Gegužės 22d. Sekmadienis

Dvi Kauno ligoninės supriešino tėvą ir sūnų Kupčinskus

Peržiūrų skaičius: 21092

Dėl dviejų Kauno ligoninių sujungimo priešingose barikadų pusėse atsidūrė miesto meras Andrius Kupčinskas ir jo tėvas - Seimo narys Rytas Kupčinskas.

Ignoruoja tėvo nuomonę?

"Vienokia ar kitokia kurio nors Seimo nario pozicija negali daryti įtakos mūsų sprendimams. Mes esame šeimininkai ir priimame sprendimus", - rėžė A.Kupčinskas, kai paklausėme, kodėl savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje nebuvo paviešintas Seimo nario Ryto Kupčinsko kreipimasis.

Kolegijos nariams adresuotame rašte kauniečių į Seimą išrinktas mero tėvas ragino atidžiai išanalizuoti situaciją aptariant su ligoninių vadovais ir šių įstaigų kolektyvais. R.Kupčinsko nuomone, kadangi gydymo įstaigų klausimas yra jautrus abiejų ligoninių kolektyvams, skubėti nevertėtų.

"Šį klausimą būtų galima spręsti pradėjus dirbti naujam sveikatos apsaugos ministrui", - siūloma Seimo nario rašte miesto politikams. Tačiau į R.Kupčinsko raginimus Kaunui vadovaujantis jo sūnus atsižvelgti neketina.

"Iki tarybos posėdžio, kuriame bus svarstomas šis klausimas, bus gali daug ką svarstyti ir diskutuoti, o tarybos posėdyje galės išsakyti nuomonę visi suinteresuotieji. Galėsime išklausyti visų 141 Seimo nario pozicijas", - replikavo Kauno vadovas.

Su pačiu R.Kupčinsku susisiekti nepavyko, tad neaišku, ką apie tokius sūnaus išsišokimus mano pats Seimo narys.

Ministerijos spaudimas žeidžia

Kovo 18-ąją tarybai bus teikiamas sprendimo projektas dėl abiejų ligoninių sujungimo. Nors kai kurie politikai siūlo palikti Kaune veikti abi ligonines, A.Kupčinskas įsitikinęs, kad tai nėra sprendimo būdas.

Meras įsitikinęs: būtina vykdyti buvusio sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko nurodymą sprendimą priimti iki balandžio 1 d. Ministerija perspėja, kad, nesujungus į vieną gydymo įstaigą, Raudonojo Kryžiaus ligoninė taptų rajoninė, o 2-oji klinikinė - regioninė. Tokiu atveju iškiltų grėsmė kai kurioms abiejų ligoninių teikiamoms paslaugoms, nes jos nebebus finansuojamos.

"Čia tarybos narių terorizavimas. Tegul ministerija pasiima abi ligonines ir daro su jomis ką nori", - piktinosi vicemeras Steponas Vaičikauskas. Jis pageidauja, kad mieste savarankiškai veiktų abi ligoninės, tačiau Vyriausybės nutarime dėl gydymo įstaigų tinklo pertvarkos Kaune numatyta viena ligoninė.

"Sprendimą priimame be jokios analizės, kaip tų ligoninių darbuotojai dirbs po pertvarkos. Patys kuriame didelį chaosą", - perspėjo tarybos narė Jūratė Matekonienė.

Ėmė ir persigalvojo

Pernai metų pabaigoje miesto politikai siūlė 2-ąją klinikinę ligoninę prijungti prie Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės. Tam ne kartą pritarė ir miesto vadovas.

Kilus dideliam 2-osios ligoninės darbuotojų pasipriešinimui, A.Kupčinsko ir kai kurių savivaldybės valdininkų pozicija dėl prijungimo ėmė keistis. Prieš pat Kalėdas sprendimą turėję priimti politikai gruodžio 22 d. tarybos posėdyje šio klausimo nesvarstė, nes jis buvo išbrauktas iš darbotvarkės.

Prijungimo poziciją gynęs A.Kupčinskas prabilo apie tai, kad nereikia skubėti ir įvertinti kitus įmanomus pertvarkos būdus.

