Nobel biocare

Jaunieji gydytojai aptarė rezidentūros problemas

Šių metų lapkričio 6 d. Jaunųjų gydytojų asociacija Lietuvos jaunuosius gydytojus, medicinos specialybės studentus ir rezidentus pakvietė į konferenciją „Rezidentūra – ką galime rinktis šiandien?”. Konferencijoje pristatytos ir aptartos finansinės ir teisinės galimybės gydytojams rezidentams, doktorantams ir visiems jauniesiems gydytojams vykti dirbti ir kelti kvalifikaciją į Lietuvos ir Europos sąjungos sveikatos priežiūros įstaigas. Jauniesiems gydytojams darbo pasiūlymus Lietuvoje teikė šalies ligoninių vadovai, medikų dirbti užsienio šalyse ieškančios kompanijos kvietė susipažinti su darbo pasiūlymais, o stažuočių užsienyje galimybes bei finansavimo šaltinius pristatė Lietuvos mokslo tarybos, Švietimo mainų paramos fondo, Studijų užsienyje informacijos centro, Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo, VU karjeros centro specialistai.

Vos prieš nepilnus metus įkurta jaunųjų gydytojų asociacija (JGA), suprasdama sunkmečio finansinę situaciją ir nuolat mažinamų atlyginimų padarinius jauniems gydytojams bei jų šeimoms, kvietė neprarasti entuziazmo ir ieškoti galimybių, kaip sunkmečio sąlygomis jaunam specialistui gydytojui neprarasti savo esamų pajamų bei kvalifikacijos. Apie 200 gydytojų, rezidentų studentų š.m. lapkričio 6 dieną rinkosi į Reval Hotel Lietuva konferencijų centrą, kur 4 valandų konferencijoje buvo aptarti pasiūlymai bei galimybės dirbti ir stažuotis Lietuvos ir užsienio gydymo įstaigose.

Pasak jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) prezidento Jono Korsako, sunkmečio situacija verčia ieškoti  galimybių gydytojų rezidentų mobilumui skatinti Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. „Turėsite galimybę pabendrauti su ligoninių – rezidentūros bazių atstovais, sužinoti apie siūlomas darbo sąlygas rezidentūroje ir ją pabaigus, išgirsite apie rezidentūros bei doktorantūros galimybes užsienyje, stažuočių ir mainų programas – prašymų teikimo tvarką ir konkursų, finansinės paramos teikimo sąlygas”- kviesdamas kolegas į konferenciją sakė gyd. Jonas Korsakas. Pasak jo, gydytojams kelti kvalifikaciją ir būti mobiliems siektina visuomet, o valstybės mažinamos dotacijos paskatina gražias iniciatyvas, kurios, tikėtina, sumažins gydytojo rengimo kaštus iš šalies biudžeto.

Konferencijoje „Rezidentūra – ką galime rinktis šiandien” dalyvavęs VU Medicinos fakulteto prodekanas doc.dr. A. Utkus informavo apie Lietuvos rezidentūros bazių pasirinkimo tvarką Vilniaus Universiteto Medicinos fakultete studijuojantiems gydytojams rezidentams, pristatė dabartinę situaciją Vilniaus Universitetto rezidentūroje. VU karjeros centro specialistė D. Samavičiūtė informavo apie ERASMUS studijų ir praktikos tvarką. I. Motužytė iš Švietimo mainų paramos fondo pristatė valstybinių stipendijų galimybes studijoms ir mokslinėms stažuotėms pagal tarptautines sutartis. Lietuvos mokslo tarybos specialistė dr. J. Sabataitytė parodė jaunųjų mokslininkų ir doktorantų paramos programas. Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo specialistė Milda Naujokaitė pristatė paramos doktorantams galimybes, papasakojo apie valstybės remiamas paskolas studentams bei Europos mokslo fondo galimybes.

Konferencijos metu vyko rezidentūros bazių prisistatymas – paroda. Gydymo įstaigos pristatė save jauniesiems gydytojams, buvo apsikeista kontaktiniais duomenimis ir aptartos darbo prespektyvos ir pateikti pasiūlymai. Tiek gydytojai, tiek įstaigų atstovai užmezgė abipusiai naudingas pažintis, kurios, tikėsimės, jau artimoje ateityje išaugs į konkrečius darbo pasiūlymus.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE