Spalio 16d. Šeštadienis

Dvi Kauno ligoninės supriešino tėvą ir sūnų Kupčinskus

Peržiūrų skaičius: 21092

Dėl dviejų Kauno ligoninių sujungimo priešingose barikadų pusėse atsidūrė miesto meras Andrius Kupčinskas ir jo tėvas - Seimo narys Rytas Kupčinskas.

Ignoruoja tėvo nuomonę?

"Vienokia ar kitokia kurio nors Seimo nario pozicija negali daryti įtakos mūsų sprendimams. Mes esame šeimininkai ir priimame sprendimus", - rėžė A.Kupčinskas, kai paklausėme, kodėl savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje nebuvo paviešintas Seimo nario Ryto Kupčinsko kreipimasis.

Kolegijos nariams adresuotame rašte kauniečių į Seimą išrinktas mero tėvas ragino atidžiai išanalizuoti situaciją aptariant su ligoninių vadovais ir šių įstaigų kolektyvais. R.Kupčinsko nuomone, kadangi gydymo įstaigų klausimas yra jautrus abiejų ligoninių kolektyvams, skubėti nevertėtų.

"Šį klausimą būtų galima spręsti pradėjus dirbti naujam sveikatos apsaugos ministrui", - siūloma Seimo nario rašte miesto politikams. Tačiau į R.Kupčinsko raginimus Kaunui vadovaujantis jo sūnus atsižvelgti neketina.

"Iki tarybos posėdžio, kuriame bus svarstomas šis klausimas, bus gali daug ką svarstyti ir diskutuoti, o tarybos posėdyje galės išsakyti nuomonę visi suinteresuotieji. Galėsime išklausyti visų 141 Seimo nario pozicijas", - replikavo Kauno vadovas.

Su pačiu R.Kupčinsku susisiekti nepavyko, tad neaišku, ką apie tokius sūnaus išsišokimus mano pats Seimo narys.

Ministerijos spaudimas žeidžia

Kovo 18-ąją tarybai bus teikiamas sprendimo projektas dėl abiejų ligoninių sujungimo. Nors kai kurie politikai siūlo palikti Kaune veikti abi ligonines, A.Kupčinskas įsitikinęs, kad tai nėra sprendimo būdas.

Meras įsitikinęs: būtina vykdyti buvusio sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko nurodymą sprendimą priimti iki balandžio 1 d. Ministerija perspėja, kad, nesujungus į vieną gydymo įstaigą, Raudonojo Kryžiaus ligoninė taptų rajoninė, o 2-oji klinikinė - regioninė. Tokiu atveju iškiltų grėsmė kai kurioms abiejų ligoninių teikiamoms paslaugoms, nes jos nebebus finansuojamos.

"Čia tarybos narių terorizavimas. Tegul ministerija pasiima abi ligonines ir daro su jomis ką nori", - piktinosi vicemeras Steponas Vaičikauskas. Jis pageidauja, kad mieste savarankiškai veiktų abi ligoninės, tačiau Vyriausybės nutarime dėl gydymo įstaigų tinklo pertvarkos Kaune numatyta viena ligoninė.

"Sprendimą priimame be jokios analizės, kaip tų ligoninių darbuotojai dirbs po pertvarkos. Patys kuriame didelį chaosą", - perspėjo tarybos narė Jūratė Matekonienė.

Ėmė ir persigalvojo

Pernai metų pabaigoje miesto politikai siūlė 2-ąją klinikinę ligoninę prijungti prie Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės. Tam ne kartą pritarė ir miesto vadovas.

Kilus dideliam 2-osios ligoninės darbuotojų pasipriešinimui, A.Kupčinsko ir kai kurių savivaldybės valdininkų pozicija dėl prijungimo ėmė keistis. Prieš pat Kalėdas sprendimą turėję priimti politikai gruodžio 22 d. tarybos posėdyje šio klausimo nesvarstė, nes jis buvo išbrauktas iš darbotvarkės.

Prijungimo poziciją gynęs A.Kupčinskas prabilo apie tai, kad nereikia skubėti ir įvertinti kitus įmanomus pertvarkos būdus.

