Spalio 27d. Antradienis

Dvi Kauno ligoninės supriešino tėvą ir sūnų Kupčinskus

Peržiūrų skaičius: 21092

Dėl dviejų Kauno ligoninių sujungimo priešingose barikadų pusėse atsidūrė miesto meras Andrius Kupčinskas ir jo tėvas - Seimo narys Rytas Kupčinskas.

Ignoruoja tėvo nuomonę?

"Vienokia ar kitokia kurio nors Seimo nario pozicija negali daryti įtakos mūsų sprendimams. Mes esame šeimininkai ir priimame sprendimus", - rėžė A.Kupčinskas, kai paklausėme, kodėl savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje nebuvo paviešintas Seimo nario Ryto Kupčinsko kreipimasis.

Kolegijos nariams adresuotame rašte kauniečių į Seimą išrinktas mero tėvas ragino atidžiai išanalizuoti situaciją aptariant su ligoninių vadovais ir šių įstaigų kolektyvais. R.Kupčinsko nuomone, kadangi gydymo įstaigų klausimas yra jautrus abiejų ligoninių kolektyvams, skubėti nevertėtų.

"Šį klausimą būtų galima spręsti pradėjus dirbti naujam sveikatos apsaugos ministrui", - siūloma Seimo nario rašte miesto politikams. Tačiau į R.Kupčinsko raginimus Kaunui vadovaujantis jo sūnus atsižvelgti neketina.

"Iki tarybos posėdžio, kuriame bus svarstomas šis klausimas, bus gali daug ką svarstyti ir diskutuoti, o tarybos posėdyje galės išsakyti nuomonę visi suinteresuotieji. Galėsime išklausyti visų 141 Seimo nario pozicijas", - replikavo Kauno vadovas.

Su pačiu R.Kupčinsku susisiekti nepavyko, tad neaišku, ką apie tokius sūnaus išsišokimus mano pats Seimo narys.

Ministerijos spaudimas žeidžia

Kovo 18-ąją tarybai bus teikiamas sprendimo projektas dėl abiejų ligoninių sujungimo. Nors kai kurie politikai siūlo palikti Kaune veikti abi ligonines, A.Kupčinskas įsitikinęs, kad tai nėra sprendimo būdas.

Meras įsitikinęs: būtina vykdyti buvusio sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko nurodymą sprendimą priimti iki balandžio 1 d. Ministerija perspėja, kad, nesujungus į vieną gydymo įstaigą, Raudonojo Kryžiaus ligoninė taptų rajoninė, o 2-oji klinikinė - regioninė. Tokiu atveju iškiltų grėsmė kai kurioms abiejų ligoninių teikiamoms paslaugoms, nes jos nebebus finansuojamos.

"Čia tarybos narių terorizavimas. Tegul ministerija pasiima abi ligonines ir daro su jomis ką nori", - piktinosi vicemeras Steponas Vaičikauskas. Jis pageidauja, kad mieste savarankiškai veiktų abi ligoninės, tačiau Vyriausybės nutarime dėl gydymo įstaigų tinklo pertvarkos Kaune numatyta viena ligoninė.

"Sprendimą priimame be jokios analizės, kaip tų ligoninių darbuotojai dirbs po pertvarkos. Patys kuriame didelį chaosą", - perspėjo tarybos narė Jūratė Matekonienė.

Ėmė ir persigalvojo

Pernai metų pabaigoje miesto politikai siūlė 2-ąją klinikinę ligoninę prijungti prie Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės. Tam ne kartą pritarė ir miesto vadovas.

Kilus dideliam 2-osios ligoninės darbuotojų pasipriešinimui, A.Kupčinsko ir kai kurių savivaldybės valdininkų pozicija dėl prijungimo ėmė keistis. Prieš pat Kalėdas sprendimą turėję priimti politikai gruodžio 22 d. tarybos posėdyje šio klausimo nesvarstė, nes jis buvo išbrauktas iš darbotvarkės.

Prijungimo poziciją gynęs A.Kupčinskas prabilo apie tai, kad nereikia skubėti ir įvertinti kitus įmanomus pertvarkos būdus.

