Liepos 12d. Sekmadienis

Kodėl vyrai naudojasi prostitutėmis?

Peržiūrų skaičius: 31464

Neseniai buvo baigtas tarptautinis, šešias šalis apėmęs kompleksinis tyrimas, kurio tikslas: išsiaiškinti, kodėl vyrai perka sekso paslaugas. Tyrimo metu buvo apklausta apie 700 vyrų, iš jų 103 - Londone. "The Guardian" žurnalistė Julie Bincel buvo viena iš šio tyrimo vykdytojų.

"Iš sekso su prostitute negaunu nieko", - "The Guardian" žurnalistei Julie Bincel sakė Benas, trisdešimtmetis, viduriniajai klasei priklausantis vyras, su kuriuo ji susitiko per jo pietų pertrauką. "Tikiuosi, kad šis pokalbis padės man pačiam geriau suprasti, kodėl taip elgiuosi." J. Bincel šis pokalbis buvo svarbus savaip. Ji stengėsi geriau suprasti tokių vyrų motyvus.

Tyrimo metu buvo apklausti vyrai, kurių amžius - nuo 18 iki 70 metų: baltaodžiai, juodaodžiai, azijiečiai, Rytų europiečiai. Daugelis jų - dirbantys, pakankamai išsilavinę, išvaizdūs, mandagūs, vidutinių arba aukštesnių nei vidutinių socialinių gebėjimų vyrai. Dauguma jų buvo vedę arba turėjo drauges.

Ką pasakojo šie vyrai? Vienas prisiminė vaikystėje patyręs fizinį ir psichologinį smurtą. Dėl šios priežasties vėliau nesugebėjęs užmegzti artimų santykių su žmonėmis, ypač moterimis. Aleksas (vardas pakeistas) teigė, kad santykiaudamas su prostitutėmis išgyvenęs tuštumos jausmą. Tačiau jis neįsivaizdavo, kaip įmanoma užmegzti kitokius santykius.

Žurnalistei paklausus, ką jis jautė moterims, kurias pirko, Aleksas atsakė prieštaringai: viena vertus, jis norėjo patikti prostitutėms, kita vertus, "neturėjo iliuzijų", jog tai yra rimtas santykis. "Norėjau, kad prostitutė nebūtų panaši į prostitutę", - sakė jis. Aleksas norėjo, kad ji būtų tarsi jo draugė, kad visa tai nebūtų panašu į sandėrį ar mechanišką veiksmą. "Pašaliniam asmeniui galėjo atrodyti, kad mes esame pora", - teigė jis.

J. Bindel pasakoja jautusi Aleksui užuojautą. Šiam žmogui niekas gyvenime neparodė, kaip užmegzti ryšį su kitu žmogumi. Aleksas ieškojo jo sekso komercijoje, vietoje, kur tikrai nebuvo įmanoma jo rasti.

Kiti apklaustieji J. Bindel paliko kiek kitokį įspūdį. Štai Darrenas, jaunas, išvaizdus ir protingas vyras. Paklausus, kiek, jo manymu, moterų, mylėdamosi su juo, išgyveno malonumą, jis atsakė: "Nenoriu suteikti joms jokio malonumo. Tai aš joms moku, kad suteiktų man malonumą. Tai jų darbas. Jeigu joms patiktų, jausčiausi apgaudinėjamas." Paklaustas, ar, jo nuomone, prostitutės skiriasi nuo kitų moterų, Darrenas paaiškino: "Faktas, kad jos sugeba tai daryti, tuo tarpu kitos - ne, rodo, jog jos turi kažką tokio, kas leidžia joms tai daryti ir nesišlykštėti." J. Bindel jis pasirodė pritvinkęs tuoj pat sprogsiančio mizoginiškumo.

Paklaustas, kas turėtų atsitikti, kad prostitucija liautųsi, vienas informantas nusijuokė: "Reikėtų nužudyti visas merginas." Kitas sakė, kad viskas pasibaigtų, jei "visus vyrus uždarytų". Vis dėlto daugelis apklaustųjų tyrėjams prisipažino, kad juos atbaidytų bausmės: baudos, paviešinimas, pranešimas darbdaviui ir pan. Įdomu, jog pusę seksą pirkusių vyrų teigė maną, jog moterys, kurias jie pirko, yra sąvadautojų aukos (kaip sakė vienas informantas, "sąvadautojas išprievartauja moterį psichologiškai"). Nepaisydami to, jie nesiliovė pirkę sekso paslaugas.

