Nobel biocare

Ligoninės istorija netilptų į knygą

„Ligoninės istoriją parašėme patys, kurie kartu pradėjome dirbti prieš 15 metų, kurie savo siekiais, tikslais, darbu pelnėme pacientų pripažinimą. Ir geriausia reklama mums – palankūs pacientų atsiliepimai”, – sakė jubiliejų švenčiančios Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga.

Vyriausiasis gydytojas apie ligoninės istoriją galėtų parašyti storiausią knygą. Jis verčia pirmąjį šios knygos puslapį – prisimena pirmuosius savo darbo metus.

Ši gydymo įstaiga iškilmingai atidaryta 1994 metų balandžio 9 dieną, tačiau iki tol nueitas akmenuotas išbandymų ir dvejonių kelias. Juo vedė jaunatviškas atkaklumas, drąsa, noras įkurti Vakarų Lietuvoje pacientų lūkesčius patenkinsiančią gydymo įstaigą.

1988 metų kovo mėnesį padėtas kertinis akmuo ligoninės statybai, o 1992 metų sausį jai pradėjo vadovauti J. Sąlyga. Tuomet buvo pastatytos tik plikos sienos – trūko išorės, vidaus apdailos, nebuvo jokios įrangos.

Maža to – ligoninėje buvo suformuoti gremėzdiški 60-80 lovų skyriai, skirti gydyti jūrininkams. Tačiau, J. Sąlygos manymu, tų skyrių Klaipėdai nereikėjo, nes jų buvo kitose ligoninėse. Todėl jis užsibrėžė juos perprofiliuoti, įkurti tuos, kurių šiame regione dar nebuvo.

Kančių keliai

„Atkūrus nepriklausomybę, valstybė nebepajėgė statybų finansuoti. Teko ieškoti rėmėjų, be to, norėjau suformuoti stiprias hematologijos, nefrologijos, kraujagyslių chirurgijos, kardiologijos komandas, o ir šiems skyriams įrengti reikėjo labai brangios aparatūros”, – prisimena J. Sąlyga.

Tuomet ir prasidėjo jo didžioji epopėja – vaikščiojimas po įvairių įstaigų, daugiausia – jūrinių, vadovų kabinetus prašant paramos. Tai – vienas sunkiausių darbo etapų, atėmęs iš jauno vadovo daug dvasinių, moralinių ir fizinių jėgų.

Buvo nemažai ir kelionių į Vilnių, pas širdies chirurgijos korifėjus bei sveikatos apsaugos ministrą, siekiant gauti palaiminimą dėl stipraus kardiologijos bei kardiochirurgijos centro kūrimo uostamiestyje.

Garsūs širdies chirurgai pritarė J. Sąlygos sumanymui, bet ministras, nekart atšaldęs vadovo įkarštį, pasirašė tik tada, kai buvo surinkta dalis labdaros lėšų, reikalingų ligoninės statybai užbaigti ir įrangai įsigyti.

Nelengva pradžia

Kai jau ministras sutiko leisti kurti naujus skyrius, dar reikėjo surasti specialistus. Klaipėdoje nebuvo nė vieno kardiochirurgo, kardiologo, kurie galėtų atlikti invazines procedūras, todėl reikėjo juos kviesti, ieškoti gyvenamojo ploto, prisiimti atsakomybę.

Įgijus pakankamai medicinos įrangos, subūrus per 1000 darbuotojų kolektyvą, naujojoje ligoninėje pradėtos teikti pirmosios paslaugos.

Vadovo lūkesčiai pasitvirtino: jo pasirinkti išskirtiniai profiliai – – širdies, kraujagyslių chirurgijos, nefrologijos, onkohematologijos, invazinės kardiologijos – iki šiol čia labai populiarūs, traukia vis daugiau pacientų iš visos Lietuvos.

Tačiau pradžia nebuvo lengva – kolektyvą, surinktą iš trijų didžiųjų miestų, teko „sustyguoti”. Vadovas net paryčiais atvykdavo į ligoninę pažiūrėti, ar tinkamai medikai atlieka savo pareigas. Būdavo visko – rasdavo miegančius ar švenčiančius gimtadienius, nors už sienos gulėdavo sunkūs ligoniai. Ne vieną darbuotoją dėl to tekę net atleisti.

Kurs naujus skyrius

Ar vizija, kurią vadovas matė kurdamas ligoninę, įgyvendinta?

„Kai pamatau, kad mūsų specialistai daro vos ne stebuklus, kartais net nustembu ir džiaugiuosi, kad tuomet nepalūžau ir taip atkakliai siekiau savo tikslo”, – atsako vyriausiasis gydytojas.

Per tuos 15 metų daug kas keista, plėsta, tobulinta. Jau atnaujinta apie 80 proc. visų patalpų, diagnostikos ir gydomoji aparatūra.

Bet labiausiai vadovas didžiuojasi medikų profesionalumu. Šiuo metu ligoninėje dirba 1064 darbuotojai, iš jų – apie 200 gydytojų.

„Didžiausias atpildas už tai, kas padaryta, – matyti, kad sunkiai sirgęs ligonis išrašomas iš ligoninės pasveikęs”, – sakė J. Sąlyga.

Užmigti ant laurų įstaigos vadovas nežada. Jis prasitaria turįs dar daug ambicingų planų – įdiegti naujus medicinos profilius, kurti naujus skyrius, gerinti diagnostikos bazę. Tiesa, planų įgyvendinimą tenka laikinai atidėti – kol baigsis sunkmetis.


VE

TAIP PAT SKAITYKITE