Sausio 29d. Trečiadienis

Jūs ir Jūsų klausos aparatas

2013 Kovo 24d.
Peržiūrų skaičius: 40152
Jūs ir Jūsų klausos aparatas

Iškilus poreikiui pradėti kasdieniniame gyvenime naudotis klausos aparatais, kyla klausimas - "O kokie aparatai būtų man tinkamiausi?" Renkantis aparatą svarbu, kad technologinė koncepcija sutaptų su klausos aparato naudotojo poreikiais. Sportininkas kels kitokius reikalavimus, negu teatro sufleris, o vaikas turės kitokių problemų, negu garbaus amžiaus močiutė. Klausos aparatų gamintoja kompanija „Hansaton“ siūlo plačias pasirinkimo galimybes, siekdama, kad įsigytas aparatas atitiktų būsimų naudotojų gyvenimo būdą.

Aktyvūs ir dinamiški žmonės nori pilnai dalyvauti savo asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime, todėl pasirinks plačias galimybes ir geriausius technologinius parametrus turinčius aparatus. Nepriklausomi asmenys nuspręs pasirinkti paprastai valdomus aparatus, o ambicingi norės pasinaudoti naujausių technologijų sprendimais, ir tik aukščiausios kokybės aparatas užtikrins jiems optimalų girdėjimo komfortą.

Visi esame skirtingi ir kiekvienas iš mūsų yra nusipelnęs gerai girdėti. Pasitarkite su savo klausos protezavimo specialistu – jis Jums patars, kokį klausos aparatą pasirinkti. Aparatai gali būti ir užausiniai, ir įausiniai. Tačiau ne visais atvejais galima rekomenduoti įausinį aparatą.

Ką daryti, kad klausos aparatas būtų naudingas?

Dažnai poreikį klausos aparatui klausos protezavimo specialistas pastebi gerokai anksčiau, nei tai pripažįsta pats neprigirdintysis. Kol žmogus nusprendžia ir ryžtasi klausos protezavimui, praeina ne viena diena ir metai, ir spėjama pamiršti kažkada girdėtus garsus: aukštus (taip vadinamus „plonus“) ir žemų dažnių (taip vadinamus „storus“) garsus. Tinkamai parinkti klausos aparatai vėl sugrąžins galimybę juos girdėti.

Pradedant nešioti klausos aparatą, šie garsai gali būti sunkiau toleruojami. Kai aukšto ir vidutinio dažnių garsus girdite per garsiai, itin išskirtinai, lyg ir nenatūraliai, Jums juos „sušvelnins“ specialių kompiuterinių programų pagalba Jūsų klausos protezavimo specialistas. Tačiau kuo aktyviau nešiosite aparatus, tuo greičiau visi aplinkos garsai taps neatsiejama girdėjimo dalimi. Tik nešiojant klausos aparatą kalbos suvokimas gerėja ir klausymosi įgūdžiai tobulėja. Jau po kelių mėnesių Jūs pastebėsite, kad pašnekovo kalba taps aiškesnė, lengviau suprasti ir kalbą, sklindančią iš televizijos bei radijo.

Klausos aparatai „AURIGA“

„AURIGA“ – aukščiausios klasės aparatai

Klausos aparatuose „AURIGA“ ("HANSATON") įdiegta daug žymių ir naujų technologijų inovacijų, padedančių žmonėms puikiai girdėti dinamiškose, besikeičiančiose aplinkose.

Prioritetai teikiami maloniam klausymui iš įvairių pusių, ypatingai aiškiai ir suprantamai kalbai, natūraliam garsui, galimybei naudotis nuotoliniu valdikliu (pulteliu).

Šie aparatai gali būti įvairaus dydžio:

-X-Mini (kai imtuvas papildomai jungiamas į ausies įdėklą),

-Mini (kai aparato korpusas minimaliai mažas, taip pat galima naudoti „atviros“ ausies įdėklus),

-visiškai nauja „Slim“ versija (užtikrinanti garsesnį girdėjimą ir puiki galimybė mažiems vaikams ir jaunuoliams). Taigi įvairaus amžiaus ir skirtingų klausos sutrikimų pacientų grupėms gali būti pritaikoma tinkamiausia girdėjimo sistema.

Šie aparatai apdoroja aplinkos garsus šešiolikoje kanalų, t.y., visą žmogaus ausiai girdimą garsų spektrą dalina į 16 intervalų ir kiekviename jų skirtingai stiprina garsą, todėl aplinkos garsai atkuriami ypatingai tiksliai. Aparatuose įmontuoti du mikrofonai, padedantys greičiau ir tiksliau nustatyti, iš kur sklinda garsas, pastiprinti pašnekovo kalbą, išskirti kalbos garsus, raiškumą,tembrą, kai yra didelis atstumas tarp kalbančių žmonių ir triukšminga aplinka. Priklausomai nuo paciento poreikių galima naudotis net penkiomis skirtingomis klausymosi programomis, atsižvelgiant į tai, kokioje aplinkoje Jūs esate. Pavyzdžiui, galbūt Jums reikalinga speciali programa, kai veinu metu kalba labai daug žmonių, arba pritaikyta programa, kai žiūrite televizorių.

Klausos aparatai "AURIGA" turi pagal naujausias technologijas sukurtus priedus – nuotolinio valdymo pultelį „Media“, bevielę „Bluetooth“ jungtį, leidžiančius tiesogiai per klausos aparatą išgirsti telefono skambutį, atsiliepti ir bendrauti su pašnekovu, net neliečiant telefono aparato. Jūs galėsite tikrai kokybiškai ir raiškiai klausytis muzikos, įvairių laidų, nes iš grotuvo ar televizoriaus visi garsai bus persiųsti tiesiogiai į Jūsų klausos aparatą be pavėlavimo, todėl vaizdas ir garsas televizoriaus ar namų kino ekrane sutaps.

Ši technologija, kaip ir žmogaus ausis, pajaučia, kada reikia pastiprinti ar sumažinti garsą. Tylūs garsai, tokie kaip lapų šnarėjimas ar šnabždesys, automatiškai pastiprinami, o stiprūs garsai sumažinami. Todėl Jūs vėl girdėsite garsus, kurių jau negirdėjote ilgą laiką, o Jus supantis pasaulis vėl bus kupinas subtilių, turtingų, pilnavertiškai girdimų garsų. Natūraliai skambantis Jūsų paties balsas suteiks džiaugsmą ir gerą savijautą.

Šiame klausos aparate įdiegtas unikalus testas, kuris padeda išmatuoti akustines ausies landos savybes. Remiantis šia informacija, klausos aparatai „AURIGA“ programuojami pagal individualius anatominius žmogaus ausies ypatumus, o tai padeda geriau tenkinti kylančius klausymosi poreikius ir rasti geriausią akustinį sprendimą.

Plačiau:http://www.hansaton.de/en/products/hearing-systems/auriga/

Klausos aparatai "VENETO"

Tai technologija, apdorojanti garsus 12-oje kanalų. Greitą ir tikslų informacijos perdavimą įtakoja prisitaikanti multimikrofonų technologija, aktyvi automatinio švilpimo nuslopinimo funkcija, "i-com" funkcija, o taip pat "HIFI" garsas, leidžiantis perduoti garsą iki 12000 Hz.

Tai puikus sprendimas ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Plačiau: http://www.hansaton.de/en/products/hearing-systems/veneto/

Klausos aparatai "LUMEO"

Tai puikus santykis tarp kokybės ir kainos.

"LUMEO" - naujas komforto klasės klausos aparatas. Jame įdiegtos pažangiausios šiandienos technologijos, vartotojui suteikiančios absoliutų girdėjimo komfortą įvairiose gyvenimo situacijose. Šios klasės paratai gali būti taikomi nuo nežymaus  iki labai žymaus neprigirdėjimo. Pavyzdžiui, jei pacientas naudojo aparatą X-Mini su išoriniu keičiamu imtuvu ir jam pablogėjo klausa, pakanka pakeisti naują imtuvą į stipresnį, o klausos aparatas ir jo teikiamos savybės lieka tos pačios.

