Balandžio 1d. Trečiadienis

Prieš vėžį kovojama ir varlėmis

Peržiūrų skaičius: 47020

Rupūžių užpilai, gyvulių dezinfekcinis skystis, aukso kapsulės, stebuklinga lempa. Šių ir kitų "medikamentų" griebiasi su ligomis kovojantys lietuviai. Tačiau gydytojai įsitikinę – taip galima tik greičiau prisišaukti mirtį.

Svajoja apie rupūžių fermą

Klaipėdietis Juozapas Gabalis svajoja apie fondo "Padėk sau ir kitiems" įsteigimą. Subūręs bendraminčius vyras tikisi įkurti rupūžių fermą, kur iš šių varliagyvių gamintų vaistus onkologiniams ligoniams.

Pagal senelių išsaugotą receptą vaistus iš rupūžių gaminosi ir vartojo Juozapo mama, taip įveikusi krūties vėžį. J.Gabalis prisimena, kad specialiu būdu mamos paruošti vaistai išgydė ne vieną ligonį.

Septintą dešimtį įpusėjęs vyras teigė, kad gydantis pagal šį receptą būtina sąlyga – tikėjimas.

Tiesa, paruoštą mišinį patariama gerti tik po operacijos, švitinimo ir cheminės terapijos arba tada, kai gydytojai nebesuteikia vilčių išgyti.

Svajojantis apie fondo įkūrimą klaipėdietis tikino nenorįs pasipelnyti. Tai būtų viso labo šviesaus atminimo mamos pagerbimas.

Varles vartyti kaip blynus

Ne mažiau intriguojanti Juozapo išsaugota vėžio gydymo ir rupūžių paruošimo instrukcija. Varliagyvius reikėtų gaudyti porą valandų po vidurnakčio. Tam esą būtinas indas, prožektorius ir nekaukšintys batai.

Vaistams tinka apie 10 cm dydžio rupūžės, sulaukusios trejų metų. Instrukcijoje išsamiai pateikiama, kaip ir kuo jas reikėtų pribaigti.

"Mušti tiesiai per galvą, geriau plaktuku iki 200 gramų svorio... Švarus akmuo, kaladė – tinkamiausias daiktas padėti galvą. Svarbiausia smegenų dalies sunaikinimas. Tuoj dedant į orkaitę gali spardytis ir šokinėti, geriau palaukti 10–20 min.", – rašoma instrukcijoje.

Orkaitėje kaitinamas rupūžes siūloma vartyti kaip blynus. Bet pabrėžiama, kad jų nereikia kepti. Po kurio laiko į miltelius sumaltos rupūžės paįvairinamos specialiai paruoštomis šventintomis rūtomis ir švęstu vandeniu.

J.Gabalis akcentavo, kad pirmuosius pagerėjimo požymius ligoniai pajunta po poros savaičių.

Iš lovos pakėlė kreolinas

Kai kurie onkologiniai ligoniai griebiasi kito gydymo būdo – vaistų, skirtų gyvulių dezinfekcijai. Tad veterinarų nestebina užsukantys interesantai, kurie ieško vaistų ne augintiniams, o sau.

Kreolinas – šis smirdantis rudas skystis gerai žinomas veterinarijos gydytojams ir ypač plačiai buvo naudojamas sovietiniais laikais. Dabar jį pakeitė efektyvesni dezinfektoriai.

60-metį atšventusiai moteriai gydytojai diagnozavo onkologinę ligą. Praėjusių metų rudenį gydytojai, apgailestaudami, kad niekuo negali padėti, pacientę išleido namo.

Paskutinės stadijos gimdos vėžiu serganti moteris nebepajėgė savimi pasirūpinti. Iš lovos nesikeliančiai ligonei buvo leidžiami stiprūs vaistai nuo skausmo.

Artimieji esą griebėsi šiaudo – kreolino, parsivežto iš Rusijos. Kaip jį vartoti, sužinojo internete.

