Gruodžio 3d. Penktadienis

Ką gina medicininis auditas?

Peržiūrų skaičius: 38744

"Likau ir be dantų, ir be pinigų", – sako žmogus, nusivylęs ir odontologų darbu, ir jo kontrolieriais. Pastarieji bedančiui siūlo bylinėtis teisme. Ar tai – ne pasityčiojimas?

Pasirinko UAB "Dentima"

Romualdas Petrauskas labai nudžiugo, pusketvirtų metų laukęs ir pagaliau iš Kauno teritorinės ligonių kasos gavęs pranešimą, kad pagaliau atėjo jo eilė nemokamai protezuotis dantis. Tai jam priklauso, nes jis yra pensinio amžiaus.

Nieko nelaukdamas vyras nuskubėjo pas odontologus, juolab kad pranešime buvo perspėtas: būsite išbrauktas iš asmenų, kuriems reikalingas dantų protezavimas, sąrašo, jei per tris mėnesius nesikreipsite į vieną nurodytų dantų protezavimo įstaigų.

R.Petrauskas pasirinko UAB "Dentima", įtrauktą į Kauno teritorinės ligonių kasos siūlomą odontologijos paslaugų už valstybės lėšas teikėjų sąrašą. Klinika yra miesto centre, patogu privažiuoti.

Jokių eilių nebuvo

"Dentimos" odontologijos klinikos medikai pacientą pasitiko maloniai, pažadėjo greitai ir gerai sutvarkyti dantis. Darbo buvo nemažai: reikėjo protezuoti visus priekinius ir krūminius dantis.

"Priekinių dantų emalis buvo pravalgytas, tai juos susigydžiau Šančių poliklinikoje, o "Dentimoje" protezavo", – pasakoja R.Petrauskas.

Gydytoja Danutė Mazurkevičienė vienus dantis apvilko karūnėlėmis, kitus sujungė tiltais, apatiniam žandikauliui pagamino įdedamą protezą.

Darbai buvo atlikti neįtikimai greitai, vos per mėnesį. Už šias pacientui suteiktas paslaugas odontologijos klinikai iš valstybės biudžeto buvo sumokėta 6400 litų. Tuomet dar galiojo sena tvarka, kai būdavo apmokama ne fiksuota suma, kaip yra dabar, o visa, kurios pareikalaudavo odontologai.

Po pusantrų metų

Tačiau nemokamai susitvarkęs dantis, vėl galėjęs valgyti ir šypsotis R.Petrauskas tuo džiaugėsi neilgai. Palyginti greitai, po pusantrų metų prasidėjo naujos bėdos: dantų tiltai atsicementavo, karūnėlės iškrito, netgi išplėšė visas plombas.

Pasiėmęs iškritusius protezus vyras vėl nuskubėjo pas gydytoją D.Mazurkevičienę. Ji, anot R.Petrausko, protezus klijavo ne kartą, bet šie vis tiek nesilaikė. Tada pasiuntė pacientą gydytis dantis.

"Kai nuėjau pas Šančių poliklinikos gydytoją Stasę Daunoravičienę, ji pasakė, kad protezai blogai padaryti, nėra įklotų, kurie kainuoja aštuonis šimtus litų", – sprendimą atsisakyti "Dentimos" paslaugų priėmė R.Petrauskas.

Tačiau ši odontologijos klinika kaltina savo pacientą.

"Gydytoja D.Mazurkevičienė užcementuoti tilto negalėjo, nes dantys suminkštėję, todėl reikėjo pergydyti. Pacientas buvo nukreiptas į polikliniką, kaip alternatyva jam buvo pasiūlyti kultiniai įklotai, tačiau jų pacientas atsisakė. Tiltui cementuotii skirtu laiku neatvyko, nuėjo pas kitą gydytoją", – aiškina UAB "Dentima" direktorė Vita Mazurkevičiūtė.

R.Petrauskas žino: šioje odontologijos klinikoje mamai vadovauja dukra. Negana to, gydytoja kaltina vyrą, kad liko jai skolingas 800 litų.

Prasidėjo teisingumo paieškos

Ieškodamas objektyvaus teisingumo, R.Petrauskas kreipėsi į Lietuvos odontologų rūmus. Vienas šios organizacijos uždavinių – prižiūrėti, kad odontologai, kurių dauguma yra rūmų nariai, tinkamai atliktų savo profesines pareigas, laikytųsi odontologų profesinės etikos kodekso.

