Gegužės 29d. Sekmadienis

Kodėl vyrai naudojasi prostitutėmis?

Peržiūrų skaičius: 31464

Neseniai buvo baigtas tarptautinis, šešias šalis apėmęs kompleksinis tyrimas, kurio tikslas: išsiaiškinti, kodėl vyrai perka sekso paslaugas. Tyrimo metu buvo apklausta apie 700 vyrų, iš jų 103 - Londone. "The Guardian" žurnalistė Julie Bincel buvo viena iš šio tyrimo vykdytojų.

"Iš sekso su prostitute negaunu nieko", - "The Guardian" žurnalistei Julie Bincel sakė Benas, trisdešimtmetis, viduriniajai klasei priklausantis vyras, su kuriuo ji susitiko per jo pietų pertrauką. "Tikiuosi, kad šis pokalbis padės man pačiam geriau suprasti, kodėl taip elgiuosi." J. Bincel šis pokalbis buvo svarbus savaip. Ji stengėsi geriau suprasti tokių vyrų motyvus.

Tyrimo metu buvo apklausti vyrai, kurių amžius - nuo 18 iki 70 metų: baltaodžiai, juodaodžiai, azijiečiai, Rytų europiečiai. Daugelis jų - dirbantys, pakankamai išsilavinę, išvaizdūs, mandagūs, vidutinių arba aukštesnių nei vidutinių socialinių gebėjimų vyrai. Dauguma jų buvo vedę arba turėjo drauges.

Ką pasakojo šie vyrai? Vienas prisiminė vaikystėje patyręs fizinį ir psichologinį smurtą. Dėl šios priežasties vėliau nesugebėjęs užmegzti artimų santykių su žmonėmis, ypač moterimis. Aleksas (vardas pakeistas) teigė, kad santykiaudamas su prostitutėmis išgyvenęs tuštumos jausmą. Tačiau jis neįsivaizdavo, kaip įmanoma užmegzti kitokius santykius.

Žurnalistei paklausus, ką jis jautė moterims, kurias pirko, Aleksas atsakė prieštaringai: viena vertus, jis norėjo patikti prostitutėms, kita vertus, "neturėjo iliuzijų", jog tai yra rimtas santykis. "Norėjau, kad prostitutė nebūtų panaši į prostitutę", - sakė jis. Aleksas norėjo, kad ji būtų tarsi jo draugė, kad visa tai nebūtų panašu į sandėrį ar mechanišką veiksmą. "Pašaliniam asmeniui galėjo atrodyti, kad mes esame pora", - teigė jis.

J. Bindel pasakoja jautusi Aleksui užuojautą. Šiam žmogui niekas gyvenime neparodė, kaip užmegzti ryšį su kitu žmogumi. Aleksas ieškojo jo sekso komercijoje, vietoje, kur tikrai nebuvo įmanoma jo rasti.

Kiti apklaustieji J. Bindel paliko kiek kitokį įspūdį. Štai Darrenas, jaunas, išvaizdus ir protingas vyras. Paklausus, kiek, jo manymu, moterų, mylėdamosi su juo, išgyveno malonumą, jis atsakė: "Nenoriu suteikti joms jokio malonumo. Tai aš joms moku, kad suteiktų man malonumą. Tai jų darbas. Jeigu joms patiktų, jausčiausi apgaudinėjamas." Paklaustas, ar, jo nuomone, prostitutės skiriasi nuo kitų moterų, Darrenas paaiškino: "Faktas, kad jos sugeba tai daryti, tuo tarpu kitos - ne, rodo, jog jos turi kažką tokio, kas leidžia joms tai daryti ir nesišlykštėti." J. Bindel jis pasirodė pritvinkęs tuoj pat sprogsiančio mizoginiškumo.

Paklaustas, kas turėtų atsitikti, kad prostitucija liautųsi, vienas informantas nusijuokė: "Reikėtų nužudyti visas merginas." Kitas sakė, kad viskas pasibaigtų, jei "visus vyrus uždarytų". Vis dėlto daugelis apklaustųjų tyrėjams prisipažino, kad juos atbaidytų bausmės: baudos, paviešinimas, pranešimas darbdaviui ir pan. Įdomu, jog pusę seksą pirkusių vyrų teigė maną, jog moterys, kurias jie pirko, yra sąvadautojų aukos (kaip sakė vienas informantas, "sąvadautojas išprievartauja moterį psichologiškai"). Nepaisydami to, jie nesiliovė pirkę sekso paslaugas.

