Sausio 21d. Ketvirtadienis

Artinasi probiotikų – kovotojų su infekcijomis, dažnai sukeliančiomis alergijas - era

2012 Rugpjūčio 1d.
Peržiūrų skaičius: 35668
Artinasi probiotikų – kovotojų su infekcijomis, dažnai sukeliančiomis alergijas - era

Mokslininkai sako, kad gyvename ant probiotikų revoliucijos slenksčio. XX amžiaus revoliuciją medicinoje ir mūsų gyvenime sukėlė antibiotikai, o XXI amžius jau dabar dažnai pavadinamas probiotikų amžiumi. Tikimasi, kad probiotikai taps galinga kovos su alergija, imuninės sistemos stiprinimo priemone.

Probiotikai - draugiškosios arba gerosios bakterijos (probio reiškia „už gyvenimą“). Jos būtinos mūsų egzistencijai, nes  suteikia natūralią apsaugą nuo pavojingų bakterijų. Jei mūsų gyvenimo aplinka  yra užpildyta gerosiomis bakterijomis, kitos bakterijos negali daugintis ir plisti, nes nebeturi tam palankios terpės. Pasak mokslininkų, nors probiosis – dviejų organizmų sugyvenimas, sustiprinantis abiejų organizmų  gyvybinius procesus –  yra palyginus seniai žinoma  koncepcija, tačiau tik per pastarąjį dešimtmetį  mokslininkų susidomėjimas ir darbų skaičius šioje srityje nepaprastai išaugo.

Prognozuojama, kad probiotikai (gyvi mikroorganizmai, galintys pagerinti aplinkos, kurioje jie gyvena, balansą), bus ateities inovatyvių technologijų pagrindas.

Antibiotikai ir chemikalai

Mūsų aplinka – tai daugybė mikroarganizmų, pvz.,  žurnalas „Indoor Air“ teigia, kad vos vienas patalpoje esantis žmogus kas valandą orą papildo 37 mln. bakterijų. Tyrimai rodo, kad sveiko žmogaus organizme egzistuoja ir sugyvena trilijonai atskirų mikrobų, o virškinamajame trakte knibžda daugybė skirtingų bakterijų. Dauguma šių organizmų padeda mums išlikti sveikiems. Kai kurie mikroorganizmai atlieka naudingą darbą, pvz., padeda virškinti riebalus, sukuria tam tikras naudingas medžiagas, kovojančias su uždegimais ir t.t., dauguma yra neutralūs. Tačiau beveik kiekvienas žmogus priglaudžia ir nedidelį kiekį žalingų bakterijų, vadinamųjų  patogenų, kurie sukelia infekcijas. Aplinkoje esantys žalingieji mikroorganizmai trukdo augti augalams, mažina derlingumą, sukelia gyvulių infekcijas  ir t.t. Iki šiol mokslas daugiausia tyrinėjo žalingąsias bakterijas ir ieškojo priemonių jas išnaikinti.

Buvo sukurta įvairiausių cheminių priemonių ir jas beatodariškai naudojant blogųjų bakterijų naikinimui kartu buvo pražudoma ir didžioji dalis gerųjų bakterijų bei suardoma imuninė sistema. Gyvūnų, augalų ir bet kokių kitų gyvų organizmų atsparumas ligoms buvo silpninamas ar sunaikinamas.

Palyginus visai neseniai (XX amžiaus pradžioje – viduryje) atrasti ir susintetinti antibiotikai, kurių funkcija – žudyti  į organizmą patekusias žalingąsias bakterijas (infekcijų sukėlėjas). Tai padarė perversmą  ir išgelbėjo milijonus gyvybių. Tačiau dabar vartodami antibiotikus, naikinančius ne tik blogąsias, bet ir gerąsias bakterijas, jau rizikuojame ne tik savo, bet ir ateities kartų sveikata.

Gera žinia, kad kiekvienas žmogus turi asmeninį mikrobų rinkinį, kuris smarkiai skiriasi priklausomai nuo to, kur gyveni, kaip maitiniesi ir t. t. Mūsų mikrobiniai zoologijos sodai taip pat gali kisti, pavyzdžiui, po  antibiotikų, sunaikinusių ne tik infekcijos sukėlėjas, bet ir mūsų gerąsias bakterijas, pastarosios gali būti pakeistos kitomis, bet lygiai taip pat efektyviomis.