Po kelių mėnesių tokio gydymo Kalėdų rytą ligonė sėdo prie vieno stalo kartu su artimaisiais. Ataugo po chemoterapijos nuslinkę plaukai. Ji vėl kalba, pavaikšto ir pasirūpina savimi.

"Įvyko stebuklas", – sunkiai įtikimu rezultatu džiaugėsi namiškiai.

Pas veterinarą – vaistų žmonėms

Ši moteris ne vienintelė, prieš vėžį kovojusi gyvuliams skirtu dezinfekciniu skysčiu.

Klaipėdos veterinarijos gydyklos savininkės Ritos Ilgūnės nestebina klientų klausimai apie kreoliną ar kitus gyvuliams gydyti naudojamus vaistus. Tokių interesantų nuolat užsuka į kliniką.

Veterinarijos gydytoja girdėjo, kad kreolinu žmonės gydosi nuo sovietinių laikų, kai jis plačiai naudotas fermose.

Pasak R.Ilgūnės, ši priemonė nėra vienintelė, naudojama žmonėms gydyti. Ji pasakojo, kad žmonės geria ir kitokį karvėms skirtą dezinfekcinį, šlykštaus kvapo preparatą, parvežamą iš Rusijos.

"Žmonės gydosi gyvuliams skirtais vaistais, nes jie nėra tokie brangūs kaip siūlomi farmacininkų, – nesistebi veterinarijos gydytoja. – Jei tiki, tada gali ir medų valgyti – pasveiksi. Placebo efektas."

Liga nėra nuosprendis

Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėjui Alvydui Česui neteko matyti ligonio, pasveikusio po alternatyvaus gydymo.

Pasak gydytojo, chemoterapija – tik vienas būdų, specifiškai veikiančių vėžį. Ji neskiriama, kai pacientui gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.

Tad jei ligoniui šis gydymas neskiriamas, dar nereiškia, kad jis "nurašomas". Nors būtent taip kartais interpretuoja artimieji.

A.Česo manymu, kai alternatyvių arba liaudiškų gydymo būdų griebiasi ligonis, kuriam medicina bejėgė padėti – viena. Tačiau apmaudu, kai taip gydosi pacientai, kuriems onkologinė liga nėra stipriai pažengusi.

"Net jei yra trečia ar ketvirta vėžio stadija, tai nereiškia, jog ligonis mirs. Ir su tokia diagnoze galima gyventi ilgai", – tikino jis.

Užtenka pakabinti palubėje

Gerti vandenilio peroksidą, šlapimą vis didėjančiais kiekiais, aukso kapsules – tokie ligonių gydymosi būdai A.Česo nestebina. Musmirės ir rupūžės – vos ne kasdienybė, ironizuoja onkologas.

Vienas absurdiškiausių A.Česo girdėtų gydymosi metodų – speciali lempa, gaminama Rusijoje. Ją pakanka pakabinti ligonio kambaryje.

Tačiau po nesėkmingų gydymųsi ligoniai sugrįžta prie tradicinės medicinos. Dažniausiai tada, kai baigiasi paciento pinigai, o stebukladariai šį gydymo atvejį "nurašo" tam vienam nesėkmės procentui.

Reklamuojamas gydymo "efektyvumas" siekia 98–99 proc. Būtent tai taip pat vilioja ligonius, nes onkologai suteikia vos trečdalį tikimybės pasveikti.

Bijo mirties

"Nesu matęs nė vieno, kuris būtų pasveikęs nuo išplitusios ligos. Jei taip yra, tegul tas žmogus ateina. Pasišnekėsime ir galbūt pereisime į alternatyvią mediciną", – siūlė gydytojas.

Onkologas paneigė paplitusią nuostatą, kad šarlatanais ir alternatyviais gydymosi būdais susigundo žemesnio išsilavinimo ligoniai. Pastarieji, priešingai, pasikliauna gydytojų siūlomais metodais.

Alternatyviąją mediciną renkasi turintieji aukštesnįjį ar aukštąjį išsilavinimą.

"Miesto gyventojai ieško alternatyvių gydymosi būdų medikamentais ir maisto papildais, o kaimo žmonės – žolytėmis, liaudiškomis priemonėmis, kurias pasigaminti yra sudėtingiau ir ilgiau užtrunka", – dar vieną tendenciją pastebėjo onkologas.

Diena.lt

Pataria seksopatologas: kaip susirasti antrąją pusę

Moters ir vyro meilė grįsta intymiais santykiais. Ar jie yra svarbiausi poros gyvenime? Kaip susirasti savo antrąją pusę, kad meilė gyvuotų ilgiau nei trejus metus? Apie tai – pokalbis su gydytoju seksopatologu Vitaliumi Žuku. – Labai...


Paneigtas "Mocarto efektas"

Mocarto kūrinių klausymas negerina žmogaus protinių gebėjimų, skelbia Austrijos mokslininkai, kurie paneigė 1993 m. atlikto tyrimo išvadas. Tuomet mokslininkai teigė, kad egzistuoja taip vadinamas "Mocarto efektas", o klausantis...


Gydytojai pasijuto lyg karo lauke

Būgštaujama, kad įsisiautėjus gripo epidemijai gyventojai gali nesulaukti ne tik ugniagesių ar policijos patrulių, bet svarbiausia - medikų - pagalbos. Į kovą su liga stoję gydytojai atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje: rizika susirgti jiems...


Per dešimtmetį seksas praras savo pirminę fukciją

Mokslininkai paskelbė, kad per dešimtmetį poros nustos mylėtis siekdamos susilaukti palikuonių ir verčiau pasitikės IVF metodu – dirbtiniu apvaisinimu. Jie teigia, kad trisdešimtmečiai ir vyresni vis dažniau nusivilia natūralia žmogaus...


Psichikos sveikatos specialistai kviečia pasveikinti su šventėmis vienišus žmones

Valstybinis psichikos sveikatos centras (VPSC) kviečia pasveikinti su artėjančiomis žiemos šventėmis vienišus žmones. VPSC penktą kartą rengia bendrumo akciją "Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui", kurios dalyviai kviečiami sukurti...


PSO: infekcijos protrūkį sukėlė nauja E. coli atmaina

Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad mirtinos infekcijos protrūkio Europoje kaltininkė - nauja E. coli bakterijos atmaina. Preliminarūs genų sekos tyrimai leidžia manyti, kad ši atmaina - mutavusi dviejų skirtingų E. coli bakterijų forma,...


Amerikoje uždarius gamyklą pritrūks kai kurių vaistų

Amerikoje uždaryta Genzyme vaistų gamykla, nes jos produkcija užteršta virusais. Europos vaistų agentūros (EMEA) Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas rekomendavo, kad gamykloje gaminami vaistiniai preparatai Cerezyme (imiglucerase) ir...


Medikai galės rinktis: daryti abortą ar ne

Seimui siūlomos Medicinos praktikos įstatymo ir Paciento teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisos, pagal kurias medikams būtų suteikta teisė dėl sąžinės arba religinių įsitikinimų atsisakyti nutraukti nėštumą moters pageidavimu. Anot...


Šimpanzės sužalota moteris pademonstravo atkurtą veidą

Šimpanzės sužalota moteris pademonstravo atkurtą veidą

Moteris, kuri prieš dvejus metus buvo sunkiai sužalota šimpanzės, ketvirtadienį pirmąkart pademonstravo plastinės chirurgijos operacijomis atkurtą veidą, kurio nuotraukos atskleidė stulbinamus pokyčius. Nukentėjusiosios Charlos Nash (Čarlos Neš)...


Genetiškai pakeisti uodai leis vaistus

Mokslininkai sukūrė genetiškai pakeistus uodus, kurie įkandimo metu galėtų suleisti žmogui vakciną nuo maliarijos. Ekspertų manymu, šis Japonijos mokslininkų pasiekimas kuriant "skraidančius vakcinuotojus" gali tapti nauju radikaliu...


