Gegužės 18d. Trečiadienis

M.Jacksono gydytojui jau ruošiama vieta ant teisiamųjų suolo

Peržiūrų skaičius: 19124

Aklavietėje atsidūręs Michaelo Jacksono mirties aplinkybių tyrimas netrukus pajudės iš vietos. Popmuzikos karaliaus gydytojui Conradui Murray artimiausiomis dienomis gali būti patiekti kaltinimai netyčine žmogžudyste.

C.Murray kaltinimų nebijo

Prokurorai veikiausiai inicijuos gydytojo atžvilgiu baudžiamąją bylą ir nepaliks prisiekusiesiems teisės spręsti, ar galima jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tai JAV žiniasklaidai trečiadienį pranešė šaltinis teismų sistemoje, pageidavęs likti nežinomu. Los Andželo prokuratūra neskuba oficialiai patvirtinti šios informacijos, o bylą nagrinėjantis apygardos prokuroras Davidas Walgrenas atsisako ką nors komentuoti. Tačiau C.Murray pasamdyta trijų teisininkų komanda neabejoja, kad kaltinimai bus pateikti jau netrukus.

Sulaukęs kaltinimų, C.Murray turės dalyvauti klausymuose, kur teisėjas įvertins įkalčius bei liudijimus ir nuspręs, ar kaltinamasis gali būti teisiamas. Jeigu bus įrodyta, kad M.Jacksonas mirė dėl gydytojo aplaidumo, pagal Kalifornijos valstijos įstatymus pastarajam grės įkalinimas iki ketverių metų.

Hiustone gyvenantis C.Murray šiuo metu yra Los Andžele. Gydytojo atstovas pranešė, kad jis kaltinimų nebijo ir yra pasirengęs bendradarbiauti.

"Jeigu policijai jo prireiks, jis nesislapsto ir džiaugsis galėdamas padėti", - sakė gydytojo advokatas Edas Chernoffas ir pridūrė, kad kaltinimams nėra jokio pagrindo.

Įtartini gydytojo veiksmai

Tačiau teisėsauga mano kitaip. C.Murray buvo šalia M.Jacksono paskutinėmis jo gyvenimo valandomis praėjusių metų birželio 25-ąją. Kai 50-metis dainininkas buvo rastas nekvėpuojantis, gydytojas bandė jį gaivinti, bet nesėkmingai.

C.Murray tyrėjams papasakojo, kad prieš kelias valandas iki M.Jacksono mirties davė jam trijų rūšių raminamųjų vaistų, kad dainininkas geriau miegotų.

Prieš tai gydytojas šešias savaites gydė savo pacientą nuo nemigos. Jis leisdavo M.Jacksonui į veną propofolio, sumaišyto su anestetiku lidokainu, o prieš dvi dienas iki dainininko mirties maišė kitokių rūšių vaistų.

C.Murray taip pat prisipažino bijojęs, kad M.Jacksonas įgis priklausomybę nuo propofolio, ir todėl bandė dainininką atpratinti nuo šio stipraus poveikio preparato.

Propofolis yra stiprus anestetikas, paprastai naudojamas tik ligoninėse operuojant pacientus. Patyrę gydytojai C.Murray pavadino tikru neišmanėliu už tai, kad jis bandė šiuo preparatu gydyti nemigą.

Mirties priežastis - žmogžudystė

Įtarimai M.Jacksono gydytojui sustiprėjo tuomet, kai popmuzikos karaliaus mirties liudijime atsirado įrašas: "Žmogžudystė." Dokumente rašoma, kad 50-metis dainininkas mirė, nes jo organizmas buvo apnuodytas propofoliu, kurio buvo suleista jam į veną.

Pirminiame mirties liudijime, kuris buvo išduotas praėjusių metų liepos 7 d., speciali teismo tyrėja Cheryl MacWillie nenurodė mirties priežasties. Tačiau rugpjūtį dokumentas buvo pataisytas ir jame atsirado įrašas: "Žmogžudystė."

