Gruodžio 7d. Antradienis

Gyventojai su nekantrumu laukia žadamo vaistų atpigimo

Peržiūrų skaičius: 20432
Gyventojai su nekantrumu laukia žadamo vaistų atpigimo

Jau pavasarį į vaistines atėję gyventojai turėtų išvysti naujas, kaip tikina Sveikatos apsaugos ministerija, mažesnes kainas, o perkantieji kompensuojamuosius vaistus monitorių ekranuose galės pasitikrinti, kokią dalį sumos jiems kompensuoja valstybė.

Informacijoje taip pat turės būti nurodyta, kiek reikia mokėti patiems ir koks jiems reikalingas vaistas vaistinėje yra pigiausias.

Reguliuoti nekompensuojamųjų vaistų kainas užsimojusi ministerija parengė projektą, kuriame numatyta, kokį maksimalų antkainį galės taikyti didmenininkai vaistų tiekėjai ir vaistinės.

Pagal jį, vaistinės galėtų taikyti nuo 15 iki 30 procentų antkainius, o joms vaistus tiekiantys didmenininkai – nuo 5 iki 18 procentų.

Didmenininkų ir mažmenininkų prekybiniai antkainiai suskirstyti į 8 pozicijas pagal kainas. Esmė ta, kad kuo vaistas pigesnis, tuo didesnės antkainis.

Pavyzdžiui, jeigu vaistas kainuoja iki 8,19 Lt, vaistinė jam gali taikyti maksimalų 30 procentų antkainį, jeigu vaisto kaina nuo 8,20 iki 10 Lt – 25 procentus, jei nuo 10 iki 15,28 Lt – 23 Lt, nuo 15,29 iki 27,28 Lt – 19 procentų, nuo 27,29 iki 75 Lt – 17 procentų, nuo 75 iki 500 Lt – 15 procentų. Brangesniems kaip 500 litų vaistams vaistininkai galės taikyti fiksuotą maksimalų 60 litų antkainį.

Atitinkamai pagal kainas sugrupuoti ir maksimalūs antkainiai didmenininkams. Iki šiol jie vaistams galėjo taikyti tokius antkainius, kokius norėjo. SAM teigimu, jų antkainiai buvo didesni, nei siūlomi projekte. Taigi dabar vaistinės, iš didmenininkų gavusius  vaistus mažesne kaina, galės juos pigiau parduoti.

Vaistininkai niekada nebuvo godūs

Daugelis panevėžiečių vaistininkų tikina, kad siūlomi vaistų antkainiai jų negąsdina, nes esą ir dabar jie taikydavo ne ką didesnius.

Dviejų vaistinių Panevėžyje savininkė Loreta Ilekienė "Sekundei" sakė, kad skirtumas tik tas, jog dabar antkainiai suskirstyti į daugiau pozicijų pagal vaistų kainas.

"Iš esmės mums tai nieko nekeičia", – tikino farmacininkė. Ji prognozuoja, kad pacientams vaistai atpigs. Pasak jos, jau dabar vaistų kainas mažina ir gamintojai, ir didmenininkai.

L.Ilekienės teigimu, protinga būtų uždrausti dabar itin populiarius vaistų išpardavimus. Pasak jos, tai gyventojus skatina be reikalo vartoti medikamentus.

"Užsienio šalyse užėję į vaistinę niekur nepamatysite reklamos apie išpardavimą. Vaistinė – ne batų ar drabužių parduotuvė, tad ir tokių reklamų neturėtų būti",–  teigė ji.

Vaistininkas Teofilis Barauskis taip pat patikino, kad vaistinės nuo klientų niekada nelupo devynių kailių – taikydavo nedidelius antkainius.

"Vaistinės visuomet stengėsi parduoti vaistus pigiau", – teigė didžiuosius vaistinių tinklus (Euro, "Camelia" ir kt.) vienijančios Nepriklausomos farmacijos įmonių asociacijos vadovė Elena Kvedarienė. Jai pritarė Nacionalinės vaistų prekybos asociacijos vadovė Jūratė Kulberkienė.

"Sveikatos apsaugos ministerija siūlo maždaug tokius antkainius, kurie buvo nustatyti iki 2002 metų. Iki šiol vaistinės turėjo galimybę taikyti vaistams antkainius, priklausomai nuo savo finansinių galimybių, o iš didmenininkų gautas nuolaidas atiduoti pacientams. Vaistinėms išgyventi bus sunkiau, nes visos su jų veikla susijusios išlaidos nuo 2002 metų yra gerokai išaugusios", – "Sekundei" sakė farmacininkė.

Kainos priklausys ir nuo gamintojų

J.Kulberkienė ir E.Kvedarienė mano, kad ligoniams nevertėtų puoselėti pernelyg didelių lūkesčių dėl vaistų kainų mažėjimo. Jų teigimu, daug kas priklausys nuo vaistų gamintojų.

