Birželio 4d. Ketvirtadienis

Artinasi probiotikų – kovotojų su infekcijomis, dažnai sukeliančiomis alergijas - era

2012 Rugpjūčio 1d.
Peržiūrų skaičius: 35668
Artinasi probiotikų – kovotojų su infekcijomis, dažnai sukeliančiomis alergijas - era

Mokslininkai sako, kad gyvename ant probiotikų revoliucijos slenksčio. XX amžiaus revoliuciją medicinoje ir mūsų gyvenime sukėlė antibiotikai, o XXI amžius jau dabar dažnai pavadinamas probiotikų amžiumi. Tikimasi, kad probiotikai taps galinga kovos su alergija, imuninės sistemos stiprinimo priemone.

Probiotikai - draugiškosios arba gerosios bakterijos (probio reiškia „už gyvenimą“). Jos būtinos mūsų egzistencijai, nes  suteikia natūralią apsaugą nuo pavojingų bakterijų. Jei mūsų gyvenimo aplinka  yra užpildyta gerosiomis bakterijomis, kitos bakterijos negali daugintis ir plisti, nes nebeturi tam palankios terpės. Pasak mokslininkų, nors probiosis – dviejų organizmų sugyvenimas, sustiprinantis abiejų organizmų  gyvybinius procesus –  yra palyginus seniai žinoma  koncepcija, tačiau tik per pastarąjį dešimtmetį  mokslininkų susidomėjimas ir darbų skaičius šioje srityje nepaprastai išaugo.

Prognozuojama, kad probiotikai (gyvi mikroorganizmai, galintys pagerinti aplinkos, kurioje jie gyvena, balansą), bus ateities inovatyvių technologijų pagrindas.

Antibiotikai ir chemikalai

Mūsų aplinka – tai daugybė mikroarganizmų, pvz.,  žurnalas „Indoor Air“ teigia, kad vos vienas patalpoje esantis žmogus kas valandą orą papildo 37 mln. bakterijų. Tyrimai rodo, kad sveiko žmogaus organizme egzistuoja ir sugyvena trilijonai atskirų mikrobų, o virškinamajame trakte knibžda daugybė skirtingų bakterijų. Dauguma šių organizmų padeda mums išlikti sveikiems. Kai kurie mikroorganizmai atlieka naudingą darbą, pvz., padeda virškinti riebalus, sukuria tam tikras naudingas medžiagas, kovojančias su uždegimais ir t.t., dauguma yra neutralūs. Tačiau beveik kiekvienas žmogus priglaudžia ir nedidelį kiekį žalingų bakterijų, vadinamųjų  patogenų, kurie sukelia infekcijas. Aplinkoje esantys žalingieji mikroorganizmai trukdo augti augalams, mažina derlingumą, sukelia gyvulių infekcijas  ir t.t. Iki šiol mokslas daugiausia tyrinėjo žalingąsias bakterijas ir ieškojo priemonių jas išnaikinti.

Buvo sukurta įvairiausių cheminių priemonių ir jas beatodariškai naudojant blogųjų bakterijų naikinimui kartu buvo pražudoma ir didžioji dalis gerųjų bakterijų bei suardoma imuninė sistema. Gyvūnų, augalų ir bet kokių kitų gyvų organizmų atsparumas ligoms buvo silpninamas ar sunaikinamas.

Palyginus visai neseniai (XX amžiaus pradžioje – viduryje) atrasti ir susintetinti antibiotikai, kurių funkcija – žudyti  į organizmą patekusias žalingąsias bakterijas (infekcijų sukėlėjas). Tai padarė perversmą  ir išgelbėjo milijonus gyvybių. Tačiau dabar vartodami antibiotikus, naikinančius ne tik blogąsias, bet ir gerąsias bakterijas, jau rizikuojame ne tik savo, bet ir ateities kartų sveikata.

Gera žinia, kad kiekvienas žmogus turi asmeninį mikrobų rinkinį, kuris smarkiai skiriasi priklausomai nuo to, kur gyveni, kaip maitiniesi ir t. t. Mūsų mikrobiniai zoologijos sodai taip pat gali kisti, pavyzdžiui, po  antibiotikų, sunaikinusių ne tik infekcijos sukėlėjas, bet ir mūsų gerąsias bakterijas, pastarosios gali būti pakeistos kitomis, bet lygiai taip pat efektyviomis.

