Gruodžio 15d. Sekmadienis

Artinasi probiotikų – kovotojų su infekcijomis, dažnai sukeliančiomis alergijas - era

2012 Rugpjūčio 1d.
Peržiūrų skaičius: 35668
Artinasi probiotikų – kovotojų su infekcijomis, dažnai sukeliančiomis alergijas - era

Mokslininkai sako, kad gyvename ant probiotikų revoliucijos slenksčio. XX amžiaus revoliuciją medicinoje ir mūsų gyvenime sukėlė antibiotikai, o XXI amžius jau dabar dažnai pavadinamas probiotikų amžiumi. Tikimasi, kad probiotikai taps galinga kovos su alergija, imuninės sistemos stiprinimo priemone.

Probiotikai - draugiškosios arba gerosios bakterijos (probio reiškia „už gyvenimą“). Jos būtinos mūsų egzistencijai, nes  suteikia natūralią apsaugą nuo pavojingų bakterijų. Jei mūsų gyvenimo aplinka  yra užpildyta gerosiomis bakterijomis, kitos bakterijos negali daugintis ir plisti, nes nebeturi tam palankios terpės. Pasak mokslininkų, nors probiosis – dviejų organizmų sugyvenimas, sustiprinantis abiejų organizmų  gyvybinius procesus –  yra palyginus seniai žinoma  koncepcija, tačiau tik per pastarąjį dešimtmetį  mokslininkų susidomėjimas ir darbų skaičius šioje srityje nepaprastai išaugo.

Prognozuojama, kad probiotikai (gyvi mikroorganizmai, galintys pagerinti aplinkos, kurioje jie gyvena, balansą), bus ateities inovatyvių technologijų pagrindas.

Antibiotikai ir chemikalai

Mūsų aplinka – tai daugybė mikroarganizmų, pvz.,  žurnalas „Indoor Air“ teigia, kad vos vienas patalpoje esantis žmogus kas valandą orą papildo 37 mln. bakterijų. Tyrimai rodo, kad sveiko žmogaus organizme egzistuoja ir sugyvena trilijonai atskirų mikrobų, o virškinamajame trakte knibžda daugybė skirtingų bakterijų. Dauguma šių organizmų padeda mums išlikti sveikiems. Kai kurie mikroorganizmai atlieka naudingą darbą, pvz., padeda virškinti riebalus, sukuria tam tikras naudingas medžiagas, kovojančias su uždegimais ir t.t., dauguma yra neutralūs. Tačiau beveik kiekvienas žmogus priglaudžia ir nedidelį kiekį žalingų bakterijų, vadinamųjų  patogenų, kurie sukelia infekcijas. Aplinkoje esantys žalingieji mikroorganizmai trukdo augti augalams, mažina derlingumą, sukelia gyvulių infekcijas  ir t.t. Iki šiol mokslas daugiausia tyrinėjo žalingąsias bakterijas ir ieškojo priemonių jas išnaikinti.

Buvo sukurta įvairiausių cheminių priemonių ir jas beatodariškai naudojant blogųjų bakterijų naikinimui kartu buvo pražudoma ir didžioji dalis gerųjų bakterijų bei suardoma imuninė sistema. Gyvūnų, augalų ir bet kokių kitų gyvų organizmų atsparumas ligoms buvo silpninamas ar sunaikinamas.

Palyginus visai neseniai (XX amžiaus pradžioje – viduryje) atrasti ir susintetinti antibiotikai, kurių funkcija – žudyti  į organizmą patekusias žalingąsias bakterijas (infekcijų sukėlėjas). Tai padarė perversmą  ir išgelbėjo milijonus gyvybių. Tačiau dabar vartodami antibiotikus, naikinančius ne tik blogąsias, bet ir gerąsias bakterijas, jau rizikuojame ne tik savo, bet ir ateities kartų sveikata.

Gera žinia, kad kiekvienas žmogus turi asmeninį mikrobų rinkinį, kuris smarkiai skiriasi priklausomai nuo to, kur gyveni, kaip maitiniesi ir t. t. Mūsų mikrobiniai zoologijos sodai taip pat gali kisti, pavyzdžiui, po  antibiotikų, sunaikinusių ne tik infekcijos sukėlėjas, bet ir mūsų gerąsias bakterijas, pastarosios gali būti pakeistos kitomis, bet lygiai taip pat efektyviomis.