Nacionalinės vaistų prekybos asociacijos direktorės teigimu, galutinę kainą lems gamintojo pasiryžimas nebranginti vaistų Lietuvai. Esą būtent nuo jų sprendimo priklausys, ar vaistai kainuos pigiau nei dabar.

J.Kulberkienė neatmeta galimybės, kad tam tikri vaistai kainuos brangiau. Ji primena, kad, be kita ko, PVM vaistams yra išaugęs nuo 5 iki 21 procento.

Kita vertus, farmacininkė mato rezervų kainai mažinti.

Stambiesiems vaistinių tinklams atstovaujanti E.Kvedarienė teigė, kad
nemažai medikamentų gamintojų šiemet padidino vaistų kainas. Taigi nėra galimybių, kad jie atpigtų vaistinėse. Be to, esą  kai kurie vaistai gali visai išnykti iš rinkos, jeigu didmeninėms įmonėms ir vaistinėms neapsimokės jais prekiauti dėl reguliuojamų antkainių.

Farmacininkai neabejoja, kad valdžia turėtų stengtis uždėti apynasrį vaistų gamintojams, nes vaistininkai jį jau seniai nešioja.

Vaistinės privalės įsigyti monitorius

Kad ligoniai, kurie perka kompensuojamuosius vaistus, mažiau išleistų pinigų jų priemokoms, vaistinės raginamos jiems siūlyti įsigyti ne firminius brangesnius, o pigesnius patentinius vaistus.
Nuo balandžio mėnesio visose vaistinėse privalės būti įrengti monitoriai.

Jo ekrane turės būti pateikta gerai įskaitoma informacija apie reikalingo vaisto ir medicinos priemonės mažmeninę kainą, valstybės kompensuojamąją dalį, paciento priemoką.

Monitoriaus ekrano pirmoje eilutėje vaistininkai privalės nurodyti pavadinimą to kompensuojamojo vaisto, už kurį pacientas turėtų primokėti mažiausiai.

Vaistininkai sako, kad jie ir iki šiol turėjo didelį tiek kompensuojamųjų, tiek nekompensuojamųjų pigesnių vaistų asortimentą ir konsultuodavo pirkėjus dėl kainos.

"Šiuo atžvilgiu pučiamas muilo burbulas", – tikino T.Barauskis ir L.Ilekienė.


Pietvakarių Sibiro miesto koldūnuose rasta juodligės sukėlėjų

Pietvakarių Sibiro miesto koldūnuose rasta juodligės sukėlėjų

Pietvakarių Sibiro miesto Omsko bendrovės "Darina", kuri gavo mėsos iš ūkio, kur keli žmonės užsikrėtė juodlige, koldūnų mėginyje rasta šios ligos sukėlėjų, pranešė federalinė vartotojų teisių gynimo ir gerovės priežiūros tarnyba...


JAV mokslininkai studijai ieško kleptomanų

JAV mokslininkai studijai ieško kleptomanų

Kalifornijos Stenfordo universiteto mokslininkai ieško kleptomanų, kurie galėtų dalyvauti naujoje studijoje apie ligotą potraukį vogti turinčių asmenų gydymą. Vien tik Jungtinėse Valstijose yra per milijoną kleptomanų, tačiau šių žmonių paieška...


Ministerija prašo atšaukti medikus iš atostogų

Dėl gripo epidemijos Lietuvoje sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas kreipėsi į apskričių, savivaldybių gydytojus bei pavaldžias Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) įstaigas su prašymu atšaukti visus sveikatos priežiūros specialistus...


Kraujo ligas gydančiame skyriuje - pacientų persiskirstymas

Vienintelis Vakarų Lietuvoje Hematologijos skyrius, gyvuojantis nuo pat Jūrininkų ligoninės įsikūrimo, pakeitė pavadinimą - nuo šiol jis vadinasi Onkohematologijos skyriumi. Iš pradžių didžiąją dalį skyriuje gydytų pacientų sudarė sergantieji...


Vakcina nuo naujojo gripo – geriausiu atveju gruodį

Vakcinos prieš naująjį A(H1N1)v tipo gripo virusą galima tikėtis tik gruodžio mėnesį, teigia sveikatos apsaugos specialistai. Pasak gydytojų infektologų, vakcinacija yra efektyvi tuomet, kai ji atliekama porą mėnesių iki gripo protrūkio pradžios....


Sukurta vėžio ląsteles aptinkanti mikroschema

Sukurta vėžio ląsteles aptinkanti mikroschema

Masašūsetso centrinės ligoninės tyrimų padalinys, bendradarbiaudamas su kompanija "MGH Cancer Center" sukūrė ypatingai jautrią mikroschemą, turinčią galimybę izoliuoti, skaičiuoti ir analizuoti kraujyje cirkuliuojančias vėžines ląsteles...