Britanijoje greitu metu turėtų būti priimtas įstatymas, paskelbsiantis prievarta į prostituciją įtrauktos moters pirkimą nusikaltimu. Nepaisant to, ar sekso paslaugų pirkėjas tai žinojo, ar ne. Pasigirsta balsų, jog tai yra neteisinga, kadangi esą neįmanoma pasakyti, kada moteris buvo įtraukta į prostituciją prievarta, o kada pradėjo šį verslą savo noru. Tačiau tyrimas atskleidė, kad apie pusė vyrų žinojo arba bent jau numanė, jog moterys, kurių paslaugomis jie naudojosi, į prostituciją buvo įtrauktos apgaule, melagingais pažadais ir panašiai. Daugelis šių vyrų nemanė, jog moterys tapo prostitutėmis dėl to, kad joms patiko užsiimti seksu.

Apie trečdalis apklaustųjų teigė nujautę, kad moterys, kuriomis jie naudojosi, į Londoną iš kitų šalių buvo atgabentos prievarta. Kai kurie prisipažino manę, kad jos atsidūrė čia dėl to, jog nemokėjo vietinės kalbos. "Galėjai suprasti, kad ji neseniai atvykusi, - pasakojo vienas. - Atvykti į naują šalį ir tapti prostitute - tai negali būti laisvas pasirinkimas." "Ji atrodė lyg būtų patekusi į bėdą", - tęsė jis.

Kitas pasakojo viešnamyje matęs daug sumuštų ir kitaip sužalotų merginų, kalbančių Rytų Europos akcentu. Vienas pasakojo užsiėmęs seksu su mergina iš Afrikos. Jis įtarė, kad ji yra pagrobta, nes "atrodė išgąsdinta ir nervinga. Ji sakė man, kad ją apgavo. Aš pasimylėjau su ja. Man pasirodė, kad ji liko patenkinta. Ji paprašė manęs pagalbos, tačiau aš pasakiau, kad ne ką tegaliu padaryti. Galbūt ji man melavo."

Vienas iš didžiausių žurnalistės atradimų buvo tai, kad daugelis jos apklaustų vyrų manė, jog taptų prievartautoju, jei užsinorėjęs sekso nepasimylėtų su prostitute. Kitas tvirtino: "Kartais atrodo, kad galėtum tuoj pat ką nors išprievartauti, todėl eini pas prostitutę." Arba dar kitas: "Apimtam desperacijos, trokštančiam sekso vyrukui žūtbūt reikia patenkinti šį poreikį. Jei ne, jis gali imti prievartauti." Iš šių pasisakymų žurnalistė padarė išvadą, kad ne feministės yra atsakingos už idėją, esą visi vyrai - potencialūs prievartautojai. Kartais taip mąsto patys vyrai.

Pusė apklaustųjų teigė pirkę sekso paslaugas užsienio šalyse, daugiausia Amsterdame. Apsilankymas vietose, kuriose prostitucija yra legalizuota ir lengvai prieinama, paskatino juos tą patį kartoti ir savo šalyje. Apie pusė apklaustųjų pasakojo pirmą kartą prostitutę pirkę iki 21 metų: "Mane ir mano vyresnįjį brolį į viešnamį nusivedė tėvas. Jis ir sumokėjo. Galbūt jis norėjo įsitikinti, jog mes nesame gėjai. Tėvas pats to nedarė; nemanau, kad jis apie tai papasakojo mano mamai." Kitas pirko sekso paslaugas Tailande, kuriame apsilankė su grupe draugų: "Ta mergina buvo rusė. Ji nieko nekalbėjo, tik gulėjo ant lovos ir laukė."

Atrodo, kad daugelis vyrų, su kuriais kalbėjosi J. Bindel, mokėdami už seksą tikėjosi kažko kito, būtent tikrų santykių su moterimi: "Tai tik seksas, be jokių emocijų. Jeigu nesi tam pasiruošęs, geriau neiti išvis. Tai ne žmona ar draugė", - tvirtino vienas.

Kiti buvo tikri, jog jie moka už seksą, kad galėtų visiškai kontroliuoti santykį. Tarp jų ir Bobas. Jis aiškino taip: "Vyrai perka moteris, kadangi taip jie gali turėti, ką tik panorėję ir kaip tik panorėję. Daug vyrų eina pas prostitutes dėl to, kad tikros moterys niekada nesutiktų daryti, ką daro jos." Kai kurie teigė manę, jog moterims, kurias jie pirko, seksas patiko. Daugelis vis dėlto prisipažino galvoję, kad moterys turėjo jaustis "šlykščiai": "pažemintos" ir "išgąsdintos".

Tik 6 procentai kalbintų vyrų buvo suimti už tai, kad naudojosi prostitučių paslaugomis. Akivaizdu, daugelis jų nebijo pirkti seksą. Tyrimo metu informantų buvo klausiama, kas juos sulaikytų nuo to? Daugelis atsakė, kad tai padarytų nebent draudimai ir realios bausmės juos pažeidus. "Draudimai veiktų, jeigu už jų nesilaikymą grėstų kokios nors pasekmės", - samprotavo vienas. "Jeigu būčiau nubaustas, tai mane atbaidytų", - tai kito nuomonė.

Trečiasis, pavadinkime jį Albertu, sakė: "Liaučiausi, jeigu turėčiau bėdų dėl to, ką darau. Tačiau šioje šalyje (Didžiojoje Britanijoje, - reng. past.) policija nekreipia dėmesio į tuos, kurie lankosi pas prostitutes." Straipsnio pabaigoje autorė išreiškė viltį, kad naujasis įstatymas privers tokius vyrus kaip Albertas pagalvoti geriau prieš perkant prostitutę.

Pagal www.guardian.co.uk straipsnį "Why men use prostitutes" parengė Zigmas Vitkus

 

Bernardinai

10 atsakymų apie sąnarių priežiūrą

Priežasčių, kodėl atsiranda sąnarių skausmas – daugybė. Apie sąnarių ligas kasmet primena atvėsę orai, kai kurie žmonės sąnarių skausmą jaučia intensyviau padirbus fizinį darbą. Įtemptas gyvenimo tempas, paveldimumas, antsvoris, netinkama...


Vaizdo žaidimai senatvėje skatina smegenų veiklą

Vaizdo žaidimai senatvėje skatina smegenų veiklą

Psichologai tvirtina, kad kompiuteriniai žaidimai lavina vyresnių žmonių smegenis, skatina atminties funkcijas ir pastabumą, rašo "Telegraph". Ilinojaus universiteto mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad žaidimai apsaugo smegenis nuo...


Auditas: ligoninių pertvarką reikia spartinti

Kaip teigiama Valstybės kontrolės pranešime, analizuojant sveikatos įstaigų pertvarką 2006-2009 metais paaiškėjo, kad neįvertinta, kurios gydymo įstaigos bei kokiu mastu teiks sveikatos priežiūros paslaugas, kad ištekliai būtų naudojami...


Net ir apšvietimo sprendimai lemia pirkėjų elgesį

Mokslininkai įrodė, kad šviesa yra būtina žmogui ir turi didelės įtakos jo savijautai. Šviesa sukuria laimės pojūtį, jaukesnę aplinką, o jeigu žmogus negali aiškiai matyti supančios aplinkos – jaučia nerimą ir baimę. Todėl šviesa dažnai...


Dirbtinius plaučius turinti moteris atšventė 60-metį

Moteris, suparalyžiavo vaikystėje ir jau 57 metus kvėpuojanti dirbtiniu kvėpavimo aparatu, nepaisant pesimistinių gydytojų prognozių, neseniai atšventė 60 gimtadienį, praneša "Yahoo News!". Dianne Odell, praėjusią savaitę atšventusiai...


Naujos kartos diagnostika

Vienas iš asmeninės, arba personalizuotos medicinos tikslų - surasti ir pašalinti auglius pačioje ankstyviausioje stadijoje. Tikimasi, kad asmeninės medicinos instrumentai sugebės nustatyti ligas, kai jų dar "nemato" įprastiniai...


Šlapimo nelaikymas – bėda, kurią reikia greitai spręsti

Vyrų šlapimo nelaikymas – bėda, kurios sprendimo atidėlioti nereikia. Vengti apie tai kalbėtis su specialistais – taip pat, nes jie kasdien susiduria su tokiais pacientais ir juos stebina nebent gydytis vengiančių vyrų drovumas....


Smegenys jau operuojamos garso bangomis

Izraelyje sukurta revoliucine vadinama neinvazinė smegenų operavimo technologija leidžia pacientams išvengti ir skalpelio, ir radiacijos. Smegenų augliai ir pakitę audiniai operuojami ultragarso bangomis. iuricho (Šveicarija) universitetinė vaikų...


Kaip padėti sau pasitempus čiurnos raiščius?

Kaip padėti sau pasitempus čiurnos raiščius?

Viena dažniausių traumų, tykanti ne vien bėgikų, bet ir su sportu niekuo nesusijusių žmonių – čiurnos patempimas. Kaip patikslintų sveikatos priežiūros specialistai, patempiama ne pati čiurna, bet plyšta čiurnos raiščių skaidulos....


Slaugytojos darbas nebėra nematomas

Slaugytojos darbas nebėra nematomas

"Nuolat tobulėjanti ir paskui save traukianti kitus", – taip dešimtosios daktaro Juozo Ciplijausko premijos laimėtoją Jūratę Beinorienę apibūdino kolegos. Klaipėdos jūrininkų sveikatos priežiūros centro (JSPC) vyriausioji...


Sudarytas II tipo diabeto genų žemėlapis

Mokslininkai tvirtina sudarę genų, dėl kurių susergama II tipo diabetu, žemėlapį. Esama vilties, kad ateityje bus galima atlikti tokią riziką nustatantį tyrimą, praneša BBC. Tyrimų rezultatai galėtų paaiškinti iki 70 proc. šio sveikatos sutrikimo,...


Medikai streikuos, tik dar nežino kada

Sveikatos apsaugos sistemos reforma nepatenkinta Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS) žada rengti streiką, tik dar nesutarė, kada jis vyks. Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) nuomone, nauja sveikatos apsaugos sistemos reforma pradedama ignoruojant šalies...


Nuo E.coli infekcijų jau mirė mažiausiai 29 žmonės

Hemoraginį enteritą sukeliančių bakterijų Escherichia coli (EHEC) infekcijų protrūkis šiaurės Vokietijoje nusinešė dar dviejų žmonių gyvybes, o šios epidemijos aukų bendras skaičius padidėjo iki 29, ketvirtadienį paskelbė Vokietijos nacionalinis...


Medikai ramina: tikimybė užsikrėsti ŽIV įsidūrus adata itin maža

Medikai ramina: tikimybė užsikrėsti ŽIV įsidūrus adata itin maža

Baimės akys didelės. Ar galima užsikrėsti ŽIV įsidūrus adata? Tokio klausimo pastaruoju metu dažnai sulaukia Lietuvos AIDS centro specialistai. Tokios bauginančios žinutės keliauja ir internete. Pasirodžius samyšį keliantiems pranešimams apie...


Moterys ginekologų dažniausiai prašo kontraceptinio pleistro

Moterys ginekologų dažniausiai prašo kontraceptinio pleistro

Lietuvos privačių akušerių ginekologų asociacijos užsakymu atliktas tyrimas, kokias kontraceptines priemones gydytojai dažniausiai skiria neplanuoto nėštumo norinčioms išvengti moterims. Net 56 proc. gydytojai tikino išrašantys tą kontraceptinę...


Kaip sužavėti moterį? Prireiks lyginimo lentos

Vyrai, norintys romantiškesnės santuokos, turėtų liautis leisti pinigus prabangioms dovanoms. Norint sužavėti moterį užtenka lyginimo lentos ar dulkių šluostės. Kaip rašo dailymail.co uk, sužadinti moters meilumą vyrai gali atlikdami namų ruošos...


Vilniuje susitiks naujus DNR tyrimų įrankius kuriantys mokslininkai

Vilniuje susitiks naujus DNR tyrimų įrankius kuriantys mokslininkai

Rytoj Vilniuje susitiks ES šalių mokslininkai, kuriantys naujus DNR tyrimų įrankius. Į Lietuvą atvyksta biotechnologijos specialistai iš Ispanijos nacionalinio vėžio tyrimų centro, Genomo nustatymo centro (Ispanija) ir Prancūzijos bendrovės. Mūsų...


Asociacija: pabrango šimtas kompensuojamųjų vaistų

Nacionalinė vaistų prekybos asociacija tikina, jog atlikusi Sveikatos apsaugos ministerijos skelbiamų atpigintų kompensuojamųjų vaistų analizę, nustat4, kad iš tikrųjų pacientams pabrango 105 pavadinimų vaistai, o atpigo - tik 10. Asociacija...


Kūdikis gimė be odos

Kūdikis gimė be odos

Čarlstaune (JAV) gyvenantis mėnesio amžiaus Brody Curtis serga retos formos odos liga - pūsline epidermolize. Todėl ant beveik viso jo kūnelio nėra odos. O ta oda, kuri yra, labai plona ir gali lengvai įplyšti, rašoma "ABC News" portale....


Kaune verda aistros dėl ligoninių reorganizavimo

Kauno miesto tarybos posėdyje apsispręsta sujungti dvi Kauno miesto savivaldybei priklausančias gydymo įstaigas į vieną ligoninę. Posėdyje dalyvavęs sveikatos apsaugos viceministras Gintaras Valiukonis buvo užverstas politikų klausimų lavina....


Lediniai žvilgsniai priverčia norėti šilumos

Lediniai žvilgsniai priverčia norėti šilumos

Yra žmonių, kurie sušildo, ir yra tokių, kurie į kambarį įneša speigą. Ir nors termometras šio temperatūros pokyčio neparodo, žmonės jį labai smarkiai jaučia - naujas tyrimas rodo, kad socialinis šaltis - toks šaltas, kad tie, į kuriuos jis...


Huntingtono ligos pradžia siejama su defektų turinčios DNR atkūrimu

Huntingtono ligos pradžia siejama su defektų turinčios DNR atkūrimu

Huntingtono liga – paveldimas neurodegeneracinis sutrikimas, jau pažeidęs beveik 30 tūkst. amerikiečių, yra nepagydoma ir mirtina. JAV Valstybinio sveikatos instituto direktorius medicinos daktaras Elias A. Zerhounis teigia, kad...


Plaučius pavyko išmokyti kvėpuoti be žmogaus

Kanadoje išplėtota nauja plaučių gydymo technologija gali dvigubai padidinti transplantavimo operacijoms tinkamų plaučių skaičių ir padidinti persodinimo sėkmę. Plaučių persodinimo galimybė suteikia vilčių sunkiomis kvėpavimo ligomis, tokiomis...


Medikai atskyrė galvomis suaugusias Siamo dvynes

Australijos chirurgai po 25 valandas trukusios sudėtingos operacijos atskyrė galvomis suaugusias Siamo dvynes iš Bangladešo, informuoja BBC. Dvynės Trishna ir Krishna, kurioms jau beveik treji metai, buvo suaugusios viršugalviais. 16 chirurgų...


Laboratorijoje sukurta plakanti širdis

Laboratorijoje sukurta plakanti širdis

Minesotos universiteto mokslininkai laboratorijoje sukūrė plakančią širdį. Iš žiurkių ir kiaulių širdžių pašalinę ląsteles ir palikę tik karkasą, jį užpildė tam tikru gyvų ląstelių mišiniu. Po kiek laiko širdis ėmė plakti. Tyrimo organizatorė,...


Gydytojai pasijuto lyg karo lauke

Būgštaujama, kad įsisiautėjus gripo epidemijai gyventojai gali nesulaukti ne tik ugniagesių ar policijos patrulių, bet svarbiausia - medikų - pagalbos. Į kovą su liga stoję gydytojai atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje: rizika susirgti jiems...


Kodėl nerandame vienodų kojinių (mokslinis požiūris)

Kai nesiseka, tai nesiseka ištisai - kas to nėra patyręs? Visi galimi nemalonūs atvejai, kuriems įvykti tikimybė, rodos, tokia pati kaip ir malonių, atsitinka vis dėlto dažniau. Bent jau mums taip atrodo. Anglų fizikas teoretikas Robertas...


Santariškių klinikose – vis daugiau unikalių operacijų

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų medikai, plėtodami minimaliai invazinės chirurgijos galimybes, pastaruoju metu atliko daug unikalių ir originalių operacijų. "Paskutiniais dešimtmečiais visos chirurgijos sritys vystosi...


Per pusmetį nustatyta 14 pasiutligės atvejų

Per pusmetį nustatyta 14 pasiutligės atvejų

Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje buvo nustatyta 14 pasiutligės atvejų. Tai beveik dvigubai mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai, kuomet ši liga buvo nustatyta 29 gyvūnams. Valstybinės maisto ir veterinarijos 2010 metų pirmojo pusmečio...


Hepatito užkratas gydymo įstaigose - netoleruotinas aplaidumas

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija yra šokiruota žiniasklaidoje pasirodžiusia informacija, esą Lietuvos gydymo įstaigose perpilant kraują vis dar pasitaiko užkrėtimo hepatitu per donorų kraują atvejų. Pasak asociacijos...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9