Britanijoje greitu metu turėtų būti priimtas įstatymas, paskelbsiantis prievarta į prostituciją įtrauktos moters pirkimą nusikaltimu. Nepaisant to, ar sekso paslaugų pirkėjas tai žinojo, ar ne. Pasigirsta balsų, jog tai yra neteisinga, kadangi esą neįmanoma pasakyti, kada moteris buvo įtraukta į prostituciją prievarta, o kada pradėjo šį verslą savo noru. Tačiau tyrimas atskleidė, kad apie pusė vyrų žinojo arba bent jau numanė, jog moterys, kurių paslaugomis jie naudojosi, į prostituciją buvo įtrauktos apgaule, melagingais pažadais ir panašiai. Daugelis šių vyrų nemanė, jog moterys tapo prostitutėmis dėl to, kad joms patiko užsiimti seksu.

Apie trečdalis apklaustųjų teigė nujautę, kad moterys, kuriomis jie naudojosi, į Londoną iš kitų šalių buvo atgabentos prievarta. Kai kurie prisipažino manę, kad jos atsidūrė čia dėl to, jog nemokėjo vietinės kalbos. "Galėjai suprasti, kad ji neseniai atvykusi, - pasakojo vienas. - Atvykti į naują šalį ir tapti prostitute - tai negali būti laisvas pasirinkimas." "Ji atrodė lyg būtų patekusi į bėdą", - tęsė jis.

Kitas pasakojo viešnamyje matęs daug sumuštų ir kitaip sužalotų merginų, kalbančių Rytų Europos akcentu. Vienas pasakojo užsiėmęs seksu su mergina iš Afrikos. Jis įtarė, kad ji yra pagrobta, nes "atrodė išgąsdinta ir nervinga. Ji sakė man, kad ją apgavo. Aš pasimylėjau su ja. Man pasirodė, kad ji liko patenkinta. Ji paprašė manęs pagalbos, tačiau aš pasakiau, kad ne ką tegaliu padaryti. Galbūt ji man melavo."

Vienas iš didžiausių žurnalistės atradimų buvo tai, kad daugelis jos apklaustų vyrų manė, jog taptų prievartautoju, jei užsinorėjęs sekso nepasimylėtų su prostitute. Kitas tvirtino: "Kartais atrodo, kad galėtum tuoj pat ką nors išprievartauti, todėl eini pas prostitutę." Arba dar kitas: "Apimtam desperacijos, trokštančiam sekso vyrukui žūtbūt reikia patenkinti šį poreikį. Jei ne, jis gali imti prievartauti." Iš šių pasisakymų žurnalistė padarė išvadą, kad ne feministės yra atsakingos už idėją, esą visi vyrai - potencialūs prievartautojai. Kartais taip mąsto patys vyrai.

Pusė apklaustųjų teigė pirkę sekso paslaugas užsienio šalyse, daugiausia Amsterdame. Apsilankymas vietose, kuriose prostitucija yra legalizuota ir lengvai prieinama, paskatino juos tą patį kartoti ir savo šalyje. Apie pusė apklaustųjų pasakojo pirmą kartą prostitutę pirkę iki 21 metų: "Mane ir mano vyresnįjį brolį į viešnamį nusivedė tėvas. Jis ir sumokėjo. Galbūt jis norėjo įsitikinti, jog mes nesame gėjai. Tėvas pats to nedarė; nemanau, kad jis apie tai papasakojo mano mamai." Kitas pirko sekso paslaugas Tailande, kuriame apsilankė su grupe draugų: "Ta mergina buvo rusė. Ji nieko nekalbėjo, tik gulėjo ant lovos ir laukė."

Atrodo, kad daugelis vyrų, su kuriais kalbėjosi J. Bindel, mokėdami už seksą tikėjosi kažko kito, būtent tikrų santykių su moterimi: "Tai tik seksas, be jokių emocijų. Jeigu nesi tam pasiruošęs, geriau neiti išvis. Tai ne žmona ar draugė", - tvirtino vienas.

Kiti buvo tikri, jog jie moka už seksą, kad galėtų visiškai kontroliuoti santykį. Tarp jų ir Bobas. Jis aiškino taip: "Vyrai perka moteris, kadangi taip jie gali turėti, ką tik panorėję ir kaip tik panorėję. Daug vyrų eina pas prostitutes dėl to, kad tikros moterys niekada nesutiktų daryti, ką daro jos." Kai kurie teigė manę, jog moterims, kurias jie pirko, seksas patiko. Daugelis vis dėlto prisipažino galvoję, kad moterys turėjo jaustis "šlykščiai": "pažemintos" ir "išgąsdintos".

Tik 6 procentai kalbintų vyrų buvo suimti už tai, kad naudojosi prostitučių paslaugomis. Akivaizdu, daugelis jų nebijo pirkti seksą. Tyrimo metu informantų buvo klausiama, kas juos sulaikytų nuo to? Daugelis atsakė, kad tai padarytų nebent draudimai ir realios bausmės juos pažeidus. "Draudimai veiktų, jeigu už jų nesilaikymą grėstų kokios nors pasekmės", - samprotavo vienas. "Jeigu būčiau nubaustas, tai mane atbaidytų", - tai kito nuomonė.

Trečiasis, pavadinkime jį Albertu, sakė: "Liaučiausi, jeigu turėčiau bėdų dėl to, ką darau. Tačiau šioje šalyje (Didžiojoje Britanijoje, - reng. past.) policija nekreipia dėmesio į tuos, kurie lankosi pas prostitutes." Straipsnio pabaigoje autorė išreiškė viltį, kad naujasis įstatymas privers tokius vyrus kaip Albertas pagalvoti geriau prieš perkant prostitutę.

Pagal www.guardian.co.uk straipsnį "Why men use prostitutes" parengė Zigmas Vitkus

 

Bernardinai

Imunoterapija – vienas veiksmingiausių kovos su alergija būdų

Imunoterapija – vienas veiksmingiausių kovos su alergija būdų

Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos akademija (EAACI), atsižvelgdama į epidemiologines tendencijas, mano, kad anksčiau nei po 15 m. daugiau nei pusė Europos gyventojų kentės nuo vienos ar kitos alerginės ligos. Alergiški pacientai...


Surastas senėjimo genas

Mokslininkai tikisi, jog pirmąkart identifikavus ilgaamžiškumo geną, pavyktų surasti ir būdų, padėsiančių žmonėms gyventi ilgiau. Kaip praneša „The Daily Telegrapgh", mokslininkams pavyko nustatyti geną, kuris lemia biologinį žmogaus...


Atsarginės dalys jūsų kūnui: nuo galimybių iki problemų

Regeneracinė medicina - medicinos mokslo ateitis, galėsianti užtikrinti daugelio traumų ir ligų sėkmingą gydimą. Bent jau taip yra manoma dabar. Ši perspektyvi ir daugelį mokslininkų dominanti sritis labai glaudžiai susijusi su pagrindinėmis...


Vitaminas C apsaugo senyvo amžiaus vyrų kaulus

Vitaminas C apsaugo senyvo amžiaus vyrų kaulus

"Senyvo amžiaus vyrai, vartojantys vaisių ir daržovių, gali apsisaugoti nuo kaulų nykimo, kuris gali lemti klubų lūžį", – teigia JAV mokslininkai. "Svarbu suvokti tai, kad kaulų tankis, jų būklė ir lūžio rizika yra susijusi su...


Idealios santuokos formulė

Idealios santuokos formulė

Jeigu jūs ir jūsų antroji pusė turite bent po du pomėgius, apsikabinate bent tris kartus per dieną, kartą per dieną prisipažįstate vienas kitam meilę ir dukart per mėnesį romantiškai pavakarieniaujate, - jūsų santuoka turi daug šansų būti...


Mokslininkai pabrėžia veikliųjų maisto medžiagų sąveiką

Harvardo medicinos mokyklos Bostone mokslininkai pabrėžia, kad tam tikras veikliąsias maisto medžiagas reikia vartoti kartu, kad jų poveikis būtų didesnis. "Harvard Health Letter" biuletenyje jie pateikė geriausiai kartu veikiančių...


Lūžius skubiai gydys "įšvirkščiamas kaulas"

Lūžius skubiai gydys "įšvirkščiamas kaulas"

Kaulų lūžiams sugyti prireikia mėnesių. Tačiau Didžiosios Britanijos kompanija "RegenTec" tikisi pagreitinti gijimo procesą specialių baltų miltelių injekcija. Milteliai lūžusio kaulo dalis sujungs į vieną vos per kelias minutes. Tiesa,...


Kodėl žmonės bijo kutenimo?

Kodėl žmonės bijo kutenimo?

Mokslininkus domina ne tik rimti visą žmoniją kamuojantys klausimai, bet ir pakankamai "keisti" dalykai. Vienas jų - kutenimo fenomenas, kurio prigimtį išsiaiškinti bandė dar antikos laikų išminčiai. Iki šiol dar nėra pavykę nustatyti,...