Alergija – suklaidinta imuninė sistema

O kodėl atsiranda alergija žiedadulkėms, jeigu jos nekenksmingos? Alergijos išsivysto, kai imuninė sistema klaidingai ima laikyti nekenksmingą baltymą grėsme. Tik kodėl imuninė sistema klaidingai reaguoja? Pasak mokslininkų,  priimtina teorija yra ta, kad dėl šiuolaikinių cheminių higienos priemonių (antibakterinio muilo, švaraus vandens) ar pasterizuoto pieno vaikai susiduria su per mažu kiekiu mikrobų, todėl imuninė sistema turi mažiau galimybių mokytis atskirti pavojingas bakterijas nuo nepavojingų dalykų, pavyzdžiui, žiedadulkių.

Mokslinių tyrimų apžvalgoje, kurią užsakė Europos aplinkos agentūra, teigiama, kad hormonų sistemą ardančios cheminės medžiagos gali būti vienas veiksnių, lemiančių akivaizdų sergamumo (daugeliu ligų) pagausėjimą. O šie chemikalai aptinkami maiste, vaistuose, pesticiduose, buitinės chemijos produktuose ir kosmetikoje. Neapgalvota žmogaus veikla chemizuojant dirvožemį kartu su žalingomis bakterijomis išnaikino ir gerąsias - probiotikus. Pavyzdžiui, tik ten, kur nepasiekė žmogaus ūkinė veikla, išliko natūralios, nepraradusios vertingųjų savybių vaistažolės ir kt.

Taigi nenuostabu, kad žmonija laukia naujų atradimų, ir probiotikai kelia dideles viltis - mokslininkų atradimai keičia supratimą, kas padeda žmonėms išlikti sveikiems:  pripažįstama, kad daugybė gerųjų bakterijų rūšių, gyvuodamos ar aplinkoje, ar gyvūno virškinamajame trakte, savo probiotinėmis savybėmis gali teigiamai paveikti mūsų aplinką, imuninę sistemą ir galiausiai gyvenimo gerovę.

Gera žinia Lietuvos verslininkams

Allergy UK“, visuomeninė Didžiosios Britanijos organizacija, viena didžiausių kovotojų prieš alergiją, padedanti ja sergantiems žmonėmis, atsiuntė gerą žinią Lietuvos probiotinių valiklių gamintojai UAB „ProBioSanus“ - jų produkcija pripažinta „Alergijai draugiška“ ir nuo šiol galės būti pažymėta atitinkamu ženklu.

Allergy UK“ sulaukia labai daug alergijos kamuojamų žmonių prašymų suteikti jiems informaciją apie įvairius produktus ir paslaugas, kuriuos jie galėtų naudoti nerizikuodami sukelti sau alergijos priepuolių. Kad patenkintų šiuos prašymus, „Allergy UK“ kvalifikuoti specialistai tiria įvairius produktus ir jų gamintojams suteikia (arba ne) teisę  savo produkciją pažymėti „Alergijai draugiškas produktas“ ženklu.

Šiuo metu pasaulyje vienas iš trijų gyventojų yra bent kartą gyvenime kentėjęs nuo alergijos, todėl gamintojams kompetetingos tarptautiniu mastu pripažintos organizacijos patvirtinimas, kad jų prdukcija gali saugiai naudoti sergantys alergija žmonės, greičiausiai daug lengviau atvers užsienio rinkas bei bus paklausi ir Lietuvoje. Visose šalyse, daugėjant alerginių susirgimų, visuomenė  laukia ir ieško natūralių bei ekologiškų produktų, kurių paklausa  nuolat auga.

Lietuvos kapitalo UAB „ProBioSanus“ produkcija – tai pagal inovatyvią technologiją gerųjų bakterijų pagrindu gaminami valikliai ir kūno priežiūros priemonės.