Tačiau Odontologų rūmų tarybos pirmininkė docentė Anastazija Tutkuvienė skundą tuoj pat peradresavo Valstybinei medicininio audito inspekcijai prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

R.Petrauskas, tikėdamasis konkrečios pagalbos, teisingumo ir gailėdamas veltui išleistų valstybės lėšų jo dantims protezuoti, nekantriai laukė Medicininio audito inspekcijos atsakymo. Viena šios tarnybos funkcijų – kontroliuoti sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę. R.Petrauskas tikėjosi, kad dantims protezuoti skirti pinigai bus grąžinti arba darbas atliktas iš naujo.

Negerai tvarkė dokumentus

Akivaizdu, kad pensininkui suteiktų paslaugų už pusseptinto tūkstančio litų sumą kokybė buvo prasta. Tai patvirtino Vilniaus universitetinės ligoninės Žalgirio klinikos gydytoja odontologė Rita Trumpaitė-Vanagienė.

"Viršutinio ir apatinio žandikaulio protezai nėra tikslūs, neatstatyta teisinga dantų anatominė forma", – pateikė išvadą gydytoja.

O ką gi nustatė Medicininio audito inspekcija? Jau pirmame atsakymo R.Petrauskui lape pažymima: "Asmuo, nesutinkantis su sprendimu dėl išnagrinėto jo skundo, turi teisę per vieną mėnesį nuo sprendimo įteikimo dienos paduoti skundą Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai ar Vilniaus apygardos administraciniam teismui."

Inspekcijos ataskaitoje vardijama: kontrolės metu vertinti dokumentai, gydytojos D.Mazurkevičienės licencija, pareiginiai nuostatai, darbo sutartis, rašytinis paaiškinimas, paslaugų teikimą reglamentuojantys teisės aktai, įstaigos vidaus dokumentai.

Išvada – paslaugos jam buvo teiktos pažeidžiant teisės aktuose ir įstaigos vidaus dokumentuose nustatytus reikalavimus. O kaip su darbų kokybe?

Ką darė ir ko nepadarė

Gydytoja D.Mazurkevičienė, anot inspektorių, darė viską, ką reikėjo: įvertino paciento objektyvią būklę, nuėmė atspaudus modeliams, pritaikė ir cementavo keturis lietus vienašakius įklotus, šlifavo ir nuėmė atspaudus metaloplastikos tiltų gamybai, juos pritaikė ir taip toliau. Inspektoriai pažymi, kad darbus pradėjusi vasario 1-ąją, paskutinę šio mėnesio dieną pritaikė ir atidavė apatinio lanko atraminį protezą.

"Visų įrašų metu gydytoja D.Mazurkevičienė nevertino paciento subjektyvios būklės – jo nusiskundimų buvimo ar nebuvimo, objektyvios būklės, įrašuose nėra duomenų, kad pacientui suteikė informaciją apie atliktus darbus, davė rekomendacijas, nepažymėjo kitų apsilankymų datos, parašų nepatvirtino spaudu", – vardijamos gydytojos nuodėmės kokybės kontrolės ataskaitoje.

Pagrindinio atsakymo nėra

Ar šie darbo trūkumai galėjo lemti, kad po dvejų metų R.Petrauskas sugrįžo į "Dentimos" kliniką? Inspektoriai cituoja gydytojos D.Mazurkevičienės įrašą: metaloplastiko tiltas buvo atsicementavęs, cementas likęs vainikėliuose su plombomis.

Tačiau tolesni tyrimo teiginiai skamba kontroversiškai.

"Gydytoja D.Mazurkevičienė tinkamai, teisingai įvertino paciento sveikatos būklę, sudarė teisingą gydymo planą galutinės protezo konstrukcijos atžvilgiu, tačiau nepakanka duomenų objektyviai spręsti, ar gydytoja kokybiškai, tinkamai suteikė pacientui R.Petrauskui ortopedinės odontologijos paslaugas", – tokios išvados prieita po gydytojo odontologo ortopedo tyrimo.

Neįvardyto medicinos specialisto nuomone, R.Petrausko skunde paminėtos komplikacijos įvyko "dėl atskirų priežasčių ar kelių priežasčių sinergistiško veikimo". Šios galimos priežastys įvardytos profesine kalba: "nepakankamos atraminių dantų retencinė ir rezistencinė formos, nulėmusios kramtymo jėgų koncentraciją ties atraminių dantų plombomis, sukūrusios jėgos atstojamojo vektoriaus kryptį ir dydį taip, kad dislokavo plombas iš atraminių dantų, dėl to protezas atsilaisvino ir atsicementavo kartu su plombomis". Kas dėl to kaltas?