Tiek administracijos direktorius Vygantas Gudėnas, vadovavęs darbo grupei dėl ligoninių pertvarkos, tiek kiti savivaldybės valdininkai kurį laiką tvirtino, kad sujungti ligoninių negalima, nes taip nukentės jų darbuotojai: reikės kiekvienam darbuotojui įteikti atleidimo lapelius, kils didelis sąmyšis. Savivaldybės atstovai tikino, kad tokias išvadas pateikė teisininkai, išanalizavę Darbo kodeksą, todėl priimtinausia būdas - prijungti vieną ligoninę prie kitos.

Teisės departamento direktorius Dainius Ratkelis dabar jau nebėra toks kategoriškas. Anot jo, sujungiant ligonines darbuotojai nenukentės, o liks savo darbo vietose. Konkurso būdu bus renkamas tik naujas naujai įkurtos Kauno savivaldybės ligoninės vadovas. Naujoji gydymo įstaiga turėtų įgyti respublikinės ligoninės statusą ir reikalingą finansavimą.

Pastatus parduos?

Ne sykį prie savivaldybės piketavę ir visais įmanomai būdais priešinęsi prijungimui prie Raudonojo Kryžiaus ligoninės, 2-osios ligoninės darbuotojai ir toliau laikosi pozicijos, kad jie gali dirbti be Raudonojo Kryžiaus ligoninės.

"Mes jau turime raštą iš ministerijos, kad esame respublikinio lygio ligoninė. Jeigu ligoninės ir nebus sujungtos, niekas nepasikeis", - įsitikinusi 2-osios klinikinės ligoninės administratorė terapijai ir chirurgijai Gražina Žiedelienė.

"Svarstant šį klausimą daugiau klausimų negu atsakymų. Daugiausia aistrų kyla dėl to, kad dubliuojasi abiejų ligoninių terapinės paslaugos, o pinigų yra tiek, kiek yra", - įžvelgė Raudonojo Kryžiaus ligoninės direktorius Kęstutis Mazurkevičius.

Miesto taryba yra pritarusi modernaus Mišrių traumų centro statybai šalia Kauno medicinos universiteto klinikų. A.Kupčinskas neatmeta galimybės, kad, pradėjus veikti tokiam centrui, Raudonojo Kryžiaus ligoninei nebereikės visų patalpų ir jos bus privatizuojamos.

K.Mazurkevičius tikisi, šis centras nekonkuruos su Raudonojo Kryžiaus ligoninės teikiamomis paslaugomis.

Arvydas Garbaravičius, miesto tarybos narys, liberalcentristas:

Dėl ligoninių sujungimo su gydytojais realiai nesitarta, nėra jokių apskaičiavimų, o dabar dar bandoma prisidengti ministro raštu, kad pertvarkyti būtinai iki balandžio 1 d. Ministras aiškiai pašiepia mero pastangas, nes visi supranta, kokia diena yra balandžio 1-oji. Bet juk iš esmės nei nuo balandžio 1 d., nei nuo 2 d. niekas nesikeis. Grasinama, kad, jei nebus sujungtos iki nurodyto termino, abi ligoninės taps žemesnio lygio. Gal viena bus Požėlos rajono, o kita - Lenino? Ši istorija turi vieną tikslą - paskirti savo žmogų, kad paskui būtų galima valdyti abi ligonines. Meras net nekreipia dėmesio į tėvelio pageidavimą šį klausimą svarstyti viešai.

Janina Asadauskienė, Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja:

182 tūkst. gyventojų turinčiame mieste veikia Jūrininkų ligoninė, pavaldi ministerijai, Apskrities ligoninė - Klaipėdos apskrities viršininko administracijai, o Klaipėdos universitetinė ir vaikų ligoninės - savivaldybei. Apskrityje ligoninių pertvarka vyksta, mieste - ne. Mes nieko nežadame daryti. Apie tai pareiškėme 2009 m. gruodžio 29 d. miesto tarybos išplatintame kreipimesi. Ministerija gąsdina, kad neduos pinigų, bet mes nebijome. Duota suprasti, kad ligonines turėsime išlaikyti patys. Ligonių srautai yra milžiniški. Dar neaišku, kaip situacija pasikeis, kai mažesniuose rajonuose nebebus teikiamos kai kurios paslaugos. Kol kas neaišku, kaip keisis visų mieste esančių įstaigų steigėjai, tačiau sieksime, kad aukščiausio lygio gydymo paslaugos Klaipėdoje būtų išsaugotos.