Įdiegta naujos kartos grįžtamojo ryšio slopinimo sistema, kuri garantuoja girdėjimą be švilpimo.  Stiprios garso bangos apdorojimo sistema, dirbanti greitai ir patikimai, sušvelnina ypač stiprius garsus, pašalindama aidą dėl atsimušančių garsų aplinkoje. Klausos aparate įdiegta duomenų kaupimo sistema, suteikianti galimybę analizuoti vartotojo poreikius, užtikrinant maksimalų klausos aparato galimybių pritaikomumą vartotojui.

„eMote2“ - tai valdymo pultelis, kuriuo, nesivaržydami aplinkinių, galėsite pasireguliuoti klausos aparatus, pavyzdžiui, pasigarsinti, pasitylinti arba persijungti kitą programą.

Jei naudojatės dviem aparatais, tai aparatuose esanti I-com funkcija užtikrins nepriekaištingą abiejų klausos aparatų sinchronišką veikimą.

Plačiau:  http://www.hansaton.de/en/products/hearing-systems/lumeo/

Klausos aparatai "RELAXX"

„RELAXX“ klausos aparatų atsiradimas daugumai žmonių padėjo  išspręsti problemas, kai reikia suderinti ne tik gerą girdėjimo kokybę, bet ir turėti pagrįstą optimalų kainos ir naudos santykį. Tai nauja klausos aparatų karta, kai klausymo sistemos tampa vis komfortiškesnės, lankstesnės pagal individualius kliento poreikius, klausos sutrikimo laipsnį. Šiuose aparatuose garsai apdorojami nuo 8 iki 12 kanalų. Aparatai turi keturias aplinkos suvokimo programas, parenkamas pagal kliento poreikius. O automatinio duomenų išsaugojimo funkcija įgalina taip sureguliuoti aparatą, kad jis užtikrintų optimalų girdėjimą kiekvieną dieną įvairiose situacijose.

Šie aparatai pasižymi tvirtu korpusu, todėl dažnai rekomenduojami mažiems vaikams, nebijant, kad aparatas nukris ant žemės, sudrėks ir pan.

Klausos aparatai "FRESH"

Šie naujos kartos 4 kanalų aparatai užtikrina gerą girdėjimą ir kalbos supratimą triukšmingose situacijose. „FRESH“ skaitmeninė girdėjimo sistema gali padėti žmonėms, turintiems ir nežymų, ir vidutinį, ir žymų klausos sutrikimą. Automatinė triukšmų slopinimo funkcija bei speciali 2 mikrofonų sistema padeda greitai ir lengvai pritaikyti klausos aparatus.

Klausos aparatai "ACTIVO"

"ACTIVO" aparatai – puikus sprendimas vyresnio amžiaus asmenims. Šios klausos aparatų grupės naudotojams gali būti pritaikytos skirtingos akustinės programos. Naudojantis jomis galima išspręsti problemas, su kuriomis klausos negalę turintys žmonės susiduria skirtingose situacijose. Geras kalbos supratimas, natūralūs garsai – tai savybės, kurių reikia klausos aparatų naudotojams.

Klausos aparatai "Base2"

Šie aparatai gali būti tinkamas sprendimas vyresnio amžiaus žmonėms. Nauja garso pritaikymo ir adaptacijos formulė, taip pat naujas patrauklus klausos aparato dizainas, patogus valdymas - tai savybės, galinčios padėti žmonėms, turintiems ne tik nežymų, bet ir labai žymų klausos sutrikimą.

Daugiau informacijos www.hansaton.com

www.medicusaudiology.lt

Kai žmonės mano, kad jie yra mirę

Kai žmonės mano, kad jie yra mirę

1993-aisiais vyriškis nuskubėjo į ligoninę, nes pavojingai susižeidė save peiliu. Nors tuo metu jis buvo labai nuliūdęs, jis tikrai nenorėjo nusižudyti – jis tik norėjo įrodyti savo artimiesiems, kad nekraujuoja – jis buvo įsitikinęs,...


Vokiečiai sukūrė "superViagrą"

Vokiečiai sukūrė "superViagrą"

Berlyno "Charite" klinikoje vykdomi Vokietijoje sukurto preparato, gydančio vyrų impotenciją, bandymai, praneša "Deutsche Welle". Teigiama, kad šis vien tik iš natūralių medžiagų pagamintas vaistas kai kuriais atvejais veikia...


Teigiama, kad regos netekę asmenys aplinkoje gali orientuotis naudodami echolokaciją

Aklas Jamie`is Asplandas "mato" naudodamas echolokacijos techniką: savo burna sukuria aukšto dažnio garsus, kurie atsispindi nuo objektų ir aidu grįžta atgal. Teigiama, jog jis yra vienas iš kelių vaikų, kuriems išugdomas gebėjimas...


Konfliktų vengėjai

Netgi harmoningiausiose šeimose neapsieinama be konfliktinių situacijų: pamiršta svarbi data, pereikvotas šeimos biudžetas ar neišplautas puodelis gali tapti žiežirba ginčams. Teigiama, kad pinigai, seksas, darbas, vaikai ir namų ruoša –...


Atrastas laimingos santuokos receptas

Laimingą santuoką, anot šveicarų mokslininkų, lemia tinkamas partnerio pasirinkimas, o ne akla meilė. Ypač geros perspektyvos laukia tų porų, kuriose vyras yra mažiausiai penkeriais metais vyresnis už moterį, tačiau ji yra labiau išsilavinusi nei...


Kiaušialąstės ir embrionai bus žymimi brūkšniniu kodu

Nemaža visuomenės dalis kritiškai žvelgia į dirbtinio apvaisinimo metu pasireiškiančias "selekcijos" tendencijas, kai šiomis paslaugomis besinaudojantys ir jas teikiantys asmenys jas paverčia tarsi eiliniu apsipirkimu parduotuvėje....


Saulės šviesos perteklius siejamas su savižudybėmis

Tarptautinė tyrėjų grupė priėjo išvadą, kad per daug saulės šviesos gali skatinti savižudžius žengti lemtingą žingsnį, praneša "The Register". Švedijos Karolinska instituto psichologė Karin Sparring Björkstén kartu su savo...


Naujo tipo virusu per maistą neužsikrečiama

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Paryžiuje Pasaulinė gyvūnų sveikatos organizacija (OIE) svarstė susidariusią situaciją dėl kiaulių gripo. Pasaulyje plintantis virusas sveikatos specialistams kelia didžiausią...


Plintančio nevaisingumo priežastis – vyrų "supersperma"?

Dėl neįprastai sparčiai plintančio nevaisingumo reikėtų kaltinti ne tik aplinkos užterštumą ar patiriamą stresą. Priežastis gali būti kur kas rimtesnė - evoliucinės vyrų ir moterų "ginklavimosi varžybos". Tai, kad maždaug kas dešimta...


Nauji ortopedinės avalynės modeliai

Nauji ortopedinės avalynės modeliai

Lietuvą pasiekė nauji prancūziškos ortopedinės avalynės PodoWell modeliai. Ši avalynė – puikus prieglobstis jautrioms, pavargusioms ir kenčiančioms dėl įvairių negalavimų kojoms. Reguliuojamų apimčių apavas tiks ir didelėms, nestandartinėms...


Per dešimtmetį seksas praras savo pirminę fukciją

Mokslininkai paskelbė, kad per dešimtmetį poros nustos mylėtis siekdamos susilaukti palikuonių ir verčiau pasitikės IVF metodu – dirbtiniu apvaisinimu. Jie teigia, kad trisdešimtmečiai ir vyresni vis dažniau nusivilia natūralia žmogaus...


Delfinų terapiją remia mokslininkai ir medikai

Delfinų terapiją remia mokslininkai ir medikai

Praėjusiais metais Lietuvos jūrų muziejuje pradėtas įgyvendinti delfinų terapijos projektas sulaukė medikų ir mokslininkų paramos. Dar šį mėnesį ketinama pasirašyti trišalę bendros veiklos sutartį tarp muziejaus, Klaipėdos universiteto ir...


Maisto papildai gali slopinti agresyvumą

Maisto papildai gali slopinti agresyvumą

Nyderlanduose atliktas tyrimas parodė, kad kaliniams vartojant omega-3, vitaminų ir mineralų maisto papildų, sumažėja smurtinio ir agresyvaus elgesio atvejų. Dvigubai aklas atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamas tyrimas apėmė daugiau kaip 200...


Pasenusius vaistus – į šiukšlių dėžę arba kanalizacijos vamzdį?

Lietuvoje per metus būdavo surenkama ir išvežama utilizuoti apie 40 t pasenusių, nuodais virstančių vaistų. Tačiau nuo pavasario jie dūla vaistinių ir farmacijos įmonių sandėliuose. "Galima grąžinti į vaistinę nesunaudotus vaistus, pasibaigus...


Su vėžiu kovojama į žmogaus organizmą įterpiant aukso grūdelius

Su vėžiu kovojama į žmogaus organizmą įterpiant aukso grūdelius

Šiaulių ligoninės onkologai sako, kad trys auksiniai trupinukai į ligonio organizmą, tiksliau prie auglio, patalpinami tam, kad geriau būtų matyti , kur "šauti" spinduliais, žudančiais piktybinio naviko ląsteles. Gydymo procese naudojamo...


Kova su vėžiu – peiliais be ašmenų

Kauno klinikose pradėtas taikyti naujas pažangus ir labai efektyvus onkologinių ligonių gydymo metodas – radiochirurgija. Vienas pirmųjų pacientų – vienuolikos metų berniukas. Jie buvo ne mažiau skaudesni už vėl išgirstą tą pačią...


Psichologai: vis daugiau emigrantų galvoja apie savižudybę

Per pastarąsias kelias savaites per Lietuvą nuvilnijo savižudybių banga. Specialistai skambina pavojaus varpais, kad esant ekonominiam nuosmukiui savižudybių skaičius gali dar labiau padidėti, tuo tarpu psichologinės pagalbos prieinamumas...


11 metų tylėjusi moteris vėl gali kalbėti

Amerikietė Brenda Jensen po 11 metų trukusios tylos pagaliau vėl gali kalbėti. Moteriai atlikta gerklų transplantacija, praneša BBC. Po operacijos praėjus 13 dienų, B. Jensen ištarė pirmuosius per 11 metų žodžius: "Labas rytas, norėčiau...


Ar reikia numatyti vaistininkų atsakomybę už galimas gydymo klaidas?

Ar reikia numatyti vaistininkų atsakomybę už galimas gydymo klaidas?

Svarstoma, ar nevertėtų numatyti vaistininkų atsakomybės už galimas gydymo klaidas, kai įsigaliojus naujai vaistų išrašymo tvarkai, gydytojas recepte gali rašyti tik bendrinį veikliosios medžiagos pavadinimą, o konkretų vaistą pacientas pasirenka...


Medikai streikuos, tik dar nežino kada

Sveikatos apsaugos sistemos reforma nepatenkinta Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS) žada rengti streiką, tik dar nesutarė, kada jis vyks. Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) nuomone, nauja sveikatos apsaugos sistemos reforma pradedama ignoruojant šalies...


Medicininis analizatorius I tipo diabetą nustato pagal iškvepiamą orą

ETH Zurich instituto mokslininkai sukūrė naujo tipo diagnostinį įrenginį, kuris I tipo diabeto požymius nustato akimirksniu, neimant jokio kraujo mėginio. Tai padaroma specialiu jutikliu analizuojant žmogaus iškvepiamą orą. Įtaise integruotas...


Amerikiečiai paskelbė kalcio ir vitamino D sveikatinimo teiginių dėl osteoporozės gaires

Jungtinių Amerikos Valstijų maisto ir vaistų administracija (FDA) paskelbė naujas gaires dėl kalcio įtakos osteoporozei sveikatinimo teiginių, kurie dabar apima ir vitaminą D. Jau anksčiau ši agentūra buvo paskelbusi savo išvadą, kad sveikatinimo...


Nėra jokios prasmės apipjaustyti berniukus, teigia chirurgai

Nėra jokios prasmės apipjaustyti berniukus, teigia chirurgai

Nėra jokios rimtos medicininės priežasties, kad reikėtų berniukus apipjaustyti. Taip praėjusį savaitgalį pareiškė Naujosios Zelandijos chirurgai. Anot jų, Naujojoje Zelandijoje vis dar apipjaustoma apie 10 procentų vyriškos lyties naujagimių....


Surasta AIDS viruso silpnoji vieta

Mokslininkams pavyko užfiksuoti, kaip AIDS virusas biologiškai kontaktuoja su imuninėmis ląstelėmis, kurias užpuola, ir pareiškė turintys vilties, kad tai padės sukurti geresnę vakciną prieš šią nepagydomą ligą, praneša "Reuters". Ant...


Botulino toksino injekcijos pradėtos taikyti urologijoje

Botulino toksino injekcijos pradėtos taikyti urologijoje

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (VUL SK) Nefrologijos ir urologijos centre pradėtas taikyti naujas minimaliai invazinis metodas šlapinimosi sutrikimų gydymui. Tam naudojamas botulio toksinas, kuris iki šiol buvo žinomas kaip...


Lietuvoje pirmą kartą persodintas meniskas

Kauno medicinos universiteto klinikose (KMUK) ortopedijos traumatologijos klinikoje atlikta pirmoji Lietuvoje menisko transplantacija jaunam vyrui. Tai paties sudėtingiausio lygio artroskopinė operacija, apimanti ir donorinio audinio paruošimą bei...


Psichologai – už alkoholio reklamos ribojimą

Psichologai – už alkoholio reklamos ribojimą

Lietuvos psichologų sąjunga (LPS) atkreipia visuomenės bei politikų dėmesį, kad alkoholinių gėrimų kainos, prekybos bei reklamos apribojimai yra viena iš veiksmingų priemonių kovojant su nesaikingu alkoholio vartojimu. Pastaruoju metu plačiai...


Klinikinis įrankis padės diagnozuoti raumenų - skeleto funkcijų sutrikimus

Bandomoji klinikinio tyrimo programa - tai įrankis, analizuojantis raumenų struktūrą. Tikimasi, kad tai pagerins diagnostikos tikslumą, reabilitaciją ir palengvins sprendimų priėmimą gydant nugaros bei kaklo raumenų - skeleto funkcijų sutrikimus....


JAV studentas sukūrė kraujavimą akimirksniu sustabdantį gelį

JAV studentas sukūrė kraujavimą akimirksniu sustabdantį gelį

Niujorko universitete mokosi daugybė gabių ir išradingų studentų. Visgi vienam iš jų pavyko sukurti tikrai kažką ypatingo. Bakalauro studentas išrado gelį, kuris be tvarsčių bei kitų kraujavimą stabdančių priemonių praktiškai akimirksniu sustabdo...


Mokslininkai skaito mintis geriau nei jūs pats

Funkciniu magnetiniu rezonansu nustatoma, kuriose smegenų srityse suaktyvėja kraujotaka, o teisingai interpretuojant gaunamą informaciją galima prognozuoti žmogaus elgseną. "Mes bandome suvokti, ar yra paslėpta išmintis, kurią smegenys...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9