Prieš mirtį buvo sveikas

M.Jacksono kūno skrodimas parodė, kad prieš mirtį jis buvo pakankamais sveikas, neskaitant artrito ir lėtinio plaučių uždegimo. Tačiau šios ligos nebuvo tokios rimtos, kad taptų dainininko mirties priežastimi.

Skrodimo dokumentai paneigė bulvarinių laikraščių skelbtą informaciją, esą M.Jacksonas prieš mirtį buvo visiškai išsekęs, plikas ir pasiekęs anoreksijos būklę, o jo skrandyje nebuvo nieko, išskyrus tabletes.

Skrodimo dokumentai rodo, kad popmuzikos karalius, būdamas 1,75 cm ūgio, svėrė 62 kg. Organizme medikai nerado nei alkoholio, nei narkotikų, nei preparatų, kurių nebuvo skyręs C.Murray. Širdis, inkstai ir kiti gyvybiškai svarbūs organai funkcionavo gerai.

Paskutinės M.Jacksono  gyvenimo valandos

M.Jacksonas pasamdė C.Murray praėjusių metų pavasarį, kai ruošėsi sugrįžimo koncertams Londone. 2009 m. birželio 25 d. nuo pat ankstyvo ryto gydytojas buvo šalia dainininko.

C.Murray norėjo padėti savo pacientui užmigti ir skyrė jam įvairių vaistų, tarp jų - 25 miligramus propofolio į veną 10 val. 40 min. vietos laiku, teigiama Kalifornijos valstijos išduotame kratos orderyje.

M.Jacksonas gerai žinojo, kas yra propofolis ir vadindavo jį savo pienu, nes iš išvaizdos jis panašus į pieną, sakoma dokumente. C.Murray, kuris dainininką gydė maždaug šešias savaites iki jo mirties, nerimavo, kad M.Jacksonas gali būti priklausomas nuo propofolio.  C.Murray bandė atpratinti jį nuo šio vaisto skirdamas jam mažesnes dozes.

Pietų Kalifornijos universiteto asistentas Jasonas Hymesas, kuris su šia byla nėra susijęs, sakė, kad šis vaistas yra tikras anestetikas: "Skiri jį žmonėms, o tada juos operuoji ... Ši koncepcija skirti žmonėms anestetiką dėl miego sutrikimų man atrodo keista ir stulbinamai nederama".

Ankstų birželio 25-osios rytą C.Murray taip pat davė M.Jacksonui nerimą slopinančių vaistų "Valium" ir "Ativan", taip pat - raminamųjų vaistų "Versed".

M.Jacksonas užmigo, kai C.Murray suleido jam propofolio. Gydytojas maždaug 10 minučių pabuvo prie jo lovos, o tada nuėjo į tualetą nusišlapinti, nurodoma kratos orderyje.

C.Murray M.Jacksono kambaryje nebuvo maždaug 2 minutes, o kai jis grįžo, M.Jacksonas nebekvėpavo, sakoma kratos orderyje.

C.Murray nesitraukė nuo M.Jacksono ir tuomet, kai dainininkas buvo skubiai vežamas į ligoninę. Širdies ir plaučių gaivinimas nepadėjo, ir 14.26 val. gydytojai paskelbė, kad pacientas mirė.

 

Diena.lt

Kodėl ne visi ligoniai laukia donorų organų?

Beveik pusantro tūkstančio Lietuvos gyventojų gyvybę palaiko dirbtinai valomas kraujas. Iš šios priklausomybės juos gali išvaduoti donorų organai, bet ne visi ligoniai jų laukia. Kodėl? Indrei Čerkelytei iš Pakruojo rajono – dar tik 23-eji,...


