Nobel biocare

Nuo neįgalumo išgelbėjo osteopatas

osteopatas

Skausmas ir gydytojas privertė moterį prisiminti seniai pamirštą avariją. Tik netradicinis gydymo būdas ir jos pačios pastangos išvadavo moterį nuo daugelį metų varginusių skausmų ir grėsusio neįgalumo.

Bėdos prasidėjo po avarijos

Sumaitotas automobilis, galva suskaldytas priekinis stiklas, į krūtinę įsirėžęs vairas ir į kelius suknežintas prietaisų skydelis – taip baigėsi Editos Grinčinaitienės susidūrimas su priešpriešiais važiavusia mašina.

Atgavusi sąmonę E.Grinčinaitienė pirmiausia puolė rūpintis šalia sėdėjusios ir į ligoninę patekusios kolegės sveikata. Ji išgijo be pasekmių. O Editos iš pradžių ignoruoti negalavimai moters vos nepasodino į neįgaliojo vežimėlį.

48-erių E.Grinčinaitienė prisiminė, kad didžiausios sveikatos bėdos prasidėjo po avarijos.

Kadangi dar prieš ją skųsdavosi nugaros skausmais, Edita to nesureikšmino. Iškart po avarijos moteris nesikreipė į medikus – manė, kad visą kūną skauda dėl patirto šoko. Kaip vėliau paaiškėjo, per automobilių susidūrimą jai išniro du stuburo slanksteliai. Tai gerokai apkartino tolimesnį moters gyvenimą.

Po kelerių metų nugaros skausmai Editą taip surakino, kad ji negalėdavo rasti tinkamos kūno padėties. Neiškentusi nuolatinių skausmų moteris kreipėsi į medikus.

Ligoninėje jai pasiūlyta pagalvoti apie stuburo operaciją. Įprastos reabilitacinės procedūros Editai nelabai padėdavo.

Pavadino laimės kūdikiu

E.Grinčinaitienė laimingu atsitikimu vadina susitikimą su reabilitacijos gydytoju, manualinės terapijos ir osteopatijos specialistu Andriumi Stasiuliu.

Po apžiūros medikas moters pasiteiravo, kokią traumą ji yra patyrusi. Edita patikino tokios neturėjusi, mat apie prieš septynerius metus patirtą avariją ji jau buvo pamiršusi.

„Gydytojas gana tvirtai paliepė prisiminti traumą. Tuomet skausmų nesusiejau su avarija, o paskui stebėjausi, kaip galėjau apie tai nepagalvoti“, – pasakojo pašnekovė.

A.Stasiulis pacientę pavadino laimės kūdikiu – pagal sveikatos būklę ji turėjusi sėdėti neįgaliojo vežimėlyje. Tarpslankstelinis diskas buvo taip pažeistas, jog trūko mažiausio preteksto jam lūžti.

Gydytojas nieko gero nežadėjo – moters padėtis buvo sunki. Jis atstatė į vietą stuburo slankstelius ir atliko dešimt manualinės terapijos procedūrų.

Po jų Edita pasijuto geriau, tad į prašymą pasirodyti po metų numojo ranka.

Po reabilitacijos pablogėjo

E.Grinčinaitienei po traumos liko dvi išvaržos. Šiemet jos apie save priminė paaštrėjusiu skausmu. Bet jie nebebuvo tokie stiprūs kaip anksčiau.

Editos vėl laukė ligoninė, dviejų savaičių reabilitacijos kursas. Po šio gydymo moteris turėjo grįžti į darbą. Tačiau ji nesijautė gerai. Atvirkščiai – grįžusi iš reabilitacijos įstaigos pasijuto dar blogiau.

„Išvažiavau dar didesnė ligonė, nei buvau iki tol“, – prisiminė pašnekovė.

Moteris dėl varginusių skausmų negalėjo kokybiškai išsimiegoti. Paryčiais tekdavo nuolat vartytis ir ieškoti tinkamos pozos, mat ilgiau pagulėjus kūnas tapdavo skausmingas.

Skausmas trukdė normaliai vaikščioti. Edita tiesiog vilkdavo vieną koją.

Suteikė kompleksinę pagalbą

Tuomet moteris vėl kreipėsi į reabilitacijos kliniką „Ostemeda“. Po pertraukos apžiūrėjęs stuburą gydytojas A.Stasiulis pastebėjo, kad situacija nebėra tokia tragiška kaip anksčiau.

Po stuburo korekcijos Editai buvo paskirtos elektrostimuliacijos procedūros, padedančios sustiprinti raumenis. Kineziterapeutės specialiai parinkti pratimai sustiprino problemines kūno vietas.

Moteriai buvo paskirtas homeopatinis gydymas, išvalytas organizmas. Savo iniciatyva ji pradėjo koreguoti mitybą. Edita įsitikinusi, jog visa tai stuburui turi didelę reikšmę.

„Supratau, kad jei noriu gyventi visavertį gyvenimą, reikia labiau save prižiūrėti“, – paaiškino ji.

E.Grinčinaitienė dabar taip gerai jaučiasi, kad net bijo garsiai džiaugtis. Skausmas išnyko, miegas tapo kokybiškas, judesiai vėl tapo paslankūs. Moteris teigė daug metų nesijautusi taip gerai kaip dabar.

Ji džiaugėsi, kad sulaukė kompleksinės pagalbos – ne tik stuburo korekcijos, bet ir raumenų sustiprinimo. Editai imponuoja, jog sveikatą sustiprino natūraliai ir be skausmo.

Mankšta – lovoje

E.Grinčinaitienė pritarė, kad trauma gerokai pakeitė jos gyvenimą. Išmokė labiau rūpintis savimi, nesiteisinant, kad pasirūpinti sveikata negali dėl laiko stokos.

Kiekvieną rytą Edita pradeda nuo mankštos, kurią daro dar gulėdama lovoje. Specialūs, nesudėtingi pratimai stuburui išjudina kūną ir pažadina gerai dienos pradžiai. Tam ji skiria apie 10 minučių.

Moteris jau įsitikino, koks būna didžiulis skirtumas išlipus iš lovos po mankštos ir be jos. Po rytinio dušo kūną ji dar pamasažuoja mediniais rutuliukais.
Edita prisiminė, jog ir anksčiau nuo skausmo vaduodavosi mankštos pratimais. Tačiau pasijutusi geriau, pratimus pamiršo, o vėliau ir norėdama jų nebegalėjo prisiminti.

Komentaras

Reabilitacijos klinikos „Ostemeda“ reabilitacijos, manualinės terapijos gydytojas osteopatas

Editos patirta trauma vadinama botago kirčiu, kai pakenkimai atsiranda per eismo įvykį ar dėl kito inercinės jėgos poveikio. Pavyzdžiui, kitai mašinai stuktelėjus į galą arba tėvams stipriai supurčius vaiką. Tokiais atvejais atsiranda mikrotraumos. Mikrotraumą gali išprovokuoti ir staigus judesys.

Pažeidžiamiausia vieta yra kaklas. Dažnai nukenčia krūtinė, dubuo.

Žmogui apie pakenktą vietą signalizuoja prasidėję degeneraciniai procesai, osteochondrozė, stuburo diskų išvaržos, galvos skausmas, kuris kartais primena migreną. Dėl suprastėjusios kraujotakos bei cirkuliacijos pažeistoje vietoje gali dažniau pulti kitos ligos, kamuoti nuovargis, silpnumas, energijos stoka.

Kartais taip nutinka jauniems žmonėms, kurie pagal savo amžių neturėtų skųstis tam tikrais simptomais. Gydytojams šias traumas sunku diagnozuoti – jas ne visada įmanoma pastebėti per įprastą tyrimą.

Klasikinė medicina „botago kirčio“ traumų praktiškai negydo. Savijautai pagerinti skiriamos reabilitacinės priemonės: masažai, elektros procedūros, kineziterapija.

Kadangi reikia atstatyti išjudintus slankstelius, užtikrinti paslankumą, sužiūrėti svorio centrą, efektyviausias metodas yra osteopatija. Tai toks diagnozavimo ir gydymo metodas, kai rankų judesiais ir masažu atstatomi pažeisti sąnariai ir raumenys, pagerinamas jų funkcionavimas. Diagnostikai pakanka vieno seanso, o korekcijai – vieno ar dviejų. Gydymo kursas tęsiasi priklausomai nuo laiko, prabėgusio po įvykio, organizmo reakcijos. Lietuvoje yra tik trys diplomuoti osteopatai, turintys gydytojo išsilavinimą.

Raumenims, kurie pažeisti po traumos, taip pat būtina speciali elektrostimuliacija. Sugrąžinus raumenų darbingumą, paskiriama mankšta, kad žmogus pats galėtų rūpintis savo silpnosiomis vietomis.

TAIP PAT SKAITYKITE