Rugpjūčio 18d. Sekmadienis

Slaptos nuovargio priežastys

Peržiūrų skaičius: 40052
Slaptos nuovargio priežastys

Jaučiatės mirtinai pavargę, nieko nesinori daryti, viskas krenta iš rankų, tai, kas anksčiau džiugino – nervina. Kaltas oras? Vargu. Norisi atostogų, bet jos dar toli. O gal šis nuovargis įveikiamas kitais būdais?

Biologinio laikrodžio priešas

Kiekvieno žmogaus organizmas gyvena pagal savo biologinį laikrodį. Kai bandote jį apgauti, kenčiate patys. Net jeigu esate "pelėda" ir turite keltis 7 valandą, nebandykite šeštadieniais ir sekmadieniais atsigriebti miegodami iki pietų. Jausitės ne tik nepailsėję, bet ir vangesni.

Žinoma, būtų kvaila tą dieną, kai nereikia skubėti į darbą, keltis 7 valandą. Miegokite, kiek norisi, tačiau nubudę nebesistenkite vėl užmigti, nes už savaitę vis tiek neatsimiegosite!

Kasdien (net savaitgalį) gulkitės ir kelkitės tuo pačiu metu. Ilgainiui priprasite reikiamu laiku atsibusti ir be žadintuvo.

Per ryški šviesa

Tyrimais įrodyta, kad didelę reikšmę gerai savijautai turi šviesa. Nustatyta, kad smegenys labai jautriai reaguoja į staigų šviesos ir tamsos kaitaliojimąsi.

Ryški šviesa (ypač vakarais) skatina smegenų ląstelių veiklą, tada jau būna tikrai sunku užmigti. Labiausiai smegenis žadina dienos šviesos lempos. Tokio apšvietimo reikėtų vengti namuose. Dažniausiai pasitaikanti klaida įrengiant vonios kambarį – prie veidrodžio pakabinti ryškūs šviestuvai. Veidrodis dar labiau sustiprina šviesos ryškumą. Tiesa, tai patogu iš ryto, kai dar ne visai nubudę nueinate praustis.

Patarimas. Prieš miegą venkite ryškios lempų šviesos.

Sumažėjęs kraujospūdis

Daugelis yra patyrę, ką reiškia sumažėjęs kraujospūdis. Pasirodo, tai gali būti susiję su nervų sistemos negalavimais. Ištyrus grupę žmonių, kenčiančių nuo chroniško nuovargio, tik vieno iš aštuoniolikos kraujospūdis pasirodė normalus.

Patarimas. Jeigu nuovargį sukelia ši priežastis, išeitis gana paprasta – tereikia, kad gydytojas parinktų kraujospūdį normalizuojančius vaistus.

Skysčių trūkumas

Blogos savijautos ir nuovargio priežastis gali būti dar paprastesnė – galbūt jūs geriate per mažai vandens? Juk vanduo dalyvauja visuose gyvybiškai svarbiuose procesuose.

Nepamirškite, kad paprasto ar negazuoto mineralinio vandens neatstoja kiti skysčiai (nebent nesaldinta žolelių arbata). Pavyzdžiui, kava ir alkoholis ne tik nepatenkina organizmo skysčių poreikio, bet, atvirkščiai, – sukelia dar didesnę dehidraciją. Pasekmės – nuovargis, sausa oda, virškinimo sutrikimai, galvos skausmai.

Patarimas. Gerkite tai, kas jums patinka, tik nepamirškite gerti pakankamai vandens.

Per daug angliavandenių

Kai organizmas gauna pakankamai angliavandenių, smegenyse padaugėja serotonino – medžiagos, raminamai veikiančios nervų sistemą. Maistas, kuriame daug baltymų, atvirkščiai, lėtina serotonino išsiskyrimą.

