Birželio 25d. Šeštadienis

Gyventojai su nekantrumu laukia žadamo vaistų atpigimo

Peržiūrų skaičius: 20432
Gyventojai su nekantrumu laukia žadamo vaistų atpigimo

Jau pavasarį į vaistines atėję gyventojai turėtų išvysti naujas, kaip tikina Sveikatos apsaugos ministerija, mažesnes kainas, o perkantieji kompensuojamuosius vaistus monitorių ekranuose galės pasitikrinti, kokią dalį sumos jiems kompensuoja valstybė.

Informacijoje taip pat turės būti nurodyta, kiek reikia mokėti patiems ir koks jiems reikalingas vaistas vaistinėje yra pigiausias.

Reguliuoti nekompensuojamųjų vaistų kainas užsimojusi ministerija parengė projektą, kuriame numatyta, kokį maksimalų antkainį galės taikyti didmenininkai vaistų tiekėjai ir vaistinės.

Pagal jį, vaistinės galėtų taikyti nuo 15 iki 30 procentų antkainius, o joms vaistus tiekiantys didmenininkai – nuo 5 iki 18 procentų.

Didmenininkų ir mažmenininkų prekybiniai antkainiai suskirstyti į 8 pozicijas pagal kainas. Esmė ta, kad kuo vaistas pigesnis, tuo didesnės antkainis.

Pavyzdžiui, jeigu vaistas kainuoja iki 8,19 Lt, vaistinė jam gali taikyti maksimalų 30 procentų antkainį, jeigu vaisto kaina nuo 8,20 iki 10 Lt – 25 procentus, jei nuo 10 iki 15,28 Lt – 23 Lt, nuo 15,29 iki 27,28 Lt – 19 procentų, nuo 27,29 iki 75 Lt – 17 procentų, nuo 75 iki 500 Lt – 15 procentų. Brangesniems kaip 500 litų vaistams vaistininkai galės taikyti fiksuotą maksimalų 60 litų antkainį.

Atitinkamai pagal kainas sugrupuoti ir maksimalūs antkainiai didmenininkams. Iki šiol jie vaistams galėjo taikyti tokius antkainius, kokius norėjo. SAM teigimu, jų antkainiai buvo didesni, nei siūlomi projekte. Taigi dabar vaistinės, iš didmenininkų gavusius  vaistus mažesne kaina, galės juos pigiau parduoti.

Vaistininkai niekada nebuvo godūs

Daugelis panevėžiečių vaistininkų tikina, kad siūlomi vaistų antkainiai jų negąsdina, nes esą ir dabar jie taikydavo ne ką didesnius.

Dviejų vaistinių Panevėžyje savininkė Loreta Ilekienė "Sekundei" sakė, kad skirtumas tik tas, jog dabar antkainiai suskirstyti į daugiau pozicijų pagal vaistų kainas.

"Iš esmės mums tai nieko nekeičia", – tikino farmacininkė. Ji prognozuoja, kad pacientams vaistai atpigs. Pasak jos, jau dabar vaistų kainas mažina ir gamintojai, ir didmenininkai.

L.Ilekienės teigimu, protinga būtų uždrausti dabar itin populiarius vaistų išpardavimus. Pasak jos, tai gyventojus skatina be reikalo vartoti medikamentus.

"Užsienio šalyse užėję į vaistinę niekur nepamatysite reklamos apie išpardavimą. Vaistinė – ne batų ar drabužių parduotuvė, tad ir tokių reklamų neturėtų būti",–  teigė ji.

Vaistininkas Teofilis Barauskis taip pat patikino, kad vaistinės nuo klientų niekada nelupo devynių kailių – taikydavo nedidelius antkainius.

"Vaistinės visuomet stengėsi parduoti vaistus pigiau", – teigė didžiuosius vaistinių tinklus (Euro, "Camelia" ir kt.) vienijančios Nepriklausomos farmacijos įmonių asociacijos vadovė Elena Kvedarienė. Jai pritarė Nacionalinės vaistų prekybos asociacijos vadovė Jūratė Kulberkienė.

"Sveikatos apsaugos ministerija siūlo maždaug tokius antkainius, kurie buvo nustatyti iki 2002 metų. Iki šiol vaistinės turėjo galimybę taikyti vaistams antkainius, priklausomai nuo savo finansinių galimybių, o iš didmenininkų gautas nuolaidas atiduoti pacientams. Vaistinėms išgyventi bus sunkiau, nes visos su jų veikla susijusios išlaidos nuo 2002 metų yra gerokai išaugusios", – "Sekundei" sakė farmacininkė.

Kainos priklausys ir nuo gamintojų

J.Kulberkienė ir E.Kvedarienė mano, kad ligoniams nevertėtų puoselėti pernelyg didelių lūkesčių dėl vaistų kainų mažėjimo. Jų teigimu, daug kas priklausys nuo vaistų gamintojų.

