Ditel

Delfinų terapiją remia mokslininkai ir medikai

Praėjusiais metais Lietuvos jūrų muziejuje pradėtas įgyvendinti delfinų terapijos projektas sulaukė medikų ir mokslininkų paramos. Dar šį mėnesį ketinama pasirašyti trišalę bendros veiklos sutartį tarp muziejaus, Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės.

Pirmasis, eksperimentinis delfinų terapijos užsiėmimas, kuriame dalyvavo du neįgalūs vaikai Jūrų muziejuje buvo surengtas pernai.

Prižiūrimi įvairių sričių medikų bei muziejaus biologės, jie dešimt dienų lankė užsiėmimus, žaidė su delfinais. Užsiėmimų rezultatai pranoko ir tėvų, ir medikų lūkesčius, mat autizmu sergantis 7,5 metų berniukas iš Lenkijos po bendravimo su delfinais ėmė domėtis aplinka, ją stebėti.

Epilepsija ir kitomis ligomis sergančios 10-metės Editos mama neslėpė, kad jos duktė taip pat pradėjo labiau bendrauti, daugiau dėmesio skiria tėvams, ir nors nekalba, lūpomis bando tarti ruoniuko vardą. Tai paskatino projekto iniciatorius žengti toliau – dar vienas delfinų terapijos seansas bus surengtas šiemet vasario pabaigoje.

Lietuvos jūrų muziejaus ryšių su visuomene skyriaus vedėja Nika Puteikienė sakė, jog labai svarbu tai, kad delfinų terapijos projektą nuo šiol nusprendė remti ir medikai bei mokslininkai, ketinimus patvirtindami trišale sutartimi.

Ji pasirašoma siekiant, kad Jūrų muziejaus pažintinis pramoginis kompleksas būtų papildytas Delfinų terapijos centru, teikiančiu reabilitacijos ir gydymo paslaugas Lietuvos bei kaimyninių Rytų Europos šalių vaikams, sergantiems autizmu, Dauno sindromu, cerebriniu paralyžiumi.

Anot N. Puteikienės, taip pat svarbu, kad delfinų terapijos procedūra būtų įteisinta Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta akreditacijos tvarka, įtraukta į Jūrininkų ligoninės reabilitacijos programas. Šiame projekte aktyviai ketina dalyvauti ir Klaipėdos universiteto mokslininkai.

Pasak Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, beveik kiekvieną dieną sulaukiama skambučių iš tėvų, kurie klausia, ar negalėtų jų vaikas patekti į delfinų terapijos seansą.

„Labai skaudu atsakyti tėvams, tačiau kol valstybė neremia šios veiklos, mes, dirbdami savanoriškai, galime rengti tik eksperimentinius šios terapijos užsiėmimus keliems neįgaliems vaikams”, sakė direktorė.



TAIP PAT SKAITYKITE