Tiek administracijos direktorius Vygantas Gudėnas, vadovavęs darbo grupei dėl ligoninių pertvarkos, tiek kiti savivaldybės valdininkai kurį laiką tvirtino, kad sujungti ligoninių negalima, nes taip nukentės jų darbuotojai: reikės kiekvienam darbuotojui įteikti atleidimo lapelius, kils didelis sąmyšis. Savivaldybės atstovai tikino, kad tokias išvadas pateikė teisininkai, išanalizavę Darbo kodeksą, todėl priimtinausia būdas - prijungti vieną ligoninę prie kitos.

Teisės departamento direktorius Dainius Ratkelis dabar jau nebėra toks kategoriškas. Anot jo, sujungiant ligonines darbuotojai nenukentės, o liks savo darbo vietose. Konkurso būdu bus renkamas tik naujas naujai įkurtos Kauno savivaldybės ligoninės vadovas. Naujoji gydymo įstaiga turėtų įgyti respublikinės ligoninės statusą ir reikalingą finansavimą.

Pastatus parduos?

Ne sykį prie savivaldybės piketavę ir visais įmanomai būdais priešinęsi prijungimui prie Raudonojo Kryžiaus ligoninės, 2-osios ligoninės darbuotojai ir toliau laikosi pozicijos, kad jie gali dirbti be Raudonojo Kryžiaus ligoninės.

"Mes jau turime raštą iš ministerijos, kad esame respublikinio lygio ligoninė. Jeigu ligoninės ir nebus sujungtos, niekas nepasikeis", - įsitikinusi 2-osios klinikinės ligoninės administratorė terapijai ir chirurgijai Gražina Žiedelienė.

"Svarstant šį klausimą daugiau klausimų negu atsakymų. Daugiausia aistrų kyla dėl to, kad dubliuojasi abiejų ligoninių terapinės paslaugos, o pinigų yra tiek, kiek yra", - įžvelgė Raudonojo Kryžiaus ligoninės direktorius Kęstutis Mazurkevičius.

Miesto taryba yra pritarusi modernaus Mišrių traumų centro statybai šalia Kauno medicinos universiteto klinikų. A.Kupčinskas neatmeta galimybės, kad, pradėjus veikti tokiam centrui, Raudonojo Kryžiaus ligoninei nebereikės visų patalpų ir jos bus privatizuojamos.

K.Mazurkevičius tikisi, šis centras nekonkuruos su Raudonojo Kryžiaus ligoninės teikiamomis paslaugomis.

Arvydas Garbaravičius, miesto tarybos narys, liberalcentristas:

Dėl ligoninių sujungimo su gydytojais realiai nesitarta, nėra jokių apskaičiavimų, o dabar dar bandoma prisidengti ministro raštu, kad pertvarkyti būtinai iki balandžio 1 d. Ministras aiškiai pašiepia mero pastangas, nes visi supranta, kokia diena yra balandžio 1-oji. Bet juk iš esmės nei nuo balandžio 1 d., nei nuo 2 d. niekas nesikeis. Grasinama, kad, jei nebus sujungtos iki nurodyto termino, abi ligoninės taps žemesnio lygio. Gal viena bus Požėlos rajono, o kita - Lenino? Ši istorija turi vieną tikslą - paskirti savo žmogų, kad paskui būtų galima valdyti abi ligonines. Meras net nekreipia dėmesio į tėvelio pageidavimą šį klausimą svarstyti viešai.

Janina Asadauskienė, Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja:

182 tūkst. gyventojų turinčiame mieste veikia Jūrininkų ligoninė, pavaldi ministerijai, Apskrities ligoninė - Klaipėdos apskrities viršininko administracijai, o Klaipėdos universitetinė ir vaikų ligoninės - savivaldybei. Apskrityje ligoninių pertvarka vyksta, mieste - ne. Mes nieko nežadame daryti. Apie tai pareiškėme 2009 m. gruodžio 29 d. miesto tarybos išplatintame kreipimesi. Ministerija gąsdina, kad neduos pinigų, bet mes nebijome. Duota suprasti, kad ligonines turėsime išlaikyti patys. Ligonių srautai yra milžiniški. Dar neaišku, kaip situacija pasikeis, kai mažesniuose rajonuose nebebus teikiamos kai kurios paslaugos. Kol kas neaišku, kaip keisis visų mieste esančių įstaigų steigėjai, tačiau sieksime, kad aukščiausio lygio gydymo paslaugos Klaipėdoje būtų išsaugotos.

 

Diena.lt


Rusė pagimdė per širdies operaciją

Rusijos spauda praneša apie 36 metų moterį, kuri, keičiant dirbtinį širdies vožtuvą, pagimdė sveiką mergaitę. Penzos srityje gyvenanti rusė į ligoninę atvyko darytis būtinos dirbtinio širdies vožtuvo keitimo operacijos, kuri buvo suplanuota dar...


Pradedami vyrams skirtų kontraceptinių injekcijų klinikiniai bandymai

Dešimtyje Europos, Azijos, Pietų Amerikos ir Australijos medicinos centrų netrukus bus pradėti vyrams skirtų leidžiamų kontraceptikų bandymai. Naujųjų kontraceptikų vyrams kūrimą inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija, pranešė BBC. Šiuo metu...


Kas atsitinka, kai "išjungiami" viruso genai?

Tenesio universiteto (JAV) mokslinio sveikatos centro mokslininkas John'as DeVincenzo kartu su kolegomis pirmą kartą sugebėjo suvaldyti žmogui pavojingo kvėpavimo takų viruso RSV plitimą, panaudojant RNR interferencijos metodą -...


Vilkpėdės ligoninei - labdaros koncertas Filharmonijoje

Balandžio 9 dieną Lietuvos Nacionalinėje Filharmonijoje vyksiantis įspūdingas koncertas taps kilnia gerumo akcija. Penkiolika žinomiausių jaunųjų Lietuvos muzikų ir kolektyvų labdaros koncerte susivienys bendram tikslui – surinkti pinigų...


Vienoje Izraelio ligoninių operacijos metu užsidegė gimdyvė

Vienoje Izraelio ligoninių Cezario pjūvį atliekantis chirurgas padegė gimdyvę, trečiadienį rašo dienraštis "Haaretz". Šio netoli Tel Avivo esančio Tel Hašomero miesto Šebos ligoninėje 2008 metais įvykusio incidento detalės išaiškėjo per...


Klaipėdos apskrities odontologams – Nacionalinės pažangos premijos laureato patirtis

Balandžio 22 d. Palangos viešbučio "Vanagupė" konferencijų salėje Nacionalinės Jaunimo pažangos premijos laureatas med. dr. Tomas Linkevičius ves mokymus "Implantų protezavimas: nuo pavienių vainikėlių iki CAD/CAM...


Aktyvumo sekimo apyrankės. Ką reikia žinoti

Aktyvumo sekimo apyrankės. Ką reikia žinoti

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet dėl fizinio aktyvumo trūkumo sukeltų padarinių miršta 3,2 mln. pasaulio gyventojų. Lietuvoje - kas antras žmogus miršta nuo kraujagyslių ir širdies ligų. Vyrų gyvenimo trukmė Lietuvoje -...


Įsigaliojo nauja maisto papildus Lietuvoje reglamentuojanti higienos norma

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta ir jau įsigaliojo Lietuvos higienos norma HN 17:2010 "Maisto papildai", kuri pakeitė beveik septynis metus galiojusį analogišką dokumentą. Specialistai pažymi, kad naujoji higienos norma...


Mokslininkai pabrėžia veikliųjų maisto medžiagų sąveiką

Harvardo medicinos mokyklos Bostone mokslininkai pabrėžia, kad tam tikras veikliąsias maisto medžiagas reikia vartoti kartu, kad jų poveikis būtų didesnis. "Harvard Health Letter" biuletenyje jie pateikė geriausiai kartu veikiančių...