Nacionalinės vaistų prekybos asociacijos direktorės teigimu, galutinę kainą lems gamintojo pasiryžimas nebranginti vaistų Lietuvai. Esą būtent nuo jų sprendimo priklausys, ar vaistai kainuos pigiau nei dabar.

J.Kulberkienė neatmeta galimybės, kad tam tikri vaistai kainuos brangiau. Ji primena, kad, be kita ko, PVM vaistams yra išaugęs nuo 5 iki 21 procento.

Kita vertus, farmacininkė mato rezervų kainai mažinti.

Stambiesiems vaistinių tinklams atstovaujanti E.Kvedarienė teigė, kad
nemažai medikamentų gamintojų šiemet padidino vaistų kainas. Taigi nėra galimybių, kad jie atpigtų vaistinėse. Be to, esą  kai kurie vaistai gali visai išnykti iš rinkos, jeigu didmeninėms įmonėms ir vaistinėms neapsimokės jais prekiauti dėl reguliuojamų antkainių.

Farmacininkai neabejoja, kad valdžia turėtų stengtis uždėti apynasrį vaistų gamintojams, nes vaistininkai jį jau seniai nešioja.

Vaistinės privalės įsigyti monitorius

Kad ligoniai, kurie perka kompensuojamuosius vaistus, mažiau išleistų pinigų jų priemokoms, vaistinės raginamos jiems siūlyti įsigyti ne firminius brangesnius, o pigesnius patentinius vaistus.
Nuo balandžio mėnesio visose vaistinėse privalės būti įrengti monitoriai.

Jo ekrane turės būti pateikta gerai įskaitoma informacija apie reikalingo vaisto ir medicinos priemonės mažmeninę kainą, valstybės kompensuojamąją dalį, paciento priemoką.

Monitoriaus ekrano pirmoje eilutėje vaistininkai privalės nurodyti pavadinimą to kompensuojamojo vaisto, už kurį pacientas turėtų primokėti mažiausiai.

Vaistininkai sako, kad jie ir iki šiol turėjo didelį tiek kompensuojamųjų, tiek nekompensuojamųjų pigesnių vaistų asortimentą ir konsultuodavo pirkėjus dėl kainos.

"Šiuo atžvilgiu pučiamas muilo burbulas", – tikino T.Barauskis ir L.Ilekienė.

Dauguma žmonių - optimistai

Dauguma žmonių iš prigimties yra optimistai, konstatavo mokslininkai iš Kanzaso valstijos universiteto (JAV). Mokslininkų išvada pagrįsta apklausos, kurioje dalyvavo daugiau nei 140 šalių, duomenimis. Paaiškėjo, kad 95 proc. apklausos dalyvių...


Chirurgijos naujovė – klubo sąnario artroskopijos

Lietuvos chirurgai rengiasi įdiegti naują klubo sąnario operacinį metodą, labai sudėtingą jiems, bet daug palankesnį ligoniams. Metodu, kai optiniais prietaisais, įvestais į sąnarį per minimalius pjūvius, sąnarys ir apžiūrimas, ir operuojamas, jau...


Menstruacijų mitas

Menstruacijų mitas

Moterys turi papildomą organą - gimdą, kurios pagalba kas mėnesį šalinami šlakai iš kūno, ir tai vadinama menstruacijomis. Stebėtina, kad šiuolaikiniam žmogui išskyros iš nosies ar atsikosėjimai, atsikrenkštimai yra beveik kasdieninė norma....


Naujos operacijos moterims

Kauno medicinos universiteto Akušerijos ir ginekologijos klinikoje atliktos pirmosios Lietuvoje PROLIFT + M operacijos dviem moterims. Viena pacientė – 56 metų amžiaus, kita 60-ies gimdžiusios po 2 kartus, skundėsi sveikatos problemomis,...


Cezario pjūvio operacija - madinga?

Pastaruoju metu Europoje, o taip pat ir Lietuvoje, išryškėja Cezario operacijų skaičiaus didėjimo tendencija. Priežastys įvairios. Be dažniau pasitaikančio gimdyvių noro ir savotiškos „mados" negimdyti natūraliai, daugėja ir objektyvių...


Embriono kamieninių ląstelių studijoms – žalia šviesa

Embriono kamieninių ląstelių studijoms – žalia šviesa

JAV Federalinė reguliavimo tarnyba mokslininkams leido išsiaiškinti, ar ląsteles yra saugu naudoti gydant stuburo traumas. CNN cituotas "Geron korporacijos" vadovas daktaras Thomas Okarma teigė, kad pirmuosius žmogaus embriono kamieninių...


Dėl gripo Serbijoje atidedama šauktinių tarnybos pradžia

Dėl naujojo gripo epidemijos Serbijos kariuomenė mėnesiui atidėjo šauktinių tarnybos pradžią, informuoja naujienų agentūra AFP. Naujasis gripas Serbijoje jau nusinešė 17 gyvybių. Pagal naujus Serbijos gynybos ministerijos planus, šauktinių tarnyba...


Mokslininkai: moterų smegenys paauga po gimdymo

Visuomenėje gajus mitas, kad moters smegenys nėštumo metu pavirsta į minkštą masę yra klaidingas. Mokslininkai teigia, kad moterų smegenys tuomet išauga. Kaip praneša telegraph.co.uk, neštumo ir pogimdyviniu laikotarpiu moterų smegenų pilkųjų...


Telefonų kameros netrukus matuos mūsų pulsą

Telefonų kameros netrukus matuos mūsų pulsą

Plika akimi tai sudėtinga pastebėti, bet mūsų veido odos atspalvis keičiasi su kiekvienu širdies dūžiu. Kraujas, keliaujantis arterijomis ir kraujagyslėmis, su kiekvienu pulsu šiek tiek parausvina mūsų skruostus. „Fujitsu“ inžinieriai...


Mokslininkai pabrėžia veikliųjų maisto medžiagų sąveiką

Harvardo medicinos mokyklos Bostone mokslininkai pabrėžia, kad tam tikras veikliąsias maisto medžiagas reikia vartoti kartu, kad jų poveikis būtų didesnis. "Harvard Health Letter" biuletenyje jie pateikė geriausiai kartu veikiančių...


Žemesnis IQ siejamas su savižudybės rizika

Švedijoje atliktas didelės apimties tyrimas liudija, kad jaunuoliai, kurių intelekto koeficientas (IQ) vidutiniškai yra žemesnis, nei jų bendraamžių, susiduria su didesne savižudybės vyresniame amžiuje rizika. Tokią išvadą mokslininkai priėjo...


A.Čaplikas gali atsistatydinti nelaukdamas STT tyrimo pabaigos

Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrėjai apklausė sveikatos apsaugos ministrą Algį Čapliką ir jį delegavusios partijos pirmininką Gintautą Babravičių. A.Čaplikas gali atsistatydinti nelaukdamas tyrimo pabaigos – jis žada pasikalbėti su premjeru...


Atliktas subjektyvaus laiko sulėtėjimo eksperimentas

Atliktas subjektyvaus laiko sulėtėjimo eksperimentas

Pamenate veiksmo filmuose labai paplitusias scenas, kuomet didelio streso metu herojams aplink vykstantys įvykiai tarsi sulėtėja - puikus to pavyzdys galėtų būti filmas "Matrica" (The Matrix), kuomet pagrindinis veikėjas Neo išsisukdamas...


Krūties vėžys užklumpa ir vyrus

Krūties vėžys užklumpa ir vyrus

Ar žinojote, kad vyrai taip pat gali susirgti krūties vėžiu? Taip, gali. Nežinodami apie tai vyrai neatlieka profilaktinių patikrinimų, kurių metu būtų galima anksti diagnozuoti ligą. Todėl vyrams diagnozuotas krūties vėžys būna sunkesnės stadijos...


Medikai: vakcinai skirti pinigai buvo išmesti į balą

Poliklinikų, ligoninių, Užkrečiamųjų ligų centro sandėliuose šiandien nepanaudotos vakcinos nuo kiaulių gripo dar guli 22 tūkst. dozių. Iš viso buvo nupirkta 27 tūkst. dozių, joms įsigyti prireikė milijono litų, praneša LTV naujienų tarnyba....


Skiepų reikšmė užkrečiamųjų ligų profilaktikoje

Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad nuo daugelio užkrečiamųjų ligų galima apsisaugoti laiku pasiskiepijus. Skiepijimas yra toks efektyvus, kad baigiame pamiršti, kuo pasireiškia tos ligos, nuo kurių vaikus apsaugo skiepai....


Suomija: pirmasis mirties nuo kiaulių gripo atvejis

Suomijos sveikatos apsaugos pareigūnai pirmadienį patvirtino pirmąjį šalyje mirties nuo kiaulių gripo atvejį ir sakė, kad šeštadienį šalies vakaruose nuo viruso A(H1N1) mirė 25 metų moteris. "Spalio 16 dieną jai buvo diagnozuota kvėpavimo...


Akušerė ginekologė Rasa Vancevičiūtė: "Gimdymo skyrius – tai moterų šalis"

Akušerė ginekologė Rasa Vancevičiūtė: "Gimdymo skyrius – tai moterų šalis"

Gimimo, gimdymo stebuklas ir gydytoja, jos atsakomybė. Ką ji jaučia? Galbūt netgi kaip ji gimdo kartu? Gydytojos akušerės-ginekologės Rasos Vancevičiūtės apmąstymai. Dažniausiai neprisimename, kaip ateiname į šį pasaulį. Pasibeldžiame į žemės...