Pavesta atlikti auditą nekokybišką kraują tiekusiame centre

Pavesta atlikti auditą nekokybišką kraują tiekusiame centre ir jį gavusioje ligoninėje, kuris kaltinamas Vilniaus universitetinei ligoninei patiekęs netinkamos kokybės kraujo siuntą. Tokius pat patikrinimus pavesta atlikti ir šioje gydymo...


Vėžį sukelia stresas

Ilgalaikis stresas ir depresija sudaro žmogaus organizme sąlygas, palankias vystytis onkologinėms ligoms. Prie tokios išvados priėjo JAV mokslininkai iš Hiustono Andersono vėžio tyrimo centro, antradienį praneša BBC. Pastaraisiais metais pasaulio...


Šlapimo nelaikymas – bėda, kurią reikia greitai spręsti

Vyrų šlapimo nelaikymas – bėda, kurios sprendimo atidėlioti nereikia. Vengti apie tai kalbėtis su specialistais – taip pat, nes jie kasdien susiduria su tokiais pacientais ir juos stebina nebent gydytis vengiančių vyrų drovumas....


Sveikatos politikų pažadai: vaistai atpigs ketvirtadaliu

Vaistai daugelyje užsienio šalių, taip pat ir Estijoje, yra daug pigesni nei Lietuvoje, nors mūsų šalies Sveikatos apsaugos ministerija jų kainų mažinimo planą patvirtino dar vasarą. Vaistų kainomis jau stebisi ne tik pensininkai, bet ir dirbantys...


Nemalonių konsultacijų baimę įveikia sunkios ligos grėsmė

Onkologinėms ligoms, prilygstančioms XXI a. marui, įveikti vis dažniau pasitelkiama profilaktika: startuoja ketvirtoji priešvėžinės patikros programa. Ji skirta kovoti su storosios žarnos vėžiu. "Pasklidus žiniai apie vienos ar kitos...


Sveikatos apsaugos ministras nemano, kad sveikatos draudimo mokesčio skolas nurašyti būtų teisinga

Nurašyti skolas už pernai nesumokėtą sveikatos draudimo mokestį būtų neteisinga, mano sveikatos apsaugos ministras. "Nedrįsčiau skatinti ar žadėti, kad bus nurašytos tos skolos. Įstatymai galioja visiems. Galvoju pirmiausia apie tuos, kurie...


Plastikos chirurgai kratosi rūkalių

Pastaraisiais metais plastikos chirurgai visame pasaulyje vis dažniau atsisako operuoti rūkančias moteris, ypač tas, kurios nori atlikto veido odos patempimo ar krūtų korekcijos operacijas. Mat nikotinas susiaurina kraujagysles, sutrikdo odos...


HyFoSy – naujas, nekenksmingas, neskausmingas ir efektyvus kiaušintakių praeinamumo tyrimas ambulatorijos sąlygomis

HyFoSy – naujas, nekenksmingas, neskausmingas ir efektyvus kiaušintakių praeinamumo tyrimas ambulatorijos sąlygomis

HyFoSy – tai histerosalpingo echoskopija (angl. Hysterosalpingo Foam Sonography, HyFoSy) naudojant ExEm putas yra naujas, modernus ir saugus kiaušintakių praeinamumo tyrimo metodas. HyFoSy metodas pasaulyje jau plačiai naudojamas kaip...


Sveikas kūdikis gimė iš prieš 20 m. užšaldyto embriono

Prieš 20 metų mokslininkai užšaldė embrioną. Iš jo šiemet gimė sveikas kūdikis. Tai ilgiausiai užšaldytas embrionas, iš kurio išsivystė vaikas. Gegužę 42 metų ilgai pastoti negalėjusi moteris pagimdė kūdikį, kuris išsivystė iš prieš 20 metų...


Turės tirti kiaulių gripu sirgusiojo mirties aplinkybes

Tauragės prokurorai, anksčiau atsisakę pradėti ikiteisminį tyrimą dėl kiaulių gripu susirgusio vyro mirties, įpareigoti tai padaryti. Klaipėdos apygardos teismas nusprendė, kad prokurorai nepagrįstai atmetė mirusiojo artimųjų prašymą ištirti, ar...