 

Diena.lt

Dirbtiniu būdu apvaisinamos poros įspėtos dėl gėrimo

Ekspertai įspėjo, kad poros, bandančios pastoti dirbtiniu būdu, gali stipriai sumažinti savo galimybes, jei per savaitę išgeria maždaug butelį vyno, praneša BBC. Jei abu partneriai išgeria šešis standartinius alkoholinių gėrimų vienetus (maždaug...


Kiaulių gripo aukų Meksikoje daugėja

Meksikos pareigūnai antradienį nuo kiaulių gripo mirusių žmonių skaičių padidino iki 29, o užsikrėtusiųjų - iki 913. Ankstesni skaičiai, kuriuos paskelbė sveikatos apsaugos ministras Jose Angelis Cordova, buvo 26 mirties atvejai ir 840 susirgimo...


KMUK angiochirurgai atliko sudėtingą ir retą kraujagyslių operaciją

KMUK angiochirurgai atliko sudėtingą ir retą kraujagyslių operaciją

Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) kraujagyslių chirurgai atliko sudėtingą aortos operaciją pacientui, keletą metų kentėjusiam skausmus dėl prastos kojų kraujotakos bei sintetinio kraujagyslių protezo infekcijos susidariusios pūlingos...


Ligos Lietuvoje diagnozuojamos nuotoliniu būdu

Ligos Lietuvoje diagnozuojamos nuotoliniu būdu

Lietuvos gydytojai ir patologijos specialistai žmogaus audinių, ląstelių ir organų tyrimus gali analizuoti per atstumą. Šią galimybę padeda įgyvendinti Valstybiniame patologijos centre (VPC) įdiegtas inovatyvus interneto konferencijų sprendimas....


Pasaulinę AIDS dieną – nemokami tyrimai dėl ŽIV

Gruodžio 1-ąją, Pasaulinę AIDS dieną, Klaipėdoje rengiama nemokamų greitųjų tyrimų dėl ŽIV akcija. Jai baigiantis, 17 val., Atgimimo aikštėje klaipėdiečiai kviečiami įžiebti raudonąjį kaspiną – simbolinį solidarumo su visais sergančiaisiais...


Magnetinis laukas padeda iš naujo užauginti smegenų ląsteles

Magnetinis laukas padeda iš naujo užauginti smegenų ląsteles

Niujorko mokslininkai, atlikdami eksperimentinius tyrimus su pelėmis, pastebėjo, kad magnetais veikiant smegenų sritį, susijusią su atmintimi, galima paskatinti naujų neuronų augimą. Pristatydami tyrimų rezultatus Amerikos akademijos Neuromokslų...


Ministras skundžia išvadas dėl PSDF biudžeto panaudojimo

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys prašo, kad Generalinė prokuratūra įvertintų Valstybės kontrolės audito išvadas dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto panaudojimo. Fondą administruojanti Valstybinė ligonių kasa (VLK)...


Vaistų kainoms renčiamas stogas

Vaistinėms, parduodančioms nekompensuojamuosius receptinius vaistus, siūloma uždrausti taikyti didesnį prekybos antkainį negu nustatys Vyriausybė. Nereceptinius vaistus ir nekompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones siūloma leisti parduoti...


Idealios santuokos formulė

Idealios santuokos formulė

Jeigu jūs ir jūsų antroji pusė turite bent po du pomėgius, apsikabinate bent tris kartus per dieną, kartą per dieną prisipažįstate vienas kitam meilę ir dukart per mėnesį romantiškai pavakarieniaujate, - jūsų santuoka turi daug šansų būti...


Kompensuos viso kūno plastines operacijas

Kompensuos viso kūno plastines operacijas

"Dėl nelaimingo atsitikimo atsiradę randai bei kosmetiniai defektai sukelia žmonėms daug nepatogumų. Be to, tokios operacijos paprastai yra gana brangios", - pasakoja UADB "Ergo Lietuva" Civilinės atsakomybės, nelaimingų...


Kodėl niekas nebenori skiepytis nuo pandeminio gripo?

