Liepos 16d. Ketvirtadienis

Prieš vėžį kovojama ir varlėmis

Peržiūrų skaičius: 47020

Rupūžių užpilai, gyvulių dezinfekcinis skystis, aukso kapsulės, stebuklinga lempa. Šių ir kitų "medikamentų" griebiasi su ligomis kovojantys lietuviai. Tačiau gydytojai įsitikinę – taip galima tik greičiau prisišaukti mirtį.

Svajoja apie rupūžių fermą

Klaipėdietis Juozapas Gabalis svajoja apie fondo "Padėk sau ir kitiems" įsteigimą. Subūręs bendraminčius vyras tikisi įkurti rupūžių fermą, kur iš šių varliagyvių gamintų vaistus onkologiniams ligoniams.

Pagal senelių išsaugotą receptą vaistus iš rupūžių gaminosi ir vartojo Juozapo mama, taip įveikusi krūties vėžį. J.Gabalis prisimena, kad specialiu būdu mamos paruošti vaistai išgydė ne vieną ligonį.

Septintą dešimtį įpusėjęs vyras teigė, kad gydantis pagal šį receptą būtina sąlyga – tikėjimas.

Tiesa, paruoštą mišinį patariama gerti tik po operacijos, švitinimo ir cheminės terapijos arba tada, kai gydytojai nebesuteikia vilčių išgyti.

Svajojantis apie fondo įkūrimą klaipėdietis tikino nenorįs pasipelnyti. Tai būtų viso labo šviesaus atminimo mamos pagerbimas.

Varles vartyti kaip blynus

Ne mažiau intriguojanti Juozapo išsaugota vėžio gydymo ir rupūžių paruošimo instrukcija. Varliagyvius reikėtų gaudyti porą valandų po vidurnakčio. Tam esą būtinas indas, prožektorius ir nekaukšintys batai.

Vaistams tinka apie 10 cm dydžio rupūžės, sulaukusios trejų metų. Instrukcijoje išsamiai pateikiama, kaip ir kuo jas reikėtų pribaigti.

"Mušti tiesiai per galvą, geriau plaktuku iki 200 gramų svorio... Švarus akmuo, kaladė – tinkamiausias daiktas padėti galvą. Svarbiausia smegenų dalies sunaikinimas. Tuoj dedant į orkaitę gali spardytis ir šokinėti, geriau palaukti 10–20 min.", – rašoma instrukcijoje.

Orkaitėje kaitinamas rupūžes siūloma vartyti kaip blynus. Bet pabrėžiama, kad jų nereikia kepti. Po kurio laiko į miltelius sumaltos rupūžės paįvairinamos specialiai paruoštomis šventintomis rūtomis ir švęstu vandeniu.

J.Gabalis akcentavo, kad pirmuosius pagerėjimo požymius ligoniai pajunta po poros savaičių.

Iš lovos pakėlė kreolinas

Kai kurie onkologiniai ligoniai griebiasi kito gydymo būdo – vaistų, skirtų gyvulių dezinfekcijai. Tad veterinarų nestebina užsukantys interesantai, kurie ieško vaistų ne augintiniams, o sau.

Kreolinas – šis smirdantis rudas skystis gerai žinomas veterinarijos gydytojams ir ypač plačiai buvo naudojamas sovietiniais laikais. Dabar jį pakeitė efektyvesni dezinfektoriai.

60-metį atšventusiai moteriai gydytojai diagnozavo onkologinę ligą. Praėjusių metų rudenį gydytojai, apgailestaudami, kad niekuo negali padėti, pacientę išleido namo.

Paskutinės stadijos gimdos vėžiu serganti moteris nebepajėgė savimi pasirūpinti. Iš lovos nesikeliančiai ligonei buvo leidžiami stiprūs vaistai nuo skausmo.

Artimieji esą griebėsi šiaudo – kreolino, parsivežto iš Rusijos. Kaip jį vartoti, sužinojo internete.

Po kelių mėnesių tokio gydymo Kalėdų rytą ligonė sėdo prie vieno stalo kartu su artimaisiais. Ataugo po chemoterapijos nuslinkę plaukai. Ji vėl kalba, pavaikšto ir pasirūpina savimi.

