Gudručio vaistinė

Kraujospūdžio matuokliai: japoniška kokybė ir patikimumas

Kraujospūdžio matuokliai: japoniška kokybė ir patikimumas

Šiais laikais beveik visi žmonės, kurių kraujospūdis padidėjęs, namuose turi spaudimo matuoklį.  Tokį prietaisą verta turėti kiekvienoje šeimoje – net ir tuomet, kai dar nėra problemų su kraujospūdžiu, o visada galima ir būtina jį pasitikrinti profilaktiškai.
Juk savimi pasirūpinti pirmiausia privalome mes patys! Savo širdimi reikia rūpintis nuolat, net ir nejaučiant jokių ligos simptomų. Labai svarbu kraujospūdį matuoti kasdien ir reguliariai, o matavimo rezultatus pateikti gydytojui. Norint išvengti sveikatos sutrikimų, privalome stebėti ir žinoti savo spaudimą.
Tam reikalingas patikimas kraujospūdžio aparatas.

Kokį matuoklio modelį pasirinkti ?

Yra žmonių, kurie planuoja jį įsigyti, tačiau, esant didžiuliam matuoklių pasirinkimui, kartais net sutrinka ir nežino, kurį išsirinkti. Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis tokį matuoklį?

Matuoklių būna įvairių: mechaninių, pusiau automatinių ir automatinių. Kodėl skirtingi matuokliai yra nevienodai tinkami naudotis namuose?

Matuoti kraujo spaudimą mechaniniu matuokliu nėra labai sudėtinga, tačiau reikia tam tikrų įgūdžių. Reikia pripumpuoti manžetę, pamažu atsukant mechaninį oro išleidimo vožtuvą, atleisti manometro rodyklę, kad ši judėtų ne greičiau kaip 2 mmHg/min., ir dar stetoskopu klausyti širdies tonų. Šio aparato trūkumai yra tokie, kad vyresni žmonės sunkiai girdi stetoskopo tonus, sunkiai atsuka manometro svirtelę. Kaip rodo praktika, kraujospūdžiui matuoti namuose tokie matuokliai nėra tinkami, kadangi tam reikia specialių aparato ir stetoskopo naudojimo įgūdžių – neįpratus matuoti, gaunami netikslūs rezultatai. Vienintelis privalumas lieka tas, kad tokio tipo matuokliai yra pigiausi.
Pusiau automatiniu matuokliu naudotis daug paprasčiau. Tačiau šiuose matuokliuose viršutinė spaudimo riba turi būti nustatyta iš anksto – pripumpuoti į manžetę oro reikia 30-40 mmHg daugiau nei numanomas sistolinis spaudimas. Jei pasirenkamas per aukštas spaudimas, rankovė suslegiama per daug ir spaudžiama ranka, jei per žemas, rezultatai taip pat bus netikslūs ar išvis neparodomi/neišmatuojami.
Automatinių spaudimo matuoklių yra įvairiausių. Naujos kartos pilnai automatiniuose elektroniniuose matuokliuose yra nauja kontrolės funkcija. Šie matuokliai matuoja spaudimą pripūtimo į manžetę metu, o išleidimo metu yra tik patikrinama, ar rezultatai teisingi. Matuojant naujausiais elektroniniais matuokliais viršutinės spaudimo ribos nustatyti nereikia. Šio matuoklio privalumai akivaizdūs – tereikia užsidėti manžetę, nuspausti START mygtuką, ir aparatas viską padaro pats. Sistolinis ir diastolinis spaudimas matomas skystų kristalų ekrane tuo pačiu metu. Šie matuokliai vis tobulinami: jie rodo datą ir laiką, yra priminimo funkcija, patariamos manžetės uždėjimo ar judesio kontrolės funkcijos, matavimų atmintis, aritmijos nustatymo funkcija – atsiranda vis naujų funkcijų, ir tokie matuokliai tampa panašesni į mikrokompiuterius. Tačiau visos šios naujausios technologijos gana brangiai kainuoja – todėl šie matuokliai patys patogiausi naudoti, bet ir patys brangiausi.

Dažnai tenka matyti reklaminius triukus, kada klientai yra „viliojami” skambiais šūkiais – „tai aukščiausios kokybės“, „patikimiausi“, „kliniškai testuoti matuokliai”.
Nuo senų laikų visiems žinoma, kad tiksliausia/patikimiausia elektronika buvo ir yra japoniška. Ir labai keistai atrodo, kai tikrai kinietišką matuoklį pardavėjas pateikia kaip „aukščiausios kokybės“, „patikimiausią”. Yra pardavėjų, kurie pasinaudoja tokiomis gražiomis frazėmis, nors pats gamintojas to ir nedeklaruoja. Tam, kad tikrai, neklaidinant pirkėjo, galima būtų teigti, jog matuoklis yra „kliniškai patvirtintas”, yra būtini/privalomi tokie klinikiniai tyrimai, ką ne visi gamintojai gali atlikti.

Norint didesnio matavimų tikslumo, siūloma rinktis patikimų gamintojų prietaisus, kurių tikslumas ir patikimumas yra patvirtinti klinikiniais tyrimais. Ant gaminio pakuotės esantis ženklas CLINICALLY VALIDATED reiškia, kad tokie matuokliai yra ne tik gamintojo patikrinti/testuoti, bet jų tikslumas ir patikimumas yra kliniškai patvirtintas. Tai leidžia visiškai jais pasitikėti – tokie matuokliai nebūna, kaip kartais sakoma, „netikslūs, negeri ar rodantys pieno riebumą”.

Pamatuoto kraujospūdžio tikslumas labai priklauso ir nuo to, kiek tiksliai laikomasi kraujospūdžio matavimo taisyklių. Nepaisant to, kokį matuoklį turite, svarbu, kad kraujospūdis būtų matuojamas taisyklingai, tuomet rezultatas ir bus tiksliausias.

Kokio gamintojo matuoklį pasirinkti ?

Vaistinėse, specialiose parduotuvėse ir net didžiuosiuose prekybos centruose parduodami įvairūs kraujo spaudimo matuokliai. Tačiau koks buitinių/namuose naudojamų matuoklių patikimumas?
Skirtingi gamintojai gamina tą patį prietaisą – kraujospūdžio matuoklį. Tad kodėl taip ženkliai skiriasi jų savybės, patikimumas ir kaina ?
Ar teisinga lyginti skirtingų gamintojų matuoklius ir tikėtis, kad jų kainos būtų vienodos? Pavyzdžiui,  ir automobiliai gaminami skirtingose šalyse – JAV, Rusijoje, keliose Europos ar Azijos šalyse. Visi jie turi variklį, yra 4 ratais ir visų jų paskirtis ta pati – nuvykti iš vienos vietos į kitą. Bet visų jų techninės charakteristikos ir kainos skiriasi – ir tai visiems lyg ir savaime suprantama.
Nuo senų laikų visi žinome, kad patys tiksliausi ir patikimiausi laikrodžiai gaminami Šveicarijoje. Tik ar viskas, kas pagaminta Šveicarijoje, yra taip pat patikima, kaip tie šveicariški laikrodžiai ? Ar teiginys  „šveicariška kokybė/tikslumas/patikimumas”, naudojamas ir kitoms prekėms, nėra tai tik pardavėjų „viliotinis”? Ar tikrai teisinga teigti ir kas tai patvirtino, kad visos prekės, pagamintos Šveicarijoje, yra tokios pat geriausios ir patikimiausios, kaip tie originalūs šveicariški laikrodžiai?
Juk negali „Rolex“ gamintojas gaminti ir automobilių, ir buitinės technikos, ir krajospūdžio matuoklių – tai kodėl skirtingų prekių tikslumą/patikimumą sulyginame su šveicariškais laikrodžiais ?
Taigi, jei negalima aklai lyginti tarpusavyje skirtingų modelių automobilių, jei sutinkame, kad koks kinietiškas „pigutis” niekada neprilygs tikram šveicariškam Rolex laikrodžiui, kodėl taip norima suvienodinti skirtingų gamintojų kraujospūdžio matuoklių kainas?
Juk vien to fakto, kad visi kraujospūdžio matuokliai pamatuoja bei parodo žmogaus sistolinio ir diastolinio kraujospūdio bei pulso rezultatus, nepakanka, kad visi jie būtų laikomi „vienodais”.

Neretai pirkėjams kyla klausimas, tai kur iš tikrųjų tas matuoklis yra pagamintas?

Žmonės „bijo” Kinijoje  gaminamų prekių – tik neretai jie nežino, kad yra didžiulis skirtumas, tarp prietaisų, kurie yra kuriami ir gaminami ten pat Kinijoje, ir tų, kurių technologijos ir elektronika kuriama Japonijoje, o „pigių darbo rankų” Azijos šalyse – Kinijoje, Vietname ar Taivanyje – yra tik „surenkama” į dėžutę.
Tiesa, ne visi pardavėjai/importuotojai nurodo prekės pagaminimo šalį ir tuo sugudrauja pirkėjo nežinojimo sąskaita.

Kiekvienas pirkėjas turi teisę gauti visą jam rūpimą informaciją: tiek apie prekę, tiek apie jos kilmę. Ir tegu jis pats priima sprendimą, kuo pasitikėti ir ką įsigyti.

UAB „Mingeda ir Ko” jau daugiau nei 20 metų atstovauja įvairių medicinos prietaisų, o tuo pačiu ir kraujospūdžio matuoklių, gamintoją A&D Medical (Japonija) ir šiuo metu rinkoje pristato naują gaminį – vienintelį rinkoje grynai japonišką kraujospūdžio matuoklį.
Tai ne tik sukurtas, bet ir pagamintas/surinktas Japonijoje – „Made in Japan” – pilnai automatinis matuoklis tiems, kurie ieško ir perka ne nuolaidą ar akciją, o pirmiausia vertina ir renkasi išskirtinę kokybę.

www.mingeda.lt

TAIP PAT SKAITYKITE