Gegužės 25d. Trečiadienis

Dėl kiaulių gripo mirusio berniuko tėvų išvados neguodžia

Peržiūrų skaičius: 19884

Su siaubu skaičiuojame naujojo, vadinamojo kiaulių, gripo aukas ir vis grįžtame prie pirmosios – berniuko, mirusio Kauno klinikose. Ar tikrai jis – gripo, o ne medikų abejingumo arba neprofesionalumo auka?

Ar nepažeidė priesaikos?

Labai sunku kalbėti su motina, šiek tiek daugiau nei prieš savaitę palaidojusia savo sūnų, trylikametį berniuką. Paguodos žodžiai lieka žodžiais. Moteriai sunku ir kalbėti, ir tylėti.

Ir vis dėlto kodėl per savaitę nuo paprastos ligos – gripo mirė žmogus? Ar tikrai viskas buvo padaryta ir liga buvo stipresnė už aukščiausio lygio ligoninės medikų žinias bei galimybes?

Valstybinės medicininio audito inspekcijos prie Sveikatos apsaugos ministerijos, ieškojusios atsakymo į šiuos klausimus, išvadose teigiama, kad medicinos paslaugos pandeminiu gripu sirgusiam paaugliui Kauno medicinos universiteto klinikose buvo atliktos pažeidžiant teisės aktų reikalavimus.

Nuo ligonio nesitraukusi mama negali atsitokėti ne tik dėl mirties, bet ir medikų Hipokrato priesaikos – esminių humaniškumo reikalavimų pažeidimo.

Į ligoninę – reikalaujant

"Kai sakiau, kad vaikas miršta, reikia jį vežti į reanimaciją, man liepė balso nekelti", – niekada Kauno klinikose patirto siaubo nepamirš nuo pandeminio gripo mirusio Roko mama Diana Striogienė.

Ji – medikė, dirba bendrosios praktikos slaugytoja Kauno greitosios medicinos pagalbos stotyje. Moteris pripažįsta nežinanti, gerai ar blogai jos vaiką gydė Vaikų intensyvios terapijos skyriuje, bet jo medikams jokių priekaištų neturi. Jie, D.Striogienės žodžiais tariant, matė vaiką, o per naktį iki perkeliant jį į intensyvios terapijos skyrių Roką gydžiusi gydytoja rezidentė buvo tarsi su raiščiu ant akių.

Rokas susirgo trečiadienį. Blogai pasijuto mokykloje, ir mama patarė jam pareiti namo. Penktadienį į namus iškviesta šeimos gydytoja, apžiūrėjusi Roką, įtarė jam plaučių uždegimą, nustatė kvėpavimo nepakankamumą , intoksikaciją.

Tėvai nuvežė sergantį sūnų į Kauno klinikas. Iš pradžių buvo pasiūlyta kreiptis į polikliniką. Tėvų teigimu, tik jiems reikalaujant ligonis buvo paguldytas į ligoninę.

Paracetamolis nuo dusulio

"Palatoje buvome jau popiet. Gydytoja, matyt, skubėjo namo, sergančių vaikų buvo daug. Rokutį apžiūrėjusi gydytoja rezidentė sakė, kad kraujo tyrimo rezultatai keisti, bet turbūt neturėjo su kuo pasitarti ir nežinojo, ką daryti. Matyt, laukė ryto, kol ateis kiti gydytojai", – svarsto D.Striogienė.

Ir praplūsta ašaromis, kalbėdama apie vaiko būseną.

"Rokutis duso, jo rankos ir kojos pasidarė mėlynos. Parodėme tai seselei, kurią kviečiau ir kviečiau, ji kvietė gydytoją, kuri retkarčiais ateidavo. Prieš vidurnaktį davė paracetamolio. Ką jis galėjo padėti? Suskaičiavau, kad Rokutis alsavo 100 kartų per minutę. Nemokėjau pasakyti, kad vaikas miršta, prašiau, kad vežtų į reanimaciją. Davė deguonies palatoje, bet Rokutis nesugebėjo įkvėpti. Vaikas kliedėjo, kalbėjo, kad važiuoja pas močiutę, važiuoja pietų", – kiekvienas ištartas žodis veria skausmu ne tik moters širdį.

Kadangi ligonis blaškėsi, jam, tvirtino medikė D.Striogienė, davė migdomųjų vaistų. Šie nieko nepadėjo. Gydytoja rezidentė patvirtino, kad galimas atvirkštinis vaistų poveikis.

Visi laukė ryto

"Nuo ketvirtos valandos nakties nieko nebekviečiau. Laukiau ryto, kad ateitų nauja medikų pamaina. Prieš aštuonias atėjo ta pati rezidentė, pamačiusi tamsų šlapimą paaiškino, kad skysčių organizmui trūksta. Medicinos slaugytoja buvo labai gera, dėmesinga, tik ji nieko nekomentavo. Kai kas man dabar sako, kad reikėjo pačiai eiti į reanimaciją ir prašyti, kad Rokutį priimtų. Bet kas gi manęs būtų klausęs vidury nakties? Būtų psichiatrus iškvietę. Tą naktį pasijutau Klinikose kaip gūdžiame vienkiemyje", – pasakoja D.Striogienė.

Nauja pamaina 9 val. ryto nė kiek nesvarsčiusi skubiai išvežė ligonį į Intensyvios terapijos skyrių. Apie jo medikus D.Striogienė kalba su pagarba ir dėkingumu. Jie, moters įsitikinimu, padarė viską, ką galėjo, bet jau buvo per vėlu. Ketvirtą gydymo šiame skyriuje parą Rokas mirė.

Mirties priežastimi nustatyta pandeminio gripo sukelta komplikacija – bakterinis šokas.

Bausti ar ginčytis

Valstybinės medicininio audito inspekcijos išvados dėl berniuko gydymo ir mirties priežasčių gedinčius tėvus nuvylė. Jose lyg tarp kitko pripažįstama, kad "stebėti sąmonės sutrikimai ir deguonies terapijos poreikis galėjo būti indikacijos perkelti (ar net iš karto hospitalizuoti) vaiką į Intensyvios terapijos skyrių".

"Audito išvados yra šališkos, neobjektyvios, viskas nurašoma gripo virusui. Atspindėta tik Klinikų pozija, neįvertinta šeimos gydytojos ir tėvų nuomonė, nutylėta apie vaiko kančią paprastoje palatoje, o gydytojos rezidentės tarsi nė nebuvę", – stebisi Diana ir Rimas Striogai. Tai, anot jų – neskaidrus bandymas dangstyti Klinikų medikų klaidas.

Kauno medicinos universiteto klinikos išplatino pranešimą, kad taip pat turi abejonių dėl išvadų pagrįstumo.

"Išsamiai išanalizavus kokybės kontrolės ataskaitą, bus sprendžiama dėl Valstybinės medicininio audito inspekcijos sprendimo ginčijimo nustatyta tvarka", – rašoma pranešime.

Inspekcija siūlo bausti dvi Klinikų medikes – 1-ojo vaikų skyriaus vadovę Birutę Pundzienę (Klinikų generalinio direktoriaus Juozo Pundziaus žmoną) ir pediatrę, Roko guldymo į ligoninę dieną dirbusią priėmimo skyriuje, Genovaitę Ryselinę. Jos, anot medicininio audito išvadų, neįtarė girpo viruso A (H1N1) potipio. Visas gydymas buvo nukreiptas į plaučių uždegimo gydymą. Sprendimą dėl nuobaudos – nuo papeikimo iki atleidimo iš darbo – šiuo atveju turėtų priimti Klinikų administracija.


Sesuo pasveiko

Rokas turėjo dvi seseris. Viena jų, septynmetė Augustė, susirgo tuo pačiu metu, kaip ir Rokas, ir buvo gydoma Kauno medicinos universiteto Vaikų ligų klinikos 1-ajame vaikų ligų skyriuje. Mergaitė nesunkiai pasveiko. "Tai labai graži šeima, kuriai netrūko nei meilės, nei duonos", – taip apie kolegės D.Striogienės šeimą atsiliepia Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai.