Sustojus širdžiai dirbtinis kvėpavimas nepadės?

Sustojus širdžiai dirbtinis kvėpavimas nepadės?

Kaip skel­bia nau­jau­sios Ame­ri­kos kar­dio­logų aso­cia­ci­jos re­ko­men­da­ci­jos, stai­ga su­sto­jus su­au­gu­sio­jo žmo­gaus širdžiai...


Tuberkuliozės ligoninės vadovė traukiasi iš darbo

Klaipėdos tuberkuliozės ligoninės vyriausioji gydytoja Violeta Elena Baravykienė nusprendė nebesibylinėti dėl gydymo įstaigų sujungimo. Ketvirtadienį buvo paskutinioji diena, kai Klaipėdos tuberkuliozės ligoninės darbuotojai turėjo apsispręsti dėl...


Sveikatos apsaugos ministras: vakcina - ne panacėja

Pasak sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko, sprendimas siaučiant pandeminiam gripui įsigyti daugiau antivirusinių vaistų, o ne vakcinų buvo teisingas, nes "šiuo metu reikia gydyti, o ne vakcinuoti". "Vakcinavimas yra efektyvus...


Kraujo ligas gydančiame skyriuje - pacientų persiskirstymas

Vienintelis Vakarų Lietuvoje Hematologijos skyrius, gyvuojantis nuo pat Jūrininkų ligoninės įsikūrimo, pakeitė pavadinimą - nuo šiol jis vadinasi Onkohematologijos skyriumi. Iš pradžių didžiąją dalį skyriuje gydytų pacientų sudarė sergantieji...


Gripas pakirto šviesuolių turą

Dėl gripo Edita Mildažytė atšaukia šviesuolių turą per Lietuvą. Šeštą kartą Lietuvos televizijos ir E.Mildažytės organizuojama akcija "Daugiau saulės, daugiau šviesos", šiemet turėjusi apkeliauti šešis šalies miestus, atšaukiama. Pasak...


Vaistas nuo genetinės ligos - gera kontracepcinė priemonė vyrams

Vaistas nuo genetinės ligos - gera kontracepcinė priemonė vyrams

Šiuo metu bandomas vaistas nuo retos genetinės ligos, atrodo, bus gera kontracepcijos priemonė, nes jis nepasižymi hormonams būdingu šalutiniu poveikiu. Vaistas, sukurtas žmonėms gydyti nuo vadinamosios Gošė ligos, labai pažeidžia spermatozoidus,...


Kaip išsirinkti tinkamiausią čiurnos įtvarą?

Kaip išsirinkti tinkamiausią čiurnos įtvarą?

Čiurnos įtvaras, dar vadinamas ortezu, yra dėvima ant kulkšnies, kad skatintų gijimą. Jis apsaugo kulkšnis ir kojas nuo rimtesnių sužalojimų, stabilizuoja sąnarį, kad jis greičiau sugytų. Taip pat užtikrina suspaudimą bei šilumą. Čiurnos įtvarai...


Pasitikrinti sveikatą mokiniai privalo iki rugsėjo vidurio

Pasitikrinti sveikatą mokiniai privalo iki rugsėjo vidurio

Moksleiviai iki rugsėjo 15 dienos privalo pasitikrinti sveikatą ir pažymas su patikrinimo rezultatais įteikti savo mokykloms. Pažymos būtinos, kad į moksleivių sveikatą būtų atsižvelgiama nustatant jų mokymosi krūvį. Išanalizavus paskutinių dvejų...


"Įšvirkščiamas kaulas" - skubiam lūžių gydymui

"Įšvirkščiamas kaulas" - skubiam lūžių gydymui

Netgi smulkiems kaulų lūžiams sugyti gali prireikti mėnesių. Tačiau dabar Didžiosios Britanijos kompanija "RegenTec" tikisi pagreitinti gijimo procesą specialių baltų miltelių injekcija. Milteliai lūžusio kaulo dalis sujungs į vieną vos...


Siūlo nubraukti PSD skolas emigrantams ir bedarbiams

Opozicija siūlo nereikalauti iš emigrantų ir bedarbių įsiskolinimų privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemai. "Akivaizdu, kad ir to įstatymo priėmimas, ir pasekmės netenkina didžiosios daugumos Lietuvos gyventojų, ir aš pasiūliau, kad...


"Priešnuodis" paukščių gripui išbandomas Lietuvoje

"Priešnuodis" paukščių gripui išbandomas Lietuvoje

Beveik šimtui lietuvių suleista eksperimentinė vakcina nuo paukščių gripo. Šalies mokslininkų teigimu, visi jie – savanoriai, rašo "Kauno diena". Kauno medicinos universiteto Infekcinių ligų klinikos mokslininko profesoriaus Alvydo...


Padovanok savo kraują kitam...

Padovanok savo kraują kitam...

Neatlygintina donorystė – vienas iš gražiausių šio amžiaus reiškinių. Nacionalinės donorų asociacijos vadovė Vijolė Miškinienė džiaugiasi kiekvienu žmogumi, kuris tampa donoru. - Apibūdinkite Nacionalinės donorų asociacijos narius. Kas tai...


Draudikai: dėl karštos vasaros peršalimų užsienyje skaičius išaugo 2,5 karto

Draudikai: dėl karštos vasaros peršalimų užsienyje skaičius išaugo 2,5 karto

Šių metų liepos mėnesį peršalimo sukeltų susirgimų skaičius užsienyje išaugo 2,5 karto, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, - rodo draudimo bendrovės "If" kelionių draudimo registruojamų žalų duomenys. Draudimo specialistai tokių...


Pristatytas neįgaliesiems skirtas egzoskeletas

Haydenas Allenas po motociklo avarijos prieš penkerius metus prarado gebėjimą valdyti kojas, tačiau mokslininkai jam suteikė naują viltį - jų suprojektuotas naujas egzoskeletas pakėlė vyrą iš invalido vežimėlio ir vėl sugrąžino vaikščiojimo...


Paragino neskleisti panikos dėl gripo

Premjeras ketvirtadienį paragino neskleisti panikos dėl gripo epidemijos. Anot jo, gripo bangai pasiruošta pagal visus standartus. "Tikrai raginu visus žmones nepanikuoti ir nespekuliuoti kokia nors gal ir ne visada teisinga...


Skydliaukės vėžys: operuoti tenka net vaikus

Skydliaukės vėžys: operuoti tenka net vaikus

Lietuvoje kasmet nustatoma ir operuojama apie 450 naujų skydliaukės vėžio atvejų. Net 20 procentų visų Lietuvoje nustatytų skydliaukės vėžiu sergančių ligonių operuojama Klaipėdos universitetinės ligoninės Pilvo ir endokrininės chirurgijos...


Reformos anatomija: kova dėl pinigų, bet ne su ligomis

Neduok Dieve, bet jeigu reikėtų operuoti galvą, kurią gydymo įstaigą rinktumėtės: kuo arčiau namų, įvykio vietos ar toliau esantį respublikinį centrą, kuriame dirba patyrę specialistai? Nebūtinai neurochirurgijos, bet kokio gydymo prireikus, kur...


Valgykite kartu. Sužinosite, koks vyras bus lovoje

Jei vyras per pirmąjį pasimatymą pakvietė moterį pavakarieniauti, ji turėtų nepraleisti progos sužinoti, ko galima tikėtis iš jo ateityje. Ekspertai tikina, kad elgesys prie stalo ne tik parodo žmogaus išsiauklėjimą, bet ir atskleidžia, koks jis...


Hepatito užkratas gydymo įstaigose - netoleruotinas aplaidumas

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija yra šokiruota žiniasklaidoje pasirodžiusia informacija, esą Lietuvos gydymo įstaigose perpilant kraują vis dar pasitaiko užkrėtimo hepatitu per donorų kraują atvejų. Pasak asociacijos...


Abejotina vilties kaina

Nepagydoma liga sergančios mergaitės motina laiškais apipylė žiniasklaidą bei valdžios institucijas, pasiekė net Rusijos prezidentą ir ketina šioje šalyje operuoti dukrą, nors tai kainuos kelis kartus brangiau nei Vokietijoje. Istorija apie...


Greitosios medicinos pagalbos sistemai - papildomi penki milijonai litų

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) sistemai papildomai skiriami daugiau kaip 5 mln. litų. Padidinti lėšas GPM numatoma skiriant po 1,5 lito kiekvienam aptarnaujamos teritorijos gyventojui. Anot Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profsąjungų...


Klausos sutrikimo problemas padeda spręsti danų specialistai

Klausos sutrikimo problemas padeda spręsti danų specialistai

Audiologė iš Danijos Trine Kristensen sausio 20-22 dienomis darbuosis Lietuvoje - Vilniuje ir Klaipėdoje nemokamai konsultuos turinčius klausos sutrikimų ir padės išsirinkti tinkamiausią klausos aparatą. Gydytojams danų specialistai surengs...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9