Galima suprasti nebent tai, kad "netinkamai konkrečiai protezo rūšiai atstatyti atraminiai dantys". O galbūt kalta kažkokia perteklinė sukandimo jėga, kurios žmogus nevaldo miegodamas. Pažymėta ir tai, kad galbūt netinkamai suformuotas kramtomasis protezo paviršius, o tai "gali išvesti iš rikiuotės net ir gerai pagamintą protezą".

Taigi, gerai ar blogai atliko darbą gydytoja D.Mazurkevičienė? Atsakymo į šį klausimą nėra. Tėra patarimas skųstis Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo, Vyriausiajai administracinių ginčų komisijoms ar teismui.

Beliko tik teismas

R.Petrauskas pasirinko vieną šių variantų: paprašęs išprususios pažįstamos moters pagalbos, parašė skundą Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai. Ši savo sprendime vėl išvardijo visa tai, kas buvo rašyta Medicininio audito inspekcijos rašte, ir pridūrė, kad inspekcijos atliktų tyrimų rezultatai nėra skirti ginti pažeistas pacientų teises.

Jokios pagalbos R.Petrauskui nesuteikusi Vyriausioji administracinių ginčų komisija paaiškino, kad jos sprendimą žmogus, likęs be dantų, gali apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

R.Petrauskui – 76-eri. Jis ilgai laukė valstybės kompensuojamų odontologijos paslaugų todėl, kad neturi pinigų susimokėti už jas iš savo kišenės. Jis neturi pinigų ir bylinėjimuisi, advokatams.

Medikai grąžina pinigus

Valstybinė medicininio audito inspekcija apie kontrolės metu "Dentimoje" nustatytus pažeidimus teigia informavusi Kauno teritorinę ligonių kasą. Galbūt ji suinteresuota efektyviu valstybės lėšų panaudojimu?

Kauno teritorinės ligonių kasos Klientų aptarnavimo skyriaus vedėjas Kazimieras Varžgalis paaiškino, kad Medicininio audito inspekcijos informacija jiems adresuota tik susipažinti, nes nustatyti tik formalūs organizacinės tvarkos pažeidimai. Jokių įpareigojimų kasai nepateikta.

"R.Petrauskas į Kauno teritorinę ligonių kasą nėra kreipęsis. Mes būtume jį nusiuntę į Odontologų rūmus paslaugų kokybei įvertinti. Kai pripažįstama, kad ji prasta, protezai netinka naudoti ir padaryta žala Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui, iš gydymo įstaigos išieškome sumokėtą sumą", – šiuo K.Varžgalio komentaru ratas užsidaro.

Ligonių kasų atstovas patvirtino, kad yra buvę atvejų, kai ligonių kasai grąžinami pinigai, o tam pačiam pacientui sudaroma galimybė iš naujo protezuoti dantis kitoje įstaigoje.

"Vien "Dentimoje" buvo du tokie atvejai", – prisimena K.Varžgalis.

Užburtas ratas užsidarė

Tai, kad galima laimėti kovą su prastai dirbančiais odontologais, patvirtino ir Kauno teritorinės ligonių kasos Kontrolės ir ekspertizės skyriaus vedėja Nijolė Bijanskienė.

Odontologų rūmų komisija yra pripažinusi kolegų klaidas. Kodėl ji nevertino gydytojos D.Mazurkevičienės suteiktų paslaugų R.Petrauskui? Ar todėl, kad, anot ligonių kasų atstovų, šios gydytojos darbu skųstasi ne kartą? Gydytojos pavardė ir giminystės ryšiai siejasi su įtakingais asmenimis.

Odontologų rūmų odontologinių paslaugų kontrolės specialistė Jūratė Goštautienė paaiškino, kad į kiekvieną pacientų skundą žiūrima individualiai.

"Kai kuriais atvejais tiriame, kai kuriais – ne. Rūmai neturi valstybės kontrolės funkcijų", – pasiteisino J.Goštautienė.

Nors ir sutikusi, kad R.Petrauskas skundėsi dantų protezavimo kokybe, odontologinių paslaugų kontrolės specialistė Odontologų rūmų sprendimą pagrindė argumentu: "Mes nesprendžiame piniginių klausimų, tai viršija mūsų kompetenciją."

