Gudručio vaistinė

Garso terapija gali pagerinti sveikatą

„Balsas neperteikia to, ką išgirsta ausis, tačiau ausis neišgirsta tik to, ko nesuvokia protas.” /dr. A. Tomatis/

Garso terapijos istorija

Jau nuo urvinio žmogaus laikų garsas turėjo itin didelę reikšmę jo išlikimui bei gyvavimui. Žmogaus gebėjimas pajusti ir išreikšti garsą buvo reikalingas nuo poreikio bendrauti su kitais patenkinimo iki galimybės įspėti apie artėjantį pavojų.

Garsai yra vieni iš pirminių jausmų, todėl jie taip giliai įsirėžę į žmogaus pasąmonę. Garso ir muzikos kultūra, kaip meno atšaka, labai gerai buvo išplėtota Egipte, Indijoje, Kinijoje, Japonijoje. Kai Egipte buvo statomos piramidės, jau egzistavo 12 000 balsų choras ir 600 instrumentų orkestras. Teigiama, kad daugelis sunkių statybos darbų buvo atlikta tik todėl, kad buvo panaudotas tikslinis garsas.

Senovės kinai, hinduistai, persai, egiptiečiai, graikai, izraeliečiai savo religinėse apeigose, poezijoje ir dramoje kaip papildomą priemonę naudojo muziką. Pitagoras kelerius metus tyrė sąskambius ir įrodė muzikos ryšį su matematika, nes muzikos harmonija griežtai kontroliuojama matematinėmis proporcijomis.

Daugelį dvasios, sielos ir kūno ligų Pitagoras gydė grodamas specialias muzikines kompozicijas.

Statydami bažnyčias, senieji žiniuoniai pademonstravo, kad puikiai išmano principus, pagrįstus vibracijos fenomenu. Misterijos ritualams buvo statomos specialios garso salės, kuriose pašnibždomis ištartas žodis garsiai ir aiškiai buvo girdimas visame pastate. Net medis ir akmenys, iš kurių buvo statomos bažnyčios, buvo taip įsigėrę religinių ceremonijų garso vibracijų, kad trenkus į juos, jie išskirdavo tuos tonus, kurie skambėdavo ritualuose.

Vienas iš labiausiai intriguojančių mokslo pagrįstų faktų yra tas, kad garsas veikia panašiu būdu kaip ir šviesa. Kitais žodžiais tariant, garso ir šviesos poveikis prilyginamas vitaminų ir mineralų poveikiui kūnui. Kiekvienam žmogui, kad jis jaustųsi sveikas ir harmoningas, reikia tam tikro individualaus garsų dažnio balanso. Įrašant ir tikrinant prietaisais žmogaus balsą, pastebima, kad daugelio organizmui trūksta tam tikrų tonų, todėl daugelis žmonių negaluoja.

Garsas kaip gydymo priemonė

Taigi balsas gali gydyti. Maldų, mantrų arba tiesiog dainavimas balsu gali duoti puikių rezultatų.

Neigiamos mintys ir emocijos lemia energijos sąstovių susidarymą biolauke. Daug negatyvo susikaupia eteriniame kūne (pats artimiausias fiziniam kūnui) ir pačiuose energetiniuose centruose. Todėl kai kurie instrumentai tarsi „supurto” energetines šiukšles ir padeda jomis atsikratyti.

Taip pat labai teigiamai veikia muzikos kūrinių klausymas. Visada reikia klausytis tos muzikos, kuri suteikia tikrą džiaugsmą, energiją, išlaisvina dvasią. Žinoma, kiekvienas turi savo muzikinį skonį, tačiau egzistuoja bendri visai žmonijai muzikiniai kūriniai, kurių teigiamas terapinis poveikis įrodytas moksliškai, todėl galima jų klausytis tiek poilsio zonoje, tiek procedūrų metu. Tai F. Šuberto „Ave Marija”, F. Mendelsono „Vasaros nakties sapnas”, L. van Bethoveno „Devintoji simfonija”, V. A. Mocarto „Stebuklinga fleita”, P. Čaikovskio „Gulbių ežeras” ir daugelis kitų kūrinių. Galima rekomenduoti klientui klausytis muzikos atliekant kasdieninius darbus ir taip paprastai gerinti savo gyvenimo kokybę.

Dvasinės muzikos ritmas atpalaiduoja, nors pats žmogus to gali ir nejusti. Ir, atvirkščiai, menkos muzikinės vertės kūriniai gali labai pakenkti žmogaus organizmui.