Alergija – suklaidinta imuninė sistema

O kodėl atsiranda alergija žiedadulkėms, jeigu jos nekenksmingos? Alergijos išsivysto, kai imuninė sistema klaidingai ima laikyti nekenksmingą baltymą grėsme. Tik kodėl imuninė sistema klaidingai reaguoja? Pasak mokslininkų,  priimtina teorija yra ta, kad dėl šiuolaikinių cheminių higienos priemonių (antibakterinio muilo, švaraus vandens) ar pasterizuoto pieno vaikai susiduria su per mažu kiekiu mikrobų, todėl imuninė sistema turi mažiau galimybių mokytis atskirti pavojingas bakterijas nuo nepavojingų dalykų, pavyzdžiui, žiedadulkių.

Mokslinių tyrimų apžvalgoje, kurią užsakė Europos aplinkos agentūra, teigiama, kad hormonų sistemą ardančios cheminės medžiagos gali būti vienas veiksnių, lemiančių akivaizdų sergamumo (daugeliu ligų) pagausėjimą. O šie chemikalai aptinkami maiste, vaistuose, pesticiduose, buitinės chemijos produktuose ir kosmetikoje. Neapgalvota žmogaus veikla chemizuojant dirvožemį kartu su žalingomis bakterijomis išnaikino ir gerąsias - probiotikus. Pavyzdžiui, tik ten, kur nepasiekė žmogaus ūkinė veikla, išliko natūralios, nepraradusios vertingųjų savybių vaistažolės ir kt.

Taigi nenuostabu, kad žmonija laukia naujų atradimų, ir probiotikai kelia dideles viltis - mokslininkų atradimai keičia supratimą, kas padeda žmonėms išlikti sveikiems:  pripažįstama, kad daugybė gerųjų bakterijų rūšių, gyvuodamos ar aplinkoje, ar gyvūno virškinamajame trakte, savo probiotinėmis savybėmis gali teigiamai paveikti mūsų aplinką, imuninę sistemą ir galiausiai gyvenimo gerovę.

Gera žinia Lietuvos verslininkams

Allergy UK“, visuomeninė Didžiosios Britanijos organizacija, viena didžiausių kovotojų prieš alergiją, padedanti ja sergantiems žmonėmis, atsiuntė gerą žinią Lietuvos probiotinių valiklių gamintojai UAB „ProBioSanus“ - jų produkcija pripažinta „Alergijai draugiška“ ir nuo šiol galės būti pažymėta atitinkamu ženklu.

Allergy UK“ sulaukia labai daug alergijos kamuojamų žmonių prašymų suteikti jiems informaciją apie įvairius produktus ir paslaugas, kuriuos jie galėtų naudoti nerizikuodami sukelti sau alergijos priepuolių. Kad patenkintų šiuos prašymus, „Allergy UK“ kvalifikuoti specialistai tiria įvairius produktus ir jų gamintojams suteikia (arba ne) teisę  savo produkciją pažymėti „Alergijai draugiškas produktas“ ženklu.

Šiuo metu pasaulyje vienas iš trijų gyventojų yra bent kartą gyvenime kentėjęs nuo alergijos, todėl gamintojams kompetetingos tarptautiniu mastu pripažintos organizacijos patvirtinimas, kad jų prdukcija gali saugiai naudoti sergantys alergija žmonės, greičiausiai daug lengviau atvers užsienio rinkas bei bus paklausi ir Lietuvoje. Visose šalyse, daugėjant alerginių susirgimų, visuomenė  laukia ir ieško natūralių bei ekologiškų produktų, kurių paklausa  nuolat auga.

Lietuvos kapitalo UAB „ProBioSanus“ produkcija – tai pagal inovatyvią technologiją gerųjų bakterijų pagrindu gaminami valikliai ir kūno priežiūros priemonės.

Allergy UK“ mūsų produktų poveikį tyrė pasitelkusi bandytojus - savanorius. Kelis mėnesius trukusių tyrimų išvada - „Lietuvoje pagaminti natūralūs, netoksiški, su biologiškai išsiskaidančiais ingredientais ir, svarbiausia, antialergiški produktai iš tikrųjų tokie ir yra, kaip mes skelbiame“, - sako  Rasa Vogelius, UAB „ProBioSanus“ generalinė direktorė.