Tiek administracijos direktorius Vygantas Gudėnas, vadovavęs darbo grupei dėl ligoninių pertvarkos, tiek kiti savivaldybės valdininkai kurį laiką tvirtino, kad sujungti ligoninių negalima, nes taip nukentės jų darbuotojai: reikės kiekvienam darbuotojui įteikti atleidimo lapelius, kils didelis sąmyšis. Savivaldybės atstovai tikino, kad tokias išvadas pateikė teisininkai, išanalizavę Darbo kodeksą, todėl priimtinausia būdas - prijungti vieną ligoninę prie kitos.

Teisės departamento direktorius Dainius Ratkelis dabar jau nebėra toks kategoriškas. Anot jo, sujungiant ligonines darbuotojai nenukentės, o liks savo darbo vietose. Konkurso būdu bus renkamas tik naujas naujai įkurtos Kauno savivaldybės ligoninės vadovas. Naujoji gydymo įstaiga turėtų įgyti respublikinės ligoninės statusą ir reikalingą finansavimą.

Pastatus parduos?

Ne sykį prie savivaldybės piketavę ir visais įmanomai būdais priešinęsi prijungimui prie Raudonojo Kryžiaus ligoninės, 2-osios ligoninės darbuotojai ir toliau laikosi pozicijos, kad jie gali dirbti be Raudonojo Kryžiaus ligoninės.

"Mes jau turime raštą iš ministerijos, kad esame respublikinio lygio ligoninė. Jeigu ligoninės ir nebus sujungtos, niekas nepasikeis", - įsitikinusi 2-osios klinikinės ligoninės administratorė terapijai ir chirurgijai Gražina Žiedelienė.

"Svarstant šį klausimą daugiau klausimų negu atsakymų. Daugiausia aistrų kyla dėl to, kad dubliuojasi abiejų ligoninių terapinės paslaugos, o pinigų yra tiek, kiek yra", - įžvelgė Raudonojo Kryžiaus ligoninės direktorius Kęstutis Mazurkevičius.

Miesto taryba yra pritarusi modernaus Mišrių traumų centro statybai šalia Kauno medicinos universiteto klinikų. A.Kupčinskas neatmeta galimybės, kad, pradėjus veikti tokiam centrui, Raudonojo Kryžiaus ligoninei nebereikės visų patalpų ir jos bus privatizuojamos.

K.Mazurkevičius tikisi, šis centras nekonkuruos su Raudonojo Kryžiaus ligoninės teikiamomis paslaugomis.

Arvydas Garbaravičius, miesto tarybos narys, liberalcentristas:

Dėl ligoninių sujungimo su gydytojais realiai nesitarta, nėra jokių apskaičiavimų, o dabar dar bandoma prisidengti ministro raštu, kad pertvarkyti būtinai iki balandžio 1 d. Ministras aiškiai pašiepia mero pastangas, nes visi supranta, kokia diena yra balandžio 1-oji. Bet juk iš esmės nei nuo balandžio 1 d., nei nuo 2 d. niekas nesikeis. Grasinama, kad, jei nebus sujungtos iki nurodyto termino, abi ligoninės taps žemesnio lygio. Gal viena bus Požėlos rajono, o kita - Lenino? Ši istorija turi vieną tikslą - paskirti savo žmogų, kad paskui būtų galima valdyti abi ligonines. Meras net nekreipia dėmesio į tėvelio pageidavimą šį klausimą svarstyti viešai.

Janina Asadauskienė, Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja:

182 tūkst. gyventojų turinčiame mieste veikia Jūrininkų ligoninė, pavaldi ministerijai, Apskrities ligoninė - Klaipėdos apskrities viršininko administracijai, o Klaipėdos universitetinė ir vaikų ligoninės - savivaldybei. Apskrityje ligoninių pertvarka vyksta, mieste - ne. Mes nieko nežadame daryti. Apie tai pareiškėme 2009 m. gruodžio 29 d. miesto tarybos išplatintame kreipimesi. Ministerija gąsdina, kad neduos pinigų, bet mes nebijome. Duota suprasti, kad ligonines turėsime išlaikyti patys. Ligonių srautai yra milžiniški. Dar neaišku, kaip situacija pasikeis, kai mažesniuose rajonuose nebebus teikiamos kai kurios paslaugos. Kol kas neaišku, kaip keisis visų mieste esančių įstaigų steigėjai, tačiau sieksime, kad aukščiausio lygio gydymo paslaugos Klaipėdoje būtų išsaugotos.

