipėdos veterinarijos gydyklos savininkės Ritos Ilgūnės nestebina klientų klausimai apie kreoliną ar kitus gyvuliams gydyti naudojamus vaistus. Tokių interesantų nuolat užsuka į kliniką.

Veterinarijos gydytoja girdėjo, kad kreolinu žmonės gydosi nuo sovietinių laikų, kai jis plačiai naudotas fermose.

Pasak R.Ilgūnės, ši priemonė nėra vienintelė, naudojama žmonėms gydyti. Ji pasakojo, kad žmonės geria ir kitokį karvėms skirtą dezinfekcinį, šlykštaus kvapo preparatą, parvežamą iš Rusijos.

"Žmonės gydosi gyvuliams skirtais vaistais, nes jie nėra tokie brangūs kaip siūlomi farmacininkų, – nesistebi veterinarijos gydytoja. – Jei tiki, tada gali ir medų valgyti – pasveiksi. Placebo efektas."

Liga nėra nuosprendis

Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėjui Alvydui Česui neteko matyti ligonio, pasveikusio po alternatyvaus gydymo.

Pasak gydytojo, chemoterapija – tik vienas būdų, specifiškai veikiančių vėžį. Ji neskiriama, kai pacientui gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.

Tad jei ligoniui šis gydymas neskiriamas, dar nereiškia, kad jis "nurašomas". Nors būtent taip kartais interpretuoja artimieji.

A.Česo manymu, kai alternatyvių arba liaudiškų gydymo būdų griebiasi ligonis, kuriam medicina bejėgė padėti – viena. Tačiau apmaudu, kai taip gydosi pacientai, kuriems onkologinė liga nėra stipriai pažengusi.

"Net jei yra trečia ar ketvirta vėžio stadija, tai nereiškia, jog ligonis mirs. Ir su tokia diagnoze galima gyventi ilgai", – tikino jis.

Užtenka pakabinti palubėje

Gerti vandenilio peroksidą, šlapimą vis didėjančiais kiekiais, aukso kapsules – tokie ligonių gydymosi būdai A.Česo nestebina. Musmirės ir rupūžės – vos ne kasdienybė, ironizuoja onkologas.

Vienas absurdiškiausių A.Česo girdėtų gydymosi metodų – speciali lempa, gaminama Rusijoje. Ją pakanka pakabinti ligonio kambaryje.

Tačiau po nesėkmingų gydymųsi ligoniai sugrįžta prie tradicinės medicinos. Dažniausiai tada, kai baigiasi paciento pinigai, o stebukladariai šį gydymo atvejį "nurašo" tam vienam nesėkmės procentui.

Reklamuojamas gydymo "efektyvumas" siekia 98–99 proc. Būtent tai taip pat vilioja ligonius, nes onkologai suteikia vos trečdalį tikimybės pasveikti.

Bijo mirties

"Nesu matęs nė vieno, kuris būtų pasveikęs nuo išplitusios ligos. Jei taip yra, tegul tas žmogus ateina. Pasišnekėsime ir galbūt pereisime į alternatyvią mediciną", – siūlė gydytojas.

Onkologas paneigė paplitusią nuostatą, kad šarlatanais ir alternatyviais gydymosi būdais susigundo žemesnio išsilavinimo ligoniai. Pastarieji, priešingai, pasikliauna gydytojų siūlomais metodais.

Alternatyviąją mediciną renkasi turintieji aukštesnįjį ar aukštąjį išsilavinimą.

"Miesto gyventojai ieško alternatyvių gydymosi būdų medikamentais ir maisto papildais, o kaimo žmonės – žolytėmis, liaudiškomis priemonėmis, kurias pasigaminti yra sudėtingiau ir ilgiau užtrunka", – dar vieną tendenciją pastebėjo onkologas.

Diena.lt

Stuburo išvarža: kokios gydymo alternatyvos?

Stuburo išvarža: kokios gydymo alternatyvos?