Allergy UK“ mūsų produktų poveikį tyrė pasitelkusi bandytojus - savanorius. Kelis mėnesius trukusių tyrimų išvada - „Lietuvoje pagaminti natūralūs, netoksiški, su biologiškai išsiskaidančiais ingredientais ir, svarbiausia, antialergiški produktai iš tikrųjų tokie ir yra, kaip mes skelbiame“, - sako  Rasa Vogelius, UAB „ProBioSanus“ generalinė direktorė.

„ProBioSanus“ sudėtyje esančios sertifikuotose laboratorijose atrinktos probiotinių bakterijų šeimos sukuria terpę, kuri slopina blogųjų bakterijų ir virusų dauginimąsi, sukuria prielaidas žmogaus imuninės sistemos stiprinimui ir tinka alergiškiems žmonėms.

Be to, gerosios bakterijos sudaro sąlygas apsisaugoti nuo E coli, kiaulių gripo, stafilokokinių, C difterijos bakterijų.

Daugiau informacijos:

UAB "ProBioSanus"
Ateities g. 10, LT-08303, Vilnius

Telefonas: +370 (5) 231 4680
Faksas: +370 (5) 231 4680

ProBioSanus, UAB

Žymės: Infekcija , alergijos , ligos
Kariai transportavo donoro širdį

Kariai transportavo donoro širdį

Antradienį Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnio Mi-8 įgula transportavo donoro širdį iš Panevėžio į V ilnių, pranešė Krašto apsaugos ministerija. Kaip teigiama išplatintame pranešime spaudai, antrajame paieškos ir gelbėjimo...


Teigiama, kad regos netekę asmenys aplinkoje gali orientuotis naudodami echolokaciją

Aklas Jamie`is Asplandas "mato" naudodamas echolokacijos techniką: savo burna sukuria aukšto dažnio garsus, kurie atsispindi nuo objektų ir aidu grįžta atgal. Teigiama, jog jis yra vienas iš kelių vaikų, kuriems išugdomas gebėjimas...


5 taisyklės, kaip išsaugoti vedybinius santykius

Vedybos - ne juokas, o norint laimingai gyventi būtina puoselėti ir stiprinti tarpusavio santykius. Nepaminkite savo principų, o pasirinkite tinkamą aplinką. Nepamirškite, kad partneris turi pomėgių, todėl stenkitės juos toleruoti, o galbūt net...


Pašto poste sulaikyti preparatai su medvarlės ikrais

Vilniaus Pašto poste Muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnai sulaikė 240 kapsulių vaistinio preparato, į kurio sudėtį įeina medvarlės ikrai. Atliekant smulkių siuntų muitinį patikrinimą, dviejose siuntose iš Kinijos Vilniaus teritorinės...


Genetiniai tyrimai

Genetiniai tyrimai

Genas yra DNR segmentas (trumpa dezoksiribonukleino rūgšties molekulė), kuris informuoja, kaip, kada ir kas jūsų kūne vyksta kiekviename iš daugelio tūkstančių baltymų, reikalingų Jūsų gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Kiekvienas genas sudarytas iš...


Ką daryti esant mėlynėms ir sumušimams?

Ką daryti esant mėlynėms ir sumušimams? (1)

Šiuolaikiniam nuolat skubančiam žmogui sumušimai ar mėlynės – neretas reiškinys. Kartais net nepamename, kada vienur ar kitur ant kūno atsirado mėlynės, kurios mediciniškai dar vadinamos hematomomis. Hematoma – tai paprastai fizinės...


Paneigtas "Mocarto efektas"

Mocarto kūrinių klausymas negerina žmogaus protinių gebėjimų, skelbia Austrijos mokslininkai, kurie paneigė 1993 m. atlikto tyrimo išvadas. Tuomet mokslininkai teigė, kad egzistuoja taip vadinamas "Mocarto efektas", o klausantis...


Lazeris venų gydymui. Ar viską žinote?

Lazeris venų gydymui. Ar viską žinote?

Venų varikozę lemia ydinga kojos veninė kraujotaka. Dažniausiai tai nutinka sutrikus venų vožtuvėlių funkcijai ir pasikeitus kraujo tėkmės krypčiai, kai kraujas, užuot tekėjęs į viršų ir grįžtų link širdies, ima tekėti žemyn link pėdų. Tai...


