Gruodžio 5d. Šeštadienis

Kodėl vyrai naudojasi prostitutėmis?

Peržiūrų skaičius: 31464

Neseniai buvo baigtas tarptautinis, šešias šalis apėmęs kompleksinis tyrimas, kurio tikslas: išsiaiškinti, kodėl vyrai perka sekso paslaugas. Tyrimo metu buvo apklausta apie 700 vyrų, iš jų 103 - Londone. "The Guardian" žurnalistė Julie Bincel buvo viena iš šio tyrimo vykdytojų.

"Iš sekso su prostitute negaunu nieko", - "The Guardian" žurnalistei Julie Bincel sakė Benas, trisdešimtmetis, viduriniajai klasei priklausantis vyras, su kuriuo ji susitiko per jo pietų pertrauką. "Tikiuosi, kad šis pokalbis padės man pačiam geriau suprasti, kodėl taip elgiuosi." J. Bincel šis pokalbis buvo svarbus savaip. Ji stengėsi geriau suprasti tokių vyrų motyvus.

Tyrimo metu buvo apklausti vyrai, kurių amžius - nuo 18 iki 70 metų: baltaodžiai, juodaodžiai, azijiečiai, Rytų europiečiai. Daugelis jų - dirbantys, pakankamai išsilavinę, išvaizdūs, mandagūs, vidutinių arba aukštesnių nei vidutinių socialinių gebėjimų vyrai. Dauguma jų buvo vedę arba turėjo drauges.

Ką pasakojo šie vyrai? Vienas prisiminė vaikystėje patyręs fizinį ir psichologinį smurtą. Dėl šios priežasties vėliau nesugebėjęs užmegzti artimų santykių su žmonėmis, ypač moterimis. Aleksas (vardas pakeistas) teigė, kad santykiaudamas su prostitutėmis išgyvenęs tuštumos jausmą. Tačiau jis neįsivaizdavo, kaip įmanoma užmegzti kitokius santykius.

Žurnalistei paklausus, ką jis jautė moterims, kurias pirko, Aleksas atsakė prieštaringai: viena vertus, jis norėjo patikti prostitutėms, kita vertus, "neturėjo iliuzijų", jog tai yra rimtas santykis. "Norėjau, kad prostitutė nebūtų panaši į prostitutę", - sakė jis. Aleksas norėjo, kad ji būtų tarsi jo draugė, kad visa tai nebūtų panašu į sandėrį ar mechanišką veiksmą. "Pašaliniam asmeniui galėjo atrodyti, kad mes esame pora", - teigė jis.

J. Bindel pasakoja jautusi Aleksui užuojautą. Šiam žmogui niekas gyvenime neparodė, kaip užmegzti ryšį su kitu žmogumi. Aleksas ieškojo jo sekso komercijoje, vietoje, kur tikrai nebuvo įmanoma jo rasti.

Kiti apklaustieji J. Bindel paliko kiek kitokį įspūdį. Štai Darrenas, jaunas, išvaizdus ir protingas vyras. Paklausus, kiek, jo manymu, moterų, mylėdamosi su juo, išgyveno malonumą, jis atsakė: "Nenoriu suteikti joms jokio malonumo. Tai aš joms moku, kad suteiktų man malonumą. Tai jų darbas. Jeigu joms patiktų, jausčiausi apgaudinėjamas." Paklaustas, ar, jo nuomone, prostitutės skiriasi nuo kitų moterų, Darrenas paaiškino: "Faktas, kad jos sugeba tai daryti, tuo tarpu kitos - ne, rodo, jog jos turi kažką tokio, kas leidžia joms tai daryti ir nesišlykštėti." J. Bindel jis pasirodė pritvinkęs tuoj pat sprogsiančio mizoginiškumo.

Paklaustas, kas turėtų atsitikti, kad prostitucija liautųsi, vienas informantas nusijuokė: "Reikėtų nužudyti visas merginas." Kitas sakė, kad viskas pasibaigtų, jei "visus vyrus uždarytų". Vis dėlto daugelis apklaustųjų tyrėjams prisipažino, kad juos atbaidytų bausmės: baudos, paviešinimas, pranešimas darbdaviui ir pan. Įdomu, jog pusę seksą pirkusių vyrų teigė maną, jog moterys, kurias jie pirko, yra sąvadautojų aukos (kaip sakė vienas informantas, "sąvadautojas išprievartauja moterį psichologiškai"). Nepaisydami to, jie nesiliovė pirkę sekso paslaugas.

Britanijoje greitu metu turėtų būti priimtas įstatymas, paskelbsiantis prievarta į prostituciją įtrauktos moters pirkimą nusikaltimu. Nepaisant to, ar sekso paslaugų pirkėjas tai žinojo, ar ne. Pasigirsta balsų, jog tai yra neteisinga, kadangi esą neįmanoma pasakyti, kada moteris buvo įtraukta į prostituciją prievarta, o kada pradėjo šį verslą savo noru. Tačiau tyrimas atskleidė, kad apie pusė vyrų žinojo arba bent jau numanė, jog moterys, kurių paslaugomis jie naudojosi, į prostituciją buvo įtrauktos apgaule, melagingais pažadais ir panašiai. Daugelis šių vyrų nemanė, jog moterys tapo prostitutėmis dėl to, kad joms patiko užsiimti seksu.

Apie trečdalis apklaustųjų teigė nujautę, kad moterys, kuriomis jie naudojosi, į Londoną iš kitų šalių buvo atgabentos prievarta. Kai kurie prisipažino manę, kad jos atsidūrė čia dėl to, jog nemokėjo vietinės kalbos. "Galėjai suprasti, kad ji neseniai atvykusi, - pasakojo vienas. - Atvykti į naują šalį ir tapti prostitute - tai negali būti laisvas pasirinkimas." "Ji atrodė lyg būtų patekusi į bėdą", - tęsė jis.

Kitas pasakojo viešnamyje matęs daug sumuštų ir kitaip sužalotų merginų, kalbančių Rytų Europos akcentu. Vienas pasakojo užsiėmęs seksu su mergina iš Afrikos. Jis įtarė, kad ji yra pagrobta, nes "atrodė išgąsdinta ir nervinga. Ji sakė man, kad ją apgavo. Aš pasimylėjau su ja. Man pasirodė, kad ji liko patenkinta. Ji paprašė manęs pagalbos, tačiau aš pasakiau, kad ne ką tegaliu padaryti. Galbūt ji man melavo."

Vienas iš didžiausių žurnalistės atradimų buvo tai, kad daugelis jos apklaustų vyrų manė, jog taptų prievartautoju, jei užsinorėjęs sekso nepasimylėtų su prostitute. Kitas tvirtino: "Kartais atrodo, kad galėtum tuoj pat ką nors išprievartauti, todėl eini pas prostitutę." Arba dar kitas: "Apimtam desperacijos, trokštančiam sekso vyrukui žūtbūt reikia patenkinti šį poreikį. Jei ne, jis gali imti prievartauti." Iš šių pasisakymų žurnalistė padarė išvadą, kad ne feministės yra atsakingos už idėją, esą visi vyrai - potencialūs prievartautojai. Kartais taip mąsto patys vyrai.

Pusė apklaustųjų teigė pirkę sekso paslaugas užsienio šalyse, daugiausia Amsterdame. Apsilankymas vietose, kuriose prostitucija yra legalizuota ir lengvai prieinama, paskatino juos tą patį kartoti ir savo šalyje. Apie pusė apklaustųjų pasakojo pirmą kartą prostitutę pirkę iki 21 metų: "Mane ir mano vyresnįjį brolį į viešnamį nusivedė tėvas. Jis ir sumokėjo. Galbūt jis norėjo įsitikinti, jog mes nesame gėjai. Tėvas pats to nedarė; nemanau, kad jis apie tai papasakojo mano mamai." Kitas pirko sekso paslaugas Tailande, kuriame apsilankė su grupe draugų: "Ta mergina buvo rusė. Ji nieko nekalbėjo, tik gulėjo ant lovos ir laukė."

Atrodo, kad daugelis vyrų, su kuriais kalbėjosi J. Bindel, mokėdami už seksą tikėjosi kažko kito, būtent tikrų santykių su moterimi: "Tai tik seksas, be jokių emocijų. Jeigu nesi tam pasiruošęs, geriau neiti išvis. Tai ne žmona ar draugė", - tvirtino vienas.

Kiti buvo tikri, jog jie moka už seksą, kad galėtų visiškai kontroliuoti santykį. Tarp jų ir Bobas. Jis aiškino taip: "Vyrai perka moteris, kadangi taip jie gali turėti, ką tik panorėję ir kaip tik panorėję. Daug vyrų eina pas prostitutes dėl to, kad tikros moterys niekada nesutiktų daryti, ką daro jos." Kai kurie teigė manę, jog moterims, kurias jie pirko, seksas patiko. Daugelis vis dėlto prisipažino galvoję, kad moterys turėjo jaustis "šlykščiai": "pažemintos" ir "išgąsdintos".