Stuburas yra nepaprastai reikšminga mūsų kūno dalis – jos veiklos sutrikimas gali itin skaudžiai atsiliepti, apriboti mėgiamas veiklas ir labai pabloginti gyvenimo kokybę. Todėl saugoti savo stuburą privalu. Visgi ne viskas priklauso nuo...


Tyrimas: resveratrolis skatina nutukusių žmonių medžiagų apykaitą

Kasdien vartodami vynuogėse ir raudonajame vyne esančią organinę medžiagą resveratrolį nutukę žmonės gali pagerinti medžiagų apykaitą, rodo Danijoje atliktas tyrimas. Aarhus universiteto mokslininkai nustatė, kad resveratrolis pakeitė tam tikrų...


Skiepų reikšmė užkrečiamųjų ligų profilaktikoje

Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad nuo daugelio užkrečiamųjų ligų galima apsisaugoti laiku pasiskiepijus. Skiepijimas yra toks efektyvus, kad baigiame pamiršti, kuo pasireiškia tos ligos, nuo kurių vaikus apsaugo skiepai....


PSO: Zimbabvėje cholera serga beveik 63 tūkst. žmonių

PSO: Zimbabvėje cholera serga beveik 63 tūkst. žmonių

Choleros epidemija Zimbabvėje toliau greitai plinta. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), pavojinga liga jau užsikrėtę beveik 63 tūkst. žmonių, praneša agentūra AFP. Nuo epidemijos pradžios rugpjūtį cholera nusinešė 3 tūkst. 229 žmonių...


Smegenų skenavimas parodė, kad naujagimiai moka svajoti

Nepaisant to, kad būti kūdikiu ir šiaip yra lengva, jie dar ir prasvajoja visą dieną. Britų tyrimai atskleidė, kad kūdikiai ateina į šį pasaulį su smegenimis, gebančiomis svajoti ir save stebėti. Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkai padarė...


Daugiadažniai tomografai sugebės automatiškai atpažinti ligas

Daugiadažniai tomografai sugebės automatiškai atpažinti ligas

Magnetinio rezonanso tomografas gydymo įstaigose spėjo pelnyti gydytojų prielankumą kaip naudingas ankstyvosios auglių diagnostikos prietaisas. Tačiau „Case Western Reserve“ universiteto mokslininkai rado būdą jį dar labiau...


Susitarta dėl antivirusinių vaistų atvežimo

Ateinantį antradienį Lietuvos vaistinėse vėl turėtų būti prekiaujama vaistiniu preparatu "Tamiflu", kurio trūkumas pastaruoju metu buvo juntamas. Tuo metu kito antivirusinio vaistinio preparato "Relenza" šiuo metu ir...


Pavydas griauna santykius

Pavydas griauna santykius

Pavydas dažnai traktuojamas kaip nereikalingas, nenaudingas ar nesubrendusių žmonių jausmas. Deja, taip nėra. Pavydas yra labai natūralus jausmas ir tam tikrose situacijose jį jaučiame visi. Galima išskirti net keletą pavydo rūšių: vienas...


Britai keliauja operuotis į užsienį

Britai keliauja operuotis į užsienį

Didžiojoje Britanijoje sparčiai auga sveikatos turizmas – per metus gydytis svetur išvyksta 60 tūkst. britų, rašo "Mirror News". Britams patraukliausios šalys operuotis yra Indija, Vengrija, Ispanija, Belgija ir Kipras. Čia...


Apie stuburą, arba Judesys – nematoma organizmo vaistinė

JONAS GIRSKIS turi trijų specialybių licencijas ir dirba gydytoju neurologu, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju ir yra manualinės terapijos specialistas. 1995 metais jis įkūrė stuburo gydymo centrą ir jam vadovauja iki dabar. Nuolat...


Mokslininkai skaito mintis geriau nei jūs pats

Funkciniu magnetiniu rezonansu nustatoma, kuriose smegenų srityse suaktyvėja kraujotaka, o teisingai interpretuojant gaunamą informaciją galima prognozuoti žmogaus elgseną. "Mes bandome suvokti, ar yra paslėpta išmintis, kurią smegenys...