Jeigu jūsų darbas susijęs su nemažu fiziniu ir psichologiniu krūviu, daug angliavandenių turintis maistas pusryčiams padės neprarasti pusiausvyros per visą darbo dieną. Tačiau jeigu jūsų darbas reikalauja kruopštumo ir susitelkimo, o jūs nuo pat ryto jaučiatės mieguisti, atkreipkite dėmesį, ką valgėte pusryčiams.

Patarimas. Kartais "raminančius" angliavandenius pakeiskite baltymų turinčiu maistu, ir to nepaaiškinamo nuovargio kaip nebūta!

Stresas

Stresinę situaciją išgyvenantis žmogus greičiau pavargsta, sumažėja jo darbingumas. Nuovargio priežastis gali būti labai paprasta: didelę įtampą išgyvenantis žmogus visiškai nesąmoningai kvėpuoja paviršutiniškai. Juo ilgiau ta įtampa tęsiasi, tuo mažiau deguonies patenka į kraują.

Patarimas. Pajutę įtampą sąmoningai stenkitės giliau kvėpuoti. Pasistenkite greičiau atsipalaiduoti, dažniau galvokite apie malonius dalykus.

Triukšmas

Jeigu darbe visą dieną supa triukšmas, nuovargis darbo dienos pabaigoje beveik garantuotas. Tyrimais nustatyta, kad triukšmingoje aplinkoje dirbantys žmonės mažiau pavargsta, jeigu naudojasi specialiomis priemonėmis: ausinėmis ar ausų kaišteliais.

Namuose nuo triukšmo apsisaugoti paprasčiau. Tereikia sumažinti televizoriaus garsą, telefono signalą, o vaikus pripratinti tyliau krykštauti, netrankyti durų.

Patarimas. Jeigu daug laiko praleidžiate triukšmingoje aplinkoje, nusipirkite specialias ausines ar ausų kaištelius.

Pavargusios akys

Skaitymas važiuojančiame automobilyje ar autobuse nėra sveika akims. Be to, ne tik rizikuojate sugadinti regėjimą, bet ir pavargsite. Jeigu dirbate prie kompiuterio, ne rečiau kaip kartą per valandą darykite dešimties minučių pertraukėles. Svarbiausia – atitraukti akis nuo įgrisusio ekrano.

Patarimas. Dirbdami įtempto regėjimo reikalaujantį darbą dažnai darykite pertraukas, neskaitykite prieblandoje ar važiuodami.

Spalvų poveikis

Spalvų vaidmuo žmogui daug svarbesnis nei kartais atrodo. Psichologai teigia, kad "šiltos" spalvos (raudona, geltona, oranžinė) kelia darbingumą. Netgi manoma, kad pakanka kelias minutes pabūti raudonais tapetais išklijuotoje patalpoje, ir nuovargį kaip ranka nuims.

Kita vertus, psichologai įspėja, kad raudona – pernelyg agresyvi spalva, ir pataria iš nuovargio vaduotis ramesnėmis – mėlyna ar žalia.

Patarimas. Kambario, kuriame praleidžiate daugiausia laiko, sienoms parinkite ne specialistų rekomenduojamą, o savo mėgstamą spalvą.

Parengė L.Žukaitė

Oro jonizatorius: norintiems kvėpuoti švariau ir miegoti ramiau

Oro jonizatorius: norintiems kvėpuoti švariau ir miegoti ramiau

Neramus miegas – problema, su kuria bent jau retkarčiais susiduriame beveik visi. Greitas gyvenimo būdas, stresas darbe, nuolatiniai rūpesčiai įvairiose gyvenimo srityse – nuo visų šių dalykų mes norime pabėgti pagaliau atsigulę į lovą...


Apipjaustymas: nuo religinio ritualo iki medicinos

Apipjaustymas: nuo religinio ritualo iki medicinos

Dėl kokių medicininių priežasčių reikia atlikti apyvarpės apipjaustymą, vadinama cirkumcizija? Priežastys yra kelios. Dažniausia priežastis - išorinio apyvarpės žiedo (arba angos) susiaurėjimas, mediciniškai vadinamas fimoze. Šio susiaurėjimo...


Laukimas – mirties sąjungininkas

Laukimas – mirties sąjungininkas

Daugeliui susirgusiųjų širdies ir galvos smegenų infarktu medikai galėtų padėti išvengti invalidumo ir netgi mirties, jei pacientai laiku atvyktų į ligoninę. Dėl išeminės širdies ligos ir galvos smegenų insultų miršta daugiausiai ligonių....


Skausmingas rankos paspaudimas sveikinantis – įspėjimas apie specifinį negalavimą

Skausmingas rankos paspaudimas sveikinantis – įspėjimas apie specifinį negalavimą

Vadinamasis „tenisininko alkūnės“ sutrikimas gali pasireikšti ne tik žaidžiantiems tenisą ar kitus rakečių žaidimus, bet ir tiems, kurie atlieka pasikartojančius ir veiksmus esant apkrovai, pvz., dažytojams, santechnikams, dailidėms,...


Atostogos - ne tik poilsiui

Atostogos - ne tik poilsiui

Tačiau neretai pamirštame, kad vaikui jau prieš kelis mėnesius ar net pusmetį buvo diagnozuota sutrikusi laikysena, kurios ištaisymui taip ir neradome laiko; nepastebime, ar nenorime pastebėti, kad mažylis išklaipė batukus, vakarais skundžiasi...


Nuplikimo korekcijos: plaukų persodinimas ir kitos operacijos

Nuplikimo korekcijos: plaukų persodinimas ir kitos operacijos

Plaukų persodinimas yra chirurginė procedūra, pagrįsta faktu, kad plaukų folikulai iš galvos šonuose esančių vietų gali sėkmingai prigyti ir augti toliau, net jei jie persodinami į nuplikusias galvos sritis. Galvos odoje plaukai išauga nevienodai....


Ramunėlė - geriausias vaistas nuo virškinimo sutrikimų

Ramunėlė - geriausias vaistas nuo virškinimo sutrikimų (1)

Laukuose auganti ramunėlė jau nuo senų laikų yra viena dažniausiai vartojamų ir patikimiausių priemonių skrandžio negalavimams bei virškinimo sutrikimams gydyti. Bene pagrindinė jos vartojimo sritis - ūminiai ir lėtiniai skrandžio bei...


Į parduotuvę – tik išgėrus vaistų

Į parduotuvę – tik išgėrus vaistų

Daugybė pasaulio gyventojų kenčia nuo įvairiausių baimių, vadinamų fobijomis. Nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties žmonės kažko bijo. Tačiau į specialistus dėl šio nepatogumo kreipiasi tik nedidelė dalis. Psichiatrai teigia, kad žmonės dažniausiai...


Naujiena Abromiškių reabilitacijos ligoninėje - raumenų testavimui ir treniravimui sistema BIODEX ir BACK CHECK

Naujiena Abromiškių reabilitacijos ligoninėje - raumenų testavimui ir treniravimui sistema BIODEX ir BACK CHECK

Pasaulyje vis daugėjant sąnarių operacijų ir sąnarių transplantacijos operacijų ar kitokių kojų traumų žmogus neretai susiduria su problema - negali greitai vystyti raumenų jėgos dėl sumažėjusios nervinės impulsacijos į raumenį. Kitaip tariant,...


Tuberkuliozė

Tuberkuliozė

Tuberkuliozė, arba džiova, žinoma nuo senų laikų – žmonės ja greičiausiai užsikrėtė nuo gyvūnų ir serga jau 9 tūkstančius metų. Ši liga pasiglemždavo ne tik vargingųjų gyvybes – nuo jos mirė daugybė istorinių asmenybių, įskaitant V....


Svoris nyksta ir dėl ligų

Svoris nyksta ir dėl ligų

Nervinė anoreksija, nervinė bulimija, persivalgymas – su tokiomis ligomis sergančiais nuolatos susiduria Valgymo sutrikimų centro specialistai. Jie įspėja, kad šių ligų pasekmės dažnai būna labai skaudžios, todėl reikėtų išmokti pastebėti...