Moterys skyrybas išgyvena lengviau

Santuoka - jaudinantis aktas, o kai kuriems net naudingas ir laimingas. Tačiau ir skyrybos, kurias daugelis laiko didele tragedija, kai kuriems individams tampa ne mažiau šviesiu gyvenimo įvykiu. Naujausias britų tyrimas patvirtina, kad iširus...


Holistinė medicina: reikia šalinti ne pasekmes, o priežastis

Vaistai vieną ligą ar organą gydo, kitam kenkia. Daugybę ligų provokuoja stresas. Ką ir kaip gydyti, jei širdis streikuoja nuo įtampos: nervus ar širdį? Apie tai ir modernėjančią natūraliąją mediciną – pokalbis su "Biofirst"...


Svetur dirbantis medikas kritikuoja vykdomą Lietuvos sveikatos reformą

Lietuvoje vykdoma administratorių, o ne sveikatos specialistų reforma - taip apie Lietuvos sveikatos reformą atsiliepia šiuo metu Jungtinėje Karalystėje dirbantis kardiologas konsultantas Audrius Šimaitis. "Lietuvos medicininis žemėlapis...


Tyrimas: optimizmas yra paveldimas

Kai kuriems žmonėms stiklinė vandens visuomet atrodo puspilnė, o kitiems ji – pustuštė, nors vandens ten yra lygiai tiek pat. Klausimas, kodėl daliai pasaulio gyventojų visuomet viskas atrodo labai gerai, gali būti atsakytas, rašo įtakingas...


Mažytis robotas galės gydyti ir operuoti akis iš vidaus

1966-ųjų mokslinės fantastikos filme "Fantastinė kelionė" ("Fantastic Voyage") iki mikroskopinio lygio sumažintas povandeninis laivas buvo įšvirkštas į žmogaus kraujotakos sistemą. Praėjus 45 metams, šveicarų mokslininkų...


Analogo neturinti hibridinė operacinė

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (VUL SK) duris atvėrė analogo Rytų Europoje neturinti hibridinė operacinė, kurioje penktadienį atlikta novatoriška procedūra - aortos vožtuvų protezų implantavimas per kateterį. Tokiose...


Pažeista širdis po infarkto išgis pati

Pažeista širdis po infarkto išgis pati

Mokslininkams atradus būdą, kaip paversti jungiamojo audinio ląsteles į raumens ląsteles, širdis galės išsigydyti pati, teigiama Telegraph.co.uk pranešime. Per penkerius metus mokslininkai tikisi įgalinti širdį atsinaujinti pačiai ir taip...


Ar turėtume klonuoti neandertaliečius?

Ar turėtume klonuoti neandertaliečius?

Apie neandertaliečių genomą mes turime daug informacijos - tiek daug, jog atsirado manančių, kad mūsų protėvius reikėtų pabandyti klonuoti. Technologinė pažanga, panašu, jau netrukus leisti tai padaryti. Lieka vienintelis klausimas - kaip...


Elektroninis psichoterapeutas

Elektroninis psichoterapeutas

Žmonės seniai svajoja sukurti dirbtinį intelektą, identišką žmogiškajam, tačiau ši svajonė niekada netaps realybe. Žinoma, galima sėkmingai modeliuoti žmogaus reakcijas į tai, kas susiję su ritualais, papročiais, etiketu, tačiau esama ir...


Su vitaminu D būtinas kalcis, kad apsaugotų nuo kaulų lūžių

Jie išnagrinėjo duomenis apie 68517 žmonių, kurių amžiaus vidurkis buvo 70 metų ir kurie buvo dalyvavę septyniuose tyrimuose, kuriuose buvo stebimas vitamino D arba vitamino D ir kalcio gebėjimas sumažinti lūžius.Analizė parodė, kad vitaminas D...


Medikai mitinge prašys Prezidentės užtarimo dėl darbo valandų ir atostogų trukmės

Penktadienį prie Prezidentūros Lietuvos medikų profesinė sąjunga organizuoja mitingą, kuriame prašys šalies vadovės Dalios Grybauskaitės skubos tvarka kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl gydytojų darbo laiko ir atostogų trukmės. Medikų profesinė...


Naujame žurnalo "Psichologija ir aš" numeryje perspėjimas darboholikams

Jau pasirodė rugsėjo žurnalo Psichologija ir aš rugsėjo mėnesio" numeris. Redakcija, regis, bando pralenkti laiką. Kita vertus, labai puiku, kad žurnalo numeris pasirodo dar prieš rugsėjo pradžią, kai žmonės, baigiantis vasarai,...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9