Traumų profilaktika – atsargumas ir mankšta

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai įspėja, jog vyresnio amžiaus žmonės turėtų būti ypač atidūs norėdami išvengti traumų. Kasmet kritimą patiria 30-60 proc. suaugusių žmonių, maždaug pusė jų – daugiau nei vieną...


Bioinžinieriai ėmėsi kepenų

Mokslininkams pirmąkart pavyko išauginti kepenų audinį, kuris - bent jau laboratorijoje - funkcionuoja visai kaip žmogaus organizme. Sekantis žingsnis - išsiaiškinti, ar sukurtosios kepenys toliau dirbs gyvūnų organizme. Tikimasi, kad...


R.Šukys: "Griežtas antkainių taikymas duoda rezultatą – vaistai toliau pinga"

R.Šukys: "Griežtas antkainių taikymas duoda rezultatą – vaistai toliau pinga"

Nuo šių metų pavasario pradėti taikyti apribojimai maksimaliems prekybos antkainiams vaistinėse duoda rezultatų – iki tol kasmet augusios vaistų kainos sustojo ir pradėjo kristi. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Sveikatos apsaugos...


Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka dažniausia mirties priežastimi

"Širdies ir kraujotakos ligos laikomos pagrindine mūsų amžiaus sveikatos problema. Pastebima, kad šiomis ligomis serga vis jaunesni žmonės", – tikino Palangos poilsio namų "Baltija" Reabilitacijos centro...


Penki mitai apie homoseksualumą

Gėjai nuolatos yra kaltinami, kad negali būti geri tėvai, kad jie yra pedofilai, taip pat tuo, kad negali ilgai išlaikyti santykių ir panašiai. Tyrimai parodė, kad šie teiginiai nėra paremti realiais faktais, rašo Livescience.com. Labai dažnai...


Priklausomybė nuo technologijų keičia žmones

Ar socialiniame tinkle "Facebook" į draugų sąrašus įtraukti žmonės jums įdomesni nei tie, su kuriais tenka bendrauti realybėje? Ar pripratę prie didelės spartos interneto, pradedame nemėgti lėtesnio mąstymo vaikų? Ar kartais pagalvojate,...


Aptiktas virusas A/H1N1, atsparus vaistams "Tamiflu"

Nyderlanduose užfiksuotas pirmas atvejis, kuomet žmogus užsikėtė virusu A/H1N1, atspariu preparatui "Tamiflu". Apie tai trečiadienį pranešė naujienų agentūra "France Presse". Pasaulio sveikatos organizacija (PSO0 jau yra...


Testuojamas eksperimentinis baltymų gamybą augliuose "išjungiantis" vaistas

Testuojamas eksperimentinis baltymų gamybą augliuose "išjungiantis" vaistas

Šį balandį pradėtas tyrimas su 19 kepenų vėžiu sergančių pacientų, kurių augliai nereaguoja į taikomą chemoterapiją. Preliminarūs gydymo rezultatai yra daug žadantys jau vos po kelių savaičių nuo vaisto vartojimo pradžios. Jo veikimo principas -...


Hepatito užkratas gydymo įstaigose - netoleruotinas aplaidumas

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija yra šokiruota žiniasklaidoje pasirodžiusia informacija, esą Lietuvos gydymo įstaigose perpilant kraują vis dar pasitaiko užkrėtimo hepatitu per donorų kraują atvejų. Pasak asociacijos...


Klaipėdietė: ligoninės personalas kaltas dėl vyro traumų

"Vyras trimis kalbomis šaukėsi pagalbos, tačiau pagalbos nesulaukė. Dėl lūžusios rankos niekas nepasivargino iškviesti greitosios pagalbos, o pririšo vaitojantį žmogų prie lovos", – sutuoktinio gydymo istoriją pasakojo Ana...


Nerimaujama, kad dėl naujo testo padaugės abortų

Ko laukiamasi – berniuko ar mergaitės, paprastai nustatoma po aštuonioliktos nėštumo savaitės. Tačiau kompanija "IntelliGender" praneša sukūrusi technologiją, galinčią tai nustatyti jau dešimtą nėštumo savaitę. Skelbiama, kad po...


KTU patirtis rengiant medicinos fizikus pripažįstama užsienio šalyse

KTU patirtis rengiant medicinos fizikus pripažįstama užsienio šalyse

Rugsėjo 22–24 dienomis Kauno technologijos universitete (KTU) vyks Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) organizuojamas seminaras "Branduolinių mokslų sąsajos su medicinos fizika: medicinos fizikų rengimas Baltijos...