Bakterinių žarnyno infekcijų protrūkis nusinešė 31-ąją gyvybę

Pavojingos atmainos bakterijų Escherichia coli sukeliamų žarnyno infekcijų protrūkis Vokietijoje nusinešė dar vienos pacientės gyvybę, o bendras jo aukų skaičius pasiekė 31, penktadienį pranešė regioninė sveikatos apsaugos tarnyba. Naujausia...


Dėl sveikatos apsaugos sistemos spragų didėja mirtingumas nuo vėžio

Lietuvos vėžio registro duomenimis, Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 17 tūkst. naujų vėžio atvejų. Šiuo metu Lietuvoje nuo vėžio gydoma apie 80 tūkst. žmonių. Remiantis statistika, sergamumas piktybiniais navikais Lietuvoje nuo 1990 m. iki 2005...


Skleroterapija – efektyvus venų varikozės ir kapiliarų tinklo gydymas

Skleroterapija – efektyvus venų varikozės ir kapiliarų tinklo gydymas

Kokios pagrindinės priežastys lemia lėtinį veninės kojų kraujotakos sutrikimą ir kokie pagrindiniai simptomai vargina žmogų bei verčia kreiptis į gydytoją ? Nustatyta, jog kas penktą šalies gyventoją vargina kojų kraujotakos sutrikimai, tinimai....


Elektroninis psichoterapeutas: "Kuo galiu padėti?"

Elektroninis psichoterapeutas: "Kuo galiu padėti?"

Žmonės seniai svajoja sukurti dirbtinį intelektą, identišką žmogiškajam, tačiau ši svajonė niekada netaps realybe. Žinoma, galima sėkmingai modeliuoti žmogaus reakcijas į tai, kas susiję su ritualais, papročiais, etiketu, tačiau esama ir...


Kodėl vis daugiau gydytojų renkasi emigranto dalią?(

Pastaruoju metu vis dažniau nuskamba išvykstančių jaunų gydytojų rezidentų emigracijos problema, tačiau mažai kalbama apie gydytojų rezidentų problemas Lietuvoje. Iniciatyvinė rezidentų grupė išsiuntė kreipimąsi į atsakingas institucijas, kuriame...


Ar etiška vartoti dėmesį stimuliuojamuosius vaistus?

Tokį klausimą kelia Didžiosios Britanijos Kembridžo universiteto mokslininkai. Universitetai Didžiojoje Britanijoje jau galvoja apie priemones, kurios padėtų sumažinti dėmesį, įsiminimą skatinančių vaistų vartojimą per egzaminų sesijas. Tarp...


Apie kvėpavimo ligas praneš mobilieji

Jums sukosėjus į garsiakalbį mobilusis telefonas galės per kelias sekundes diagnozuoti, kokia kvėpavimo takų liga sergate. Amerikos ir Australijos mokslininkų sukurta programinė įranga, praneša "The Telegraph", galės diagnozuoti, ar...


Medikai neatskleidžia, ar koją susilaužęs A.Ūsas buvo apsvaigęs

Suprastėjusia sveikatos būkle skundęsis Andrius Ūsas priverstas lankytis ne tik pas širdies veikla besirūpinančius kardiologus, bet ir pas traumatologus. Prieš pat savaitgalį jam atlikta kojos operacija. Portalo žiniomis, pedofilijos byloje...


Žmogaus smegenys turi "teksto numatymo funkciją"

Tai galėtų paaiškinti, kodėl kartais sugebame užbaigti kitų žmonių pradėtą sakinį - mokslininkai atrado, kad smegenys turi teksto numatymo funkciją. Panaši funkcija būna mobiliuosiuose telefonuose, praneša "Telegraph". Mokslininkų...


Kūdikis su reta liga gali niekada neatsimerkti

Kūdikis su reta liga gali niekada neatsimerkti

Kai Lucas Hamondas tik gimė ir neatmerkė akių, tėvai nepradėjo nerimauti. Tačiau gydytojai buvo nustebę, kai kūdikis akių neatmerkė ir po paros. Taip prasidėjo ilga kova su berniuko regėjimu, praneša "Daily Mail". Ekspertai nustatė, kad...


Medikė: Lietuva pasirengusi atremti kiaulių gripo iššūkius

Visą pasaulį išgąsdinęs kiaulių gripas yra pavojingiausias vaikams, nėščiosioms ir jauniems žmonėms. Be to, šį virusą kol kas įveikia tik du vaistai. Taip tvirtino penktadienį portalo forume viešėjusi Kauno medicinos universiteto Infekcinių ligų...


Vyriausybė įtvirtino vaistų kainų reguliavimą nuo balandžio

Nuo balandžio 1 dienos pradėjus reguliuoti vaistų antkainius, nekompensuojamieji vaistai Lietuvoje palaipsniui atpigs apie 15-20 proc., ir tai per metus leis gyventojams sutaupyti apie 50 mln. litų. Vyriausybė trečiadienį patvirtino maksimalius...


Ląstelės-jogai

Kol kas mokslininkams labai nelengva iš kamieninių ląstelių išauginti reikiamą audinį, jau nekalbant apie visą organą. To siekiama itin aistringai, nes bet kokio organo išauginimas iš paciento kamieninių ląstelių išspręstų esminę medicinos...


Sąrašą vėl papildė pigesniais vaistais

Sveikatos apsaugos ministras antrą kartą kompensuojamųjų vaistą sąrašą pildo pigesniais medikamentais. Ministro įsakymu į kompensuojamųjų vaistų sąrašą įtraukta dvidešimt pigesnių preparatų onkologinės, psichikos, kraujagyslių, kaulų retėjimo,...


Netekę darbo žmonės mano prarasiantys ir norą mylėtis

Belgijos Lježo universiteto mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo jų bendradarbiai: pradedant nuo valytojų, baigiant vadovaujančiais darbuotojais. 350 savanoriams buvo išdalinti lapai su klausimais: kiek jie uždirba, kiek atideda...


"Tetris" gali skatinti protines galias

Klasikinis kompiuterinis žaidimas "Tetris" gali skatinti žmogaus protinius sugebėjimus, teigia Amerikos mokslininkai. Tyrimai parodė, kad reguliariai žaidžiant šį, palyginus su šiandieniniais įmantriais vaizdo žaidimais, gana paprastą...


Vaistų negavę lėtine mieloleukemija sergantys pacientai grasina valstybę paduoti į teismą

Lėtine mieloleukemija sergantys pacientai kaltina Sveikatos apsaugos ministeriją nesilaikant su vaistų gamintoju pernai pasiekto susitarimo ir sako, kad negavę vaistų, gali kreiptis į teismą. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos...


Vakcina nuo naujojo gripo – geriausiu atveju gruodį

Vakcinos prieš naująjį A(H1N1)v tipo gripo virusą galima tikėtis tik gruodžio mėnesį, teigia sveikatos apsaugos specialistai. Pasak gydytojų infektologų, vakcinacija yra efektyvi tuomet, kai ji atliekama porą mėnesių iki gripo protrūkio pradžios....


Lietuvoje – nauji virusai ir infekcijos

Užkrečiamųjų ligų, tokių kaip tuberkuliozė, tymai, difterija, kokliušas, protrūkius Europos šalyse padėjo suvaldyti skiepai, tačiau kyla vis naujų ligų grėsmė. Šiuolaikinio žmogaus imuninė sistema dėl dažnai patiriamo streso, aplinkos užterštumo...


Neuronų jungtis (sinapsė)

Neuronų jungtis (sinapsė)

Giliai smegenų viduje esantis neuronas ruošiasi perduoti signalą. Norint tiksliai užfiksuoti šį trumpalaikį momentą daromos plonų smegenų sluoksnių mikrofotografijos, iš kurių vėliau atkuriamas trimatis smegenų struktūrinių elementų vaizdas....


Teismas smogė farmacininkams

Teismo sprendimas gali gerokai papurtyti farmacininkų kišenes. Šešiaženklę sumą iš tarptautinių bendrovių jau išreikalavusi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) taikosi į kur kas didesnius pinigus. Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos vyriausiasis...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9