Sausio 26d. Antradienis

Varginantys skausmo priepuoliai

2013 Balandžio 12d.
Peržiūrų skaičius: 38912
Varginantys skausmo priepuoliai

Migrena gali užklupti staiga. Tačiau kartais ji prasideda pamažu ir stiprėja kas minutę. Galvos skausmas būna pulsuojantis ar duriantis, retkarčiais – spaudžiantis, maudžiantis ir neatlėgsta nė akimirkai. Kol priepuolis baigiasi, organizmas tarsi nefunkcionuoja. Paskui viskas praeina, ir gyvenimas grįžta į normalias vėžias. Iki kito labai išvarginančio galvos skausmo.
Priepuolių priežastys

Tikriausiai neatsirastų nė vieno žmogaus, galinčio pasakyti, kad nežino, kas yra galvos skausmas. Ir nenuostabu, nes jo rūšių pris-kaičiuojama apie pusantro šimto. Skaudėti dažniausiai pradeda kaktos centre, pakaušyje, smilkiniuose. Skausmą galima justi kairėje ar dešinėje galvos pusėje. Būna ir vadinamasis "saulės" skausmas – iš pradžių maudžia pakaušį, paskui pamažu pasiekia kaktą.

Išprovokuoti migreną gali daugelis veiksnių, pavyzdžiui, rūkymas – nikotinas sukelia kraujagyslių spazmus, galvos smegenų kraujagyslių aterosklerozė, kraujo apytakos sutrikimai, hipertoninė liga ir kt.

Lėtiniai galvos skausmai dažnai atsiranda patyrusiesiems stuburo traumą ir tiems, kuriems buvo sukrėstos smegenys.

Gana dažna migrenos priežastis – stuburo negalavimai kaklo srityje. Jie pasireiškia stipriais spazmais. Esant tokiai patologijai, suspaudžiama stuburo arterija ir prasideda nepakeliamas skausmas pakaušyje, viršugalvyje ir kaktoje.

Jautrių žmonių liga

Migrena neretai serga jautrūs oro pokyčiams, alergiški vaistams ir kai kuriems maisto produktams žmonės. Vadinamoji "gurmanų" migrena prasideda suvalgius sūrio, šokolado, citrusinių vaisių, maisto, kuriame yra natrio glutamato (jo dedama į greitai paruošiamą valgį), marinuotų su actu daržovių, išgėrus kavos ar alkoholio – ypač raudonojo vyno ar likerio.

Daug reikšmės turi, ar maistas yra visavertis. Tie, kurie maitinasi nereguliariai, per pietus tik užkąsdami ar valgydami daug angliavandenių turinčių produktų, gali išprovokuoti migrenos priepuolius. Jautriems žmonėms ypač svarbu papusryčiauti, suvalgyti kad ir nedaug, bet visaverčio maisto.

Migrenos priepuolis labai dažnai ištinka išgyvenusiuosius fizinį, emocinį sukrėtimą, kai pervargstama dirbant protinį darbą.

Viršvalandžiai, ėjimas vėlai miegoti, bemiegės naktys gali privesti prie didelio nuovargio ir išprovokuoti migreną. Tačiau ir per ilgas miegojimas, kartais tik valandą ilgiau nei įprastai, daugumai sukelia galvos skausmo priepuolį. Dažniausiai tai atsitinka savaitgaliais, kai bandoma atsigriebti už nemiegotas naktis ir pailsėti.

Netradiciniai gydymo būdai

Nors ir juokaujama, kad geriausias būdas atsikratyti galvos skausmo – giljotina, yra kur kas humaniškesnių priemonių. Viena iš jų – osteopatija – manualinė terapija su masažo elementais. Ji rankų judesiais ir masažu padeda atsikratyti ne tik migrenos pasekmių, bet ir jos priežasčių. Osteopatas švelniai masažuoja stuburą, raisčius ir raumenis. Masažas veikia gilius audinius, atpalaiduoja raumenis, raiščius, organai geriau aprūpinami krauju, todėl skausmas atlėgsta.

Kiekvienam pacientui taikomas individualus gydymas, dažniausiai reikia 10-15 osteopatijos seansų. Geriausias rezultatas pasiekiamas, kai geriami homeopatiniai vaistai ir daromi specialūs pratimai.

Kai prasideda migrenos priepuolis, padėti gali galvos masažas. Abiem rankomis reikia masažuoti nuo kaktos iki pakaušio. Gerai veikia ir kaklo mankšta. Galva lėtai pasukiojama į kairę ir dešinę, paskui palenkiama į priekį ir atlošiama atgal.

Dar vienas receptas – išsitrinkti plaukus mėtų arba citrinų šampūnu. Gaivus tų augalų kvapas atpalaiduoja.

Pataria liaudies medicina

Liaudies medicina rekomenduoja pajutus migreną į skaudančios galvos pusės ausį įsikišti vatos gniužulėlį, sumirkytą burokėlių arba svogūnų sultimis. Patartina gerti melisų arbatą.

Du arbatinius šaukštelius žolės reikia užplikyti stikline verdančio vandens ir užvirinti. Po pusę stiklinės gerti du kartus per dieną.

Jei migrena kartojasi, tris kartus per dieną išgerti stiklinę daržovių sulčių ir nieko nevalgyti. Stipriai išalkus, užkrimsti javainių ar išgerti avižų kisieliaus. Sultys gali būti gaminamos iš 300 g burokėlių, 100 g morkų, 100 g salierų, 30 g ridikėlių, 2 šaukštų bulvių sulčių.

Padeda ir jonažolių arbata. 15 gramų jonažolių, surinktų žydėjimo pradžioje, užpilti stikline verdančio vandens ir ant silpnos ugnies virti 15 minučių. Tada palaikyti 45 minutes, perkošti ir gerti po valgomąjį šaukštą 5 kartus per dieną.

Norint išvengti rytinės migrenos, reikia daryti mankštą: nubudus kurį laiką pagulėti ant nugaros. Vėliau iš lėto pakelti ištiestas kojas, rankomis įsiremti į klubus ir kelias minutes "važiuoti dviračiu". Paskui pirštų galais pamasažuoti sprandą, karštame vandenyje sumirkytu drobiniu rankšluosčiu patrinti kaktą.

Būtina kreiptis į gydytoją

Migreną lengva supainioti su galvos skausmais, atsirandančiais dėl kaklo pakitimo, sinusito ar raumenų įtampos.

Ar jus kamuojantis galvos skausmas iš tiesų yra migrena, atsakyti padės klausimai.

Ar jaučiate, kad artėja galvos skausmo priepuolis?
Kai nėra priepuolių – ar jaučiatės sveiki?
Ar skausmas gilus ir tvilkčiojantis?
Ar skauda tik vienoje galvos pusėje?
Ar vemiate, ar kamuoja šleikštulys?
Ar sugebate tęsti įprastą veiklą?
Ar mirga akyse – regite žybsėjimus, šviesos zigzagus, pliūpsnius?
Ar galite pakęsti šviesą, triukšmą?
Ar pakinta jūsų uoslė?
Ar judėdami jaučiatės blogiau?
Ar skausmas trunka nuo keturių valandų iki trijų dienų?
Ar turite atsigulti į lovą?

Jei į daugelį klausimų atsakėte teigiamai, galimas daiktas, kamuoja migrena. Tokiu atveju būtinai kreipkitės į gydytoją. Dabar yra efektyvių vaistų migrenos priepuoliui malšinti. Daugelis juos vartojančiųjų patiria palengvėjimą, o kai kurie visiškai išsivaduoja nuo skausmo.

Parengė L.ŽUKAITĖ

Vanduo ir purvas grąžina jėgas

Vanduo ir purvas grąžina jėgas

Vaistai slopina ligos sukeltus procesus, o vanduo, gydomasis purvas skatina organizmo veiklą. Žinoma, kartais neįmanoma išsiversti be cheminių preparatų, bet pajutus nuovargį ar sergant kai kuriomis ligomis verta išbandyti natūralias priemones....


Amžiaus rykštė – alergija

Amžiaus rykštė – alergija

Pavasaris kelia nerimą kenčiantiesiems nuo alergijos, nes žydintys medžiai, augalai didina įvairias organizmo imuniteto reakcijas į svetimkūnius. Mokslininkai alergiją vadina šio amžiaus rykšte, nes ji laikoma viena iš sparčiausiai plintančių...


Kaip malšinti skrandžio skausmus

Kaip malšinti skrandžio skausmus

Skrandžio skausmai gali kamuoti dėl įvairių priežasčių. Neretai jie pasireiškia dėl pernelyg didelės nervinės įtampos. Galima pabandyti juos malšinti naminiais vaistais. Bet jeigu šie vaistai nepadeda, reikia kreiptis į gydytoją, kad nustatytų...


Nauja paslauga: vaikų sensorinių ir pažintinių įgūdžių lavinimas

Nauja paslauga: vaikų sensorinių ir pažintinių įgūdžių lavinimas

Vaikų sensorinių ir pažintinių funkcijų lavinimo paslauga skirta vaikams, turintiems raidos, suvokimo, dėmesio koncentracijos sutrikimų. Taip pat jeigu vaikui sunku socializuotis tokiose socialinėse grupėse kaip darželis, mokykla, tuomet ši...


Raumenų atvėsinimas – svarbus treniruotės etapas

Raumenų atvėsinimas – svarbus treniruotės etapas

Puikiai pasportavote? Po treniruotės jaučiate malonų virpulį raumenyse ir lengvą nuovargį visame kūne? Neskubėkite ilsėtis, nes po treniruotės svarbu nepamiršti tinkamai atvėsinti raumenis.


Veido ir žandikaulio kineziterapija - alternatyva tabletėms

Veido ir žandikaulio kineziterapija - alternatyva tabletėms

Kenčiantys nuo stiprių galvos skausmų žino, kad skausmus gali išprovokuoti bet kas: maisto netoleravimas, stresas, ryški šviesa ir daug kitų dažnai nekontroliuojamų dirgiklių. Tam tikrais atvejais skausmus gydyti labai padeda veido ir žandikaulių...


Skausmingi taškai raumenyse? Tikriausiai pažeistas fascijos audinys

Skausmingi taškai raumenyse? Tikriausiai pažeistas fascijos audinys

Ar teko kada nors girdėti apie kūne esančią fasciją? Dažniausiai apčiuopos būdu fascijos pažeidimus diagnozuoja masažo specialistai ir kineziterapeutai. Specialistai sako, kad nuo fascijos būklės priklauso kūno gebėjimas judėti laisvai. Kas gi ta...


Miego apnėja? Kas tai?

Miego apnėja? Kas tai?

Vis dažniau girdime, kad širdies ir kraujagyslių ligų riziką didina nepilnavertis miegas, o ypač – trumpos kvėpavimo pauzės miego metu. Kad trumpam nustoja kvėpuoti – žmogus dažnai net ir nežino. Tik atsikelia nepailsėjęs, knarkia,...


Ligos priežastis - kraujotakos sutrikimas

Ligos priežastis - kraujotakos sutrikimas

Širdies bei kraujagyslių ligomis neretai susergama dėl netinkamo gyvenimo būdo ir neteisingos mitybos Kojų venų veiklai gali pakenkti sutrikusi jų vožtuvų veikla. Nusilpus venų vožtuvams, kraujas ima tekėti priešinga kryptimi. Po oda, dažniausiai...


Mitai ir tikrovė apie venų operacijas

Mitai ir tikrovė apie venų operacijas

Lietuvoje kas dvidešimtas žmogus kenčia dėl išsiplėtusių poodinių kojų venų. Dėl to išsiplėtusių poodinių venų operacijos yra dažniausiai atliekama procedūra daugelyje kraujagyslių chirurgijos skyrių. Daug metų bendraujant su šia liga sergančiais...


7 priežastys kodėl reikia judėti, kai skauda sąnarius

7 priežastys kodėl reikia judėti, kai skauda sąnarius

Artrozė – dažniausiai sąnarius pažeidžianti liga. Nuo jos įprastai kenčia vyresnio amžiaus žmonės, tačiau neapsaugoti ir jauni žmonės, ypač dirbantys sunkų fizinį darbą, aktyviai sportuojantys arba turintys viršsvorį. Svarbiausia artrozės...


Pirmoji pagalba žarnynui

Pirmoji pagalba žarnynui

Esant ūmiam ligos periodui, valgyti nesinori, o jam praėjus, sugrįžta ir apetitas. Tačiau skubėti prisivalgyti negalima. Pirmas dvi dienas būtina laikytis dietos. Galima krimsti nesaldžių džiūvėsėlių, valgyti trintos ryžių sriubos, ryžių nuoviro,...


Odos virusai

Odos virusai

Žmogaus papilomos virusas (PV) stebėtinai daugialypis. Tik rūpindamiesi savo sveikata galėsime jam atsispirti. Neseniai išaiškinta, kad beveik visi mes esame PV nešiotojai, tik toli gražu ne visi tai suvokiame. Daugelio nešiotojų imunitetas...


Pavasarinis nuovargis įveikiamas be vaistų

Pavasarinis nuovargis įveikiamas be vaistų

Truputį patinti kojos gali ir visiškai sveikiems žmonėms. Jei tenka ilgai vaikščioti ar stovėti, pėdos tarsi dega, o kojos pabrinksta, jas maudžia. Kojų kraujo ir limfos apytaką teigiamai veikia eteriniai aliejai – rozmarinų, pušų, mėtų,...


Skauda nugarą? Pats laikas pradėti mankštintis

Skauda nugarą? Pats laikas pradėti mankštintis

Žmogaus stuburas – tai žmogaus centrinė ašis, kurią sudaro slanksteliai, tarp jų esantys diskai ir daug raiščių. Tarp kiekvienos slankstelių poros esantį diską sudaro išorinis skaidulinis žiedas ir centre esantis drebučių konsistencijos...


Jeigu skauda gerklę...

Jeigu skauda gerklę...

Šalčiai silpnina mūsų organizmą ir mažina jo gebėjimą priešintis peršalimui ir virusams. Tačiau pats savaime šaltis žmonių nesusargdina. Bet kurio peršalimo kaltininkas - virusas, bakterija arba mikoplazma, o šalto oro poveikis - tik gretutinis...


Galvos smegenų kraujotakos ligos

Galvos smegenų kraujotakos ligos

Pasaulyje kasmet dėl galvos smegenų kraujotakos ligų miršta labai daug žmonų arba jie tampa neįgaliais visam gyvenimui. Jie nebesugeba būti aktyviais, aktyviai dalyvauti asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime, būti savarankiškais.


Skoliozės gydymas Schroth metodu

Skoliozės gydymas Schroth metodu

Vienas efektyviausių skoliozės gydymo metodų Europoje ir JAV laikomas Schroth metodas, kurį pirmieji Lietuvoje pradėjo taikyti reabilitacijos centro „Gemma” specialistai. Daugiau apie gydymo metodą Schroth sužinosite pažiūrėję šį...


Ramunėlė - geriausias vaistas nuo virškinimo sutrikimų

Ramunėlė - geriausias vaistas nuo virškinimo sutrikimų (1)

Laukuose auganti ramunėlė jau nuo senų laikų yra viena dažniausiai vartojamų ir patikimiausių priemonių skrandžio negalavimams bei virškinimo sutrikimams gydyti. Bene pagrindinė jos vartojimo sritis - ūminiai ir lėtiniai skrandžio bei...


Naktinė hipertonija

Naktinė hipertonija

Sveiko žmogaus arterinis spaudimas dieną 10-20 procentų yra didesnis nei naktį. Esant fiziniam krūviui ar stresui spaudimas padidėja, o pulsas padažnėja. Jiems pasibaigus per 5-7 minutes spaudimas tampa normalus. Sergančiojo hipertonija širdis ir...


Širdies siunčiami signalai

Širdies siunčiami signalai

Sveikas ir ramus žmogus paprastai nejunta, kaip plaka jo širdis. Normalus pulsas yra nuo 60 iki 80 tvinksnių per minutę. Jei kurį laiką širdies ritmas būna dažnesnis, jaudintis neverta. Ji stipriau gali plakti dėl fizinio krūvio, išgėrus stiprios...


„Gemma“ baseine – sveikesnė ir ekologiškesnė aplinka

„Gemma“ baseine – sveikesnė ir ekologiškesnė aplinka

Baseinui, kuriame maudomi kūdikiai ir mankštinasi besilaukiančios moterys, keliame ypač didelius saugumo ir kokybės reikalavimus. Baseine įdiegėme AFM filtravimo sistemą.


Neuralgija - liga kaip chameleonas

Neuralgija - liga kaip chameleonas

Maskuotė – puikus būdas išgyventi laukinėje gamtoje. Keista, tačiau tokios pat taktikos imasi ir kai kurios ligos. Jos meistriškai maskuojasi kitoms ligoms būdingais simptomais kankindamos ligonius ir ilgą laiką trikdydamos medikus. Viena...


Medicinos turistai vis dažniau atranda Abromiškes

Medicinos turistai vis dažniau atranda Abromiškes

Liaudies išmintis sako, kad ruduo – tai derliaus ir rezultatų skaičiavimo metas. VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninė jau metus dalyvauja Lietuvos medicinos turizmo klasterio veikloje. Ką ši veikla reiškia mūsų ligoninei? Pagrindinis...


Sveikame kūne – sveika siela

Sveikame kūne – sveika siela

Liga dažnai paliečia ne tik mūsų kūną. Susirgę pastebime, kad daromės nekantresni, irzlesni, pykstame, kad ne viskas yra taip, kaip mes norėtume, arba kaip tik nusimename, prarandame viltį ir jėgas bei nebeturime noro ką nors daryti. Kartais...


Kaip kovoti su rudens alergijomis

Kaip kovoti su rudens alergijomis

Ruduo - tai metas, kai ypač daug piktžolių žiedadulkių, kurios pasirodo nuo rugpjūčio iki spalio mėnesio ir sukelia varginančius alergijos simptomus. Šiuo laikotarpiu ambrozija kasdien vidutiniškai paskleidžia milijoną žiedadulkių grūdelių ir nors...


Po bičių atakos gelbsti adrenalino injekcija

Po bičių atakos gelbsti adrenalino injekcija

Bičių spiečiaus ataka 43 metų Šakių rajono gyventojui Romui Karušiui vos nesibaigė mirtimi. Kai vyras ketino taisyti kaminą, jį stipriai sugėlė jo namo tarpsienyje įsikūrusios bitės. Vandens čiurkšle baidydami bites, auką gelbėjo ugniagesiai, o...


Ligonių slaugai patikimiausia – profesionali priežiūra

Ligonių slaugai patikimiausia – profesionali priežiūra

Suplanavote kelionę, jūsų laukia komandiruotė, o gal tiesiog laikas atsikvėpti? Kam paliktumėte slaugomą artimąjį? Sugedus dantims kreipiamės į odontologus, o ūminio apendicito šalinimo, tikriausiai, nepatikėtume geraširdei kaimynei....


Cukraus apykaitos svarba organizmui

Cukraus apykaitos svarba organizmui

Iš cukraus gaunama energija būtina visam organizmui. Nervinio dirgiklio atsiradimas, sujaudinimas ir tolesnis jo perdavimas priklauso nuo pakankamo aprūpinimo energija. Kad cukrus organizme būtų sunaudojamas optimaliai, būtinas tam tikras hormonas...


Nuplikimo korekcijos: plaukų persodinimas ir kitos operacijos

Nuplikimo korekcijos: plaukų persodinimas ir kitos operacijos

Plaukų persodinimas yra chirurginė procedūra, pagrįsta faktu, kad plaukų folikulai iš galvos šonuose esančių vietų gali sėkmingai prigyti ir augti toliau, net jei jie persodinami į nuplikusias galvos sritis. Galvos odoje plaukai išauga nevienodai....


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9