Diena.lt

Dietų veiksmingumo tyrimas: laimėjo Atkinso dieta

Amerikiečiai tyrė keturias populiariausias svorio metimo dietas ir nustatė, kad moterys numeta svorio beveik du kartus daugiau laikydamosi mažiausiai angliavandenių turinčios Atkinso dietos, praneša "Reuters". "Dauguma sveikatos...


Maisto papildai gali sumažinti sergančiųjų plaučių vėžiu mirštamumą

Iki susergant plaučiu vėžiu maisto papildus vartoję žmonės gali turėti daugiau galimybių išgyventi, rodo Norvegijoje atliktas tyrimas. Pasak tyrimo, menkės kepenėlių aliejaus maisto papildų vartojimas sietinas su beveik perpus mažesne rizika, kad...


Rugsėjį greitieji testai užfiksavo 12 ŽIV atvejų Lietuvoje

ŽIV/AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacija "Demetra" nuo rugpjūčio mėnesio visoje Lietuvoje pradėjo nemokamai tirti greitaisiais testais dėl ŽIV. Per daugiau nei du mėnesius buvo ištirtas 401 žmogus. Rugsėjo mėnesį ištirti 107...


Per didelis pozityvumas skatina negatyvumą

Pozityvių frazių, tokių kaip "Aš esu mėgstamas žmogus" ar "Man pasiseks", kartojimas gali priversti jaustis dar prasčiau, užuot pakėlusios žmogaus savivertę. "Mažų mažiausiai nuo 1952-ųjų, kai pasirodė Normano Vincento...


Liga, apie kurią reikia kalbėti

Inkontinencija arba, kitaip tariant, šlapimo nelaikymas visuomenėje vis dar laikomas labai gėdinga problema, apie kurią niekas nekalba viešai. Birželio 22-ąją Lietuvoje pirmą kartą skelbiama šiai problemai skirta Pasaulinė inkontinencijos savaitė....


Iš Kauno į Vilnių perskraidinti donoro organai

Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnio "Mi-8T" įgula antradienio vakarą perskraidino donoro organus ir medikų komandą iš Kauno į Santariškių klinikas Vilniuje. Dėl pagalbos perskraidinti transplantuojamus organus į kariuomenę...


Adomo prakeikimas: vyrai – evoliucijos akligatvyje

Dėl Y chromosomoje nuolat mažėjančių genų vyrai pateko į evoliucijos akligatvį ir po 5 mln. metų gali visiškai išnykti, tvirtina genetikos ekspertė. Tačiau kai kurie mokslininkai mano, kad tokia prognozė pernelyg optimistinė. Šiuolaikinių vyrų...


Pirmoji pagalba kelyje. Kaip ją suteikti?

Pirmoji pagalba kelyje. Kaip ją suteikti?

Keliuose daugėjant automobilių neišvengiamai nutinka avarijos bei kitokie nelaimingi atsitikimai. Dažnai laiku suteikta net ir nedidelė pagalba gali išgelbėti žmogaus gyvybę arba apsaugoti jį nuo invalidumo. Tačiau neatsargi ar nekvalifikuota...


Ligoniai greičiau sulauks slaugytojų namuose

Ligoniai greičiau sulauks slaugytojų namuose

Slaugos paslaugas pacientų namuose galės teikti ne tik bendruomenės, bet ir bendrosios praktikos licencijas turintys slaugytojai. Tokia teisė bendrosios praktikos slaugytojams suteikta, pakeitus sveikatos apsaugos ministro įsakymą "Dėl...


Pranciškonų pagalbos akciją onkologiniams ligoniams "Vilties bėgimas" transliuos ir televizija

Pranciškonų pagalbos akciją onkologiniams ligoniams "Vilties bėgimas" transliuos ir televizija

Onkologiniai ligoniai ir broliai pranciškonai jau beveik dešimtmetį kartu keliauja ramybės ir supratimo, užuojautos ir meilės kenčiantiems nuo vėžio keliu. Praėjusį ketvirtadienį Klaipėdoje vėl rinkosi "Vilties bėgimo" organizatoriai ir...


Pasitikrinti sveikatą mokiniai privalo iki rugsėjo vidurio

Pasitikrinti sveikatą mokiniai privalo iki rugsėjo vidurio

Moksleiviai iki rugsėjo 15 dienos privalo pasitikrinti sveikatą ir pažymas su patikrinimo rezultatais įteikti savo mokykloms. Pažymos būtinos, kad į moksleivių sveikatą būtų atsižvelgiama nustatant jų mokymosi krūvį. Išanalizavus paskutinių dvejų...


Regeneracijos gebėjimui aktyvuoti pakanka "ištrinti" vieną geną?

Ilgą laiką buvo manoma, jog dabartiniai gyvūnai regeneracijos funkciją prarado evoliucionuodami, ir ja dabar pasižymi tik kai kurių rūšių sutvėrimai, tokie kaip plokščiosios kirmėlės, parazitai ir dalis salamandrų. Tačiau Wistar instituto...


A.Čaplikas: Pertvarkos metu nė viena ligoninė nebus uždaryta

Dėl šiuo metu ruošiamos vykdyti sveiktos sistemos pertvarkos šalies gydymo įstaigas lankantis Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas teigia, jog nuogąstavimai dėl rajoninių ligoninių uždarymo – nepagrįsti ir skuboti. Pertvarka...


Kulinariniuose produktuose - ir GMO žaliava

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) į patikslintą genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) sąrašą įtraukė dar 21 gaminį. Tai bendrovės "Rivona" kulinarijos ceche Rokiškyje gaminami kulinarijos gaminiai. Jie kepami aliejuje,...


Grožis padeda numalšinti kūno skausmus

Italijos mokslininkai tvirtina, kad grožis palaimos suteikia ne tik sielai - jis gali būti naudingas ir sveikatai.Romos neurologinių tyrimų instituto mokslininkai nustatė, kad stebint klasikinį grožį įkūnijantį objektą sumažėja fizinis skausmas....


Sniego spąstuose – atokiose vietose gyvenantys ligoniai

Storu sniego sluoksniu padengti kaimų ir vienkiemių vieškeliai tampa sunkiai įveikiami greitosios pagalbos automobiliams. Kupiškio rajone pirmadienio vakarą užklimpo pas sunkų ligonį skubėjęs greitosios medicinos pagalbos automobilis, antradienio...


Viršininkų polinkis susireikšminti – iš beždžionių

Viršininkų polinkis susireikšminti – iš beždžionių

Vadovų pareigas einančių vyrų elgesio manieros rodo artimą ryšį su gyvūnijos pasaulio atstovais, pirmiausia šimpanzėmis ir kitomis žmogbeždžionėmis, atskleidė tyrimas. al kartais pažįstate viršininką, kuris pasipūtęs pirmyn - atgal vaikštinėja po...


Nuo šiol PSDF biudžeto auditą atliks kasmet

Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė teigia, kad šiandien niekas negali pasakyti, kiek realiai visuomenei kainuoja sveikatos apsauga. "Dėl to Sveikatos apsaugos ministerijai pasiūlėme tobulinti teisės aktus, kad kiekvienam žmogui būtų aišku,...


Vitaminas B6 siejamas su didesne tikimybe išgyventi sergant prostatos vėžiu

Vyrams nustačius ankstyvosios stadijos prostatos vėžį, jie turi daugiau galimybių išgyventi, jei vartoja daugiau vitamino B6 nei rekomenduojama, rodo naujas tyrimas. Tyrimo rezultatai, kuriuos paskelbė žurnalas "American Journal of Clinical...


10 auksinių Alberto Einšteino citatų

10 auksinių Alberto Einšteino citatų

Albertas Einšteinas (Albert Einstein), gimęs 1879 m. kovo 14 d., miręs 1955 m. balandžio 18 d., žinia, buvo vokiečių fizikas, suformulavęs reliatyvumo teoriją, nemažai nuveikęs kvantinės mechanikos, statistinės mechanikos ir kosmologijos srityse,...