„ProBioSanus“ sudėtyje esančios sertifikuotose laboratorijose atrinktos probiotinių bakterijų šeimos sukuria terpę, kuri slopina blogųjų bakterijų ir virusų dauginimąsi, sukuria prielaidas žmogaus imuninės sistemos stiprinimui ir tinka alergiškiems žmonėms.

Be to, gerosios bakterijos sudaro sąlygas apsisaugoti nuo E coli, kiaulių gripo, stafilokokinių, C difterijos bakterijų.

Daugiau informacijos:

UAB "ProBioSanus"
Ateities g. 10, LT-08303, Vilnius

Telefonas: +370 (5) 231 4680
Faksas: +370 (5) 231 4680

ProBioSanus, UAB

Žymės: Infekcija , alergijos , ligos

Tyrimas: Lietuvos gyventojai vaistams Baltijos šalyse išleidžia mažiausiai

Lietuvoje išlaidos vaistams pernai buvo mažiausios Baltijos šalyse ir siekė vidutiniškai 180 JAV dolerių (apie 454 litai) vienam gyventojui, rodo rinkos tyrimų bendrovės "Market Publishers" duomenys. "Market Publishers"...


Šventojoje rinksis sergantysi Parkinsono liga

Rugsėjo 4-6 dienomis, Šventojoje, sveikatos centre "Energetikas" vyks kasmetinė Lietuvos Parkinsono ligos draugijos organizuojama patirties mokykla. Jos metu draugijos nariai dalinsis patirtimi, mankštinsis ir sveikatos centro...


Dažniausiai pasitaikančios moterų ligos

Dažniausiai pasitaikančios moterų ligos

Vilniaus Šeškinės poliklinikos moterų konsultacijos vedėja, gydytoja akušerė-ginekologė Vilma Vasjanova: - Anksčiau pasakojau apie dažniausiai pasitaikančias gimdos kaklelio, gimdos ir kiaušidžių ligas, jų požymius. Šiandien aptarsime dar kelias...


Mokslininkai privertė žmogaus sielą palikti savo kūną

Mokslininkai privertė žmogaus sielą palikti savo kūną

Viena iš galimybių, kaip atskirti sielą nuo kūno yra labai paprasta ir puikiai žinoma - žmogui tereikia numirti. Tačiau siela iškeliauja "pasivaikščioti" ir ne tokiais drastiškais metodais - apie tai labai dažnai kalbama egzoterinėse...


Rastas naujas vėžio gydymo objektas

Rastas naujas vėžio gydymo objektas

Monako universiteto mokslininkai, ištyrę ląstelės, kuri pažadina vėžio vystimąsi lemiantį geną, atrado naują vėžio gydymo objektą. Buvo surasti du proteinai, kurie užkerta kelią genui gaminti proteiną, vadinamą telomeraze, skatinantį vėžio...


Daugiau pilkųjų ląstelių – nebūtinai daugiau proto

Daugiau pilkųjų ląstelių – nebūtinai daugiau proto

Vasarį Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Osvaldas Rukšėnas sužinojo, kad tapo vienu iš septynių Lietuvos mokslo premijos laureatų. Šis garbingas įvertinimas profesoriui skirtas už kartu su bendraautoriu parašytą darbų...


Prieš vėžį – "povandeniniais laivais"

Prieš vėžį – "povandeniniais laivais"

Pasitelkus naujausius nanotechnologijų ir miniatiūrinės robototechnikos pasiekimus, mokslininkams pavyko sukurti nuotoliniu būdu valdomus robotus, kurie judės žmogaus kraujotakos sistema gabendami į ligos židinį reikiamus vaistus ir naikindami...


Venų gydymas lazeriu

Venų gydymas lazeriu

Dažniau venų varikozė (išsipletusios venos kojose) vargina vyresnio amžiaus žmones. Liga progresuoja ne valandomis ir savaitėmis, bet mėnesiais ir metais. Beje, ypač jai palankus šiltasis sezonas. Ligą galima stabdyti elastiniu trikotažu, vaistais...