 

Diena.lt

Dar du nauji kiaulių gripo atvejai - susirgo dvi vilnietės

Lietuvos AIDS centro laboratorijoje patvirtinti dar du vadinamojo kiaulių gripo atvejai. Šia liga susirgo dvi vilnietės. Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro duomenimis, 1987 m. gimusi vilnietė šių metų birželio 29-liepos 9 d....


Laukiančiųjų donorinio inksto eilė sutrumpėjo keturiais recipientais

Laukiančiųjų donorinio inksto eilė sutrumpėjo keturiais recipientais

Šiuo metu Lietuvoje inkstų transplantacijos laukia 294 recipientai, iš kurių 254 yra aktyviame sąraše ir 42 neaktyviame (jiems transplantacijos negali būti atliktos dėl medicininių kontraindikacijų: ligos ir kt.). IV RhD (+) kraujo grupės...


Elektroniniai nedarbingumo pažymėjimai: patogu ar ne?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) iš esmės pritaria Valstybinio socialinio draudimo fondo (VSDF) valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ketinimams įdiegti Elektroninių nedarbingumo bei nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimų...


Visą tiesą atskleis "DNR kodas"

Visą tiesą atskleis "DNR kodas"

Iki pat šių dienų mokslininkai neįrodė, o gal ir net nesistengė įrodyti, kad žmogaus genuose gali būti užkoduota neištikimybė, polinkis į avantiūras ar... priklausomybė nuo iš kojų verčiančių spektaklių. Ir nereikia nieko įrodinėti, nes...


Dovana būsimiems medikams – žmogaus kūnas

Dovana būsimiems medikams – žmogaus kūnas

Anot profesoriaus, žiūrėdamas vien į paveikslėlius geru gydytoju netapsi. Tačiau baiminamasi, kad netrukus studentai gali baigti universitetąžmogaus kūno sandarą išstudijavę tik knygose ir specialiuose muliažuose. Medicinos universitetas...


Vyrai, neleiskite mylimajai tapti jūsų pomėgių verge

Psichologai tvirtina, kad bendri pomėgiai stiprina tarpusavio santykius. Tačiau tik ne tuo atveju, kai moteris apsimetinėja, jog jai patinka vyro pomėgiai ar kai įninka į "pasiskolintus" pomėgius taip, kad užmiršta save. Portalas...


Gydytojai reikalaus Vyriausybės įsipareigoti kelti atlyginimus

Kitą savaitę sveikatos sistemos pertvarka nepatenkinta Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS) žada Vyriausybės reikalauti įsipareigoti, jog pagerėjus ekonominei situacijai, medikų atlyginimai būtų keliami. Vyriausybei neįvykdžius medikų profesinės...


Gydytojai pasijuto lyg karo lauke

Būgštaujama, kad įsisiautėjus gripo epidemijai gyventojai gali nesulaukti ne tik ugniagesių ar policijos patrulių, bet svarbiausia - medikų - pagalbos. Į kovą su liga stoję gydytojai atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje: rizika susirgti jiems...


Daugelis vis dar nežino, kaip saugiai vartoti antibiotikus

Sveikatos specialistų teigimu, Lietuvoje kasmet daugėja žmonių, žinančių ir suprantančių apie šalutinį neigiamą antibiotikų poveikį. Vis dėlto tokių pacientų – dar mažuma. Daugelis gydydamiesi antibiotikais neskiria pakankamai dėmesio, kad...


Vitaminas C gali pagerinti arterijų sveikatą

Vitaminas C gali pagerinti arterijų sveikatą

Vartojant daug vitamino C turtingo maisto gali sumažėti rizika, kad arterijos sukietės, ir taip apsisaugoma nuo širdies ligų, rodo Norvegijoje atliktas tyrimas. Ulevalo universitetinės ligoninės mokslininkai nustatė, kad pagyvenusiems vyrams...