Alergija – suklaidinta imuninė sistema

O kodėl atsiranda alergija žiedadulkėms, jeigu jos nekenksmingos? Alergijos išsivysto, kai imuninė sistema klaidingai ima laikyti nekenksmingą baltymą grėsme. Tik kodėl imuninė sistema klaidingai reaguoja? Pasak mokslininkų,  priimtina teorija yra ta, kad dėl šiuolaikinių cheminių higienos priemonių (antibakterinio muilo, švaraus vandens) ar pasterizuoto pieno vaikai susiduria su per mažu kiekiu mikrobų, todėl imuninė sistema turi mažiau galimybių mokytis atskirti pavojingas bakterijas nuo nepavojingų dalykų, pavyzdžiui, žiedadulkių.

Mokslinių tyrimų apžvalgoje, kurią užsakė Europos aplinkos agentūra, teigiama, kad hormonų sistemą ardančios cheminės medžiagos gali būti vienas veiksnių, lemiančių akivaizdų sergamumo (daugeliu ligų) pagausėjimą. O šie chemikalai aptinkami maiste, vaistuose, pesticiduose, buitinės chemijos produktuose ir kosmetikoje. Neapgalvota žmogaus veikla chemizuojant dirvožemį kartu su žalingomis bakterijomis išnaikino ir gerąsias - probiotikus. Pavyzdžiui, tik ten, kur nepasiekė žmogaus ūkinė veikla, išliko natūralios, nepraradusios vertingųjų savybių vaistažolės ir kt.

Taigi nenuostabu, kad žmonija laukia naujų atradimų, ir probiotikai kelia dideles viltis - mokslininkų atradimai keičia supratimą, kas padeda žmonėms išlikti sveikiems:  pripažįstama, kad daugybė gerųjų bakterijų rūšių, gyvuodamos ar aplinkoje, ar gyvūno virškinamajame trakte, savo probiotinėmis savybėmis gali teigiamai paveikti mūsų aplinką, imuninę sistemą ir galiausiai gyvenimo gerovę.

Gera žinia Lietuvos verslininkams

Allergy UK“, visuomeninė Didžiosios Britanijos organizacija, viena didžiausių kovotojų prieš alergiją, padedanti ja sergantiems žmonėmis, atsiuntė gerą žinią Lietuvos probiotinių valiklių gamintojai UAB „ProBioSanus“ - jų produkcija pripažinta „Alergijai draugiška“ ir nuo šiol galės būti pažymėta atitinkamu ženklu.

Allergy UK“ sulaukia labai daug alergijos kamuojamų žmonių prašymų suteikti jiems informaciją apie įvairius produktus ir paslaugas, kuriuos jie galėtų naudoti nerizikuodami sukelti sau alergijos priepuolių. Kad patenkintų šiuos prašymus, „Allergy UK“ kvalifikuoti specialistai tiria įvairius produktus ir jų gamintojams suteikia (arba ne) teisę  savo produkciją pažymėti „Alergijai draugiškas produktas“ ženklu.

Šiuo metu pasaulyje vienas iš trijų gyventojų yra bent kartą gyvenime kentėjęs nuo alergijos, todėl gamintojams kompetetingos tarptautiniu mastu pripažintos organizacijos patvirtinimas, kad jų prdukcija gali saugiai naudoti sergantys alergija žmonės, greičiausiai daug lengviau atvers užsienio rinkas bei bus paklausi ir Lietuvoje. Visose šalyse, daugėjant alerginių susirgimų, visuomenė  laukia ir ieško natūralių bei ekologiškų produktų, kurių paklausa  nuolat auga.

Lietuvos kapitalo UAB „ProBioSanus“ produkcija – tai pagal inovatyvią technologiją gerųjų bakterijų pagrindu gaminami valikliai ir kūno priežiūros priemonės.

Allergy UK“ mūsų produktų poveikį tyrė pasitelkusi bandytojus - savanorius. Kelis mėnesius trukusių tyrimų išvada - „Lietuvoje pagaminti natūralūs, netoksiški, su biologiškai išsiskaidančiais ingredientais ir, svarbiausia, antialergiški produktai iš tikrųjų tokie ir yra, kaip mes skelbiame“, - sako  Rasa Vogelius, UAB „ProBioSanus“ generalinė direktorė.

„ProBioSanus“ sudėtyje esančios sertifikuotose laboratorijose atrinktos probiotinių bakterijų šeimos sukuria terpę, kuri slopina blogųjų bakterijų ir virusų dauginimąsi, sukuria prielaidas žmogaus imuninės sistemos stiprinimui ir tinka alergiškiems žmonėms.

Be to, gerosios bakterijos sudaro sąlygas apsisaugoti nuo E coli, kiaulių gripo, stafilokokinių, C difterijos bakterijų.

Daugiau informacijos:

UAB "ProBioSanus"
Ateities g. 10, LT-08303, Vilnius

Telefonas: +370 (5) 231 4680
Faksas: +370 (5) 231 4680

ProBioSanus, UAB

Žymės: Infekcija , alergijos , ligos

Selenas gali sumažinti riziką susirgti diabetu

Vyrams organizme turint daug seleno, gali sumažėti tikimybė, kad sutriks kraujyje esančio cukraus metabolizmas, o tai gali apsaugoti nuo diabeto, teigia Prancūzijos mokslininkai. Tačiau šio mineralo kiekiai neturėjo įtakos moterų kraujo cukraus...


Šeštoji pandeminio gripo auka - kaunietis (papildyta)

Kaune lapkričio pabaigoje namuose rastas negyvas vyras mirė nuo vadinamojo kiaulių gripo. Tai atlikę teismo medicinos ekspertizę nustatė specialistai. Tai jau šeštoji pandeminio gripo auka Lietuvoje. Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį...


Kodėl mamos jaučiasi kaltos

Kodėl mamos jaučiasi kaltos

Kodėl taip dažnai pirmas gimdyvės klausimas apie kūdikį būna ne "Kas tai?", o "Ar jam viskas gerai?", "Ar jis normalus?" O jei medicinos sesuo prieš atsakydama kiek palūkuriuos? Mamos baimės ir abejonės iškart...


Ateities chirurgija - be operacijų ir vaistų

Anglijos mokslininkai atlieka eksperimentus su į kraują išvirkščiamomis kamieninėmis ląstelėmis, kurias galima valdyti magnetais. Nukreiptos tiksliai ten, kur jų reikia, ir suaktyvintos, šios ląstelės tampa naujomis kremzlėmis ar kaulais, kurių...


5 klaidos gydytojo priimamajame

5 klaidos gydytojo priimamajame

Gydytojai išskyrė penkias klaidas, kurias paprastai daro pasikonsultuoti atėję pacientai. 1. Neklausinėja. Vienintelis blogas klausimas yra tas, kuris taip ir lieka neužduotas. Nereikia gėdytis, jog neišmanote medicinos ir klausinėkite tol, kol...


SAM: Daugelis vaistinių vaistams taiko per didelius antkainius

Daugelis šalies vaistinių nevykdo teisės aktų ir vaistinėms taiko per didelius antkainius, trečiadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys. Anot ministerijos pranešimo, Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) balandį...


Kuo skiriasi tėviška ir motiniška meilė

Kūdikis gimdamas išgyventų mirties baimę, jeigu mielaširdinga lemtis nesaugotų jo nuo nerimo jausmo, kurį sukelia atsiskyrimas nuo motinos. Naujagimis beveik nesiskiria nuo tos būtybės, kokia jis buvo iki gimimo momento, ir negali suvokti savęs...


Pritarta Klaipėdos apskrities ligoninės plėtrai

Numatomiems Klaipėdos apskrities ligoninės plėtros planams Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos Ekspertų taryba pritarė tik po trečiojo svarstymo. Vilties gatvėje gydymo įstaiga dar šiemet planuoja pradėti statyti naujus...


Ligonių pinigai – bankams. Tai - gerai?

Faktą, kad dalis privalomojo sveikatos draudimo lėšų, skirtų ligoniams gydyti, buvo pervestos į banką, o ne į gydymo įstaigas, vieni vadina nusikaltimu, kiti tokią ekonominę politiką teisina. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas...