Valstybinė medicininio audito inspekcija turi teisę:

įspėti įstaigos vadovus dėl jos veiklos trūkumų ir pažeidimų bei nustatyti jų pašalinimo terminus;

įstatymų nustatyta tvarka sustabdyti asmens sveikatos priežiūros įstaigoje visų ar dalies asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą;

teikti motyvuotą siūlymą sveikatos apsaugos ministrui ar jo įgaliotam asmeniui sustabdyti ar panaikinti gydytojo medicinos praktikos ar kitų įstatymais nustatytų licencijų užsiimti sveikatos priežiūra galiojimą;

reikalauti iš įstaigos administracijos vadovo iki vieno mėnesio nušalinti sveikatos priežiūros specialistus ir (ar) teikti motyvuotą siūlymą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai patikrinti asmens sveikatos priežiūros specialistų profesinę kompetenciją ir dalyvauti patikrinant asmens sveikatos priežiūros specialistų profesinę kompetenciją, jei buvo nustatyti šių specialistų profesinės veiklos trūkumai ar veiksmai, kurie galėjo lemti ar lėmė žalą ar pavojų pacientų sveikatai; arba jei sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacija neatitinka nustatytų reikalavimų ar šie specialistai dėl sveikatos būklės negali atlikti savo pareigų.

Diena.lt


Bioninių akių technologija žengė dar vieną žingsnį realybės link

Bioninių akių technologija žengė dar vieną žingsnį realybės link

Bioninių akių technologija, padedanti sugrąžinti regėjimą akliesiems, gali būti ne tokia tolima, kaip buvo manyta anksčiau. Londone dirbantys mokslininkai jau atlieka pirmųjų dviejų pacientų bandomąjį gydymą. Šio gydymo metu bus toliau tiriamos...


Nori įsiminti veidą – žiūrėk tiesiai į akis

Nori įsiminti veidą – žiūrėk tiesiai į akis

Ispanijos mokslininkai nustatė, kad žiūrėjimas nepažįstamam žmogui į akis yra svarbiausias veiksnys, padedantis įsiminti jo veidą. Mokslininkų manymu, būtent iš kito žmogaus akių smegenys gauna svarbiausią jo atpažinimui būtiną informaciją, rašo...


Laboratorijoje pavyko išauginti kraujagyslių

Tyrėjams iš JAV Raiso universiteto ir Beiloro medicinos kolegijos (BCM) pavyko išauginti kraujagyslių ir kapiliarų. Mokslininkai įveikė didžiausią kliūtį kelyje į sėkmingą transplantuotinų audinių auginimą laboratorijose - jiems pavyko išauginti...


Pradėta testuoti portatyvinė "visiškai dirbtinės" širdies technologija

Beveik du metus 43 metų Charlesas Okeke bandė gyventi ligoninėje, prijungtas prie beveik 200kg sveriančios mašinos. Dar prieš 13 metų jam teko persodinti širdį, kai kraujo krešulys užkimšo vieną pagrindinių kraujagyslių. Po dešimties metų...


Moters svoriui įtakos turi meilė... vyrui

Moters svoriui įtakos turi meilė... vyrui

Mokslininkai nustatė, kad vyrai gali padaryti nemažai įtakos moterų svoriui, mat pastarųjų kūno masės pokyčiai tiesiogiai susiję su santykiais, rašoma Littleabout.com. Tyrime dalyvavo 3000 įvairaus amžiaus moterų. Pavyko nustatyti, kad romano su...


Mokslininkai tikisi sukurti piliulę, kuri padės atsikratyti slogių prisiminimų

Atlikus naują tyrimą, viltis sukurti vaistus, padedančius atsikratyti slogių prisiminimų, tapo realesnė. Laboratoriniuose tyrimuose mokslininkai pasitelkė natūralią cheminę medžiagą, kuri veikia smegenis ir padeda mažinti baimę ir nerimą....


Vegetacinės būklės pacientų mintis atskleidžia smegenų skenavimo rezultatai

Visiškai paralyžiuotų žmonių smegenų aktyvumo stebėsena leido padaryti ganėtinai šiurpų atradimą: netgi visiškos "daržovės" būsenoje esantys pacientai gali likti visiškai sąmoningi, tuo pat metu visiškai negalėdami pajudinti ne tik...


Optinių iliuzijų paslaptis - smegenų gebėjimas prognozuoti ateitį

Optinių iliuzijų paslaptis - smegenų gebėjimas prognozuoti ateitį

Pažvelkite į štai šią nuotrauką: raudonos linijos yra visiškai tiesios, tačiau jei jūs kiek ilgiau sutelksite žvilgsnį ties vidurio tašku, atrodys, jog jos išlinksta į išorę. Rensselaer Politechnikos Instituto (Niujorkas, JAV) mokslininkas...


Vaistas nuo genetinės ligos - gera kontracepcinė priemonė vyrams

Vaistas nuo genetinės ligos - gera kontracepcinė priemonė vyrams

Šiuo metu bandomas vaistas nuo retos genetinės ligos, atrodo, bus gera kontracepcijos priemonė, nes jis nepasižymi hormonams būdingu šalutiniu poveikiu. Vaistas, sukurtas žmonėms gydyti nuo vadinamosios Gošė ligos, labai pažeidžia spermatozoidus,...


Žmogaus smegenys mažėja, bet evoliucija tęsiasi

Nors teigiama, kad pastaruoju metu žmogaus evoliucija sustojo, tačiau daugybė pavyzdžių leidžia tvirtinti, jog šis procesas ne tik tęsiasi, bet ir spartėja. Išsamūs žmogaus genomo tyrimai parodė, jog šimtuose genuose slypi įrodymai apie pokyčius...


Eilės trumpėja – gydymas prastėja

Ligoniai, kuriems reikalinga tam tikros srities specialisto pagalba, Panevėžyje pas daugelį konsultantų, išskyrus endokrinologą, hematologą, neurochirurgą, vaikų psichiatrą, vaikų chirurgą, gali patekti per savaitę–tris, o pas kai kuriuos...


Pirmoji pagalba kelyje. Kaip ją suteikti?

Pirmoji pagalba kelyje. Kaip ją suteikti?

Keliuose daugėjant automobilių neišvengiamai nutinka avarijos bei kitokie nelaimingi atsitikimai. Dažnai laiku suteikta net ir nedidelė pagalba gali išgelbėti žmogaus gyvybę arba apsaugoti jį nuo invalidumo. Tačiau neatsargi ar nekvalifikuota...


Skambučių centras – ideali vieta romanui

Didžiosios Britanijos dienraštis "Daily Express" informuoja, kad kas trečias šalies skambučių centro darbuotojas buvo arba yra užmezgęs tarnybinį romaną. Tarp kitų profesijų atstovų tarnybiniai romanai nėra tokie populiarūs, todėl,...


Ką turi daryti vyrai, kad patiktų moterims?

Ką turėtų daryti vyrai, kad tai patiktų moterims? Britų psichologai atliko tyrimą internetu ir nustatė 43 svarbiausius dalykus. Mokslininkai apklausė apie 4 tūkst. moterų, kurioms buvo pateikta apie 200 anketos klausimų. Iš jų respondentės...


Kodėl vis daugiau gydytojų renkasi emigranto dalią?(

Pastaruoju metu vis dažniau nuskamba išvykstančių jaunų gydytojų rezidentų emigracijos problema, tačiau mažai kalbama apie gydytojų rezidentų problemas Lietuvoje. Iniciatyvinė rezidentų grupė išsiuntė kreipimąsi į atsakingas institucijas, kuriame...


Reanimacijoje – dėl kiaulių gripo

Ligoninės reanimacijos skyriuje dėl gripo komplikacijų atsidūrė du klaipėdiečiai. Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų skyriuose pirmadienį dėl gripo gulėjo 13 pacientų, iš jų šeši vaikai. Du iš jų - 33 metų ir 21 metų vyrai - dėl...


Robotai ateina į ligonines

Į kai kurių Japonijos ligoninių priėmimo skyrius atvykę pacientai bus pasitikti robotų humanoidų. Jie lankys ligonius ir palatose, ramindami ir teikdami jiems "moralinę paramą". Naujausias Japonijos robototechnikos bendrovės...


Makiavelio pamokos vadovams

Makiavelio pamokos vadovams

Meistras paliko pasaulį prieš daugelį metų, bet jo mokymas gyvuoja iki šiol. Makiavelio pasiūlyta valdymo politika šiandien yra populiariausia strategija, kurią išpažįsta žmonės, dažnai neturtingi, imantys valdžią į savo rankas ir vedantys mus į...


Ilgalaikės erekcijos iškankintam ūkininkui prireikė medikų pagalbos

Ilgalaikės erekcijos iškankintam ūkininkui prireikė medikų pagalbos

Vienas ūkininkas Peru, nepakeldamas skausmų, po aštuonias dienas trukusios nuolatinės erekcijos kreipėsi į medikus. 53 metų vyrui prireikė operacijos, sakė jį gydę medikai. Vyriškis nebuvo vartojęs nei erekciją didinančių vaistų, nei alkoholio....


Didelė juosmens apimtis lemia didesnį mirtingumą

Didelę juosmens apimtį turintiems vyrams ir moterims gresia didesnė rizika mirti, nustatė JAV atliktas tyrimas. Taip yra nepriklausant nuo tokių žmonių kūno masės indekso dydžio, tačiau ypač didelė juosmens apimtis riziką mirti padidina dukart,...


Smegenų lytis

Filosofas Rene Dekartas kartą tarė: "mąstau, vadinasi esu". Turbūt ne kiekvienas žmogus gali tą pasakyti, jau nekalbant apie beždžionę. Už šį unikalų sugebėjimą turime dėkoti savo smegenims. Tiesa, žmogaus smegenys yra, vaizdžiai sakant,...


Vertinant patrauklumą vyrų nuomonės sutampa, o moterų - ne

Kodėl vienos moterys yra daugiau, kitos - mažiau žavios? Vyrai šiuo klausimu daugiau ar mažiau sutaria. Tuo tarpu kiekviena moteris paprastai turi savo nuomonę apie tai, kas jas žavi vyruose, teigiama Wake Forest Universiteto psichologo...


Svorį mažinantis vaistas kelia pavojų

Europos vaistų agentūra (EVA) paskelbė rekomendaciją, kad Europos Sąjungos valstybėse būtų uždrausta pardavinėti vaistą organizmo svoriui mažinti "Reductil". Gydytojams rekomenduojama neskirti, o vaistininkams - neparduoti vaistų, kurių...


Rinkoje uždrausta realizuoti maisto papildą "Hair Formula"

Rinkoje uždrausta realizuoti maisto papildą "Hair Formula"

Šis sprendimas priimtas patikrinimo metu nustatyta, kad gamintojo pateiktuose šio maisto papildo kokybę ir saugą patvirtinančiuose dokumentuose nurodyta vitamino B12 - 4 kartus, nikotino rūgšties – 1,2 karto, biotino – 9,5 karto...


Medikai – tarp hepatito rizikos grupių

Šiais metais centras anoniminės apklausos būdu atliko virusinių hepatitų B ir C paplitimo tarp medikų tyrimus VUL "Santariškių klinikose". Iš 174 apklaustų medikų 42,5 proc. teigė yra tyręsi dėl hepatito B, o 26,4 proc. – dėl...


A. Šimaitis siūlo alternatyvią sveikatos apsaugos reformą

Šių metų lapkričio 26-27 dienomis Viilniuje gydytojas Audrius Šimaitis, dirbantis Jungtinėje Karalystėje kardiologu konsultantu, pristatė naują sveikatos apsaugos reformos planą "Vertybėmis pagrįsta reforma". "Reval Lietuva"...


Klausos sutrikimo problemas padeda spręsti danų specialistai

Klausos sutrikimo problemas padeda spręsti danų specialistai

Audiologė iš Danijos Trine Kristensen sausio 20-22 dienomis darbuosis Lietuvoje - Vilniuje ir Klaipėdoje nemokamai konsultuos turinčius klausos sutrikimų ir padės išsirinkti tinkamiausią klausos aparatą. Gydytojams danų specialistai surengs...


Lietuvoje tymais šią savaitę susirgo jau antras žmogus

Lietuvoje tymais šią savaitę susirgo jau antras žmogus

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) laboratorijoje patvirtintas antrasis tymų atvejis šiais metais. Tymais susirgo 53 metų moteris, gyvenanti Šiauliuose. Įtariama, kad moteris tymais užsikrėtė kelionės į Londoną metu. Praėjus penkioms dienoms...


Onkologijos institutas į biudžetą turėtų grąžinti 1 mln. litų

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kancleris Rimantas Remeika prašo Vyriausybės kaip steigėjos įvertinti Vilniaus universiteto Onkologijos instituto (VUOI) veiksmus įsigyjant linijinį greitintuvą "Clinac 600C/D" su priedais ir imtis...


Sieks įteisinti alternatyviąją mediciną

Klaipėdos universitete surengto pirmojo Lietuvos alternatyviosios medicinos forumo dalyviai išreiškė susirūpinimą, kad daugėja sergančiųjų lėtinėmis ligomis, o sveikatos apsaugos sistema per daug orientuota į ligų gydymą cheminiais medikamentais....


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9