Ar nebus išmestas į balą milijonas litų, sumokėtų už vakciną nuo pandeminio gripo? Skiepytis nebenori net ir medikai, kasdien susitinkantys su kosinčiais ir čiaudinčiais pacientais. Lietuva vakcinos nuo pasaulį išgąsdinusio pandeminio gripo...


Krūtis gydys naujame skyriuje

Prieš gerą dešimtmetį retai jaunesnei nei 40 metų moteriai buvo nustatomas krūties vėžys. Pastaraisiais metais ši diagnozė nuskamba ir gerokai jaunesnėms. Nuo lapkričio pradžios Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, onkologiniame korpuse įkurtas...


Kaip atskiriame raides?

Kaip atskiriame raides?

Skaitydami šį tekstą, atidžiai įsižiūrėkite į žodžius. Kaip juos atpažįstate? Tyrimai parodė, kad skaitydami žmonės atpažįsta žodžius iš juos sudarančių raidžių, o ne iš žodžio ilgio ar formos. Tačiau kaip mes atsikiriame vieną raidę nuo kitos iki...


Nanosensorius vėžį aptinka per kelias minutes

Mokslininkai sukūrė nanotechnologijų sensorių, kuris paprastame kraujo mėginyje itin greitai aptinka vėžio ląsteles. Kaip praneša JAV transliuotojas "ABC News", Jeilio universiteto mokslininkų sukurta technologija leidžia "aptikti...


Norima sujungti Vilniaus miesto universitetinę ir skolų slegiamą Sapiegos ligonines

Norima sujungti Vilniaus miesto universitetinę ir skolų slegiamą Sapiegos ligonines

Vilniaus miesto savivaldybė nori sujungti dvi miesto ligonines - Vilniaus miesto universitetinę ir Sapiegos, slegiamą milijoninių skolų. Dviejų gydymo įstaigų sujungimo į Vilniaus miesto Antakalnio 1-ąją ligoninę klausimą miesto taryba ketina...


Jaunieji gydytojai norėtų platesnio juos rezidentūrai priimančių įstaigų spektro

Jaunieji gydytojai norėtų platesnio juos rezidentūrai priimančių įstaigų spektro

Jaunieji gydytojai norėtų rezidentūrą atlikti ne vien didžiosiose šalies klinikose, kaip dabar, bet ir periferijoje esančiose medicinos įstaigose. Tam, pasak jų, reikėtų bendrų atrankos kriterijų sveikatos priežiūros įstaigoms tapti rezidentūros...


R.Šalaševičiūtė siūlo Vilniuje kurti reabilitacijos centrą pedofilų aukoms

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė kreipėsi į sostinės merą Vilių Navicką su siūlymu nenaudojamuose globos namuose kurti pagalbos ir reabilitacijos centrą seksualinę prievartą patyrusiems nepilnamečiams. "Tai būtų pirmoji įstaiga Lietuvoje,...


Kas trečias suaugusysis miega su pliušiniu meškučiu

Kas trečias suaugusysis miega su pliušiniu meškučiu

Kas trečias suaugęs britas užmiega apsikabinęs vaikystės laikų minkštą žaislą, rodo nauja apklausa. Daugiau kaip pusė apklaustų britų vis dar saugoja vaikystės pliušinį meškutį, o vidutinis žaislo amžius – 27 metai, rašo telegraph.co.uk....


Atliktos pirmosios nosies ir prienosinių sinusų operacijos naudojant navigacinę įrangą

Atliktos pirmosios nosies ir prienosinių sinusų operacijos naudojant navigacinę įrangą

Vasario 3-6 dienomis Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VUL SK) Ausų, nosies ir gerklės ligų centre buvo atliktos pirmosios Baltijos šalyse nosies operacijos, naudojant kompiuteriu kontroliuojamą navigacinę įrangą. "Džiugu,...


Japonijoje veikia intraveninių vitaminų "kavinės"

Japonijoje veikia intraveninių vitaminų "kavinės"

Įtemptai dirbantys ir kitokia aktyvia veikla užsiimantys žmonės dažnai kenčia nuo išsekimo, nemigos, nugaros skausmų ir kitokių sveikatos sutrikimų. Kartais viskas ko jiems reikia - tai tik dozė prevencinių medikamentų, sudarytų iš vitaminų ir...