Norvegijoje nustatyta pandeminio gripo viruso mutacija

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) penktadienį pranešė, kad Norvegijoje ištyrus du pirmuosius nuo naujojo pandeminio gripo mirusius pacientus, buvo nustatyta šią ligą sukeliančio viruso mutacija. "Norvegijos visuomenės sveikatos...


Siūloma labiau centralizuoti greitosios pagalbos paslaugas

Siūloma labiau centralizuoti greitosios pagalbos paslaugas

Valstybinė medicinos audito inspekcija siūlo šalyje įkurti 6-8 greitosios medicinos pagalbos (GMP) centrus, turinčius centrines dispečerines. Anot inspekcijos, tai leistų pagerinti greitosios medicinos pagalbos paslaugų kokybę. Išanalizavusi GMP...


Pagaminta dirbtinė moters kiaušidė

JAV mokslininkai laboratorijoje sukūrė pirmąją pasaulyje dirbtinę kiaušidę, kurioje pavyko sėkmingai subrandinti moters kiaušinėlius. Šis pasiekimas suteiks galimybę efektyviau tirti nevaisingumo priežastis ir taikyti naujus nevaisingumo gydymo...


Dėl mirties kaltina medikus

Lazdijų rajono gyventoja žada eiti iki galo aiškindamasi tėvo, kuriam esą pavėluotai diagnozuotas apendicitas, mirties kaltininkus. "Kaltę dėl tėvo mirties medikai stumdo vienas nuo kito. Tačiau tylėti irgi negaliu", - teigė Veisiejų...


Paauglė 118 dienų išgyveno be širdies

Paauglė 118 dienų išgyveno be širdies

Amerikietė paauglė D'Zhana Simmons, beveik keturis mėnesius išgyvenusi be širdies, trečiadienį buvo išrašyta iš Majamio vaikų ligoninės. Jos artimieji mano, kad įvyko stebuklas. "Jaučiausi, tarsi nebūčiau tikras žmogus, tarsi manęs...


Brangius vaistus nuo gripo dalija už dyką

Gripo epidemija ir dvi žinios. Geroji: kai kurios poliklinikos nemokamai dalija brangius antivirusinius vaistus. Blogoji žinia: vaistų gavo ne visos gydymo įstaigos, o gavusiosios paslaptingai tyli. Tai jau kvepia sensacija: Kauno rajono pirminės...


Kodėl žmonės bijo kutenimo?

Kodėl žmonės bijo kutenimo?

Mokslininkus domina ne tik rimti visą žmoniją kamuojantys klausimai, bet ir pakankamai "keisti" dalykai. Vienas jų - kutenimo fenomenas, kurio prigimtį išsiaiškinti bandė dar antikos laikų išminčiai. Iki šiol dar nėra pavykę nustatyti,...


Panevėžio stomatologijos poliklinika kol kas lieka

Panevėžio stomatologijos poliklinika kol kas lieka

"Taip nuspręsta atsižvelgus į panevėžiečių susirūpinimą siūlomu įstaigos reorganizavimu, surinktais 2242 gyventojų parašais palikti polikliniką dirbti esamu statusu, nepakankamais 2007 metų rugsėjį sudarytos darbo grupės Panevėžio miesto...


"Arklių balzamai" Jūsų sveikatai

"Arklių balzamai" Jūsų sveikatai

Neretai jaučiame raumenų, sąnarių, stuburo skausmus, bandome įvairiausias priemones, galinčias sumažinti šiuos skausmus, geriame tabeletes. Kaip puikią „išeitį“ norime pristatyti trejopą „arklių balzamą“, skirtą sveikatos...


Valstybės kontrolė: sveikatos informacinė sistema vis dar neįgali

Valstybiniai auditoriai nustatė, kad nuo 2006 m. Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu kuriama elektroninė sveikatos informacinė sistema iki šiol neveikia planuota apimtimi, o iš jos kūrimui skirtų 34 mln. Lt daugiau kaip 15 mln. Lt panaudota...


Kovoje su bloga nuotaika – šviesa ir mankšta

Psichinės sveikatos specialistai sako, kad tamsiuoju metų laiku padaugėja žmonių, kurie jaučiasi mieguisti ir aptingę. Tik keliems procentams jų galima diagnozuoti tikrąją sezoninę depresiją. Visiems kitiems apatijos apimtiems žmonėms...


Donorai rikiavosi į eilę

Viešoji įstaiga Nacionalinis kraujo centras projekte "Vilties bėgimas" vykdė kraujo dovanos akciją. Visą mėnesį nuo balandžio žmonės buvo kviečiami aukoti kraują. Vieni aktyviausių šalyje buvo klaipėdiečiai. Prie akcijos prisijungė...


Daug draugų negarantuoja paramos

Daug draugų negarantuoja paramos

Misūrio universiteto (JAV) fiziologai, atlikę tyrimą su 813 paauglių, priėjo prie išvados, kad didelis draugų ratas jiems, o ypač mergaitėms, negarantuoja psichologinės paramos. Atvirkščiai - daug draugų lemia daugiau negatyvių emocijų. Savo...


Vitamino D nepakankamumas padidina peršalimo ir gripo riziką

Vitamino D nepakankamumas padidina peršalimo ir gripo riziką

Vitaminas D gali būti svarbi priemonė sustiprinant imuninę sistemą prieš tokį itin paplitusį negalavimą kaip peršalimas, teigia amerikiečių mokslininkai. Iki šiol didžiausiame nacionaliniame tyrime apie vitaminą D ir kvėpavimo takų infekcijas...


Dvi Kauno ligoninės supriešino tėvą ir sūnų Kupčinskus

Dėl dviejų Kauno ligoninių sujungimo priešingose barikadų pusėse atsidūrė miesto meras Andrius Kupčinskas ir jo tėvas - Seimo narys Rytas Kupčinskas. "Vienokia ar kitokia kurio nors Seimo nario pozicija negali daryti įtakos mūsų sprendimams....


Apgamai – grožis ar liga?

Apgamai – grožis ar liga?

Žmonės yra vieninteliai primatai, neturintys apgamų ant delnų. Tačiau kitose kūno vietose jų turi beveik kiekvienas. Vieni mano, kad apgamai yra individualybės ir grožio požymis, kiti įsitikinę, kad iš jų galima spėti žmogaus likimą. Tačiau...


Moderniausi gydymo metodai prieinami ir Lietuvos pacientams

Moderniausi gydymo metodai prieinami ir Lietuvos pacientams

Paradoksas: nors esame neturtinga šalis, o jauni medikai masiškai palieka šalį, tačiau medicinos srityje šiuo metu Lietuva praktiškai neatsilieka nuo kitų ES šalių. Medicinos srityje šiandien visame pasaulyje vyksta tikros naujų diagnostikos ir...


Naujasis VU superkompiuteris padės Lietuvos medikams ir genetikams

Iki birželio baigus visus bandymus, darbą visu pajėgumu pradės naujasis, 1,5 tūkst. procesorių ir 600 TB diskinės atminties turintis Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) superkompiuteris. VU MIF prodekanas...


Kamieninės ląstelės gali pakeisti krūtų didinimo operacijas

Prieštaravimai, supantys embrioninių kamieninių ląstelių panaudojimą regeneruojant žmogaus organus ir audinius gali nurimti - jei tik bus patvirtinti naujo tipo kamieninių ląstelių klinikinių tyrimų rezultatai. O jei jie pasiteisins, gali būti,...


Nepasiduokite psichologiniam spaudimui

Nepasiduokite psichologiniam spaudimui

Sunkmečiu nervai ir taip įtempti, todėl jau nebestebina viešose vietose girdimi įvairaus pobūdžio apsižodžiavimai. Tačiau ir darbe padaugėjo konfliktų, barnių. Gal galėtumėte pasiūlyti keletą psichologinės savigynos būdų, kaip atlaikyti...


Per pusmetį nustatyta 14 pasiutligės atvejų

Per pusmetį nustatyta 14 pasiutligės atvejų

Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje buvo nustatyta 14 pasiutligės atvejų. Tai beveik dvigubai mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai, kuomet ši liga buvo nustatyta 29 gyvūnams. Valstybinės maisto ir veterinarijos 2010 metų pirmojo pusmečio...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9