Sperma iš mėgintuvėlio tapo realybe

Jokohamos universiteto (Japonija) mokslininkai pranešė pirmą kartą pasaulyje laboratorijoje išauginę vyriškų lytinių ląstelių, kuriomis, pasitelkus dirbtinio apvaisinimo technologiją, buvo sėkmingai apvaisintos kiaušialąstės ir susilaukta sveikų...


10 dalykų, kurių vyras nori 24 valandas per parą

Tik dešimt? Toks klausimas turbūt kilo ne vienam mūsų tautiečiui. Tačiau portale glamour.com, apklausus vyrus paaiškėjo, kad jų pageidavimai svyravo nuo visiškai nešvankių iki labai romantiškų minčių. Verdiktas vienas: jie nori būti ne tik...


Ar galima nusipirkti svajonių figūrą?

Kova su kilogramais tampa vis didesnės visuomenės dalies kasdienybe. Vieni vargsta su keliasdešimties kilogramų našta, kiti svajoja atsikratyti tų nelemtų penkių, skiriančių nuo jaunystėje dėvėtos suknelės. Lieknėjimo receptas iš pažiūros be galo...


Sukurtas nešiojamasis dirbtinis inkstas

Sukurtas nešiojamasis dirbtinis inkstas

2011 m. turėtų būti pradėta nešiojamojo dirbtinio inksto, kurį prie juosmens segintys pacientai galės atlikti hemodializę namuose ar vaikščiodami po miestą, serijinė gamyba. AWAK (Automated Wearable Artificial Kidney) pavadintą portatyvinį...


Vitaminai ir mineralai gali sumažinti riziką susirgti pūslės vėžiu

Žurnale "Cancer Causes and Control" paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad karotenoidai, niacinas (vitaminas B5), tiaminas (vitaminas B1) ir vitaminas D vyresniems žmonėms gali sumažinti riziką susirgti pūslės vėžiu. Mokslininkai nurodo,...


Ką daryti esant mėlynėms ir sumušimams?

Ką daryti esant mėlynėms ir sumušimams? (1)

Šiuolaikiniam nuolat skubančiam žmogui sumušimai ar mėlynės – neretas reiškinys. Kartais net nepamename, kada vienur ar kitur ant kūno atsirado mėlynės, kurios mediciniškai dar vadinamos hematomomis. Hematoma – tai paprastai fizinės...


Kaip jaunuoliams pasirinkti profesiją?

Puiku, jei jaunuolis nuo pat vaikystės turi aiškią viziją tapti mokytoju, muzikantu arba gydytoju. Tačiau daugelis abiturientų nesugeba atsirinkti tinkamos ir mielos profesijos, o pasiduoda aplinkinių - tėvų, neretai ir draugų - spaudimui. Kauno...


Ar reikia numatyti vaistininkų atsakomybę už galimas gydymo klaidas?

Ar reikia numatyti vaistininkų atsakomybę už galimas gydymo klaidas?

Svarstoma, ar nevertėtų numatyti vaistininkų atsakomybės už galimas gydymo klaidas, kai įsigaliojus naujai vaistų išrašymo tvarkai, gydytojas recepte gali rašyti tik bendrinį veikliosios medžiagos pavadinimą, o konkretų vaistą pacientas pasirenka...


Viltis diabetikams: insulino tabletės

Viltis diabetikams: insulino tabletės

Indijos mokslininkai, Sidnėjuje vykstančioje konferencijoje pranešė, jog šiuo metu kuria piliulę, kuri ateities kartų diabetikus išlaisvintų nuo intraveninio insulino vartojimo. Insulinas – gyvybiškai svarbus hormonas kurį gamina kasa....


Naujas tyrimas: V.Leninas mirė nuo sifilio

Rusijos revoliucionierius ir Sovietų Sąjungos kūrėjas Vladimiras Leninas mirė nuo sifilio, o ne nuo insulto, kaip buvo teigiama anksčiau, tvirtinama naujame tyrime. Žinomos britų istorikės ir knygų autorės Helen Rappaport teigimu, dokumentai,...


Gripas repertuarus pakoregavo menkai

Uostamiesčio teatrai ir koncertų salės dėl gripo epidemijos grėsmės suplanuotų renginių kol kas atšaukti neketina ir dirba įprastu ritmu. Nedidelių korekcijų įvyko tik Žvejų rūmų repertuare. Tiesa, atšaukti ar perkelti renginiai –...


Medikai mitinge prašys Prezidentės užtarimo dėl darbo valandų ir atostogų trukmės

Penktadienį prie Prezidentūros Lietuvos medikų profesinė sąjunga organizuoja mitingą, kuriame prašys šalies vadovės Dalios Grybauskaitės skubos tvarka kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl gydytojų darbo laiko ir atostogų trukmės. Medikų profesinė...


Inkstų ligos kamuoja kas dešimtą lietuvį

Inkstų ligos kamuoja kas dešimtą lietuvį Kartą per metus medikai ragina apsilankyti ne tik pas odontologą. Net jeigu jaučiatės gerai, kartą per metus išsitirkite ir inkstus. Lengviausia apie tai prisiminti kovo 13-ąją – Pasaulinę inkstų...


Kasdien vartojamas aspirinas gali sumažinti krūties vėžio riziką

Kasdien vartojamas aspirinas gali sumažinti krūties vėžio riziką

Moterims, kurios kasdien vartoja aspiriną, rizika susirgti labiausiai paplitusia krūties vėžio forma gali sumažėti 16 procentų. Tai parodė didelis JAV atliktas tyrimas. Estrogenų receptorių turintis krūties vėžys sudaro maždaug 75 procentus visų...


Egipto faraonas Tutanchamonas mirė nuo maliarijos

Egipto faraonas Tutanchamonas galėjo mirti nuo maliarijos, mano mokslininkai. Prieš tai valdovas sirgo kaulų liga, dėl kurios susilpnėjo jo imunitetas ir todėl maliarija esą galėjo baigtis mirtimi, praneša agentūra AFP. Egipto mokslininkams pavyko...


Kraujo donorai - vis dar aukso vertės

Nurimus triukšmui ir dviejų uostamiestyje veikiančių kraujo donorystės įstaigų konfrontacijai, kraujo donorų stygiaus uostamiestis nebejaučia. Kraujo donorystės įstaigų darbuotojai pastebėjo, kad šiek tiek - gal dėl sumažėjusių planinių operacijų...


Šlapimo nelaikymas – bėda, kurią reikia greitai spręsti

Vyrų šlapimo nelaikymas – bėda, kurios sprendimo atidėlioti nereikia. Vengti apie tai kalbėtis su specialistais – taip pat, nes jie kasdien susiduria su tokiais pacientais ir juos stebina nebent gydytis vengiančių vyrų drovumas....


Arbūzų poveikis panašus į "Viagros"

Amerikiečių mokslininkai negaili pagyrų arbūzui. Ištirta, kad jie ne tik vitaminų šaltinis, bet ir turi medžiagų, žmogaus kraujagysles veikiančių panašiai kaip "Viagra" ir sustiprinančių seksualinį potraukį. "Kuo ilgiau tyrinėjame...


Vėžinių ląstelių "terminatorius" kuria ir lietuviai

Biotechnologijos visame pasaulyje laikoma viena iš perspektyviausių dabartinių mokslo sričių, galinčių įnešti didelį proveržį pačiose įvairiausiose pramonės srityse - energetikoje, medicinoje, žemės ūkyje, ekologijoje, farmacijoje. Smagu, jog kai...


Gebėjimą gyventi aukštumose lemia DNR

Tibetiečių gebėjimas gyventi "ant pasaulio stogo" gali būti susijęs su jų DNR, teigia tyrimą atlikę JAV mokslininkai. Jutos universiteto tyrėjai nustatė 10 genų, padedančių tibetiečiams klestėti tokiuose aukščiuose, kuriuose daugelis...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9