Vitaminas D inkstų ligoniams padeda gyventi ilgiau

Vitaminas D inkstų ligoniams padeda gyventi ilgiau

Inkstų ligomis sergantys pacientai, kurie vartojo gydytojų jiems skirtą vitaminą D, turėjo 26 procentais mažesnę tikimybę mirti dvejų metų laikotarpiu nei tie, kas vitamino nevartojo. Vitaminas D padeda organizmui įsisavinti kalcį ir yra svarbus...


Gydytojai: rengiama sveikatos apsaugos reforma yra neteisėta

Antradienį Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS) kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidento instituciją ir Vyriausybę, teigdama, kad planuojama vykdyti Lietuvos sveikatos sistemos pertvarka esą yra neteisėta - nėra Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM)...


Sutiktą moterį įvertina akimirksniu

Vyrams tereikia akimirkos nuspręsti, ar sutikta moteris jiems yra patraukli. Dėl to jie neturėtų būti peikiami, nes tokia savybė užprogramuota genetiškai. Kaip teigia mokslininkai, pagal išvaizdą moteris vertinantys vyrai tiesiog vadovaujasi...


Išvykstantiems studijuoti užsienyje verta pasirūpinti sveikatos draudimu

Išvykstantiems studijuoti užsienyje verta pasirūpinti sveikatos draudimu

Artėjant mokslo metams pakvietimus dieninėms studijoms užsienyje gavę moksleiviai domisi, ar prieš išvykdami studijuoti jie galėtų pratęsti savo privalomąjį sveikatos draudimą Lietuvoje. Kartu prieš rugsėjo pirmąją pageidaujama įsigyti ir Europos...


Santariškių klinikose – vis daugiau unikalių operacijų

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų medikai, plėtodami minimaliai invazinės chirurgijos galimybes, pastaruoju metu atliko daug unikalių ir originalių operacijų. "Paskutiniais dešimtmečiais visos chirurgijos sritys vystosi...


Olegas Torsunovas: "Krizė - vertingiausias laikas žmogui"

Olegas Torsunovas: "Krizė - vertingiausias laikas žmogui"

Neseniai krizės nuotaikomis persmelktoje Rygoje seminarą vedė žinomas vedų žinovas, gydytojas ir psichologas, ajurvedos centro Maskvoje įkūrėjas, Bombėjaus instituto dėstytojas, populiarių knygų autorius Olegas Torsunovas. Salė, kurioje vyko...


Kai įvyksta trauma…

Kai įvyksta trauma…

Tik kelios savaitės, kurios pakeičia įprastą gyvenimą, įvykus traumai. Ir net kelios savaitės, jei traumą gavai pats ar tavo artimasis. Trauma pristabdo darbus, nes tenką saugoti sugipsuotą ranką ar koją, apriboja judrumą ir galimybę atlikti kai...


Sveikatos ministerija ima taupyti nuo tyrimų

Sveikatos ministerija ima taupyti nuo tyrimų

Išgyvenant sunkmetį gydymo įstaigoms už tikslius, bet brangius tyrimus gali būti apmokama ne pagal pacientų poreikį, o biudžeto išgales. Iki šiol gydymo įstaigos brangius tyrimus - genetinį, kraujo krešėjimo, magnetinį rezonansą, kompiuterinę...


Keturi baimės veidai

Kartą dukrytė man pasakė, kad bijo tamsos. Įjungiau šviesą ir drauge su pradėjome ieškoti tos baimės. Deja, taip ir neradome. Dabar, būdama paauglė, ji žino, kad ten, kur tamsu ir baugu, tereikia įjungti šviesą – pasikalbėti – ir...


Gebėjimas atpažinti veidus – paveldimas

Kai kurie žmonės niekada nepamiršta pamatytų veidų, kitiems juos atpažinti sunku. Prosopagnozija sergantieji neatpažįsta net draugų. Dabar mokslininkai tvirtina, jog gebėjimas atpažinti veidus yra paveldimas ir nesusijęs su protiniais gebėjimais...


Per savaitę nuo kiaulių gripo pasaulyje mirė daugiau kaip 1000 žmonių

Per savaitę nuo kiaulių gripo pasaulyje mirė daugiau kaip 1000 žmonių. Nuo balandžio, kai pirmą kartą virusas buvo aptiktas, visame pasaulyje nuo jo mirė mažiausiai 7826 žmonės, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) penktadienį paskelbti...


Širdies chirurgai Santariškių klinikose pažabojo dar vieną mirtiną ligą

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VUL SK) Širdies chirurgijos centre buvo atlikta Lietuvoje pirmoji, sėkminga plaučių arterijos sustorėjusio vidinio sluoksnio pašalinimo operacija. Operaciją, vadovaujant prof. Eckhard Mayer iš...


Dešrų ir mėsos vartojimas didina mirties riziką

Dešrų ir mėsos vartojimas didina mirties riziką

Raudonos mėsos ir dešrų vartojimas didina mirties riziką, parodė JAV atliktas išsamus tyrimas, kurio rezultatus pristato žiniasklaida. Nacionalinio vėžio instituto mokslininkai dėl mėsos vartojimo ir kitų įpročių apklausė daugiau kaip pusę...


Nuo neįgalumo išgelbėjo osteopatas

Nuo neįgalumo išgelbėjo osteopatas

Skausmas ir gydytojas privertė moterį prisiminti seniai pamirštą avariją. Tik netradicinis gydymo būdas ir jos pačios pastangos išvadavo moterį nuo daugelį metų varginusių skausmų ir grėsusio neįgalumo.


"Sicor Biotech" gamykla vaistus gamins 7 dienas per savaitę

Nuo šios savaitės Lietuvos biofarmacijos lyderės "Sicor Biotech"/TEVA gamykloje dirbs daugiau darbuotojų, o vaistai bus gaminami septynias dienas per savaitę. Tokį sprendimą lėmė bendrovės mokslininkų sukurto onkologinio preparato...


Vaistų registravimo ir perregistravimo procedūros atliekamos dvigubai greičiau

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) kasmetiniame susitikime su vaistų rinkodaros teisės turėtojais, gamintojais, didmeninio platinimo įmonių ir vaistinių asociacijomis bei jų atstovais pristatė vaistų registracijos proceso pokyčius ir...


Prieš vėžį kovojama ir varlėmis

Rupūžių užpilai, gyvulių dezinfekcinis skystis, aukso kapsulės, stebuklinga lempa. Šių ir kitų "medikamentų" griebiasi su ligomis kovojantys lietuviai. Tačiau gydytojai įsitikinę – taip galima tik greičiau prisišaukti mirtį....


Vaistininkai kritikuoja savo maitintojus

Nustačius antkainius vieniems rinkos dalyviams – vaistinėms ir vaistų tiekimo įmonėms, o kitiems – tik prievolę deklaruoti vaistų kainas, jos galutiniam vartotojui nesumažės. Vaistininkai sukilo prieš ketinimą riboti receptinių...


Nerimauja dėl siūlymo įteisinti lytinių ląstelių donorystę

Arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus išplatintame atvirame laiške reiškiamas dvasininkų nerimas dėl siūlymų įteisinti lytinių ląstelių donorystę. Tai būtų leidžiama, jei būtų pritarta liberalcentristo Algio Čapliko pasiūlytam dirbtinio apvaisinimo...


3 patarimai, kaip išsaugoti vyriškumą mylint moterį

Išlikite vyru visose situacijose ir neleiskite savo mylimajai valytis kojų į jus. Pagarba yra visų santykių pagrindas. Laikykitės šios taisyklės. Pastaruoju metu visur kalbama apie vyriškos lyties tapimą silpnąja lytimi. Ar tikrai vyrai per daug...


Pagaminta dirbtinė moters kiaušidė

JAV mokslininkai laboratorijoje sukūrė pirmąją pasaulyje dirbtinę kiaušidę, kurioje pavyko sėkmingai subrandinti moters kiaušinėlius. Šis pasiekimas suteiks galimybę efektyviau tirti nevaisingumo priežastis ir taikyti naujus nevaisingumo gydymo...


J.Kumpienė: SAM nepritarė, kad Valstybinė ligonių kasa kauptų didelį rezervą

Sveikatos apsaugos viceministrė Janina Kumpienė sako sutinkanti su Valstybės kontrolės išvadomis, kad 2010 metais kauptas per didelis Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) rezervas, ir teigia, kad jau parengtos pataisos, numatančios...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9