Gudručio vaistinė

Homoseksualų smegenys šiek tiek kitokios, atskleidė tyrimai

Žmonių lytinės orientacijos ypatumus tiriantys mokslininkai nustatė, kad homoseksualų smegenys pasižymi kitomis struktūrinėmis ir funkcinėmis savybėmis, nei „normalių” žmonių, skelbia britų dienraštis „Times”.

Paaiškėjo, kad lesbiečių smegenyse pilkosios medžiagos dalis yra mažesnė, nei heteroseksualių moterų, tai yra, jų smegenų struktūra yra labiau „vyriška”.

Tuo tarpu homoseksualių vyrų smegenys struktūriškai yra panašios į heteroseksualių moterų smegenis. Be to, jos lygiai taip pat stipriai, kaip ir heteroseksualių moterų smegenys, reaguoja į vyrų prakaite esančius lytinius hormonus.

Mokslininkams buvo žinoma, kad didesnės vyrų smegenys ir didesnė pilkosios medžiagos (kurios ląstelės perduoda jutimo organų signalus) dalis moterų smegenyse iš dalies susiformuoja nėštumo metu veikiant lytiniams hormonams. Šie hormonai taip pat dalyvauja „nustatant” lytinę orientaciją.

Pasak dienraščio, specialistai seniai įtarė, kad dėl to homoseksualių asmenų smegenyse turėtų būti pastebimi tam tikri skirtumai. Tačiau smegenų tyrimams skirta medicininė įranga tik visai neseniai tapo pakankamai tiksli, kad galėtų juos užfiksuoti.

Londono universitetinio koledžo mokslininkai, magnetinio rezonanso būdu atlikę 80 žmonių, tarp kurių buvo 16 gėjų ir 15 lesbiečių, tyrimą, nustatė, kad lesbiečių smegenyse pilkosios medžiagos santykinė apimtis ir pasiskirstymas buvo labiau „vyriškas”, nei heteroseksualių moterų.

„Homoseksualių moterų pilkoji medžiaga priekinėje smegenų dalyje struktūriškai atitinka vyrų pavyzdžius”, – teigiama tyrimo ataskaitos, kurią paskelbė organizacija „Public Library of Science”, išvadose.

Kitame tyrime, kuris buvo atliktas Švedijos Karolinska institute, 12 heteroseksualių vyrų, 12 homoseksualių vyrų ir 12 heteroseksualių moterų buvo prašoma įkvėpti vyrų prakaite esančius hormonus. Tuo pat metu buvo fiksuojama tiriamųjų smegenų reakcija.

Paaiškėjo, kad priekinėje hipotalamo dalis, kuri susijusi su lytiniu elgesiu, aktyviau reagavo heteroseksualių moterų ir homoseksualių vyrų atveju. Heteroseksualūs vyrai reagavo silpnai. Tuo remdamiesi tyrėjai daro prielaidą, kad gėjų smegenys funkciniu požiūriu panašios į moterų smegenis.

Minėto tyrimo metu buvo fiksuojama ir 12 lesbiečių reakcija į vyriškus ir moteriškus hormonus. Paaiškėjo, kad tiriamosios kur kas aktyviau reagavo į moteriškus hormonus. Šio tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences”.

Technologijos.lt

TAIP PAT SKAITYKITE