"Įvyko stebuklas", – sunkiai įtikimu rezultatu džiaugėsi namiškiai.

Pas veterinarą – vaistų žmonėms

Ši moteris ne vienintelė, prieš vėžį kovojusi gyvuliams skirtu dezinfekciniu skysčiu.

Klaipėdos veterinarijos gydyklos savininkės Ritos Ilgūnės nestebina klientų klausimai apie kreoliną ar kitus gyvuliams gydyti naudojamus vaistus. Tokių interesantų nuolat užsuka į kliniką.

Veterinarijos gydytoja girdėjo, kad kreolinu žmonės gydosi nuo sovietinių laikų, kai jis plačiai naudotas fermose.

Pasak R.Ilgūnės, ši priemonė nėra vienintelė, naudojama žmonėms gydyti. Ji pasakojo, kad žmonės geria ir kitokį karvėms skirtą dezinfekcinį, šlykštaus kvapo preparatą, parvežamą iš Rusijos.

"Žmonės gydosi gyvuliams skirtais vaistais, nes jie nėra tokie brangūs kaip siūlomi farmacininkų, – nesistebi veterinarijos gydytoja. – Jei tiki, tada gali ir medų valgyti – pasveiksi. Placebo efektas."

Liga nėra nuosprendis

Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėjui Alvydui Česui neteko matyti ligonio, pasveikusio po alternatyvaus gydymo.

Pasak gydytojo, chemoterapija – tik vienas būdų, specifiškai veikiančių vėžį. Ji neskiriama, kai pacientui gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.

Tad jei ligoniui šis gydymas neskiriamas, dar nereiškia, kad jis "nurašomas". Nors būtent taip kartais interpretuoja artimieji.

A.Česo manymu, kai alternatyvių arba liaudiškų gydymo būdų griebiasi ligonis, kuriam medicina bejėgė padėti – viena. Tačiau apmaudu, kai taip gydosi pacientai, kuriems onkologinė liga nėra stipriai pažengusi.

"Net jei yra trečia ar ketvirta vėžio stadija, tai nereiškia, jog ligonis mirs. Ir su tokia diagnoze galima gyventi ilgai", – tikino jis.

Užtenka pakabinti palubėje

Gerti vandenilio peroksidą, šlapimą vis didėjančiais kiekiais, aukso kapsules – tokie ligonių gydymosi būdai A.Česo nestebina. Musmirės ir rupūžės – vos ne kasdienybė, ironizuoja onkologas.

Vienas absurdiškiausių A.Česo girdėtų gydymosi metodų – speciali lempa, gaminama Rusijoje. Ją pakanka pakabinti ligonio kambaryje.

Tačiau po nesėkmingų gydymųsi ligoniai sugrįžta prie tradicinės medicinos. Dažniausiai tada, kai baigiasi paciento pinigai, o stebukladariai šį gydymo atvejį "nurašo" tam vienam nesėkmės procentui.

Reklamuojamas gydymo "efektyvumas" siekia 98–99 proc. Būtent tai taip pat vilioja ligonius, nes onkologai suteikia vos trečdalį tikimybės pasveikti.

Bijo mirties

"Nesu matęs nė vieno, kuris būtų pasveikęs nuo išplitusios ligos. Jei taip yra, tegul tas žmogus ateina. Pasišnekėsime ir galbūt pereisime į alternatyvią mediciną", – siūlė gydytojas.

Onkologas paneigė paplitusią nuostatą, kad šarlatanais ir alternatyviais gydymosi būdais susigundo žemesnio išsilavinimo ligoniai. Pastarieji, priešingai, pasikliauna gydytojų siūlomais metodais.

Alternatyviąją mediciną renkasi turintieji aukštesnįjį ar aukštąjį išsilavinimą.

"Miesto gyventojai ieško alternatyvių gydymosi būdų medikamentais ir maisto papildais, o kaimo žmonės – žolytėmis, liaudiškomis priemonėmis, kurias pasigaminti yra sudėtingiau ir ilgiau užtrunka", – dar vieną tendenciją pastebėjo onkologas.

Diena.lt

Bijau nebijoti...

Bijau nebijoti...

Vaikystėje bijojome baubo, tykančio tamsoje. Arba juodosios rankos, kuri gali čiupti už kojų iš palovio. Arba kažkokio neaprėpiamos vaizduotės vaisiaus, nenusakomai skambiu pavadinimu… Kai augame ir įžengiame į suaugusiųjų pasaulį, mūsų...


Lovoje daromos klaidos, kurių nereikėtų kartoti

Seksperte vadinamos mokslų daktarės Yvonne K.Fulbright knyga "Seksas su buvusiuoju ir 69 kitos klaidos, kurių nederėtų kartoti" sulaukė didelio dėmesio visame pasaulyje. Užsienio žiniasklaida pristato šio veikalo ištraukas. 1. Niekuomet...


Naujos kartos auglių diagnostika

Vienas iš asmeninės arba personalizuotos medicinos tikslų - surasti ir pašalinti auglius pačioje ankstyviausioje stadijoje, kai jų dar "nemato" įprastiniai diagnostikos prietaisai. JAV kompanija "Quanterix" sukūrė ypač jautrią...


Amerikoje uždarius gamyklą pritrūks kai kurių vaistų

Amerikoje uždaryta Genzyme vaistų gamykla, nes jos produkcija užteršta virusais. Europos vaistų agentūros (EMEA) Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas rekomendavo, kad gamykloje gaminami vaistiniai preparatai Cerezyme (imiglucerase) ir...


Efektyviausią vaistą išrenka kompiuteris

Ar tiks vaistai, kurių bendrinį pavadinimą pasakė gydytojas ir kuriuos išsirinkome iš gausybės analogų pagal kainą? Jau yra metodų, pagal kuriuos galima išsirinkti efektyviausius vaistus ir jų dozę. "Susirgau ūmiu bronchitu kelionės į...


Lietuvos gydytojų sąjunga piktinasi mažinamu finansavimu sveikatos apsaugai

Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS) piktinasi Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sprendimu vienodai mažinti apmokėjimą visų rūšių asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, nustatant, kad bazinės kainos 1 balo vertė lygi 0,89 lito, tai yra 11 centų...


Krūties vėžys užklumpa ir vyrus

Krūties vėžys užklumpa ir vyrus

Ar žinojote, kad vyrai taip pat gali susirgti krūties vėžiu? Taip, gali. Nežinodami apie tai vyrai neatlieka profilaktinių patikrinimų, kurių metu būtų galima anksti diagnozuoti ligą. Todėl vyrams diagnozuotas krūties vėžys būna sunkesnės stadijos...


Psichologinės pagalbos prireikė penktadaliui lietuvių

Dėl psichologinių ar emocinių sveikatos problemų į sveikatos priežiūros specialistą per metus kreipėsi beveik penktadalis lietuvių, parodė nauja Eurobarometro apklausa. Tyrimas atskleidė, jog 14 proc. pagalbos ieškojusių Lietuvos gyventojų...


Daugėja užsikrėtusiųjų vėžiui prilygstančia parazitine liga

Daugėja ir pačių susirgusiųjų grėsminga parazitine liga echinokokoze, ir užsikrėtusiųjų sunkesne, vėžiui prilyginama jos forma. Echinokokozė - sunki parazitinė liga, kurią sukelia į žmogaus organizmą patekusios kaspinuočių lervos. Iki 80 proc. šia...


Druska veikia kaip narkotikas, atskleidė tyrimas

Druska veikia kaip narkotikas, atskleidė tyrimas

Mokslininkai nustatė, kodėl žmonės taip nesaikingai vartoja druską, nors ir žino, kad ji yra kenksminga. Pasirodo, druska - priklausomybę sukeliantis natūralus antidepresantas. Pasak mokslininkų, stiprų valgomosios druskos poreikį gali paaiškinti...


Milijonai – vėjais. Bet kaltų nėra

Milijonai – vėjais. Bet kaltų nėra

Valstybės kontrolė nustatė, kad Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu kuriama elektroninė sveikatos informacinė sistema iki šiol neveikia planuota apimtimi, o iš jos kūrimui skirtų 34 mln. Lt per 15 mln. Lt panaudota nerezultatyviai....


Prostatos vėžio taikinyje – ne tik vyresni vyrai

Patikrintas būdas laiku pastebėti prostatos vėžį – profilaktiniai PSA (prostatos specifinio antigeno) ir laisvo PSA tyrimai. Tuomet šios dažniausios vyrų onkologinės ligos gydymas gali būti efektyvus. Tik žmonos atidumas padėjo 48 metų...


Save žalojame dėl nevilties ir susvetimėjimo

Save žalojame dėl nevilties ir susvetimėjimo

Save žalojantį elgesį skatina gyventojų visuomeninių ryšių suirimas ir beviltiškumo jausmas. Lietuviai įsitikinę, kad valdžiai nerūpi eilinio žmogaus problemos ir kad jie patys negali turėti jokios įtakos visuomenės gyvenimui. Taip, pasiremdamas...


Greitoji polimerinė pagalba galvos sužeidimams gydyti

Greitoji polimerinė pagalba galvos sužeidimams gydyti

Eksperimentai su žiurkėmis parodė, jog paviršiniai kūno pažeidimai, atsiradę dėl smūgių nuo sunkių daiktų su bukais galais, išgyja greičiau naudojant polietileno glikolio (PEG) injekcijas tuoj po sužeidimo. Andrew Koob ir Richard Borgens atliko...


Moteriai pašalintas keturmečio vaiko dydžio auglys

Moteriai pašalintas keturmečio vaiko dydžio auglys

54 metų amžiaus pacientei daugiau nei 20 kg sveriantis auglys buvo pašalintas vienoje Buenos Airės ligoninėje. Kaip praneša telegraph.co.uk, pacientė į gydytojus kreipėsi tuomet, kai ji nebegalėjo pasilenkti, o per pusantrų metų ji priaugo...


Pranciškonų pagalbos akciją onkologiniams ligoniams "Vilties bėgimas" transliuos ir televizija

Pranciškonų pagalbos akciją onkologiniams ligoniams "Vilties bėgimas" transliuos ir televizija

Onkologiniai ligoniai ir broliai pranciškonai jau beveik dešimtmetį kartu keliauja ramybės ir supratimo, užuojautos ir meilės kenčiantiems nuo vėžio keliu. Praėjusį ketvirtadienį Klaipėdoje vėl rinkosi "Vilties bėgimo" organizatoriai ir...


SAM raginama peržiūrėti verslą suvaržiusią tvarką

SAM raginama peržiūrėti verslą suvaržiusią tvarką

Ūkio ministerija abejoja sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintos naujos tvarkos pagrįstumu, pagal kurią ūkine komercine veikla galima verstis išskirtinai ūkinės komercinės paskirties patalpose. Ši pernai gruodžio pabaigoje įsigaliojusi...


Kuo mažiau lieka laiko, tuo labiau jis vertinamas

Kuo mažiau lieka laiko, tuo labiau jis vertinamas

Kuo labiau žmogus užimtas, kuo daugiau darbų per ribotą laiko tarpą turi atlikti, tuo stipresnis yra jo subjektyvus laimės pojūtis, nustatė JAV Pomonos koledžo mokslininkai. Tyrime, kuriuo buvo siekiama nustatyti laimės ir laiko pojūčio sąsajas,...


Streso metas: kaip atsilaikyti

Streso metas: kaip atsilaikyti

Stresas yra organizmą gelbėjanti gynybinė reakcija. Jis mus perspėja, kai peržengiame protingo požiūrio į gyvenimą principus. Kaip išvengti streso? Pataria specialistai. 1. Kelkite sau tik tuos tikslus, kurie atitinka realias galimybes. Šis...


Pirmoji pasaulyje rankų transplantacija pasirodė sėkminga

Vokiečių fermeris, kuriam pirmajam pasaulyje prieš metus buvo persodintos donoro rankos, neslepia džiaugsmo galėdamas pasikasyti niežtinčią kūno vietą. Karlas Merkas, abi rankas praradęs per nelaimingą atsitikimą renkant derlių 2002 m., surengė...