Australijos mokslininkai atrado geną, žudantį vėžį

Australijos mokslininkai atrado geną, žudantį vėžį

Australijos biologai teigia nustatę geną, kurį galima būtų panaudoti kovoje su vėžiu. Melburno Džono Monašo universiteto tyrinėtojai teigia radę geną, kuris atsakingas už ląstelės veiklos "įjungimą" ir "išjungimą"....


Naujas dirbtinio apvaisinimo metodas gali sumažinti įgimtų ligų tikimybę

Newcastle universiteto mokslininkai sukūrė naują metodą, kuris leidžia sėkmingai perkelti žmogaus DNR iš vienos žmogaus kiaušialąstės į kitą. Naujovė ateityje turėtų sumažinti rimtų genetinių sutrikimų - mitochondrinių ligų - perdavimą kūdikiui....


Valstybinė ligoninių kasa perka daugiau vaistų onkologinėms ligoms gydyti

Valstybinė ligonių kasa (VLK) antrąjį šių metų pusmetį perka daugiau vaistų įvairioms onkologinėms ligoms gydyti. Birželio pabaigoje baigėsi viešojo pirkimo konkursai, pranešė VLK. Šiemet medikamentams buvo skirta 20 proc. daugiau lėšų nei pernai....


A.Matulas: kitais metais gali brangti gydymasis poliklinikose ir ligonėse

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius-krikdemas Antanas Matulas prognozuoja, kad kitąmet žmonėms gali dar labiau pabrangti gydymasis poliklinikose ir ligonėse. "Gali išaugti nelegalios ir neoficialios priemokos už...


Plastinės operacijos: populiariausia didintis krūtis ir nusisiurbti riebalus

Plastinės operacijos: populiariausia didintis krūtis ir nusisiurbti riebalus

Tarptautinė estetinės plastinės chirurgijos bendruomenė (ISAPS) po metus užtrukusio proceso atskleidė plastinių operacijų ir procedūrų tendencijas. Paaiškėjo, kad nechirurginės procedūros lenkia chirurgines grožio operacijas. Pirmą kartą...


A Adamkienė: mums gydytojas - kaip draugas, kuris supranta ir atjaučia

Pirmadienį istorinėje Kauno prezidentūroje surengtoje Medicinos darbuotojų šventėje pagerbta keliasdešimt visos Lietuvos gydytojų. Šventę surengė LNK, padedama Lietuvos gydytojų sąjungos kartu su šios organizacijos globėja Alma Adamkiene. A....


Svorį mažinantis vaistas kelia pavojų

Europos vaistų agentūra (EVA) paskelbė rekomendaciją, kad Europos Sąjungos valstybėse būtų uždrausta pardavinėti vaistą organizmo svoriui mažinti "Reductil". Gydytojams rekomenduojama neskirti, o vaistininkams - neparduoti vaistų, kurių...


Hepatitas C - nebylusis kepenų žudikas

Negaliu būti kraujo donoras, nes esu medicinos auka - užsikrėčiau C hepatitu. Visi dirbantys chirurgijoj, yra potencialios aukos - kad užsikrės. Kuomet dirbau reanimacijoje, paguldė du ligonius, kurie buvo su ryškiom geltom. Reikėjo jiems teikti...


Mokslininkai abejoja ŽIV vakcinos sukūrimo galimybėmis

Mokslininkai abejoja ŽIV vakcinos sukūrimo galimybėmis

Vakcinos prieš ŽIV sukūrimo abejonės žymiausiems pasaulio mokslininkams sustiprėjo po pernykštės Merc&Co atitinkamo klinikinio tyrimo nesėkmės. Pastarasis buvo nutrauktas dėl abejotinų kuriamos vakcinos klinikinio veiksmingumo rezultatų....


Sveikatos duomenys bus tvarkomi elektroniniu būdu

Pacientų sveikatos duomenys ateityje bus tvarkomi elektroniniu būdu. Seimas antradienį 62 balsais už, 5 prieš, 21 susilaikius priėmė Sveikatos įstatymo pataisą, kuria įtvirtinta elektroninė sveikatos sistema. Įstatymas įsigalios nuo rugpjūčio,...