Vitaminas B gali sumažinti riziką susirgti plaučių vėžiu

Pakankamai savo organizme vitamino B sukaupusiems žmonėms rizika susirgti plaučių vėžiu yra mažesnė, nei jei jie rūko, rodo didelis Europoje atliktas tyrimas. Kraujyje turint didelius kiekius vitamino B6 ir amino rūgšties metionino, tokia rizika...


Lietuvoje pirmą kartą persodinta dirbtinė oda

Lietuvoje pirmą kartą persodinta dirbtinė oda

Santariškių klinikų Vaikų ligoninėje pirmąkart šalyje atlikta operacija, per kurią mergaitei su įgimta didele pigmentine dėme persodinta dirbtinė oda. Operacija pavyko sėkmingai. Tokios operacijos yra sudėtingos, jas galima atlikti tik gavus...


Pirmą kartą nufotografuotas moters ovuliacijos procesas

Pirmą kartą nufotografuotas moters ovuliacijos procesas

Gydytojams pirmą kartą pavyko užfiksuoti moters kiaušidžių išleidžiamą kiaušinėlį, praneša "New Scientist". Ovuliacijos proceso stebėjimai organizme yra ypač reti, o anksčiau gautos nuotraukos buvo prastai įžiūrimos ir neryškios. Tačiau...


Mokslininkai atrado trumparegystės geną

Mokslininkai atrado trumparegystę sukeliantį geną ir teigia, kad per dešimtmetį gali akinius paversti istorija. Dėl padidėjusio akies obuolio kylanti trumparegystė dažniausiai pradeda vystytis vaikystėje Vaikystėje duoti specialūs akių lašiukai...


Papildomas tyrimas pacientui užtikrina ramybę

Papildomas tyrimas pacientui užtikrina ramybę

Anksčiau trisdešimtmečiui diagnozuota tarpslankstelinio disko išvarža būdavo retenybė, dabar nebestebina, kai ši liga nustatoma gerokai jaunesniems. Daugėja ir jaunėja Klaipėdos jūrininkų ligoninės Neurologijos skyriuje maždaug trečdaliui gydomų...


Sveikatos apsaugos ministras: vakcina - ne panacėja

Pasak sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko, sprendimas siaučiant pandeminiam gripui įsigyti daugiau antivirusinių vaistų, o ne vakcinų buvo teisingas, nes "šiuo metu reikia gydyti, o ne vakcinuoti". "Vakcinavimas yra efektyvus...


Kada geriausia tuoktis?

Kada geriausia tuoktis?

Šeimos laimė, anot senolių, priklauso ne tik nuo meilės ir pagarbos partneriui, tačiau ir mėnesio ar dienos, kada susituokėte. Rugpjūtį tuoktis pats metas. Sausį tuoktis nerekomenduojama. Manoma, kad tokia santuoka baigiasi ankstyva našlyste....


Cukrus sukelia priklausomybę, atskleidė tyrimas

Cukrus sukelia priklausomybę, atskleidė tyrimas

Prinstono universitete (JAV) atlikti eksperimentai patvirtino, kad cukrus gali sukelti tokią pat priklausomybę, kaip ir narkotikai.Profesoriaus Barto Hoebelo vadovaujama Prinstono universiteto Psichologijos fakulteto ir Neurologijos instituto...


Ar turėtume klonuoti neandertaliečius?

Ar turėtume klonuoti neandertaliečius?

Apie neandertaliečių genomą mes turime daug informacijos - tiek daug, jog atsirado manančių, kad mūsų protėvius reikėtų pabandyti klonuoti. Technologinė pažanga, panašu, jau netrukus leisti tai padaryti. Lieka vienintelis klausimas - kaip...


Neįgalumas gali tapti išsigelbėjimu

Neįgalumas gali tapti išsigelbėjimu

Pastaraisiais mėnesiais pasigirsta nuogąstavimų, kad sunkmečiu gali padaugėti tariamų invalidų, norinčių naudotis neįgaliesiems teikiamomis privilegijomis. Lietuvoje kiekvieną savaitę neįgalumas nustatomas keliems tūkstančiams asmenų. Asmenims,...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila