Biorythm

Kaip išsirinkti tinkamiausią čiurnos įtvarą?

Kaip išsirinkti tinkamiausią čiurnos įtvarą?

Čiurnos įtvaras, dar vadinamas ortezu, yra dėvima ant kulkšnies, kad skatintų gijimą. Jis apsaugo kulkšnis ir kojas nuo rimtesnių sužalojimų, stabilizuoja sąnarį, kad jis greičiau sugytų. Taip pat užtikrina suspaudimą bei šilumą.

Čiurnos įtvarai dažniausiai naudojami traumų gydymui arba norint sumažinti artrito sukeliamus skausmus.

Nors juos galima įsigyti internetu arba vietinėje vaistinėje, svarbu žinoti, kokios rūšys yra, ir pasikonsultuoti su gydytoju, kuris patars, koks Jums geriausiai tiktų.

Kompresinis čiurnos įtvaras. Jis dar vadinamas elastiniu. Tokios rūšies įtvaras naudojamas nedidelėms kulkšnies traumoms ir tendinitui gydyti. Jis yra pagamintas iš tamprios medžiagos, kuri leidžia sukioti bei judinti kulkšnį. Jie skirti sutvirtinti sąnarį, stiprinti pusiausvyrą ir mažinti patinimą. Įtvaras taip pat padeda sąnario šilumą ir sumažinti raumenų įtempimą. Paprastai jie gali būti dėvimi tiek ant dešinės, tiek ant kairės kulkšnies, parduodami pagal avalynės dydį.

Suvarstomi čiurnos įtvarai yra pusiau standūs. Jie yra naudojami gydyti lengvus ar vidutinio dydžio pažeidimus. Šie įtvarai apriboja čiurnos judėjimą į šonus bei iš viršaus į apačią. Jie labiau suspaudžia koją nei kompresiniai įtvarai. Puikiai pritaikyti batams. Tinka dėti ir ant kairės, ir ant dešinės kulkšnies.

Dar vienas čiurnos įtvarų tipas – pusiau lankstūs įtvarai. Jie neleidžia judėti iš vienos pusės į kitą, bet netrukdo judėti aukštyn ir žemyn. Šie įtvarai specialiai gaminami arba dešinei arba kairei kojai (netinka abiems kojoms, kaip prieš tai minėti įtvarai).

Nelankstus čiurnos įtvaras. Gydytojai dažnai skiria tokius įtvarus sportininkams ar aktyviems žmonėms, kad padėtų jiems atsigauti po kulkšnies patempimo ar stresinio lūžio. Šio tipo įtvarai yra pagaminti iš kieto plastiko ir tvirtinamas Velcro diržais. Nors jos puikiai apsaugo čiurną, bet gali neatitikti batų. Priklausomai nuo būklės, gydytojas gali rekomenduoti, kad pacientas pereitų prie mažiau judėjimą ribojančio įtvaro po to, kai būklė tampa geresnė.

Jeigu patyrėte čiurnos traumą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jis nustatys tikslią diagnozę ir pasakys, ar reikės čiurnos įtvaro. Galbūt pavyks apsieiti be jo.

TAIP PAT SKAITYKITE