Tik 6 procentai kalbintų vyrų buvo suimti už tai, kad naudojosi prostitučių paslaugomis. Akivaizdu, daugelis jų nebijo pirkti seksą. Tyrimo metu informantų buvo klausiama, kas juos sulaikytų nuo to? Daugelis atsakė, kad tai padarytų nebent draudimai ir realios bausmės juos pažeidus. "Draudimai veiktų, jeigu už jų nesilaikymą grėstų kokios nors pasekmės", - samprotavo vienas. "Jeigu būčiau nubaustas, tai mane atbaidytų", - tai kito nuomonė.

Trečiasis, pavadinkime jį Albertu, sakė: "Liaučiausi, jeigu turėčiau bėdų dėl to, ką darau. Tačiau šioje šalyje (Didžiojoje Britanijoje, - reng. past.) policija nekreipia dėmesio į tuos, kurie lankosi pas prostitutes." Straipsnio pabaigoje autorė išreiškė viltį, kad naujasis įstatymas privers tokius vyrus kaip Albertas pagalvoti geriau prieš perkant prostitutę.

Pagal www.guardian.co.uk straipsnį "Why men use prostitutes" parengė Zigmas Vitkus

 

Bernardinai


Mokslininkai gali sukurti "3 tėvų vaiką"

Mokslininkai gali sukurti "3 tėvų vaiką"

Mokslininkams sėkmingai apvaisinus dviejų biologinių motinų kiaušinėlį, prabilta apie galimybę sukurti "3 tėvų vaiką". Kaip rašo "The Telegraph", mokslininkams pavyko panaudoti jaunos donorės kiaušinėlius ir jais...


Mokslininkai E.coli infekcijų protrūkio šaltinio ieško viename Liubeko restorane

Vokietijos mokslininkai įtaria, kad beveik dvi dešimtis nusinešusio bakterinių žarnyno infekcijų žindinys gali būti vienas restoranas šiauriniame Liubeko mieste, nes susirgo 17 jame valgiusių žmonių, šeštadienį paskelbė vietos dienraštis. Kaip...


R.Šukys: griežtas antkainių taikymas duoda rezultatų – vaistai toliau pinga

R.Šukys: griežtas antkainių taikymas duoda rezultatų – vaistai toliau pinga

Nuo pavasario pradėti taikyti apribojimai maksimaliems prekybos antkainiams vaistinėse duoda rezultatų – iki tol kasmet augusios vaistų kainos pradėjo kristi. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) atlikti sisteminiai tyrimai parodė,...


Vaistai nuo vėžio - tik kas trečiam

Vaistai nuo vėžio - tik kas trečiam

Onkohematologinių ligonių bend­rijos "Kraujas" pirmininkė Dalia Bielskytė sako, kad žmonės, vartodami mieloleukemijos progresavimą stabdančius vaistus, ligos tiesiog nejaučia, yra darbingi. Jos manymu, prieš ligą reikėtų susivienyti...


Tikslinės prevencijos projektų atrankos konkursas 2009 m.

Narkotikų kontrolės departamentas informuoja, kad 2009 m. rugsėjo 4 d. pasirašytas įsakymas Nr. T1-70 "Dėl Tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų 2009 metais atrankos konkurso nuostatų patvirtinimo" yra...


Žemesnis IQ siejamas su savižudybės rizika

Švedijoje atliktas didelės apimties tyrimas liudija, kad jaunuoliai, kurių intelekto koeficientas (IQ) vidutiniškai yra žemesnis, nei jų bendraamžių, susiduria su didesne savižudybės vyresniame amžiuje rizika. Tokią išvadą mokslininkai priėjo...


Pasiryžę atauginti suluošintas galūnes

Neseniai sukurta stebuklinga medžiaga - "Pixie Dust" - ypatingi milteliai, kuriuos jau naudoja chirurgai, mėginantys atauginti suluošintų karių galūnes. Tie milteliai pagaminti iš kiaulės šlapimo pūslę sudarančios medžiagos, turinčios...


Kuriama krūties vėžį diagnozuojanti liemenėlė

Kuriama krūties vėžį diagnozuojanti liemenėlė

Per artimiausius trejus metus Didžiosios Britanijos ligoninėse turėtų būti pradėta naudoti elektroninė liemenėlė, galinti nustatyti krūties vėžį. Krūties vėžio profilaktikos revoliuciją sukelti galintis drabužis pakitusias ir suvėžėti galinčias...


Atšalus orams, padaugėjo ligoniais apsimetančių benamių

Atšalus orams medikai sulaukia vis didesnio benamių antplūdžio, kurie skundžiasi nušalę kojas. Taip jie tikisi patekti į ligoninę ir savaitę kitą pagyventi šiltai ir sočiai. Pasak Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės Skubios...


Efektyviausią vaistą išrenka kompiuteris

Ar tiks vaistai, kurių bendrinį pavadinimą pasakė gydytojas ir kuriuos išsirinkome iš gausybės analogų pagal kainą? Jau yra metodų, pagal kuriuos galima išsirinkti efektyviausius vaistus ir jų dozę. "Susirgau ūmiu bronchitu kelionės į...


Likimo dovana: antras gimtadienis ir mažylio atėjimas

Likimo dovana: antras gimtadienis ir mažylio atėjimas

Inksto, širdies persodinimas, o paskui – sveiko mažylio gimimas. Tokias į stebuklą panašias savo gyvenimo istorijas gali papasakoti tik kelios lietuvių šeimos. Monika Staniukaitienė – pirmoji moteris Lietuvoje, kūdikio susilaukusi po...


Kodėl sutuoktiniai mylisi dažniau nei meilužiai?

Kodėl sutuoktiniai mylisi dažniau nei meilužiai?

Seksologijos specialistai paneigė mitą, kad neva meilužiai dažniau nei sutuoktiniai leidžiasi į meilės žaidimus. Britų mokslininkai atlikę tyrimą priėjo prie išvados, kad vedę žmonės mylisi dažniau nei "laisvi" partneriai, rašo...


Kiaulių gripas Lenkijoje artėja prie Lietuvos sienos

Lenkijoje į Balstogės miesto ligoninę buvo paguldyta moteris, kuriai konstatuotas apsikrėtimas nauju gripo virusu A(H1N1), praneša šalies naujienų agentūra PAP. 29 metų Balstogės miesto gyventoja, kuri antradienį grįžo iš Didžiosios Britanijos, į...


Kraujospūdžio matuokliai: japoniška kokybė ir patikimumas

Kraujospūdžio matuokliai: japoniška kokybė ir patikimumas

Šiais laikais beveik visi žmonės, kurių kraujospūdis padidėjęs, namuose turi spaudimo matuoklį. Tokį prietaisą verta turėti kiekvienoje šeimoje - net ir tuomet, kai dar nėra problemų su kraujospūdžiu, o visada galima ir būtina jį pasitikrinti...


Šimpanzės sužalota moteris pademonstravo atkurtą veidą

Šimpanzės sužalota moteris pademonstravo atkurtą veidą

Moteris, kuri prieš dvejus metus buvo sunkiai sužalota šimpanzės, ketvirtadienį pirmąkart pademonstravo plastinės chirurgijos operacijomis atkurtą veidą, kurio nuotraukos atskleidė stulbinamus pokyčius. Nukentėjusiosios Charlos Nash (Čarlos Neš)...


Vartojant daugiau vitamino E, sumažėja demencijos tikimybė

Ištyrę maždaug 5400 olandų, kurių amžius buvo 55 metai ar daugiau, mokslininkai nustatė, kad tam trečdaliui tiriamųjų, kurie vitamino E vartojo daugiausiai, tikimybė per dešimtmetį susirgti demencija, įskaitant Alzheimerio ligą, buvo ketvirtadaliu...


Mokslininkai nustatė, kuri smegenų dalis lemia socializaciją

Mokslininkai nustatė, kuri smegenų dalis lemia socializaciją

Mokslininkai nustatė, kuri smegenų dalis lemia, kad žmogus turi platų draugų ratą. Jie įsitikinę, kad už tai atsakingas migdolas.Tai smegenų limbinėje sistemoje esantis migdolo vaisiaus formos darinys, nulemiantis, koks socialus yra žmogus, rašo...


Sukurtas į akį implantuojamas "teleskopas"

JAV federalinė Maisto ir vaistų administracija (FDA) leido naudoti bendrovės "VisionCare" sukurtą miniatiūrinį akies implantą, skirtą amžine tinklainės degeneracija sergantiems pacientams, praneša "Daily Mail"....


Žaibo sukelti pavojai

Žaibo sukelti pavojai

Kiekvienais metais vasaros metu, nuo žaibo iškrovos ištinka nemažai nelaimingų atsitikimų. Efektingas gamtos reiškinys sukelia susižavėjimą, bet taip pat ir nenumatytus pavojus. Žaibas – tai galinga elektros srovės iškrova, kuri atsiranda...


Lietuvos gyventojai miršta patys nuo savęs

Lietuvos gyventojai miršta patys nuo savęs

2007 metais net 120,63 mirtys 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje buvo susijusios su save žalojančiu elgesiu – rūkymu, apsinuodijimu alkoholiu, rizikingu vairavimu, kuris baigiasi žūtimis transporto įvykiuose, savižudybėmis. Pagal šį rodiklį...


Žmonės galėtų pasiekti 65 km/h greitį

Naujausias tyrimas rodo, kad žmogus galėtų bėgti 65 km/h greičiu. Toks vikruolis toli už nugaros paliktų greičiausią pasaulio bėgiką Usainą Boltą.Šis sprinteris 100 metrų rungtyje bėgo 45 km/h greičiu. Mokslininkai patyrinėjo žmogaus greitį...


Kaune kuriamas naujas sveikatos mokslų universitetas

Kauno medicinos universitetas ir Lietuvos veterinarijos akademija pradeda jungimosi procesą ir 2010 m. rugsėjo 1 d. ketina tapti sveikatos mokslų universitetu. Nauja aukštoji mokykla orientuosis į biomedicinos mokslo srities studijas, teikiančias...


Vyrai, neleiskite mylimajai tapti jūsų pomėgių verge

Psichologai tvirtina, kad bendri pomėgiai stiprina tarpusavio santykius. Tačiau tik ne tuo atveju, kai moteris apsimetinėja, jog jai patinka vyro pomėgiai ar kai įninka į "pasiskolintus" pomėgius taip, kad užmiršta save. Portalas...


Antioksidantai sumažina pankreatito sukeliamą skausmą

Antioksidantai sumažina pankreatito sukeliamą skausmą

Antioksidantai beta karotinas, vitaminai C, E ir selenas sumažina lėtinio pankreatito sukeliamą skausmą. Tai paskelbė JAV leidžiamas žurnalas "Gastroenterology". Skausmą patiria devyni iš dešimties lėtiniu pankreatitu sergančių asmenų,...


Kodėl apkalbinėjame vieni kitus?

Kodėl apkalbinėjame vieni kitus?

Apkalbinėdami kitus žmones, išryškindami jų trūkumus, pasikeliame savo savivertę. Juk šalia juodo net ir pilkas atrodo baltesnis. Apkalbinėjame, kai patys nesame patenkinti savimi, savo gyvenimu ir neturime kito būdo susitvarkyti su tais...


Druska suteikia laimės

Druska suteikia laimės

Žmonės mėgsta persūdyti maistą. Kodėl? "Die Welt" rašo, kad, pavyzdžiui, vokiečiai kasdien suvartoja 12-20 g druskos, nors organizmas gali įveikti tik pusę šio kiekio. Druskos perteklius, žinia, kelia kraujo spaudimą, tačiau daugelis...


Seimas grįžta prie konservatyvaus dirbtinio apvaisinimo varianto

Parlamentarų kova dėl dirbtinio apvaisinimo įgauna pagreitį - anksčiau pritarę embrionų šaldymui, ketvirtadienį Seimo nariai apsigalvojo ir pritarė pataisai, leidžiančiai sukurti tik tiek embrionų, kiek jų vienu metu gali būti perkeliama į moters...


Vitaminas D gali smarkiai sumažinti žarnyno vėžio tikimybę

Išanalizavę duomenis iš dešimties Europos valstybių, mokslininkai daro išvadą, kad kraujyje daugiausia vitamino D turintiems asmenims rizika susirgti kolorektaliniu vėžiu sumažėja net 40 procentų. Kolorektaliniu vadinamas gaubtinės ir tiesiosios...


Konfliktiškas vaikų elgesys – paveldėtas

Kai kurie vaikai atrodo tarsi gimę būti blogi. Mokslininkai sako, kad tai gali būti tikra tiesa, praneša "Reuters". Tyrime, kuriame dalyvavo suaugę dvyniai ir jų vaikai, mokslininkai nustatė, kad blogą vaikų elgesį (peštynes, muštynes,...


Laimės viršūnę pasiekiame 74 metų

Laimės viršūnę pasiekiame 74 metų

Pasak tyrėjų, mažiau atsakomybių ir finansinių rūpesčių bei daugiau laiko sau atrandame sulaukę 74 metų. Pasak apklausų rezultatų, žmonių laimė mažėja nuo paauglystės iki maždaug 40 metų amžiaus. Kritimas stabilizuojasi ties 46 metais, tada...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9