Lovoje daromos klaidos, kurių nereikėtų kartoti

Seksperte vadinamos mokslų daktarės Yvonne K.Fulbright knyga "Seksas su buvusiuoju ir 69 kitos klaidos, kurių nederėtų kartoti" sulaukė didelio dėmesio visame pasaulyje. Užsienio žiniasklaida pristato šio veikalo ištraukas. 1. Niekuomet...


Lietuvai netiekiamų vaistų sąrašas – pagalba farmacinės rinkos dalyviams

Šiuo metu Lietuvos vaistinėse būtų galima įsigyti centralizuotos, nacionalinės, savitarpio pripažinimo ir decentralizuotos procedūros būdu registruotus 23172 vaistinius preparatus (skirtingomis pakuotėmis). Tačiau iš jų Lietuvos rinkai netiekiama...


Vaistas nuo depresijos - primityvus gyvenimo būdas

Geriausia priemonė prieš depresiją - grįžimas prie primityvaus gyvenimo būdo. Ištyrinėjęs pirmykščių žmonių gyvenimą tokią išvadą padarė Kanzaso universiteto psichologijos prof. Stephen Ilardi. Mokslininko teigimu, pagrindinis psichinių ligų...


Kas 18 minučių nuo gimdos kaklelio vėžio miršta moteris

Kas 18 minučių nuo gimdos kaklelio vėžio miršta moteris

Sausio 21 – 28 d. bus minima Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė. Šia proga, sausio 17d. į Kauno medicinos universiteto klinikų Šeimos kliniką atkeliavo didelis simbolinis smėlio laikrodis. Smėlio laikrodyje smėlis byra 18...


Dvikalbystė padeda nutolinti senatvinę silpnaprotystę

Dvikalbystė padeda nutolinti senatvinę silpnaprotystę

Kanados mokslininkai nustatė, kad dvikalbiai žmonės, kurie kasdien vartoja dvi kalbas, gali maždaug keturiems metams nutolinti senatvinės silpnaprotystės (demencijos) pradžią. Tyrėjai teigia, kad papildomos pastangos, kurias įdedame kasdien...


Bauerfeind įtvarai jau ir Lietuvoje

Bauerfeind įtvarai jau ir Lietuvoje

Esame įtvarų pasiūlos lyderiai Lietuvoje. AB "Ortopedijos technika" specializuojasi ne tik individualių įtvarų gamyboje, tačiau siūlo klientams ir platų serijinės gamybos įtvarų sportui ir reabilitacijai asortimentą. Norėdami savo...


Kelmėje - konferencija skirta žmonių sveikatos stiprinimo klausimams

Lapkričio 3 d. 10 val. Kelmės rajono savivaldybėje vyks tradicinė mokslinė praktinė sveikatos konferencija "Sveika bendruomenė – tvarios tautos pagrindas". Šios, jau dešimtą kartą rengiamos, konferencijos tikslas – mokyti...


A. Čaplikas: Šiaulių medikų nusižengimai akivaizdūs

Skystis, kuriuo Šiaulių ligoninėje nudeginti devyni mažyliai, neskirtas naujagimių odos priežiūrai, teigia sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, pažymėdamas, kad už nelaimę atsakomybę turi prisiimti ir ligoninės vadovybė, ir konkretūs...


Sunkmečiu didėjo ir SAM pavaldžių ligoninių vadovų algos

Nepaisant ekonominės krizės, iš aštuonių Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžių gydymo įstaigų tik vienos - Tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinės ligoninės - vadovo atlyginimas pernai buvo mažinamas. Kitų gydymo įstaigų vadovų...