Lietuva gali sulaukti Vokietijos investuotojos "Draeger"

Lietuva siekia įtikinti medicininės įrangos gamybos bazės įkūrimui vietos besidairančią ir 40 valstybių savo padalinius turinčią Vokietijos bendrovę "Draeger" rinktis Lietuvą. Naujienų portalo vz.lt žiniomis, planuojamam projektui įmonė...


Venų gydymas lazeriu

Venų gydymas lazeriu

Dažniau venų varikozė (išsipletusios venos kojose) vargina vyresnio amžiaus žmones. Liga progresuoja ne valandomis ir savaitėmis, bet mėnesiais ir metais. Beje, ypač jai palankus šiltasis sezonas. Ligą galima stabdyti elastiniu trikotažu, vaistais...


Įkurta Lietuvos Psichikos sveikatos slaugytojų asociacija

Iki šiol Lietuvoje psichikos sveikatos slaugytojoms atstovavo bendros slaugos arba kitų profesijų specialistų organizacijos, kaip Lietuvos Slaugos Specialistų Organizacija. Ši organizacija yra išsikėlusi tikslus vienyti slaugytojų bendruomenę,...


Aktyvioms jaunoms moterims irgi būtinas kalcis ir vitaminas D

Aktyvioms jaunoms moterims irgi būtinas kalcis ir vitaminas D

Kalcio ir vitamino D papildų būtini ne tik vyresnio amžiaus moterims jų kaulams stiprinti, tačiau šiuos papildus reikia vartoti ir jaunoms, aktyvioms moterims, kad jos sumažintų stresinių lūžių riziką. Ištyrus daugiau nei 5200 moterų, priimtų į...


A.Čaplikas: žengiame pirmąjį realų žingsnį, įgyvendinant sveikatos sistemos pertvarką

Šiandien LR Vyriausybė iš esmės pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) didžiųjų šalies ligoninių tinklo vizijai, padiktuotai apskričių naikinimo bei ekonominės situacijos. Vyriausybės pasitarimo metu SAM gavo pavedimą rengti atitinkamus...


Nustatytas minties virtimo žodžiu greitis

Žmogaus smegenys vos per 600 milisekundžių gali prisiminti žodį, pritaikyti jam gramatikos taisykles ir pasiųsti į gerklę, kad būtų ištartas. "LiveScience" rašo, kad tyrėjai pirmą kartą atsekė žaibo greičiu vykstančio proceso seką ir...


Medikai pirmą kartą vienu metu atliko paciento veido ir rankų transplantaciją

Prancūzijoje medikai pirmą kartą vienu metu pacientui transplantavo veidą ir rankas. 30-mečiam vyrui atlikta operacija buvo sėkminga, pranešė Paryžiaus "Henri-Mondor" klinikos administracija, informuoja agentūra AFP. Operacijoje, kuri...


Įkurtas organų transplantacijos koordinavimo centras

Įkurtas organų transplantacijos koordinavimo centras

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose įkurtas Organų transplantacijos koordinavimo centras. Šis centras medikams leis geriau planuoti ir pasiskirstyti darbus, atlikti daugiau transplantacijų. Šiuo metu visi medikai, taip pat ir...


JAV mokslininkai studijai ieško kleptomanų

JAV mokslininkai studijai ieško kleptomanų

Kalifornijos Stenfordo universiteto mokslininkai ieško kleptomanų, kurie galėtų dalyvauti naujoje studijoje apie ligotą potraukį vogti turinčių asmenų gydymą. Vien tik Jungtinėse Valstijose yra per milijoną kleptomanų, tačiau šių žmonių paieška...


Masturbacija: mitai ir tiesa

Jeigu masturbuosiesi, oda taps spuoguota, rankų delnai apžels plaukais ir tapsi nevaisingas. Tai tiesa ar mitas? Kaip rašo portalas askmen.com, mitų apie neigiamas masturbacijos pasekmes istorija yra labai sena. Netiesa, kad masturbacija sukelia...


Skambučių centras – ideali vieta romanui

Didžiosios Britanijos dienraštis "Daily Express" informuoja, kad kas trečias šalies skambučių centro darbuotojas buvo arba yra užmezgęs tarnybinį romaną. Tarp kitų profesijų atstovų tarnybiniai romanai nėra tokie populiarūs, todėl,...


Vitaminas E siejamas su mažesne egzemos tikimybe

Kartu nustatyta, kad vitamino A turtingas maistas neapsaugo nuo alergijos, nors anksčiau tyrimais buvo gauta būtent tokių duomenų. Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas "Pediatric Allergy and Immunology", praneša "Reuters Health"....


Naujoji į tankus panašių greitosios pagalbos automobilių karta

Naujoji į tankus panašių greitosios pagalbos automobilių karta

Daugelyje šalių bet kuris asmuo būtų patenkintas, jei greitosios pagalbos automobilis jį tiesiog pervežtų iš taško A į tašką B. Tačiau Australijoje jums reikia būti pasiruošus viskam. Neseniai internete išplatinta informacija apie tai, jog Camden...


Mokslininkai atrado trumparegystės geną

Mokslininkai atrado trumparegystę sukeliantį geną ir teigia, kad per dešimtmetį gali akinius paversti istorija. Dėl padidėjusio akies obuolio kylanti trumparegystė dažniausiai pradeda vystytis vaikystėje Vaikystėje duoti specialūs akių lašiukai...


Nimesilis gali būti pavojingas

Europos vaistų agentūra rekomenduoja nimesulido nebevartoti skausmingam osteoartritui gydyti. Dėl šios lėtinės būklės gali padidėti ilgalaikio gydymo rizika, nulemianti kepenų pažeidimus. Tyrė trejus metus Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų...


Medicinos punkte Juodkrantėje – 10 laipsnių

Juodkrantės medicinos punkte nei medikės, nei pacientai negali nusivilkti striukių - patalpose vos apie 10 laipsnių šilumos. Antradienį Juodkrantės medicinos punkte - 12 laipsnių šilumos. Anot čia dirbančios moters, kartais atšala ir iki 8...


Ligos, kurias mes paveldime

Polinkį sirgti tam tikromis ligomis mes paveldime iš savo tėvų. Jeigu atkreipsime į tai dėmesį ir laiku imsimės profilaktikos priemonių, galbūt pavyks užbėgti ligai už akių ir jos išvengti. Jeigu dažnai panikuojate dėl smulkmenų, paklauskite...


Kaip matuoti kraujospūdį

Kaip matuoti kraujospūdį

Norint pasimatuoti kraujospūdį, nebūtina skubėti į polikliniką ar vaistinę. Įsigijus kraujospūdžio aparatą, tą galima padaryti ir namuose. Tik reikėtų žinoti keletą svarbių dalykų. Kraujospūdžio matuoklių yra mechaninių, pusiau automatinių bei...


Vitaminai ir mineralai gali sumažinti riziką susirgti pūslės vėžiu

Žurnale "Cancer Causes and Control" paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad karotenoidai, niacinas (vitaminas B5), tiaminas (vitaminas B1) ir vitaminas D vyresniems žmonėms gali sumažinti riziką susirgti pūslės vėžiu. Mokslininkai nurodo,...


Ginčas dėl spermos

Ginčas dėl spermos

Italijoje – vėl audringi ginčai. Šį kartą diskusijos kilo ne dėl eutanazijos, o dėl galimybės dirbtinai apvaisinti moterį. Prieštaringai vertinamas Italijos ginekologas Severino Antinori paskelbė, jog netrukus ketina apvaisinti moterį komos...


Kūdikis su reta liga gali niekada neatsimerkti

Kūdikis su reta liga gali niekada neatsimerkti

Kai Lucas Hamondas tik gimė ir neatmerkė akių, tėvai nepradėjo nerimauti. Tačiau gydytojai buvo nustebę, kai kūdikis akių neatmerkė ir po paros. Taip prasidėjo ilga kova su berniuko regėjimu, praneša "Daily Mail". Ekspertai nustatė, kad...


Apie grėsmę širdžiai laiku įspėjo tūkstančius žmonių

Prasidėjo jubiliejinė 10 - oji akcija "Apsaugok širdį nuo blogojo cholesterolio!", kurią tradiciškai organizuoja Medicina practica laboratorija. Per penkerius metus šiose akcijose, vykstančiose pavasarį ir rudenį 4-5 Lietuvos miestuose,...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9