Išmokta išmatuoti skausmo lygį

Magnetinio rezonanso tomografiją pasitelkusiems Oksfordo universiteto (D. Britanija) mokslininkams pirmą kartą pavyko objektyviai išmatuoti pacientų jaučiamo skausmo lygį, praneša naujienų agentūra UPI. Tyrimų metu specialistai tiriamųjų smegenyse...


Savojo "aš" beieškant

Savojo "aš" beieškant

Kad suprastumėte, apie ką šis straipsnis, užtenka vienos Henrio Marėjaus citatos: “Asmenybė – tai ištisas kongresas, kuriame susirinkę oratoriai, užkulisiniai magnatai, vaikai, demagogai, įžymūs asmenys ir sukčiai – čia...


Seimo kontrolierius ragina pareigūnus vienąkart išspręsti beveik dešimtmetį nesprendžiamas dirbtinio apvaisinimo problemas

Seimo kontrolierius įstaigos vadovas Romas Valentukevičius, savo iniciatyva atlikęs tyrimą dėl dirbtinio (pagalbinio) apvaisinimo padėties Lietuvoje, rekomenduoja sveikatos apsaugos ministrui Algiui Čaplikui dar kartą išanalizuoti su dirbtiniu...


TOP 5: klaidos vedančios link skyrybų

TOP 5: klaidos vedančios link skyrybų

Labai svarbus gyvenimo momentas - šeimos sukūrimas, dar svarbesnis - jos išsaugojimas. Tačiau susituokę žmonės kartais net nesusimąsto, kad penkios svarbiausios klaidos gali privesti iki skyrybų. Į šią sąvoką įeina apibūdinimai: kvailys, debilas,...


Gripo gniaužtuose – trys sunkūs ligoniai

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią savaitę gripas diagnozuotas 10 gyventojų, porą iš jų - vaikai iki 17 metų . Prieš porą savaičių gripu sirgo 9 suaugusieji. Ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis susirgo 775 gyventojai....


Pasitikrinti sveikatą mokiniai privalo iki rugsėjo vidurio

Pasitikrinti sveikatą mokiniai privalo iki rugsėjo vidurio

Moksleiviai iki rugsėjo 15 dienos privalo pasitikrinti sveikatą ir pažymas su patikrinimo rezultatais įteikti savo mokykloms. Pažymos būtinos, kad į moksleivių sveikatą būtų atsižvelgiama nustatant jų mokymosi krūvį. Išanalizavus paskutinių dvejų...


Nemano, kad PSD skolas nurašyti būtų teisinga

Nurašyti skolas už pernai nesumokėtą sveikatos draudimo mokestį būtų neteisinga, mano sveikatos apsaugos ministras. "Nedrįsčiau skatinti ar žadėti, kad bus nurašytos tos skolos. Įstatymai galioja visiems. Galvoju pirmiausia apie tuos, kurie...


Beždžionė smegenimis sėkmingai sugebėjo valdyti robotą

Beždžionė smegenimis sėkmingai sugebėjo valdyti robotą

Pitsburgo Universiteto (JAV) mokslininkams pavyko su bedžione atlikti eksperimentą, kurio metu gyvūnas smegenimis valdė roboto ranką ir taip save maitino. "Tai pirmas atvejis istorijoje, kai kas nors smegenimis sugebėjo kontroliuoti realų...


Seksualumą atspindi mėgstamas skaičius

Gal ir ne visi žino, kad iš skaičiaus-talismano galima atspėti žmogaus seksualinius pomėgius. O jei neturite skaičiaus-talismano, tada tiesiog iš mėgstamo skaičiaus. O jei jūsų mėgstamas skaičius - dviženklis ar net triženklis, tai norint suprasti...