JAV tiria galimą vaisto Alli žalą kepenims

FDA praėjusią savaitę atnaujino informaciją apie jos stebimus vaistus, kurie laikomi potencialiai žalingais, praneša nutraingredients-usa.com. Tarp naujų į šį sąrašą įtrauktų medikamentų yra ir orlistatas, kurį "GlaxoSmithKline" bendrovė...


Būkite vaikui advokatu

Būkite vaikui advokatu

Laimingas žmogus yra tas, kuris gyvena taikoje su savimi. Jeigu jūs norite, kad jūsų vaikas užaugtų laimingu žmogumi, pasirinkite dar vieną profesiją - visada būkite jo advokatu. Jeigu vaikas padarė ką nors bloga, pirma pabandykite suprasti kodėl....


Depresija - įveikiama

Depresija - įveikiama

Pasak gydytojų psichiatrų, depresija kartais painiojama su liūdesiu, nuovargiu ar energijos trūkumu. Šios būsenos yra normalios, jos ilgai netrunka bei kasdienės veiklos netrikdo. Tuo tarpu depresija, atsirandanti dėl pačių įvairiausių priežasčių,...


JAV mokslininkai sukūrė trintuko dydžio žmogaus plautį

JAV mokslininkai sėkmingai implantavo laboratorijoje išaugintas ląsteles į žiurkių plaučius ir sukūrę prietaisą, kuris imituoja žmogaus plautį. Jeilio universiteto mokslininkams, laboratorijoje išaugintas ląsteles persodinus žiurkėms, pirmą kartą...


Prieš difteriją ir stabligę – nemokami skiepai

Siekiant išvengti pavojingų ligų - difterijos ir stabligės - protrūkio, Lietuvoje, o sykiu ir Klaipėdoje suaugusieji bus masiškai nemokamai skiepijami. Anot Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus...


Lietuvoje sumažėjo sergančiųjų peršalimo ligomis

Lietuvoje sumažėjo sergančiųjų peršalimo ligomis

Sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis praėjusią savaitę sumažėjo, teigiama Sveikatos ministerijos pranešime. Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro duomenimis, 10 tūkst. Lietuvos...


Naujausi tyrimai rodo, jog neklota lova gali teigiamai veikti žmogaus sveikatą

Naujausi tyrimai rodo, jog neklota lova gali teigiamai veikti žmogaus sveikatą

Naujausi mokslininkų tyrimai rodo, jog ryte nepaklota lova gali turėti teigiamos įtakos žmogaus sveikatai. Nors išoriškai neklota lova atrodo netvarkingai, ji taip pat pasižymi sąlygomis, kurios yra nepatrauklios namų dulkių erkėms apsigyventi -...


Daugėja duomenų apie vitamino D ir širdies sveikatos ryšį

Daugėja duomenų apie vitamino D ir širdies sveikatos ryšį

Žmonėms su vitamino D nepakankamumu gali grėsti didesnė rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, teigia dabar atliekamus tyrimus apžvelgę mokslininkai. Nors tokiai priklausomybei patvirtinti reikia išsamių tyrimų naudojant kontrolines...


Pranciškonai kastuvais paskelbė onkologinio centro statybų pradžią

Dvasinės paramos centrą onkologiniams ligoniams norintys pastatyti broliai pranciškonai žengė didelį žingsnį į priekį - šiandien buvo perkasta žemė ir netrukus bus kasama pamatų duobė. Broliai pranciškonai pagal šimtametes tradicijas visada...


Klastinga pavasarinė liga – cistitas, arba šlapimo pūslės uždegimas

Klastinga pavasarinė liga – cistitas, arba šlapimo pūslės uždegimas

Pagaliau Lietuvą pasiekė šiluma lepinantys orai ir tuojau upių pakrantes, parkų pieveles, suoliukus nutūpė pailsėti norintys žmonės. Tačiau dažnas, prisėdęs ant dar šaltos ir drėgnos žemės nesusimąsto, kokiomis ligomis gali baigtis tokios poilsio...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9