Nobel biocare

Jaunieji gydytojai norėtų platesnio juos rezidentūrai priimančių įstaigų spektro

Jaunieji gydytojai norėtų rezidentūrą atlikti ne vien didžiosiose šalies klinikose, kaip dabar, bet ir periferijoje esančiose medicinos įstaigose. Tam, pasak jų, reikėtų bendrų atrankos kriterijų sveikatos priežiūros įstaigoms tapti rezidentūros bazėmis.

Pasak Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) atstovų, šiuo metu beveik absoliuti dauguma Kauno medicinos universiteto rezidentų įdarbinami Kauno medicinos įstaigose, o Vilniaus universiteto medicinos fakulteto ugdytiniai – sostinės. JGA prezidento Jono Korsako teigimu, abu universitetai gydymo įstaigas, į kurias siunčia rezidentus, atrenka pagal savo skirtingus kriterijus.

„Pavyzdžiui, Vilniaus universitetas yra patvirtinęs apie 40 tokių medicinos įstaigų, jos niekur viešai nėra skelbiamos. Dauguma jo rezidentų eina dirbti į didžiąsias sostinės ligonines ir poliklinikas. Panaši situacija ir Kaune. Girdime, kad regioninėse sveikatos priežiūros įstaigose labai trūksta medikų, nemaža dalis jaunųjų gydytojų yra kilę ne iš didžiųjų miestų ir mielai grįžtų praktikuotis ir dirbti į gimtąsias vietas, bet tuo nėra suinteresuoti universitetai. Rezidentai yra pigi darbo jėga, kuri įdarbinama jų klinikose”, – sakė J. Korsakas.

Pasak jo, galimybę išvykti rezidentams dirbti iš didžiųjų ligoninių į apskritis ir rajonus Sveikatos apsaugos ministerija žada užtikrinti jau dveji metai. „Ministerijoje šiuo klausimu yra įkurta darbo grupė, tačiau joje darbas vyksta labai vangiai”, – teigė J. Korsakas.

Anot JGA valdybos pirmininko Lino Senkaus, įtvirtinant kriterijus nebūtina išradinėti dviračio, rezidentui reikia darbo vietos su kompiuteriu, pakankamo kiekio pacientų ir medikų, kad jis galėtų tobulėti.

„Universitetų klinikose turėtų likti rezidentūrai tik tam tikrų siaurų specialybių medikai, pavyzdžiui, krūtinės, veido, žandikaulio chirurgai, neurochirurgai, tačiau didžioji dalis terapeutų, bendrieji, pilvo chirurgai galėtų tobulėti ir kitur”, – sakė L. Senkus.



TAIP PAT SKAITYKITE