Moteriai pašalintas 18 kg auglys

Jos svoris - 37 kg, o auglio - beveik 18. 35-erių metų moteriai iš Saudo Arabijos Berlyne pašalintas piktybinis kaulų auglys dubens srityje. Medikų duomenimis, tai yra didžiausias toks auglys pasaulyje. Auglys pradžioje buvo mažinamas...


Tikslinės prevencijos projektų atrankos konkursas 2009 m.

Narkotikų kontrolės departamentas informuoja, kad 2009 m. rugsėjo 4 d. pasirašytas įsakymas Nr. T1-70 "Dėl Tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų 2009 metais atrankos konkurso nuostatų patvirtinimo" yra...


Išvykstantiems studijuoti užsienyje verta pasirūpinti sveikatos draudimu

Išvykstantiems studijuoti užsienyje verta pasirūpinti sveikatos draudimu

Artėjant mokslo metams pakvietimus dieninėms studijoms užsienyje gavę moksleiviai domisi, ar prieš išvykdami studijuoti jie galėtų pratęsti savo privalomąjį sveikatos draudimą Lietuvoje. Kartu prieš rugsėjo pirmąją pageidaujama įsigyti ir Europos...


Lietuviai prieš kiaulių gripą dar yra beginkliai

Krepšininkas Linas Kleiza - vienas iš nedaugelio lietuvių, kuriam jau nebaisus vadinamojo kiaulių gripo virusas. Jis paskiepytas vakcina, kurios Lietuvoje dar nėra. Pirėjo "Olympiakos" klubo naujokas L. Kleiza pandeminio gripo, dar...


Ląstelės-jogai

Kol kas mokslininkams labai nelengva iš kamieninių ląstelių išauginti reikiamą audinį, jau nekalbant apie visą organą. To siekiama itin aistringai, nes bet kokio organo išauginimas iš paciento kamieninių ląstelių išspręstų esminę medicinos...


7 keisti dalykai, kuriuos vyrai daro po sekso

Pasimylėjote. Jūsų partneris nenori apsikabinti, bėga praustis, užmiega, o gal strimgalviais lekia į virtuvę valgyti sumuštinio? Šiuos poelgius galima toleruoti. Tačiau kartais vyrai iškrečia ir kvailysčių. Portalas glamour.com pateikia 7 vyrų...


Odontologai mokosi radiacinės saugos

Radiacinės saugos užtikrinimas odontologijoje, dirbant su dantų rentgeno aparatais, yra itin aktualus ir dirbantiems darbuotojams, ir pacientams. Siekiant pagelbėti odontologijos paslaugas teikiančių įmonių specialistams tinkamai įgyvendinti...


Faktai apie inkstų transplantacijas

Faktai apie inkstų transplantacijas

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos (VUL SK) kol kas vieninteliai Lietuvoje atlieka inkstų transplantacijas iš gyvų donorų (1970 m. - 2005 m. atlikta 192 tokių transplantacijų (iš jų - dvi šiais metais) bei inkstų transplantacijas...


Kvies nemokamai išsitirti dėl ŽIV

Kvies nemokamai išsitirti dėl ŽIV

Lietuvos AIDS centras kviečia nemokamai ir anonimiškai pasitikrinti dėl ŽIV. Ši akcija vyks vasario 13 - 20 d. Norintys pasitikrinti laukiami Lietuvos AIDS centre 9 - 15 val., Vytenio g. 59/37, Vilniuje. Visi pasitikrinusieji gaus akcijos...


Iššokęs kojos kauliukas: koks gydymas laukia?

Iššokęs kojos kauliukas: koks gydymas laukia?

Ar žinote, kad net apie 30 procentų žmonių pasaulyje turi iššokusį pėdos kauliuką? Šis skaičius ne iš piršto laužtas – tokį rodo atlikti tyrimai. Iššokęs kojos kauliukas, kalbant paprastai, yra didžiojo kojos piršto pakrypimas į išorę....


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9