Taupančios poliklinikos ir ligoninės už dyką nebevalo ir pūlių

Savo pinigus skrupulingai skaičiuojančios ir taupančios poliklinikos ir ligoninės pacientą paverčia atpirkimo ožiu, kuriam belieka tik bejėgiškai stebėti, kaip jam nuleidžia kraują. Taip teigia panevėžietė Ilonai (redakcijai vardas ir pavardė...


Kaip gydoma dvylikapirštės žarnos opa

Kaip gydoma dvylikapirštės žarnos opa

Ką galite pasakyti apie dvylikapirštės žarnos opą? Ar tai pavojinga? - Tai lėtinė liga, kai pažeidžiama skrandžio ar dvylikapirštės žarnos gleivinė. Kai šie organai sveiki, sekreto sluoksnis saugo skrandžio ir dvylikapirštės žarnos gleivines nuo...


Kaune vėl protestuoja dėl ligoninių sujungimo

Ketvirtadienio rytą, politikams renkantis į tarybos posėdį, Kauno 2-osios klinikinės ligoninės medikai susirinko protestuoti prieš savivaldybės centrinius rūmus. Tarybos posėdyje bus sprendžiamas ir dviejų miesto ligoninių - Kauno 2-osios...


Moters kūne medikai rado daugiau nei 20 adatų

Brazilijoje moters kūne gydytojai rado daugiau nei 20 adatų, praneša naujienų agentūra "RIA-Novosti". Neįprastas atradimas buvo padarytas Brazilijos Gran Paros valstijoje. 35 metų pacientė, atėjusi į priėmimą pas gydytoją, skundėsi...


10 priežasčių, kodėl geriau likti vienišam

Vieniši vyrai jaučiasi nesaugiai, tačiau skubiai ieškoti partnerės neverta. Portale askmen.com psichologai įvardijo 10 priežasčių, kodėl geriau likti vienišam. Merginoms reikia skirti laiko, o vyrui, kylančiam karjeros laiptais, sunku 24 valandas...


Tikimasi per metus 100 milijonų litų sumažinti pacientų išlaidas vaistams

Tikimasi, kad per metus pacientų išlaidos vaistams sumažės 100 mln. litų ir bus sutaupyta apie 50 mln. litų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų. Tokie ambicingi tikslai yra numatomi Vaistų prieinamumo gerinimo plane, kurį penktadienį...


Sėkmės raktas - meilė sau

Kokie žmonės traukia kitus kompanijose ar darbo kolektyvuose? Greičiausiai tie, kurie jaučiasi laimingi, yra ramūs, atviri ir geranoriški. Tuo tarpu su savo trūkumais negalintis susitaikyti žmogus elgiasi neužtikrintai. O tai taip pat reiškia, jog...


Populiarios žiemos pramogos –  didelė rizika patirti traumą

Populiarios žiemos pramogos – didelė rizika patirti traumą

Su sniegu, šalčiu, pusnimis ir gražiausiomis metų šventėmis atkeliaujanti žiema atneša toli gražu ne tik malonius dalykus. Šaltuoju metų laiku daugelis nepraleidžiame progos pasimėgauti žiemos pramogomis, pavyzdžiui, slidinėjimu, čiuožimu,...


Vaistų negavę lėtine mieloleukemija sergantys pacientai grasina valstybę paduoti į teismą

Lėtine mieloleukemija sergantys pacientai kaltina Sveikatos apsaugos ministeriją nesilaikant su vaistų gamintoju pernai pasiekto susitarimo ir sako, kad negavę vaistų, gali kreiptis į teismą. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos...


Kodėl sutuoktiniai mylisi dažniau nei meilužiai?

Kodėl sutuoktiniai mylisi dažniau nei meilužiai?

Seksologijos specialistai paneigė mitą, kad neva meilužiai dažniau nei sutuoktiniai leidžiasi į meilės žaidimus. Britų mokslininkai atlikę tyrimą priėjo prie išvados, kad vedę žmonės mylisi dažniau nei "laisvi" partneriai, rašo...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9