Atpalaiduojamoji muzika pasąmonės lygmeniu siejasi su atsipalaidavimu, saugumu. Klausantis muzikinių kompozicijų, reikia įkvėpti ir iškvėpti kartu į taktą su muzika. Ji turi visiškai apimti tiek specialistą, tiek klientą, padėti giliau pasinerti į nuostabių garsų ir pojūčių pasaulį.

Garso terapijos teikiama nauda SPA centre

Garso ir muzikos terapija teigia, kad muzikos psichologinis, emocinis ir dvasinis poveikis padeda atgauti psichologinę ir fizinę pusiausvyrą. Todėl SPA centruose, salonuose ypač rekomenduojama klasikinė, instrumentinė, atpalaiduojamoji muzika, kad tik įžengęs žmogus jau atsipalaiduotų ir kasdieninius rūpesčius nustumtų į šalį. Atitinkamai parinkta muzika klientams ne tik padeda atsipalaiduoti, bet ir pasiekti norimą rezultatą. Taip pat garso terapija gali būti naudojama su variniais indais, gamtos garsais, vandens čiurlenimu ir pan.

Garso terapijos teikiama nauda:

* gyvybingumas ir geros savijautos jausmas

* nuovargio ir streso pašalinimas

* gili relaksacija ir atsipalaidavimas nuo rūpesčių

* padidina kūrybiškumą ir mentalinius gebėjimus

* padidina energiją, dėmesį ir susikoncentravimą

* gilus, naudingas miegas ir nemigos pašalinimas

* pagerėja klausa, ypač tiems, kurie turėjo problemų su klausa dėl įvairių problemų ar amžiaus

* išlaisvinimas nuo įtampos (skambėjimo ausyse)

* geresnis balansas ir kraujospūdis

* geresnė koncentracija ir gebėjimas mokytis

* geresnė vaikų elgsena ir bendravimas tarpusavyje

* geresnė balso kokybė ir skambėjimas

* geresni tarpusavio santykiai ir harmonija tarp šeimos narių

* Garso terapija yra paprasta, veiksminga ir nereikalauja pastangų. Be to, ji ne tik suteikia malonių pojūčių procedūros metu, bet ir padeda klientui spręsti kitas problemas.

Garsų galia kasdieniame gyvenime

SPA specialistas gali klientui patarti, kaip kasdien tikslingai naudoti garso terapiją. Pavyzdžiui, žmogaus vardas taip pat turi magiškos jėgos. Norint harmonizuoti psichinę ir emocinę pusiausvyrą, reikia su meile, noru padėti sau išdainuoti savo vardą. Kirčiuoti reikia pirmą vardo balsę ir pajusti, kurioje kūno vietoje labiausiai jaučiamas garsas.

Galima rekomenduoti klientui prieš išdainuojant savo vardą, mintyse suformuoti tikslą, kurį nori pasiekti gyvenime, ir tarsi nukreipti, įkvėpti savo norą į kiekvieną vardo raidę.

Kiekvienam labai svarbu kasdien sekti savo kalbą. Nemaloni kalba ir juokas erzina energiją ir net išpurvina aurą. Ji tamsėja, atrodo apsiblaususi, kartais primena kūną apsivijusį pilkų ir juodų siūlų voratinklį. Balsas atspindi dvasinę žmogaus būseną.

Trumpi ir „skaldyti” pasakymai ir „natos” parodo pyktį ir nervingumą, o ilgos natos naudojamos, kai stengiamės kam nors parodyti savo meilę.

Per daug kalbūs arba uždari žmonės kenčia nuo astralinio (emocijų ir jausmų kūnas) kūno „ligų”. Vangūs, neišraiškingi balsai nurodo išsekimą arba gyvybinės energijos nepakankamumą, aukšti balsai iš esmės parodo intelektualų žmogų, o žemi – fizinių aspektų svarbą. Nelygūs garsai paprastai nurodo vienos iš čakrų – dažniausiai gerklės arba saulės rezginio – išsibalansavimą. Be to, balsas atspindi evoliucinę asmenybės vystymosi stadiją. Minkštumas ir skambumas parodo žmogaus būseną. Žmogaus dvasios stiprybė atsispindi balso stiprume ir išreiškiama ji ne garsumu.

Kitoks požiūris į klientą, muzikos parinkimas procedūros metu, patarimas, kaip galima labiau pasirūpinti savo energija, vidine būsena, dar labiau sutvirtina pasitikėjimą specialistu, parodo jo dėmesį ne tik procedūros metu, bet ir kasdieniame gyvenime, didina kliento lojalumą centrui.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE