Vasario 27d. Ketvirtadienis

Kodėl vyrai naudojasi prostitutėmis?

Peržiūrų skaičius: 31464

Neseniai buvo baigtas tarptautinis, šešias šalis apėmęs kompleksinis tyrimas, kurio tikslas: išsiaiškinti, kodėl vyrai perka sekso paslaugas. Tyrimo metu buvo apklausta apie 700 vyrų, iš jų 103 - Londone. "The Guardian" žurnalistė Julie Bincel buvo viena iš šio tyrimo vykdytojų.

"Iš sekso su prostitute negaunu nieko", - "The Guardian" žurnalistei Julie Bincel sakė Benas, trisdešimtmetis, viduriniajai klasei priklausantis vyras, su kuriuo ji susitiko per jo pietų pertrauką. "Tikiuosi, kad šis pokalbis padės man pačiam geriau suprasti, kodėl taip elgiuosi." J. Bincel šis pokalbis buvo svarbus savaip. Ji stengėsi geriau suprasti tokių vyrų motyvus.

Tyrimo metu buvo apklausti vyrai, kurių amžius - nuo 18 iki 70 metų: baltaodžiai, juodaodžiai, azijiečiai, Rytų europiečiai. Daugelis jų - dirbantys, pakankamai išsilavinę, išvaizdūs, mandagūs, vidutinių arba aukštesnių nei vidutinių socialinių gebėjimų vyrai. Dauguma jų buvo vedę arba turėjo drauges.

Ką pasakojo šie vyrai? Vienas prisiminė vaikystėje patyręs fizinį ir psichologinį smurtą. Dėl šios priežasties vėliau nesugebėjęs užmegzti artimų santykių su žmonėmis, ypač moterimis. Aleksas (vardas pakeistas) teigė, kad santykiaudamas su prostitutėmis išgyvenęs tuštumos jausmą. Tačiau jis neįsivaizdavo, kaip įmanoma užmegzti kitokius santykius.

Žurnalistei paklausus, ką jis jautė moterims, kurias pirko, Aleksas atsakė prieštaringai: viena vertus, jis norėjo patikti prostitutėms, kita vertus, "neturėjo iliuzijų", jog tai yra rimtas santykis. "Norėjau, kad prostitutė nebūtų panaši į prostitutę", - sakė jis. Aleksas norėjo, kad ji būtų tarsi jo draugė, kad visa tai nebūtų panašu į sandėrį ar mechanišką veiksmą. "Pašaliniam asmeniui galėjo atrodyti, kad mes esame pora", - teigė jis.

J. Bindel pasakoja jautusi Aleksui užuojautą. Šiam žmogui niekas gyvenime neparodė, kaip užmegzti ryšį su kitu žmogumi. Aleksas ieškojo jo sekso komercijoje, vietoje, kur tikrai nebuvo įmanoma jo rasti.

Kiti apklaustieji J. Bindel paliko kiek kitokį įspūdį. Štai Darrenas, jaunas, išvaizdus ir protingas vyras. Paklausus, kiek, jo manymu, moterų, mylėdamosi su juo, išgyveno malonumą, jis atsakė: "Nenoriu suteikti joms jokio malonumo. Tai aš joms moku, kad suteiktų man malonumą. Tai jų darbas. Jeigu joms patiktų, jausčiausi apgaudinėjamas." Paklaustas, ar, jo nuomone, prostitutės skiriasi nuo kitų moterų, Darrenas paaiškino: "Faktas, kad jos sugeba tai daryti, tuo tarpu kitos - ne, rodo, jog jos turi kažką tokio, kas leidžia joms tai daryti ir nesišlykštėti." J. Bindel jis pasirodė pritvinkęs tuoj pat sprogsiančio mizoginiškumo.

Paklaustas, kas turėtų atsitikti, kad prostitucija liautųsi, vienas informantas nusijuokė: "Reikėtų nužudyti visas merginas." Kitas sakė, kad viskas pasibaigtų, jei "visus vyrus uždarytų". Vis dėlto daugelis apklaustųjų tyrėjams prisipažino, kad juos atbaidytų bausmės: baudos, paviešinimas, pranešimas darbdaviui ir pan. Įdomu, jog pusę seksą pirkusių vyrų teigė maną, jog moterys, kurias jie pirko, yra sąvadautojų aukos (kaip sakė vienas informantas, "sąvadautojas išprievartauja moterį psichologiškai"). Nepaisydami to, jie nesiliovė pirkę sekso paslaugas.

Britanijoje greitu metu turėtų būti priimtas įstatymas, paskelbsiantis prievarta į prostituciją įtrauktos moters pirkimą nusikaltimu. Nepaisant to, ar sekso paslaugų pirkėjas tai žinojo, ar ne. Pasigirsta balsų, jog tai yra neteisinga, kadangi esą neįmanoma pasakyti, kada moteris buvo įtraukta į prostituciją prievarta, o kada pradėjo šį verslą savo noru. Tačiau tyrimas atskleidė, kad apie pusė vyrų žinojo arba bent jau numanė, jog moterys, kurių paslaugomis jie naudojosi, į prostituciją buvo įtrauktos apgaule, melagingais pažadais ir panašiai. Daugelis šių vyrų nemanė, jog moterys tapo prostitutėmis dėl to, kad joms patiko užsiimti seksu.

Apie trečdalis apklaustųjų teigė nujautę, kad moterys, kuriomis jie naudojosi, į Londoną iš kitų šalių buvo atgabentos prievarta. Kai kurie prisipažino manę, kad jos atsidūrė čia dėl to, jog nemokėjo vietinės kalbos. "Galėjai suprasti, kad ji neseniai atvykusi, - pasakojo vienas. - Atvykti į naują šalį ir tapti prostitute - tai negali būti laisvas pasirinkimas." "Ji atrodė lyg būtų patekusi į bėdą", - tęsė jis.

Kitas pasakojo viešnamyje matęs daug sumuštų ir kitaip sužalotų merginų, kalbančių Rytų Europos akcentu. Vienas pasakojo užsiėmęs seksu su mergina iš Afrikos. Jis įtarė, kad ji yra pagrobta, nes "atrodė išgąsdinta ir nervinga. Ji sakė man, kad ją apgavo. Aš pasimylėjau su ja. Man pasirodė, kad ji liko patenkinta. Ji paprašė manęs pagalbos, tačiau aš pasakiau, kad ne ką tegaliu padaryti. Galbūt ji man melavo."

Vienas iš didžiausių žurnalistės atradimų buvo tai, kad daugelis jos apklaustų vyrų manė, jog taptų prievartautoju, jei užsinorėjęs sekso nepasimylėtų su prostitute. Kitas tvirtino: "Kartais atrodo, kad galėtum tuoj pat ką nors išprievartauti, todėl eini pas prostitutę." Arba dar kitas: "Apimtam desperacijos, trokštančiam sekso vyrukui žūtbūt reikia patenkinti šį poreikį. Jei ne, jis gali imti prievartauti." Iš šių pasisakymų žurnalistė padarė išvadą, kad ne feministės yra atsakingos už idėją, esą visi vyrai - potencialūs prievartautojai. Kartais taip mąsto patys vyrai.

Pusė apklaustųjų teigė pirkę sekso paslaugas užsienio šalyse, daugiausia Amsterdame. Apsilankymas vietose, kuriose prostitucija yra legalizuota ir lengvai prieinama, paskatino juos tą patį kartoti ir savo šalyje. Apie pusė apklaustųjų pasakojo pirmą kartą prostitutę pirkę iki 21 metų: "Mane ir mano vyresnįjį brolį į viešnamį nusivedė tėvas. Jis ir sumokėjo. Galbūt jis norėjo įsitikinti, jog mes nesame gėjai. Tėvas pats to nedarė; nemanau, kad jis apie tai papasakojo mano mamai." Kitas pirko sekso paslaugas Tailande, kuriame apsilankė su grupe draugų: "Ta mergina buvo rusė. Ji nieko nekalbėjo, tik gulėjo ant lovos ir laukė."

Atrodo, kad daugelis vyrų, su kuriais kalbėjosi J. Bindel, mokėdami už seksą tikėjosi kažko kito, būtent tikrų santykių su moterimi: "Tai tik seksas, be jokių emocijų. Jeigu nesi tam pasiruošęs, geriau neiti išvis. Tai ne žmona ar draugė", - tvirtino vienas.

Kiti buvo tikri, jog jie moka už seksą, kad galėtų visiškai kontroliuoti santykį. Tarp jų ir Bobas. Jis aiškino taip: "Vyrai perka moteris, kadangi taip jie gali turėti, ką tik panorėję ir kaip tik panorėję. Daug vyrų eina pas prostitutes dėl to, kad tikros moterys niekada nesutiktų daryti, ką daro jos." Kai kurie teigė manę, jog moterims, kurias jie pirko, seksas patiko. Daugelis vis dėlto prisipažino galvoję, kad moterys turėjo jaustis "šlykščiai": "pažemintos" ir "išgąsdintos".

Tik 6 procentai kalbintų vyrų buvo suimti už tai, kad naudojosi prostitučių paslaugomis. Akivaizdu, daugelis jų nebijo pirkti seksą. Tyrimo metu informantų buvo klausiama, kas juos sulaikytų nuo to? Daugelis atsakė, kad tai padarytų nebent draudimai ir realios bausmės juos pažeidus. "Draudimai veiktų, jeigu už jų nesilaikymą grėstų kokios nors pasekmės", - samprotavo vienas. "Jeigu būčiau nubaustas, tai mane atbaidytų", - tai kito nuomonė.

Trečiasis, pavadinkime jį Albertu, sakė: "Liaučiausi, jeigu turėčiau bėdų dėl to, ką darau. Tačiau šioje šalyje (Didžiojoje Britanijoje, - reng. past.) policija nekreipia dėmesio į tuos, kurie lankosi pas prostitutes." Straipsnio pabaigoje autorė išreiškė viltį, kad naujasis įstatymas privers tokius vyrus kaip Albertas pagalvoti geriau prieš perkant prostitutę.

Pagal www.guardian.co.uk straipsnį "Why men use prostitutes" parengė Zigmas Vitkus

 

Bernardinai

Klausos aparatas, garsą perduodantis kaulais

Mokslui seniai žinoma, jog žmogaus kaulai palyginti gerai perduoda jais sklindantį garsą. Remdamasis šiuo faktu, išradėjas Amiras Abolfathi sugalvojo naujo tipo klausos aparato veikimo principą. Tai - ant danties talpinamas įtaisas, fiksuojantis...


NASA nustatė, kad omega-3 padeda sumažinti kaulų nykimą

JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) inicijuoti tyrimai parodė, kad omega-3 polinesočiosios riebiosios rūgštys gali sušvelninti kaulų nykimą, kuris atsiranda per kosminį skrydį arba sergant osteoporoze. Jau kelis...


Vaistams ir vakcinai nuo gripo rastas milijonas

Sveikatos apsaugos ministerija rado 1 mln. litų vakcinai nuo naujojo gripo ir antivirusiniams vaistams. Žadama, kad jie atkeliaus į Lietuvą per artimiausias savaites. Taip pat rasta 300 tūkst. litų papildomam medikų darbo krūviui apmokėti. Pasak...


Knarkaliams - nemokami patarimai

Knarkaliams - nemokami patarimai

Pirmadienį per 20 žmonių dėl juos varginančio diskomforto - knarkimo - atvyko nemokamai pasikonsultuoti su Klaipėdos apskrities ligoninės (KAL) Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus medikais. Akciją, kurios metu medikai apžiūrėjo pacientus ir...


Grįžti į gyvenimą gali padėti stipri valia

Grįžti į gyvenimą gali padėti stipri valia

Stebėdami, kaip entuziastingai ligoninės fojė surengtoje mugėje slaugytojos ir gydytojos perka molinius puodelius, raižyto medžio lenteles, megztas, nertas gėlytes ir servetėles, suvokėme svarbią tiesą – esame be galo reikalingi vieni...


Populiarios žiemos pramogos –  didelė rizika patirti traumą

Populiarios žiemos pramogos – didelė rizika patirti traumą

Su sniegu, šalčiu, pusnimis ir gražiausiomis metų šventėmis atkeliaujanti žiema atneša toli gražu ne tik malonius dalykus. Šaltuoju metų laiku daugelis nepraleidžiame progos pasimėgauti žiemos pramogomis, pavyzdžiui, slidinėjimu, čiuožimu,...


Prezidentė: vaistai turi būti prieinami kiekvienam Lietuvos gyventojui

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su sveikatos apsaugos ministru Algiu Čapliku aptarė vaistų kainų reguliavimo politikos klausimus ir sveikatos apsaugos sistemos restruktūrizacijos bei reformos eigą. Taip pat kalbėjo apie situaciją šalyje,...


Atliktas subjektyvaus laiko sulėtėjimo eksperimentas

Atliktas subjektyvaus laiko sulėtėjimo eksperimentas

Pamenate veiksmo filmuose labai paplitusias scenas, kuomet didelio streso metu herojams aplink vykstantys įvykiai tarsi sulėtėja - puikus to pavyzdys galėtų būti filmas "Matrica" (The Matrix), kuomet pagrindinis veikėjas Neo išsisukdamas...


Dovanoti organai - septyniems ligoniams

Dovanoti organai - septyniems ligoniams

Ketvirtadienio naktį, po vidurnakčio, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje mirusios vidutinio amžiaus moters organai pailgins gyvenimą septyniems žmonėms. Mirusioji donoro kortelės neturėjo, tad sprendimą padovanoti visus organus priėmė jos...


Apie stuburą, arba Judesys – nematoma organizmo vaistinė

JONAS GIRSKIS turi trijų specialybių licencijas ir dirba gydytoju neurologu, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju ir yra manualinės terapijos specialistas. 1995 metais jis įkūrė stuburo gydymo centrą ir jam vadovauja iki dabar. Nuolat...


Amerikiečiui persodintas praktiškai visas veidas (Video)

Amerikiečiui persodintas praktiškai visas veidas (Video)

Gydytojai amerikiečiui padovanojo naują veidą – jam buvo persodinti ir nauji dantys, liežuvis bei žandikauliai. Chirurgai tvirtina, jog tai sudėtingiausia ir didžiausio masto kada nors atlikta veido transplantacijos procedūra, skelbia...


Santykių problemos labiau skaudina vyrus

Išoriškai vyrai atrodo drąsūs, tačiau tarpusavio santykių problemos vyrus labiau veikia nei moteris. Ištikus santykių krizei, kai santykiuose daugėja romantiškų pakilimų ir nuosmukių, vyrai kenčia emociškai. Kaip rašo dailymail.co.uk, moterys...


Ruduo atneša "liūdesio ligą"

Pageltus lapams, apima liūdesys, pritrūksta energijos - saulės šviesa ir šiluma lietuvių nelepina. Tačiau prieš pasinerdami į rudens melancholiją, susimąstykite - gal tas ruduo ne toks jau baisus? Gal jokios bėdos nėra, tik dangus griūva, kaip tam...


Kiaulių gripas – nebaisus

Į Lietuvą atsėlinęs kiaulių gripas Klaipėdoje panikos dar nepasėjo – uostamiestyje dar neužregistruotas nė vienas šios ligos atvejis. Žmonės mano, kad ši liga yra mitas, sugalvotas tam, kad kažkas pasipelnytų. – Kai visi aplink tik...


Prancūzijos klinika privalės sumokėti už... išgelbėtą gyvybę

Pirmą kartą Prancūzijoje viena ligoninė privalės sumokėti kompensaciją už tai, kad išgelbėjo gyvybę, praneša agentūra AFP. Teismas nusprendė, kad Orindžo miesto klinikos medikai su "neprotingu užsispyrimu" gaivino be gyvybės ženklų...


Ministerija prašo atšaukti medikus iš atostogų

Dėl gripo epidemijos Lietuvoje sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas kreipėsi į apskričių, savivaldybių gydytojus bei pavaldžias Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) įstaigas su prašymu atšaukti visus sveikatos priežiūros specialistus...


Pirmą kartą nufotografuotas moters ovuliacijos procesas

Pirmą kartą nufotografuotas moters ovuliacijos procesas

Gydytojams pirmą kartą pavyko užfiksuoti moters kiaušidžių išleidžiamą kiaušinėlį, praneša "New Scientist". Ovuliacijos proceso stebėjimai organizme yra ypač reti, o anksčiau gautos nuotraukos buvo prastai įžiūrimos ir neryškios. Tačiau...


Kodėl moterys neatsispiria linksmiems vyrams?

Kodėl moterys neatsispiria linksmiems vyrams?

Dauguma partnerio ieškančių vienišų moterų pažinčių skelbimuose kaip būtiną sąlygą nurodo gerą jo humoro jausmą. Taip yra todėl, kad turintys humoro jausmą vyrai joms atrodo protingesni, nors humoro jausmas nėra tiesiogiai susijęs su intelektu,...


Vaistas nuo genetinės ligos - gera kontracepcinė priemonė vyrams

Vaistas nuo genetinės ligos - gera kontracepcinė priemonė vyrams

Šiuo metu bandomas vaistas nuo retos genetinės ligos, atrodo, bus gera kontracepcijos priemonė, nes jis nepasižymi hormonams būdingu šalutiniu poveikiu. Vaistas, sukurtas žmonėms gydyti nuo vadinamosios Gošė ligos, labai pažeidžia spermatozoidus,...


Mokslininkai nustatė keturis metabolizmą lemiančius genus

Mokslininkai nustatė keturis metabolizmą lemiančius genus

Keturios genų variacijos atrodo lemiančios greitį, per kurį žmonės "sudegina" jų suvartotą maistą, ir ši išvada gali lemti, kad ateityje gydytojais pacientams pasiūlys labiau individualius sprendimus. Metabolizmo skirtumai gali lemti,...


Pagerbė neatlygintinus kraujo donorus

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas įteikė Donorystės žymūno ir Nusipelniusio donoro pažymėjimus daugiau nei 50-ai Lietuvos neatlygintinų kraujo donorų. Šis renginys skirtas birželio 14-ąją minimai Pasaulinei kraujo donorų dienai. Šių metų...


Milijonai – vėjais. Bet kaltų nėra

Milijonai – vėjais. Bet kaltų nėra

Valstybės kontrolė nustatė, kad Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu kuriama elektroninė sveikatos informacinė sistema iki šiol neveikia planuota apimtimi, o iš jos kūrimui skirtų 34 mln. Lt per 15 mln. Lt panaudota nerezultatyviai....


ES įsipareigoja kovoti su užkrėtimais ir sužalojimais gydantis

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) pritarė Europos Sąjungos (ES) įsipareigojimui penktadaliu sumažinti užkrėtimus ir sužalojimus teikiant sveikatos paslaugas. Europos Komisijos (EK) užsakymu atlikti tyrimai parodė, kad nuo 8 iki 12 proc....


Poliklinikose galimos eilės dėl darželinukų sveikatos pažymų

Poliklinikose galimos eilės dėl darželinukų sveikatos pažymų

Prasidedant rudeniui eilės poliklinikose gali atsirasti dėl ikimokyklinio ugdymo įstaigoms reikalingų sveikatos pažymų, prognozuoja medicinos įstaigos. Pažymų apie darželinukų sveikatą reikalaujama pagal pernai patvirtintą naują tvarką....


Sveikatos sistemoje - vėl naujos reformos

Vyriausybė iš esmės pritarė "Lietuvos sveikatos sistemos pertvarkos metmenų" projektui, kurį parengė praėjusią savaitę darbą pradėjęs visuomeninis Sveikatos sistemos reformos biuras. Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas neabejoja,...


Kaip išvengti per maistą plintančių užkrečiamųjų ligų?

Atšilus orams didėja tikimybė susirgti ūmiomis žarnyno užkrečiamosiomis ligomis ir maisto toksine infekcija. Dažniausiai šiltuoju metų laiku žmonės serga bakterinės etiologijos žarnyno infekcijomis: šigelioze, salmonelioze, kampilobakterioze ir...


Antakalnio poliklinika pradėjo teikti dienos chirurgijos paslaugas

Antakalnio poliklinika pradėjo teikti dienos chirurgijos paslaugas

Nuo šiol dėl nesudėtingų operacijų Antakalnio poliklinikos ir kitų gydymo įstaigų pacientams nebereikės vykti į ligonines, gaišti daug savo laiko ar ilgai laukti, kol jiems bus atliktos nedidelės intervencijos – visa tai galima bus...


Kamieninių ląstelių terapija prieš GVHD skinasi kelią Japonijoje

Kamieninių ląstelių terapija prieš GVHD skinasi kelią Japonijoje

Japonijoje, Hiogo regione veikianti biotechnologijų įmonė JCR Pharmaceutical Co paskelbė apie ketinimą standartizuoti padaugintų ląstelių terapiją šeimininko prieš transplantatą ligos atveju. Tokia terapija jau patvirtinta Kanadoje ir Naujojoje...


Kodėl turėtų susirūpinti emocijas savyje slopinantys žmonės?

Mūsų kultūroje priimta ligą vertinti kaip blogį, kai ne nuo mūsų priklausantį įvykį, ieškoti jos priežasčių išorėje. Tam tikra prasme tokia pozicija žmogui labai patogi: "Aš už savo ligas neatsakau. Tegul problemą sprendžia gydytojai"....


Apie grėsmę širdžiai laiku įspėjo tūkstančius žmonių

Prasidėjo jubiliejinė 10 - oji akcija "Apsaugok širdį nuo blogojo cholesterolio!", kurią tradiciškai organizuoja Medicina practica laboratorija. Per penkerius metus šiose akcijose, vykstančiose pavasarį ir rudenį 4-5 Lietuvos miestuose,...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9