Psichologė: skrydžių baimė neracionali

Lietuvos aviacijos ekspertų teigimu, keleiviai neturėtų baimintis skrydžių, nes lėktuvai išlieka pačia saugiausia susisiekimo priemonė. Pasak jų, aviakatastrofos, tokios, kaip praėjusią savaitę virš Atlanto sudužusio "Air France"...


Magnetinis rezonansas Klaipėdoje

Magnetinis rezonansas Klaipėdoje

Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kas yra magnetinis rezonansas? Magnetinio rezonanso tomografija (MRT), taip pat žinoma kaip branduolio magnetinio rezonanso tomografija, yra nuskaitymo technika, skirta sukurti išsamius žmogaus kūno vaizdus....


Negalia – ne kliūtis kurti

Gargždų kultūros centre veikianti spalvinga tapybos ant šilko paroda "Akimirkų lietus" ypatinga. Jos autoriai - neįgalūs, senyvo amžiaus žmonės bei vaikai iš rizikos šeimų. Jie visi - socialinių paslaugų centro lankytojai, kartu dalyvavę...


Kodėl vienišoms moterims patinka vedę vyrai?

Uždraustas vaisius saldesnis, o svetimos moters vyras visad patrauklesnis. Ypač jei esi vieniša. Kodėl vienišas moteris it magnetas traukia vedę vyrai? Portalas askmen.com įvardija 9 priežastis, kodėl moterys rizikuoja užmegzdamos romaną su...


Genai – sveikatos aiškiaregiai

Genai – sveikatos aiškiaregiai

Kelias sekundes trunkantis genetinis tyrimas išduoda, ar ateityje galite susirgti vėžiu, cukriniu diabetu ar infarktu. Medicinos mokslo pažanga verčia naują lapą ligų prevencijos ir jaunystės išsaugojimo istorijoje. Tik kartą gyvenime atliekamas...


Kūno šiluma virs elektros energija

Kūno šiluma virs elektros energija

Fantastų vizijos kartais pildosi netikėtais rakursais. Rašytojo R. Bradbury vienas apsakymas vadinasi "I Sing the Body Electric". Šiais energijos deficito ir aukštų kainų laikais mokslininkai turi labai originalių minčių. Viena iš tokių...


Ligonių kasa nupirko 100 tūkst. dozių sezoninio gripo vakcinos

Valstybinė ligonių kasa (VLK) centralizuotai nupirko 100 tūkst. sezoninio gripo vakcinos dozių.Šiemet sezoninės gripo vakcinos nupirkta 40 tūkst. dozių mažiau nei pernai, todėl sutartyje su vaistų tiekėjais numatyta, kad prireikus į Lietuvą bus...


Papildomas tyrimas pacientui užtikrina ramybę

Papildomas tyrimas pacientui užtikrina ramybę

Anksčiau trisdešimtmečiui diagnozuota tarpslankstelinio disko išvarža būdavo retenybė, dabar nebestebina, kai ši liga nustatoma gerokai jaunesniems. Daugėja ir jaunėja Klaipėdos jūrininkų ligoninės Neurologijos skyriuje maždaug trečdaliui gydomų...


Gripo baimė pildo farmacininkų kišenes

Dėl vadinamojo kiaulių gripo protrūkio supanikavusiems ir vaistines šturmuojantiems gyventojams tenka plačiai atverti pinigines, nes medikamentų kainos staiga šovė į aukštumas. Kas dėl to kaltas? Vaistų gamintojai ir prekybininkai pirštus kreipia...


Kaip išvengti per maistą plintančių užkrečiamųjų ligų?

Atšilus orams didėja tikimybė susirgti ūmiomis žarnyno užkrečiamosiomis ligomis ir maisto toksine infekcija. Dažniausiai šiltuoju metų laiku žmonės serga bakterinės etiologijos žarnyno infekcijomis: šigelioze, salmonelioze, kampilobakterioze ir...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9