Medicinos paslaugos bus prieinamos bet kurioje ES valstybėje

Šią savaitę Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje bus balsuojama dėl siūlymo įtvirtinti pacientų teisę gauti medicininę pagalbą bet kurioje Europos Sąjungos (ES) šalyje. Šiuo dokumentu siekiama aiškiai nurodyti sąlygas, kuriomis remiantis...


Motinos dukroms yra griežtesnės nei sūnums

Remiantis Didžiosios Britanijos mokslininkų atlikto tyrimo rezultatais, motinos dukroms yra kritiškesnės ir mažiau atlaidžios nei sūnums, rašo šalies dienraštis "The Herald Sun". 2500 motinų apklausos rezultatai parodė, kad jos dukroms...


Šveicarų psichiatrui ligonį leista gydyti narkotiku LSD

Šveicarijos psichiatrui Peteriui Gasseriui leista legaliai eksperimentuoti su psichotropine medžiaga LSD. Per tyrimą tikimasi sužinoti, ar lizergo rūgšties dietilamidas, kultinis hipių eros narkotikas, gali būti vartojamas bandant išgydyti...


Medikai kaunasi dėl technikos stebuklų

Nevaldomo brangios diagnostinės medicinos technikos pirkimo pasekmės sunkmečiu atsirūgsta itin nemaloniai. Kitąmet valstybei teks apmokėti dešimtis milijonų litų siekiančias sąskaitas už avansu įsigytus aparatus, o jau įsiplieskė kovos dėl naujų....


JAV chirurgai pacientei persodino 80 proc. veido

JAV chirurgai pacientei persodino 80 proc. veido

Klivlendo klinikos (JAV) chirurgai pirmą kartą persodino beveik visą moters veidą, praneša BBC. Pacientės tapatybės ir amžiaus ligoninė neatskleidžia. Pacientei persodinta 80 proc. veido. Po tokios operacijos pacientas turi vartoti vaistus visą...


Sukurta vėžio ląsteles aptinkanti mikroschema

Sukurta vėžio ląsteles aptinkanti mikroschema

Masašūsetso centrinės ligoninės tyrimų padalinys, bendradarbiaudamas su kompanija "MGH Cancer Center" sukūrė ypatingai jautrią mikroschemą, turinčią galimybę izoliuoti, skaičiuoti ir analizuoti kraujyje cirkuliuojančias vėžines ląsteles...


Italę apvaisins į komą patekusio vyro sperma

Italę apvaisins į komą patekusio vyro sperma

Prieštaringai vertinamas Italijos ginekologas Severino Antinori paskelbė, jog netrukus ketina apvaisinti moterį komoje esančio jos vyro sperma, praneša agentūra AFP. Paimti spermos iš 35 metų vyro, kurį koma prieš mėnesį ištiko dėl smegenų auglio,...


Anesteziologijos naujienos: pradėtas naudoti naujas medikamentas

Kauno medicinos universiteto klinikų Anesteziologijos klinikos gydytojai pirmieji Baltijos šalyse pradėjo naudoti naują anesteziologijos preparatą, išbandė jo veikimą ir įsitikino puikiu jo veiksmingumu. Anesteziologija ir intensyvioji terapija...


JAV studentas sukūrė kraujavimą akimirksniu sustabdantį gelį

JAV studentas sukūrė kraujavimą akimirksniu sustabdantį gelį

Niujorko universitete mokosi daugybė gabių ir išradingų studentų. Visgi vienam iš jų pavyko sukurti tikrai kažką ypatingo. Bakalauro studentas išrado gelį, kuris be tvarsčių bei kitų kraujavimą stabdančių priemonių praktiškai akimirksniu sustabdo...


"Biologinis laikrodis" gali lemti geresnę sveikatą ir ilgesnį gyvenimą

Naujas tyrimas leidžia manyti, kad jei jums nuolat nepavyksta gerai išsimiegoti naktį, dėl to gali sumažėti sugebėjimas valdyti stresą, tai gali turėti poveikį jūsų sveikatai, sukelti judėjimo sutrikimus ir padidinti neurologinių ląstelių nykimą,...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9