Nobel biocare

Artinasi probiotikų – kovotojų su infekcijomis, dažnai sukeliančiomis alergijas – era

Mokslininkai sako, kad gyvename ant probiotikų revoliucijos slenksčio. XX amžiaus revoliuciją medicinoje ir mūsų gyvenime sukėlė antibiotikai, o XXI amžius jau dabar dažnai pavadinamas probiotikų amžiumi. Tikimasi, kad probiotikai taps galinga kovos su alergija, imuninės sistemos stiprinimo priemone.

Probiotikai – draugiškosios arba gerosios bakterijos (probio reiškia „už gyvenimą“). Jos būtinos mūsų egzistencijai, nes  suteikia natūralią apsaugą nuo pavojingų bakterijų. Jei mūsų gyvenimo aplinka  yra užpildyta gerosiomis bakterijomis, kitos bakterijos negali daugintis ir plisti, nes nebeturi tam palankios terpės. Pasak mokslininkų, nors probiosis – dviejų organizmų sugyvenimas, sustiprinantis abiejų organizmų  gyvybinius procesus –  yra palyginus seniai žinoma  koncepcija, tačiau tik per pastarąjį dešimtmetį  mokslininkų susidomėjimas ir darbų skaičius šioje srityje nepaprastai išaugo.

Prognozuojama, kad probiotikai (gyvi mikroorganizmai, galintys pagerinti aplinkos, kurioje jie gyvena, balansą), bus ateities inovatyvių technologijų pagrindas.

Antibiotikai ir chemikalai

Mūsų aplinka – tai daugybė mikroarganizmų, pvz.,  žurnalas „Indoor Air“ teigia, kad vos vienas patalpoje esantis žmogus kas valandą orą papildo 37 mln. bakterijų. Tyrimai rodo, kad sveiko žmogaus organizme egzistuoja ir sugyvena trilijonai atskirų mikrobų, o virškinamajame trakte knibžda daugybė skirtingų bakterijų. Dauguma šių organizmų padeda mums išlikti sveikiems. Kai kurie mikroorganizmai atlieka naudingą darbą, pvz., padeda virškinti riebalus, sukuria tam tikras naudingas medžiagas, kovojančias su uždegimais ir t.t., dauguma yra neutralūs. Tačiau beveik kiekvienas žmogus priglaudžia ir nedidelį kiekį žalingų bakterijų, vadinamųjų  patogenų, kurie sukelia infekcijas. Aplinkoje esantys žalingieji mikroorganizmai trukdo augti augalams, mažina derlingumą, sukelia gyvulių infekcijas  ir t.t. Iki šiol mokslas daugiausia tyrinėjo žalingąsias bakterijas ir ieškojo priemonių jas išnaikinti.

Buvo sukurta įvairiausių cheminių priemonių ir jas beatodariškai naudojant blogųjų bakterijų naikinimui kartu buvo pražudoma ir didžioji dalis gerųjų bakterijų bei suardoma imuninė sistema. Gyvūnų, augalų ir bet kokių kitų gyvų organizmų atsparumas ligoms buvo silpninamas ar sunaikinamas.

Palyginus visai neseniai (XX amžiaus pradžioje – viduryje) atrasti ir susintetinti antibiotikai, kurių funkcija – žudyti  į organizmą patekusias žalingąsias bakterijas (infekcijų sukėlėjas). Tai padarė perversmą  ir išgelbėjo milijonus gyvybių. Tačiau dabar vartodami antibiotikus, naikinančius ne tik blogąsias, bet ir gerąsias bakterijas, jau rizikuojame ne tik savo, bet ir ateities kartų sveikata.

Gera žinia, kad kiekvienas žmogus turi asmeninį mikrobų rinkinį, kuris smarkiai skiriasi priklausomai nuo to, kur gyveni, kaip maitiniesi ir t. t. Mūsų mikrobiniai zoologijos sodai taip pat gali kisti, pavyzdžiui, po  antibiotikų, sunaikinusių ne tik infekcijos sukėlėjas, bet ir mūsų gerąsias bakterijas, pastarosios gali būti pakeistos kitomis, bet lygiai taip pat efektyviomis.

Alergija – suklaidinta imuninė sistema

O kodėl atsiranda alergija žiedadulkėms, jeigu jos nekenksmingos? Alergijos išsivysto, kai imuninė sistema klaidingai ima laikyti nekenksmingą baltymą grėsme. Tik kodėl imuninė sistema klaidingai reaguoja? Pasak mokslininkų,  priimtina teorija yra ta, kad dėl šiuolaikinių cheminių higienos priemonių (antibakterinio muilo, švaraus vandens) ar pasterizuoto pieno vaikai susiduria su per mažu kiekiu mikrobų, todėl imuninė sistema turi mažiau galimybių mokytis atskirti pavojingas bakterijas nuo nepavojingų dalykų, pavyzdžiui, žiedadulkių.

Mokslinių tyrimų apžvalgoje, kurią užsakė Europos aplinkos agentūra, teigiama, kad hormonų sistemą ardančios cheminės medžiagos gali būti vienas veiksnių, lemiančių akivaizdų sergamumo (daugeliu ligų) pagausėjimą. O šie chemikalai aptinkami maiste, vaistuose, pesticiduose, buitinės chemijos produktuose ir kosmetikoje. Neapgalvota žmogaus veikla chemizuojant dirvožemį kartu su žalingomis bakterijomis išnaikino ir gerąsias – probiotikus. Pavyzdžiui, tik ten, kur nepasiekė žmogaus ūkinė veikla, išliko natūralios, nepraradusios vertingųjų savybių vaistažolės ir kt.

Taigi nenuostabu, kad žmonija laukia naujų atradimų, ir probiotikai kelia dideles viltis – mokslininkų atradimai keičia supratimą, kas padeda žmonėms išlikti sveikiems:  pripažįstama, kad daugybė gerųjų bakterijų rūšių, gyvuodamos ar aplinkoje, ar gyvūno virškinamajame trakte, savo probiotinėmis savybėmis gali teigiamai paveikti mūsų aplinką, imuninę sistemą ir galiausiai gyvenimo gerovę.

Gera žinia Lietuvos verslininkams

Allergy UK“, visuomeninė Didžiosios Britanijos organizacija, viena didžiausių kovotojų prieš alergiją, padedanti ja sergantiems žmonėmis, atsiuntė gerą žinią Lietuvos probiotinių valiklių gamintojai UAB „ProBioSanus“ – jų produkcija pripažinta „Alergijai draugiška“ ir nuo šiol galės būti pažymėta atitinkamu ženklu.

Allergy UK“ sulaukia labai daug alergijos kamuojamų žmonių prašymų suteikti jiems informaciją apie įvairius produktus ir paslaugas, kuriuos jie galėtų naudoti nerizikuodami sukelti sau alergijos priepuolių. Kad patenkintų šiuos prašymus, „Allergy UK“ kvalifikuoti specialistai tiria įvairius produktus ir jų gamintojams suteikia (arba ne) teisę  savo produkciją pažymėti „Alergijai draugiškas produktas“ ženklu.

Šiuo metu pasaulyje vienas iš trijų gyventojų yra bent kartą gyvenime kentėjęs nuo alergijos, todėl gamintojams kompetetingos tarptautiniu mastu pripažintos organizacijos patvirtinimas, kad jų prdukcija gali saugiai naudoti sergantys alergija žmonės, greičiausiai daug lengviau atvers užsienio rinkas bei bus paklausi ir Lietuvoje. Visose šalyse, daugėjant alerginių susirgimų, visuomenė  laukia ir ieško natūralių bei ekologiškų produktų, kurių paklausa  nuolat auga.

Lietuvos kapitalo UAB „ProBioSanus“ produkcija – tai pagal inovatyvią technologiją gerųjų bakterijų pagrindu gaminami valikliai ir kūno priežiūros priemonės.

Allergy UK“ mūsų produktų poveikį tyrė pasitelkusi bandytojus – savanorius. Kelis mėnesius trukusių tyrimų išvada – „Lietuvoje pagaminti natūralūs, netoksiški, su biologiškai išsiskaidančiais ingredientais ir, svarbiausia, antialergiški produktai iš tikrųjų tokie ir yra, kaip mes skelbiame“, – sako  Rasa Vogelius, UAB „ProBioSanus“ generalinė direktorė.

„ProBioSanus“ sudėtyje esančios sertifikuotose laboratorijose atrinktos probiotinių bakterijų šeimos sukuria terpę, kuri slopina blogųjų bakterijų ir virusų dauginimąsi, sukuria prielaidas žmogaus imuninės sistemos stiprinimui ir tinka alergiškiems žmonėms.

Be to, gerosios bakterijos sudaro sąlygas apsisaugoti nuo E coli, kiaulių gripo, stafilokokinių, C difterijos bakterijų.

Daugiau informacijos:

UAB „ProBioSanus”
Ateities g. 10, LT-08303, Vilnius

Telefonas: +370 (5) 231 4680
Faksas: +370 (5) 231 4680

ProBioSanus, UAB

TAIP PAT SKAITYKITE