Kas geriau: sveikos ar gražios krūtys?(

Krūtys, kitaip vadinamos krūtų liaukos, arba dar pieno liaukos, yra porinis organas, esantis kūno viršutinėje dalyje. Šias liaukas turi ir vyrai, ir moterys, tačiau vyrų krūties liaukos neatlieka jokios biologinės funkcijos, o štai moterų gamina...


Siūloma sugriežtinti invalidumo nustatymo tvarką

Siūloma sugriežtinti invalidumo nustatymo tvarką

Tokį siūlymą antradienį socialinės apsaugos ir darbo ministrui Rimantui Jonui Dagiui pateikė susitikime dalyvavę Pensininkų reikalų tarybos nariai. "Galvosime, kaip sugriežtinti neįgalumo nustatymo tvarką, privalome gerinti priežiūros...


Cholesterolio kontrolė sumažina mirtingumą

Cholesterolio kontrolė sumažina mirtingumą

"Apsaugok širdį nuo blogojo cholesterolio!", – tokią du mėnesius truksiančią sveikatos profilaktikos akciją Kauno Šilainių, Panevėžio ir Tauragės poliklinikose pradėjo viešoji įstaiga "Medicina practica". Jos metu...


Ministras: žinios apie naujus kiaulių gripo atvejus neturi sėti panikos

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas teigia, kad žinios apie naujus vadinamojo kiaulių gripo atvejus šalyje neturi sėti panikos. "Tai yra liga - gripas. Jo reikia saugotis, kaip ir kiekvienos ligos. Pasaulio sveikatos organizacija...


Vydūno mokykloje dėl gripo – laikinos "atostogos": pradinukams

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro duomenimis, šiandien į uostamiesčio bendrojo lavinimo mokyklas neatvyko 4120 moksleivių (20,6 proc.). Didžiausias nelankančių mokyklas skaičius užfiksuotas "Gilijos" prad. (33,2 proc.) ,...


Ląstelės reguliuoja savo judėjimo greitį

Ląstelės reguliuoja savo judėjimo greitį

Mokslininkai išaiškino kaip aukštesniųjų organizmų ląstelės reguliuoja savo judėjimo greitį. Tai esminis biologijos atradimas, kuris padės užkirsti kelią vėžinėms ląstelėms plisti po organizmą. Tyrimo rezultatuose aprašomos veikiančios jėgos ir jų...


Retos ligos: žinoti, suprasti, padėti

Balandžio septintąją minėsime Pasaulinę sveikatos dieną. Tai tarsi priminimas kiekvienam susirūpinti ne tik savo sveikata, bet ir atsigręžti į tuos, kurie kasdien kovoja su klastingomis ligomis. Pavasarį paskelbto Eurobarometro tyrimo apie retas...


Vyrai, neleiskite mylimajai tapti jūsų pomėgių verge

Psichologai tvirtina, kad bendri pomėgiai stiprina tarpusavio santykius. Tačiau tik ne tuo atveju, kai moteris apsimetinėja, jog jai patinka vyro pomėgiai ar kai įninka į "pasiskolintus" pomėgius taip, kad užmiršta save. Portalas...


Kodėl pokalbiai apie seksą darbe gadina nuotaiką?

Kalifornijos (JAV) universiteto mokslininkė Jennifer Berdhol atlikusi tyrimą įsitikino, kad pokalbiai apie seksą darbe gadina nuotaiką. Ypač vyrų, - rašo "News of the World". Dėl flirtavimo darbe lieka tik malonūs prisiminimaiTyrėja...


Iššokęs kojos kauliukas: koks gydymas laukia?

Iššokęs kojos kauliukas: koks gydymas laukia?

Ar žinote, kad net apie 30 procentų žmonių pasaulyje turi iššokusį pėdos kauliuką? Šis skaičius ne iš piršto laužtas – tokį rodo atlikti tyrimai. Iššokęs kojos kauliukas, kalbant paprastai, yra didžiojo kojos piršto pakrypimas į išorę....


Nitroglicerinas grįžta į vaistines

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) praneša, kad iš Danijos bendrovės "Nycomed" į Lietuvą, UAB "Tamro", jau pristatyta greitai veikiančių vaistų nuo širdies - nitroglicerino. Kitą savaitę nitroglicerino vaistinį...


Pokalbis su Dainiumi Pūru: Ar mūsų psichikos sveikata pagerės?

Šiandien apie 50 milijonų (11 procentų) Europos Sąjungos gyventojų serga psichikos ligomis. Kas 9 minutės nusižudo vienas europietis. Per metus - 58 000 savižudybių. Lietuvoje situacija daug prastesnė - pagal savižudybių skaičių pirmaujame...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9