Priešoperacinė reabilitacija – spartesniam sveikimui

Priešoperacinė reabilitacija – spartesniam sveikimui

Gydytojai sako, kad pasirengimas chirurginei intervencijai toks pats svarbus, kaip ir pati operacija bei reabilitacija po jos. Todėl sveikimo procesą, tam tikrais atvejais, siūlo pradėti dar iki operacijos – tai vadinama priešoperacine...


Kai spengia ausy

Kai spengia ausy

Spengimas ausyse kartais gali būti kokios nors ligos požymis. Jis jaučiamas nuolatos arba kartkartėmis, būna stiprus arba silpnas, girdimas vienoje arba abiejose ausyse.Toks spengimas gali priminti žiogo svirpimą, upokšnio čiurlenimą ar bangų...


Kaip malšinti skrandžio skausmus

Kaip malšinti skrandžio skausmus

Skrandžio skausmai gali kamuoti dėl įvairių priežasčių. Neretai jie pasireiškia dėl pernelyg didelės nervinės įtampos. Galima pabandyti juos malšinti naminiais vaistais. Bet jeigu šie vaistai nepadeda, reikia kreiptis į gydytoją, kad nustatytų...


„Atkūrus“ imuninę sistemą išnyksta diabetas

„Atkūrus“ imuninę sistemą išnyksta diabetas

"Naujo tyrimo rezultatai rodo, kad diabetikus tikriausiai galima visam laikui išgydyti vienkartiniu gydymo kursu, kuris atstato jų imuninę sistemą. Metodas, kurio metu naudojamos paties paciento kaulų čiulpų ląstelės, 14 iš 15 pacientų,...


Stiprinkite sveikatą Abromiškių reabilitacijos ligoninėje! (VIDEO)

Stiprinkite sveikatą Abromiškių reabilitacijos ligoninėje! (VIDEO)

Efektyvi reabilitacija ir sveikatinimo programos po operacijų, traumų, sergantiems lėtinėmis ligomis – kelias į visavertį gyvenimą. Stiprinkite sveikatą Abromiškių reabilitacijos ligoninėje!


KŪNO SUDĖTIES ANALIZĖ – BŪDAS IŠVENGTI RIZIKOS SVEIKATAI

KŪNO SUDĖTIES ANALIZĖ – BŪDAS IŠVENGTI RIZIKOS SVEIKATAI

Žmogaus kūnas susideda iš vandens, riebalų, raumenų, baltymų ir mineralų. Didėjant riebalų ir liesosios kūno masės santykiui, - didėja pavojus sveikatai. Siekiant numatyti pavojų sveikatai, svarbu laiku nustatyti kūno sudėties pakitimus. Kūno...


Emocijomis kalba ligos

Emocijomis kalba ligos

Kam nežinoma situacija, kai santūrus žmogus pratrūksta dėl niekų, ramiausias iš kolegų puola į isteriją, triukšmingas linksmuolis sėdi paniuręs ir atsisako bendrauti, o aukštas pareigas einantis pareigūnas staiga nebesugeba priimti elementaraus...


Pigus ir paprastas vėžio gydymo metodas

Pigus ir paprastas vėžio gydymo metodas

Vėžio atvejų vis daugėja ir deja šiuolaikinė medicina naudoja barbariškus gydymo metodus, kaip chemo, radiacija, kurios tik nuodija žmones ir krauna pelnus farmacijos kompanijoms. Išskyrus kelias vėžio rūšis, chemo yra labai neefektyvi ir geriau...


Peršalus nebūtina griebtis vaistų kokteilio

Peršalus nebūtina griebtis vaistų kokteilio

Peršalimo ligos itin dažnos ne tik dėl palankių sąlygų virusams plisti, bet ir dėl silpnesnės imuninės sistemos ar sumažėjusios organizmo galios kovoti su ligos sukėlėjais. Dažniausiai sergama viršutinių kvėpavimo takų kataru, gerklės ar tonzilių...


Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9