Mollers

Kodėl pinigų leidimas veikia kaip narkotikas?

Pinigai žmogų veikia kaip narkotikai, o vien tik mintis apie atlyginimo padidinimą kelia suaktyvėjimą tam tikrose smegenų srityse, rašo Didžiosios Britanijos laikraštis „The Independent”, remdamasis mokslinių tyrimų išvadomis.

„Atlyginimo padidinimas vertinamas teigimai, net jei kainos auga kartu su atlyginimu, o reali perkamoji galia nekinta”, – teigia tyrimo autorius Bonos universiteto profesorius Arminas Falkas.

Pavyzdžiui, žmonės jausis gerokai laimingesni, jei jų atlyginimas padidės 5 proc., o infliacija sieks 4 proc., nei tuo atveju, jei alga ūgtels 2 proc., o infliacija bus maža.

Tyrimo metu aštuoniolikai savanorių buvo liepta atlikti tam tikrų užduočių kompiuteriu mainais į atlygį. Už sunkesnių užduočių atlikimą atlygis buvo 50 proc. didesnis.

Gautus pinigus savanoriai galėjo išleisti prekėms iš dviejų katalogų. Katalogai buvo vienodi, tačiau viename jų kainos buvo nurodytos 50 proc. didesnės nei kitame.

Praktiškai visų savanorių perkamoji galia buvo vienoda, nepaisant atlyginimo, kurį jie užsidirbo, tačiau savanorių, kurie gavo didesnį atlygį, smegenų dalys, susijusios su atlygiu, dirbo aktyviau.

ELTA

TAIP PAT SKAITYKITE